Kohalik ja Microsofti kasutajakonto

Win 8 logo Windowsi lokaalne ehk kohalik kasutajakonto (Local Account) vs Microsofti kasutajakonto (Microsoft Account ehk Offline account).


Kohaliku administraatori kasutajakonto ja Microsofti kasutajakonto vahel ümberlülitumine ehk kuidas minna ühelt kasutajakontolt üle teisele kasutajakontole.

 

(Käib ka uuemate Windows 8.1 ja Windows 10 kohta.)

 

 

 

 

 

Mida need kasutajakontod tähendavad (üldine selgitus) — Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10?Esiteks: Kui Sa installeerid Windows 8 (8.1) või Windows 10, siis pakutakse Sulle tema installimise käigus kahte varianti:

* Luua Microsofti kasutajakonto ('Microsoft Account', mille endiseks nimeks oli 'Windows Live ID' ehk 'Live ID') - pilt. Seda varianti pakutakse Sulle vaikimisi. Windows 8 on esimeseks operatsioonisüsteemiks, kus süsteemi sisselogimiseks saab kasutada Microsofti kontot.

Aga Windows 10 installeerimise käigus näeb see kontode valiku ekraan nüüd välja selline: Kui Sa ei taha kohe seda Microsofti kasutajakontot luua vaid soovid luua selle asemel hoopis LOKAALSE ehk KOHALIKU administraatoriõigustega konto, siis kliki siin vasemal all 'Offline account' lingile (varem oli seal selle asemel "Skip this step" kirjaga link). Seejärel sisestad oma kasutajanimeks mingi sobiva nime ja lood soovi korral ka süsteemi sisselogimise tugeva parooli (+ vihje - 'password hint'). Selle kohaliku konto loomist pakutakse Sulle kohe ka siis kui Sul puudub Win 10 installeerimise ajal internetiühendus või kui Microsofti kasutajakonto (Microsoft account) valideerimisel läks midagi valesti.

Offline account


* Või siis luua tavaline administraatoriõigustega lokaalne / kohalik kasutajakonto ('Local Account') - seesama, mida kasutati ka Vin XP, Vista ja Windows 7 puhul.


UUENDATUD! "Microsoft teeb nüüd Windows 10 installeerimisel selle klassikalise lokaalse (kohaliku) kasutajakonto loomise mõne kasutaja jaoks raskemaks..." - link.


Ükskõik kumma Sa neist kasutajakontodest Windows 8/8.1 või Windows 10 installeerimise ajal ka valid, saad Sa igal ajal hiljem nende mõlema kasutajakonto vahel ümber lülituda. Sa võid vajaduse korral kasutada kord üht kasutajakontot ja seejärel lülituda ümber teisele kasutajakontole ning vastupidi. Seega lubab Windows Sul lülituda ümber Microsofti Kasutajakonto (Microsoft Account) ja Lokaalse Kasutajakonto (Local Account) vahel. Sa võid oma kasutajakontode vahel ümbe lülituda järgmselt:

* Windows 8 süsteemis: Charms riba -> Settings -> Change PC settings -> Users sektsiooni kaudu (pilt - sellest tuleb allpool veel juttu).

* Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings äpis/ekraanis saad Sa seda teha 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account) - pilt.

* Windows 10 puhul saab seda teha aga 'Settings äpp -> 'Accounts -> Your info' alamkategooria kaudu - pilt.
Teiseks: Kui ühte kompuutrit kasutavad mitu inimest, siis tuleks nende jaoks luua nn kasutajakontod (user accounts). Seega peaks igale pereliikmele looma eraldi kasutajakonto. Kui Sina oled kompuutri peremees, siis loo teiste kasutajate jaoks piiratud õigustega tavakasutaja konto (Standard User konto). Seejärel logib iga pereliige süsteemi sisse omaenda kasutajakontoga. Väljalogimine või kasutajakontode vahel ümberlülitumine toimub ainult paari hiireklikiga: Windows 8/8.1 süsteemis klikid Start ekraanil oma kasutajakonto pildile ja valid seejärel ilmuvast rippmenüüst Sign out käsu või siis teisele kasutajakontole kiire ümberlülitumise (Switch user / Fast user switching).

Märkus:

1) Windows 10 süsteemis avad selle uut tüüpi Start menüü, klikid seal esmalt kõige vasemal navigatsioonipaanis oma kasutajakonto pisipildile ja seejärel valid ilmuvast hüpikmenüüst näiteks selle 'Sign out' käsu; antud süsteemis ei ole teisi kasutajaontosid veel loodud:

Sign out


2) Windows 10 süsteemi teine variant: Avad selle uut tüüpi Start menüü, klikid seal esmalt kõige vasemal navigatsioonipaanis oma kasutajakonto pisipildile ja seejärel valid ilmuvast hüpikmenüüst näiteks selle 'Sign out' käsu või siis teisele kasutajakontole kiire ümberlülitumise (Switch user / Fast user switching). Siin süsteemis on siis ka teine tavakasutaja konto ("Raketimees") loodud ja nüüd klikkides tema nimele siin, jõuad kiiresti sinna sisselogimise ekraani, kus tipid ainult tema konto parooli ning sisenedki tema kasutajakonto alla (töölauale):

Raketimees


Raketimees ongi juba vaikimisi valitud ja ta peab siin süsteemi sisselogimise ekraanis ainult oma kasutajakonto parooli sisestama ning ENTER vajutama ja ta saabki oma "rakettidele" ligi...:

Raketimees sisestab siin süsteemi sisselogimise ekraanis oma kasutajakonto parooli ja vajutab ENTERKolmandaks: Kui Sa oled ise kompuutri omanik, siis võid peale selle Microsofti kasutajakonto (ja/või adminõigustega kohaliku kasutajakonto) luua endale ka teise piiratud õigustega tavakasutaja konto (Standard User konto) ja töötada põhiliselt antud konto all - seda turvalisuse pärast.Kasutajakontode loomise eelised:

Personaliseerimine: Iga kasutajakonto võib kasutada omaenda värve, teemasid, universaalseid Store äppisid, paigutust ja välimust, veebi lemmiklinke jne, jne.
Privaatsus: Iga kasutaja faile, äppisid/rakendusi, veebisirvimise ajalugu ja veebilinke hoitakse eraldi.
Kaitse: Sa võid kaitsta oma lapsi Internetist lähtuva ohu eest. Lood laste jaoks eraldi kasutajakontod ja kasutad nende suhtes Microsofti https://account.microsoft.com/family veebipõhist rakendust. See annab suurepärase võimaluse veebi sisu filtreerimiseks, failide allalaadimise keelamiseks (piiramiseks) ja kasutaja tegevuste jälgimiseks.
Turvalisus ja piiratud õigustega standardse kasutaja (Standard User) konto: Sa lood esimese kasutaja jaoks administraatorikonto, mis lubab tal muuta süsteemi seadeid (sätteid), installeerida rakendusi, hooldada kompuutrit jne. Aga administraatorid võivad kogemata installida ka pahavara. Kuid teiste kasutajate jaoks loodud piiratud õigustega kasutajakontod lubavad neil täita enamik vajalikke operatsioone, aga takistavad samas opsüsteemi juhuslikku kahjustamist (näiteks pahavra installimisega). Sa võid laste ja ka vähemkogenud täiskasvanute jaoks luua lokaalsed piiratud õigustega standardse kasutaja (Standard User) kontod - see on arvuti kaitsmiseks väga hea moodus. Ka kompuutri omanik (administraator) peaks looma endale teise sellesama piiratud õigustega standardse kasutajakonto ja töötama põhiliselt antud konto all. Ja standardne kohalik konto on just neile hea, kes ei soovi selle vägisi pealesurutava Microsofti konto ('Microsoft Account) all töötada ja kes ei soovi neid igasuguseid Microsofti teenuseid ning vahendeid (OneDrive, sünkroniseerimine jne) kasutada. Lokaalne kasutajakonto on ka neile hea, kes kardavad oma privaatsuse pärast, see käib just Windows 10 kasutajate kohta.Kasutajakonto on iga persooni, kes kasutab Sinu kompuutrit, unikaalne identifitseerija (tuvastaja) ja see on turvalisuse seisukohast vajalik asi. Kasujakontode abil saad Sa teha nii et Windows lubab süsteemi siseneda ainult neil isikutel kelle jaoks on loodud kasutajakontod ja kes sisestavad sisselogimisel vajaliku parooli. Nende kasutajakontode abil võid Sa teha järgmist:

1) Nõuda seda et iga kasutaja, kes üritab süsteemi sisse logida, peab ennast identifitseerima - valib oma kasutajanime ja sisestab seejärel parooli.
2) Piirata kasutajate ligipääsu failidele, programmidele ja muudele süsteemi ressurssidele ning seadistustele.
3) Jälgida süsteemis tehtud muudatusi ja temas toimunud sündmusi.


Windows loob iga kasutaja (st kasutajakonto) tuvastamiseks unikaalse turvalisuse identifikaatori (Security identifier - SID), mis on üks pikk numbritejada ja mis saadab kasutajat kõikjal kui ta siseneb süsteemi. Mõnikord on vaja teada seda et mis on Sinu või mingi teise kasutaja turvaidentifikaator. Seda võib vaadata Windowsi registri HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList võtme alt. Selle võtme all näed Sa kõiki turvaidentifikaatoreid.

Märgista nad järjest ja vaata seejärel parempoolsest paanist ProfileImagePath väärtusest seda et milline kasutajanimi on antud SID-identifikaatoriga seotud:

pilt ...

pilt.

Kui kasutaja logib ennast süsteemi, siis kontrollitakse kõigepealt tema kasutajanime ja parooli. Seejärel luuakse tema jaoks juurdepääsu turvatõend, mis koosneb isiku kasutajanimest, tema SID tunnusnumbrist ja muust informatsioonist. Kui kasutaja käivitab mingi programmi või utiliidi, siis saab antud programm ka kasutaja juurdepääsu turvatõendi koopia.

Kui User Account Control (UAC) funktsioon on sisse lülitatud, siis saab kompuutri administraator pärast sisselogimist kaks juurdepääsu turvatõendit: ühe, mis omab tavakasutaja (standard user) õigusi ja ühe, mis omab administraatori kõiki õigusi/privileege.


Lisaks: Loe nendest SID identifikaatoritest ja ressurssidele juurdepääsu kontroll-lehest (ACL) ning juurdepääsulubade vaatamisest ja muutmisest lisaks sealt.
!!! Kasutajaprofiilid ja kasutajakontod ei ole üks -ja seesama asi.

Iga kasutaja vajab oma tööks teatud töökeskkonda ja selleks ongi kasutajaprofiil (user profile - %USERPROFILE%), mis sisaldab antud kasutaja kõiki seadistusi / sätteid ja faile (tema personaalsed dokumendid, meediafailid jne). Peale selle sisaldab kasutajaprofiil ka kasutaja enda registriseadistusi, "küpsiseid" (cookies), Internet Explorer'i Favorites linke ja antud kasutaja poolt installeeritud programmide andmeid ning sätteid.

Iga kasutaja, kes logib end kompuutrisse, omab lokaalset / kohalikku kasutajaprofiili ja see luuakse siis kui antud kasutaja logib end esmakordselt süsteemi. Kõiki kohalikke kasutajaprofiile hoitakse %SystemDrive%\Users (tavaliselt C:\Users) kaustas, kus iga kasutajaprofiili jaoks on loodud eraldi alamkaust, mille nimeks on pandud kasutaja enda kasutajakonto nimi (näiteks C:\Users\ahv-2, kus see "ahv-2" kaust sisaldabki selle kasutaja ahv-2 jaoks ettenähtud kasutajaprofiili).

Loe nendest kasutajaprofiilidest ülevaadet sealt.

Juurdepääsu load ja õigused:


Windows kasutab kahte tüüpi privileege: juurdepääsu load ja õigused. Juurdepääsu luba (permission) võimaldab kasutajal pääseda mingile objektile ligi, et siis temaga midagi ette võtta, näiteks muuta mingit NTFS faili. Õigus (right) aga lubab täita mingit süsteemikeskset ülesannet, näiteks muuta ekraani resolutsiooni.
Mingi objekti omanik või siis administraator võib antud ressursile omistada teatud juurdepääsuload tema omadusteakna kaudu (paremklõps objektil ja käsk Properties).
Õigusi saab aga kehtestada Local Security Policy konsooli kaudu. Ülejäänud Windowsites on paljud turvagruppide õigused eeldefineeritud kujul juba olemas ja neid ei saa muuta.

Kasutajakontode tüübid:

Windows jaotab kasutajakontod järgmiste tüüpide järgi:

* Administraator ('administrator'): Tema on Administrators grupi liige ja teda klassifitseeritekse kui administraatori kasutajakontot. Esimene administraatori kasutajakonto luuakse siis kui Sa installeerid oma Windowsi ja talle pannakse nimeks Administrator ning seejärel ta kõrvaldatakse ning varjatakse (selle varjatud sisseehitatud Administraatori kasutajakonto saab aga vajaduse korral ka jälle "lagedale tuua" - juhis).

See sisseehitatud ja varjatud 'Administrator' kasutajakonto on "Jumal" ning ta omab süsteemi üle kõige suuremaid õigusi, aga igapäeva töös teda vaja ei lähe. Pealegi on teda ebaturvaline kasutada, sest tema puhul ei käivitata kasutajakonto kontrollimise (UAC) vahendit ja seepärast ta varjataksegi ning kasutaja ei pääse talle ligi (seda loomulikult tavalisel teel).

Ka Sinule endale, kui Sa installid Windowsi, omistatakse automaatselt administraatori
õigused (tavalise administraatori), aga nime määrad juba Sina ise (installeerimise käigus). Kui Sa installeerid Windowsi uude kompuutrisse, siis Sa lood tema installeerimise käigus ühe kasutajakonto, mis on administraatori kasutajakonto (administrator account). Sinu administraatori kasutajakonto nimeks pannakse see nimi, mille Sa sisestasid Windowsi installeerimise käigus "Sign in to your PC" ekraanis - pilt. Sama asi toimub ka siis kui Sa installeerid Windowsi uude või tühjakstehtud kõvakettale või uude partitsiooni. (Sa võid seda esialgset administraatori kasutajakonto kasutajanime hiljem soovi korral ka muuta.)
Seega tuleb Windowsi installeerimisel ja tema esmasel häälestamisel luua kasutajakonto ning see peab olema administraatorikonto. Kui Sa oled installeerimise ja süsteemi häälestamise/seadistamise lõpetanud, siis on soovitatav luua endale veel ka piiratud õigustega tavakasutaja konto (Standard User) ning kasutada seda oma igapäevases töös.

Administraatorid omavad süsteemi üle täiskontrolli (full control) ja nad võivad teha järgmisi asju: Luua, muuta ja kustutada kasutajakontosid ning gruppe; installeerida ja uninstallida programme; konfigureerida Windows Update vahendit (Windows 10 süsteemis seda teha ei saa); installeerida Active X komponenete; installeerida ja deinstalleerida riistvara draivereid; kehtestada juurdepääsu lubasid; nad pääsevad ligi kõikidele failidele ja kaustadele, s. h. ka teiste kasutajakontode omadele; saada failide omanikeks; kopeerida või siirdada faile %ProgramFiles% ja %SystemRoot% kaustadesse; taastada süsteemifaile nende reservkoopiatest; konfigureerida Parental Controls (Vanemlik järelevalve) ja Windows Firewall (tulemüür) vahendeid jne.


Märkus: Mis vahe on ikkagi selle kõige tugevama varjatud ja ligipääsmatu 'Administrator' kasutajakonto ja tavalise 'administrator' kasutajakonto vahel? Asi on selles et Administrator kasutajakonto ("Jumala" kasutajakonto) jaoks ei rakendata UAC vahendit ja seda isegi siis kui UAC on kõikide teiste kasutajakontode jaoks sisse lülitatud. Seepärast ongi see Administrator kasutajakonto varjatud ja teda on ebaturvaline kasutada, sest kui Sa käivitad tema all mingi programmi, siis saab see programm (või siis pahavara) Sinu süsteemi üle täieliku kontrolli...

Sa ei saa sisseehitatud ja varjatud Administrator kasutajakontot likvideerida ning üldjuhul ei lähe antud kasutajakontot tavakasutajale kunagi vaja - Sa ei pea teda sealt "peiduurkast" karvupidi välja tirima... Kuid vajaduse korral võid selle Windowsi varjatud sisseehitatud Adiministraatori kasutajakonto ka ajutiselt sisse lülitada - juhis.* Standard Kasutaja ehk tavakasutaja ('Standard User'): Tema kuulub Users grupi alla ja teda klassifitseeritakse kui tavakasutaja kontot. Alates Windows 7'st on talle antud palju rohkem õigusi kui seda tehti Vistas ja Win XP's ja ta võib: muuta oma kasutajakonto pilti ja parooli; kasutada installeeritud programme; installeerida draiverite ja süsteemi värskendusi Windows Update kaudu (Windows 10 puhul käib see automaatselt); konfigureerida WiFi ühendust; vaadata juurdepääsu lubasid; luua, muuta ja kustutada faile oma Documents ja Public Documents kaustades; taastada omaenda faile nende reservkoopiatest; vaadata süsteemikella ja kalendrit ning muuta ajatsooni; muuta teemasid, töölaua taustapilte, ekraanisäästjat jne; muuta ekraani teksti suurust; jne... Selliseid tavakasutaja kontosid saab luua, muuta ja eemaldada ainult administraatoriõigustega kasutaja. Turvalisuse seisukohast tulekski seda tavakasutaja kontot oma igapäevases töös kasutada - seda ka juhul kui Sa oled ise kompuutri omanik ja administraatoriõigustega! Lood endale uue tavakasutaja konto ja töötadki igapäevaselt selle all ning kui vaja, siis logid süsteemi sisse oma administraatoriõigustega kasutajakontoga.


* Guest (külaline, no näiteks roheline, kuue varbaga, punnsilmne ja karvadeta kosmosetulnukas): Tema on Guests grupi liige ja teda klassifitseeritakse kui Guest kasutajakontot. Ta omab tavakasutajaga sarnaseid kuid mõningate piirangutega õigusi, näiteks ta ei saa luua kasutajakontole parooli. Külaliskonto on mõeldud neile, kellel on vaja arvutit ajutiselt kasutada ja pärast Windowsi installeerimist on see kasutajakonto vaikimisi välja lülitatud ("Guest account is off").Süsteemi sisselogimise paroolid:

Sul ei ole mõtet neid uusi kasutajakontosid luu kui Sa ei määra neile süsteemi sisselogimise paroole (password). Süsteemi sisselogimise ekraanis kuvatakse kõikide kasutajakontode ikoonid ja parooli sisestamise väljad. Juhul kui Sa ei kehtesta paroole, siis võib igaüks, kes pääseb füüsiliselt Sinu kompuutrile ligi, siseneda Sinu administraatorikonto all süsteemi ja teha mida aga soovib.

Märkus: Kui Sa kasutad oma kompuutrit üksi ja kui Sa ei loo endale parooli, siis ähvardab Sind oht ainult sel juhul kui keegi pääseb Sinu kompuutrile füüsiliselt ligi. Kui keegi üritab Sind rünnata või siseneda Sinu süsteemi üle võrgu (näiteks Interneti või Remote Desktop ühenduse kaudu) ja kui Sul ei ole parooli, siis mingi oht Sind ei ähvarda. Windowsi turvavahendid kaitsevad sel juhul Sinu süsteemi tühja parooliga (blank password) ja seega ähvardab Sind oht ainult sel juhul kui keegi pääseb füüsiliselt Sinu kompuutrile ning klaviatuurile ligi. Seda tühja parooli poliitikat on selleks vaja, et kui Sa tahad näiteks koduvõrgus seda et Sinu süsteemi saaks üle võrgu sisse ka ilma paroolita, siis pane see "blank password" poliitika Disabled peale - tee seda ainult vajaduse korral ja siis kui Sul tekivad sisselogimisel mingid probleemid või kui ilmuvad veateated.
Siiski tuleks tööl, juhul kui Sa kasutad oma arvutit üksi, kaitsta ta parooliga, sest muidu hakkab Sinu ülemus Sinu tööluuside ajal Sinu arvutis tuhnima. Kui Sul on ka süle- või tahvelarvuti, siis tuleks ka see igal juhul parooliga kaitsta. Ja kui juba kaitsta, siis teha seda tugeva parooliga, sest lihtsama parooliga kaitstud süsteemi on lihtne sisse saada. Saab ka tugevat parooli lõhkuda, aga sellega juba iga varas või Sinu arvuti leidja hakkama ei saa....

Windows 8/8.1/10 paroolidest on natuke pikemalt juttu siinsamas allpool.

Etteotsa


Microsofti kasutajakonto vs Sinu kohalik kasutajakonto (Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10):Kohalik konto ('Local account' ehk 'Windows account'):

Siin tuleb juttu just neist administraatoriõigustega lokaalsetest ehk kohalikest kasutajakontodest: Lokaalseid kasutajakontosid (local accounts) hoitakse Sinu lokaalses kompuutris. Neid ei sünkroniseerita automaatselt nii nagu see toimub Microsofti kasutajakontodega (Microsoft accounts) ja Sa ei saa teiselt kompuutrilt oma parooli resettida. Kui Sa lood esmakordselt parooli, siis Microsoft pakub Sulle kas kohaliku või siis Microsofti kasutajakonto loomise võimalust. Kui Sa ei soovi Microsofti onlain teenuseid kasutada (näiteks OneDrive, Store veebsaidist universaalsete äppide allalaadimine, sünkroniseerimine jne), siis võid endale luua ainult kohaliku konto. Kuid süsteemi sisseehitatud universaalseid äppisid saab ikkagi kasutada ja neid ka värskendada. (Sa võid hiljem oma meelt muuta ja lülituda ümber ka teist tüüpi kasutajakontole - PC Settings appi/ekraani kaudu.)

Ühesõnaga, kohalik konto on seesama administraatoriõigustega konto, mida kasutati ka Vista ja Windows 7 operatsioonisüsteemides ning millest oli siin eelpool juba ka pikemalt juttu. Sellel kasutajakontol on samad õigused, mis olid ka Windows 7 puhul ja Sa saad temaga teha samu asju, mida sai teha ka selles varasemas Windowsis.


Peale selle saad Sa luua, muuta ja kustutada ka süsteemi sisselogimise paroole ning nendeks on:

* Lokaalne standardne tekstiparool (Password) - seesama, mida kasutati ka Vista ja Windows 7 puhul.

* Uut tüüpi pildi parool (Picture password).

* Uut tüüpi PIN parool (PIN-koodi parool). See PIN-parool töötab ainult lokaalselt, Sa ei saa sellega oma teises Windowsi masinas sisse logida. See teeb PIN-parooli märksa turvalisemaks kui seda on traditsiooniline tekstiparool. Juhul kui keegi varastabki Selle PIN parooli, siis et seda kasutada, peab kurikael saama Sinu seadmele füüsiliselt ligi.

Samuti saad siin luua uusi kasutajakontosid. Charms paneeli -> Settings -> Change PC settings -> Users sektsioonis näed kohalikku kasutajakontot selliselt:

pilt ...

pilt...

... ja Windowsi töölaua kasutajaliidese Control Panel -> Add or remove user accounts -> Manage Accounts aknas näeb ta välja aga selliselt:

pilt ...

pilt.Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings äpis/ekraanis näed kohalikku kasutajakontot aga 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account):

pilt.


Windows 10 jooksutamisel näed oma kohalikku kasutajakontot aga 'Settings äpp -> 'Accounts -> Your info' alamkategooria / lehe all:
Uuendatud: Windows 10 uuemate versioonide puhul saab nüüd ka oma kohaliku konto all näiteks Gmail, Calendar, Microsoft Store äppisid ja OneDrive pilveruumi kasutada! Sa pead sel juhul esmalt nendesse ühe korra uuesti sisse logima ja seda juba oma Microsofti kontoga; Sulle ilmuvad ka vastavad teated & sisselogimise aknad. Pärast seda näed Sa juba väikeste muudatustega Your info lehte ('Settings > Accounts > Your info' all). Kohaliku ehk lokaalse konto kasutaja saab hõlpsalt kontrollida seda et kas ta on sätete kaudu juhuslikult või siis teadlikult lubanud oma kohaliku konto kaudu kõigisse Microsofti rakendustesse ja teenustesse sisse logida. Kui Sinu konto teave näitab Settins äpis "Stop signing in to all Microsoft apps automatically" suvandit, siis Sa töötad endiselt kohaliku kontoga. Kuid avatari all kuvatav Microsofti konto e-posti aadress tähendab ainult seda, et tegemist on Sinu Microsofti kontoga, mille Sa olid millalgi valinud, et logida Microsofti rakendustesse ja teenustesse sisse oma kohaliku konto alt:

Your info leht


Allpool siis pilt sellest et kasutaja töötab kohaliku adminõigustega konto all ja et ta saab nüüd kasutada ka Gmail, Calendar, Microsoft Store äppisid ning OneDrive pilveruumi. Loomulikult ta saab avada ka Microsoft Store äpi ja sealt uusi äppisid alla laadida:

kasutaja töötab kohaliku adminõigustega konto allMicrosofti kasutajakonto - 'Microsoft Account' (endine Windows Live ID):

Kui Sa kasutad Microsofti kasutajakontot, siis logid sisse oma email aadressi ja parooliga. Natuke infot ka sellest Windows Live'ga integratsioonist ja Windows 8/8.1/10 süsteemide seadistuste sünkroniseerimisest. Nüüd on ka Windows "pilvedesse roninud" ja Sa võid nii oma KÕIKIDESSE Windowsi 8/8.1/10 kompuutritesse kui ka pilve logida end sisse üheainsa Windows Live ID (Microsoft Account) kasutajakonto abil. Siin võeti aluseks Windows Live, kus on selline teenus nagu SkyDrive (nüüd OneDrive) juba olemas (failid, fotod, dokumendid ja Microsoft Office).


'Microsoft account' (endine Windows Live ID) kastajakontoga sisselogimise uued võimalused:

- Sa võid Win 8 (8.1) või Win 10 süsteemi sisselogimiseks kasutada oma Microsofti konto Email aadressi ja parooli;

- Kui Sa logid süsteemi sisse 'Microsoft Account' kasutajakontoga või kui Sa lülitud temale ümber, siis ühendatakse Sinu kompuuter automaatselt pilvega;

- Sa saad oma süsteemifailidele ligi OneDrive (endine SkyDrive) ja brauseri abil. Uued Microsofti konto omanikud saavad OneDrive all tasuta 7 GB pilveruumi, aga vanad MS konto kasutajad - 25GB. See pilveruumi maht muutub tulevikus suuremaks. Kui Sa logid end süsteemi Microsofti kontoga, siis saad automaatselt ligi oma OneDrive failidele ja dokumentidele.

- Sa võid 'Windows Store' (Store) poest hankida uusi äppisid ja värskendada/uuendada olemasolevaid applikatsioone (rakendusi/äppisid);

- Sinu Hotmail, Facebook, Twitter jne kasutajakontode sõprade ning tuttavate kontaktinfot ja staatust uuendatakse automaatselt;

- Äpp ja veebsaiti sisselogimine: Iga Metro-stiilis äpi (nüüd Windows Store äpi; hiljem aga universaalse äpi) või veebsaidi, mis nõuab sisselogimist, autentimise informatsioon salvestatakse Sinu Microsofti kasutajakontosse ja edastatakse igasse kompuutrisse, kuhu Sa oma Live ID (MS konto parooli) abil sisse logid. Sa võid jagada ja saada oma fotosid, dokumente ning muid faile Facebook'ist ja mujalt sotsiaalvõrgustikest ilma et Sa peaksid nendesse igaühesse eraldi sisse logima.

- Windows Live-baseeruvatesse saitidesse automaatne sisselogimine (Auto logon): Sind logitakse igasse Windows Store äppi, veebsaiti ja teenistusse, mis kasutavad autentimiseks Sinu Windows Live ID kasutajakontot, automaatselt sisse.

- 'Sync settings on this PC' - Windowsi seadistused: Kui Sa kasutad mitut kompuutrit, kuhu on installeeritud Windows, siis saad nendes sünkronseerida Windows 8/8.1/10 põhilisi seadistusi. Sünkroniseeritakse "peamiselt kasutatavad Windowsi seadistused", mis on nüüd seotud Sinu Microsofti kasutajakontoga ja need põhilised seadistused saavad siis olema IGAS Sinu Windows 8/8.1/10 kompuutris, kuhu Sa antud Live ID-ga sisse logid. Sa võid uues Metro-stiilis/Windows 8/8.1/10 stiilis disainiga PC settings (Settings) ekraanis/äpis lülitada selle sünkroniseerimise kas sisse või siis välja (On/Off) - see käib kõikide seadistuste sisse/väljalülitamse kohta. Kui Sul on üldine sünkroniseerimine lubatud, siis võid allpool määrata juba täpsemalt, et millist tüüpi seadistusi hakatakse sünkroniseerima ja mida ei hakata.
Seega kui Sa kasutad sisselogimiseks oma Live ID (st Microsofti) kontot, siis saad sünkroniseerida kolme tüüpi andmeid: a) Windowsi peamised seadistused/sätted (Windows settings), näiteks töölaua vorming, keele- ja klaviatuuripaigutuse seaded jne; 2) Metro-stiilis/Store äppide seadistused, andmed ja seisundid; 3) ID salasõna jms (credentials). Neid andmeid hoitakse pilves ja nad on kättesaadavad KÕIKIDES Sinu erinevates Windows 8/8.1/10 kompuutrites.
Kasutaja parameetrite üleviimise/sünkroniseerimise võimalus hoiab hulga aega kokku siis kui Sa installeerid Windows 8/8.1/10 mingisse teise kompuutrisse või virtuaalmasinasse või partitsiooni. Kokku saab sünkroniseerimisega siduda 5 Windows 8/8.1/10 masinat ja juhul kui seda arvu ületatakse, siis ilmub vastav teade, mis palub Sul üleliigse Win 8 seadme oma kasutajakonto alt eemaldada (seda tehakse "pilves", st Internetis Sinu Microsofti kasutajakonto all).

- Windows Store apps (rakendused - äpid): Iga äpi (mitte aga "klassikalise" Windowsi töölaua äpi) seaded ja viimati kasutatud seisund jääb püsima igasse kompuutrisse, mis on seotud Sinu Live ID-ga. Näiteks kui Sul oli oma Windows 8/8.1/10 lauaarvutis viimati avatud mingi Store äpp ja Sa tegid selles tööd, siis minnes üle oma Win 8/8.1/10 tahvelarvutisse, võid Sa seda tööd seal jätkata.

- Unustasid oma Live ID parooli: Kui Sa kasutad süsteemi sisselogimiseks Windows Live ID kasutajakontot (st Microsofti kontot) ja kui Sa unustasid oma salasõna, siis võid ta resettida ehk uue parooli luua. Lähed oma teise Win 8/8.1/10 kompuutri või suvalise muu arvuti kaudu aadressile https://login.live.com.

Klikid seal sisselogimise saidis "Kas te ei pääse oma kontole juurde?" lingile, aktiveerid raadionupu "Unustasin parooli", klikid seejärel "Parooli lähtestamine" lingile ja tegutsed edasi vastavalt juhistele... Sa võid suvalisest kompuutrist ka otse minna sinna "Parooli lähtestamine" saiti. See lubab Sul luua uue parooli ilma et Sa kaotaksid oma kompuutris asuvaid andmeid (st ei ole vaja teha Windowsi ümberinstalleerimist). Kogu informatsioon, mida on uue parooli saamiseks vaja kinnitada, saadetakse Sinu email aadresile ja telefoninumrile, mille Sa enda kasutajakontos ära näitasid.

Loe sellest "Kui Sa unustasid oma Microsofti konto (Live ID) parooli ja uue parooli loomine - kaks meetodit" juhisest.


Sa võid 'Microsoft account' (Windows Live ID) kasutajakontot kasutada kohe Windowsi installeerimise käigus või siis lülituda temale hiljem ringi. Windows Live ID-stiilis sisselogimine on vabatahtlik ja ta ei ole Windows 8/8.1/10 installeerimise ajal sel juhul kättesaadav kui Sul puudub internetiühendus. Aga kui Sul on sel ajal Internetiühendus olemas, siis võid juba Win 8/8.1/10 installeerimise käigus kasutada enda olemasolevat Microsofti kontot või luua siinsamas tema uus konto. Juhul kui Sa valid või lood Win 8/8.1/10 installeerimise käigus Microsofti konto ja kui Sa tahad hiljem lülituda ümber kohalikule kasutajakontole, siis pead seda tegema PC settings (Settings) ekraani kaudu. Microsofti kasutajakontost väljalogimise ja lokaalsesse kasutajakontosse sisselogimise käigus loodki endale uue lokaalse kasutajakonto (koos oma kasutajanime ja soovi korral ka parooliga) - sellest tuleb siin edaspidi ka juttu.

Kui Sa valisid Windows 8/8.1/10 installeerimise käigus aga lokaalse kasutajakonto loomise, siis võid Live ID (uue nimega Microsoft account) kasutajakonto luua ka hiljem Windows 8/8.1/10 'PC settings' ('Settings') ekraani kaudu. (Hiljem süsteemi sisse logides ja juhul kui Sul puudubki ajutiselt Internetiühendus, saad Sa oma süsteemi ikkagi sisse ka selle Live ID/Microsoft account kasutajakonto abil.)


Keegi ei sunni Sind selle 'pilvega' kohe ühinema, näiteks Windows 8/8.1/10 installeerimisel pakutakse Sulle kahte varianti:

* kasutada enda juba olemasolevat Windows Live ID (Microsofti) kasutajakontot või siis luua sealsamas uus Live ID kasutajakonto (oma suvalise Email aadressiga) ja ühineda kohe pilvega - nõuab internetiühenduse olemasolu

või siis

* luua see tavaline meile juba tuttav standardne Windowsi ehk kohalik kasutajakonto (see, mida Sa kasutasid ka Windows Vista ja Windows 7 puhul) - pilt.


Charms paneeli -> Settings -> Change PC settings -> Users sektsioonis näed lokaalset kasutajakontot selliselt:

pilt ...

pilt)...

... ja Windowsi töölaua kasutajaliidese Control Panel -> Add or remove user accounts -> Manage Accounts aknas näeb ta välja aga selliselt:

pilt ...

pilt.Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings äpis/ekraanis näed kohalikku kasutajakontot aga 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account):

pilt.


Windows 10 jooksutamisel näed oma kohalikku kasutajakontot aga 'Settings äpp -> 'Accounts -> Your info' alamkategooria / lehe all:
Mida see 'Cloud Computing' (st pilvandmetöötlus, pilvarvutus, pilvetehnoloogia või pilvraalindus) tähendab - sellest info seal.
Sa võid Windows 8/8.1/10 süsteemi sisselogimiseks kasutada järgmist tüüpi paroole:

1) Local Account (Lokaalse Konto / Kohaliku konto) standardset tekstiparooli ehk Windowsi parooli - Windowsi traditsioonilist adminõigustega kohaliku kasutajakonto standardset tekstiparooli, mille võib luua juba Windows 8 installeerimise käigus või siis hiljem uue Metro-stiilis Control Panel ('PC Settings') ekraani kaudu - juhis.

Windows 10 puhul võib selle Windowsi parooli luua kas Windows 10 installeerimise käigus või siis hiljem Settings äpi kaudu ('Settings -> Accounts -> Sign-in options' alamkategooria all). Antud standardse tekstiparooli (Windowsi paooli) võid siis kasutada ainult oma kohaliku administraatori või tavakasutajaõigustega (Standard User) konto all töötades. Kui Sa lood enda adminõigustega kohalikule kontole lisaks ka teisi kohalikke kasutajakontosid, siis loo nii enda kui ka teiste kontode jaoks see Windowsi parool.

See Windowsi tekstiparool tuleb eelnevalt luua ka siis kui Sa tahad lisaks sellele paroolile luua ka PIN ja/või piltparooli. Selle tavalise standardse tekstiparooli (Windowsi parooli) loomise lühike juhis.2) Microsoft Account (Windows Live ID) kasutajakonto parooli - süsteemi sisselogimise uus meetod. Kui Sul on Windows Live ID kasutajakonto juba olemas, siis võid seda kasutada Windows 8/8.1/10 installeerimise käigus (selleks peab olema ka internetiühendus). Kui Sul seda Live ID kontot veel ei ole, siis võid ta sealsamas Win 8/8.1/10 installeerimisel ja enda mingi olemasoleva Email aadressi abil luua. Juhul kui seda Live ID kontot ja ka Email aadressi ei ole, siis võid luua uue Email aadressi ning MS konto sealsamas "Sign up for a new email address" lingi abil - sellega lood uue @hotmail.com Email aadressi ja sellega seotud Microsofti kasutajakonto, näited Windows 8 süsteemist:

pilt ...

pilt.

Windows 8: Sa võid ka hiljem 'PC settings' ekraani kaudu lülituda ümber Microsofti kasutajakontole. Juhul kui seda Live ID kontot ja ka Email aadressi ei ole, siis võid luua uue Email aadressi ning MS konto sealsamas "Sign up for a new email address" lingi abil - sellega lood uue @hotmail.com Email aadressi ja sellega seotud Microsofti kasutajakonto:

pilt ...

pilt.


3) PIN-koodiga parooli - uut tüüpi PIN parooli, mille võid luua ja mida võid kasutada nii oma kohaliku kui ka Microsofti kasutajakonto all ('Microsoft account' all). See PIN-parool töötab ainult lokaalselt, Sa ei saa sellega oma teises Windowsi masinas sisse logida. See teeb PIN-parooli märksa turvalisemaks kui seda on traditsiooniline tekstiparool. Juhul kui keegi varastabki Selle PIN parooli, siis et seda kasutada, peab kurikael saama Sinu seadmele füüsiliselt ligi - Win 8 juhis.

4) Picture Password parooli - uut tüüpi pildi parooli, mille võid luua ja mida võid kasutada nii oma lokaalse kui ka Microsofti kasutajakonto all ('Microsoft account' all) - Win 8 juhis.

Märkus: Sa saad neid uut tüüpi pilt- ja PIN paroole luua järgmiselt:

- Lokaalse kasutajakonto all töötades ainult siis kui Sul on loodud ka see standardne tekstiparool.
- Microsofti kasutajakonto all töötades aga igal ajal, sest sinna saad sisse logida ainult oma Live ID parooliga (st see tuleb Sul alati sisestada).


Uuendatud: Windows 10 operatsioonisüsteemi puhul tulevad siin mängu lisaks ka uut tüüpi paroolide kasutamise võimalused (Windows Hello vahendiga) ja toon siin ära ka vastavad lingid:

* "Turvalisus: Uus autentimise süsteem - Windows Hello, Microsoft Passport ja Device Guard vahendid. (Windows 10 seadmesse võib nüüd sisse logida ka näo, sõrmejälgede või silma võrkkesta tuvastamise teel.) Uuendatud, juuni 2019. On aega unustada paroolid: uus FIDO2 autentimise standard. Paroolita sisselogimine (seda soovi korral), füüsilise turvavõtme kasutamise võimalus ja süsteemi sisselogimise ekraani muudatus." - seal.

* "Turvalisus ja füüsilised turvavõtmed. Kuidas riistvaralist turvavõtit ehk turbevõtit (Security Key) kasutada - 'YubiKey 5 Series' turvavõtmete näitel? (Uus FIDO2 standard, uued autentimise meetodid ja Windows Hello.)" - seal.

* "Turvalisus ja sõrmejäljelugejad. Kuidas sõrmejäljelugejat ehk sõrmejäljeskannerit kasutada? (Uus FIDO2 standard, uued autentimise meetodid ja Windows Hello.)" - seal.

* "Windows 10 operatsioonisüsteemis PIN parooli loomine, muutmine ja süsteemist eemaldamine. Miks see PIN (Personal Identification Number) nii vajalik on?" - seal.

* "Windows 10 süsteemis "Picture Password" (Piltparooli) loomine, muutmine ja süsteemist eemaldamine." - seal.

* "Lokaalse kasutajakonto all tavalise standardse tekstiparooli (Windowsi parooli) loomise kiire näide." - seal.

* "Windows 10 süsteemis Microsofti kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) kohalikule kasutajakontole." - seal.

* "Windows 10 süsteemis kohalikult kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) Microsofti kasutajakontole." - seal.


Mitme parooli vs. üheainsa parooli kasutamine:

* Sa võid süsteemi sisselogimiseks kasutada ka ainult 'Local account' kohalikku standardset tekstiparooli, aga sel juhul ei saa Sa kasutada kõiki "pilve" ja OneDrive teenuse võimalusi.
* Kasutad oma Windows 8/8.1/10 kompuutritesse sisselogimiseks ainult MS konto parooli, aga see ei ole nii turvaline (kui Sa tahad ainult sel teel sisse logida, siis kasuta vähemalt piisavalt tugevat Live ID parooli).
* Kasutada vastavalt vajadusele mõlemat nii 'Windows Live ID' ('Microsoft Account') parooli kui ka 'Local Account' kasutajakonto standardset tekstiparooli. Lülitad end 'PC Settings' ('Settings') ekraani kaudu ümber kas Microsoft account või siis Local account kasutajakontole ja kasutad seejärel oma Live ID või sii lokaalset tekstiparooli - optimaalne variant.
* Kasutada kohalikku standardset tekstiparooli koos PIN-koodi ja/või pildi parooliga (st Sa lood lisaks standardsele tekstiparoolile ka uut tüüpi paroolid ja valid seejärel süsteemi sisselogimisel ühe neist paroolidest). See on ka selleks hea kui Sa oled mingi parooli ära unustanud. Sa võid lokaalse kasutajakonto all luua PIN-koodi ja/või pildi parooli ainult sel juhul kui Sul oli eelnevalt loodud ka see standardne tekstiparool. Kui Sa kustutad selle standardse tekstiparooli, siis kustutatakse automaatselt ka Sinu pilt- ja PIN koodi paroolid. (Windows 10 puhul saab PIN-parooli luua ka juba Win 10 puhta installi ajal või hiljem kasutajakontode vahel ümberlülitumise ajal või siis lihtsalt Settings äpi kaudu. Windows 10 süsteemis on PIN paroolil hoopis tähtsam roll.)
* Kasutada Live ID parooli koos PIN-koodi ja/või pildi parooliga (st Sa lood lisaks Windows Live ID paroolile ka uut tüüpi paroolid ja valid seejärel süsteemi sisselogimisel ühe neist paroolidest). See on ka selleks hea kui Sa oled mingi parooli ära unustanud.

Widows 8/8.1 (Win 10): Et luua kohaliku kasutajakonto all uut tüüpi pilt- või PIN-parooli, peab Sul eelnevalt olema loodud ka Windowsi enda kohalik standardne tekstiparool (Local Account password) - pilt. Kui Sa kustutad selle standardse tekstiparooli, siis kustutatakse automaatselt ka Sinu pilt- ja PIN koodi paroolid.


Kõik paroolid, mis Sa lood lokaalse kasutajakonto all, kehtivad ka Microsofti/Live ID kasutajakontos (st nad kantakse sinna üle). Oma kohalikku standardset tekstiparooli saad Microsofti kasutajakonto all eemaldada või muuta ainult Microsofti kasutajakontost väljalogimisel ja kohalikule kasutajakontole ümber lülitudes. Seega, kui Sa loosid kohaliku kasutajakonto alla pildi ja/või PIN-koodiga parooli, siis saad neid kasutada ka Micorosofti kasutajakonto all. Sa saad neid seal ka muuta või kustutada. Kui Sa muudad või kustutad nad, siis need muudatused kantakse üle ka Sinu lokaalsesse või siis Microsofti kasutajakontosse. Kui Sa näiteks ei loonud oma kohalikus kasutajakontos pildi ja/või PIN paroole, siis võid nad luua Microsofti konto all ja nad kantakse üle ka Sinu lokaalsesse / kohalikku kasutajakontosse.


See uus Metro-stiilis/Windows 8/8.1/10 stiilis disainiga süsteemi sisselogimise ekraan võib välja näha erinevalt ja see sõltub järgmistest asjaoludest:

- Kas Sa kasutad sisselogimisel lokaalset või siis Windows Live ID (Microsoft account) parooli.
- Kui Sa kasutad nii Windows Live ID (Microsoft account) kui ka Local Account standardse paroolina ühte- ja sama parooli (see ei ole soovitava!).
- Kui Sa loosid lisaks kohalikule tekstiparoolile või Live ID paroolile ka uut tüüpi PIN-koodi ja/või Picture Password parooli.
- Millist tüüpi parooli Sa süsteemi sisselogimisel viimati kasutasid.


Märkus: Metro-stiilis/Windows 8/8.1/10 disainiga Start ekraanil, süsteemi sisselogimise ekraanidel ja ka mujal kuvatakse just see kasutajanimi, mille all Sa olid parasjagu süsteemi sisse loginud, näiteks:

* "Mulgikapsas" (see on siis minu lokaalne / kohalik kasutajakonto - Local Account)
* "ahv landfield" või minu Email aadress (näiteks @gmail.com või @hot.ee) - see on aga minu Microsoft Live ID ehk Microsoft Account kasutajakonto

Etteotsa


Kohalikult administraatori kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) Microsofti kasutajakontole — ainult Win 8/8.1 kasutajate jaoks:Millal seda adminõigustega kontode vahel ümberlülitumist kasutada?

* Kui Sa loosid Windowsi installeerimise ajal Microsofti kasutajakonto asemel hoopis adminõigustega lokaalse kasutajakonto (Local Account), siis lülitudes nüüd ümber Microsofti konto alla, luuakse ühtlasi ka uus administraatoriõigustega Microsofti kasutajakonto. Microsofti konto alla võid ümber lülituda siis kui Sa tahad kasutada Microsofti onlain teenuseid, sünkroniseerimist jne - sellest meetodist tulebki siin edaspidi juttu.

* Samas, kui Sa läksid Windowsi installeerimise ajal kohe selle vaikimisi pakutava adminõigustega Microsofti konto (Microsoft Account) alla, siis võid hiljem lülituda ümber adminõigustega lokaalse konto alla ja kui Sa teed seda esmakordselt, siis luuakse ühtlasi ka uus administraatoriõigustega lokaalne kasutajakonto. Seda võid teha seda siis kui Sa ei taha neid Microsofti onlain teenuseid, sünkroniseerimist jms kasutada ning kui Sulle on oma privaatsus väga oluline (seda just Windows 10 jooksutamisel).Esimene näide (kui kasutajal oli süsteemi sisselogimiseks loodud ka standardne tekstiparoo):


1) Vajuta Windows + C klahvikombinatsiooni ja kliki seejärel ilmuvas uut tüüpi Charms ribal Settings menüüpunktile:

Settings menüüpunkt


2) Kliki "Settings" küljepaneeli allosas Change PC settings lingile:

Kliki "Settings" küljepaneeli allosas Change PC settings lingile


3) Veendu, et vasemal oleks märgistatud Users sektsioon ja kliki paremal 'Switch to a Microsoft account' nupule. Kui Sa vaatad siin seda 'PC settings' ekraani, siis näed, et kasutajal on oma lokaalse kasutajakonto alla loodud kõik kättesaadavad paroolid: Tavaline tekstiparool (seda näitab ka "Change your password" kirjaga nupp, vastasel juhul oleks siin "Create a password" nupp), pildi parool (seda näitab siia ilmunud "Remove" nupp) ja PIN parool (seda näitab samuti "Remove" nupp). Kuna tegemist on lokaalse kasutajakontoga, siis kuvatakse paremal ülaosas "Local Account" kirjaga kasutajakontot. Ka on siin loodud veel üks tavakasutaja konto, seda näeb siin allosas ja tema nimeks on "Suur Põletaja" (talle on isegi pilt omistatud):

Switch to a Microsoft account
Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad seda teha 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account), klikkides siin Connect to a Microsoft account lingile:


a) Klikid esmalt vasemal paanis Accounts kategooriale... - pilt.

b) ...ja seejärel klikid Your account alamkategooriale ning siis paremal Connect to a Microsoft account lingile:

Connect to a Microsoft account4) Kuna kasutajal oli loodud ka tavaline standardne tekstiparool, siis ilmub nüüd alltoodud ekraan (vastasel juhul ta ei ilmuks). Siia tuleb siis sisestada oma lokaalne standardne tektsiparool ja klikkida all Next nupule:

Siia tuleb siis sisestada oma lokaalne standardne tektsiparool ja klikkida all Next nupule


5) Siia aga sisesta oma Microsofti kasutajakonto (Windows Live ID) email aadress ja kliki Next. Kui Sul seda Live ID kontot veel ei ole, siis võid ta siinsamas enda mingi olemasoleva Email aadressi abil luua. Juhul kui seda Microsofti/Live ID kontot ja ka Email aadressi ei ole, siis võid luua uue Email aadressi ning MS konto siinsamas "Sign up for a new email address" lingi abil - sellega lood uue @hotmail.com Email aadressi ja sellega seotud Microsofti kasutajakonto

(pilt ...

pilt):

Siia aga sisesta oma Windows Live ID email aadress ja kliki Next


6) Oota...

Oota...


7) Sisesta ülemisse "Email address" tekstikasti enda Microsofti konto email aadress ja alumisse "Password tekstikasti antud konto parool ning kliki Next. See on seesama parool, millega Sa logid MSN Messenger, MSN Hotmail, MSN Music, SkyDrive jt MS saitidesse sisse. Sa saad seda kasutada ka muudesse Microsofti teenustesse (Xbox LIVE-i, Zune'i, Office Live'i jne) sisselogimiseks. Windows Live ID töötab koos 'Passport Network' saitidega:

Sisesta alumisse "Parool" tekstikasti oma Windows Live ID parool ja kliki Next


Uuendatud: Windows 8.1 versioonis näeb see ülemine ekraan siis välja selline - pilt.


8) Nüüd oota kuni keegi kümnetest tuhandetest Microsofti kontorineiudest avab järjekordse paksu žurnaali, otsib sealt veerides ja sõrmega lohistades üles Sinu kasutajaandmed ning kontrollib seejärel parooli õigsust. Siis võtab ta telefoni, helistab teisele tuhandetest kontoritöötajatest ja teatab rõõmsalt, et Sinu parooliga on kõik korras. Siis võtab Sinu kompuutriga ühendust juba kolmas asjamees jne...

9) Järgmises ekraanis on kõik juba enam-vähem paika pandud ja Sul tuleb klikkida ainult nupule Next. Kuid Sa võid siin muuta või sisestada uue mobiili numbri ja vihje (lahtrite "Salaküsimus" ja "Vastus" kaudu). Neid andmeid kasutatakse selleks et Sa saaksid hiljem oma unustatud parooli jälle taastada või siis uue luua. Peale selle saadetakse kohe pärast Microsofti kasutajakontosse ümberlülitumist Sinu moblale ja Email postkasti vastav teade, et Sa kinnitaksid seda et just Sina logisid oma mingist Widows 8 arvutist sinna Microsofti kasutajakontosse sisse. Kui Sa klikid selles saabunud Emailis vastavale lingile või siis "Confirm xxx" (Sinu kompuutri nimi) nupule, siis logid end oma Live ID parooliga sisse, et kinnitada seejärel seda et kõik oli ikka õige (pilt)...


(Sedasama võid Sa teha ka oma moblale saadetud koodiga - sisestad moblalt Sulle saadetud koodi... - pilt.)

Sinu telefoninumbrit kasutatakse selleks et saata Sinu moblale vastad kood, mille sisestad seejärel IE brauseriakna vastavasse lahtrisse ja seda selleks et kinnitada, et just Sina see olid ning et antud Win 8 kompuuter on "usaldusväärne" ja et Sa saaksid seejärel oma mitme Win 8 kompuutri vahel andmeid sünkroniseerida (juhis seal).

Kontrolli kõik siin üle ja kliki Next:

Kontrolli üle ja kliki NextUuendatud: Windows 8.1 versioonis ilmus aga kohe see 'Kaheetapilise Autentimise' ekraan, kus kasutaja valis ülemisest rippmenüüst oma moblale koodi saatmise meetodi ja klikkis seejärel jälle Next - pilt.

Ta sisestas järgmises ekraanis talle ssadetud koodi + Next. Seejärel ilmus SkyDrive pilveteenuse pakkumise ekraan ja seal klikiti kohe Next - pilt.

Ja lõpuks klikiti nupule Switch - pilt.

Seejärel jõuti sinnasamma 'PC settings' ekraani, aga seda juba MS konto all - pilt.See ekraan võib ka selline välja näha:

See ekraan võib ka selline välja näha


10) Tuleb jällegi oodata kuni keegi sadadest assistentidest saab vastavale paberdokumendile allkirja ja pitsati selle kohta, et Sa võid ikka neid MS teenusi kasutada...

11) Ja suurem töö saigi tehtud ja siin teatatakse ka seda et nüüd pead Sa Windows 8 süsteemi sisselogimiseks kasutama seda Microsofti konto Live ID parooli - kliki all nupule Finish:

Ja suurem töö saigi tehtud


12) Valmistatakse ette ("ämbrisse kukkumisteks"):

Valmistatakse ette ("ämbrisse kukkumisteks")


13) Ja Sa jõudsidki tagasi sinnasamasse PC settings ekraani, aga nüüd kuvatakse tema ülaosas juba Sinu Microsofti kasutajakonto andmeid. Ja endine "Switch to a Microsoft account" nupp on nüüd muutunud "Switch to a local account" nupuks, mille abil saad hiljem oma lokaalsesse kontosse jälle ümber lülituda. Siin saad nupu "Change your password" abil muuta oma Live ID parooli (mitte aga oma lokaalset tekstiparooli). Allpool on näha aga seda et siia kasutajakontosse toodi üle ka lokaalse kasutajakonto all loodud pildi ja PIN paroolid ning neid võib siin muuta või süsteemist eemaldada (kustutada) - need muudatused kantakse siis üle ka Sinu lokaalsesse kasutajakontosse.

Kuid siin on veel midagi olulist ja see on "Trust this PC" nimeline link. Selle lingi kaudu saad Sa teatada, et just Sina istud antud kompuutri taga ja et kõik on ikka õige. Kui Sa kinnitad oma kompuutri usaldusväärsuse, siis saad oma paroolid, Windowsi seaded, Windows Store appid, taustapildid, konto pildi jms sünkroniseerida ka kõikide oma teiste Windows 8 kompuutritega/seadmetega (jul kui Sul need olemas on). Kui Sa klikid siin "Trust this PC" lingile, siis avatakse automaatselt Internet Explorer Metro versiooni brauser (juhul kui ta on Sul vaikimisi brauseriks ja kui ta ei ole Sul välja lülitatud), kus pead sisestama Sinu mobiilile saabunud koodi ning klikkima nupule Submit - pilt.

Kui asi õnnestus, siis näed järgmist ekraani, kus kliki nupule OK - pilt.

Seejärel kontrolli oma andmed üle (neid võib siin muuta) ja kui rahule jäid, siis kliki all nupule OK ning sulge brauser - pilt.

Seejärel näed, et siin "PC settings" ekraanist on see "Trust this PC" link nüüd kadunud - pilt.


Märkus: See Sinu moblale saabunud sõnum näeb välja umbes selline: ""PANN" on lisatud kontole xxx@hot.ee. Külastage veebsaiti https://account.live.com/confirm ja sisestage kood 5107823". (Siin on "PANN" antud kompuutri nimi - see mille Sa ise määrad Windows 8 installeerimise käigus või siis muudad hiljem Computer -> Properties akna kaudu. See kood on muutuv ja igal sisselogimisel saad Sa uue koodi.)

Kui Sul on mobla välja lülitatud või mingid muud probleemid, siis võid selles Microsoft account veebilehel moblale saadetud koodi sisestamise asemel klikkida seal kõrval asuvale I didn't get the code lingile - pilt.

Seejärel võid rippmenüüst valida mingu muu "enda tõestamise" meetodi - pilt.


Trust this PC


Märkus: 'Two Factor Authentication' (TFA, T-FA või 2FA - Kahefaktoriline Autentimine): Mida tähendab Microsofti kasutajakonto turvakood (Security Code)? - info seal.Uuendatud: Windows 8.1 versioonis ilmus aga kohe see 'Kaheetapilise Autentimise' ekraan, kus kasutaja valis ülemisest rippmenüüst oma moblale koodi saatmise meetodi ja klikkis seejärel Next - pilt.

Ta sisestas järgmises ekraanis talle ssadetud koodi + Next. Seejärel ilmus SkyDrive pilveteenuse pakkumise ekraan ja seal klikiti kohe Next - pilt.

Ja lõpuks klikiti nupule Switch - pilt.

Seejärel jõuti sinnasamma 'PC settings' ekraani, aga seda juba MS konto all - pilt.Teine näide (kui süsteemi sisselogimiseks ei loodud seda standardset tekstiparooli):

1) Siin käib kõik samamoodi ainult, et üks ekraan jäetakse alguses vahele ja siin alustame ka natuke teistmoodi (lihtsalt näiteks). Kui Sa viibid Metro-stiilis/Windows 8 disainiga Start ekraanis, siis kliki seal paremal ülanurgas oma kasutajakontole ja vali rippmenüüst käsk "Change account picture":

Change account picture


2) Kliki vasemas paanis Users sektsioonile ja seejärel kliki paremal "Switch to a Microsoft account" nupule. Kui Sa vaatad siin pildil allapoole, siis näed, et kasutajal ei ole antud momendil ühtegi parooli loodud. Uut tüüpi pildi- ja PIN-parooli ei saagi ilma tavalise tekstiparooli olemasoluta siin lokaalse kasutajakonto all luua:

Kliki vasemas paanis Users sektsioonile ja seejärel kliki paremal "Switch to a Microsoft account" nupule
Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad seda teha 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account), klikkides siin Connect to a Microsoft account lingile. Oma paroole saad vaadata, luua, muuta ja kustutada aga siinsamas Sign-in options alamkategooria all:

Connect to a Microsoft account3) Siia aga sisesta oma Microsofti kasutajakonto (Windows Live ID) email aadress ja kliki Next. Kui Sul seda Live ID kontot veel ei ole, siis võid ta siinsamas enda mingi olemasoleva Email aadressi abil luua. Juhul kui seda Microsofti/Live ID kontot ja ka Email aadressi ei ole, siis võid luua uue Email aadressi ning MS konto siinsamas "Sign up for a new email address" lingi abil - sellega lood uue @hotmail.com Email aadressi ja sellega seotud Microsofti kasutajakonto

(pilt ...

pilt):

Ja nüüd ilmub kohe see Live ID konto email aadressi sisestamise aken


4) Sisesta alumisse "Parool" tekstikasti oma Windows Live ID parool ja kliki Next. See on seesama parool, millega Sa logid MSN Messenger, MSN Hotmail, MSN Music, SkyDrive jt MS saitidesse sisse. Sa saad seda kasutada ka muudesse Microsofti teenustesse (Xbox LIVE-i, Zune'i, Office Live'i jne) sisselogimiseks. Windows Live ID töötab koos 'Passport Network' saitidega:

Tipi Live ID parool


Ja selle ülemise ekraani ingliskeelne variant:

Ja selle ülemise ekraani ingliskeelne variant


5) Järgmises ekraanis on kõik juba enam-vähem paika pandud ja Sul tuleb klikkida ainult nupule Next. Kuid Sa võid siin muuta või sisestada uue mobiili numbri ja vihje (lahtrite "Salaküsimus" ja "Vastus" kaudu). Neid andmeid kasutatakse selleks et Sa saaksid hiljem oma unustatud parooli jälle taastada või siis uue luua. Peale selle saadetakse kohe pärast Microsofti kasutajakontosse ümberlülitumist Sinu moblale ja Email postkasti vastav teade, et Sa kinnitaksid seda et just Sina logisid oma mingist Widows 8 arvutist sinna Microsofti kasutajakontosse sisse. Kui Sa klikid selles saabunud Emailis vastavale lingile või siis "Confirm xxx" (Sinu kompuutri nimi) nupule, siis logid end oma Live ID parooliga sisse, et kinnitada seejärel seda et kõik oli ikka õige (pilt)...

(Sedasama võid Sa teha ka oma moblale saadetud koodiga - sisestad moblalt Sulle saadetud koodi... - pilt.)

Sinu telefoninumbrit kasutatakse selleks et saata Sinu moblale vastad kood, mille sisestad seejärel IE brauseriakna vastavasse lahtrisse ja seda selleks et kinnitada, et just Sina see olid ning et antud Win 8 kompuuter on "usaldusväärne" ja et Sa saaksid seejärel oma mitme Win 8 kompuutri vahel andmeid sünkroniseerida (juhis seal).

Kontrolli kõik siin üle ja kliki Next:

Kontrolli üle ja kliki seejärle Next


See ekraan võib ka selline välja näha:

See ekraan võib ka selline välja näha


6) Ja suurem töö saigi tehtud ja siin teatatakse ka seda et nüüd pead Sa Windows 8 süsteemi sisselogimiseks kasutama seda Live ID parooli - kliki all nupule Finish:

Finish


7) Kasutajakontot valmistatakse ette:

Kasutajakontot valmistatakse ette


8) Ja Sa jõudsidki tagasi sinnasamasse PC settings ekraani, aga nüüd kuvatakse tema ülaosas juba Sinu Microsofti kasutajakonto andmeid. Ja endine "Switch to a Microsoft account" nupp on nüüd muutunud "Switch to a local account" nupuks, mille abil saad hiljem oma lokaalsesse kontosse jälle ümber lülituda. Siin saad nupu "Change your password" abil muuta ainult oma Live ID parooli (mitte aga oma lokaalset tekstiparooli). Allpool on näha ka seda et teisi paroole ei ole veel loodud, aga Sa võid siin nad luua. Kui Sa lood siin mingid paroolid, siis viiakse nad üle ka Sinu lokaalse kasutajakonto alla:

Microsofti kasutajakonto
Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad lokaalsele kontole ümber lülituda 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account), klikkides siin Disconnect lingile. Paroolidega saad jännata siinsamas Singn-in options alamkategooria all:

Disconnect

Etteotsa

Microsofti kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) kohalikule kasutajakontole — ainult Win 8/8.1 kasutajate jaoks:Millal seda adminõigustega kontode vahel ümberlülitumist kasutada?

* Kui Sa loosid Windowsi installeerimise ajal Microsofti kasutajakonto asemel hoopis adminõigustega lokaalse kasutajakonto (Local Account), siis lülitudes nüüd ümber Microsofti konto alla, luuakse ühtlasi ka uus administraatoriõigustega Microsofti kasutajakonto. Microsofti konto alla võid ümber lülituda siis kui Sa tahad kasutada Microsofti onlain teenuseid, sünkroniseerimist jne.

* Samas, kui Sa läksid Windowsi installeerimise ajal kohe selle vaikimisi pakutava adminõigustega Microsofti konto (Microsoft Account) alla, siis võid hiljem lülituda ümber adminõigustega lokaalse konto alla ja kui Sa teed seda esmakordselt, siis luuakse ühtlasi ka uus administraatoriõigustega lokaalne kasutajakonto. Seda võid teha seda siis kui Sa ei taha neid Microsofti onlain teenuseid, sünkroniseerimist jms kasutada ning kui Sulle on oma privaatsus väga oluline (seda just Windows 10 jooksutamisel) - sellest meetodist tulebki siin edaspidi juttu.


Tee järgmist:

1) Kui Sa viibid Metro-stiilis/Windows 8 (8.1) disainiga Start ekraanis, siis kliki seal paremal ülanurgas oma kasutajakontole ja vali rippmenüüst käsk "Change account picture":

Vali rippmenüüst käsk "Change account picture"


2) Vali vasemast paanist Users ja kliki paremal Switch to a local account nupule. Kui Sa vaatad siin seda 'PC settings' ekraani, siis näed, et kasutajal on loodud ka pildi- ja PIN paroolid (seda näitavad "Change picture password", "Change PIN" ja "Remove" nupud). Siin saad nupu "Change your password" abil muuta oma Live ID parooli (mitte aga oma lokaalset tekstiparooli). Kuna tegemist on Microsofti kasutajakontoga, siis kuvatakse paremal ülaosas antud kasutajakontoga seotud infot:

Switch to a local account
Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad lokaalsele kontole ümber lülituda 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account), klikkides siin Disconnect lingile:

Disconnect3) Siia tuleb Sul tippida oma Windows Live ID (Sinu Microsofti kasutajakonto) parool ja klikkida seejärel nupule Next:

Siia tuleb Sul tippida oma Windows Live ID parool ja klikkida seejärel nupule Next


6)*** Nüüd tuleb olla tähelepanelik ja see alltoodud ekraan võib Sulle ilmuda kahel kujul:

* Kui Sa loosid Windows 8 (8.1) installeerimise ajal ja töötad oma Windows Live ID (Microsofti) kasutajakonto all ning kui Sa lülitud seejärel ümber lokaalsesse kasutajakontosse, mida Sul veel loodud ei oldudki, siis ilmub siia ekraan, mille kõik lahtrid on tühjad. See tähendab seda et Sa pead siin selle lokaalse kasutajakonto esmalt looma ja alles seejärel saad sinna ümber lülituda. Tipid siia esimesse "User name" tekstikasti mingi sobiva kasutajanime ja soovi korral ka parooli (kahte lahtrisse + vihje - "Password hint") ning klikid lõpuks nupule Next. Kui lood ka parooli, siis jäta see meelde.

* Kui Sul oli aga lokaalne kasutajakonto juba loodud ja kui Sa tulid vahepeal üle siia Microsofti kasutajakontosse ning kui Sa seejärel lülitud uuesti ümber lokaalsele kasutajakontole, siis ilmub alltoodud ekraan. (Sa võisid selle lokaalse konto luua ka juba Windows 8/8.1 installeerimise käigus ja pärast installi otse antud konto alla "maanduda. Hiljem aga lülitusid ümber MS konto alla.)
Siin kuvatakse kõige ülemises "User name" lahtris juba Sinu lokaalse kasutajakonto nimi. Sa võid siin klikkida kohe nupule Next ja seejärel logida lokaalse kasutajakonto all süsteemi sisse ilma paroolita ning juhul kui Sul oli see lokaalne standardne tekstiparool juba varem loodud, siis see kustutatakse. Sa võid siin oma vana lokaalse kasutajakonto all loodud tekstiparooli ka muuta, tipid siia lihtsalt uued paroolid ja vihje. Või juhul kui Sa olid oma lokaalse kasutajakonto all selle tekstiparooli loonud ja soovid seda ka edaspidi kasutada, siis sisesta seesama vana parool siia mõlematesse lahtritesse (+ vihje) ning kliki seejärel nupule Next:

Mitu võimalust...


Kuna antud juhul oli kasutajal lokaalne tekstiparool juba varem loodud ja ta soovib seda ka edaspidi kasutada, siis ta sisestaski selle siia mõlematesse lahtritesse. Seejärel tippis ta "Password hint" kasti ka vihje ja klikkis lõpuks nupule Next. Lokaalset standardset tekstiparooli peab ta näiteks juba seepärast kasutama, et tema süsteemi oli loodud ka teine kasutajakonto, sest muidu saab iga "võõras" tema kontosse sisse:

Seejärel tippis ta "Password hint" kasti ka vihje ja klikkis lõpuks nupule Next


7) Kliki nupule Sign out and finish:

Kliki nupule Sign out and finish


8) Lokaalset kasutajakontot valmistatakse ette - pahavaraga võitlemiseks...:

Lokaalset kasutajakontot valmistatakse ette - pahavaraga võitlemiseks...


9) Seejärel ilmub Win 8 uus 'Lock screen' ekraan ('Lukustuskuva'). Vajuta suvalist klahvi või keri hiireratast, et seda siit eest ära koristada (sõrmedega viipad selle allapoole):

Seejärel ilmub Win 8 uus 'Lock screen' ekraan


10) Nüüd on jälle mitu võimalust:

* Kui Sa seal eelnenud parooli sisestamise ekraanis parooli ei sisestanud (või uut ei loonud ja jätsid need paroolilahtrid tühjaks) ja kui Sul on süsteemis ainult üks kasutajakonto (Sina ise), siis ilmub kohe "Welcome" ekraan ning Sa saad süsteemi sisse.
* Kui Sa kasutad ka lokaalset tekstiparooli või PIN parooli ja kui Sinu süsteemis on ainult üks kasutajakonto (Sina ise), siis ilmub parooli sisestamise ekraan - sisselogimise ekraan. Kuna lokaalse tekstiparooli olemasolul kehtivad ka need pildi- ja PIN paroolid ning juhul kui Sa olid need loonud, siis on võimalus ka neid kasutada.
* Kui Sinu süsteemis on loodud mitu kasutajakontot, siis ilmub kõigepealt kasutaja valiku ekraan ja alles seejärel süsteemi sisselogimise ekraan, kus tuleb siis sisestada antud kasutaja parool (või üks paroolidest).

Kui Sa mäletad, siis oli siin administraatoril loodud ka teine tavakasutaja konto. Ka sisestas ta eelnenud parooli ekraanis enda vana lokaalse parooli ja peale selle oli tal varem loodud ka pildiparool ning PIN-koodi parool. Seega tuleb tal kõigepealt valida see et millise kasutaja alla ta tahab sisse logida. Valime siin administraatorikonto ja klikime tema pildile:

Valime siin administraatori konto ja klikime tema pildile


11) Kuna kasutaja logis viimati sisse just selle PIN parooliga, siis ilmubki nüüd see pin-koodi sisestamise ekraan. Kasutaja võib siin kohe oma PIN-parooli sisestada või siis klikkida allpool "Sign-in options" nupule. See nupp ilmub siia ainult sel juhul kui Sul oli varem mitu parooli loodud (peale tekstiparooli ka veel pildi ja/või PIN parool):

Sign-in options


Klikimegi sellele "Sign-in options" nupule ja seejärel võid valida ka mingi muu sisselogimise meetodi (antud momendil on siin aktiveeritud see PIN parooli nupp):

Klikimegi sellele "Sign-in options" nupule


Valime siin huvi pärast pildiparooliga sisselogimse meetodi ja klikime "Picture password" nupule:

Valime siin huvi pärast pildiparooliga sisselogimse meetodi ja klikime "Picture password" nupule


12) Pärast "Picture password" nupule klikkimist ilmubki pildiparooli sisestamise ekraan, alusta siin oma figuuride joonistamist (juhis). Kui Sa olid esimese figuuri (punkti, sirgjoone või ringi) ära joonistanud, siis ilmub siia vasemasse paani ka uus "Start over" nupp, millele klikkides võid otsast peale alustada - seda juhul kui midagi nihu läks. Kui oled aga kogu kupatuse unustanud, siis kliki siin vasemas paanis "Switch to password" nupule, et pöörduda tagasi sinna eelmisse ekraani ja proovida teiste paroolidega sisse saada:

Pärast "Picture password" nupule klikkimist ilmubki pildiparooli sisestamise ekraan, alusta siin oma figuuride joonistamist


13) Kui asi õnnestus, siis kuvatakse siinsamas rõõmus tervitus ja Sa satud otse siit Start ekraanile:

Kui asi õnnestus, siis kuvatakse siinsamas rõõmus tervitus ja Sa satud otse siit Start ekraanile


14) Lõpuks jõudsidki lokaalse kasutajakonto Metro-stiilis/Windows 8 Start ekraanile:

Lõpuks jõudsidki lokaalse kasutajakonto Metro-stiilis/Windows 8 Start ekraanile
Kui süsteemi sisselogimisel tekib probleem:

Vahel võib süsteemi sisselogimisel tekkida ka näiteks järgmine probleem: Kui ilmub see süsteemi sisselogimise ekraan, siis näed seal ühte kasutajakonto pilti ja selle juures kirja, mis teavitab Sind sellest et sisestatud parool on vale ning et proovi aga uuesti. Kui Sa klikid seejärel kasutajakonto pildist vasemal asuvale tagasi noolekesele, siis jõuad tagasi sinna sisselogimise ekraani, kus näed nüüd aga kahte kasutajakonto pilti. Kui klikid nüüd sellele teisele konto pildile ja sisestad parooli, siis saad juba ilusti süsteemi sisse. Selline jama tekib alati siis kui teed kompuutri restardi või siis käivitad masina.

See probleem võib tekkida näiteks ühel järgmisel põhjusel:

* Kui Sa valisid Windows 8 / Windows 8.1 süsteemi automaatse sisselogimise kehtestamisel selles "User Accounts" dialoogiaknas vale parooliga kasutajakonto.
* Kui Sa olid vahepeal loonud mingi teise uue parooliga kasutajakonto (näiteks teise perliikme jaoks) ja seejärel hiljem selle konto süsteemist kustutanud.
* Kui Sa olid end vahepeal lülitanud Microsofti kontolt ümber lokaalsele parooliga kasutajakontole ja seejärel tagasi Microsofti kasutajakontole.Tee nüüd järgmist: Lülita end Microsofti kasutajakontolt ümber lokaalsele kasutajakontole nii nagu siin eelpool sellest ka juttu oli (seal). Kui selle ümberlülitamise käigus ilmub see parooli määramise või mittemääramise ekraan, kus kõige ülemises "User name" lahtris kuvatakse Sinu lokaalse kasutajakonto nime, siis ära seal allpool enam parooli määra vaid kliki kohe nupule Next. (Märkus: Kui selles "User name" lahtris ei kuvata mingit kasutajakonto nime, siis tipi sinna suvaline nimi ja kliki kohe Next.)
Seejärel logid end lokaalse kasutajakonto all süsteemi sisse ja seda juba ilma paroolita ning juhul kui Sul oli see lokaalne standardne tekstiparool juba varem loodud, siis see kustutatakse. Nüüd lülita end uuesti ümber Microsofti konto alla nii nagu eelpool sellest juttu oli (seal) ja enam seda süsteemi sisselogimise probleemi ei teki.
PS! Loe lisaks ka:

a) Windows 8 'Lock screen' ekraanist - sealt.

b) Süsteemi sisselogimise meetodid ja sisselogimise erinevad ekraanid - Windows 8 piltides - sealt.

c) Windows 8 uus Windows 8 stiilis disainiga 'PC settings' (PC seaded/sätted) ekraan ja tema vahendid - sealt.

d) Windows 8 (8.1) operatsioonisüsteemis uute piiratud õigustega kohalike kasutajakontode loomisest - sealt.

e) Windows 8 (8.1): Lokaalselt / kohalikult kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) Microsofti kasutajakontole ja selle käigus uue Microsofti kasutajakonto (Windows Live ID) loomine - seal.

f) Windows 10 süsteemis Microsofti kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) lokaalsele / kohalikule kasutajakontole - seal.

g) Windows 10 süsteemis lokaalselt / kohalikult kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) Microsofti kasutajakontole - seal.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011