Windows 8 (8.1) ISO allalaadimine

Win 8 logo Windows 8 (või Windows 8.1) ISO allalaadimine: Olemasoleva Win 8 (või Win 8.1) tootevõtme (Product Key) abil Windows 8 või Windows 8.1 Setup'i allalaadimine ja seejärel Windows 8 või Windows 8.1 ISO faili ja/või buutiva USB meedia loomine.

(Sa ei pea sel juhul ostma uut Windows 8 või Windows 8.1 litsentsi.)

 

Uuendatud nov. 2014: 'Windows Installation Media Creation Tool' — Lõpuks ilmus välja ka Microsofti ametlik instrument Windows 8.1 ISO faili allalaadimiseks. Selle installeerimismeedia abil võid teha Windows 8.1 puhta või siis parandusinstalleerimise ja teda saab aktiveerida nii Windows 8.0 (!) kui ka Windows 8.1 tootevõtmega. (Temaga tulevad kaasa ka juba sisseintegreeritud Update 1 ja Update 2 värskendused.) - link


Natuke aega tagasi sai kirjutatud artikkel "Windows 7, Vista või Win XP üleviimine/täiendamine ('upgrade') Windows 8 operatsioonisüsteemiks", kus kirjeldati sooduspakkumise (kestab kuni 31.01.13) teel saadud $40 Windows 8 Pro upgrade versiooni litsentsi ostmisest, Win 8 Pro Setup'i allalaadimisest ja Windows 8 Pro versiooni veebipõhisest installeerimisest.
Pärast tootevõtme ostmist ja vajalike Windows 8 installeerimisfailide allalaadimsit, võis soovi korral Windows 8 Upgrade Assistant nõustaja abil luua ka Windows 8 ISO faili (DVD plaadile viimiseks) ja/või buutiva USB meedia, mis lubas Sul oma Windows 8 Pro ka hiljem installeerida (või siis kasutada seda tulevikus juba olemasoleva Win 8 ümberinstalleerimiseks või parandamiseks).


Kuid kasutajad, kes valisid Windows 8 Upgrade Assistant nõustajaaknas Install now parameetri ja tegid kohe Win 8 Pro veebipõhise installeerimise ning ei loonud seda ISO faili ja/või USB meediat, on nüüd hädas ja ei tea, et kuidas seda vägagi vajalikku Windows 8 ISO faili saaks nüüd uuesti alla laadida. (See Win 8 installeerimise meedia tuleks igal juhul luua, ta on vajalik nii Windows 8 ümberinstalleerimiseks kui ka probleemide lahendamiseks. Näiteks kui Sinu kompuuter ei suuda pärast käivitamist isegi üles buutida, siis teed alaglaadimise Win 8 DVD plaadilt või siis USB meedialt, valid seejärel "Repair your computer" parameetri ja tegutsed edasi... - pilt)

Siinses juhises tulebki siis juttu sellest et kuidas seda Windows 8 ISO faili juba varem Windows 8 Upgrade Assistant kaudu ostetud tootevõtme abil uuesti alla laadida.
See juhis sobib ka järgmistele Windows 8 või Windows 8.1 omanikele:

* kel pärast $40 Windows 8 Pro upgrade versiooni ostmist tema installeerimisfailide allalaadimine mingitel põhjustel ebaõnnestus. Näiteks kui setupi allalaadimine peatus kusagil keskel ja pärast ei saadud enam jätkata. Või kui see allalaadimine küll õnnestus, aga pärast seda ei saadud Win 8 installeerimist või ISO faili või USB meedia loomist alustada.
* kõikidele kes omavad Windows 8 või Windows 8.1 legaalset tootevõtit (Product Key), mille leiab kas ostetud DVD pakendilt või siis Microsofti poolt saadetud emailist.


1) Näiteks kui Sa ostsid $40 Windows 8 Pro upgrade versiooni litsentsi, siis saadeti Sulle ka email, mis sisaldab Sinu ostu informatsiooni, näiteks nagu orderi numbrit, Windows 8 Pro tootevõtit jne. Seel email sisaldab ka linki, mille kaudu saad laadida alla Window 8 Setup'i. Mine oma meilipostkasti, ava see Microsofti poolt saadetud "Thanks for ordering Windows 8..." email ja kliki seal "If you need to download Windows, write down your new product key and enter it here" lingile:

If you need to download Windows, write down your new product key and enter it here


2) Seejärel laetakse alla 5MB Windows 8 Setup (Windows8-Setup.exe) fail, salvesta ta oma töölauale. Sa võid seda teha nii oma juba installeeritud Windows 8 Pro operatsioonisüsteemis kui ka näiteks Windows 7 süsteemis, seda juhul kui Sul ei õnnestunud seal Win 8 Pro installeerimisfailide allalaadimist lõpetada või siis alustada Win 8 installeerimist.


Märkus: Windows 8 või Windows 8.1 legaalse tootevõtme omanikele. Sa võid ka minna otse http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/upgrade-product-key-only veebsaiti ja klikkida seal Install Windows 8 või siis Install Windows 8.1 nupule, et laadida alla see Windows8-Setup.exe (5,23 MB) või siis WindowsSetupBox.exe (4,72 MB) fail.NB! Juhul kui teed seda varasemas XP, Vista või Windows 7 operatsioonisüsteemis, sest Sul tekkisid pärast $40 Windows 8 Pro upgrade versiooni litsentsi ostmist tema installeerimisfailide allalaadimise, Win 8 installimise alustamise või ISO faili / USB meedia loomisega probleemid ja see ei õnnestunud, siis tuleb Sul eelneavalt kustutada veel ka kaks varjatud kausta (need kaustad loodi siis kui Sa töötasid seal Windows 8 Upgrade Assistant nõustajaga):

* Üheks selliseks kaustaks on WebSetup varjatud kaust, mis asub kaustateel X:\Users\SinuKasutajanimi\AppData\Local\Microsoft\ - pilt.
* Veel tuleb kustutada ka C: juurkaustas asuv ESD varjatud kaust - pilt.

Et neid ja ka teisi varjatud kaustasid nähtavaks teha, tee järgmist:

- Windows Vista puhul: Kliki nupule Start, siis All Programs, siis Accessories ja lõpuks Windows Explorer (või ava lihtsalt suvaline kaustaaken). Seejärel ava üleval nuppuderibal Organize rippmenüü ja vali sealt punkt Folder and Search options - pilt. (Kui Sa olid varem aktiveerinud seal menüüriba, siis võid ka valida menüüst Tools käsu Folder Options...)
Ava vahekaart/sakk View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files and folders - pilt.

- Windows 7 puhul: Kliki nupule Start, siis All Programs, siis Accessories ja lõpuks Windows Explorer (või ava lihtsalt suvaline kaustaaken). Seejärel ava üleval nuppuderibal Organize rippmenüü ja vali sealt punkt Folder and Search options - pilt. (Kui Sa olid varem aktiveerinud seal menüüriba, siis võid ka valida menüüst Tools käsu Folder Options...).
Ava vahekaart/sakk View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files, folders, and drives - pilt.

- Windows XP puhul: Tee sedasama ja seal vali kohe menüüst Tools käsk Folder Options... Ava vahekaart/sakk View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files and folders - pilt.Windows 8 Setup'i käivitamisel luuakse need kaks kausta uuesti ja kui Sa teed seda järgnevat oma uues Windows 8 Pro operatsioonisüsteemis, siis võid pärast Win 8 ISO faili ja/või USB meedia loomist need WebSetup ja ESD varjatud kaustad ära kustutada - hoiad kettaruumi kokku.
3) Nüüd tee sellel allalaetud Windows8-Setup.exe (või WindowsSetupBox.exe) failil 2x klõps, et teda käivitada:

Nüüd tee sellel allalaetud Windows8-Setup.exe failil 2x klõps, et teda käivitada


WindowsSetupBox.exe


4) Kliki nupule Run:

Kliki nupule Run


5) Sa näed mõned sekundid sellist Windows 8 logo flash pilti:

Sa näed mõned sekundid sellist Windows 8 logo flash pilti


6) Seejärel sisesta "Windows 8 Setup" (või Windows 8.1 Setup) esimesse nõustajaakanasse oma Widows 8 või Windows 8.1 tootevõti (Product Key) ja kliki nupule Next:

Seejärel sisesta "Windows 8 Setup" esimesse nõustajaakanasse oma Widows 8 Pro tootevõti (Product Key) ja kliki nupule Next


Märkus: Kui Sa oled oma Windows 8 tootevõtme ära "kaotanud", aga litsentsiostu orderi number on "juhuslikult" alles, siis mine "Windows Order Summary" lehele, vali seal rippmenüüdest "Eesti", sisesta ostu orderi number (lahtrisse "Tellimuse number"), perekonnanimi, õige meiliaadress ja kõige alumisse lahtrisse selle kohal pildil kuvatavad sümbolid ning kliki nupule Esita - pilt. Seejärel näed Sa kõiki oma Windows 8 ostuga seotud andmeid, sh ka tema tootevõtit - pilt.


7) Oota natuke kuni Sinu tootevõtit kontrollitakse:

Oota natuke kuni Sinu tootevõtit kontrollitakse


8) Kliki nupule Next:

Kliki nupule Next


9) Alustatakse Windows 8 (või Windows 8.1) installeerimisfailide allalaadimist, antud näites siis Windows 8 Pro versiooni omi:

Alustatakse Windows 8 Pro installeerimisfailide allalaadimist


10) Seejärel tehakse veel allalaetud failide järelkontroll:

Seejärel tehakse veel allalaetud failide järelkontroll


11) Valmistatakse faile ette:

Valmistatakse faile ette


12) Ja nüüd ilmubki "Install Windows 8" (või "Install Windows 8.1") aken ja siin on siis järgmised võimalused:

- Esimene vaikimisi aktiveeritud "Install now" lubab Sul kohe Widows 8 installeerimist alustada. Sellega installeerid ta otse oma käesolevasse draivi (partitsiooni) olemasoleva Windows XP, Vista või Windows 7 asemele, st installid ta üle oma käesoleva Windowsi ja uuendad ('upgrade') käesoleva opsüsteemi Windows 8 opsüsteemini. Seda võid siis kasutada sel juhul kui Sul selle Win 8 Pro Setup'i allalaadimine või tema 'upgrade' installeerimine varem mingitel põhjustel ei õnnestunud.

- Teine "Install by creating media" parameeter lubab Sul alternatiivina luua ka Windows 8 (või Windows 8.1) ISO ja/või Windows 8 (Windows 8.1) opsüsteemiga buutiva USB flash meedia (Win 8 või Win 8.1 USB mälupulga või välise USB kõvaketta). Sel teel võid Sa Windows 8 operatsioonisüsteemi installeerida HILJEM mingisse muusse partitsiooni, virtuaalmasinasse või teise kompuutrisse. (Sel teel ISO või USB meedia loomine nõuab Windows Vista või Windows 7 olemasolu - Sa ei saa seda parameetrit Windows XP puhul kasutada.)
Sellega teed Sa Windows 8 puhta installeerimise (clean install) mingisse muusse partitsiooni, virtuaalmasinasse või siis teise kompuutrisse. Sa võid teha ka kohapealse uuendamise/täiendus installi (in-place upgrade), sel juhul alustad Win 8 installeerimist otse olemasoleva Windowsi seest, st avad seal Windows 8 DVD või USB meedia ja käivitad setup.exe.

Kui Sa lood Win 8.1 ISO või buutiva USB flash meedia, siis saad selle abil teha oma Windows 8.1 puhta või ümberinstalli või siis parandusinstalli.

Märkus: Sa võid ka kõiki neid kolme meetodit kasutada: Näiteks alguses lood ISO faili (Windows.iso), seejärel lood Windows 8 opsüsteemiga buutiva USB mälupulga (tagavaraks) ja alles seejärel alustad Windows 8 installeerimist olemasolevasse draivi/partitsiooni. Meie kasutamegi antud juhul just seda meetodit ja loome endile selle vajaliku ISO faili.

- Kolmas "Install later from your desktop" raadionupp lubab Sul Win 8 või Win 8.1 installeerimist või siis installeerimismeedia loomist ka hiljem alustada, lihtsalt käivitad ta oma töölaualt sinna vahepeal ilmunud "Install Windows" kiirkorralduse Install Windows abil. Windows Vista või Windows 7 jooksutamisel saad ta käivitada Start menüü -> All Programs -> "Install Windows" käsu abil (pilt) - sel juhul ilmub seesama alltoodud aken.

Sa võid siin näiteks luua ainult buutiva USB flash draivi (USB mälupulga) või Win 8 ISO faili ja kui valmis, siis sulgeda antud Windows Setup programmi. Sama võid seda teha ka siis kui Sul jäi see täiendusinstalleerimine mingitel põhjustel lõpetamata. Teed 2x klõpsu "Install Windows" kiirkorraldusel ja valid siis ilmuvast aknast kas "Continue from where I left off" ("Jätka sealt, kus mul pooleli jäi") või siis "Start over from beginning" ("Alustada uuesti kõige algusest") parameetri - pilt.Meie aga aktiveerime siin teise "Install by creating media" raadionupu ja klikme nupule Next:

Meie aga aktiveerime siin teise "Install by creating media" raadionupu ja klikme nupule Next


Märkus: Kohe allpool tuleb sama aken, aga siin tehti seda kõike juba Windows 8.1 süsteemis ja pärast Windows 8.1 Update 1 värskenduse allalaadimist ning installi:

Kohe allpool tuleb sama aken, aga siin tehti seda kõike juba Windows 8.1 süsteemis


13) Valime siin ISO file parameetri ja klikime nupule Save:

Valime siin ISO file parameetri ja klikime nupule Save


14) Valime selle loodava "Windows.iso" faili salvestuskohaks oma töölaua ('Desktop') ja klikime nupule Save:

Valime selle loodava "Windows.iso" faili salvestuskohaks oma töölaua ('Desktop') ja klikime nupule Save


15) Valmistatakse ette (maavärinaks ja orkaaniks, mis pühib Sind koos Sinu kompuutri ning ISO failiga aknast välja...):

Valmistatakse ette


16) Ja hakatakse looma Win 8 või Win 8.1 ISO faili:

Ja hakatakse looma Win 8 või Win 8.1 ISO faili


17) Sulle pakutakse nüüd sedasama Windows 8 (või Win 8.1) tootevõtit, mis on Sul juba olemas, aga keegi ei keela Sul teda ka teist korda üles kirjutamast. Kliki nupule Finish:

Kliki nupule Finish


18) Sa näed oma töölaual juba valmis ja ootel Windows.iso faili:

Sa näed oma töölaual juba valmis ja ootel Windows.iso faili


Seejärel saad selle ISO faili nüüd DVD plaadile põletada ja selleks on meil järgmised võimalused:

* Kasuta selleks sellist mõnusat intsrumenti nagu Windows 7 USB/DVD Download Tool (WUDT) ehk lihtsalt ISO Tool. Temaga saab Windows 7 või Windows 8 (win 8.1) ISO failist (mitte aga Vista või XP ISO failist) luua koopia ja panna see koopia kas siis USB meediale (USB flash mälupulka või välisele USB kõvakettale) või siis DVD plaadile ning ühtlasi teha need seadmed ka buutimisvõimelisteks (alglaadimise võimeliseks), mis lubab otse nendelt buutivatelt meediatelt teostada Windowsi installeerimise. Loomulikult on ISO põletamine DVD plaadile üsna lihtne toiming kuid Windows 7/Windows 8 ISO faili konverteerimine USB mälupulka (või välisele USB kõvakettale) on juba märksa keerulisem ja aeganõudvam tegevus.
Antud tööriist sobib kasutamiseks Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7 ja Windows 8 (32-bit või 64-bit) operatsioonisüsteemides.

Kuidas selle ISO Tool vahendi abil luua buutivat Win 8 (Win 8.1) DVD-plaati, sellest juhis seal.

* Alternatiivina võid selle allalaetud ISO faili põletada otse DVD plaadile. Seda meetodit võid ka siis kasutada kui Sul on tegemist ainult Vista või Win XP ISO failidega ja kui Sa tahad nende abil luua Windowsi installeerimise DVD plaati. Mis see .iso fail on ja kuidas neid ISO faile otse põletada, sellest juhis seal.

Kui Sul sai see Win 8 (Win 8.1) DVD-plaat loodud, siis võid luua ka Windows 8 (8.1) opsüsteemiga buutiva USB flash meedia (Win 8 / 8.1 USB mälupulga või välise USB kõvaketta). Klikid töölaual sellele Install Windows kiirkorraldusele Install Windows ja aktiveerid sellesama "Install by creating media" raadionupu. Järgmises nõustajaaknas aga valid juba "USB flash drive" parameetri.

Hoia see Windows.iso fail igaks juhuks alles kuigi seda Window 8 Setup'it võib eelpool toodud näite põhjal kuni 10x alla laadida!

Kui Sa tegid seda kõike eelnevat oma uues Windows 8 (Windows 8.1) operatsioonisüsteemis, siis võid pärast Win 8 (Win 8.1) ISO faili ja/või USB meedia loomist need eelpool nimetatud WebSetup ja ESD varjatud kaustad ära kustutada - hoiad kettaruumi kokku.
Uuendatud nov. 2014: 'Windows Installation Media Creation Tool' — Lõpuks ilmus välja ka Microsofti ametlik instrument Windows 8.1 ISO faili allalaadimiseks. Selle installeerimismeedia abil võid teha Windows 8.1 puhta või siis parandusinstalleerimise ja teda saab aktiveerida nii Windows 8.0 (!) kui ka Windows 8.1 tootevõtmega. (Temaga tulevad kaasa ka juba sisseintegreeritud Update 1 ja Update 2 värskendused.) - link


Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011