Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversioon

Win 8 logo Lae MS saidist alla tasuta ametlik Windows 8 Evaluation Copy (Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversioon)

(Parim viis Windows 8 lõplikult valmistoote proovimiseks/katsetamiseks.)

 

Uuendatud 30.09.13: Uue Windows 8.1 versiooni puhas installeerimine käib põhimõtteliselt samamoodi nagu seda tehti ka Windows 8 puhul. Ainsaks suuremaks erinevuseks on see et Windows 8.1 installeerimisel ei saa Sa luua ja kasutada lokaalset kasutajakontot (Local account). Sa saad lokaalse konto luua ainult sel juhul kui Windows 8.1 installeerimise ajal puudub Internetiühendus või kui Microsofti kasutajakonto (Microsoft account) valideerimisel läks midagi valesti - ainult sel juhul pakutakse Sulle lokaalse kasutajakonto loomise võimalust (pilt). Loe Windows 8.1 installeerimisest sealt.


Juhul kui Sa ei oma MSDN/Technet kontot ja kui Sa tahad alla laadida ning proovida Windows 8 valmis operatsioonisüsteemi, siis võid ta täiesti legaalsel teel MSDN saidist alla tõmmata. Seal pakutakse Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni (Windows 8 Evaluation Copy 32- ja 64-bit versioone) ja seda ISO failina. Ta on sama mis ka Windows 8 Enterprise lõppversioon, st tema täisfunktsionaalne koopia.


Märkus: Windows 8 Enterprise versioon/väljaanne: See on kättesaadav ainult neile, kes on liitunud nn 'Software Assurance' (Tarkvaratagatise - SA) programmiga/tugiteenusega. See versioon ei ilmu tavalisse jaemüügivõrku ega ka OEM tootjatele vaid ta on ette nähtud ainult ühiskondlikele organisatsioonidele ja suurkompaniidele 'Software Assurance' lepingu raames. Ühesõnaga teda ei saa jaevõrgust hankida ja teda ei installeerita ka uutesse OEM kompuutritesse, st ta ei ole nendes eelinstalleeritud kujul juba olemas.
Ta on samaväärne Windows 8 Pro versiooniga + veel mõned vahendid, mida teistes Win 8 väljalasetes ei ole, näiteks Windows To Go, DirectAccess, BranchCache, AppLocker, VDI enhancements, uus Windows 8 App Deployment ja Enhanced RemoteFX.


Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversioon


Lae Windows 8 Enterprise Evaluation Copy / Windows 8 Enterprise Edition Trial Version (32-bit) alla sealt - logid seal oma Microsofti (Windows Live ID) kontoga sisse ja jätkad...

Lae Windows 8 Enterprise Evaluation Copy / Windows 8 Enterprise Edition Trial Version (64 Bit) alla sealt - logid seal oma Microsofti (Windows Live ID) kontoga sisse ja jätkad...

Või mine sinna, keri seal lehe lõpuni ja kliki kas Download the 32-bit (x86) version või siis Download the 64-bit (x64) version all asuvale GET STARTED NOW >> nupule. Seejärel logid end MS kontoga sisse ja jätkad... - allpool tuleb sellest ka juttu.



Enne kui Sa alustad, pead teadma:

- Antud Windows 8 Enterprise Edition Trial Version proovikoopia aegub ja teda ei saa uuendada (upgrade installeerimise teel). Kui tema proovimise aeg saab läbi, siis pead ta uninstallima ja oma varasemat Windowsi edasi kasutama või siis selle uuesti installeerima. Kui Sa tahad enda vana Windowsi upgrade installeerimise teel viia üle Windows 8 operatsioonisüsteemiks, siis peab Sul olema legaalne Windows XP, Vista või Windows 7 - Sa alustad uuendus/täiendus installeerimist (upgrade installi) vana Windowsi seest. Seega ära installeeri seda Windows 8 Enterprise 90-päevast prooviversiooni otse oma olemasoleva Windowsi (Win XP, Vista, Windows 7) asemele/peale!
Sa võid Windows 8 Evaluation Copy väljalaske installeerida ka oma põhioperatsioonisüsteemiks, aga seda ainult sel juhul kui Sul on olemas Win XP, Vista või Windows 7 DVD-paat ja tootevõtme kleebis - sel juhul saad oma eelmise Windowsi uuesti installeerida (taastada). Näiteks kui Sul ei ole Windows 7 DVD plaati, siis võid ta Internetist allalaaditud ISO faili abil luua (sellest ja ka Windows 7 puhtast installeerimisest info seal.) Windows 7 taastamisel peab Sul olema ka tema tootevõti (arvutibloki peal, sülearvutil võib ta asuda ka aku kaane all) - Windows 7 aktiveerimisest pikem jutt seal.

- Installeeri ta proovimiseks kas virtuaalmasinasse (juhis) või kõvaketta eraldi partitsiooni (juhis) või siis teise tühja kõvakettasse.

- Tema installeerimiseks ei ole tootevõtit (Product Key) vaja. Windows 8 Evaluation Copy versiooni installeerimisel ei ilmu see tavapärane tootevõtme sisestamise ekraan. Temasse on see tootevõti juba sisseehitatud.

- Pärast installeerimise lõpetamist pead Sa antud Windowsi Internetis 10 päeva jooksul aktiveerima. Kui Sul on Windows 8 Evaluation Copy installeerimise ajal internetiühendus olemas, siis aktiveeritakse ta automaatselt juba installimise ajal. Ülesvõtted pärast tema installeerimise lõpetamist ja nendes on näha, et Win 8 on juba aktiveeritud - pilt ja pilt. Juhul kui tema installeerimisel internetiühendus puudub, siis aktiveeritakse ta automaatselt esimese internetiühenduse jooksul. Juhul kui teda automaatselt ei aktiveerita, siis ilmub ekraanile vastav hoiatus ja Sa pead seda ise käsitsi tegema. See on lihtne protseduur ja mingit tootevõtit selleks ei nõuta. Kui Sa ei aktiveeri teda, siis lülitatakse kompuuter iga tunni järel välja.

- Seda prooviversiooni saab aktiveerida kuni 2013. a. 15. augustini, st teda võib kuni selle kuupäevani alla laadida ja kasutada (aktiveerida).

- Kui Sa teda 10 päeva jooksul ei aktiveeri või kui see 90 päevane prooviaeg saab läbi, siis läheb töölaua taust mustaks, Sa näed vastikut hoiatusteadet ja Sinu kompuuter lülitatakse iga tunni mõõdudes välja (salvestamata tööd lähevad kaduma).

- Kui Sul saab see 90 päeva täis ja Sa tahad teda veel jooksutada/proovida, siis installeeri ta lihtsalt uuesti ning aeg hakkab otsast peale jooksma.
Juhul kui Sa ei taha Windows 8 Enterprise Edition Trial Version proovikoopiat uuesti installeerida, siis kasuta tema puhul sedasama vana Windows 7 aktiveerimisaja pikendamise meetodit (st Command Prompt akna käsurea slmgr.vbs /rearm või siis slmgr /rearm käsku - sellega pikendad prooviaega kuni 180 päevani) - juhis seal. Kui Sa hakkad seda Win 7 aegadest pärit aktiveerimisaja pikendamise meetodit kasutama, siis käivita Command Prompt utiliit administraatori õigustega. Soovitav on aktiveerimisaja pikendamist teha näiteks 89 päeval (st üks või paar-kolm päeva enne selle 90-päeva prooviaja lõppemist). Sa võid seda aktiveerimisaja pikendamise meetodit kasutada kuni 3x (st kokku 270 päeva) ja see on täiesti legaalne. Pärast slmgr.vbs /rearm või siis slmgr /rearm käsu rakendamist pead tegema kompuutri restardi (taaskäivitamise):

slmgr /rearm käsk

(Aktiveerimisest on veel juttu/pilte siinsamas lõpuosas - seal.)


- Mis juhtub siis kui see prooviaeg saab läbi?

* Computer omadusteaknas kuvatakse "Windows is not activated" tekstiga veateade.
* Ekraani paremal allnurgas ja ka mujal kuvatakse pidevalt "Windows 8 Enterprise Evaluation Windows License Valid for X days Build 9200" tekstiga vesimärki.
* Töölaua taust läheb mustaks ja Sinu käesolev taustapilt eemaldatakse. Sa saad küll taustapildi tagasi panna, aga ta eemaldatakse jälle regulaarsete intervallide järel.
* Töölaual ja ka mujal kuvatakse pidevalt teadet sellest et Sinu Windows ei ole "genuine".
* Sa ei saa PC settings ekraanis seadistada / muuta oma kasutajakonto mõningaid seadeid (näiteks "Lock screen", "Start screen", Account picture" sätteid).
* Sinu kompuuter lülitatakse iga tunni järel välja ja Sa kaotad kõik oma salvestamata tööd.


- Kui Sa installeerisid selle Windows 8 Enterprise proovikoopia oma olemasoleva Windowsi asemele, siis selleks et oma eelmist Windowsi tagasi pöörata, pead Sa tegema tema puhta installeerimise (vana Windowsi originaalmeediast). Seega ära installeeri seda proovikoopiat otse oma olemasoleva Windowsi (Win XP, Vista, Windows 7) asemele/peale!
Sa võid Windows 8 Evaluation Copy väljalaske installeerida ka oma põhioperatsioonisüsteemiks , aga seda ainult sel juhul kui Sul on olemas Win XP, Vista või Windows 7 DVD-paat ja tootevõtme kleebis - sel juhul saad oma eelmise Windowsi uuesti installeerida (taastada). Näiteks kui Sul ei ole Windows 7 DVD plaati, siis võid ta Internetist allalaaditud ISO faili abil luua (sellest ja ka Windows 7 puhtast installeerimisest info seal.) Windows 7 taastamisel peab Sul olema ka tema tootevõti (arvutibloki peal, sülearvutil võib ta asuda ka aku kaane all) - Windows 7 aktiveerimisest pikem jutt seal.

- Windows 8 Enterprise 90-päevase prooviversiooni allalaadimine võib kesta alates mõnest minutist kuni mõne tunnini. See aeg sõltub juba Sinu internetikiirusest ja Microsofti serveri hõivatusest. Kui ma proovisin ise teda tööpäeval alla tirida, siis ma ei saanudki Microsfti vastava serveriga ühendust, aga õhtusel ajal laadisin ta alla umbes 6-7 minutiga (kasutasin kiiret internetiühendust). Juhul kui Sinu allalaadimine mingitel põhjustel katkeb (või kui Sa ise selle peatad), siis alusta uuesti ja allalaadimist jätkatakse sellest punktist, kust ta pooleli jäi.



Windows 8 Enterprise 90-päevase prooviversiooni allalaadimine:

1) Mine sinna sinna, keri seal lehe lõpuni ja kliki kas Download the 32-bit (x86) version või siis Download the 64-bit (x64) version all asuvale GET STARTED NOW >> nupule:

Kliki ühele neist nuppudest


2) Sisesta siia oma Microsofti (Windows Live ID) kasutajakonto andmed ja kliki nupule Sign in:

Sisesta siia oma Microsofti (Windows Live ID) kasutajakonto andmed ja kliki nupule Sign in



3) Täida alltoodud lahtrid ja kliki nupule Continue. Nimed (First Name ja Last Name) võivad siin suvalised olla, näiteks Jeesus Kristus või üks suurtest sõpradest: Suur Juht Ansip või tema sõber Edgar Suur. E-Mail aadress peab ikka õige olema. Country/Location alla vali Estonia ja keeleks vali English:

Täida alltoodud lahtrid ja kliki nupule Continue



4) Kliki Continue:

Kliki Continue


5) Kliki üleval kollasele hoiatusribale ja seejärel kliki "Install This Add-on for All Users on This Computer..." käsule - sellega laetakse alla Microsofti spetsiaalne "Download Manager":

Kliki üleval kollasele hoiatusribale ja seejärel kliki "Install This Add-on for All Users on This Computer..." käsule


6) Kliki nupule Install ja sellega see "Download Manager" installeeritakse:

Kliki nupule Install ja sellega see "Download Manager" installeeritakse


7) Pärast seda ilmub "Save As" dialoogiaken, kus vali see koht, kuhu Sa soovid selle allalaetava ISO faili salvestada - vali selleks kohaks oma töölaud ("Desktop") ja kliki nupule Save:

Vali salvestamise asukoht


8) Ja algabki Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni (Windows 8 Enterprise Edition Trial Version) ISO faili allalaadimine:

Ja algabki Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni ISO faili allalaadimine

9) Kui Sa klikid siin nupule Details, siis näed lisaks veel ka alltoodud teist akent. Siin on näha, et antud .iso faili allalaadimine on juba lõppenud:

Siin on näha, et antud .iso faili allalaadimine on juba lõppenud


10) Kui allalaadimine sai läbi, siis kliki nupule Exit ja seejärel Yes:

Kui allalaadimine sai läbi, siis kliki nupule Exit ja seejärel Yes


Sa näed oma allalaetud ISO faili töölaual ja see "kaalub" 2,37 GB:

Sa näed oma allalaetud ISO faili töölaual ja see "kaalub" 2,37 GB


Alusta Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni (Windows 8 Enterprise Evaluation Copy / Windows 8 Enterprise Edition Trial Version) installeerimist ja installeeri ta proovimiseks kas virtuaalmasinasse (juhis) või siis kõvaketta eraldi partitsiooni (juhis).
Sa võid Windows 8 Evaluation Copy väljalaske installeerida ka oma põhioperatsioonisüsteemiks, aga seda ainult sel juhul kui Sul on olemas Win XP, Vista või Windows 7 DVD-paat ja tootevõtme kleebis - sel juhul saad oma eelmise Windowsi uuesti installeerida (taastada). Näiteks kui Sul ei ole Windows 7 DVD plaati, siis võid ta Internetist allalaaditud ISO faili abil luua (sellest ja ka Windows 7 puhtast installeerimisest info seal.) Windows 7 taastamisel peab Sul olema ka tema tootevõti (arvutibloki peal, sülearvutil võib ta asuda ka aku kaane all) - Windows 7 aktiveerimisest pikem jutt seal.


Märkused: Sa võid "Download Manager" aknas selle allalaadimise iga ajal katkestada (nupud Pause/Resume, Cancel ja Exit) ja hiljem uuesti jätkata. (Pause nupule vajutamisel muutub ta Resume nupuks.)
Näiteks kui Sa klikid Cancel või Exit nupule, siis ilmub alltoodud aken, kus kliki Yes nupule. Sellega pannakse Sinu töölauale vastav ikoon, millele klikkides saad oma allalaadimist hiljem jätkata:

Näiteks kui Sa klikid Cancel või Exit nupule, siis ilmub alltoodud aken, kus kliki Yes nupule


Pärast eelmises aknas nupule Yes klikkimist, näed Sa töölaual sellist ikooni:

Pärast eelmises aknas nupule Yes klikkimist, näed Sa töölaual sellist ikooni


Kui Sul mingitel põhjustel see allalaadimise üritus katkes, näiteks kui Sa ei saanud serveriga ühendust, siis alustades otsast peale, ilmub järgmine aken, kus kliki nupule Yes ja Sa satud otse allalaadimise veebilehele:

Kliki nupule Yes ja Sa satud otse allalaadimise veebilehele



Windows 8 Evaluation Copy väljalaske uue Metro kasutajaliidese Metro-stiilis Start ekraan/menüü (kohe pärast tema installeerimise lõpetamist):

Windows 8 Evaluation Copy väljalaske Metro-stiilis Start ekraan


Seesama Metro-stiilis Start ekraan/menüü, aga siin juba suurema 1920 x 1200 ekraani resolutsiooniga (kohe pärast Win 8 installeerimise lõpetamist):

Seesama Metro-stiilis Start ekraan/menüü, aga siin juba suurema 1920 x 1200 ekraani resolutsiooniga


Windows 8 (ka Windows 8 Evaluation Copy) vaikimisi töölaud - Windowsi töölaua kasutajaliides - kohe pärast installeerimise lõpetamist:

Windows 8 (ka Windows 8 Evaluation Copy) vaikimisi töölaud


Järgmisel pildil on aga kasutaja seda töölauda juba natuke muutnud - see käib ikka samal viisil nagu seda tehti ka Windows 7 operatsioonisüsteemis:

Järgmisel pildil on aga kasutaja seda töölauda juba natuke muutnud


Varasemate Windowsite üsna "aegunud" Stardimenüü ja Start nupp on nüüdseks kadunud, aga kui Sa viid hiirekursori ekraani vasemasse allanurka ning teed seal paremklõpsu, siis ilmub sinna üsna vajalike süsteemikäskudega hüpikmenüü (Win 8 uue otsingusüsteemi kaudu on aga üsna mugav kõik vajalik üles leida):

Varasemate Windowsite üsna "aegunud" Stardimenüü ja Start nupp on nüüdseks kadunud


Märkus: Selle paremklõpsu süsteemikäskudega kiirkäivitamise hüpikmenüü (st Win + X menüü) saab kiiresti avada ka Win + X klahvikombinatsiooniga.


Windows 8 lõppversioonides on muudetud ka Windows Explorer'i nime ja nüüd on tema nimeks File Explorer:

Windows 8 lõppversioonides on muudetud ka Windows Explorer'i nime ja nüüd on tema nimeks File Explorer


Windows 8 uut tüüpi 'Lock' ekraan:

Windows 8 uut tüüpi 'Lock' ekraan


Alltoodud pilt aga näitab seda et kasutaja on selle Lock ekraani taustapildi juba välja vahetanud:

Alltoodud pilt aga näitab seda et kasutaja on selle Lock ekraani taustapildi juba välja vahetanud


Kasutajakontole on pandud ka tema pilt. Peale selle on siin näha ka mõne rakenduse (appi) "elavat" interaktiivset/dünaamilist ikooni ehk siis plaati (tile't) - peab olema internetiühendus. Ka on näha, et 'Store' poest on saadaval mingi olemasoleva appi uuem versioon:

Kasutajakontole on pandud ka tema pilt



Aktiveerimise staatuse kontrollimine (ja vajaduse korral ka aktiveerimine):

Esimene meetod:

1) Mine Windowsi töölaua kasutajaliidesesse ja kliki ekraani paremal allnurgas Action Center ikoonile:

Mine Windowsi töölaua kasutajaliidesesse ja kliki ekraani paremal allnurgas Action Center ikoonile


2) Ava Security rippmenüü:

Ava Security rippmenüü


3) Keri siin allapoole ja Sa näedki "Windows activation" sektsioonis Windows 8 aktiveerimise olekut - siin on ta juba aktiveeritud. Kui ta ei ole veel aktiveeritud, siis saad ta siitkaudu ka aktiveerida:

Keri siin allapoole ja Sa näedki "Windows activation" sektsioonis Windows 8 aktiveerimise olekut


Teine meetod:

1) Vii Windowsi kasutajaliideses hiirekursor ekraani vasemasse allanurka:

Vii Windowsi kasutajaliideses hiirekursor ekraani vasemasse allanurka


2) Tee seal paremklõps ja kliki ilmuvas hüpikmenüüs käsule System:

Tee seal paremklõps ja kliki ilmuvas hüpikmenüüs käsule System


3) Järgmisel pildil on "System" akna allosas "Windows activation" sektsioonis näha, et see Windows 8 on juba aktiveeritud - "Windows is activated". Kui ta ei ole veel aktiveeritud, siis saad ta siitkaudu ka aktiveerida:

Järgmisel pildil on "System" akna allosas "Windows activation" sektsioonis näha, et see Windows 8 on juba aktiveeritud


4) Kui Sa klikid seal eelmises aknas "View details in Windows Activation" lingile, siis näed sellist akent:

Kui Sa klikid seal eelmises aknas "View details in Windows Activation" lingile, siis näed sellist akent


Kui Sul hakkab see 90 päeva täis saama ja kui Sa tahad teda veel jooksutada ning juhul kui Sa ei taha Windows 8 Enterprise Edition Trial Version proovikoopiat uuesti installeerida, siis kasuta tema puhul sedasama vana Windows 7 aktiveerimisaja pikendamise meetodit (st Command Prompt akna käsurea slmgr.vbs /rearm või siis slmgr /rearm käsku - sellega pikendad prooviaega kuni 180 päevani) - juhis seal. Kui Sa hakkad seda Win 7 aegadest pärit aktiveerimisaja pikendamise meetodit kasutama, siis käivita Command Prompt utiliit administraatori õigustega. Soovitav on aktiveerimisaja pikendamist teha näiteks 89 päeval (st üks või paar-kolm päeva enne selle 90-päeva prooviaja lõppemist). Sa võid seda aktiveerimisaja pikendamise meetodit kasutada kuni 3x (st kokku 270 päeva) ja see on täiesti legaalne. Pärast slmgr.vbs /rearm või siis slmgr /rearm käsu rakendamist pead tegema kompuutri restardi (taaskäivitamise):

slmgr /rearm käsk


Kui Sul on Windows 8 ilusti aktiveeritud, siis pääsed ligi ka oma personaalsetele seadistustele ja Sa saad neid ka muuta (st Sa võid muuta lukuekraani taustapilti jms seadeid, Start ekraani värvi ja tausta, panna enda kasutajakontole ka mingi pildi). Kui Sul on Windows 8 aktiveerimata, siis Sa ei saa selles uues PC settings ekraanis ainult neid asju muuta, sest need seaded on ligipääsmatud (pilt) - kõik muu aga töötab (nii siin kui ka mujal):

Kui Sul on Windows 8 ilusti aktiveeritud, siis pääsed ligi ka oma personaalsetele seadistustele


Pärast Windows 8 Evaluation Copy väljalaske (Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni) allalaadimist, saad Microsoftilt ka mõned e-mailid (kahjuks ei pakuta nendes ei raha, loteriivõite ega ka tasuta Windowsi - va kitsipungid). Siin on käivitatud Windows 8 enda Metro-stiilis Meil (Mail) app ja avatud ongi üks taoline kiri:

Siin on käivitatud Windows 8 enda Metro-stiilis Meil (Mail) app ja avatud ongi üks taoline kiri


Alusta Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni (Windows 8 Enterprise Evaluation Copy / Windows 8 Enterprise Edition Trial Version) installeerimist ja installeeri ta proovimiseks kas virtuaalmasinasse (juhis) või siis kõvaketta eraldi partitsiooni (juhis).
Sa võid Windows 8 Evaluation Copy väljalaske installeerida ka oma põhioperatsioonisüsteemiks, aga seda ainult sel juhul kui Sul on olemas Win XP, Vista või Windows 7 DVD-paat ja tootevõtme kleebis - sel juhul saad oma eelmise Windowsi uuesti installeerida (taastada). Näiteks kui Sul ei ole Windows 7 DVD plaati, siis võid ta Internetist allalaaditud ISO faili abil luua (sellest ja ka Windows 7 puhtast installeerimisest info seal.) Windows 7 taastamisel peab Sul olema ka tema tootevõti (arvutibloki peal, sülearvutil võib ta asuda ka aku kaane all) - Windows 7 aktiveerimisest pikem jutt seal.

Ülesse




< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011