Metro appide sulgemine ja File Picker

Win 8 logo Metro-stiilis appide (st Windows Store appide) sulgemine. Explorer protsessi restart.
"File Picker" ekraan ja kasutajakonto pildi paigaldamine või muutmine.

 

Uuendatud 06.09.12

 

 

Kuidas sulgeda täisekraani režiimis töötavaid Metro/Windows Store appisid?


Sa ei peagi neid Metro/Windows Store appisid (rakendusi) ise sulgema! Avatud appi töö peatatakse automaatselt siis kui Sa ei tööta temaga enam (5 sekundit) ja kui Sa olid käivitanud mingi muu Metro appi või Windowsi töölaua appi või siis alustanud mingit muud tööd (tegevust). Juba peatatud Metro appid suletakse automaatselt ainult siis kui Sa vajad märksa rohkem kompuutri ressursse - seda juhtub siiski harva.

Täpsem selgitus: Juhul kui Sa lõpetad antud momendil jooksva Metro-stiilis appiga (Windows Store rakendusega) töötamise ja avad mingi teise appi või utiliidi, siis pannakse eelmine töö lõpetanud Windows Store app nõ 'suspended'' (peatatud) või 'software sleep' režiimi, mis tähendab seda et teda ei lülitata välja vaid ta jääb kompuutri mällu edasi - see lubab selle appi hiljem jälle uuesti väga kiirelt käivitada. Kui kasutajal läheb kompuutri ressursse rohkem vaja (palju rohkem), siis "visatakse" see app (või appid) mälust välja, st suletakse lõplikult.

suspended


Automaatselt peatatud ja 'suspended' seisundis asuvate Metro-stiilis (Windows 8) appide loetelu näed Task Manager aknas, tee selleks järgmist:

- Ava Task Manager ja Sa näed esmalt kõiki juba käivitatud Metro/Windows Store appide loetelu, kliki siin all nupule More details:

Ava Task Manager ja Sa näed esmalt kõiki juba käivitatud Metro appide loetelu


- Kui Sa klikid eelpool toodud aknas allääres "More details" nupule, siis avatakse Task Manager täielikult koos oma kõikide vahelehtedega. Kõik avatud appid asuvad "Processes" vahelehe ülaosas "Apps" sektsioonis. Seega veendu, et avatud oleks Processes sakk/vaheleht ja Sa näed, et käesolevas sessioonis on kasutaja poolt avatud juba 16 Metro appi:

Veendu, et avatud oleks Processes sakk/vaheleht


- Vali menüü View alt Status values -> Show suspended status parameeter:

Vali menüü View alt Status values -> Show suspended status parameeter


- Veerus "Status" kuvatakse nende Metro appide järel, mis on automaatselt peatatud ja mällu ooterežiimile viidud, kiri "Suspended". Antud näites istuvad mälus ootel kõik Metro appid ja see tähendab seda et kasutaja tegeles vahepeal millegi muuga (lülitus ümber Windowsi töölaua kasutajaliidesse jne). Ka veerg CPU (st protsessor) näitab seda et antud appidega ei tegeleta:

SuspendedMetro-stiilis/Windows Store appide lõplikuks sulgemiseks kasuta alltoodud meetodeid:

Üldjuhul EI OLE MÕTET neid Windows Store appisid ise lõplikult sulgeda, sest sellega Sa midagi eriti ei võida. (See-eest saad aga mälus istuvaid ja ooterežiimis olevaid appisid kiiresti uuesti avada - ekraanile tuua). Kuid Sa võid neid Metro/Windos Store täisekraanis töötavaid appisid ka lõplikult välja lülitada ja seda sel juhul kui neid appisid on juba liiga palju käivitatud ning nad hakkavad Sind segama, näiteks ekraani vasemas servas või siis Tegumihalduri loendis. Seda võib ka siis teha kui Sul mingi Metro/Windows Store app kinni jookseb (rippuma jääb) ja antud appi saab siis sulgeda kas Tegumihalduri kaudu või siis kasutades ALT+F4 klahvikombinatsiooni abi - edaspidi tuleb sellest ka juttu.

Metro-stiilis/Windows Store appide lõplikuks sulgemiseks kasuta alltoodud meetodeid:

1) Esimene meetod: Windows 8 Consumer Preview versiooniga ilmus Metro-stiilis appide lõplikuks väljalülitamiseks ka üks uus hea moodus: Sa võid nüüd Metro appisid sulgeda ka nii et klikid appi akna ülaosas tema tiitelribale ja lohistad ta ekraani ülaservast otse ekraani allaserva. Lohistamise käigus, muutub selle appi täisekraani aken suureks pisipildiks, lohista seda pisipilti edasi ekraani allaserva kuni ta lõplikult kaob (st suletakse).

Näide "Photos" appi lõplikust sulgemisest (Windows 8 CP versiooni põhjal, aga see meetod kehtib ka Win 8 lõpliku väljalaske suhtes):

* Avatud on Photos app. Vii hiirekursor akna ülaserva/päisesse kuni sinna ilmub käekujuline hiirekursor:

Avatud on Photos app


* Vajuta vasem hiirenupp alla, hoia teda all ja hakka Photos appi allapoole lohistama ning Sa näed, et appi täisekraanis aken muutus tema pisipildiks:

Lohista allapoole


* Hoia ikka hiirenuppu all ja lohista aga edasi:

Hoia ikka hiirenuppu all ja lohista aga edasi


* Lohista teda ekraani allaservani seni kuni ta ekraanilt kaob ja sellega antud Photos app suletakse ka lõplikult:

Suletakse lõplikult


* Pärast appi lõplikku sulgemist ilmub automaatselt Metro-stiilis Start ekraan:

Ilmub automaatselt Metro-stiilis Start ekraanNüüd aga sama näide "Fotod" appiga (Windows 8 lõppversioonist) - pilt, - pilt, - pilt ja pilt.Näide Metro-stiilis Internet Explorer appi lõplikust sulgemisest (Windows 8 CP versiooni põhjal):

IE-1


IE-2


IE-3


IE-42) Teine meetod - 'Switcher': Windows 8 sisaldab nüüd ka jooksvate/käivitatud appide vahel ümberlülitumise uut meetodit, mida kutsutakse Switcher'iks. Et pääseda sellele Switcher'ile ligi, vii oma hiirekursor ekraani vasemasse ülanurka. Sellega käivitatakse uus 'Back' aktsioon, mis kuvab sinna ülanurka kõige viimati avatud Metro appi pisipildi. Kui Sa klikid sellele pisipildile, siis avatakse see app uuesti. Kui Sa aga lohistad oma hiirekusorit allapoole, siis ilmuvad sinna järjest kõik varem käivitatud Metro/Windows Store appide pisipildid (vastavalt nende kasutamise järjekorrale) - klikid vajaliku pisipildile ja antud appi täisekraanis aken tuuaksegi esile. Sa võid ka oma klaviatuuri abil Switcher'i esile tuua: vajuta Windows + TAB klahvikombinatsiooni (WINKEY + TAB) ja vajuta seejärel korduvalt TAB klahvi, et liikuda kättesaadavate appide vahel. Sa võid kasutada ka varasemat ALT + TAB klahvikombinatsiooni (pilt).

Kui Sul on see Switcher funktsioon käivitatud, siis saad tema kaudu ka mingi Metro-stiilis appi sulgeda: Tee tal paremklõps ja kliki ilmuvas hüpikmenüüs Close käsule:

Appi sulgemine-1...Appi sulgemine-2


Näide Windows 8 RTM versioonist (st finaalversioonist) ja Start ekraanil:

Esimene


Kursor viidi mõõda ekraani servapidi allapoole ja selle peale ilmusid sinna ka teised varem käivitatud Metro appid:

Teine


Sedasama saab teha ka Windowsi töölaual:

Sedasama saab teha ka Windowsi töölaualVeel üks näide (Win 8 CP väljalaskest): Vii hiirekursor ekraani vasemasse ülanurka (pilt); liigu hiirekursoriga ekraani servapidi allapoole ja sinna ilmuvad eelnevalt käivitatud appide pisipildid (pilt); tee vajalikul appil paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Close (pilt ).3) Kolmas meetod - klaviatuuriga: Et sulgeda jooksvat/avatud Windows Store appi, kasuta standardset ALT + F4 klahvikombinatsiooni - vajuta ALT+F4 klahve korraga, st ühel- ja samal ajal - kiire ja mugav moodus.

4) Neljas meetod - 'Task Manager' (Tegumihaldur): Juhul kui Sa voovid mingit rakendust ise sulgeda või kui mingi app jääb rippuma (jookseb kinni), siis kasuta appi sulgemiseks uut tüüpi Task Manager'i abi:

a) Ava Task Manager aken:

* vajuta Ctrl+Shift+Esc klahvikombinatsiooni, et tuua esile Task Manager'i akent

* või

* alternatiivina vajuta Ctrl+Alt+Delete klahvikombinatsiooni ja kliki seejärel Task Manager:

Kliki Task Manager


Märkused: See Ctrl+Alt+Delete klahvikombinatsiooni peale ilmuv ekraan võib välja näha ka näiteks selline, seda siis kui kasutaja oli endale loonud ka lokaalse parooli - pilt.
Kui Sa viibid Windowsi töölaua kasutajaliideses, siis võid teha all tegumireal paremklõpsu ja klikkida hüpikmenüüs Task Manager punktile, et avada sedasama Tegumihaldurit - pilt.


b) Ilmub uut tüüpi Task Manager aken ja edasi võid Metro-stiilis appi sulgeda mitmel viisil:

* Märgista vajalik app ja kliki all paremal nupule End task:

Märgista vajalik app ja kliki all paremal nupule End task


* Või tee appil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk End task:

Või tee appil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk End task


* Või kliki eelmises aknas nupule More details (vaata ülemist pilti), märgista seejärel Processes vahelehel vajalik app ja kliki all paremal nupule End task:

Kliki all paremal nupule End task


* Ka siin võib alternatiivina paremklõpsu kasutada...:

Ka siin võib alternatiivina paremklõpsu kasutada...


Sulge Task Manager aken: Märgista "Processes" vahelehe ülaosas "Apps" sektsioonis Task Manager (vaata eelmist pilti) ja kliki all paremal nupule End Task.


'Task Manager' ongi ainus Windows 8 utiliit, mis on "üle kõige" - teda saab kasutada nii Metro Start ekraani kui ka tavalise Windowsi töölaua kasutajaliidese puhul ja ta ilmub ka juba käivitatud Metro-stiilis appide akende peale.


Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni puhul käib see appide lõplik sulgemine natuke teistmoodi - loe sellest nüüd sealt.Töövõimetu ekraani ja rippuma jäänud rakenduse puhul 'Explorer protsessi' restardi tegemine:


Kui Sinu töölaud ja programmid jäävad rippuma (hanguvad) ning Sa ei saa enam edasi töötada, st Explorer.exe protsess hangub. Nüüd lubab seesama uus Windows 8 'Task Manager' Sul käivitada antud potsessi märksa lihtsamalt:

* ava Task Manager kasutades Ctrl+Shift+Esc (või Ctrl+Alt+Delete) klahvikombinatsiooni ja klikkides seejärel Task Manager - pilt,
* kliki akna allääres nupule More details - pilt,
* veendu, et avatud oleks Processes vaheleht,
* keri allapoole ja märgista "Windows processes" sektsioonis Windows Explorer ja kliki paremal allnurgas Restart nupule (sel puhul muutus see tavaline "End" nupp nüüd "Restart" nupuks):

Kliki paremal allnurgas Restart nupule


Alternatiivina võid kasutada ka paremklõpsu Restart käsku:

Alternatiivina võid kasutada ka paremklõpsu Restart käsku


Kui Sul oli eelnevalt File Explorer'i (endise Windows Explorer'i) aken avatud, siis leiad selle Windows Explorer parameetri hoopis "Task Manager" akna ülaosast - "Apps" kategooria alt:

"Apps" kategooria alt


Sa võid Windows Explorer protsessi restardi teha ka paremklõpsu kontekstmenüü kaudu:

Sa võid Windows Explorer protsessi restardi teha ka paremklõpsu kontekstmenüü kaudu
NB! Kui süsteem jookseb kinni ("jääb rippuma") ja kui isegi Task Manger akna vahelehelt "Processes" kaob see Windows Explorer protsess (Sa ei leia teda sealt), siis vajuta CTRl+Alt+Del klahvikombinatsiooni ning kliki järgmises ekraanis Switch user - ehk aitab... - pilt.

Switch user (Fast user switching) - selle teisele kasutajakontole kiire ümberlülitamisega jätkavad Sinu programmid tööd, Sinu kasutajakonto jääb töösse ehk aktiivseks kuid ta on nüüd parooliga kaitstud ja ainult Sina võid tema sessiooni tagasi pöörduda. Pärast selle käsu valimist või teisele kasutajakontole klikkides viiakse Sind kasutajakontode valiku ekraani, kus Sa võid klikkida sellele kasutajakontole, kuhu Sa tahad ümber lülituda. Seejärel sisestad seal süsteemi sisselogimise ekraanis antud kasutaja parooli - pilt, pilt ja pilt. 'Fast User Switching' vahend, mida kasutatakse juba alates Windows XP aegadest, lubab mitmel kasutajal töötada kompuutris ühel- ja samal ajal. Sellega saab kiiresti ja mugavalt lülituda ümber ühelt kasutajalt teisele. (Ja üks näide ka pärast selle suure Windows 10 'Anniversary Update' värskenduse installi - pilt.) Sa saad teisele kasutajakontole lülituda kiiresti ümber ka sel teel, et vajutad Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni ja klikid 'Switch user' parameetrile (pilt).

Süsteemist väljalogimine käsu 'Sign out' abil ja seejärel süsteemi sisselogimise erinevad meetodid ning mitme kasutajakonto puhul süsteemist väljalogimise kiire meetod ("Switch User") - sellest oli juttu Windows 8.x all - seal.


Ülesse'File Picker' - uus Metro kasutajaliidese (st Windows 8 kasutajaliidese) failide otsimise ja avamise/laadimise ekraan. Kasutajakonto pildi paigaldamine või selle muutmine:


Metro/Windows 8 kasutajaliideses loobuti tavaliste dialoogiakende kasutamisest. Nüüd juhul kui mingi Metro/Windows Store appiga töötamisel on vaja keida ja laadida mingit faili, näiteks pilti, siis ilmub selleks uus Metro/Windows 8 stiilis File Picker ekraan.

Et asi selgem oleks, siis toon siin praktilised näited:

1) Esimene näide: Kasutajakonto pildi paigaldamine või selle muutmine ('File Picker' funktsiooni abil): Oletame, et kasutaja tahab paigaldada (või muuta) enda kasutajakonto pilti, st seda pilti, mis ilmub sisselogimise ekraanile ja ka Start ekraani paremasse ülanurka. Tuleb teha järgmist:

* Kliki Start ekraani paremas ülanurgas oma kasutajakonto nimele ja vali rippmenüüst Change account picture link:

Vali Change account picture link


* Veendu, et uut tüüpi Windows 8 disainiga PC settings ekraanis oleks vasemal märgistatud Personalize ja paremal Account picture.
* Seejärel kliki nupule Browse.

Märkus: Juhul kui Sa olid juba eelnevalt oma kasutajakonto pilte vahetanud, siis pakutakse siin allosas veel varasema pildi tagasipanemise võimalust - klikid sellele pisipildile ja kogu moos. Kui Sa olid varem oma konto pilte mitu korda vahetanud, siis on siin neid valikuvõimalusi juba rohkem:

Seejärel kliki nupule Browse


Kui Sa kasutad veebikaamerat, siis võid ka selle abil oma pildi paigaldada klikkides allpool nupule "Camera"...Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad seda teha 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account), klikkides siin Browse nupule:

"Accounts" kategooria ja selle "Your account" alamkategooria* Vot nüüd ilmubki see uus Metro-stiilis (uue nimega Windows 8 disainiga) failide otsimise- ja avamise File Picker ekraan. Antud ekraani päises näidatakse esimese sõnana andmete tüüpi, mida siit leida ja avada võib. Selleks sõnaks võib siin olla näiteks "Music" (muusika puhul), "Pictures" (piltide puhul) jne. Sõna "Files" tähistab aga kõikide failide otsimise/avamise võimalust - see on kuvatud ka siin alltoodud ekraanis. Tema järel tulev tekst tähistab antud momendil avatud kausta või siis raamatukogu (siin lihtsalt "Account Pictures" kaust, mis ei sisalda veel ühtegi pilti, sinna tuleb Sul nad soovi korral ise panna).
Kui selles ekraanis kuvatakse "There are no items in this view" või "There are no files or folders in this view" tekst, siis kliki Go up lingile/nupule - see nupp viibki Sind alati eelmisse/kõrgemasse kohta või kausta.

Kui Sa klikid 'File Picker' ekraani vasemal ülaosas päise failitüübi nimele (antud juhul siis "Files" nimele), siis ilmub üsna kasulik KIIRE ülmineku rippmenüü - pilt. Antud rippmenüü allosas on veel ka Metro/Windows Store appide menüüpunktid (Fotod, Kaamera, SkyDrive jne) ja Sa võid ka otse nende kaudu mingi pildi valida. Näiteks kasutaja valiski viimati pildi just "pilvest" (SkyDrive) ja kui ta hakkas nüüd uuesti pilti vahetama, siis sattuski ta esmalt just sinna "pilve". Seejärel avas ta selle rippmenüü, et valida uus pilt, aga seda juba oma lokaalselt kettalt - pilt.


"Account Pictures" kausta pakutakse siin vaikimisi aga seepärast välja, sest Sa:

* hakkad oma kasutajakontole pilti paigaldama ja kui Sa teed seda esimest korda;
* või kui Sul oli siin viimati avatud just seesama "Account Pictures" kaust.

Klikime siin Go up lingile/nupule, sest meie "Account Pictures" kaust ei sisalda veel ühtegi pilti:

Kliki Go up lingile


Märkus: Kui Sul oli siin viimati avatud mingi muu kaust/koht (näiteks My Pictures) , siis näed siin avatuna esmalt just sedasama kausta/raamatukogu - pilt.


* Järgmises ekraanis on pärast 'Go up' nupule klikkimist avatud kasutajakonto kaust (siin siis "ahv landfield"), mille sees on siis omakorda veel mitu alamkausta: "Account Pictures", "My Documents", "My Videos", "Desktop" jne alamkaustad. Selles File Picker ekraanis kuvatakse kõiki faile ja kaustasid samuti tiledena, st suurte ikoonidena ehk plaatidena. Antud juhul klikib kasutaja siin "My Pictures" tilele, sest ta teab, et leiab sealt mingi näruse pildi ka oma kasutajakonto jaoks:

Avatakse My Pictures alamkaust


* Pärast eelmises ekraanis "My Pictures" plaadile (kaustale) klikkimist, see avati ja alltulevalt ekraanilt on näha, et selle sees on omakorda veel mitu alamkausta. Nüüd klikitakse siin "Kasutajakonto" kaustaikoonile - see kaust oli kasutaja enda poolt varem loodud. Kui Sa enne klikkimist lihtsalt osutad siin mingit plaati, siis kuvatakse tema kohta ka täpsem info (näiteks tema täisaadress jms):

Avatakse Kasutajakonto alamkaust


* Allnäidatud ekraanis on siis avatud "Kasutajakonto" kaust ja selle see on lõpuks näha ka failid (pildid). Kui kasutaja osutab siin hiirekursoriga mingit pilti, siis ilmub antud pildi kohale väike aknake, kus kuvatakse seda pilti (faili) selgitav info:

Selgitav info


* Ja et selles "Kasutajakonto" kaustas mingit faili (antud juhul siis pilti) avada/laadida, tuleb ta eelnevalt selles File Picker ekraanis märgistada ning klikkida seejärel paremal all Choose image (või Open) nupule:

Märgista fail ja kliki nupule Choose image


* Ja jõutigi tagasi sinna 'PC settings' ekraani, kus on näha ka kasutajakonto uut pilti. Vana pilt aga viidi uue pildi alla ja nüüd on neid sel juba kolm tükki. Seejärel võib vajutada "Windows" klahvi, et väljuda sellest ekraanist ja jõuda tagasi Start ekraani (Start menüüsse):

Ja jõutigi tagasi sinna 'PC settings' ekraani, kus on näha ka kasutajakonto uut piltiUuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis näed seda aga 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account):

Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis näed seda aga 'Your account' alamkategooria all* Olles Start ekraani tagasi jõudnud, näed ka seal oma kasutajakonto uut pilti:

Näed ka seal oma kasutajakonto uut pilti2) Teine näide: E-mailiga manuse saatmine ('File Picker' ekraani abil): Kui Sa töötad selle teise Metro/Windows 8 disainiga Internet Explorer brauseriga (appiga) ja hakkad näiteks GMail kaudu mingit manust (faili) saatma, siis tuleb järgmist teha:

* Klikid enda uues loodavas ja ärasaadetavas e-mailis Attach a file nupule:

Klikid enda uues loodavas e-mailis Attach a file nupule


* Pärast "Attach a file" nupule klikkimist ei avata seda tavalist "Select file(s) to upload by mail.google.com" dialoogiakent vaid selle asemel ilmub seesama Windows 8 uut tüüpi failide sirvimise ja avamise/laadimise Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga File Picker ekraan. Vaikimisi on siin avatud kasutajakonto enda Documents kaust. Kuna kasutaja tegi äsja Windows 8 puhta ümberinstalleerimise ja ta ei toonud sinna kaasa ühtegi oma dokumenti, siis on see kaust antud momendil tühi. Järelikult tuleb tal siinses ekraanis klikkida Go up lingile:

Järelikult tuleb tal siinses ekraanis klikkida Go up lingile


* Jõuti Libraries kausta. Kuna selles näites soovitakse sõbrale saata üht pilti (tapeeti), siis klikitakse siin Pictures alamkaustale:

Klikitakse Pictures alamkaustale


* Avati "Pictures" kaust ja tema sees on omakorda veel 4 alamkausta. Kasutaja klikib siin "Tapeedid" plaadile:

Kasutaja klikib siin "Tapeedid" plaadile


Märkus: Sa võid ka kiiremat kaustade otsingu- ja avamise meetodit kasutada: Klikid üleval "Files" peale, et avada seda kiire ülemineku rippmenüüd ja valid sealt... - pilt.


* Seejärel märgistati "fantasy-castle-1a.jpg" taustapilt (tema tilel/plaadil klikiti ja sinna ilmus väike linnuke) ja seejärel klikiti all paremal Open nupule:

Seejärel klikiti all paremal Open nupule


* Ja kasutaja kirjale lisatigi see pilt manusena ärasaatmiseks:

Ja kasutaja kirjale lisatigi see pilt manusena ärasaatmiseks3) Kolmas näide: Paigaldame enda kontole uue pildi otse "pilvest" (SkyDrive teenuse abil):

* Avame PC settings ekraani;
* Veendume, et uut tüüpi Windows 8 disainiga PC settings ekraanis oleks vasemal märgistatud Personalize ja paremal Account picture.
* Seejärel klikime nupule Browse.

BrowseUuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad Sa seda teha aga 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account):

"Accounts" kategooria ja selle "Your account" alamkategooria* Ilmub uus failide otsimise- ja avamise File Picker ekraan ja siin on esmalt avatud "Kasutajakonto" kaust, sest viimati valiti pilt just siit kaustast. Meie klikime siin aga selle Files peale, et avada tema rippmenüüd:

Meie klikime siin aga selle Files peale, et avada tema rippmenüüd


* Kerime siin allapoole ja klikime SkyDrive menüüpunktile:

Kerime siin allapoole ja klikime SkyDrive menüüpunktile


Kui Sa ei olnud veel SkyDrive teenusesse sisse loginud, siis pead seda nüüd tegema - pilt.

* Ilmus SkyDrive appi ekraan. Siin tuleb siis avada vajalike piltidega "panipaik" - klikime sellele:

Ilmus SkyDrive appi ekraan. Siin tuleb siis avada vajalike piltidega "panipaik"


* Kerime alumise navigeerimisriba või hiireratta abil edasi ja otsime sobiva pildi välja:

Kerime alumise navigeerimisriba või hiireratta abil edasi ja otsime sobiva pildi välja


* Märgistame pildi ja klikime all nupule Choose image:

Märgistame pildi ja klikime all nupule Choose image


* Ja jõudsimegi tagasi sinna PC settings ekraani ning seekord on siis kasutajakonto uueks pildiks hoopis mingi hubane majake:

hubane majake


Vajutame nüüd Win klahvi, et minna üle Start ekraanile ja seal me näeme samuti sedasama uut kasutaja pilti:

Vajutame nüüd Win klahvi


Logime nüüd huvi pärast välja:

Logime nüüd huvi pärast välja


Ilmub uut tüüpi Lock Screen ekraan, siin on see lukuekraan veel Win 8 vaikimisi taustapildiga - vajutame siin suvalist klahvi või klikime tal hiirega:

Ilmub uut tüüpi Lock Screen ekraan


Seejärel jõuame süsteemi sisselogimise ekraani. Kuna antud süsteemis pole veel ühtegi teist kasutajakontot loodud, siis ei pakuta siin ka teisi valikuvõimalusi. Klikime siin enda kasutajakonto pildile:

Klikime siin enda kasutajakonto pildile


Kuna antud juhul pole kasutajale ka parooli loodud, siis jõutakse otse "Welcome" ekraani ja sealt edasi Metro Start ekraani, st sinna kust alustatigi:

"Welcome" ekraan


Lõpetuseks: Kui Sa üritad 'File Picker' ekraanis avada mingit kausta, mis on õigustega kaitstud, siis saad ekraanile alltoodud teate:

Ei saa avada

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011