Win 8 'Lock screen' ekraan ja paroolid

Win 8 logo Windows 8 uus Metro kasutajaliides ja temaga töötamine - IV. osa

 

Windows 8 'Lock screen' ekraan ja paroolide loomine

 

Uuendatud 18.04.12: Windows 8 uuemas väljalaskes on tehtud palju muudatusi ja mine nüüd järgmistesse veebilehtedesse:

* 'Lock screen' ekraan, tema pildi vahetamise ja dünaamiliste elementide määramise uus info seal.
* Win 8 uut tüüpi nn "Picture Password" parooli (pilt-parooli või pildi parooli) loomisest seal.
* Win 8 uut tüüpi PIN parooli (PIN-koodiga parooli) loomisest seal.
* Windowsi lokaalse kasutajakonto standardse parooli (Local Account tekstiparooli) loomisest seal.

 

 

<- Tagasi Metro kasutajaliidese III. ossa

Edasi Metro kasutajaliidese V. ossa ->

 

'Lock screen' ekraan ja tema pildi vahetamine ning dünaamiliste elementide määramine


Lock screen - See on Windows 8 uus "Welcome" ekraan, mis ilmub enne süsteemi sisselogimise ekraani ja siis kui Sa käivitad oma kompuutri, teed tema restardi, logid ennast sisse/välja või lukustad ise kompuutri (mõne stsenaarimi puhul ta siiski ei ilmu). See 'Lock screen' ekraan aktiveeritakse ka pärast sleep või hibernate režiimist ärkamist. Antud ekraan on inspireeritud Windows Phone 7 Metro kasutajaliidesest ja ta ilmub nii Windows 8 tahvel- kui ka lauaarvutites.
See 'Lock screen' aktiveeritakse ka siis kui kasutaja ei ole mõnda aega oma arvutiga midagi teinud. Kui kasutaja lahkub kompuutri juurest, siis see blokeerimise ekraan hakkab lugema uusi saabunud e-maile, uurima seda et mida uut on sotsiaalvõrgustikes ja muud tähtsat informatsiooni. Kui kasutaja saabub, siis näeb ta kohe seda et mis vahepeal toimunud on...

Windows 8 nõuab seepärast Lock screen ekraani (lukustatud või blokeeritud ekraani), et ta on puutetundliku toega OS ja et vältida juhuslikke sisestamisi ning puudutusi.


Antud uus 'Lock Screen' koosneb kahest põhikomponendist:

1) Taustapildist koos kellaaja ja alltoodud dünaamiliste elementidega:

* Elemendid, mis edastavad teateid (läbilugemata emailid, aku täituvus, sõnumid, signaali tugevus, Võrguikoon - võrguikoon jne);
* Vidinad/seaded (widget'id) - lock-screen ekraani võib nii seada, et ta toetab kuni kuut (6) Metro stiilis appi ja nende ikoonid ilmuvadki siis siia lukuekraanile (widgettide kujul).

S
eda taustapilti saad Sa ise ka muuta ja saad määrata ka seda, et milliste Metro appide (rakenduste) ikoone ning nende teateid Sinu lukustatud ekraani pildil kuvatakse. Alltoodud pildil kuvatakse ainult võrguühenduse ikooni, see on vaikimisi ilmuv dünaamiline element ja antud juhul on näha, et võrguühendusega on lood korras - vastasel juhul oleks ta tähistatud punase ristiga pealisikooniga:

Lukustatud ekraan


Sellel pildil on aga neid ikoone juba rohkem: Dünaamilised elemendid


Et seda lukustatud ekraanipilti eest ära koristada, vajuta lihtsalt ENTER klahvi või siis keri hiireratast. Puutetundlike ekraanide või Win 8 operatsioonisüsteemiga tahvelarvutite puhul "pühi" ta sõrmega lihtsalt eest ära - viipa sõrmega ülasuunas:

'Pühi' sõrmega ülespoole


2) Windows 8 operatsioonisüsteemi uuest Metro-stiilis sisselogimise ekraanist, mis ilmub siis kui Sa selle esimese 'Lock Screen' pildi eest ära koristad. Juhul kui Sa ei olnud endale varem mingit parooli ja teisi kasutajakontosid loonud, siis seda sisselogimise ekraani ei ilmu vaid Sa satud kohe Windows 8 Metro Start ekraanile.
Seega, pärast 'Lock Screen' pildi eest ärakoristamist ilmub Sinu kasutajakonto nimega ja pildiga ekraan, kus juhul kui Sul oli varem parool loodud, pead selle sisestama, et süsteemi sisse logida. Kui Sul oli eelnevalt loodud ka teisi kasutajakontosid, siis ilmub mitme kasutajakontoga ekraan, kus peab klikkima selle kasutajakonto pildile, kelle all soovitakse Windows 8 süsteemi sisse logida ja alles seejärel ilmub see sisselogimise ekraan. Sa võid paroolina kasutada:

- Windowsi vana traditsioonilist lokaalset parooli (Local account parooli),
- Windows Live ID kasutajakonto parooli (uut tüüpi parooli),
- PIN koodi (uut tüüpi parooli - allpool tuleb selle loomisest ka juttu),
- "Picture Password" parooli (uut tüüpi parooli - allpool tuleb selle loomisest ka juttu).


Kui Sa ei olnud enda kasutajaprofiilile pilti määranud, siis on see pildi koht "tühi":

Sisesta oma parool


Kui Sa olid oma kompuutri ise lukustanud (Metro-stiilis Start ekraanil asuva kasutajakonto nimel tehtud paremklõpsu 'Lock' käsuga - pilt) ja juhul kui Sul oli varem ka parool loodud, siis ilmub pärast lukustatud ekraanipildi eest ärapühkimist selline sisselogimise ekraan:

Kompuuter oli lukustatud


Kui Sa logid ennast välja, näiteks Metro-stiilis Start ekraanil asuva kasutajakonto nimel tehtud paremklõpsu 'Log off' käsuga (pilt) , siis ilmub pärast lukustatud ekraanipildi eest ärapühkimist enne sissekogimise ekraani veel ka kasutajakonto valimise "Welcome" ekraan, kus Sul tuleb klikkida (või toksata) vajalikule kasutajakonto pildile. Alltoodud näite puhul oli tegemist ainult ühe kasutajaga ja seal pidi siis ainult antud pildile toksama:

Üks kasutaja


Kui Sa olid seal eelmises ekraanis klikkinud vajalikule kasutajakonto pildile, siis satud kas sisselogimise ekraani või juhul kui parooli ei oldud loodud, siis otse Metro Start ekraanile (Start menüüsse).


'Lock screen' ekraani kasulikud funktsioonid:

1) Teated (Notifications): Nagu juba eelpool sai mainitud, asuvad blokeerimise ekraanil kohe kuvatava kellaaja all mõned vajalikud teated, näiteks nagu läbilugemata emailid, aku täituvus, sõnumid ja signaali tugevus. Loomulikult pole mõned taolised elemendid lauakompuutrite kasutajatele kättesaadavad vaid nad on otseselt määratud puutetundliku tahvelarvuti jaoks. Lukuekraan kasutab seda email kasutajakontot, mille Sa ise konfigureerisid siis kui Sa tegid Windows 8 installeerimise, Sinu SIM kaarti jne.

2) Turvalisus: Win 8 jooksutaja võib kasutada süsteemi sisselogimiseks nüüd erinevaid viise, näiteks kasutades selleks lokaalset parooli või PIN koodi või Live ID parooli või "Picture Password" parooli. Ta võib ka need kõik luua ja siis sisselogimise ekraanis valida selle et millist parooli ta nüüd hakkab sisestama.

3) Widgetid: Lock-screen ekraani võib ka nii konfigureerida, et ta toetab kuni kuut (6) Metro-stiilis appi ja nende ikoonid ilmuvadki siis siia lukuekraanile (widgettide kujul). Juhul kui nad vastavad nõuetele ja kui nad mahuvad ekraanile, siis toovad nad oma sisu ning teated otse sellesse esimesse lukuekraani.

4) Windows Update: Sind teavitatakse otse lukuekraanil ja ka sisselogimise ekraanil sellest et pärast värskenduste allalaadimst tuleb teha kompuutri restart (seda tehakse 1x kuus). Juhul kui Sul on värskenduste automaatne allalaadimine ja installeerimine keelatud, siis teatatakse Sulle otse lukuekraanil seda et on ilmunud mingid värskendused ning Sa võid kohe siin määrata, et millal nende installeerimist alustatakse - täpsem info seal.

5) Meelelahutus: Sa võid vastavalt oma meeleolule vahetada igal ajal selle lukuekraani pilti...'Lock screen' ekraanipildi vahetamine ja tema dünaamiliste elementide määramine:

1) Kliki Metro Start ekraanil Control Panel Control Panel tile plaadile (tile).


2) Selle peale ilmub uut tüüpi Metro-stiilis Control Panel ekraan. Kliki seal vasemas veerus Personalize, seejärel kliki paremal üleval Lock Screen nupule. Seejärel võid allpool "Change your picture" sektsioonist valida Windows 8 enda mingi pildi või siis klikkida nupule Browse ja valida mingi omaenda pildi.

Veelgi allpool tuleb "Lock screen notifications" sektsioon, kus saad määrata:

* Esimeses jaotuses võid valida ühe rakenduse, mis hakkab luku-ekraanile edastama põhjalikku informatsiooni.
* Teises jaotuses saad määrata aga 6 Metro-appi, mille ikoonid (widgetid) ilmuvad sinna blokeerimise ekraanile.

Meie aga hakkame lock-screen ekraanipilti vahetama ja soovime sinna valida ise mingi pildi ning seega klikime nüüd Browse nupule:

Kliki 'Browse' nupule


3) Seejärel ilmub uut tüüpi Metro stiilis failide sirvimise ja avamise/laadimise File Picker ekraan. Siin on vaikimisi avatud kasutaja Pictures kaust ja nagu näha on antud juhul selles kaustas veel neli alamkausta. Sinul on see pilt erinev ja kui Sul ei ole selles 'Pictures' kaustas sobivaid pilte, siis kliki üleval Go up (või päise Files nimetusele) ning lae oma pilt kusagilt mujalt. Selle näites aga klikitakse "Tapeedid" ikoonile (õigemini tema plaadile või tilele), et leida sellest kaustast mingit pilti:

Klikitakse Tapeedid tilele


4) Avati "Tapeedid" kaust ja kasutaja osutas hiirekursoriga ühte pilti, et näha antud pildi eelvaateakent koos tema infoga:

Lahti on tapeetidega kaust


5) Seejärel klikiti ühele pildile, et teda märgistada (tema paremasse ülanurka ilmus linnuke) ja siis klikiti all paremal "Coose picture" nupule, et panna antud tapeet luku-ekraani taustapildiks:

Üks pilt valiti välja


6) Seejärel jõuad Sa tagasi sinnasamasse Metro stiilis Control Panel aknasse, kus näedki oma uut 'Lock screen' ekraanipilti:

Uus pilt


Ülesse


 

Windows 8 uut tüüpi nn "Picture Password" (pildi-parooli või pildi parooli) loomine:


'Picture Password' on Windows 8 üks huvitavamaid uusi vahendeid, mis lubab Sul logida süsteemi nii et klikid (või toksad sõrmega) Sinu enda poolt valitud pildi erinevatele oblastitele. Sa võid selleks pildiks valida suvalise pildi, näiteks mingi ekraani taustapildi ("tapeedi") või siis mingi enda või sõbra foto jne.

Täpsemalt õeldes lubab "Picture Password" meetod valida Windows 8 kasutajatel välja mingi omaenda pildi ja joonistades sellele kolm erinevat figuuri (sirgjooned, ringid, punktid), siseneda süsteemi. Sa võid oma pildi parooli loomisel kasutada kas ainult ühte nendest kujunditest (sirgjoon, ring või punkt) või siis kasutada sirgjoone, ringi ja punkti suvalist kombinatsiooni, aga Sa pead meelde jätma järgmist:

* Kuhu ja millises järjekorras Sa need figuurid joonistasid;
* Kas Sa tõmbasid sirjoone vasemalt paremale või siis paremalt vasemale lohistades;
* Kas joonistasid ringi päripäeva või siis vastupäeva lohistades.

* Et luua seda pilt-parooli, peab Sul eelnevalt olema ka loodud kas Windowsi standardne lokaalne sisselogimise parool (Local Account parool) või siis Live ID-parool - tekstiparool.
* "Punkti" figuuri joonistamiseks kliki (või toksa) lihtsalt oma pildile.
* Kõiki oma paroole saad Sa luua, neid muuta või eemaldada ainult uue Metro stiilis Control Panel appi kaudu. Metro-stiilis Start ekraanist saad Sa sinna kui klikid Contro Panel appi plaadile (tile'le).
Kui Sa asud aga tavalises Windows töölaua kasutajaliideses, siis ava seal Computer aken ja kliki üleval uut tüüpi 'ribbon' menüüs (lintmenüüs või ribamenüüs või nupureal) asuvale Control Panel nupule. Seejärel kliki User Accounts and Family Safety -> User Accounts ja siis kliki "Make changes to my account in the Settings App" lingile, et sattuda sinna
Metro-stiilis Control Panel appi ekraani.

"Picture Password" tehnikaga loodud paroolid on palju tugevamad kui seda tavalised PIN-paroolid ja keerulised tekstiparoolid.

Kuidas see töötab? Kui Sa olid vajaliku pildi välja valinud, siis kaetakse see pilt Sinule nähtamatu ruutudest koosneva võrguga. Pildi pikim osa (dimensioon) jagatakse 100 segmendiks ja pildi lühim dimensioon jagatakse vastvalt sellele skaalale, et luua selle tulemusel nähtamatu võrk, millele Sa hakkad oma parooli joonistama - sõrmega viibates või siis hiirekursoriga joonistades.
Kui Sa hakkad oma parooli joonistama, siis Sa paned oma hiirekursori või sõrme selle nähtamatu võrgu mingisse punkti. Selle võrgu individuaalsed punktid defineeritakse võrgus nende koordinaatide (x,y) järgi. Näiteks kui Sa joonistad sirgjoone, siis salvestatakse tema alguse ja lõpu koordinaadid ning samuti ka see suund mis suunas Sa selle joone tõmbad. Ringi puhul salvestataks tema keskpunkti koordinaadid, ringi raadius ja tema joonistamise suund (st kas Sa joonistad ta päripäeva või vastupäeva suunas). Kui Sa kasutad aga punkti (sõrmega toksamist või hiireklikki), siis salvestatakse puutepunkti koordinaadid.

Alltulevatele piltidele joonistati sirgjoon, ring ja punkt (st hiireklikk või sõrmega toksamine):

sirgjoonringpunkt


Kui Sa logid nüüd Win 8 operatsioonisüsteemi pildi-parooliga sisse, siis hakatakse Sinu poolt joonistatavat parooli võrdlema selle varem tehtud salvestusega. Sisselogimisel ei pea Sa joonistama (hiire või sõrmega) täpselt samasugust eskiisi, mille Sa joonistasid oma pildi-parooli loomisel, sest Windows 8 arvestab siin esialgse joonise ja sisselogitava joonise sarnasust. Kui Sinu sisselogimise pildiparooli täpsus on alla 90% võrreldes seda tema originaaliga, siis loetakse Sinu parool valeks ja Sa ei saa süsteemi siseneda. Samuti lõpeb asi automaatselt ebaõnnestumisega siis kui Sa sisestad vale viipe (või hiirekusrori joonistuse), näiteks kui Sa joonistad ringi asemel hoopis sirgjoone.
Kui Sa sisestad pildi-parooli 5 korda valesti, siis blokeeritakse süsteemi sisenemine ja Sulle pakutakse oma tekstiparooli sisestamise võimalust. Seepärast nagu ma juba eelpool mainisin, Sa saad selle uut tüüpi pildiparooli luua ainult sel juhul kui Sa olid endale varem loonud ka tavalise tekstiparooli. (Pildiparooli ei saa kasutada eemalt või siis võrgus sisselogimiseks.)

Kui palju Sa võid neid paroole punktide, ringide ja sirgjoonte joonistamisel üleüldse kokku saada? Ainult kolme 'punkti' (sõrmega toksamist või hiireklikki) kasutades võid Sa saada 2,743,206 unikaalset parooli, kolme 'ringi' joonistamisega võid Sa saada 4,509,567 parooli ja kolme 'sirgjoone' abil aga 412,096,718 parooli. Kui Sa kasutad oma pildiparooli joonistamisel aga punktide, ringide ja sirgjoonte kombinatsioone, siis võid Sa kokku kasutada tervelt 1,155,509,083 unikaalset parooli!Pildi-parooli loomine:


1) Kliki (või toksa) Metro Start ekraanil Control Panel Control Panel tile plaadile (tile).


2) Märgista vasemas paanis Users ja kliki paremal Create a picture password lingile:

Vali õiged lingid


3) Sisesta enda juba olemasolev parool ja kliki OK:

Märkus: Kui Sul ei oldud eelnevalt seda tavalist standardset Windowsi lokaalset parooli (Local account parooli) loodud, siis pead ta enne pilt-parooli ülesseadmist looma ja sel juhul on ka selles eelmises ekraanis (ülemine pilt) "Change your password" nupu asemel hoopis "Create a password" nupp - tavalise parooli loomise juhis on siinsamas veebilehe lõpus.

Sisesta oma parool


4) Ja ilmubki pildi parooli loomise esimene ekraan, kus kliki nupule "Choose picture":

Kliki nupule 'Choose picture'


5) Selle peale ilmub uut tüüpi failide otsimise ja avamise/laadimise nn File Picker ekraan, mille kaudu saad leida ning avada vajaliku pildi või foto. Vaikimisi avatakse siin Sinu kasutajaprofiili Pictures kaust ja kui seal mingeid pilte ei ole, siis kuvatakse ka vastav teade ning Sa ei näe File Picker ekraanil ühegi pildi suurt ikooni (tilet). Kui Sinu Pictures kaustas ei olegi ühtegi pilti või kui seal Sinule sobivaid ei leidu, siis kliki üleval Go up või siis päise Files kirjaga nupule.
Seega kasuta siin Go up või päise Files kirjaga nupu abi, et liikuda tagasi ja et leida oma vajalikku pilti (sellest "File Picker" ekraanist pikem selgitus seal). Kui oled sobiva pildi üles leidnud, siis kliki temale, et teda märgistada ja kliki seejärel nupule Open. Antud juhul valiti välja üks "tapeet":

Picker ekraan...


6) Seejärel kliki nupule Use this picture:

Seejärel kliki nupule 'Use this picture'


7) Nüüd hakka paremal oma pildile joonistama vajalikke figuure. "Picture Password" meetod lubab Windows 8 kasutajatel joonistada oma pildile kolm erinevat figuuri (sirgjooned, ringid, punktid). Sa võid oma pildi parooli loomisel kasutada kas ainult ühte nendest kujunditest (sirgjoon, ring või punkt) või siis kasutada sirgjoone, ringi ja punkti suvalist kombinatsiooni, aga Sa pead meelde jätma järgmist:

* Kuhu ja millises järjekorras Sa need figuurid joonistasid;
* Kas Sa tõmbasid sirjoone vasemalt paremale või siis paremalt vasemale lohistades;
* Kas joonistasid ringi päripäeva või siis vastupäeva lohistades.

* "Punkti" figuuri joonistamiseks kliki (või toksa) lihtsalt oma pildile.


Sa võid oma pildi parooli loomiseks kasutada näiteks ainult kolme punkti (st klikid või toksad pildi kolmele erinevale oblastile) või siis kasutada nende kolme kujundi kombinatsiooni, näiteks: ringi, joont ja punkti. Kui Sa joonistad oma figuuri ja kui see valmis saab, siis kuvatakse sekundiks ka tema tegelik asukoht ning väljanägemine. Kui saad esimese figuuri valmis, siis aktiveeritakse vasemas paanis number "2" ja alusta teise figuuri joonistamist jne.

Joonista figuurid


Näiteks alltoodud pildil kasutati 'Picture Password' loomiseks ainult "punkti" figuuri ja need punktid pandi tapeedi kolme erinevasse oblastisse (neid "punkte" näed Sa ainult korraks, siis kui Sa olid klikkinud või toksanud oma pildile ja seejärel nad kaovad...):

Parool sai loodud


Märkus: Veel üks taoline parooli loomise aken, kus kasutati ühe kodu fotot ja kus oli esimene figuur juba ära "joonistatud". Selleks esimeseks figuuriks oli lihtsalt hiireklikk (või sõrmetoks), mis loos punkti ja seda juba paika pandud figuuri/punkti kuvati sekundiks selliselt - pilt.


8) Seejärel, kui Sa said eelpool oma parooli loodud, ilmub sama, aga teise kirjaga ekraan, kus korda oma parooli loomise kõiki samme, et kinnitada seda parooli. Joonista samad figuurid täpselt samadesse kohtadesse nagu Sa tegid seda ka pildi-parooli esmasel loomisel:

Korda oma parooli loomise samme


9) Kui kõik õnnestus, siis ilmub "Congratulations" ekraan, kus kliki all nupule OK:

Läks õnneks


10) Seejärel jõuad Sa tagasi sinna Metro-stiilis Control Panel ekraani, kus "Picture password" sektsiooni on ilmunud kaks uut nuppu: Change (Muuda) ja Remove (Eemalda/Kustuta), millede abil võid oma pilt-parooli kas muuta või ta hoopiski kustutada:

Tagasi


Näiteks kui Sa lukustad nüüd oma Windows 8 süsteemi ja tahad hiljem teda uuesti lahti lukustada ning opsüsteemi sisse logida, siis näed juba alltoodud ekraani. Sa võid siin kohe kasutada oma pilt-parooli ja hakata kõrvalasuvale pildile joonistama figuure, aga soovi korral võid klikkida ka Switch to password lingile, et minna uude ekraani ning sisestada sinna oma tavaline parool ('User account' parool - pilt).
(Numbritest allpool aga asub Start Over link, millele klikkides saad oma figuuride joonistamist otsast peale alustada - juhul kui midagi nihu läks.)

Lahtilukustamise ekraan


ÜlesseWindows 8 uut tüüpi PIN-parooli loomine:


PIN (Personal Identification Number) on sama, mis ka tavaline parool, aga siin pead Sa kasutama ainult numbreid ja see parool võib koosneda ainult neljast numbrist (st ta on nagu ka tavaline PIN kood). Arvatavasti saab Windows 8 tulevastes versioonides kasutada ka pikemat PIN parooli (st kuhu võib rohkem numbreid sisestada).

PIN parooli loomiseks tee järgmist:

1) Kliki (või toksa) Metro Start ekraanil Control Panel Control Panel tile plaadile (tile).


2) Ilmuvas Metro-stiilis Control Panel ekraanis kliki vasemal Users ja paremal Create a PIN:

Kliki 'Create a PIN'


3) Sisesta enda juba olemasolev parool ja kliki OK:

Sisesta parool


4) Sisesta mõlemasse lahtrisse mingi 4-kohaline number ja kliki nupule Finish:

Sisesta 4-kohaline number


5) Seejärel jõuad Sa tagasi sinna Metro-stiilis Control Panel ekraani, kus "PIN Logon" sektsiooni on ilmunud kaks uut nuppu: Change (Muuda) ja Remove (Eemalda/Kustuta), millede abil võid oma PIN-parooli kas muuta või ta hoopiski kustutada:

Jälle tagasi...


Kui Sa soovid nüüd hiljem Win 8 süsteemi sisse logida, siis näed umbes järgmist ekraani:

Logimise ekraan


Sa võid siia kohe oma PIN parooli sisestada, aga soovi korral võid ka klikkida Logon options lingile ja valida mingi muu sisselogimise meetodi. Alltoodud pildil saab valida kolme parooli vahel:

- vasemale ikoonile klikkides satud pildi parooli sisestamise ekraani,
- keskmisele võtmega ikoonile klikkides satud tavalise standardse parooli sisestamise ekraani,
- kõige parempoolne ikoon aga esindab sedasama siinset PIN-parooli sisestamise ekraani:

Vali muu meetodWindowsi lokaalse kasutajakonto standardse parooli (Local Account tekstiparooli) loomine:

Kui Sa tahad luua seda Windowsi standardset lokaalset sisselogimise parooli (Local Account parooli), siis tee järgmist:

1) Kliki (või toksa) Metro Start ekraanil Control Panel Control Panel tile plaadile (tile).


2) Kliki Metro stiilis Control Panel ekraanis vasemal Users ja seejärel paremal Create a password nupule:

Tavalise parooli loomine


3) Sisesta mõlemasse lahtrisse oma parool ja seejärel kõige alumisse "Password hint" lahtrisse mingi vihje ning kliki nupule Next:

Tipi parool ja vihje


4) Kliki viimases aknas nupule Finish:

Kliki 'Finish'


5) Ja Sa jõuad tagsi siia Control Panel aknasse, siin võid hiljem Change your password nupu kaudu oma parooli muuta või siis kustutada. Et oma parooli süsteemist eemaldada (tühistada), kliki siin sellele 'Change your password' nupule, tipi järgmises ekraanis enda olemasolev parool ja kliki Next. Seejärel ära sisesta järgmises ekraanis enam midagi vaid kliki kohe Next ja viimases ekraanis nupule Finish.

Parool on loodud

Ülesse

Edasi Metro kasutajaliidese V. ossa ->

 

<- Tagasi
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011