Windows 8 ja Safe Mode režiimi sisenemine

Win 8 logo Windows 8 (8.1) ja Safe Mode režiimi sisenemine: Kuidas minna Windows 8/8.1 operatsioonisüsteemis 'Safe Mode' režiimi (Kaitstud Režiimi/Turvarežiimi)

 

 'Safe Mode' (Kaitstud Režiim/Turvarežiim) on Windows 8 (8.1) diagnostika režiim, mis laeb minimaalse komplekti draivereid ja protsesse ning see on Windowsi jooksutamiseks täiesti piisav. Antud režiimis ei käivitata kolmandate osapoolte ja mitte-kriitilisi protsesse. 'Kaitstud Režiimi' eeesmärgiks on välja selgitada riist- ja tarkvaraga seotud anomaaliate/probleemide algpõhjused. Seejärel saab neid vigu seal likvideerima või siis vigade põhjustajaid välja lülitada. Peale selle saab selles väga vajalikus režiimis likvideerida pahavara, kustutada faile, taastada süsteemi varasemat seisundit (System Restore funktsiooniga) ja teha palju muud vajalikku. Seega, Sa sisened Kaitstud Režiimi (Turvarežiimi), kuhu laetakse ainult peamised süsteemifailid ja draiverid ning pannakse ka madalam resolutsioon. Seda igasuguste probleemide jms lahendamise režiimi läheb aeg-ajalt kõikidel vaja.


Varasemates Windowsites sai sinna 'Safe Mode' režiimi klahvi F8 abil:

a) vajutasid kohe buutimise/alglaadimise alguses F8 klahvi, mille peale ilmus Advanced Boot Options (Täpsemad algkäivitussuvandid) ekraan;
b) liikusid seal noolklahviga 'Safe Mode' parameetrile ja vajutasid ENTER (pilt).


Windows 8 (8.1) operatsioonisüsteemis on aga see varasemate Windowsite traditsiooniline DOS-stiilis Advanced Boot Options (Täpsemad algkäivitussuvandid) ekraan asendatud nüüd uut tüüpi Metro-stiilis / Windows 8 disainiga Startup Settings (Käivitussätted) ekraaniga, kus on olemas ka need 'Enable Safe Mode' ja 'Enable Safe Mode with Networking' menüüpunktid:

'Enable Safe Mode' ja 'Enable Safe Mode with Networking' menüüpunktid


Ka klahv F8 või Shift + F8 klahvikombinatsioon ei tööta sel puhul, sest Windows 8'sse toimub buutimine niivõrd kiiresti, et Sa ei jõuagi alati neid klahve kasutada.Windows 8 operatsioonisüsteemis Safe Mode režiimi sisenemise meetodid:


Windows 8 operatsioonisüsteemis toimub Kaitstud Režiimi sisenemine natuke teisiti ja Sa võid seda teha mitme meetodi abil:


1) Mine Safe Mode režiimi 'PC settings' ekraani kaudu:

- Vajuta Win + C klahvikombinatsiooni, et avada Charms riba ja kliki sellel Settings menüüpunktile ("amuletile"); see pilt võeti Windows 8 Release Preview versioonist:

Vajuta Win + C klahvikombinatsiooni, et avada Charms riba ja kliki sellel Settings menüüpunktile (amuletile)


Sama pilt, aga juba Win 8 lõppversioonist - pilt.


Märkus: Sa saad antud Charms küljeriba avada suvalisest kohast ja mõlemast kasutajaliidesest, järgmise pildi puhul vajutati Win + C klahvikombinatsiooni Windows 8 disainiga kasutajaliideses (tema Start ekraanil) - pilt ja pilt.


- Kliki ilmunud "Settings" küljepaneeli allosas Change PC settings lingile:

Kliki ilmunud "Settings" küljepaneeli allosas Change PC settings lingile


- Märgista 'PC settings' ekraanis vasemal General kategooria/sektsioon, keri paremal allapoole ja kliki "Advanced startup" ("Täpsem käivitus") oblastis Restart now (Taaskäivita kohe) nupule:

Kliki "Advanced startup" oblastis Restart now nupuleUuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad seda teha 'Recovery' alamkategooria all (PC settings -> Update and recovery -> Recovery), klikkides siin Restart now nupule:

Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis saad seda teha 'Recovery' alamkategooria all- Seejärel jõuad Sa uut tüüpi Metro-stiilis / Windows 8 disainiga Choose an option (Suvandi valimine) ekraani, mis asendab varasemate Windowsite traditsioonilist "System Recovery Options" ekraani (pilt). Kliki siin Troubleshoot (Tõrkeotsing) nupule:

Seejärel jõuad Sa uut tüüpi Metro-stiilis 'Choose an option' ekraani


- Kliki järgmises ekraanis Advanced options (Täpsemad suvandid) nupule:

Kliki järgmises ekraanis Advanced options nupule


- Kliki "Advanced options" ekraanis Startup Settings (Käivitussätted) nupule:

Kliki "Advanced options" ekraanis Startup Settings nupule


- Kliki nupule Restart:

Kliki nupule Restart


- Ja Sa jõuadki uut tüüpi Windows 8 disainiga Startup Settings (Käivitussätted) ekraani, mis asendab meile varasemate Windowsite traditsioonilisi DOS-stiilis "Advanced Boot Options" ekraane (pilt). Antud ekraanis võib kasutada nii tavalisi numbriklahve (1-9) kui ka alternatiivina vastavaid funktsiooniklahve (F1-F9 ja F10). Näiteks kui Sa vajutad numbriklahvi 4 või siis alternatiivina funktsiooniklahvi F4, siis sisened Windows 8 operatsioonisüsteemi Safe Mode režiimi (Kaitstud Režiimi ehk Turvarežiimi). Startup Settings ekraani 4, 5 ja 6 menüüpunktide tähendused:

4) Enable Safe Mode - 'Safe Mode' (Kaitstud Režiim/Turvarežiim) on diagnostika režiim, mis laeb minimaalse komplekti draivereid ja protsesse, mis on piisavad Windowsi jooksutamiseks. Antud režiimis ei käivitata kolmandate osapoolte ja mitte-kriitilisi protsesse. 'Kaitstud Režiimi' eeesmärgiks on välja selgitada riist- ja tarkvaraga seotud anomaaliate/probleemide algpõhjused. Seejärel saab neid vigu seal likvideerima või siis vigade põhjustajaid välja lülitada. Peale selle saab selles väga vajalikus režiimis likvideerida pahavara, kustutada faile, taastada süsteemi varasemat seisundit (System Restore funktsiooniga) ja teha palju muud vajalikku. Seega, Sa sisened Kaitstud Režiimi (Turvarežiimi), kuhu laetakse ainult peamised süsteemifailid ja draiverid ning pannakse ka madalam resolutsioon. Seda igasuguste probleemide jms lahendamise režiimi läheb aeg-ajalt kõikidel vaja.
5)
Enable Safe Mode with Networking - Windows käivitatakse sellessamas turvarežiimis, aga ühtlasi laetakse ka võrgudraiverid ja teenused, et Sa saaksid juurdepääsu Internetti ning lokaalse võrgu teistele kompuutritele - ka vajalik.

6) Enable Safe Mode with Command Prompt - Windows käivitatakse sellessamas turvarežiimis, aga nüüd ilmub selle tavalise kasutajaliidese asemel ainult Command Prompt (CMD) aken - vajalik rohkem IT-spetsidele ja kogenud kasutajatele. Et siit väljuda, vajuta Ctrl+Alt+Delete klahvikombinatsiooni või tipi CMD akna käsureale Exit ja vajuta Enter.

Märkus: 'Startup Settings' ekraani ülejäänud menüüpunktidest saad ülevaate sealt.

Kui mõtlesid ümber, siis vajuta ENTER ja Sind viiakse Windows 8 süsteemi tagasi:


Ja Sa jõuadki uut tüüpi Windows 8 disainiga Startup Settings ekraani


- Valime sealt eelmisest ekraanist selle Enable Safe Mode menüüpunkti ja vajutame selleks F4 klahvi ning seejärel tehakse kompuutri restart. Sa näed Win 8 buutimise ekraani:

Sa näed Win 8 buutimise ekraani


- Pärast ümberlaadimist jõuad Sa kas kohe "Welcome" ekraani või siis ilmub enne seda veel ka süsteemi ("Safe Mode" režiimiga) sisselogimise ekraan ja see sõltub järgmistest asjaoludest:

* Kui Sa alustasid Kaitstud Režiimi minekut Microsofti kasutajakonto alt, siis ilmub see süsteemi sisselogimise ekraan alati ja Sa pead sinna oma Microsofti konto (Live ID) parooli sisestama (pilt). Sisestad parooli, vajutad klahvi ENTER ja jõuad "Welcome" ekraani.
* Kui Sa alustasid Kaitstud Režiimi minekut lokaalse kasutajakonto alt ja kui Sul oli loodud ka standardne lokaalne tekstiparool (pilt), siis ilmub samuti see süsteemi sisselogimise ekraan, kuhu pead sisestama oma lokaalse tekstiparooli (pilt). Sisestad parooli, vajutad klahvi ENTER ja jõuad "Welcome" ekraani.
* Kui Sa alustasid Kaitstud Režiimi minekut lokaalse kasutajakonto alt ja kui Sa ei loonud endale standardset lokaalset tekstiparooli (pilt), siis ilmub kohe "Welcome" ekraan (pilt).- Ilmub "Welcome" ekraan. Antud juhul alustati siis Microsofti konto alt ja seepärast tuli enne selle "Welcome" ekraani ilmumist sisestada ka Microsofti konto parool ning vajutada ENTER:

Ilmub "Welcome" ekraan


- Safe Mode režiim. Sulge see häiriv "Windows Help and Support" paan, nagunii tast suurt kasu ei ole...:

Safe Mode režiim. Sulge see häiriv "Windows Help and Support" paan, nagunii tast suurt kasu ei ole...


Selle Turvarežiimis kuvatakse töölaua nurkades ka "Safe Mode" kirjad:

Selle Turvarežiimis kuvatakse töölaua nurkades ka "Safe Mode" kirjad


"Safe Mode" režiimis saab ka uude Windows 8 disainiga kasutajaliidesesse ümber lülituda:

"Safe Mode" režiimis saab ka uude Windows 8 disainiga kasutajaliidesesse ümber lülituda


Kui Sa lõpetasid seal "Kaitstud Režiimis" oma tegemised ja tahad nüüd Windows 8 tavarežiimi tagasi pöörduda, siis võid näiteks vajutada CTRL + ALT + DELETE klahvikombinatsiooni, seejärel klikkida vasemal all nupule "Power" ning valida hüpikmenüüst käsu "Restart":

Ning valida hüpikmenüüst käsu "Restart"2) Teine meetod - kasuta 'System Configuration' utiliidi abi:

- Ava Run dialoogiaken vajutades Win + R klahvikombinatsiooni.
- Tipi Run aknasse msconfig ja vajuta ENTER:

Tipi Run aknasse msconfig ja vajuta ENTER


- Ilmub System Configuration aken, kus ava Boot sakk/vaheleht. Seejärel pane seal linnuke Safe boot kontrollruutu, aktiveeri raadionupp Minimal ja kliki OK.

"Safe boot" kontrollruudust allpool asuvate raadionuppude abil saad määrata selle et millist tüüpi Safe Mode ražiimi Sa tahad siseneda:

* Minimal: See on tavaline/normaalne turvarežiim.
* Alternate shell: Turvarežiim ainult Command Prompt (CMD) akna käsureaga - Windows 8 graafilist (GUI) kasutajaliidest ei ilmu.
* Network: Turvarežiim koos võrku ja Internetti pääsemise võimalusega:


Ilmub System Configuration aken, kus ava Boot sakk/vaheleht


Märkus: Seesama System Configuration aken, aga siin on tegemist juba mitme operatsioonisüsteemiga 'multiboot' masinaga. Windows 8 on siin vaikimisi buutivaks (st alglaaditavaks) operatsioonisüsteemiks (Default OS). Juhul kui ta seda ei ole, siis märgista ta siin loetelus ja kliki allpool nupule Set as default - pilt.


- Nüüd kliki nupule Restart ja seejärel tehakse kompuutri ümberlaadimine (taaskäivitus). Siis ilmub (või siis ei ilmu) süsteemi sisselogimise ekraan, pärast seda tuleb "Welcome" ekraan ja lõpuks jõuadki Windows 8 kaitstud režiimi:

Nüüd kliki nupule Restart ja seejärel tehakse kompuutri ümberlaadimine


Safe Mode režiim. Sulge see häiriv "Windows Help and Support" paan, nagunii tast suurt kasu ei ole...


Kui Sa lõpetad oma töö selles Safe Mode režiimis ja tahad minna normaalsesse režiimi tagasi, siis korda siinsamas Safe Mode režiimis neid eeltoodud samme, aga nüüd siis korista linnuke sealt Safe boot kontrollruudust ära ja tee kompuutri restart - toon ära ka vastavad pildid:

msconfig käsk


Korista linnuke ära...


Sama aken, aga mitme opsüsteemiga 'multiboot' masina puhul... - pilt.


Kliki Restart3) Kolmas meetod - 'dualboot' või 'multiboot' masinate puhul:

- Kui Sa jooksutad mitme opsüsteemiga multiboot masinat ja kui Windows 8 ei ole Sinu vaikimisi buutivaks operatsioonisüsteemiks, siis jõuad Sa buutimise alguses tavalisse/traditsioonilisse Windows Boot Manager (Windowsi käivitushaldur) ekraani. Märgista seal noolklahviga Windows 8 kirje ja vajuta F8 klahvi - pilt.

Märkus: Kui Sa vajutad siin kohe buutimise alguses klahvi F8, siis viiakse Sind sinna vanasse "Advanced Boot Options" ekraani.

- Seejärel ilmubki see Startup Settings (Käivitussätted) ekraan, kus vali kas 'Enable Safe Mode' või siis 'Enable Safe Mode with Networking' menüüpunkt:

'Enable Safe Mode' ja 'Enable Safe Mode with Networking' menüüpunktid4) Neljas meetod - dualboot või multiboot masinate puhul:

- Kui Sa jooksutad mitme opsüsteemiga multiboot masinat ja kui Windows 8 on määratud vaikimisi buutivaks operatsioonisüsteemiks, siis tehes kompuutri käivitamise või restardi, satud Sa esmalt uut tüüpi Windows 8 disainiga puutetundlikku Choose an operating system ekraani.
Antud juhul on siis tegemist multi-boot masinaga, kuhu on installeeritud Windows 8, Windows 7 ja Windows Vista opsüsteemid, kusjuures Windows 8 on siin pandud vaikimisi laetavaks operatsioonisüsteemiks. Kui Sa klikid siin Windows 8 kirjele, siis jõuad Windows 8 sisselogimise ekraani. Kui Sa valid siit Windows 7 või Windows Vista, siis tehakse automaatne restart ja Sind laetakse valitud operatsioonisüsteemi. Kui Sa ei tee siinses ekraanis midagi, siis laetakse Sind vaikimisi buutivasse operatsioonisüsteemi - antud juhul siis Windows 8 süsteemi.
Meie aga klikime või toksame siin kõige alumisele Change defaults or choose other options lingile:

Meie aga klikime või toksame siin kõige alumisele Change defaults or choose other options lingile


- Seejärel klikime Choose other options nupule:

Seejärel klikime Choose other options nupule


- Valime "Choose an option" ekraanis Troubleshoot (Tõrkeotsing) menüüpunkti:

Windows 8 opsüsteemi 'Choose an option' ekraani peamenüü


Märkus: See ülaltoodud uut tüüpi 'Choose an option' ekraan asendab varasemate Windowsite traditsioonilist "System Recovery Options" ekraani (pilt).


- Klikime Advanced options (Täpsemad suvandid) nupule:

Klikime Advanced options nupule


- Antud "Troubleshoot" ekraani kolmandale, Advanced options menüüpunktile klikkides (vaata eelmist pilti), ilmub järgmine Advanced options ekraan, kus kliki Startup Settings (Käivitussätted) nupule:

Startup Settings nupp


- Nüüd kliki Restart nupule ja alustatakse kompuutri restarti (taaskäivitamist):

Kliki siin Restart nupule


- Ja ilmubki meile vajalik Startup Settings (Käivitussätted) ekraan, mille kaudu saame end ka Safe Mode režiimi buutida:

Ja Sa jõuadki uut tüüpi Metro-stiilis Startup Settings ekraani5) Kasuta Shift klahvi ja kompuutri sulgemise hüpikmenüü 'Restart' käsku:

Neid 'Safe Mode' režiimi sisenemise võimalusi on ka rohkem, aga neist ei ole mõtet siin enam pajatada. Kuid pakun siiski veel ühe väga mugava ja kiire meetodi sinna 'Choose an option' ekraani menüüse (vana DOS-stiilis "System Recovery Options" ekraani asendaja) ning sealtkaudu Safe Mode režiimi (või mujale) minekuks - seda Shift klahvi ja kompuutri sulgemise hüpikmenüü Restart menüüpunkti abil.

Kui Sa hoiad Shift klahvi all ja klikid sel ajal kompuutri sulgemise hüpikmenüüs Restart käsule, siis jõuad otse sinna 'Choose an option' ekraani menüüse. Kuna see Power nupp ja tema kompuutri sulgemise hüpikmenüü ilmub Windows 8 enamikesse ekraanidesse ning ka Charms riba -> Settings alla, siis saab talle ka kõikjalt ligi.

- Näited:

a) Vajuta Win + C klahvikombinatsiooni, et avada Charms riba. Seejärel kliki seal Settings menüüpunktile ("amuletile"):

Seejärel kliki seal Settings menüüpunktile ("amuletile")


Kliki Power nupule, et avada seda kompuutri sulgemise hüpikmenüüd. Nüüd vajuta ja hoia all Shift klahvi ning kliki hüpikmenüü Restart parameetrile:

Nüüd vajuta ja hoia all Shift klahvi ning kliki hüpikmenüü Restart parameetrile


b) Vajuta Ctrl + Alt + Del klahvikombinatsiooni ja seejärel saad samuti kasutada seda Shift klahvi ja kompuutri sulgemise hüpikmenüüd. Kliki "Power" nupule ja hoides all Shift klahvi, kliki hüpikmenüü Restart käsule:

Vajuta Ctrl + Alt + Del klahvikombinatsiooni...


c) Seda Shift+Restart varianti saab ka siis kasutada kui Sa ei ole veel süsteemi sisse loginud, aga tahad kohe minna 'Choose an option' ekraani menüüsse. Power nupp ja tema kompuutri sulgemise hüpikmenüü ilmub ka sinna Windows 8 süsteemi sisselogimise ekraanidesse: pilt, pilt ja pilt.


- Pärast Shift + Restart kombinatsiooni kasutamist jõuad Sa uut tüüpi 'Choose an option' ekraani, mis asendab varasemate Windowsite traditsioonilist "System Recovery Options" ekraani (pilt). Kliki siin Troubleshoot nupule:

Seejärel jõuad Sa uut tüüpi Metro-stiilis 'Choose an option' ekraani


- Nüüd võid siit valida endale sobiva parameetri, meie aga klikime siin Advanced options nupule:

Nüüd võid siit valida endale sobiva parameetri, meie aga klikime siin Advanced options nupule


- Ka siin on palju häid valikuvõimalusi, aga meie klikime siinses "Advanced options" ekraanis Startup Settings (Käivitussätted) nupule:

Ka siin on palju häid valikuvõimalusi, aga meie klikime siinses "Advanced options" ekraanis Startup Settings nupule


- Nüüd klikime Restart nupule ja alustatakse kompuutri restarti (taaskäivitamist):

Kliki siin Restart nupule


- Ja ilmubki meile antud juhul vajalik Startup Settings (Käivitussätted) ekraan, mille kaudu saame end ka Safe Mode režiimi buutida. Vajutame siin klahvi 4 (või funktsiooniklahvi F4), et minna Safe Mode tavalisse normaalsesse režiimi (ilma võrgu võimalusteta):

Ja Sa jõuadki uut tüüpi Metro-stiilis Startup Settings ekraani


- Alustatakse kompuutri restarti (ümberlaadimist)...


Märkus: Juhul kui süsteem avastab mingi draivi probleemi, siis alustatakse juba enne sinna Safe Mode režiimi sisenemist skaneerimist ja vea parandamist - antud juhul arvati, et USB mälupulgaga on mingi jama... Sa võid selle ka katkestada klikkides suvalisele klahvile:

Skaneerib...


- Ilmub sisselogimise ekraan, aga juhul kui Sa töötad lokaalse konto all ja kui Sa parooli ei kasuta, siis satud kohe "Welcome" ekraani ning sealt edasi "Safe Mode" ekraani:

Ilmub sisselogimise ekraan, aga juhul kui Sa parooli ei kasuta, siis satud kohe "Welcome" ekraani


- Ja me jõudsimegi siia Safe Mode režiimi (Turvarežiimi):

Ja me jõudsimegi siia Safe Mode režiimi (Turvarežiimi)


- Kui Sa said siin oma töödega valmis, siis mine Windows 8 normaalsesse režiimi jälle tagasi. Kliki näiteks Win+C klahvikombinatsiooni, et tellida Charms küljeriba/paneeli. Seejärel kliki seal Settings menüüpunktile/"amuletile". (Nagu näha, siis on siinses tavalises Turvarežiimis neid amulette sellel ribal vähem - puuduvad Share ja Devices amuletid.)

Kliki Win+C klahvikombinatsiooni, et tellida Charms küljeriba/paneeli


- Kliki algul Power nupule ja seejärel hüpikmenüü Restart parameetrile:

Kliki algul Power nupule ja seejärel hüpikmenüü Restart parameetrile

Etteotsa
'Choose an option' ekraani menüü automaatne ilmumine:

See 'Choose an option' ekraani menüü (varasem "System Recovery Options" ekraan) ilmub nüüd automaatselt ka siis kui süsteem leiab mingi probleemi, mis vajab kohest parandamist. Näiteks on ta sel juhul väga kasulik kui Sa ei suuda isegi süsteemi siseneda või sisse logida (või kui tekivad buutimise probleemid).
Antud 'Choose an option' menüü asub Windows Recovery Environment (WinRE) keskkonnas, st Windowsi eelses taastekeskkonas, mis sisaldab vajalikke süsteemifaile ja draivereid. Neid faile ja draivereid hoitakse Windowsi peainstallatsioonist eraldi, et nad kahjustada ei saaks...

Seega kui Sinu süsteemiga on mingi tõsine probleem (näiteks Sa ei saa isegi Win 8 süsteemi siseneda), siis alustab Windows 8 automaatselt juba ise viga otsima ja üritab seda ka parandada. Kui ta ei suuda seda, siis pakutakse Sulle sedasama meile nüüd juba tuttava Win 8 uut tüüpi Metro-stiilis Choose an option ekraani sisenemise võimalust - see protsess võib välja näha näiteks järgmine:

- Esimene "paha" ekraan võib välja näha selline:

Esimene "paha" ekraan võib välja näha selline


- Seejärel ilmub selline ekraan, kus otsitakse probleemi põhjust:

Seejärel ilmub selline ekraan, kus otsitakse probleemi põhjust


- Ja juhul kui ilmub 'Recovery' ekraan, siis kliki seal See advanced repair options nupule. [Sulle võivad ilmuda ka teist tüüpi ekraanid, näiteks 'Automatic Repair' ekraan (pilt)- kõik oleneb avastatavast probleemist.]

Ja juhul kui ilmub 'Recovery' ekraan, siis kliki seal See advanced repair options nupule


- Ja selle peale ilmubki see eelnimetatud väga kasulik 'Choose an option' ekraan. See ekraan võib probleemide korral ka kohe ilmuda. Peale selle võib ta mõnikord isegi siis ilmuda kui Sinu süsteemiga on tegelikult kõik korras. Kuid Windows 8 oletas, et Sa said järjekordse sigadusega hakkama (?), aga raibe eksis seekord. Kliki sel juhul siin menüüs kõige ülemisele Continue nupule, et siit väljuda - sel juhul tehakse kompuutri restart ja Sa saad siseneda Windows 8 operatsioonisüsteemi:

Seejärel jõuad Sa uut tüüpi Metro-stiilis 'Choose an option' ekraaniPS! Loe ka 'Choose an option' ekraani (endise "System Recovery Options" ekraani) menüüdest ja nende funktsioonidest/võimalustest sealt.

Loe Windows 8 uuest 'Startup Settings' ekraanist (endine "Advanced Boot Options" ekraan) ja sinna sisenemise meetoditest ülevaadet sealt.

Windows 10 ja 'Safe Mode' režiim. Kuidas Windows 10 operatsioonisüsteemis siseneda 'Safe Mode' režiimi (Kaitstud Režiimi/Turvarežiimi) - seal.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011