'Windows To Go' vahendiga USB meedia

Win 8 logo "Windows To Go" vahend: Kuidas luua Windows 8 (või Windows 10) operatsioonisüsteemiga buutivat USB mälupulka või välist USB kõvaketast.

 

 


Uuendatud! Alates 'Windows 10 May 2020 Update' (Windows 10 version 2004) väljalaskest on see 'Windows To Go' vahend süsteemist eemaldatud.


'Windows To Go'
: Uus meetod, mis lubab Windows 8 (või Windows 10) käivitada otse USB mälupulgast või väliselt USB kõvakettalt. Sel teel luuakse Windowsi ajutine installeerimine (Windows To Go töökeskkond), mis pööratakse pärast kasutaja väljalogimist tema esialgsesse seisundisse tagasi.
Sa võid seega panna Windowsi täisversiooni otse oma USB mäluseadmesse ja kasutada seda suvalises kompuutris, mis ühilduvad Windows Vista, Windows 7, Windows 8 (8.1) või Windows 10-ga. Windows To Go funktsioon töötab mõlemate, nii praeguse USB 2.0 kui ka uue palju kiirema USB 3.0 standardiga (st uue Super-Speed USB 3.0 andmeedastuse standardiga).
Kui Sa logid end välja ja lülitad kompuutri välja ('Shut Down'), siis võid oma Windows operatsioonisüsteemiga USB seadme eemaldada ning kasutada seda mingis teises kompuutris. 'Windows To Go' USB draivi võib kasutada mitmes kompuutris. Esimese buutimise jooksul tuvastab Windows To Go kompuutri kogu riistvara ja installeerib seejärel vajalikud draiverid. Kui antud kompuutrisse pöördutakse tagasi, siis Windows To Go identifitseerib selle kompuutri ja laeb õiged draiverid juba automaatselt.

See kõik lubab otse USB draivilt teha süsteemi alglaadimise ja kindlustada Windows 8 (8.1) või Windows 10 täisväärtusliku töö koos kõigi tema failide, dokumentide ning seadistustega. Seejuures arvestatakse nii uusi UEFI (Unified EFI) kui ka vanu BIOS firmwarega süsteeme. Ta on mõeldud vähemalt 32GB või suurema mahuga USB 2.0 või kiirema USB 3.0 (soovitatav) mälupulkade ja portatiivsete väliste USB kõvaketaste jaoks.


!!! Seda Windows To Go vahendit saad proovida või kasutada ainult siis:

* Kui Sa jooksutad Windows 8/8.1 või siis Windows 10 operatsioonisüsteemi.
* Kui Sul on ka Windows 8/8.1 või Windows 10 Enterprise (või Education) ISO fail. Sa võid katsetamiseks kasutada näiteks ka Windows 10 Technical Preview for Enterprise 90 päeva prooviversiooni.
* Kui Sul on sobiv väga spetsiifiline USB mälupulk ja seda just jõudluse pärast, näiteks:

selline...

...või selline.


'Windows To Go' kasutamine on lihtne: Ühendad oma Windows To Go USB mälupulga või välise USB kõvaketta Vista, Windows 7 või Windows 8 süsteemiga kompuutrisse ja teed buutimise/alglaadimise otse USB draivilt. Kui Sa teed seda antud kompuutris esimest korda, siis Windows To Go konfigureerib esmalt oma draiverid enne kui ta Windows 8'sse buudib. Kui Windows 8 on üles buutinud, siis võid Sa kasutada host kompuutrit nii nagu ta oleks Sinu enda oma. Kõik host süsteemidraivid varjatakse ja Sa näed ning saad kasutada ainult enda Windows 8 operatsioonisüsteemiga USB mäluseadet. Juhul kui USB meedia eemaldatakse juhuslikult kompuutrist, siis host süsteem "külmutatakse" 60 sekundiks ja kui selle aja jooksul ei torgata Windows 8 operatsioonisüsteemiga USB draivi tagasi, siis lülitub host kompuuter automaatselt välja - turvalisuse huvides. Pärast alglaadimise lõppemist varjatakse kõik muud süsteemidraivid.

Ettevõtete/organisatsioonide/firmade tööatajad: Need ettevõtte töötajad, kes töötavad eemal, võivad seega kasutada Windows To Go vahendit. Sellised tööatajad saavad näiteks Windows To Go USB-mälupulga koos samade rakenduste ja seadistustega, mida kasutatakse ka nende peakontoris. See lubab neil töötada eemal ilma et nad peaksid hoidma ettevõtte informatsiooni oma personaalses seadmes. Kui selline kasutaja teeb alglaadimise oma Windows To Go usb-meediast, siis saab ta ligi enda tavalisele töölauale ja ta võib kohe tööle hakata. Kui töötaja omab vastavat ligipääsu, siis võib ta kasutada ka VPN vahendit, et luua oma töökoha võrguga turvalise ühenduse või siis kasutada DirectAccess vahendit, et pääseda ligi töökoha ressurssidele. Juhul kui ettevõtte võrk on ligipääsetav, siis hakatakse Windows To Go vahendit automaatselt uuendama ja seda ettevõtte enda standardsete juhtimisprotsesside kaudu.
Windows 8 operatsioonisüsteemiga buutiva USB mälupulga (või välise USB kõvaketta) loomine:Windows 8 buutiva USB meedia loomiseks on vaja:

1) Windows 7 või Windows 8 operatsioonisüsteemiga kompuutrit (ta võib ka Windows Vista SP1 jooksutada).

2) USB salvestusseadet (vähemalt 32GB mahuga), milleks võib olla kas USB mälupulk või siis väline USB kõvaketas. Soovitan selleks kasutada välist USB kõvaketast - kas tavalist USB 2.0 või siis märksa kiiremat USB 3.0 kõvaketast. Välise USB kõvaketta puhul käib selle Windows 8 buutiva USB meedia loomine kümneid kordi kiiremini ja ka temalt laetav Windows 8 jõudlus on sel juhul palju parem. Nüüd on saada väga mugavaid ja pisikesi portatiivseid väliseid USB kõvakettaid, mida on mugav kaasas kanda. Ka nende hind on taskukohane ja maht piisav - mida suurem see ketas on, seda parem. Kui Sul on olemas piisava mahuga USB 3.0 mälupulk, siis võid ka seda kasutada.

Märkus: Uue USB 3.0 standardi maksimaalseks andmeedastuskiiruseks on 5GB/s ja USB 3.0 liides on ka tagasiühilduv USB 2.0 standardiga. Sa võid seega USB 3.0 mälupulka (või välist USB 3.0 kõvaketast) kasutada ka selliste kompuutritega, mis veel ei toeta seda USB 3.0 standardit (praegu omavad USB 3.0 tuge ainult uued kompuutrid). Juhul kui kompuutris on ainult USB 2.0 tugi, siis on andmeedastuskiiruseks tavaline 480 MB/s.
Uut andmeedastusstandardit defineeritakse kui 'Super-Speed USB 3.0' ja eelmiste/vanemate USB standardite nimedeks on High-Speed (USB 2.0 - 480 Mbps), Full Speed (USB 1.0 - 12 Mbitps) ja Low Speed (USB 1.0 - 1.5 Mbps).


3) Windows 8 ISO fail. Seda Win 8 ISO faili on selleks vaja, et saada tema \sources kaustast kätte sellist faili nagu install.wim. Et Sul ei tekiks teiste arvutitega mingeid ühildumisprobleeme, siis on mõtekas laadida alla 32-bit (x86) Windows 8 ISO fail - allpool, kui aeg, toon ära ka tema allalaadimise lingid.

4) ImageX.exe fail. Et saada seda ImageX.exe faili kätte, pead Sa laadima alla ja installeerima Windows Automated Installation Kit (AIK) instrumentide komplekti (KB3AIK_EN.iso - 1.7 GB).

Et Sinu elu kergemaks teha, siis lae see imagex.exe fail siitsamast alla ja pane ta samasse kausta, kuhu Sa panid ka selle eelpool nimetatud install.wim faili. Sellest kõigest tule ka allpool täpsemalt juttu.

Märkus: Windows AIK instrumentide komplekti toetatakse järgmiste operatsioonisüsteemide poolt:

- Windows 7 Service Pack 1, Windows Server 2008 R2 SP1
- Windows Server 2003 with Service Pack 2
- Windows Vista SP1
- Windows Server 2008 family
- Windows 7 family
- Windows Server 2008 R2 family

Sul tuleb see allalaetud KB3AIK_EN.iso fail põletada DVD plaadile, et teda sealtkaudu installeerida. Windows Vista puhul nõutakse tema allalaadimisel ka Vista legaalsuse kontrolli (valideerimist). Kui Sa oled selle AIK komplekti installeerinud, siis tuleb see ImageX.exe fail sealt ekstraktida. Ühesõnaga üsna tülikas protsess ja seepärast pakungi siitsamast selle vajaliku imagex.exe faili allalaadimist.Loome Windows 8 buutiva USB meedia:

1) Lae alla vajalikud failid ja pane nad ühte- ja samasse kausta:

a) Lae alla Windows 8 ISO image fail ja selle allalaadimiseks on mitu võimalust [mina ise kasutasin seda Windows 8 Release Preview ISO image (RP - 32-bit) varianti, sest siinse juhise kirjutamisel teisi allalaadimise võimalusi veel ei olnud]:

a) Windows 8 Pro RTM - mine sinna ja sealt saad vajaliku info ning allalaadimise lingid. Microsoft teatas 2012. a. esimesel augustil, et nende uus operatsioonisüsteem (Windows 8) on lõplikult valmis ja et see lastakse tootmisse (RTM). See tähendab seda et Microsoft sai uue Windows 8 operatsioonisüsteemi arendamise ja testimisega valmis ning nüüd hakatakse tema lõppkoodi OEM-partneritele välja jagama. Seejärel võivad OEM-tootjad alustada uute Windows 8 operatsioonisüsteemiga kompuutrite ja seadmete tootmist ning teha need üldkättesaadavaks (GA - General Availability).
Kohe pärast seda kui Microsoft teatas Windows 8 lõplikust valmimisest, ilmus augusti alguses Internetti ka selle Windows 8 RTM versiooni mitteametlik allalaadimise ja installeerimise võimalus. Esimeseks selliseks "allakõmmutatavaks pääsukeseks" oli Windows 8 Enterprise N RTM väljalase (64-bit versioon), kus "N" tähistab seda et antud versioon on ette nähtud Euroopa kasutajatele - temas puudub Windows Media Player.
Seejärel said kättesaadavaks ka Windows 8 Enterprise N RTM 32-bit versioon ja Windows 8 Professional RTM väljalase (32-bit ja 64-bit). Loe Windows 8 Pro RTM väljalaske mitteametlikust allalaadimise võimalusest, tema tootevõtmetest ja aktiveerimisest sealt.

b) Windows 8 Evaluation Copy väljalase (Win 8 lõppversioon - tootevõti olemas ja legaalsel teel aktiveeritav): Juhul kui Sa ei oma MSDN/Technet kontot ja kui Sa tahad alla laadida ning proovida Windows 8 valmis operatsioonisüsteemi, siis võid ta TÄIESTI LEGAALSEL teel MSDN saidist alla tõmmata. Seal pakutakse Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversiooni (Windows 8 Evaluation Copy 32- ja 64-bit versioone) ja seda ISO failina.

Ta on sama mis ka Windows 8 Enterprise lõppversioon, st tema täisfunktsionaalne koopia. Lae MS saidist alla tasuta ametlik Windows 8 Evaluation Copy (Windows 8 Enterprise 90-päeva prooviversioon) - allalaadimise lingid ja info seal.

Sinu süle- või lauaarvuti BIOS peab toetama USB mäluseadmest buutimist (alglaadimist) - see ei ole kaasaegsetel kompuutritel enam mingiks probleemiks.


Seejärel mounti see allalaetud ISO fail virtuaalkettasse (õigemini virtuaalsesse CD/DVD draivi) - st ava ta. Et seda allalaetud Windows 8 RP ISO faili mountida tee tal 2x klõps või siis tee tal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Mount - seda Windows 8 süsteemis. Sa võid mountimiseks (või ekstraktimiseks) kasutada ka kolmandate osapoolte vastavaid programme (juhis ja info) - seda Vista/Windows 7 jooksutamisel. Selles näites toimub siis Windows 8 Release Preview (RP) väljalaske .iso faili mountimine:

Windows 8 Release Preview 32-bit (x86) ISO


b) Kui Sa oled selle ISO faili mountinud, siis otsi üles ja ava tema \sources kaust ning kopeeri sealt install.wim fail mingisse sobivasse kausta ning asukohta, näiteks C:\WindowsToGoTest kaustateele (loo endale seal mingi sobivama nimega uus kaust):

install.wim fail


c) Seejärel lae siit alla imagex.exe fail ja viia ta sinnasamasse kausta, kuhu Sa panid ka selle install.wim faili, antud juhul siis C:\WindowsToGoTest kausta:

Seejärel lae siit alla imagex.exe fail ja viia ta sinnasamasse kausta2) Valmista oma USB meedia (salvestusseade/mäluseade) ette:

Märkus: Mina kasutasin selleks pisikest ja õhukest 150GB "HD-PSU2 MiniStation" välist USB 2.0 kõvaketast:

"150GB HD-PSU2 Ministation" väline USB kõvaketas


Nüüd on vaja avada administraatori õigustega Command Prompt (CMD) aken ja sisestada sinna mõned käsud.

* Kui Sa teed seda Windows 8 sees, siis ava kõigepealt Windows Exploreris see kaust kuhu Sa need install.wim ja imagex.exe failid panid, antud näites siis C:\WindowsToGoTest kaust.

Seejärel lae siit alla imagex.exe fail ja viia ta sinnasamasse kausta


Seejärel kliki üleval File -> Open Command prompt -> Open command prompt as administrator käsule:

Vali käsk


* Kui Sa jooksutad Windows 7 (või Vista) operatsioonisüsteemi, siis kliki nupule Start, tipi 'Search' otsingukasti sõna cmd, seejärel tee üleval cmd.exe peal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator.
Seejärel tipi CMD aknasse käsk cd C:\WindowsToGoTest, kus "C:\WindowsToGoTest" kaustatee asenda omaenda kaustateega ja vajuta ENTER. Järgmisena tipi dir käsk ja vajuta ENTER:

Järgmisena tipi dir käsk ja vajuta ENTER


Windows 8, Windows 7 (Vista) jooksutamisel: Seejärel sisesta järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER:

diskpart

list disk

select disk 1 (asenda see 1 omaenda USB mälupulga või välise USB kõvaketta numbriga, kõige lihtsam on seda teha vaadates tema mahtu veeru "Size" alt - vaata järgnevat pilti):

select disk 1


clean

create partition primary

format fs=ntfs quick

active

assign

exit


Ära veel seda CMD akent sulge ja tulemus peab olema umbes selline:

Ära veel seda CMD akent sulge ja tulemus peab olema umbes selline3) Kasuta ImageX'i, et viia Windows 8 sinna, nüüd juba ettevalmistatud, USB meediasse:

Tipi sellesamas lahtijäetud CMD aknas nüüd käsk imagex /apply install.wim 1 h:\ ja vajuta ENTER. Sina asenda see h: aga omaenda USB mäluseadme kettatähisega, seda võid vaadata 'Computer' akna kaudu (pilt).

Seejärel tuleb Sul vähem või rohkem oodata. Välise USB kõvaketta puhul käib see asi üsna kähku ja seda isegi USB 2.0 standardi korral, aga USB 2.0 mälupulga puhul võib selleks tunde kuluda (näide - pilt). Minu välise USB kõvaketta puhul kulus selleks 13 minuti ringis:

Seejärel tuleb Sul vähem või rohkem oodata


Tegutseb...4) Lisa lõpuks ka buutimise kirje: Kui Windows 8 üleviimine lõppes, siis sisesta viimane bcdboot.exe h:\windows /s h: /f all käsk ja vajuta ENTER, kus Sina asenda see h: aga jällegi omaenda USB mäluseadme kettatähisega:

Sisesta viimane käsk...


Sulge CMD aken ja kui Sa avad nüüd oma äsjaloodud Windows 8 opsüsteemiga buutiva USB seadme, siis näed umbes järgmist pilti:

Näed seda...


Sellega on kõik ja nüüd võid selle Win 8 USB mäluseadme ühendada suvalise Windows 7 või Vista (ja isegi kobedama Windows XP) kompuutriga ning käivitada Windows 8 otse enda USB seadmelt. Näiteks kui keegi Sinu tuttavatest ei ole veel seda Windows 8't oma silmaga näinud, siis võid seda tema enda arvutis nüüd ka demonstreerida - sellest tuleb kohe allpool ka juttu. (Et omaenda arvutis seda testida, tee kompuutri restart, sisene esmalt BIOS seadistustesse, pane seal buutimise/alglaadimise esmaseks seadmeks USB seade ja alusta buutimist otse äsjaloodud Win 8 USB seadmelt.)Buutimine Windows 8 USB meedialt (salvestuseadmelt):

1) BIOS seaded: Tee kompuutri restart, sisene BIOS menüüsse ja pane seal kompuutri esmaseks buutimisseadmeks USB meedia. Enne kui Sa lähed BIOS seadistusse, ühenda oma USB meedia/mäluseade arvutiga, muidu ei suuda BIOS teda tuvastada. Seejärel sisene 'BIOS Setup' ekraani ja otsi menüüdest järgmisi kirjeid ning kui leiad ta, siis sea talle kas "Enabled" või siis "Yes" parameeter: USB ZIP, USB FDD, USB HDD, USB Keyboard Legacy support, USB Function Support, USB Function For DOS, ThumbDrive for DOS, USB RMD-FDD, USB Mass Storage Device Configuration, USB-Stick, USB-ZIP, Removable Devices, External Devices, Legacy USB, Assign IRQ for USB või lihtsalt USB).

Kui Sa saad oma testimisega lõpetatud, siis mine sinna BIOS seadistustesse jälle tagasi ja pane seal kõvaketas tagasi esmaseks buutimise seadmeks.

Täpne selgitus sellest koos piltidega on aadressil: http://landfield.pri.ee/Vista_BIOS.html


2) Olles BIOS menüüs seadnud oma kompuutri alglaadimise USB meediale (antud juhul siis välisele USB kõvakettale), välju sealt ja kohe pärast restarti algabki Windows 8 buutimine:

Sa näed ainult Windows 8 buutimise logot


Valmistatakse ette...


Esimese buutimise jooksul tuvastab 'Windows To Go' kompuutri kogu riistvara ja installeerib seejärel vajalikud draiverid. Kui antud kompuutrisse pöördutakse tagasi, siis Windows To Go identifitseerib selle kompuutri ja laeb õiged draiverid juba automaatselt. Seega kui Sa teed seda antud kompuutris esimest korda, siis Windows To Go konfigureerib esmalt oma draiverid enne kui ta Windows 8'sse buudib:

Tuvastatakse kogu Sinu kompuutri riistvara ja installeeritakse vajalikud draiverid

Valmistub - 3


Tehakse kompuutri restart ja ilmub jällegi Win 8 buutimise ekraan:

Sa näed ainult Windows 8 buutimise logot


Ilmub tootevõtme sisestamise ekraan: Sisesta tootevõti (Product Key) ja selleks on Windows 8 RP versiooni puhul TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF.

Sa pea siia neid sidekriipse ("-") sisestama, need pannakse automaatselt ja Sa ei pea ka jälgima suur/väiketähti - kui valmis, siis kliki Next.

(Win 8 installimisel ja tema tootevõtme sisestamisel ei saa Sa enne sellele "Next" nupule ligi, kui oled ÕIGE võtme sisestanud! Kontrolli ka seda et kas Sa ise ei eksinud võtme tippimisel.)

Kliki Skip


Litsentsi ekraan: Pane linnuke "I accept the licence terms for using Windows on this PC" ruutu ja kliki nupule Accept:

Teistmoodi litsentsiaken


Personaliseerimine: Järgmises ekraanis pead Sa sisestama oma kompuutrile (süsteemile) mingi sobiva nime, see võib Sul suvaline olla. Peale selle saad siin määrata nüüd ka seda et milline taustavärv saab edaspidi olema kõikidel Metro-stiilis ekraanidel. Selle värviskaala keskel on aga veel lisaks ka pisikesed värvilised ruudud ja need näitavad siis seda et millise värviga saavad olema kõik Metro kasutajaliideses kuvatavad nupud. Vaikimisi pakutakse siin mingit sinakat värvi, juhul kui Sulle see ei meeldi, siis lohista siin ülaosas seda "Bacground color" liugurit seni kuni näed ekraanil endale sobivat taustavärvi (all nupul "Next" kuvatakse ka siis vastav nupuvärv).

Siia on nüüd rohkem värve lisatud (kokku 25 valikuvõimalust). Kui valmis, siis kliki Next:

Personaliseerimine


Kuna mina olen ka üks nendest, kes kuulub selle paljudele nii ebameeldivalt kõlava "halli massi" hulka, siis valisin siin hallika värvitooni ja klikkisin seejärel rõõmsalt nupule Next:

Personaliseerimine - 2


Märkus: Seda taustavärvi võid Windows 8 'PC settings' ekraani kaudu igal ajal ka hiljem muuta...


'Settings' ekraan: Siin võid klõpsata ükskõik kummale kas "Use express settings" või siis "Customize" nupule. "Use express settings" nupu valimisel hoiad tublisti aega kokku, aga "Customize" nupu kaudu võid mõned asjad ka välja jätta. Kui Sa klikid siin "Use express settings" nupule, siis lubatakse 'Automatic Updating', 'SmartScreen Filter' funktsioonide sisselülitamine ja diagnostilise info saatmist Microsoftile, et täiustada Windowsi. Lubatakse ka 'Location Services', 'Windows Error Reporting' ja 'IE Compatibility View' vahendite sisselülitamine.

Neid 'Express' seadeid võid Sa igal ajal ka hiljem muuta (tühistada). Mina valisin siis "Use express settings" nupu:

Mina valisin siis "Use express settings" nupu, sest olen laisk


'Sign in to your PC' ekraan: Sisesta oma kasutajanimi ("User name" lahtrisse). Sa võid siin soovi korral sisselogimiseks ka parooli luua. Sisesta oma parool mõlematesse "Password" kui ka "Reenter password" lahtritesse. Sel juhul pead ka kõige alumisse "Password hint" tekstilahtrisse sisestama mingi vihje (juhuks kui unustad tulevikus oma parooli). Kui valmis, siis kliki nupule Finish:

'Sign in to your PC' ekraan


Sinu seadistuste konfigureerimise lõpetamine:

Sinu seadistuste konfigureerimise lõpetamine


Mina kasutasin siin Windows 8 Release Preview (RP) väljalaset ja siis lõppes antud punktis Windows 8 installeerimine ning süsteemi ettevalmistamine ja kasutaja jõudis otse Windows 8 uude Metro Start ekraani (pilt). Kuid Windows 8 lõppversioonis ilmub veel rida ekraane (nendes ei pea küll midagi tegema) ja alles seejärel jõuatakse sinna Metro-stiilis Start ekraani - toon ka need siin igaks juhuks ära:

Nüüd näed Sa midagi uut, mida Windows 8 eelmistes versioonides ei olnud. Nendes ekraanides ei pea Sa midagi tegema ja nad võinuks ka ilmumata jääda...

Esmalt ilmub "Hi"... - näe kuivikust Microsoft üritab ka kasutajaga "flirtida"...:

Esmalt ilmub "Hi"...


Siis näed sellist teadet...:

Siis näed sellist teadet...


Seejärel hakatakse Sind õpetama... Kuna Microsoft tegi Windows 8 opsüsteemis väga suuri muudatusi, näiteks nagu Start Menu ja Start nupu ärakoristamine ning nn "kuumade nurkade" lisamine, et saada ligi uuele Charms Ribale (Charms Bar) ja viimati käivitatud appidele/rakendustele jne, siis võib uutel kasutajatel rakenduste jms leidmisega raskusi tekkida. Et neid aidata, lisati siia uus juhis, mis ilmub siis kui Windowsi installeerimine lõpetatakse ja hakatakse töölauda ette valmistama. See juhis toob esile mõned animeeritud pildid, mis näitavad seda et kuidas pääseda ligi Charms Ribale jne.
Tegelikult on kogu see juhis üks HTML fail, mida kutsutakse "FirstLogonAnim.html" ja mida hoitakse "C:\Windows\System32\oobe\" kaustas. Sa võid selle siinse juhendi ka vahele jätta: vajuta Esc klahvi või siis Alt+F4 klahvikombinatsiooni:

Seejärel hakatakse Sind õpetama (st kuidas uut Windowsi kasutada)


Pärast Win 8 installeerimise lõpetamist...:

Pärast Win 8 installeerimise lõpetamist...


Viipa sõrmega suvalisest ekraani servast sissepoole:

Viipa sõrmega suvalisest ekraani servast sissepoole

Viipa sõrmega suvalisest ekraani servast sissepoole - 2

Viipa sõrmega suvalisest ekraani servast sissepoole - 3


...ja selle peale ilmub sinna uus Charms Ribale (Charms Bar):

Viipa sõrmega suvalisest ekraani servast sissepoole - 4


Vii hiirekursor ekraani suvalisse nurka ja seejärel ilmub sinna mingi vajalik element (st mingi uue vahendi kasutamise võimalus); antud juhul viiakse hiirekursor ekraani paremasse ülanurka:

...vii oma hiirekursor ekraani suvalisse nurka


Seejärel lohistatakse kursorit mõõda ekraani serva allapoole keskosa suunas ja selle peale ilmub sinna uus Charms Ribale (Charms Bar):

Seejärel lohista kursorit mõõda ekraani serva keskosa suunas ja selle peale ilmub sinna uus Charms riba

Let's start


Hakkab lõpetama:

Hakkab lõpetama


Seejärel ilmub terve rida muutuvate värvidega ekraane ja sel ajal viiakse uue süsteemi seadistamine ning Metro appide (rakenduste) installeerimine lõpule - ka siin ei pea Sa midagi tegema - toon siin nendest ainult mõned ära:

Värviline ekraan - 1

Värviline ekraan - 2

Värviline ekraan - 3

Värviline ekraan - 4

Värviline ekraan - 5

Värviline ekraan - 6

Värviline ekraan - 7

Värviline ekraan - 8


Ja ilmubki Metro-stiilis Start ekraan:

Ja ilmubki Metro-stiilis Start ekraan


Vajutades Win klahvi jõuad aga vanasse Windowsi töölaua kasutajaliidesesse:

Vajutades Win klahvi jõuad aga vanasse Windowsi töölaua kasutajaliidesesse


All on aga juba Windows 8 Pro RTM (Win 8 finaalversiooni) Start ekraan/menüü:

Windows 8 Pro RTM (Win 8 finaalversiooni) Start ekraan/menüü


Windows 8 Pro RTM (Win 8 lõppversiooni) töölaud, st Windowsi töölaua kasutajaliides:

Windows 8 Pro RTM (Win 8 lõppversiooni) töölaud, st Windowsi töölaua kasutajaliidesOluline:

- Sulge alati esmalt Windows siis kui Sa buudid selle Win 8 USB seadme erinevas kompuutris.
- 'Hibernate' ja 'sleep' režiimid on vaikimisi välja lülitatud ja ära neid sisse lülita.
- Juhul kui Metro-stiilis appid ei hakka tööle, siis muuda ekraani resolutsiooni, see peab olema vähemalt 1024x768 või suurem!
- Juhul kui USB meedia eemaldatakse juhuslikult kompuutrist, siis host süsteem "külmutatakse" 60 sekundiks ja kui selle aja jooksul ei torgata Windows 8 operatsioonisüsteemiga USB draivi tagasi, siis lülitub host kompuuter automaatselt välja - turvalisuse huvides. Pärast alglaadimise lõppemist varjatakse kõik muud süsteemidraivid.
- Kui Sa lõpetad oma töö, siis välju Windows 8 operatsioonisüsteemist nii et sulged kompuutri 'Shut Down' parameetrit kasutades. Seejärel eemalda USB draiv, käivita kompuuter, sisene BIOS seadistusse ja pane seal arvuti kõvaketas tagasi esmaseks buutimise seadmeks.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011