Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Vista installeerimine V. osa

 

Windows Easy Transfer instrument

 

Windows XP omab sellist vahendit nagu Files and Settings Transfer Wizard (Failide ja Seadistuste Ülekandmise Nõustaja), mis aitab meil oma vanast kompuutrist enda dokumendid, failid, programmid ja konfiguratsiooni viia üle uude kompuutrisse. Windows Vista täiustas seda vahendit ja tema nimeks on nüüd Windows Easy Transfer.
Windows Easy Transfer'it võib kasutada oma failide ja seadistuste üleviimiseks siis, kui Sa ostad uue kompuutri või otsustad oma olemasolevas kompuutris teha nn Windows Vista puhta installeerimise (clean install) või kui Sa otsustad oma Windows Vista uuendada tema mingiks uuemaks/paremaks väljalaskeks (versiooniks).
Windows Easy Transfer utiliidi abil saab üle viia Wondows XP failid ja seadistused, Windows 2000 failid (aga mitte seadistused) ja kõikide Windows Vista versioonide (v. a. Starter) seadistused ning failid Vista uuematesse versioonidesse.


Windows Transfer lubab Sul üle viia kas kõik või siis ühe alljärgnevast:

 

Käivita Windows Easy Transfer utiliit oma mõlemas kompuutris (st nii uues kui ka vanas masinas):

 

Oma vanas kompuutris:

1) Sa võid kasutada oma Windows Vista DVD installeerimise plaati—käivita Setup.exe ja klõpsa avanevas ekraanis lingile Transfer Files And Settings From Another Computer.
2) Kui Sul aga ei ole seda Vista DVD plaati, siis käivita esmalt see Windows Easy Transfer nõustaja oma uues kompuutris ja kopeeri antud programmi failid kirjutatavale CD, DVD plaadile või siis välisele kõvakettale.
3) Kui Sinu vanas kompuutris juba jookseb Windows Vista, siis antud samm ei ole vajalik.
4) Kui Sul on mõlemad kompuutrid ühendatud Easy Transfer kaabliga, siis tehakse see samm automaatselt.

 

Oma uues kompuutris:

Windows Easy Transfer käivitatakse nii: Kliki Start - All Programs - Accessories - System Tools > Windows Easy Transfer. (Veelgi lihtsam on teda käivitada nii: Kliki Start nupule ja kohe tipi sõna easy ning vajuta ENTER.) Kui ilmub User Account Control (UAC) hoiatusaken, kliki Continue, et lubada programmil käivituda.

Esimene aken, mis ilmub, on selline ja siin kliki lihtsalt Next - pilt.

 

Olles eelmises aknas klikkinud Next ja kui Sul on mõni programm veel käivitatud, siis ilmub aken, mis palub Sul need sulgeda, kliki selles aknas nupule Close all - pilt.

 

Järgmises aknas vali parameeter Start a new transfer:

Alusta uut...

 

Vali parameeter My new computer, sest me asume praegu ju oma uues Vista kompuutris ja ta on meie sihtkompuutriks, kuhu me soovime failid jms üle tuua:

vali uus kompuuter

 

Ilmuvad veel mõned aknad, kus teata, et Windows Easy Transfer utiliit juba jookseb Sinu vanas kompuutris.
Kui Sa tegutsed lokaalses võrgus ja kui Windows Firewall (tulemüür) on Sinu Vista masinas sisse lülitatud, siis ilmub hoiatusaken, mis küsib Sinu luba Easy Transfer'i töötamiseks üle võrgu, anna see luba siis kui kavatsed failid kanda üle mingist võrgukaustast, aga võid ka niisama lubada, ei juhtu midagi halba...

 

Andmete ülekandmise meetodid:

Uues aknas uuritakse Sinu käest, et kas Sul on olemas USB kaabel, et teostada failide ülekandmist kahe kompuutri vahel. Kui Sul on see kaabel olemas (müüjakse spetsiaalseid USB Easy Transfer kaableid, tavaline USB kaabel selleks ei sobi) ja Sa kavatsed antud kaabli abil asjad üle viia, siis vali parameeter Yes, I have a....
See oleksi kõige mugavam meetod, aga võib ka kasutada kirjutatavaid DVD-RW ja CD-RW plaate, selleks peavad mõlemad kompuutrid omama CD või DVD kirjutamiseadmeid. Ka suuremamahulisi USB mälupulkasid ja välist kõvaketast võib proovida.
Kui Sul on kodune kompuutrite võrk, siis võid Sa andmed viia oma vanalt kompuutrilt uuele kompuutrile otse üle võrgu (Fast Ethernet või Gigabit Ethernet on parim valik, eriti just suuremahuliste andmekoguste ülekandmisel).
Parimad lahendused ongi kas USB Easy Transfer kaabli või siis lokaalse võrgu kasutamine.

Kui Sul ei ole seda USB spets. kaablit või kui Sa kavatsed ülekandmist teostada võrgu kaudu, siis vali No, I don't have....

usb kaabel

 

Järgmises nõustaja aknas vali parameeyer I Need To Install Windows Easy Transfer. Seda on vaja seepärast valida, et Sinu vanas kompuutris ei ole ju veel seda uut Windows Easy Transfer vahendit või siis Windows Vista't ennast installitud:

vaja installida

 


Nüüd kästakse Sul valida koht, et kuhu esialgu kopeerida antud programmi enese koopia, et teda seejärel käivitada Sinu vanas kompuutris. Kõige parem oleks selleks kasutada ühiskasutatavat võrgukausta, aga selleks võib olla ka USB mälupulk või CD/DVD plaat või väline kõvaketas:

vali koht

 

Pärast seda kui Windows Easy Transfer programmist on loodud tema koopia, käivita see programm (koopia) oma vanas kompuutris, tee kahekordne klõps failil migwiz.exe ja järgi juhiseid. Kui Sul palutakse valida andmete ülekandmise meetod, siis vali ikka selline, mis sobib nii Sinu vana kui ka uue kompuutriga (nt kui mõlemal arvutil on olemas USB pesad ja Sul on olemas ka USB Easy Transfer kaabel, siis vali see meetod). Uues aknas vali elemendid, mida Sa soovid üle viia ja klõpsa nupule Transfer ja oota tund või paar...:

failide jms valimine

 

Kui valmis, klõpsa nupule Close ja koli tagasi oma uude kompuutrisse, milles Vista pesitseb. Kontrolli, et Sinu USB Easy Transfer kaabel on mõlema kompuutriga ühendatud või siis et andmetega CD või DVD plaat on pandud sahtlisse või USB mälupulk on ühendatud USB pessa või väline kõvaketas on ühendatud Vista kompuutriga või et Vista arvutil on ligipääs ühisesse võrgukausta.
Käivita uues kompuutris jälle see Windows Easy Transfer programm ja klõpsa siis parameetrile Continue a transfer in progress.
Kui küsitakse: "Where did you copy the files and settings you want to transfer," siis otsi oma see koht ülesse, kuhu Sa need andmed oma vanas kompuutris saatsid ja klõpsa Next ja järgi edasisi juhendeid—midagi keerulist ei ole.

 

Natuke juttu ka sellest spetsiaalsest USB kaablist (Easy Transfer Cable), millega saab lihtsalt ja kiiresti andmed oma vanalt Windows XP kompuutrilt viia üle uuele kompuutrile:

Easy Transfer Cable on spetsiaalne kahe peaga (pistikuga) USB kaabel, mille keskosas on lisaks veel spetsiaalne seadeldis. Pakendis on kaasas ka CD plaat, mis sisaldab Window Easy Transfer tarkvara Window XP jaoks. Sul ei ole vaja täiendavat tarkvara või CD plaati Windows Vista jaoks. Selline andmete ülekandmine on üks lihtsamaid ja kiiremaid viise, eriti neile, kes ei kasuta võrku.

Easy Transfer Cable

 

Enne, kui Sa installeerid selle Windows Easy Transfer programmi oma vanasse Windows XP masinasse, vaata, et sinna oleks installeeritud ka Service Pack 2, ilma selleta ta ei tööta. Kui valmis, siis mine oma uude kompuutrisse ja käivita seal Windows Easy Transfer, mis asub aadressil: Start - All Programs - Accessories - System Tools > Windows Easy Transfer. (Veelgi lihtsam on teda käivitada nii: klõpsa Start nupule ja kohe tipi sõna easy ning vajuta ENTER.)
Juhul, kui Sul on mõned programmid avatud, siis ilmub järgmine aken, kus on nende programmide loetelu, klõpsa seal allosas nupule Close all (Vaata eelpoololevaid pilte.). Seejärel vali parameeter Start a new transfer; uues aknas vali parameeter My old computer, sest me asume praegu oma vanas Windows XP kompuutris, kust me soovime oma failid viia üle uude kompuutrisse.
Uues aknas vali Yes, I have an Easy Transfer Cable:

Vali kaabel

 

Ilmub järgmine aken, kus Sind informeeritakse sellest, et Sul tuleb nüüd see kaabel kompuutritega ühendada, tee seda:

Installi kaabel

 

Kui valmis, siis jätka samas vaimus, ülevalpool oli sellest juba juttu...

Märkus: Ka siin peab teadma seda et programme ei saa üle viia ja Sa pead oma programmid uues kompuutris käsitsi installeerima, enne kui alustad failide/seadistuste üleviimist. Üleviimise protsess on üsna kiire, näiteks 1GB andmete üleviimine võtab aega umbes 3- 4 minutit.

Ülesse

 

Mine lehele Windows Vista ja mängud >

< Tagasi

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik