Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon Sisukord icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vista programmide ja multimeedia juhtimine

 

 

Ülevaade:

Windows Vista on parandanud installeeritud programmide, failide assotsiatsioonide (seoste) ja AutoPlay parameetrite tööd, sest nendega oli Windowsi eelmistes versioonides hulganisti probleeme ja selleks tehti:

 

Startup, käivitatud ja võrku-ühendtatud programmide juhtimine.

Windows Vista' sse kuulub Windows Defender, mis kaitseb meid pahavara eest. Aga ta on suuteline jälgima ka kõiki käivitatud programme ja identifitseerima, et kuidas neid programme kasutatakse. Sellega tegeleb Software Explorer komponent.

Et saada ligi Software Explorerile, selleks klõpsa Start, osuta All Programs ja klõpsa siis Windows Defender. (Juhul kui Sul Windows Defender töötab, siis saad ta kiiresti avada kui teed ekraani paremal allääres Notification Area's tema ikoonikesel paremklõpsu ja valid hüpikmenüüst käsu Open.)
Windows Defenderi tööriistaribal klõpsa Tools ja siis klõpsa Software Explorer. Tema abil saad Sa kiiresti tuvastada:

 

Sinu Startup programmide vaatamine:

Kõiki programme, mis on konfigureeritud nii et nad stardivad automaatselt siis kui Sa logid end kompuutrisse, nimetatakse startup programmideks.

Software Exploreris vali Category ripploetelust Startup Programs, et näha momendil olevaid startup programme.

 

NB! 

Windows Vistas saab määrata startup programmi kõikide kasutajate jaoks lisades programmi kiirkorralduse %SystemRoot%\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup kausta.


Enese või teise kasutaja jaoks startup programmi määrame tema kiirkorralduse lisamisega %UserProfile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup kausta.

Mõlemad kaustad on varjatud ja neid saab näha ainult siis kui oleme muutnud Folder Options vaikimisi parameetreid.

 

Startup programmid

 

Et vaadata startup programmide konfiguratsioone, kliki vasakus paanis programmi nimele ja paremale kuvatakse antud programmi kohta käiv info - vaata eelmist pilti.

Kui Sa valid vasemast paanist startup programmi, siis võid Sa tema eemaldada, lubada või siis ta välja lülitada.

 

Network-Connected programmide uurimine:

Software Exploreris vali Category rippmenüüst Network Connected Programs, et näha programme, mis on lülitatud lokaalsesse võrku (LAN), Internetti või siis mõlemasse.
Sealt Category alt saad näha ka kõiki momendil jooksvaid programme kui valid sealt Currently Running Programs parameetri.

Ülesse

 

Programmidega töötamine.

Windowsi varasemates versioonides kasutati Add or Remove Programs utiliiti, et lisada uusi programme, muuta või eemaldada programme, lisada või eemaldada Windows'i komponente. Windows Vistas on need funktsioonid antud üle eraldi vahenditele, mis ei tööta alati kuna nad on möödanik.

Kui tahad töötada programmide ja värskendustega (updates), siis ava Control Panel ja klõpsa Programs kategooria lingile, mis sisaldab järgmisi ülessandeid (lehti):

 

Vaatame siin lähemalt ainult Default Programs (Vaikimisi Programmide) konfigureerimist:

Vaikimisi programmid (Default programs) ja nendega seotud seadistused omavad tähtsat rolli Sinu kompuutris. Nad määravad, et millist tüüpi faile kasutavad programmid ja et kuidas Windows käsitleb CD, DVD ja muudel teisaldatavatel seadmetel asuvaid faile. Et konfigureerida default programme ja seadistusi, kliki Control Panel'is linglile Programs ja siis kliki Default Programs:

Vaikimisi programmid

 

Default programs—me saame määrata, et milline programm peab käivitama teatud tegevuse, näiteks nagu veebilehitsemine või e-mail' ide saatmine ja millist programmi saab avada Start menüüst, töölaualt ning muudest kohtadest.

Töötades personaalsete ja globaalsete vaikimisi programmidega, tuleb meeles pidada järgmist:

 

Windows Vistas teeb AutoPlay parameeter lihtsamaks nende failide käsitlemise, mis asuvad CD, DVD ja eemaldavatel seadmetel:

AutoPlay aken

 

Sa võid konfigureerida AutoPlay parameetreid nii:

  1. Control Panelis klõpsa Programs.

  2. Klõpsa Default Programs ja siis klõpsa Change AutoPlay settings.

  3. Kasuta Media loetelu, et valida meedia tüüp, millele Sa soovid seada vaikimisi AutoPlay parameetrit. Korda kui on vajadust.

  4. Klõpsa Save.

 

Windows'i enda vahendite sisse/väljalülitamine:

Windowsi varasemates versioonides kasutasime me Add or Remove Programs utiliidi Add/Remove Windows Components parameetrit, et lisada või eemaldada Windowsi komponente kompuutri jaoks. Windows Vistas on aga opsüsteemi komponendid vahenditeks/funktsioonideks, mida võib lülitada sisse või välja erinevalt lisamisest ja eemaldamisest.

Sa võid neid Windowsi funktsioone sisse-välja lülitada järgmiselt:

  1. Control Panel'is klõpsa Programs.

  2. Kliki Programs and Features kategoria all asuvale Turn Windows features on or off lingile.

  3. Kasuta Windows Features dialoogiakent, et lülitada Windows'i funktsioone sisse või välja. Kui Sa paned mingi funktsiooni ees olevasse ruutu linnukese, siis antud vahend lülitatakse sisse ja kui Sa sealt linnukese ära koristad, siis lülitatakse ta välja. Kui mingi ruut on värviga täidetud, siis tähendab see seda, et antud funktsioonis on ainult osa vahendeid sisse lülitatud:

    Windowsi funktsioonid

  4. Kliki OK.

Ülesse

 

Mine lehele Parem AutoPlay vahend >

< Tagasi

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik