Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon Sisukord icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vista ja multimeedia - parem vaikimisi AutoPlay vahend:

 

 

AutoPlayKui me paneme mingi eemaldatava meedia või seadme (CD/DVD plaadi, USB mälupulga, mälukaardi, MP3 mängija jne, jne...) oma kompuutri CD/DVD-ROM seadme sahtlisse või USB pistikupessa, siis käivitatakse AutoPlay vahend, mis annab vastavale programmile käsu automaatselt käivituda juhul kui me olime ta eelnevalt niimoodi seadistanud. Kui mingit programmi ei käivitata, siis avatakse see AutoPlay dialoogiaken, kus pakutakse välja erinevaid stsenaariume meie poolt sisestatud eemaldatava meedia käsitsemiseks.
AutoPlay vahend oli CD plaatide jaoks olemas juba alates Windows 95 kuni Windows XP'ni välja aga Windows Vista's täiendati teda ja AutoPlay tugi lisati juurde enamike eemaldatavate meediatüüpide jaoks, sealhulgas DVD, Flash ketaste/mälupulkade ning mälukaartide jaoks.

AutoPlay on aastatega läinud rohkem keerulisemaks, näiteks Windows XP pakub erinevate valikutega menüü siis kui Sa paned oma eemaldatava meedia sahtlisse (või usb sisendisse) ja need valikud sõltuvad juba sisestatud meedia sisust. Näiteks muusikafailide jaoks pakutakse Windows Media Player'it või siis kausta avamise võimalust, et neid muusikafaile vaadata. Piltide jaoks pakutakse Scanner and Camera Wizard'i, slide show, Photo Printing Wizard'i käivitamist või lihtsalt piltide vaatamist. Ka väga paljud kolmandate-firmade programmid kasutavad AutoPlay vahendit ja lisavad sinna AutoPlay menüüsse omaenda käsud...

Kuid AutoPlay vahendit oli kuni Windows Vista'ni üsna raske seadistada, näiteks kuidas muuta tema vaikimisi pakutavat aktsiooni? See oli tüütu ja aeganõudev tegevus: me tegime vastaval kettaseadmel (CD-ROM või CD-RW või DVD drive või DVD-RW drive või Removable Disk jne seadmel) paremklõpsu ja valisime käsu Properties, siis avasim lehe AutoPlay; seejärel valisime rippmenüüst sisu tüübi, klõpsasime vaikimisi aktsioonil ning lõpuks klõpsasime Apply. Me pidime kordama sealsamas seda tegevust kõikide erinevate sisutüüpide jaoks: muusikafailide, piltide, videofailide, miksitud sisu, muusika CD, DVD filmide ja tühjade CD plaatide jaoks. Lõpuks pidime me seda protseduuri kordama oma kõikide teiste eemaldavate seadmete jaoks.
Nii Windows Vista's kui ka Windows 7's on see asi tehtud lihtsamaks ja mugavamaks; kui Sa ühendad mingi eemaldatava meedia kompuutriga või paned CD/DVD-plaadi sahtlisse, siis juhul kui Sa ei olnud eelnevalt määranud antud meediatüübi jaoks vastavat tegevust/programmi, siis avatakse see AutoPlay dialoogiaken:

AutoPlay menu

Nagu ülalt on näha, on Vista AutoPlay aknas parameetrid jagatud kahe sektsiooni vahel ("Pictures options" ja "Genaral options"), kus on toodud ära menüüpunktid, mida Sa saad antud meedia suhtes rakendada. Selle dialoogiakna sektsioonid ja käsud muutuvad vastavalt Sinu poolt kasutatavale meediatüübile ning tema sisule.
Et seadistada AutoPlay funktsiooni vaikimisi parameetreid, tee ühte kahest:

Mõlema puhul ilmub allnäidatud AutoPlay funktsiooni seadistamise aken:

autoplay valimine

 

See leht loetleb 16 erinevat sisu tüüpi alates Audio CD'st kuni videofailideni, videofailidest kuni Super Video CD'ni. Iga sisu tüüp omab omaenda spetsiifilist rippmenüüd ja Sa saad kasutada seda loetelu, et määrata igale meediatüübile vastav vaikimisi aktsioon. See "vaikimisi aktsioon" tähendab seda et kui Sa paned mingit tüüpi CD/DVD-plaadi sahtlisse või siis ühendad mingi meediaseadme USB pesaga, siis kävitatakse just see tegvus, mis on talle vaikimisi aktsiooniks kehtestatud. Kui mingile meediasisule ei ole vaikimisi tegevust määratud, siis avatakse see AutoPlay dialoogiaken, kust me saame valida mingi sobiva käsu.
Kui AutoPlay seadistamise aknas (vaata eelmist pilti) on mingi meedia rippmenüüs kirjad "Choose a default" või siis "Ask me every time" ja kui me hakkame kasutama neid meediatüüpe, siis avatakse seesama AutoPlay dialoogiaken, et me saaksime sealt valida mingi vajaliku käsu.


Alloleval pildil valitakse vaikimisi tegevus piltide (Pictures) jaoks, st kui me valime tema rippmenüüst mingi käsu, siis rakendataksegi automaatselt justnimelt antud tegevus juhul kui me hakkame tegelema meediaga, mis sisaldab pilte ja sel juhul ei ilmu see AutoPlay dialoogiaken:

Valime aktsiooni piltide jaoksJärgmises akas määrame vaikimisi aktsiooni "Tarkvarale ja mängudele" (Software and games) ja kui Sa uurid siin aknas ülemisi meediatüüpe, siis näed, et neile on juba vaikimisi aktsioonid kehtestatud:

Valime vaikimisi aktsiooniKui Sa oled oma AutoPlay seadistamise lõpetanud, siis klõpsa akna allosas nupule Save.NB! Kui Sa aga koristad seal AutoPlay seadistamise akna ülosas linnukese ruudust "Use AutoPlay for all media and devices", siis ei rakendata enam neid vaikimisi aktsioone (st AutoPlay vahend lülitatakse välja) ja sel juhul kui Sa hakkad tegelema mingite digitaalsete meediatüüpidega, ilmub iga kord seesama AutoPlay dialoogiaken oma menüüpunktidega.


Märksa põhjalikuma ülevaate saad sellest AutoPlay vahendist sealt.

Kui Sul kaob see AutoPlay dialoogiaken ära või kui ta üldse ei ilmugi, siis saad abi siit!

Ülesse

 

Mine lehele Windows Photo Gallery ja Media Player 11 > Windows Vista

< Tagasi

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik