Windows 7 aktiveerimisest (pildid)

Seitse... Windows 7 aktiveerimisest (pildid): Mis juhtub siis kui Win 7 aktiveerimiseks ettenähtud proovimisaeg (30 päeva) saab läbi—must ekraan ja uus piraatlusvastane tehnoloogia - WATU...

 


1) Kui 30 päevane armuaeg sai läbi ja Sa ei ole oma Windows 7 aktiveerinud:

Kui Sul saab see 30 päeva mõõda ja Sa ei aktiveeri oma Windows'i, siis kaob Sinu töölaualt ilus tapeet ning see asendatakse tühja musta ekraaniga, alles jäävad ainult töölaual olnud ikoonid. Kuid Sa võid sellesama või siis mingi teise taustapildi kohe ka tagasi panna kuid 45 minuti mõõdudes on ta jälle kadunud ja nii kogu aeg. Ekraani paremasse allanurka ilmub teade, et Sinu Win 7 ei ole legaalne ("This copy of Windows is not genuine") ja ka Internet Explorer 7 brauser peaks aeg-ajalt ülesse ütlema, aga mina seda ei täheldanud ning minul töötasid kõik brauserid ilusti edasi. Ka Microsoft'i värskenduste (Windows updates) allalaadimise ja installeerimisega probleeme ei olnud, vähemalt turva, "Important", "Recommended" ja isegi mõned "Optional" värskendused sai ilusti kätte. Siiski, kui Sa valid Start menüüst All Programs -> Windows Update ja klikid seejärel vasemas paanis Check for updates, siis ilmub selle peale üks paha aken, aga sulged ta ja jätkad värskenduste allalaadimist...
Kõiki värskendusi Sa siiski kätte ei saa - Win 7 Ultimate puhul keelepakette jne, jne...

- Töölaualt on taustapilt kadunud ja musta ekraani paremale allanurka ilmus kuri sõnum - pilt.


- Süsteemi omadusteaknas (paremklõps Computer ikoonil ja käsk "Properties") kuvatakse allosas kiri, mis teatab, et Sa pead oma Win 7 juba täna aktiveerima...:


All on kiri, mis teatab, et Sa pead oma Win 7 aktiveerima juba täna...


- Osade värskenduste ja Microsft'i enda programmide (näiteks keelepakettide ja Microsoft Security Essentials pahavaratõrje programmi jne) allalaadimine ja install on blokeeritud, aga põhivärskendused saad Sa ikkagi kätte - sulge see aken lihtsalt ja jätka uuenduste allatirimist ja installeerimist - pilt.


Värskendused saad Sa ikkagi kätte ja antud pildil käibki juba allalaetud värskenduste install - pilt.


- Kui Sa teed kompuutri restardi, siis ilmub pärast Welcome ekraani ja enne Windows 7 töölauda "Windows Activation" aken, kus vajuta nupule Cancel ning Sa jõuad oma mustale ilma taustapildita töölauale. Juhul kui Sa klikid siin aknas nupule Ask me later, siis ilmub veel üks pika "juraga" aken - sulge ta lihtsalt või siis loe ta läbi ja õpi pähe...


Kliki nupule 'Cancel'


- Kui Sa olid vahepeal oma tapeedi töölauale tagasi pannud (paremklõps töölaual, siis käsk Personalize, seejärel akna allosas klõps Desktop Background lingile ja valid sobiva tapeedi + klikk nupule Save changes), siis 45 minuti mõõdudes muutub Sinu töölaud jälle mustaks - pilt.

Etteotsa


2) Win 7 aktiveerimisaja pikendamine ja tulemus:


Aktiveerimisperioodi pikendamine:

Kokku võid Sa seda rearm käsku rakendada 3 korda ja seega saad Sa oma Windows 7't kasutada tervelt 120 päeva (Windows 7 installeerimise järel lubatud esimesed 30 päeva + 30 + 30 + 30 päeva).

Tegutse järgmiselt:

*Ära hakka kohe seda hack'i kasutama vaid oota kuni Windows 7 esimesed 30 katsetamispäeva hakkavad lõpuni jõudma (läbi saama);

*Seejärel klõpsa nupule Start, tipi Searh kasti sõna cmd, tee üleval cmd.exe'l paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator;

*Tipi käsureale alljärgnev käsk ja vajuta ENTER:

slmgr.vbs /rearm


Märkus: Sa võid kasutada ka ühte järgmistest käskudest: slmgr.vbs –rearm (see sobib Vistale, aga Windows 7-le ei kõlba), slmgr /rearm, sysprep /generalize või rundll32 slc.dll,SLReArmWindows.

*Tee kompuutri ümberlaadimine ja Sa saadki oma Windows 7't kasutada järgmised 30 päeva. Kui ka too aeg hakkab läbi saama, siis korda seda eeltoodud tegevust jne...


NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.Kasutame käsku slmgr.vbs /rearm, et pikendada veel 30 päevaks oma Windows 7 RTM kasutamisaega:

Pikendame oma Win 7 kasutamisaega


Märkus: Kui Sa teed seejärel kompuutri restardi, siis ilmub enne Win 7-sse laadimist küll teade, et Sa kasutad ikkagi mitteaktiveeritud Windows 7't, aga see ei tähenda midagi, sest tegelikult on kõik OK.

Ja tulemus:

- Süsteemi omadusteaknas kuvatakse WEI indeks ja allosas on näha, et Win 7't saab proovida veel 30 päeva - pilt.


- Musta ekraani paremal allnurgast on nüüd see kuri kiri kadunud, aga taustapilti ka ei ole. Et nüüd oma mingit taustapilti uuesti paigaldada, tee ekraanil paremklõps ja vali käsk Personalize. Seejärel kliki allosas lingile Desktop Background, uues aknas vali sobiv tapeet ja kliki nupule Save changes.


Kiri on kadunud


- Tapeet on jälle paigaldatud - pilt.


- Ka kõikide värskenduste allalaadimise ja paigaldamisega on ka asjalood korras:


Värskendusi saab installida


NB! Kui Sa kasutasid seda slmgr.vbs /rearm käsku juba kolmel korral, siis neljandal korral see Sul enam ei õnnestu ja CMD aknasse ilmub järgmine teade ning sel puhul aitab ainult Win 7 ümberinstalleerimine (näiteks Win 7 RTM variandi sellise ümberinstalleerimise ja rearm käsu rakendamisega võid tema proovimisaega veelgi pikendada ning jällegi esimesed 30 päeva prooviaega ja seejärel 30 + 30 + 30 - kokku 120 päeva...):

Nüüd tuleb teha opsüsteemi uuestiinstall

Etteotsa


3) Mida teha, et seda RFM ("Reduced Functionality") režiimi ajutiselt elimineerida:

Praegu (alates Vista SP1 aegadest) sellist trastilist RFM meetmet enam ei rakendata ja Windows 7 piraatkoopia tuvastamisel kaob ainult ära Sinu töölaua taustapilt, mis asendatakse musta ekraaniga ning seejärel hakkavad ilmuma need tüütud hoiatused nii nagu siin eelpool sellest juttu ka oli ja alltoodu on seega rohkem infoks...

Juhul kui Sa kasutad Windows Vista't, millesse ei ole installeeritud Service Pack 1 (SP1) või kui mingil muudel põhjustel läheb Sinu süsteem sellesse RFM režiimi, siis loe siit edasi.
Kui Windowsi aktiveerimisaja lõppedes või mingi aktiveerimise kräki ebaõnnestumise tulemusel viidi Sinu süsteem üle sellesse "Piiratud funktsionaalsusega režiimi - RFM" ja juhul kui Sinu töölaualt on kadunud ka tegumiriba, Start menüü jms ning Sa tahad oma Windows 7't tuua ajutiselt tagasi tema endisesse olekusse, siis tee järgmist.
Kui Sa logid ennast pärast esimest hoiatust/meeldetuletust uusti Windows 7-sse, siis ilmub Activate Windows now ekraan, kus Sul on ainult kaks võimalust: kas aktiveerida oma Win 7 kohe või siis siseneda sinna neetud RFM-režiimi:

Vali RFM link

1. Klõpsa seal Activate Windows now aknas lingile Access your computer with reduced functionality.
2. Nüüd käivitatakse Internet Explorer (selleks et Sa saaksid onlines osta Windows 7 aktiveerimisvõtme), vajuta Alt klahvi, et tellida menüüriba.
Klõpsa menüüd File ja siis Open (File > Open).
3. Tipi Open dialoogiaknasse c:\windows\explorer.exe ja klõpsa OK.
4. Nüüd ilmub esimene paljudest aknatest, klõpsa OK.
5. Klõpsa järgmises aknas Run.
6. Ja klõpsa jälle Run.

Seejärel laetakse kasutaja töölaud, tegumiriba, Start menüü jne, st kõik saab olema nii nagu see oli ka varem.

7. Seejärel käivita administraatoriõigustega CMD aken ja kasuta seda ülaltoodud slmgr.vbs /rearm käsku, et pikendada Win 7 aktiveerimisaega.
Võis siis eemalda oma mingi muu ebaõnnestunud aktiveerimise 'crack' ja pikenda seejärel Windows 7 aktiveerimisaega.
8. Tee kompuutri ümberlaadimine (restart).PS! Windows 7 aktiveerimise staatuse kontrollimine:

Et kontrollida, kas Sinu kompuuter on korralikult aktiveeritud, siis üheks lihtsaks meetodiks on Run käsu kasutamine. Selle abil saad Sa teada oma operatsioonisüsteemi ja tema versiooni, ta teatab ka et mis tüüpi litsents Sul on (näiteks kas Volume License või Multiple Activation key või standard retail koopia ehk siis Windows 7 jaemüügiversioon, tema täisversioon).
Ta näitab ka osa tootevõtmest ehk aktiveerimisvõtmest ja aktiveerimise seisukorra (staatuse).

a. Mine Start ja klõpsa Run või vajuta klahve Windows + R.
b. Tipi: slmgr.vbs -dli ja vajuta siis OK.
c. Oota mõned sekundid kuni ilmub Windows Script Host aken.

Staatuse kontroll

d. Vajuta OK et sulgeda see aken.

Etteotsa


4) Täiendav piraatlusvastane kaitse Win 7 jaoks - "Windows Activation Technologies" värskendus:

Alates veebruari-märtsi kuust 2010 hakatakse Windows Update kaudu pakkuma uut piraatlusvastast värskendust (KB971033) mille nimeks on "Windows Activation Technologies" (WATU) Windows 7 jaoks. Antud värskendust (update) võib ka ise eraldi alla laadida ja seejärel installeerida - siit.

See värskendus blokeerib üle 70 juba senituntud Windows 7 aktivaatori töö (st piraatkoopiate legaliseerimise mehhanismi) ja edaspidi hakkab antud värskendus tegema regulaarseid päringuid oma serverisse, et uurida seda et kas ei ole ilmunud välja uusi Win7 aktivaatoreid ("hacks/cracks"). Ta töötab umbes nagu antiviirusprogrammid, mis laevad regulaarselt alla uued viiruste andmebaasid (uute viiruste signatuurid) ja sedasama teeb ka antud KB971033 värskendus (update), aga tema uurib viiruste asemel hoopis uute aktivaatorite olemasolu. Ta teeb seda iga 90 päeva mõõdudes - vaatab oma serveris aktivaatorite andmebaasi üle ja seejärel kontrollib ta Sinu süsteemi, et kas seal ei ole Windowsi litsentsifaile rikutud. Juhul kui seda on tehtud ja Sinu Windows on mittelegaalsel teel aktiveeritud, siis ta üritab need lahtimurtud litsentseerimise failid taastada ning viia Sinu Windows tagasi mitteaktiveeritud seisukorda (st vastikusse 'non-genuine' staadiumi...).


Mida see "Windows Activation Technologies" (WATU) uus tehnoloogia tähendab tavakasutaja jaoks?

a) Kuid kasutajal, kes omab mingit Windows 7 piraatkoopiat (non-genuine), ei ole karta midagi, sest antud värskenduse (KB971033), mis kuulub "Important" ("Tähtis") kategooria alla, allalaadimine ja installeerimine on vabatahtlik. Sa võid tema allalaadimse tühistada niimoodi:

1) Kliki "Install updates for your computer" all asuvale pakutavate värskenduste lingile:

Kliki lingile


2) Uues aknas korista KB971033 värskenduse eesasuvast ruudust linnuke.

3) Alati, kui Sa hakkad ise käsitsi laadima alla uusi värskendusi, siis pakutakse Sulle ka neid värskendusi, mida Sinu süsteem ei vaja või mida Sa ei soovi installeeridaja ja antud juhul kuulub sinna hulka ka seesama KB971033 värskendus. Kuigi Sa keeldud selliste värskenduste allalaadimisest ja installeerimisest ning koristad linnukese ära, aga nad ilmuvad ikkagi iga kord sinna pakutavate värskenduste loetellu.
Et sellisest tüütusest lahti saada, tee nendel värskendustel, mida Sa ei taha tulevikus näha, paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Hide update (varja värskendus/uuendus). Ja kui Sa muudad hiljem oma meelt või siis tahad neid varjatuid värskendusi lihtsalt näha, siis kliki Windows Update avaakna vasemas paanis lingile Restore hidden updates.

4) Kellel on aga Windows Update vahend pandud automaatrežiimile, need võivad selle KB971033 värskenduse hiljem vajaduse korral desinstalleerida (uninstallida) ja tee selleks:

- Kliki nupule Start -> Default Programs;
- Kliki vasemas paanis all Programs and Features lingile;
- Kliki vasemas paanis ülal View installed updates lingile;
- Märgista see KB971033 värskendus ja kliki üleval nupule Uninstall.

Märgista ja kliki nupule Uninstall


NB! Juhul kui Sa installeerisid selle KB971033 värskenduse (näiteks kui Windows Update vahend oli Sul automaatrežiimil) ja kui WATU tuvastas, et Sul on Win 7 piraatkoopia ning kui Sa seejärel uninstallisid antud värskenduse, siis ei viida Sinu süsteemi enam tagasi tema varasemasse aktiveeritud seisundisse. Sa pead Sa oma Windows'i ikkagi uuesti aktiveerima.
Sel juhul on selle värskenduse uninstallimise asemel mõtekas teha hoopis System Restore ja ehk see aitab.

Kui Sa kasutad Windows 7 piraatkoopiat ja see uus värskendus tuvastas selle, siis ka ei juhtu midagi hullu vaid Sa saad oma süsteemiga täiesti vabalt ning täisfunktsionaalsusega edasi askeldada. Juhtub ainult see millest siin eelpool juba juttu oli: kaob ära töölaua taustapilt, mis asendatakse musta ekraaniga ja hakkavad ilmuma need tüütud teated ning hoiatused... Ühesõnaga Sa võid rahulikult edasi töötada ja Sinu koju ei marsi sisse Microsoft'i palgatud tursked "kapid", et Sulle kere peale anda kuigi see kuluks Sulle marjaks ära - tean seda...

b) Neile, kes on aga ausad (nt mina) ja kes hankisid endile kogemata (?) või lolli peaga (täiesti võimalik) mingi Win 7 piraatkoopia, annab see WATU teada, et neil on illegaalne Win7 koopia...
Sel juhul tuleb helistada Microsoft'i tugikeskusesse ja selgitada oma kurba olukorda, aga vaevalt et sellest kasu tuleb...


Kuidas see uus WATU tehnoloogia siis töötab?

WATU kontrollib kõigepealt Windows 7 litsentsifaile, et teha kindlaks kas neid on rikutud ja lahti murtud (häkitud). Kui kõik on korras ja Sinu Win 7 on legaalne (genuine), siis ei juhtu midagi.
Juhul kui aga tuvastatakse rikutud litsentsifailid, siis hangitakse serverist uued failid ja üritatakse häkitud failid nendega asendada. Kui rikutud litsentsifailide asendamine õnnestus, siis tehakse iga 90 päeva järel süsteemi uus ülekontroll ja Microsofti serverist kontrollitakse ka seda et kas ei ole välja ilmunud mingid uued Windows 7 aktivaatorid.
Juhul kui kasutaja poolt installeeritud aktivaator hakkab takistama rikutud litsentsifailide asendamist/parandamist, siis käivitatakse see WATU mehhanism iga 7 päeva järel uuesti ja seda tehakse senikaua kuni õnnestub need rikutud litsentsifailid ära parandada (asendada).
WATU ei kontrolli Windows'i aktiveerimisvõtit (Product Key) ega tee ka muud sarnast, tema tegeleb ainult litsentsifailidega...

Siin on aken, mis ilmub Sinu ekraanile siis kui Sul on Win7 piraatkoopia ja kui WATU üritab häkitud litsentsifaile ära parandada - Sa pead tegama kompuutri taaskäivitamise (restardi) või siis klikkima nupule Cancel - pilt.


Natuke täpsemalt selle WATU tegutsemisest:

KB970133 värskendus (update) loob Windows\System32 alla ühe uue WAT nimelise kausta ja paneb sinna uude kausta 4 faili:

* WatAdminSvc.exe - Windows Activation Technologies Service
* npWatWeb.dll - Windows Activation Technologies Plugin (Mozilla jaoks)
* WatWeb.dll - Windows Activation Technologies ActiveX Control
* WatUX.exe - Windows Activation Technologies UX

Süsteemi lisatakse ka digitaalselt signeeritud kataloogifail, luuakse mõned logifailid ja registrisse uus "Windows Activation Technologies" võti ning mitu alamvõtit.
Peale selle luuakse Task Scheduler (Ülessannete Planeerija) all ka Windows Activation Technologies kaust, millesse lisatakse kaks kirjet. Esimene ülessanne on konfigureeritud nii et ta käivitatakse kompuutri järgmise restardi ajal ja seejärel käivitatakse ta järgmine kord alles 90 päeva mõõdudes.
Teine ülessanne käivitatakse esimesest ülessandest üks nädal hiljem ja tema ülessandeks on rikutud litsentsifailide taastamine - seda juhul kui nad olid Sinu mingi aktivaatori poolt lahti murtud... Kui esimese ülessande käivitamisel ei tuvastatud litsentsifailide rikkumist, siis teist ülessannet ei käivitata ja järgmine kontroll algab 90 päeva pärast ning seda isegi siis kui Sul on igati aus ja legaalne Windows (?).

Seda korduskontrolli on võimalik konfigureerida ka nii et ta käivitatakse järgmine kord alles 365 päeva mõõdudes...

Kõige lõpuks installitakse ka Windows Activation Technologies Service (teenus) ja ta jookseb Local System kasutajakonto all.


Juhul kui Sul saab sellest WATU tehnoloogiast kõrini ja Sa likvideerid ta (uninstallid), siis kõrvaldatakse Windows\System32 kaustast see uus WAT alamkaust koos tema failidega; eemaldatakse ka Windows Activation Technologies Service. Windowsi registrist kustutatakse ka Windows Activation Technologies võti koos kõikide tema alamvõtmetega. Task Scheduler'i alt eemaldatakse ka vastavad ülessanded.


Märkused ja lingid: Juhul kui Sa tegid Windows 7 Upgrade DVD plaadi (või ISO image abil) Win 7 puhta installi ("clean install") kas tühjale või uude kõvakettasse (või kompuutrisse), siis seda WATU ei tuvasta ega fikseeri nii et võid ses suhtes rahulik olla.

WATU ei fikseeri ka käsu slmgr.vbs /rearm abil tehtud Win 7 aktiveerimisaja 120 päevast pikendamist - seega võib ka ses osas õnnelik olla.

Windows 7 aktiveerimise (WPA) täielikust väljalülitamisest (peatamisest) või siis tema aktiveerimisaja pikendamisest - juhis seal.

Etteotsa


< Tagasi Win 7 aktiveerimisaja pikendamisse

< Tagasi Win 7 aktiveerimisse

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008