Microsofti Fix it lahenduskeskus

Seitse...Microsofti "Fix it" lahenduskeskus (Windows XP, Vista, Windows 7 ja kõrgemate jaoks)

 

 


Probleemidega seotud lingid muudele veebilehtedeleWindows omab ka ise paljusid utiliite ja vahendeid, et nende abil likvideerida süsteemi ning tarkvara põhilisi vigasid ja tõrkeid ning toon siin sissejuhatuseks ära ka mõned enda veebilehed, kust saab võib olla mingit abi:

- Kui tekivad programmide ühildumise (compatibility) probleemid: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_Programmid.html#compat;

- Kokkujooksnud ja töövõimetu kompuutri (Win 7) taastamine: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_Crash.html;

- Juhul kui Sul OEM kompuuter eelinstalleeritud Windowsiga (enamik kasutajatel see nii ongi), siis võib System Recovery Options aknas olla ka süsteemi tehase algseadistusteni tagasiviimise parameeter (näiteks käsk "Dell Factory Image Restore" või näiteks "Return Windows to original settings" parameeter) - loe oem süsteemi algseisundi taastamisest aadressilt: http://landfield.pri.ee/Vista_Probleemid3.html#VistaXP - seal on küll juttu Vistast, aga täpselt sama kehtib ka Windows 7 ja Win XP suhtes.

- Kontrolli oma kõvaketast Check Disk (Chkdsk.exe) utiliidi abil: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_optimeerimine_8.html#chkdsk;

- Mida teha kui Sinu Internet Explorer 8 brauser jääb pidevalt rippuma või siis "kukub pange" ja ka Adobe Flash Player'i õigest uninstallimisest: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Windows_7_HELP5.html;

- Windowsi taastamine või parandamine 'System Recovery Disc' plaadi ja 'System Recovery Options' ekraani abil: http://landfield.pri.ee/Windows_7/SystemRecoveryDisc.html;

- Kui Sinu dual boot (või multiboot) süsteemis läks Windows Boot Manager'i ekraanis kaduma mingi operatsioonisüsteemi alglaadimise/buutimise kirje ja Sa ei saa laadida end sellesse operatsioonisüsteemi (aga ka muud buutimisprobleemid): http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_boot.html;

- Windows 7 mälu diagnostika instrument (Memory Diagnostics Tool): http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_optimeerimine_1.html#diagnostika;

- Windowsi riistvara seadmete ja nende draiverite installeerimine ning draiveritega seotud probleemide lahendamine: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_draiverid.html;

- Windows 7 System Restore, temas tehtud muudatused, tema kasutamine ja Shadow Copies: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win_7_systemrestore.html;

- Windows 7 'Repair install' (parandusinstall): http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win_7_install3.html;

- Windows Vista's (osaliselt ka Windows XP's) üsna tihti esinevate probleemide kohta saab infot aadressilt: http://landfield.pri.ee/Vista_Probleemid1.html (seal on teemade SISUKORD). 

Microsoft'i Fix it lahenduskeskus
Uuendatud 2013

Kuid peale Windowsi enda vahendite lõi Microsoft nüüd ka üsna hea ja huvitava eraldi saidi, mis aitab Sul kiiresti, mugavalt ning automaatselt lahendada Windowsi peamisi tarkvaraga ja süsteemiga seotud tõrkeid ning probleeme, antud saidi nimeks on Microsoft Fix it Solution Center (Fix it lahenduskeskus). Antud veebsaidist saab abi nii Windows XP, Vista, Windows 7 ja ka edaspidi ilmuvate uuemate Windowsite jaoks. Probleemide automaatseid lahendusi (automaatseid parandusi) pakutakse seal kategooriate kaupa. Paremal üleval asuva rippmenüü kaudu saad ka sobiva keele valida, antud juhul on siis eestikeelse saidiga tegemist:

Fix It-i lahenduskeskus...ja inglise keeles:

...ja inglise keeles


Microsoft'i uus "Fix it" on seega esimene automaatne lahenduskeskus, mis aitab kasutajal diagnoosida ja parandada kompuutriprobleeme "üheainsa klikiga" - seega langevad paljud tüütud ja aeganõudvad telefonikõned ning emailide saatmised Microsoft'i tugukeskusesse ära.
Kasutajad võivad leida selle "Run Now" (või "Käivita kohe") nupu rohkem kui 100 Knowledge Base (KB) artikli kohta ja klikkides vastavale "Run Now" (või "Käivita kohe") nupule, laetakse alla vajalik utiliit, mille käivitades likvideeritakse mingi probleem automaatselt:

Käivita kohe või Run Now


Näiteks:

- Kui Sa saad "Runtime Error" veateate siis kui Sa vaatad Internet Explorer brauseris mingit veebilehte, siis võid lahenduse leida näiteks sealt.

- Või kui Sinu CD- või DVD-seade puudub või ei tunne Windows või teised programmid seda ära, siis saad abi võib olla sealt.

- Või kui Sinu CD/DVD draiv ei suuda lugeda või kirjutada meediat (link), seal tuleb Sul antud probleemi lahendamiseks klikkida "Run Now" või siis "Käivita kohe" nupule ja laadida seejärel alla vajalik käivitusfail...


Alumiselt pildilt on näha, et avatud oli IE brauser ja et kasutaja klikkis ühe paranduse "Käivita kohe" nupule ning seejärel pakuti antud paranduse allalaadimist (või siis kohest käivitamist - nupu "Run" abil):

IE brauser

Ülesse

 

 

Täiendavalt võid laadida alla ka 'Microsoft Fix It Center Beta', et leida ja parandada oma kompuutri vigasid
NB! Tulevikus ei tarvitse see "Microsoft Fix it Center" (Beta) tarkvara allalaadimise veebsait enam töötada ja võib olla ei tööta antud programm ka ise enam (vähemalt uuemate Windowsite jaoks). Seega kasuta sel juhul ikka seda eelpool kirjeldatud Microsoft Fix it Solution Center (Fix it lahenduskeskus) veebsaiti.


Peale ülalkirjeldatud Microsoft Fix it Solution Center (eestlaste jaoks siis eestikeelne Fix it lahenduskeskus) saitide lasi Microsoft välja ka süsteemi vigade lahendamise BETA tarkvara, mida kutsutakse samuti "Microsoft Fix it Center" (Beta) programmiks ja mis leiab ning parandab automaatselt kompuutriga seotud vead.

Microsoft Fix it Center Beta väljalase vahendid ja eelisd:

- Teda on väga lihtne installida, käivitada ja kasutada.
- Kogu töö on automatiseeritud... ja Sa võid otse antud programmi kaudu minna lisaks ka Fixit Center Online (Beta) saiti, kus kuvatakse juba Sinu olemasolevad kompuutrid, eelmiste skaneerimiste tulemused, seadmete kohta käiv info, diagnostika ajalugu, lahenduste otsimise võimalust jne. Selleks et siseneda antud saiti, pead Sa programmiakna allosas klikkima Go to Microsoft Fix it Center Online... lingile ja seejärel logima Windows Live ID kasutajakonto abil end sinna sisse.
- Tema abil saab leida ja fikseerida vead juba enne seda kui Sul tekivad reaalsed probleemid, kõige uuemad lahendused laetakse automaatselt alla.
- Sinu kompuutrit skaneeritakse ka seepärast et tuvastada, et millist tarkvara ja seadmeid Sa kasutad, et sel teel anda Sulle rohkem personaalset abi (Fix it Center Online kaudu).
- Fix it Center Online kaudu saad abiinfot ja viiteid asjakohastele artiklitele.
- Sa saad programmiakna nupu Settings kaudu määrata ise automatiseerimise taseme ja seadistused...
- Sa saad Fix it Center Online saidi kaudu juhtida mitut seadet (kompuutrit ja operatsioonisüsteemi) ja seda ka eemalt...
- Jne...


Mircosoft Fix it Center töötab Windows XP SP3, Windows XP Pro (64-bit) SP2, Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2003 SP2, Windows Server 2008 ja Windows Server 2008 R2 operatsioonisüsteemidega.


Microsoft Fix it Center Beta tasuta kliendiprogramm on kättesaadav ja allalaetav Microsoft Fix it Center Online saidi kaudu ja tee järgmist:

1) Lae ta alla sealt või siis otse siit.

2) Lae see FixitCenter_Run.exe fail otse oma töölauala ja tee tal 2x klõps.

3) Kui ilmub UAC dialoogiaken, siis kliki seal nupule Yes.

4) Järgmisena ilmub litsentsiaken, kus pane tema vasemal allosas linnuke "I accept the terms of this agreement" ruutu ja kliki nupule Next.

5) Seejärel kuvatakse allalaadimist ja installeerimist näitava indikaatoriga akent, kus Sa ei pea midagi tegema.

6) Nüüd ilmub aken, kus Sulle pakutakse võimalust võtta ühendust Microsoft Fix it Center saidiga ja seada seal ülesse oma kompuutrite/opsüsteemide personaliseeritud keskkond - aktiveeri siin raadionupp Now (recommended) ja kliki Next - pilt.

7) Seejärel skaneeritakse Sinu süsteemi, et koguda vajalikke andmeid seadmete ja tarkvara kohta - pilt.

8) Ilmub "Install Fix it Center Troubleshooter for your computer" aken, mis toob ära need vigade lahendajad/parandajad, mida hakatakse Sinu arvutisse installeerima ja mis baseeruvad Sinu kompuutri riistvarale ning tarkvarale. Neid vigade parandajaid hakatakse tulevikus automaatselt uuendama juhul kui ilmuvad välja nende uuemad versioonid. Siin ei pea Sa midagi tegema, kliki lihtsalt Next.

9) Uues aknas pakutakse Sulle võimalust luua Microsoft Fix it Center Online saidis oma kasutajakonto ja seda selleks et kui Sinu kompuutri probleeme ei suudeta automaatselt lahandada, siis saab sealt lisaabi (infot) jms. Soovitan siin aktiveerida raadionupu Yes (recommended) ja klikkida Next - pilt.

10) Kui Sa olid eelmises aknas valinud raadionupu Yes (recommended), siis pead Sa logima ennast Windows Live ID kasutajakontoga sisse. Juhul kui Sul seda kontot veel ei ole, siis võid ta siinsamas ka luua - pilt.

11) Järgmine aken teatab, et Sinu Windows Live ID konto on tuvastatud - kliki lihtsalt Next.

12) Uues aknas luba oma kompuutri riistvara ja tarkvara kohta koguda informatsiooni, vali raadionupp Yes (recommended) ning kliki Next.

13) Installeerimise viimases aknas kliki Finish.


Avatakse programmi enda aken, kus võid otsida ülesse oma probleemi automaatse lahendaja ja klikkida seejärel nupule Run. Sa võid siin pealmises "Getting Started" avaaknas panna linnukese ruutu "Don't show this message again" ja klikkida OK:

Programmi enda aken


Juhul kui Sa ei näe siin eelmises aknas oma probleemi automaatset lahendajat, siis kliki akna vasemal allääres Go to Microsoft Fix it Center Online... lingile ja seejärel logi 'Windows Live ID' kasutajakonto abil end sinna sisse - pilt.

Ilmub üks alltoodud turvahoiatuse akendest, kus kliki nupule "Jätka" või siis "Continue":

Kliki nupule 'Jätka'

Kliki nupule 'Continue'


Ja ilmubki Fix it Center Online aken - pilt.


Antud ülemises brauseriaknas tuuakse ära kõik Sinu kompuutrid või opsüsteemid, kuhu Sa olid selle Microsoft Fix It Center Beta programmi eelnevalt installeerinud. Kui Sa olid mingis süsteemis kävitanud eelnevalt ka mingi vea automaatse lahendaja, siis kuvatakse antud kompuutri või opsüsteemi juurde ka "Show Last Run Results" link, millele klikkides kuvatakse selle käivituse viimased tulemused (eelmises pildis asub see link "AHV2-VIRTUAL-PC" kompuutri all).

Klikkides üleval pildis mingile kompuutriikoonile, kuvatakse allpool ainult tema kohta käiv info, juhul kui Sul on ainult üks kompuuter ja üksainus opsüsteem, siis on selles brauseriaknas ainult üks kompuuter.
Sa võid siin oma kompuutreid juhtida ja kustutada või nende ikoone muuta ning saada oma seadmete kohta üksikasjalikumat infot - pilt.

Kui Sa klikid üleval Find solutions (Leia lahendusi) lingile, siis avatakse aken, kus saad vastavalt oma operatsioonisüsteemile leida probleemidele uusi automaatseid lahendusi. Kliki siin ülaosas oma opsüsteemi või tarkvara lingile, siis kliki vasemal vajalikule kategooriale ja vali paremal lahendus välja:

Otsi uusi lahendusi...


Märkus: Sa võid hiljem igal ajal selle Microsoft Fix It Center Beta programmi käivitada kas töölauale pandud tema kiirkorralduse (pilt) või siis Start menüü kaudu (pilt).

ÜlesseToon siin lisaks ära ka mõned eraldi Fix it vigade automaatsed lahendajad:


1) See Fix It Tool parandab automaatselt Windows Update Error (Windowsi värskenduste allalaadimise ja installeerimise veateate) probleemi:

Lahendab Win Update vea


See instrument resetib automaatselt kõik Windows Update komponendid nii et Sa võid värskenduste allalaadimise käivitada tema vaikimisi parameetritega. Antud Fix it Solution töötab kahes režiimis: Vaikimisi ja Aggressive (agressiivses) režiimis. Käivita ta algul selles tavalises vaikimisi režiimis ja kui see ei aita, siis käivita see utiliit uuesti, pane selles ülemises aknas linnuke "Run aggressive options (not recommended)" ruutu ja kliki Next.

Lae MicrosoftFixit50202.msi fail alla siit.2) FixWin v 1.2 (see üsna hea tasuta portatiivne utiliit ei ole Microsofti oma - tema koduleht):

Antud vabavara tarkvara on Windows 7 & Vista jaoks, ta "kaalub" ainult 529 KB ja ta on ka portatiivne, st teda ei pea installeerima ning teda võib käivitada ka otse USB mälupulga kaudu - ta parandab ja fikseerib automaatselt Windowsi põhivead ning "tüütused" (kokku 50 tk, mis vasemas paanis jagatud viie kategooria alla: Windows Explorer, Internet & Connectivity, Windows Media, System Tools ja Additional Fixes).
Teda on testitud Windows 7 ja Vista, 32-bit ning 64-bit versioonides, aga loo enne tema kasutamist igaks juhuks ka System Restore Point. Käivita ühe korraga ainult üks parandus (Fix) ja seejärel tee kompuutri restart ning vaata, et kuidas asi õnnestus ja kui kõik on OK, siis võid proovida järgmist fix'i.


Kuidas teda kasutada:

a. Käivita esmalt 'System File Checker Utility' vahend, mille nupp asub Welcome lehel ja mis käivitab selle meile juba tuntud 'sfc /scannow' käsu ning mis kontrollib ja parandab Windowsi rikutud süsteemifailid. Antud protsess võib kesta kümmekond minutit ja kui valmis, siis tee kompuutri restart.

HOIATUS! Kui Sa käivitad esmalt tema esimese 'System File Checker Utility' vahendi, siis pead siin silmas pidama seda et kui Sa kasutad Vista või Win 7 mingit kräkitud piraatkoopiat, siis nullitakse ka kõik Sinu Windowsi aktiveerimise/legaliseerimise/WGA kräkkimised ja häkkimised ning Sul tuleb nad uuesti teha...

b. Järgmisena loo igaks juhuks ka System Restore Point, mille saad käivitada ka siitsamast Welcome avalehe kaudu. Loo alati enne mingi muudatuse tegemist System Restore Point (Süsteemi taastamispunkt)!!!

c. Seejärel kliki vasemas paanis vajalikule kategoorialingile ja käivita ühe korraga ainult üks parandus (Fix), seejärel tee kompuutri restart ning vaata, et kuidas asi õnnestus ja kui kõik on OK, siis võid proovida järgmist fix'i.

Programmi avaaken ja Welcome leht (kategooria):

Programmi avaaken ja Welcome leht


Aktiveeritud on Windows Explorer kategooria:

Aktiveeritud on Windows Explorer kategooria


About kategooria alt saad kontrollida ka seda et kas antud utiliidile on välja ilmunud ka tema uuemat versiooni.

Lae ta alla siit või siis tema kodulehelt.3) Paranda oma Windows Media Player Fix WMP utiliidi abil - info seal.

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008