Windows 7 ja programne GPS sensor

Seitse...Esimene tarkvarale baseeruv GPS sensor (andur) Windows 7 jaoks

 

'Windows Sensor and Location Platform' tugi ja maailma esimene programne GPS sensor:

Alates Windows 7 opsüsteemist lubab 'Windows Sensor and Location Platform' kompuutritel ja programmidel tuvastada täpselt seda et millises askukohas antud momendil viibitakse, selleks kasutatakse GPS seadmeid, WWAN raadioid ja isegi geodeesiat. Sensorite tugi: Windows 7 toetab riistvara sensoreid (spetsiaalsed kiibid) ja ka tarkvarale baseeruvaid sensoreid.
Üsna hiljuti ilmus Rafael Rivera ja Long Zheng poolt loodud maailma esimene ainult tarkvarale baseeruv GPS sensor, mille võib installeerida Windows 7 operatsioonisüsteemi. Nende poolt loodud programm, mille nimeks on Geosense for Windows, installeerib Windows 7 opsüsteemi spetsiaalse tarkvara sensori, mis kasutab Windows 7 Sensors platvormi ja mis lubab kolmandatel programmidel tuvastada kompuutri täpse füüsilise asukoha isegi siis kui arvutis ei ole GPS füüsilist seadet (kiipi).
Asi on alles üsna uus ja praegu töötab Geosense ainult Google Location Services (nii WiFi kui ka IP aadresside) baasil, aga väljatöötamisel on ka sellised teenused nagu Google Location Services (Cell), Skyhook Wireless (WiFi), Quova (WiFi), Easy WiFi (Wifi) ja Navizon (WiFi). Geosense programmi saab installeerida nii 32-bit kui ka 64-bit Windows 7 operatsioonisüsteemidesse. Antud programne sensor (andur) töötab paremini küll kompuutritel, milledel on WiFi sisse lülitatud, aga ta töötab hästi ka ainult IP ühenduse puhul, seega juhul kui Sinu kompuuter ei oma WiFi adapterit, siis töötab Geosense ka tavalise Internetiühenduse puhul.Geosense installeerimine ja kasutamine:


UUENDATUD: Selle tarkvara arendamine on lõpetatud ja seda ei saa enam alla laadida. Seega pole siin edaspidi toodud infot enam mõtet lugeda!


1) Mine aadressile http://www.geosenseforwindows.com/ ja lae sealt alla kas 32 või siis 64 bit versioon, olenevalt sellest et kumb Windows 7 on Sinu kompuutrisse installeeritud.

2) Tee 2x klikk Geosense_1.0_x64.msi või siis Geosense_1.0_x86.msi failil ja selle peale ilmub aken, kus pane linnuke ruutu "I authorize you to slap me if I violate the terms above" ning kliki nupule Install:

Pane linnuke ruutu ja kliki 'Install'


3) Aksepteeri UAC hoiatust, juhul kui Sul on see UAC ikka sisse lülitatud - kliki nupule Yes:

Aksepteeri UAC hoiatust


4) Kliki järgmises aknas nupule Install ja sellega installeeritakse vajalik draiver:

Kliki 'Install'5) Viimases aknas kliki nupule Finish - pilt.

6) Kliki nupule Start, siis Control Panel ja vali paremalt ülevalt View by rippmenüüst Small icons vaade ning seejärel tee 2x klõps "Location and Other Sensors" kiirkorraldusel:

Tee 2x klikk sensorite kiirkorraldusel


7) Pane linnuke kirjast Geosense Location Sensor paremal pool asuvasse "Enabled" kontrollruutu ja kliki all nupule Apply:

Aktiveeri kontrollruut ja kliki 'Apply'Kuidas seda Geosense Location Sensor'it kasutada?

Esialgu palju võimalusi ei ole (kuid küll neid tasapisi juurde ilmub), aga:

1) Esimene moodus: Kasuta Weather gadgetti (Windowsi küljepaani "vidinat" ehk mini-programmi):

- Juhul kui Sul ei ole veel lubatud Weather gadget, siis kliki nupule Start -> All Programs -> Desktop Gadget Gallery ja tee 2x klõps "Weather" gadget'il (või tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Add) - pilt.Märkus: Juhul kui Sa olid selle "Weather" jubina või siis kõik gadgetid varem desinstalleerinud (uninstallinud) või läksid nad kuidagi muud moodi "kaduma", siis et neid jälle tagasi tuua, tee järgmist:

a) Kliki nupule Start ja tipi Search otsingukasti sõnad restore gadgets.
b) Seejärel kliki üleval otsingutulemustes Restore desktop gadgets installed with Windows lingile ja Windows'i enda kõik vaikimisi gadgetid taastatakse.- Sinu töölauale ilmub Weather gadget, lohista ta sobivasse kohta ja ava Options nupu kaudu tema seadistuste aken:

Ava Omaduste menüü


- Aktiveeri raadionupp "Find location automatically" ja kliki all OK:

Aktiveeri vastav raadionupp


- Ja Sa oledki valmis... Kui Sa klikid pisikesele sinisele allasuunatud noolekesele/ikoonile, siis ilmub teade "Your location is detected", st asi töötab... ja nagu näha, siis tuvastati seda et antud kompuuter asub Tallinnas:

Sinu asukoht tuvastati...Märkus: Vahel siiski ei suuda Geosense Sinu asukohta kohe kindlaks määrata ja seda näitab ka Weather gadgetile ilmunud punase risitiga ikoonike; sel juhul aitab mõnikord see et sulge see Weather gadget ja käivita ta Start menüü kaudu uuesti.2) Teine moodus: Kasuta Geosense Demo Client (Google) programmi ja Google Maps abi:

See applet avab automaatselt Google kaardi, kus kuvatakse Sinu käesolev asukoht ja Sa võid seal otsida edasi teisi lähedalasuvaid ning vajalikke asutusi jne.

- Lae siit alla GoogleMapsDemo_1.0.zip fail ja paki ta lahti.

- Käivita GoogleMapsDemo.exe fail ja ilmub järgmine aken (mingit installimist ei ole vaja):

TallinnMärkused:

- Wi-Fi sisselülitamise korral töötab värk täpsemini ja tänapäeva süslearvutitel ja osadel lauakompuutritel on WiFi tugi olemas.

- Juhul kui Sa tahad antud Geosense for Windows sensorit uninstallida, siis võid seda teha nii et käivitad selle Geosense_1.0_x64.msi või siis Geosense_1.0_x86.msi faili uuesti ja klikid algul Next ning seejärel klikid Remove nupule. Sa võid ta ka Start -> Default Programs -> Programs and Features kaudu uninstallida.

- Juhul kui see Geosense for Windows hakkab "streikima", siis uninstalli ta ja seejärel installeeri ta uuesti—see ei võta palju aega...

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008