Internetiühendus ilma brauserita

Seitse...Win XP, Vista, Windows 7 - Internetiühendus ilma brauserita (veebilehitsejata)

 


Kuidas laadida alla mingit brauserit juhul kui Sinu süsteemi ei ole installeeritud ühtegi brauserit, mille kaudu Sa saaksid seda teha ja kui Sul ei ole ka DC/DVD plaati või USB pulka koos brauseri installeerimisfailiga. Või kui Sul ei tööta ükski juba olemasolev installeeritud veebilehitseja ja Sa tahad laadida alla brauseri uut installeerimisfaili.Täiendatud (16.06.09, 26.06.09, 03.08.09 ja 20.02.10): Kõikidest Euroopas müüdavatest Windows 7versioonidest lülitatakse välja Internet Explorer 8 ja igale Euroopas pakutavale Windows 7 versioonile lisatakse E-redaktsioon (st "E" täht). Seepärast saigi antud veebileht kirjutatud, aga asjad on jällegi muutunud...
Nüüd see eelpooltoodud läbikriipsutatud jutt ei kehti ja ka Euroopas hakatakse müüma Windows 7 täisversioone, selliseid nagu pakutakse ka kogu ülejäänud maailmas.


Nüüd saavad ka Euroopa ostjad tavalise Windows 7 karbiversiooni, kus on ka IE 8 olemas. Kuid nüüd, juhul kui kasutaja installeerib ise Windows 7-e, siis pakutakse talle võimalust valida väljailmuva nn "Ballot Screen" (uue nimetusega "Web browser choice screen") akna kaudu, et millist brauserit ta soovib kasutama hakata (Internet Explorer 8, Mozilla Firefox, Opera, Chrome või siis mingit muud brauserit/veebilehitsejat - kokku võib valida 12 brauseri vahel). Kusjuures IE 8 on nüüd alguses ikkagi vaikimisi paigaldatud veebilehitsejaks, et seda "Web browser choice screen" akent saaks üleüldse esitada.
Seda "Web browser choice screen" tarkvara saab alla laadida ja installeerida Windows Update kaudu ning tema prioriteedi tasemeks on "Important" - Windows Vista ja Windows 7 kasutajatele ja "High Priority" Windows XP kasutajate jaoks. See tarkvara laetakse automaatselt alla ja installeeritakse juhul kui Sul on Windows Updates pandud automaatrežiimile. Kui ta on Sul välja lülitatud, siis saad ta kätte Start -> Windows Update kaudu.
Kõigepealt saavad selle värskenduse kätte Suurbritannia, Prantsusmaa ja Belgia need kasutajad, kelle masinas on Internet Explorer vaikimisi veebibrauseriks. Ülejäänud Eurotsooni elanikud saavad selle värskenduse kätte alates 1. märtsist 2010.


Kui see "Web browser choice screen" tarkvara uuendus on installeeritud, siis saab kasutaja teda kohe pärast esimest süsteemi sisselogimist ka kasutada. Ainult neile kasutajatele, kelle Windowsis on vaikimisi brauseriks määratud Internet Explorer, ilmub see "Web browser choice screen" ekraan - pilt.

Ülevaatlikum info seal.Uuendatud dets. 2014: Microsoft ei pea enam Windowsi kasutajaid teavitama sellest brauserite valikust. Kuna Euroopa Komisjoniga saadi kaubale, siis enam see "Browser Choice" ekraan ei ilmu.


Aga siiski juhul kui Sinu kõik brauserid on kokku jooksnud, siis võid Sa mingi brauseri installeerimisfaili laadida alla ka FTP kaudu.
* Avad Windows Explorer'i ehk suvalise kaustaakna ja tipid kaustaakna aadressiribale ftp protokolliga ftp aadressi, näiteks: ftp://ftp.aadress.com või näiteks ftp://ftp.landfield.pri.ee või ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox).
* Teiseks võimaluseks siin on kasutada CMD akna ja samuti selle FTP abi.

Märkus: Järgmised näited on tehtud Windows XP kompuutriga, aga täpselt sama tuleb teha ka Vista ja Windows 7 opsüsteemide olemasolul...


Esimene moodus - teeme seda Windows Explorer'i abil:

1) Ava suvaline kaustaaken ja tipi tema aadressiribale ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox ja vajuta ENTER klahvi:

tipi ftp aadress


Sellega kasutame me FTP protokolli abi, et laadida ilma veebilehitsejata alla Firefox brauseri installeerimisfail.

2) Kui Sa olid vajutanud ENTER klahvile, siis ilmub järgmine kaustaaken, kus tee 2x hiireklõps kaustal releases (väljalasked):

Ava kaust releases


3) Nüüd kuvatakse juba väljalastud Firefox veebilehitseja versioonid, vali siin kõige hilisem versioon ja tee antud kaustal 2x hiireklõps, et teda avada. Nende versioonide valimisel ei pea Sa olema nii täpne, sest pärast tema installeerimist võid Sa teda kohe ka uuendada. Või kui Sa teda kasutama ei hakka, siis lae tema kaudu alla Internet Explorer 8 ja installeeri ta...
Antud ajahetkel on kõige uuemaks Firefox brauseriks tema 3.0.11 versioon ja selle kausta me siis avamegi:

Vali Firefox'i versioon


Märkus: Siin on ka kaustad nimega "latest" (hilisemad, viimased) ja ka neid võid kasutada, aga vaata, et Sa ei lae nendest alla Firefox'i RC versiooni...

4) Ava kaust win32:

Ava win32


5) Nüüd vali siit see et millises keeles Sa seda Firefox'i tahad kasutama hakata; kui Sa soovid ingliskeelset brauserit, siis ava siin en-US kataloog/kaust, aga kui soovi eestikeelset, siis vali et kaust:

Mis keeles?


6) Lõpuks tee kahekordne hiireklõps failil Firefox Setup 3.0.11.exe, siis klõpsa ilmuvas dialoogiaknas nupule Save, vali salvestamiskohaks oma töölaud (Desktop) ja ta laetaksegi alla:

Lae see fail alla


7) Nüüd tee sellel allalaetud Firefox Setup 3.0.11.exe failil 2x klõps ja installeeri Firefox brauser. Kui valmis ja kui Sa soovid ka Internet Explorer'it kasutama hakata, siis käivita Firefox ja lae tema kaudu alla ka IE 8.

NB! Kirjuta siit olulisem endale ülesse või kopeeri vajalik info siit Notepad'i ja salvesta see .txt dokument oma USB mälupulka.


Teine moodus - teeme seda CMD akna ja tema käsurea abil:

1) Ava Command Prompt (CMD) aken:

 

2) Tpi CMD käsureale järgmised käsud (kokku 4 käsku) ja vajuta iga käsu järel ENTER.

Märkus: Esimeseks käsuks on "ftp ftp.osuosl.org", mis ühendab meid Oregon State University Open Source Lab ühe ftp serveriga, kust siis hakkamegi vajaliku alla tirima. (Tema tavaline URL aadress on http://ftp.osuosl.org/pub/ ja sellega saame sinna peaserverisse ligi ka brauseri olemasolu korral; see aadress tuleb siis tippida veebilehitseja aadressiribale.)
OK, alustame siis cmd käskude sisestamisega:

ftp ftp.osuosl.org

Märkus: Nüüd pead Sa sisestama kasutajanime, tipi sõna anonymous ja vajuta ENTER.
See "anonymous" on mulle alati meeldinud, ma olen juba aastaid anonüümne sari-killer ja rändvägistaja olnud, aga kellegil ei ole sest õrna aimugi...

anonymous

Märkus: Nüüd pead parooli sisestama, vajuta siin jälle lihtsalt ENTER.

cd /pub/mozilla.org/firefox/releases/3.0.11/win32/en-US/

NB! Vahetevahel see käsk ei õnnestu kohe ja selle peale ilmub umbes järgmine teade: "550 Failed to change directory.", sel juhul sisesta seesama eelnev käsk uuesti ja mõnikord tuleb seda mitu korda teha. Kui ükskord asi õnnestub, siis ilmub umbes taoline teade: "250 Directory successfully changed."

mget *.exe

Märkus: Nüüd ilmub järgmine kiri: mget Firefox Setup 3.0.11.exe? ja vajuta ka siin ENTER.

Nüüd juhul kui ilmub mingi hoiatusaken või UAC dialoogiaken, siis klõpsa nupule Unblock või Yes või OK - pilt.


Või kui Sul on installeeritud kolmandate firmade tulemüür, siis luba tal FTP serveriga ühendus luua.


NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.3) Ja algabki Firefox'i installeerimisfaili allalaadimne; oota kuni selle setup faili allalaadimine lõpeb, see sõltub Sinu Internetikiirusest ja kui valmis, siis peab CMD aknasse ilmuma umbes järgmine kiri "File send OK"
Allalaetud Firefox Setup 3.0.11.exe fail pannakse Sul kausta, mille kaustatee on:

* Windows XP-s: C:\Documents and Settings\SinuKasutajanimi (Õigemini %SystemDrive%\Documents and Settings\%UserName%, kus %SystemDrive% on see draiv, kuhu Sul on oma Windows XP installitud, tavaliselt C: ketas. Näiteks: C:\Documents and Settings\ahv1).

* Windows Vistas ja Windows 7's: %SystemDrive%\Windows\System32. Näiteks: C:\Windows\System32

Ava see kaust ja lohista Firefox Setup 3.0.11.exe installeerimisfail sealt oma töölauale ning käivita Firefox'i installimine. Kui valmis ja kui Sa soovid ka Internet Explorer'it kasutama hakata, siis käivita Firefox ja lae tema kaudu alla ka IE 8.

Allpool toon ära selle CMD akna pildi koos kõikide sinna tipitud käskudega, mis on punasega alla joonitud:

CMD käsud


NB! Kirjuta siit olulisem endale ülesse või kopeeri vajalik info siit Notepad'i ja salvesta see .txt dokument oma USB mälupulka. Notepad on igas Windoosas olemas ja sealt on ka hea neid käske igale poole kopeerida, ka CMD aknasse.

Näiteks võid Notepad'i kopeerida siit umbes taolise info... - pilt.

Ülesse


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008