Windows 7 Internet Explorer 8 V. osa

Seitse...Windows 7 veebibrauser (veebilehitseja) Internet Explorer 8 uued ja täiustatud vahendid - V. osa

 

 

Internet Explorer 8 uus 'Compatibility View' funktsioonCompatibility View (ühildumisvaade) lubab Internet Explorer 8-ga vaadata õieti neid saite, mis olid loodud IE brauseri eelmiste versioonide jaoks.
Kui veebsait on loodud vastavalt olemasolevatele veebistandarditele, siis töötleb Internet Explorer 8 sellist saiti uue standardiseeritud mootori abil ja üldjuhul see aitab. Kui aga sait (veebileht) teatab, et teda on vaja kuvada nii nagu seda teeb Internet Explorer 7 veebilehtede esitamisel, siis selliste juhtumite jaoks ongi loodud see Compatibility View funktsioon.
Igatahes praegu (selle dokumendi kirjutamise ajal...) on neid veebilehti, mida Internet Explorer 8 ei kuva õieti, suur hulk ja nende hulka kuuluvad vägagi tuntud ning suure külastatavusega saidid sealhulgas ka osa Microsoft'i enese saite! IE 8 brauseriaknas kuvatakse valesti veebilehtede küljendust, pilte ja lingiribasid ning lingimenüüsid; ka osa lingimenüüsid ei ei tööta õieti.

Internet Explorer 8 ühildumise režiimi tähtsamateks aspektideks on:

 

Kui mingi veebilehe õige kuvamisega on probleeme, siis ilmub ülesse aadressiriba paremasse ossa Refresh nupust vasakule Compatibility View nupuke:

Compatibility View nupp


IE8 kuvab selle nupu ainult siis kui midagi on valesti ja antud veebileht tuleks lülitada ümber sellele Compatibility View režiimile (ühildumisrežiimile)—seda ma soovitangi Sul teha. Kui Sa vajutad sellele Compatibility View nupule, siis uuendatakse vaadeldavat veebilehte ja ilmub teade, et saiti vaadatakse nüüd ühildumisrežiimis. Ja kui see teatemullike kaob, siis saame me ikkagi antud Compatibility View nupu kaudu teada, et millises režiimis me käesolevat veebilehte vaatame, sel juhul on antud nupp esile tõstetud (st ta on sinist värvi).
Järgmisel pildil on veebileht, mida näeb Internet Explorer 8 brauseris üsnagi rahuldavalt, aga ikkagi pakutakse ka tema jaoks selle Compatibility View nupu kasutamist; klõpsasin antud Compatibility View nupule ja see veebileht lülitati ümber Compatibility View režiimile ning tema tab'i juurde ilmus ka vastav teatemullike - pilt.


Ühildumisrežiim kehtib terve domeeni jaoks, mitte aga ainult ühe veebilehe või siis tab'i kohta, pealegi jätab Internet Explorer 8 meelde kasutaja eelistused ja seega ei pea Sa järgmine kord antud saiti vaadates klõpsama jälle sellele Compatibility View nupule.
Kuid IE8 Beta 2 väljalaskes tuli seda Compatibility View nuppu kasutada üsna tihti, sest paljusid saite ei kuvata Internet Explorer 8-s lihtsalt õieti ja seda isegi selliste tuntud saitide puhul nagu facebook.com, myspace.com jne... (Samal ajal kui neidsamu saite kuvatakse IE6 ja IE7 brauserites väga korralikult).
Me saame ka ise seadistada Compatibility View režiimi ja lisada neid saite, mida ei kuvata IE8 brauseris õieti, Compatibility View nimekirja ning kui me edaspidi avame sellise veebilehe, siis kuvatakse ta automaatselt Compatibility View režiimis.
Klõpsa Command Bar'i nupule Tools ja vali rippmenüüst käsk Compatibility View Settings - kliki pisipildile, et teda suurendada:


Nupp Tools ja siis 'Compatibility View Settings' käsk


Compatibility View
parameetrite seadmise dialoogiaken lubab kasutajal peale seadistuste muutmise lisada siia ka saite, mida tuleks automaatselt vaadata ainult ühildumisrežiimis:


Ühildumisrežiimi seadistamise dialoogiaken

Kui Sa avad selle dialoogiakna siis kui mingi veebileht on lahti ja mida ei ole varem lisatud Compatibility View loetellu, siis on seal üleval "Add this website" tekstikastis selle saidi URL aadress juba olemas. Kui Sa soovid ta lisada antud nimekirja, siis klõpsa nupule Add ja kogu moos. Aga Sa võid mingi lehe URL aadressi ka ise sinna tippida ja seejärel hakatakse antud lehte kuvama ainult Compatibility View režiimis. Seega lisa sinna need saidid, mida kuvatakse Sinu IE8 brauseriaknas valesti (vigaselt) ja kui valmis, siis klõpsa nupule Add. (Nupuga Remove võid märgistatud saidi sellest nimekirjast eemaldada.)
Kui Sa paned linnukese ruutu Include updated website lists from Microsoft, siis hakatakse Windows Update kaudu regulaarselt uuendama seda saitide nimekirja, mis kuvatakse automaatselt ühildumisrežiimis.

Kui Sa paned siin dialoogiaknas linnukese Display all websites in Compatibility View ruutu, siis hakatakse automaatselt kõiki veebsaite kuvama selles ühildumisvaates.

Antud Compatibility View Settings dialoogiaknas esitatakse ainult kasutaja enda poolt lisatud saidid, aga kui Sa soovid näha tervet nimekirja (ka Microsoft'i oma), siis tipi aadressiribale rida: res://iecompat.dll/iecompatdata.xml


PS! Üldiselt peaks Internet Explorer 8 kuvama minu enda Windows Vista ja Windows 7 veebilehti korralikult, aga juhul kui minu mõningaid veebilehti kuvatakse valesti (näiteks kui neis ei tööta korralikult vasakul asuv lingipaan jne), siis võid lisada http://landfield.pri.ee või http://landfield.pri.ee/Windows_7/Windows_7.html URL aadressi sinnasamasse Compatibility View Settings aknasse (Klõpsa Command Bar'i nupule Tools ja vali rippmenüüst käsk Compatibility View Settings ning kui minu veebileht on parasjagu lahti, siis klõpsa lihtsalt nupule Add. Kuid Sa võid selle akna tekstilahtrisse "Add this website" tippida ka ise need kaks minu siinsamas äratoodud URL aadressi).
Sama asi kehtib ka minu teiste veebiaadresside (http://www.angelfire.com/yt3/tonis2/index.html,.................. http://landfield.pri.ee/elajas/Kodu2.html .........jne kohta, mida ma ei ole veel viitsinud IE 8 brauseriga üle kontrollida ja vaevalt et viitsingi, ma ei mäletagi enam nende lehtede sisu ja seda et miks ma nad üleüldse ülesse riputasin...).
Kui Sinu enda loodud veebilehti kuvatakse Internet Explorer 8 või kõrgemas brauseriaknas valesti:


Kui Sinu enda loodud veebilehti kuvatakse Internet Explorer 8 (või kõrgemas) brauseriaknas valesti, siis tee järgmist:

Ülesse

Internet Explorer 8 esmane käivitamine:


IE8 lõpp-produkti allalaadimist hakatakse pakkuma Windows Update kaudu ja kui Sul on "Install updates automatically" funktsioon välja lülitautud, siis võid ta alla laadida ning installeerida Windows Update kaudu käsitsi (Klõps nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Update) või siis IE7 brauseriakna Tools > Windows Update kaudu.
Kes soovib ise laadida alla Internet Explorer 8't, see mingu sinna.

NB!
Windows 7-s on Internet Explorer 8 juba olemas ja mingit tema installeerimist ei ole vaja kuid tema esmakordsel käivitamisel ilmuvad ka mõned aknad, millest tuleb allpool ka juttu (Alates punktist 3).


1) Algab Internet Explorer 8 allalaadimine ja installeerimine - pilt.


2) Installeerimise käigus ilmub ka järgmine aken, kus vaata, et oleks linnuke ruudus "Install updates" (Värskendused):

Updates

3) Kui installeerimine on lõppenud, siis tuleb teha kompuutri ümberlaadimine (restart) ja seejärel kui IE8 käivitatakse esmakordselt ilmub "Welcome to Internet Explorer 8" avaaken, kus klõpsa Next - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

IE 8 Welcome aken


Märkus:
See ja veel mõned aknad ilmuvad ka Windows 7-s siis kui Sa käivitad esmakordselt IE8.

Seejärel ilmub järgmine aken: Suggested Sites on samuti Internet Explorer 8 uus vahend, mis aitab Sul leida selliseid saite, milledest Sa oled rohkem huvitatud ja mis vastavad Sinu soovidele. Kui Sa annad selleks oma loa, siis soovitab Internet Explorer 8 Sulle ise selliseid uusi veebilehti, mis vastavad Sinu huvidele ja need soovitused baseeruvad Sinu poolt viimati (mõõdanikus) külastatud saitide sisule, st neid saite soovitatakse vastavalt Sinu lehitsemise ajaloole (browsing history) ning seega saadetakse Sinu surfamise ajalugu Microsoft'i.
Sa võid selle vahendi hiljem igal ajal välja lülitada: Klõpsa Internet Explorer 8's nupule Tools ja seejärel Suggested Sites (Selle käsu ees asuv märgistus/linnuke peab kaduma...).
Kui Sa oled oma valiku teinud, siis klõpsa nupule Next.

Vali ja klõpsa Next

Märkus: Sellest uuest Suggested Sites vahendist saad ülevaate siit.


4) Seejäre ilmub aken, kus Sa võid valida kas parameetri Express või siis Custom settings (Kasutaja enda poolt määratud/valitud seadistused).
Siin pakutakse Internet Explorer 8 uute vahendite kasutamist, kui Sa valid raadionupu "Use express settings", siis lülitatakse seal allpooltoodud IE8 uued vahendid vaikimisi sisse (Sa võid need soovi korral hiljem igal ajal välja lülitada!) ja raadionupp "Choose custom settings" lubab Sul valida ise, et millised uued vahendid lülitatakse vaikimisi sisse ning mida ei lülitata.
Nendest uutest vahenditest oli siin kodulehes juba juttu ja kui Sa tead, et mida need tähendavad, siis vali raadionupp Choose custom settings, et siis ise määrata vaikimisi kasutatavad vahendid. Kui Sa veel ei tea, et mida need tähendavad, siis aktiveeri raadionupp Use express settings (Sa võid ka üldse valimata jätta ja klõpsata akna allääres nupule Cancel). Kui Sa valisid "Use express settings", siis klõpsa nupule Finish ja kogu moos:

Vali ülemine raadionupp ja klõpsa 'Finish'


Kui Sa aktiveerisid aga raadionupu "Choose custom settings", siis klõpsa nupule Next - pilt.


5) Ilmub aken, kus pakutakse vaikimisi otsingumootorit ja selleks on MS Live Search (või nüüd siis Microsoft'i uus Bing Search otsimootor) mis ei ole just kõige parem pakkumine nii et soovitan siin aktiveerida alumise "Show me a..." raadionupu ning klõpsata Next. Sel juhul kui Sa saad selle Internet Explorer 8 installeerimisega ühele poole, avatakse üks veebileht, kust Sa saad valida endale sobivad otsingumootorid - pilt.


6) Seejärel vali alumine parameeter ja klõpsa Next - pilt.


7) "Choose your Accelerators" aken: Accelerators on kontekstuaalne vahend, mis lubab otse veebilehelt saada kiire juurdepääsu suvalisele teenistusele (servisele). Sa võid seda kasutatada ühe veebilehe sisu kopeerimiseks ning kleepimiseks teise veebilehte (näiteks enda blogisse); Sa saad otsida märgistatud teksti kohta vajalikku informatsiooni ilma et Sa peaksid avatud veebilehelt lahkuma: tõlkida mingit sõna, leida kaardilt märgistatud teksti asukoht, saada märgistatud sõna definitsiooni, saata märgistatud teksti emailiga edasi, avada märgistautd tekst mingis otsingumootoris jne, jne... Neid accelerator'eid täiendatakse pidevalt ja uusi tuleb üha juurde...
Osa accelerator'eid töötab otse selles veebilehes, kust Sa ta käivitasid/tellisid, st accelerator avab seal veebilehes ühe pisikese lisaakna, kus siis kuvatakse vajalik info... Teine osa accelerator'eid avatakse uues veebilehes, näiteks mingi otsingumootori veebilehes.
Internet Explorer 8 sisaldab valiku kaasaantud vaikimisi Accelerator'eid, aga Sa võid neid ka juurde tellida ( Internet Explorer Gallery või siis mingi veebilehe kaudu) või siis olemasolevaid mittevajalikke välja lülitada.
Sa võid siin valida esimese raadionupu ("Keep me...")—Sa võid hiljem oma olemasolevaid accelerator'eid ajutiselt välja lülitada või siis lõplikult deinstalleerida.


Nendest accelerator'itest saad ülevaate siit.


Klõpsa siin lihtsalt Next ja küll hiljem on Sul aega nende acceleraatoritega tegeleda...:

Klõpsa lihtsalt Next


8) Ilmub viimane aken, kus klõpsa kohe Finish - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Klõpsa kohe nupule Finish


Märkus: Kui Sul on installeeritud ka mingi muu brauser, siis võib enne lõpetamist ilmuda veel aken, kus Sul palutakse valida enda vaikimisi (default) brauser:

Vali vaikimisi brauser

Kui Sa klõpsad siin raadionuppu Yes, siis jääb Sinu vaikimisi avatavaks brauseriks Internet Explorer 8 veebibrauser.
Kui Sul on installeeritud veel mingi brauser ja Sa tahad teda teha enda vaikimisi kasutatavaks veebilehitsejaks, siis klõpsa siin raadionuppu No (Vaata, et oleks aktiveeritud ka kontrollruut "Import settings from...").
Pärast nupule Finish klõpsamist, ilmub aken, kust saad valida enda vaikimisi kasutatava brauseri ja kust seejärel imporditakse Sinu lemmiklingid ning feed'id üle ka Internet Explorer 8 brauserisse:

vali vaikimisi brauser

Pärast nupule Finish klõpsamist ilmub veebileht, kust Sa saad valida endale sobivaid otsingumootoreid, klõpsa seal vajalikule lingile ja selle peale ilmub "Add Search Provider" dialoogiaken, kus klõpsa nupule Add. Sellega lisatakse antud otsimootor Sinu IE 8 brauseri paremal ülanurgas asuvasse otsingumootorite loetellu. Seejärel vali järgmine otsimootori pakkuja ja klõpsa jälle Add jne - pilt.


Lisatud uued otsimootorid ilmuvad siia loetelusse - pilt.


Ka selle ripploetelu allosas on link "Find More Providers...", mille abil võib ka hiljem lisada vajalikke otsingumootoreid. Kui Sa klõpsad siin nimekirjas parameetrile "Manage Search Providers", siis avatakse aken, kus saab neid otsimootoreid eemaldada, muuta nende järjekorda ning samuti saab siin määrata oma vaikimisi otsingumootor. Alloleval pildil teeme oma vaikimisi otsimootoriks Google: Märgistame ta ning klõpsame all nupule Set as default:


Määrame uue vaikimisi otsingumootoriTulemus: Google on vaikimsi otsimootoriks - kliki pisipildile, et teda suurendada:


Google on vaikimisi otsimootoriks


Ülesse

Edasi Internet Explorer 8 VI. ossa >

< Tagasi

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

< Tagasi Windows Vista'sse

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008