Windows 7 Internet Explorer 8 VI. osa

Seitse...Windows 7 veebibrauser (veebilehitseja) Internet Explorer 8 uued ja täiustatud vahendid - VI. osa

 

 

"New Tab" lehe uuendused:


See New Tab sakk (lehelipik) oli ka Internet Explorer 7-s olemas, aga paljud kasutajad ei teadnud seda et milleks ta üleüldse on ette nähtud ja seepärast nad ei kasutanud teda. Peale selle ei sisaldanud antud leht ka mitte mingisugust informatsiooni ja see tegi asja veelgi arusaamatuks. Tegelikult oli ta vajalik sel puhul kui kasutaja soovis avada mingit muud uut veebilehte uues lehes (New Tab) kusjuures nii et ka olemasolevad juba avatud veebilehed jääksid alles. Seega et avada uut veebsaiti uues tühjas lehes/lehelipikus, pidi ta algul klõpsama sellel New Tab lehelipikul ja seejärel avama seal oma uue veebilehe (Kas aadressiriba või siis oma mingi otsingumootori kaudu).


Alloleval pildil on Internet Explorer 8 see New Tab veel avamata:

Uus Tab

Kuid nüüd on Internet Explorer 8 lehele New Tab lisatud ka informatsioon, funktsioonid ja lingid, mis on seotud brauseri teiste lehelipikutega (tab) ning nende funktsioonidega, mida võib kasutajale tihti vaja minna (ta saab need siit kiiremini ja mugavamalt käivitada) - pilt.


Millist informatsiooni see New Tab vahekaart/lehelipik siis sisaldab:

1) Lehe vasemas osas üleval on "Reopen closed tabs" (Ava suletud tab'id uuesti) rippmenüü, mille saab avada ja sulgeda tema paremas otsas oleva noolekese kaudu. Antud rippmenüü lubab meil kiiresti näha ja avada neid veebilehti mis me olime vahepeal sulgenud, st selles menüüs säilitatakse need veebilehed, mis olid avatud eraldi lehelipikutes ja seejärel suletud ning see kehtib alates sellest hetkest kui me käivitasime oma IE 8 brauseri.
Alumisel pildil me näeme, et kasutaja oli pärast IE 8 käivitamist viibinud kolmes veebilehes ja seejärel nad sulgenud (õigemini sulges ta nende tab'id, kus neid kuvati). Nüüd ta võib need veebilehed siin uuesti avada kas ühekaupa (nende linkide kaudu) või siis kõik korraga kui ta klõpsab nende all asuvale "Open ALL" lingile. Kusjuures taastatakse ka need saidid, mis olid avatud Back (<) ja Forward (>) nuppude kaudu, pärast Open All lingile klõpsamist kustutatakse ka siinasuv viimati avatud ja suletud veebilehtede loetelu.
Kui kasutaja klõpsab kõige all asuvale "Reopen Last Browsing Session", siis avatakse tema viimase sessiooni IE 8 brauseriaken koos kõikide tema vahekaartidega/sakkidega (tabidega). See tähendab seda et kui Sa olid vahepeal Internet Explorer 8 brauseri sulgenud ja seejärel avad ta uuesti, klõpsad lehelipikule New Tab ning seejärel Reopen Last Browsing Session lingile, siis avatakse kõikide veebilehtede tabid, mida Sa külastasid oma viimase sessiooni ajal (v. a. need veebilehed, mis Sa avasid InPrivate reziimis):

Ava suletud tab'id

2) Kui Sa klõpsad New Tab lehe paremas osas ülal lingile Browse with InPrivate lingile, siis lülitatakse sisse nn InPrivate Browsing režiim (Sellest režiimist oli juba eelpool juttu—siin).
3) Accelerator'id (nn kiirendid): Rippmenüü "Use an Accelerators" avab accelerator'ite menüü, mille kaudu saab kasutaja ligi nii standardsetele kui ka enda poolt tellitud acceleratoritele (Acceleratoritest on juttu siin).
Seal asub ka selline funktsioon nagu "Show copied text", mida võib kasutada selleks, et näha seda et millise teksti Sa olid Windows'i mälupuhvrisse kopeerinud. Seejärel võid Sa otsustada et kas ikka kasutada antud teksti jaoks mingit acceleratorit või mitte ja seda juhul kui Sa kardad edastada mingit oma personaalset infot.
Kuid antud vahendit võib kasutada mitte ainult veebilehtedest kopeeritud teksti vaid ka suvalisest muust programmist võetud teksti osas, et seejärel kasutada antud teksti jaoks mingit acceleratorit.
Näiteks oletame, et Sa kopeerisid mingist veebilehest või siis programmist sõna "Tasmania" Windows'i mälupuhvrisse (lõikelauale) ja kui Sa avad seejärel selle New Tab saki ning klõpsad lingile "Show copied text", siis näed Sa rea "Use this text:" järel väljendit "Tasmania" - pilt.


Allpool aga pakutakse vaikimisi standardseid akseleraatoreid (Accelerator'id), millede abil võid Sa selle kopeeritud tekstiga midagi ette võtta: otsida Coogle abil tema vasteid, tõlkida teda jne. Need on ainult standardsed accelerato'rid, kuid see nimekiri võib Sul tulevikus olla palju pikeb, sest selliseid teenuseid luuakse üha juurde. Kasutame antud näite puhul "Map with Live Search" accelerator'it, st klõpsame tema lingile/kiirkorraldusle ja tulemus on järgmine:

Tasmania asukoht

New Tab lehe seadistamine:

Kui Sa ei soovi antud New Tab vahekaarti koos tema uute võimalustega kasutada, siis võid tema "käitumist" (kuvamisviisi) igal ajal muuta: Kui Sa valid sealt parameetri "The new tab page", siis jääbki kehtima seesama Internet Explorer 8 New Tab kaart, millest siin kogu aeg juttu oli; kui Sa valid "A blank page", siis asendatakse see Internet Explorer 8 New Tab leht tühja leheküljega nii nagu oli ka Internet Explorer 7 brauseris ja kui Sa valid "You first home page" parameetri, siis klõpsates antud New Tab lehelipikule, avatakse Sinu esimene koduleht (juhul kui Sul oli neid mitu määratud).


NB! Loe kindlasti ka järgmist artilkit: "Kui Internet Explorer brauser jooksis kokku ja ei käivitu enam või kui ta ei tööta normaalselt - mida sel juhul teha?", kus tuuakse ära ka muud põhilised IE brauseri kokkukukkumise põhjused ja selliste probleemide lahendamise meetodid.


Ülesse

< Tagasi

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

< Tagasi Windows Vista'sse

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008