Internet Explorer jooksis kokku - mida teha?

Seitse... Kui Internet Explorer brauser jooksis kokku ja ei käivitu enam või kui ta ei tööta normaalselt - mida sel juhul teha?

Lisaks: Kuidas puhastada Google Chrome või teiste brauserite DNS vahemälu (DNS cache)?

 

 1) Flash Player: Mida teha kui Sinu Internet Explorer (või mingi muu brauser) jääb pidevalt rippuma või siis "kukub pange" ja Adobe Flash Player'i õigest uninstallimisest. Kui Sul kukub oma süsteemis Internet Explorer (või mingi muu brauser) üsna tihti kokku ja ta ei taha õieti töötada, siis võivad selle üheks peamiseks põhjuseks olla temasse juurde installeeritud pluginid (add-ons) ja eriti käib see Adobe Flash Player'i kohta.

Seega tuleb Sul lülitada ajutiselt välja kõik pluginid ja desinstalleerida (uninstallida) Adobe Flash Player täielikult. Seejärel installeerid Adobe Flash Player'i uuema versiooni tagasi ja kõik peaks korda saama. Loe sellest kõigest sealt.2) Käivita Internet Explorer ilma lisandmooduliteta (st pluginiteta - Add-Ons):

Internet Explorer (IE) brauseri kokkujooksmise ja ebanormaalse töö võivad põhjustada juurde installitud tööriistaribad ja muud lisandmoodulid (st pluginid - Add-Ons). Sa võid vigase plugini nii üles leida, et käivitad esmalt IE brauseri ilma nende lisandmooduliteta.


Windows 7:

Kliki nupule Start, siis All Programs -> Accessories -> System Tools -> Internet Explorer (No Add-ons).

Märkus: Märkus: Eestikeelses Windowsis näeb see välja siis nii: kliki nupule Start ja seejärel kliki Kõik programmid -> Tarvikud -> Süsteemiriistad -> Internet Explorer (lisandmoodulid puuduvad):

Kliki nupule Start, siis All Programs -> Accessories -> System Tools -> Internet Explorer (No Add-ons)


Või siis ava Run aken, tipi sinna iexplore.exe -extoff käsk ja vajuta ENTER:

Või siis ava Run aken, tipi sinna iexplore.exe -extoff käsk ja vajuta ENTERWindows 8 (Win 8.1 ja Windows 10):

Windows 8: Vajuta Windows klahvi, tipi Start ekraanil iexplore.exe -extoff käsk ja vajuta ENTER.

Windows 8.1:

a) Vajuta Windows klahvi, et jõuda Start ekraanile (Avakuva'le) ja kliki seal paremal ülanurgas nupule Search:

Vajuta Windows klahvi, et jõuda Start ekraanile (Avakuva'le) ja kliki seal paremal ülanurgas nupule Search


b) Tipi otsingukasti iexplore.exe -extoff käsk ja kliki seejärel allpool otsingutulemustes iexplore.exe -extoff kiirkorraldusele:

Tipi otsingukasti iexplore.exe -extoff käsk ja kliki seejärel allpool otsingutulemustes iexplore.exe -extoff kiirkorraldusele


Ja avataksegi ilma ühegi pluginita (without add-ons) IE brauser:

Ja avataksegi ilma pluginiteta (without add-ons) IE brauser


Märkus: Sa võid alternatiivina avada selle ilma ühegi pluginita (without add-ons) IE brauseri ka Run akna kaudu (näiteks Windows 10 puhul). Vajutad Win + R klahvikombinatsiooni, tipid Run aknasse iexplore.exe -extoff käsu ja vajutad ENTER:

Sa võid alternatiivina avada selle ilma ühegi pluginita (without add-ons) IE brauseri ka Run akna kaudu (näiteks Windows 9 puhul)


Nüüd proovi seda ilma lisandmooduliteta IE brauserit kasutada ja kui ta töötab nüüd korralikult, siis on süüdlaseks mingi plugin. Sel juhul tuleb Sul see plugin üles leida ja ta välja lülitada - sellest kohe allpool. Aga juhul Internet Explorer jookseb endiselt kokku, siis on viga muus, ka sellest edaspidi.


Lülita oma IE brauseri pluginid järjest välja:

Kui Sinu IE brauser jookseb ilma nende pluginiteta normaalselt, siis võid need pluginid üksteise järel välja lülitada, et teha kindlaks just see vigane plugin. Kliki brauseris paremal ülanurgas asuvale hammasratta ikoonile ja vali ilmuvast rippmenüüst Manage add-ons käsk:

Kliki brauseris paremal ülanurgas asuvale hammasratta ikoonile ja vali ilmuvast rippmenüüst Manage add-ons käsk

Märgista vasemal ülal Toolbars and Extensions kategooria, seejärel märgista paremal paanis mingi plugin ja kliki all nupule Disable. Lülita kõik need pluginid üksteise järel välja ja proovi pärast igat väljalülitamist oma IE brauserit kasutada. Tee seda seni kuni avastad selle vigase plugini ja jätagi ta väljalülitatuks (hiljem või ta kas lõplikult uninstallida, juhul kui seda saab ja seejärel uuesti installida):

Märgista vasemal ülal Toolbars and Extensions kategooria, seejärel märgista paremal paanis mingi plugin ja kliki all nupule Disable
3) Reseti IE brauseri seadistused (sätted), st vii nad algseadistusteni:

Seda võib teha nii IE brauseri enda kui ka Control Panel (Juhtpaneel'i) akna kaudu. Mõnikord on nii et Sa ei saagi oma vigast IE brauserit avada ja seepärast on mõtekam seda teha just selle Control Panel (Juhtpaneel'i) akna kaudu. Eelnevalt sulge kõik oma brauserid ja programmid. Siis ava Control Panel konsool, vali seal paremal ülal rippmenüüst Small icons vaade ja kliki allpool Internet Options kiirkorraldusele:

Ava Control Panel, vali seal paremal ülal rippmenüüst Small icons vaade ja kliki allpool Internet Options kiirkorraldusele


Nüüd ava selles "Internet Properties" dialoogiaknas Advanced vaheleht ja kliki all nupule Reset...:

Nüüd ava Advanced vaheleht ja kliki all nupule Reset...


Kliki uues "Reset Internet Explorer Settings" dialoogiaknas nupule Reset.


Märkus: Sa võid alternatiivina avada selle "Internet Options" (ehk "Internet Properties") dialoogiakna ka otse IE brauseri kaudu - juhul kui Sa saad oma brauseri ikka avada. Kliki IE brauseris paremal ülanurgas asuvale hammasratta ikoonile ja vali ilmuvast rippmenüüst Internet options käsk - pilt.
4) Kasuta 'Software Rendering' funktsiooni:

Internet Explorer 9 ja tema hilisemad versioonid kasutavad Sinu kompuutri graafika riistvara. See võib aga mõnel juhul tekitada ka probleeme. Lülita see riistvara akseleratsioon välja ja vaata, et kas Sinu IE brauseri probleem laheneb sellega.

Ava seesama "Internet Options" (ehk "Internet Properties") dialoogiaken nii nagu sellest siin eelpool juttu ka oli - ava ta kas Control Panel konsooli või siis otse IE brauseri kaudu. Seejärel ava vaheleht Advanced ja veendu, et "Use software rendering instead of GPU rendering" parameetri ette ruutu oleks linnuke pandud. Kliki all nupule OK ja tee oma brauseri restart:

Use software rendering instead of GPU rendering


Juhul kui pärast seda ei tööta IE ikkagi normaalselt, siis võid antud funktsiooni uuesti jälle välja lülitada. Pärast seda vaata, et kas Sinu graafikakaardile ei ole saadaval uusimaid draivereid ja võib olla lahendab see antud probleemi.5) Skaneeri oma süsteemi pahavara suhtes ja lae Windows Update kaudu kõik värskendused alla:

Kui kogu see eelnev ei aidanud, siis võib tegu olla ka Sinu süsteemi sisseimbunud pahavaraga. Veendu ka selles et Sul oleksid alla laetud ka kõik värskendused, ka see lahendab mõnikord probleemid...

EtteotsaKuidas puhastada Google Chrome või teiste brauserite DNS vahemälu (DNS cache)?

Kui Sinu Chrome või mingi muu brauser ei saa kuidagi mingite veebsaitidega ühendust, siis võiks rakendada nende DNS vahemälu puhastamist.
Sinu brauseri DNS Cache (Domain Name System) on oma olemuselt väike andmebank, kus hoitakse kõikide veebsaitide IP (Internet Protocol) aadresse, milledele Sa tahad ligi pääseda. Selle andmebaasi peaülessandeks on Sinu kompuutri jõudmine ja ligipääs nende vebsaitide IP aadressidele sii kui nende serverid muutuvad või kui nad loovad uued serverid.

Kui IP aadressid on vananenud või kui veebsaidid lülituvad ümber uutele serveritele, siis võivad ilmneda DNS vead juhul kui Sa üritad nendele ligipääsu saada. Mõnikord võib ka Sinu DNS cache ise rikutud saada.


1) Google Chrome veebibrauseri DNS vahemälu puhastamine:

* Ava Google Chrome brauser, tipi tema aadressiribale chrome://net-internals/#dns aadress ja vajuta ENTER. Kui Sa vaatad järgmist pilti, siis näed seal 4 aktiivset kirjet ja kõikide IP aadresside detailset loetelu, mida hoitakse DNS vahemälus.

Kliki siin nupule "Clear host cache" (Sa võid sellele nupule ka mitu korda klikkida):

Kliki siin nupule "Clear host cache" (Sa võid sellele nupule ka mitu korda klikkida)


* Pärast "Clear host cache" nupule klikkimist pead Sa "Current State" oblastis nägema nullisid ("0"). Ühesõnaga aktiivseid kirjeid ei tohi enam olla ja veebsaitidele ligipääsu loetelu peab tühi olema:

Pärast "Clear host cache" nupule klikkimist pead Sa "Current State" oblastis nägema nullisid...


* Järgmisena tipi brauseri aadressiribale chrome://net-internals/#sockets aadress ja vajuta ENTER või siis vali see "Sockets" parameeter siitsamast vasemalt ülevalt rippmenüüst.
Seejärel kliki esmalt "Close idle sockets" ja siis "Flush socket pools" nupule:

Järgmisena tipi brauseri aadressiribale chrome://net-internals/#sockets aadress ja vajuta ENTER2) Kasuta Command Prompt akna käsurida (Win 7, Win 8 / 8.1 ja kõrgemad):

* Ava administraatori privileegidega 'Command Prompt' aken. Kui Sa jooksutad Windows 7 süsteemi, siis kliki Start nupule, tipi sõna cmd, tee üleval otsingutulemustes cmd.exe peal paremklikk ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator.

Kui Sa jooksutad näiteks Win 8 / 8.1 opsüsteemi, siis tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst käsk Command Prompt (Admin):

Command Prompt (Admin)


* Nüüd tipi siin käsureale ipconfig /flushdns käsk ja vajuta ENTER. Kui kõik õnnestus, siis näed sellist kirja: "Successfully flushed the DNS Resolver Cache":

Nüüd tipi siin käsureale ipconfig /flushdns käsk ja vajuta ENTER.

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008