Windows 7 uus Internet Explorer 8

Seitse...Windows 7 Internet Explorer 8 brauseri uued ja täiustatud vahendid - I. osa

(Paljud siinsed vahendid töötavad ka Internet Explorer 9, 10 ja ka 11 brauserites!)

 Kuna Internet Explorer 8 on Internet Explorer 7 järglane ja seega sisaldab ta ka kõiki tema baaselemente ning funktsioone, siis toon siin ära ainult IE 8 brauseri uued või siis täiustatud vahendid. Internet Explorer 8 on Windows 7 operatsioonisüsteemi brauseriks ja kui ilmub tema lõppversioon, siis võib ka Windows Vista või Windows XP kasutaja ta endale installeerida.


Internet Explorer 7'st saab ülevaate siit.


NB! Uuemast Internet Explorer 9 veebibrauserist (veebisirvijast) saad ülevaate sealt (Sa pead aga ka siinset materjali, mis käib IE 8 kohta, lugema, sest paljud vahendid on siit üle viidud ka IE 9 brauserisse).Siin tuleb juttu aga Internet Explorer 8 Beta 2'st ja ka IE 8 brauseri lõppversioonist.

Microsoft lasi nüüd lõpuks selle "Internet Explorer 8" brauseri lõppversiooni välja ja teda võib ise laadida alla siit (või Windows Update kaudu).

IE 8't pakutakse 25 keeles ja loomulikult ei kuulu eesti keel nende hulka (suvi 2009) ja seega pead Sa seal allalaadimise lehel valima algul riigiks/regiooniks United States (see ongi vaikimisi valitud) ja seejärel pead valima oma operatsioonisüsteemi. Internet Explorer 8 saab installeerida järgmistesse operatsioonisüsteemidesse:

* Windows XP
* XP x64
* Windows Vista
* Windows Vista 64-bit
* Windows Server 2003
* Windows Server 2003 64-bit
* Windows Server 2008
* Windows Server 2008 64-bit

IE8 lõpp-produkti allalaadimist hakatakse pakkuma ka Windows Update kaudu ja kui Sul on "Install updates automatically" funktsioon välja lülitautud, siis võid ta alla laadida ning installeerida Windows Update kaudu käsitsi (Klõps nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Update) või siis IE7 brauseriakna Tools > Windows Update kaudu.

Windows 7 Beta
ja Win 7 RC omanikele: Windows 7 sisaldabki juba IE8 pre-RC versiooni ja see on optimeeritud spetsiaalselt Windows 7-e jaoks ning tema testimine ja täiendamine alles käib...

NB! Kuna Internet Explorer 8 brauser vastab täielikult kehtivatele veebistandarditele, siis kuvatakse paljusid veebilehti temas valesti (küljendus, pildid, lingipaanid/ribad ei tööta õieti jne) ja seega loe kindlasti läbi ka leht, kus on juttu Compatibility View funktsioonist: IE_8_5.html#compatibility

Märkus: Veebilehitsejaid (brausereid) on nüüd hakatud nimetama ka sirvijateks (sirvik), aga minule see sõna "sirvik" ei istu ja kasutan endiselt sõna "brauser" (või sõna "veebilehitseja").Täiendatud (16.06.09, 26.06.09, 03.08.09 ja 20.02.10): Kõikidest Euroopas müüdavatest Windows 7versioonidest lülitatakse välja Internet Explorer 8 ja igale Euroopas pakutavale Windows 7 versioonile lisatakse E-redaktsioon (st "E" täht).
Nüüd see enam ei kehti ja ka Euroopas hakatakse müüma Windows 7 täisversioone, selliseid nagu pakutakse ka kogu ülejäänud maailmas.

EU ja suur vaenlane...

Nüüd saavad ka Euroopa ostjad tavalise Windows 7 karbiversiooni, kus on ka IE 8 olemas. Kuid nüüd, juhul kui kasutaja installeerib ise Windows 7-e, siis pakutakse talle võimalust valida väljailmuva nn "Ballot Screen" (uue nimetusega "Web browser choice screen") akna kaudu, et millist brauserit ta soovib kasutama hakata (Internet Explorer 8, Mozilla Firefox, Opera, Chrome või siis mingit muud brauserit/veebilehitsejat - kokku võib valida 12 brauseri vahel). Kusjuures IE 8 on nüüd alguses ikkagi vaikimisi paigaldatud veebilehitsejaks, et seda "Web browser choice screen" akent saaks üleüldse esitada.
Seda "Web browser choice screen" tarkvara saab alla laadida ja installeerida Windows Update kaudu ning tema prioriteedi tasemeks on "Important" - Windows Vista ja Windows 7 kasutajatele ja "High Priority" Windows XP kasutajate jaoks. See tarkvara/värskendus [(Microsoft Browser Choice Screen Update for EEA Users of Windows 7 (KB97002)] laetakse automaatselt alla ja installeeritakse juhul kui Sul on Windows Updates pandud automaatrežiimile. Kui ta on Sul välja lülitatud, siis saad ta kätte Start -> Windows Update kaudu.
Kui Sul ei ole Windows Update vahend pandud automaatsele režiimile, siis võid soovi korral antud värskenduse allalaadimise keelata nii et teed tal Windows Update aknas paremklõpsu ja valid käsu Hide update.
Kõigepealt saavad selle värskenduse kätte Suurbritannia, Prantsusmaa ja Belgia need kasutajad, kelle masinas on Internet Explorer vaikimisi veebibrauseriks. Ülejäänud Eurotsooni elanikud saavad selle värskenduse kätte alates 1. märtsist 2010.

Kui see "Web browser choice screen" tarkvara uuendus on installeeritud, siis saab kasutaja teda kohe pärast esimest süsteemi sisselogimist ka kasutada. Ainult neile kasutajatele, kelle Windows'is on vaikimisi brauseriks määratud Internet Explorer, ilmub see "Web browser choice screen" ekraan. Kuid kõigepalt ilmub neile pärast antud tarkvara allalaadimist ja instaleerimist ning pärast süsteemi sisselogimist järgmine teateaken - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Eelnev teateaken

Kui Sul oli Internet Explorer 8 kiirkorraldus/ikoon kinnistatud ("pinned") Windows 7 uuele tegumiribale, siis lülitatatakse ta sealt automaatselt välja, aga Sa võid ta hiljem soovi korral sinna tagasi haakida käsu "pin" abil - tegelikult kahe antud käsu abil ("Pin this program to taskbar" ja "Pin to Taskbar"). Sa võid hiljem oma Internet Explorer brauseri leida kiiresti ülesse nii et klikid nupule Start ja tipid Search otsingukasti sõna Internet Explorer.
Kui oled selle ülemise akna sisu läbi lugenud (pole mõtet), siis kliki seal OK ja ilmub seesama eelpoolnimetatud "Web browser choice screen" ("Veebibrauseri valikuekraan") ekraan juhul kui Sul on Internetiühendus olemas:


Veebibrauserite valikuekraan

Siin on iga brauseri jaoks lisatud selgitav info (st iga brauseri jaoks on "Tell me more" nupp); allalaadimiseks ja installiks pakutakse rohkem veebilehitsejaid (12 tk); need brauserid on siin juhuslikus järjekorras (eespool on 5 kõige enimkasutatavat veebilehitsejat/sirvijat - samuti juhuslikus järjestuses); Sinu poolt väljavalitud ja installitud brauseri ikoonike pannakse ka alla tegumiribale; brauseri allalaadimine käib kiiremini ja antud "Web browser choice screen" ekraan kehtib 5 aastat (piisav aeg, et maailmalõppu oodata...). Kui Sa ei soovi kohe mingit valikut teha, siis kliki nupule Select Later ja see ekraan ilmub uuesti jälle siis kui Sa järgmine kord logid ennast süsteemi.

Täiendus (09.03.10): Ei jõutud seda uut
"Web browser choice screen" ekraani veel õieti kasutama hakatagi kui osa brauseritetootjaid hakkas lärmama, et miks nende brauser ei sattunud etteotsa (st esimeste hulka vaid hoopis tahapoole teisele lehele). Microsoft teatas selle peale, et nüüd on brauserite kuvamise/valiku algorütmi on muudetud ja loetelu etteotsa võivad sattuda ka vähemtuntud brauserid...

Brauserite valikuaken suuremalt

Eestikeelne variant:

Mulgikapsa versioon

Nüüd saavad Eurotsooni elanikud täpselt samasuguse Windows 7 standardse täispakendi nagu ka muu maailma kasutajad. Ainukeseks vaheks on see et EL lõppkasutajad saavad Windows Update kaudu selle "Web browser choice screen" värskenduse.

Kahtlemata ostavad enamus kasutajaid uue kompuutriga koos Windows 7-ga, st kus on Windows 7 mingi versioon juba olemas (nn OEM kompuutrid) ja nagu Microsoft teatas, siis võivad tootjad ise valida, et millise brauseri (või brauserid) nad sinna Windows 7-sse installeerivad. Seega võivad tootjad installeerida Windows 7 kompuutritesse kas IE 8 või mingi muu brauseri või siis mitu brauserit korraga.

Kui kasutaja ostab poest uue kompuutri koos eelinstalleeritud Windows 7-ga (OEM), siis olenevalt selle OEM kompuutri tootjast on tal järgmised võimalused:

a) Tootja on jätnud Internet Explorer 8 brauseri vaikimisi veebilehitsejaks, aga kasutajal on nüüd võimalus "Web browser choice screen" ekraani kaudu installeerida (paigaldada) oma arvutisse mingi muu brauser.
b) Tootja on IE 8 välja jätnud ja paigaldanud vaikimisi brauseriks mingi konkureeriva firma brauseri (Firefox, Chrome jne). Kuid kasutaja võib soovi korral paigaldada ikkagi ka Internet Explorer 8 brauseri.
c) Tootja on installeerinud Windows 7-sse mitu brauserit ja kasutaja otsustab siis ise, et millist ta neist kasutama hakkab...
d) Juhul kui kasutaja ostab OEM kompuutri, mille Windows opsüsteemis on olemas Internet Explorer 8 brauser, siis ta võib selle soovi korral välja lülitada (õpetus seal).


Uuendatud dets. 2014: Microsoft ei pea enam Windowsi kasutajaid teavitama sellest brauserite valikust. Kuna Euroopa Komisjoniga saadi kaubale, siis enam see "Browser Choice" ekraan ei ilmu.Internet Explorer 8 uute ja täiustatud vahendite sisukord:

Accelerators (Teatud mõttes on nad nagu "kiirendid"):


Accelerators ("kiirendid"/pluginad) on kontekstuaalsed vahendid (tegelikult spetsiaalsed pluginad), mis lubavad otse veebilehelt saada kiire juurdepääsu suvalisele teenusele (servisele). Sa võid seda kasutatada ühe veebilehe sisu kopeerimiseks ning kleepimiseks teise veebilehte (näiteks enda blogisse); Sa saad otsida märgistatud teksti kohta vajalikku informatsiooni ilma et Sa peaksid avatud veebilehelt lahkuma: tõlkida mingit sõna, leida kaardilt märgistatud teksti asukoht, saada märgistatud sõna definitsiooni, saata märgistatud teksti emailiga edasi, avada märgistautd tekst mingis otsingumootoris jne, jne... Neid accelerator'eid täiendatakse pidevalt ja uusi tuleb üha juurde... Need pluginad ei tee Sinu IE 8 brauserit kiiremaks vaid Sa saada ühest -ja samast kohast (veebilehest) kiiresti ligi mingile teenusele ja Sa ei pea selleks iga kord lahkuma oma avatud veebilehest.

Osa accelerator'eid töötab otse selles veebilehes, kust Sa ta käivitasid/tellisid, st accelerator avab seal veebilehes ühe pisikese lisaakna, kus siis kuvatakse vajalik info... Teine osa accelerator'eid avatakse uues veebilehes, näiteks mingi otsingumootori veebilehes.
Internet Explorer 8 sisaldab valiku kaasaantud vaikimisi Accelerator'eid, aga Sa võid neid ka juurde tellida (Internet Explorer Gallery või siis mingi veebilehe kaudu) või siis olemasolevaid mittevajalikke välja lülitada.

Et seda Accelerators ("kiirendid" - mina nimetaksin neid "kähkukateks") vahendit kasutada, tee järgmist:

 

Sa võid avada Accelerators vahendi ka Internet Explorer 8 uuelt lehelt (New Tab), näiteks kopeeri kõigepealt suvalisest tekstiredaktorist või programmist või oma e-mail kirjast mingi Sind huvitav tekstiosa Windows'i mälupuhvrisse ja seejärel ava Internet Explorer 8. Siis klõpsa lehelipikule New Tab, et avada uut vahekaarti (lehelipikut) ja seejärel klõpsa lingile Show copied text - pilt.


Seejärel vali allpoolt vajalik Accelerator...; Sa võid teha lehel ka paremklõpsu ja valida kontekstmenüüst vajaliku Accelerator'i või siis mingi muu käsu:


Vali accelerator

Uute Accelerator'ite (kiirendite) juurdelisamine:

1. Ava Internet Explorer 8;
2. Klõpsa tööriistariba (Commad bar) nupule Tools ja vali käsk Manage Add-ons;
3. Ilmub aken, kus märgista vasemas paanis Accelerators parameeter:

Märgista Accelerators kategooria

4. Klõpsa akna allääres lingile Find More Accelerators..., et installeerida endale juurde uusi accelerator'eid.
5. Seejärel klõpsa Internet Explorer'i teenustepakkumise veebilehel vasemal vajalikule kategooriale (Accelerators) ning klõpsa siis paremal soovitud teenistusele. Ilmuvas dilaloogiaknas kliki nupule Add - pilt.


Märkus: Sa võid sellesama Find More Accelerators käsu käivitada ka veebilehel oleva Accelerator nupu kaudu avatavast kontekstmenüüst:


 Kõik accelerator'id

Mitte-vaikimisi accelerator'ite kasutamine:

Kui Sul on iga Accelerator kategooria kohta üks vaikimisi Accelerator olemas, siis võid kasutada ka muid mitte-vaikimisi Accelerator'eid:

1. Ava Internet Explorer 8 ja mine sinna veebilehele, kus Sa tahad kasutada mingit Accelerator'it.
2. Märgista vajalik tekst ja klõpsa Accelerator nupule.
3. Osuta kontekstmenüüs käsule All Accelerators ja seejärel klõpsa vajalikule Accelerator'ile (Vaata eelmist pilti...).


Olemasolevate Accelerator'ite juhtimine:


Sa võid oma olemasolevaid accelerator'eid ajutiselt välja lülitada või siis lõplikult deinstalleerida.

1. Ava Internet Explorer 8;
2. Klõpsa tööriistariba (Commad Bar) nupule Tools ja vali käsk Manage Add-ons;
3. Ilmub aken, kus märgista vasemas paanis Accelerators parameeter;
4. Märgista akna paremas pooles vajalik accelerator ja tee ühte järgmistest: Muuda accelerator'eidInPrivate Browsing ("Incognito" või "Porn mode" sirvimise režiim):


Kui Sa töötad mingi ühiskasutatava kompuutriga (tööl, kodus, koolis, kohvikus, raamatukogus jne) ja kui Sa soovid, et Sinu Internetiskäimisest (veebilehitsemisest) ei jääks ühtegi jälge, siis võid kasutada Internet Explorer 8 brauseri nn InPrivate Browsing (InPrivate-sirvimise ehk "Pornorežiimi") funktsiooni. Teda kasutades ei salvestata Sinu lehitsemise sessioonide ajalugu, ajutisi Internetifaile, igasuguste vormide andmeid, "küpsiseid" (cookies), kasutajanimesid ja paroole.


TÄHTIS! (See käib ka kõikide muude brauserite kohta.): Antud InPrivate Browsing funktsioon ei varja aga Sinu IP aadressi.

Kui Sa kasutad tööl (koolis) seda "Pornorežiimi", siis kaotatakse lokaalses kompuutris küll Sinu Iternetisessiooni kõik jäljed, aga soovi korral (või Sinu ülema/õpetaja palvel) võib võrguadministraator või ta ise vaadata kõiki Sinu Internetikäikude ja toimingute ajalugu (st kõiki Sinu toiminguid, mida Sa tegid väljaspool sisemist võrku - Internetis).

Kas oma Internetis viibimisi saab suuremates võrkudes mingil viisil võrguadministraatori eest varjata? Lühike vastus on... Ei.

Töötaja, õpilase, üliõpilase või kelle iganes interniskäike jms võib otseselt nuhkida põhiliselt kahte moodi: Interneti järelevalve ja töölaua (desktop) järelevalve:

1) Interneti järelevalve on kasutajate online aktiivsuse jälgimine. Interneti järelevalveks kasutatakse näiteks network analyzer ('packet sniffer' või 'packet analyzer') tarkvara. 'Pakettide analüüsijaid' kasutatakse põhiliselt võrguadministraatorite poolt ja seda võrgufunktsioonide diagnostikaks ning probleemide lahendamiseks. Kuid taolisi programme võib kasutada ka "spioonidena", kes annavad siis kogu võrgus liikuvast infost täpse ülevaate.
Sellist tüüpi programmidega võib Sinu tööandja (st ülem) monitoorida Sinu Interneti kasutamist, sh seda et milliseid ja kui palju veebsaite Sa külastasid, Sinu Emailide saatmist ning mis info nendes Emailides oli, Sinu alla/üleslaadimisi, Sinu audio kuulamist ja video vaatamist. Kindlaks tehakse ka see et kui kaua Sa Internetis viibisid ja kas Sa kasutasid materjali või täitsid toiminguid, mida Sinu amet selleks ei luba.

Märkus: 'Packet sniffer' ('packet analyzer') on seade või programm, mis lubab pealt kuulata kogu võrguliiklust, mis toimub antud võrgus asuvate kompuutrite vahel. Ta hõivab need andmed, mis saadetakse teisele kompuutrile ja salvestab need seejärel hilisemaks analüüsiks. Kogu infot, mis liigub üle võrgu, nimetatakse "pakettideks". Lihtsa Ethernet võrgu kõiki pakette, mis liiguvad kompuutrite vahel, "näevad" ka antud võrgu kõik kompuutrid. 'Hub' seade saadab paketi esmalt antud võrgu igale kompuutrile või sõlmele ja seejärel filtreeritakse need andmed välja, mis ei ole antud kompuutrile määratud.
Ses suhtes on nn 'switched' Ethernet võrk natuke turvalisem, aga soovi korral võib ka sellises võrgus järelevalve (st nuhkimise) kehtestada.

2) Desktop järelevalve on teist tüüpi kompuutri järelevalve, aga siin jälgitakse spetsiifilist kompuutrit ja tema kasutaja igat liigutust füüsiliselt. Sel juhul on vastav tarkvara installeeritud otse töötaja enda kompuutrisse ja see saadabki signaalid tööandjale, õigemini süsteemiadministraatorile (siin saab ka töötaja offline tegevust jälgida) - töölaua järelevalve tarkvara võib installeerida kas otse või siis eemalt.

Paljudes firmades/asutustes on kõikide töötajate kompuutrid ühendatud otse süsteemiadministraatori kompuutri külge. See lubab süsteemiadministraatoril eemalt ligipääsu kõikide töötajate arvutitele, mis on siis väga kasulik kui kellegi süsteemis tekib mingi probleem. Kuid eemalt ligipääs lubab süsteemiadministraatoril kontrollida Sinu logifaile, emaile, veebsaitide külastamisi ja isegi allalaadimisi, mis kasutaja enda teada kustutas või siis ära puhastas.

SUUREMATES VÕRKUDES (domeeni võrkudes): Kõik aktiivsused, mis lähevad asutuse sisesvõrgust välismaailma, lähevad sinna lüüside (gateway) kaudu, aga lüüse võib monitoorida ja nii saab teada, et kes mida ning millal tegi - see käib nii traadiga / kaabliga kui ka traadita (Wi-Fi) võrkude kohta.
Kui Sa kasutad Remote Desktop vahendit, siis saab ka seda jälgida... Siin ei saa küll Sinu veebiskäike jälgida, aga saab tuvastada selle aja, mil Sa tegid oma kodukompuutriga ühenduse.
Ka anonymizers ja secure proxies kasutamist saab võrguadministraatorite poolt jälgida.
Asutuse serveris võib vaadata kõiki Sinu saitide loetelu, kus Sa viibisid, kui paljusid ja milliseid veebilehti Sa külastasid, kui mitu sekundit Sa igas veebilehes viibisid, kui suures mahus Sa midagi alla/üles laadisid jne—kõik Sinu tegevused fikseeritakse ja salvestatakse logifailidesse automaatselt (siin ei aita Sind ka nn proxy serverite kasutamine...).

Ühesõnaga kui Sul on "kuri" tööandja või õpetaja/õppejõud, siis ole oma internetikäikudega ettevaatlik...! Kuid ära ka liiga paanikasse satu, sest:

- Serverid, süsteemiadministraatorid jms on ikkagi ainult suuremates domeeni võrkudega firmades/asutustes...
- Tavaliselt on süsteemiadministraatorid niivõrd üle koormatud ja hõivatud ning neil ei ole iialgi aega ega tahtmist Sinu järgi nuhkida.
- Väikefirmade ja asutuste võrkudes (workgroup - töörühma võrkudes) on Sinu elu ses suhtes mõnusam ja siin ei saa nii lihtsalt Sinu tegevusi kontrollida - ükski arvuti ei saa teisi arvuteid kontrollida.
- Pealegi tuleb osa nuhkimise tarkvara/seadeid osta ja kes seda üleliigset väljaminekut ikka soovib...
- Otse oma töölaualt nuhkimise vältimiseks võid kasutada näiteks kasvõi Puppy Linux'it, paned ta CD-plaadile või sii USB pulka ja käivitad ta otse sealt - Sinu kõvakettale ei jää ühtegi jälge...Sa võid selle InPrivate Browsing vahendi käivitada kahel viisil:

1) Klõpsa New Tab lehelipikule - pilt.


Seejärel klõpsa uuel lehel lingile Browse with InPrivate või siis lingile Open an InPrivate windows:

Lehitse privaatselt

2) Sa võid kasutada ka Internet Explorer 8 tööriistariba uut Safety menüüd, kust vali käsk InPrivate Browsing:

Vali käsk InPrivate Browsing

Selle tegevuse peale avatakse eraldi uus privaatne brauseriaken, mis töötab privaatses lehitsemiserežiimis ja seda näitab ka üleval tema aadressiribal olev teade:

Privaatne brauseriaken


Kui Sa tahad seda privaatset Internetis surfvamist lõpetada, siis lihtsalt sulge see InPrivate aken.


Märkus: InPrivate Browsing režiimi ("Pornorežiimi") kasutamine ebaõnnestub aga siis kui Sa kasutad oma brauseris selliseid plugineid nagu Flash või Java pleierid - sel juhul jäävad Sinu surfamisest "küpsised" maha.InPrivate Blocking:


Paljud kaasaegsed veebsaidid sisaldavad mingit sisu (interaktiivsed kaardid, sotsiaalsed saidid; pildid jms, mis laetakse kolmandatest saitidest jne), mis on nähtav ja kättesaadav korraga mitmes erinevas saidis. Kui Sa sisened mingisse saiti, siis jõuad Sa enda jaoks tema pealehele (Primary) ja ülejäänuid veebsaite, mis on antud lehega seotud, nimetatakse teisejärgulisteks või kolmandate osapoolte veebsaitideks (Secondary ehk Third party ehk kõrvalised veebsaidid).


Märkus:
Et kontrollida nende "secondary" veebsaitide sisu ja sertifikaate, ava see Internet Explorer 8 uus Safety menüü ja klõpsa seal käsule Webpage Privacy Policy (Safety > Webpage Privacy Policy).


Iga veebsait võib jälgida kasutajate aktiivsust ja samuti võivad seda teha ka teise või kolmandajärgulised saidid, mis on seotud selle lehega, mille antud kasutaja avas. Ja peale kõige muu võivad need teisejärgulised saidid sisaldada ka nn Web beacon'eid ehk veebi puuke, mis on tavaliselt pisikesed 1x1 pikslised läbipaistvad või siis veebilehe taustavärviga ühte värvi GIF või PNG pildikesed. Nende puhul ei aita isegi see kui Sa olid oma brauseris lülitanud välja "präänikute" (coocies) kasutamise.
Need veebsaidi puugid juurutatakse kas siis HTML dokumenti või siis rämpsposti saatjate poolt e-mail kirjadesse. Neid veebipuuke võib avastada nii et avad vaadatava saidi lähtekoodi ja otsid sealt kõiki "IMG" või "PNG" teeke, mida ei laeta antud saidi serverist (st, mis laetakse hoopis muudest Web serveritest).
Web puukidega võib hankida järgmisi andmeid: Ka võidakse veebsaitide HTML koodidesse panna igasuguseid javascripte (Näiteks: <script src=http://www.näide.com/tracking.js>), mis hakkavad nuhkima seda, et milliseid saite kasutaja külastab. Internet Explorer 8 uus InPrivate Blocking vahend aitab kasutajal kõrvaliste saitide taolisi nuhkimisi vältida. Kui Sa aktiveerid selle ülevalpooltoodud InPrivate Browsing funktsiooni, siis ta blokeerib automaatselt ka teise -ja kolmandajärguliste veebsaitide sisu, st sel juhul lülitatakse sisse ka see InPrivate Blocking funktsioon. InPrivate Blocking jälgib Sinu brauseri pöördumist kõrvaliste saitide poole ja peab ka selle üle lokaalset satatistikat. Kui Sa töötad InPrivate režiimis, siis blokeerib Internet Explorer 8 automaatselt need saidid, mis jälgivad Sinu liikumisi/tegevusi rohkem kui 10 saiti hiljem (st alates 11-ndast saidist hakatakse neid kõrvalisi saite blokeerima).
Kasutaja võib nüüd selle blokeerimise kas lõpetada või siis lubada käsitsi mõnda teisejärgulist saiti ja samal ajal jätkata ülejäänud saitide blokeerimist. Sa saad seda teha kui valid tööriistariba Safety menüüst käsu InPrivate Blocking (Safety > InPrivate Blocking) ja need seadistused kehtivad Sinu privaatse lehitsemise terve sessiooni ajal:

Käsitsi seadistamine...

Ülemises aknas on vaikimisi aktiveeritud "Automatically block" raadionupp, mis tähendab seda et blokeeritakse kõik kolmandate firmade saidid. Kui Sa aktiveerid aga raadionupu "Manually block", siis saad allpool märgistada vajalikud saidid (juhul kui neid seal on) ja seejärel klõpsata nupule Allow (Neid saite lubatakse, st neid ei blokeerita) või siis nupule Block (Märgistatud saidid blokeeritakse).
Raadionupp "Turn off InPrivate Blocking" lülitab saitide blokeerimise välja.


Kui mingid kolmandate firmade saidid on blokeeritud, siis ilmub brauseriakna alla seisukorraribale (Status bar) ka vastav teade:

Ülesse

 

Edasi Internet Explorer 8 II. ossa >

 

< Tagasi Windows 7 uued vahendid IV. osa

 

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

< Tagasi Windows Vista'sse

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008