Windows 7 Media Center ja tema kasutamine

Seitse...Windows 7 Media Center ja tema kasutamine I. osa

 Windows Media Center
'i põhifunktsioonid ja tema esmakordne käivitamine:


Windows Media Center on lülitatud Windows 7 Home Premium, Professional ja Ultimate versioonidesse ning temaga töötamine toimub neis ühtemoodi. Media Center'i mõningate vahendite kasutamiseks tuleb osta ja installeerida vastav lisaseade. Windows Media Center kasutab neidsamu meediaraamatukogusid ehk meediarhiive (media libraries), mida kasutavad ka Windows Media Player ja Windows Explorer ning kui Sa lisad ühte neist mingi meediaelemndi, siis ilmub ta ka teistesse. Temaga saab täita neidsamu põhifunktsioone, mida saab teha ka Windows Media Player'iga.

Milleks meile on vaja Windows Media Center'it kui meil on juba olemas Windows Media Player?

See vahe on järgmine:

- Kõige suurem erinevus on selles et Windows Media Center'i on lisatud televisiooni (TV) vaatamise, salvestamise, redakteerimise, seadistamise jne võimalus.

NB! Et vaadata televisiooni, peab Sul olema installeeritud üks lisaseade, mida nimetatakse TV tüüneriks või TV tuuneriks, osadel uuematel ja tsipa kallimatel arvutitel on ta juba olemas, aga üldjuhul tuleb ta Sul ise osta ja tema hinnad algavad alates kusagil 500 kroonist (normaalsed tüünerid on hinnaga alates 800 kuni 1800 krooni) ja sellest tuleb veel edaspidi ka juttu.

- Sa võid tema abil luua oma korteris/majas terve multimeedia/digitaalmeedia koduteatri (kodukino), kus Sa võid vaadata filme, videot, slaide ja kuulata muusikat nii oma kompuutri kui ka televiisori abil. Sa võid oma digitaalmeedia mängimiseks kasutada nii arvutihiirt kui ka TV pulti (televiisori pulti ehk tv kaugjuhtimise pulti).
- Windows Media Center omab märksa paremat ja huvitavamat kasutajaliidest, milles on väga mugav ja lihtne liikuda...
- Sa võid oma digitaalmeediat vaadata korraga mitmes ruumis kasutades selleks traadiga / kaabliga või traadita (traadivaba) võrku.Märkus: Kuidas teha kindlaks, et millist Windows Media Center'i versiooni Sa kasutad?

- Kliki Start, tipi Search otsingukasti sõna regedit ja vajuta ENTER.
- Otsi ülesse järgmine registrivõti: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Media Center.
- Nüüd vaata akna paremas pooles registri väärtuse nime Ident järel tulevat väärtust ja see Ident väärtus näitabki Windows Media Center'i käesolevat versiooni (pilt) ning need on:

Windows XP Media Center Edition 2002 - < 2.7 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Windows XP Media Center Edition 2004 - 2.7 või 2.8 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Windows XP Media Center Edition 2005 (incorporating Windows XP SP2) - 3.0 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Update Rollup 1 for Windows XP Media Center Edition 2005 - 3.1 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Update Rollup 2 for Windows XP Media Center Edition 2005 - 4.0 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Windows Media Center in Windows Vista - 5.0 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Windows Media Center TV Pack - 5.1 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)
Windows Media Center in Windows 7 - 6.0 (Ident väärtus ehk Media Center'i versioon)

NB! Kui osa pilte ei ilmu siin dokumendis päris terviklikult (täissuuruses), siis klõpsa oma brauseriakna tööriistariba nupule uuenda1 (Refresh-värskenda) või siis nupule uuenda2 (Reload-lae ümber), aga Internet Explorer 8 brauseriaknas klõpsa aadressiriba paremas otsas asuvale värskendamisnupule IE 8 Refresh nuppMedia Center'i esmakordne käivitamine ja ülesseadmine:


Sa saad ta käivitada Start menüü kaudu, kliki nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Media Center (Start - > All Programs -> Windows Media Center) ning tema esmakordsel käivitamisel ilmub avaaken, kus kliki nupule Continue - pilt.


Märkus: Kui Sa hakkad seda Windows Media Center programmi tihti kasutama, siis võid luua töölauale tema kiirkorralduse lohistades tema ikooni Start menüüst otse oma töölauale. Või paned ta siis oma tegumiribale (SuperBar) nii et teed Start menüüs tema kiirkorraldusel paremklõpsu ja valid kontekstmenüüst käsu Pin to Taskbar, seejärel lohistad tema ikooni seal all tegumireal sobivasse kohta.
Tavaliselt pannakse kõik Windows'i ja ka teiste firmade programmide failid süsteemipartitsiooni Program Files kausta (tavaliselt kaustateega C:\Program Files), aga Windows Media Center'iga see nii ei ole. Tema failid pannakse hoopis %SystemRoot%\ehome kausta (tavaliselt C:\Windows\ehome\) ja sealt saad ta käivitada ehshell.exe käivtusfaili kaudu).

Kui Sa olid seal eelnevas aknas klikkinud nupule Continue, siis ilmub järgmine aken, kus Sul on kaks valikuvõimalust: Express ja Custom install. Esialgu piisab täiesti sellest Express paigaldamisest ja pärast seda võid kohe oma Windows Media Center'it kasutama hakata. Kui Sa valid aga Custom mooduse, näiteks kui Sul on olemas TV tüüner (TV tuuner), siis saad kohe täpsemad seadistused/parameetrid paika panna, aga Sa võid seda teha ka igal ajal hiljem. Valime praegu selle Express parameetri - pilt.


Ja ilmubki Windows Media Center'i peaaken - stardimenüüga aken ja edaspidi kui Sa ta käivitad, siis ilmubki kohe seesama stardimenüüga aken:

WMC tööaken - stardimenüü


Media Center'i peaaknas klikkides paremal üleval keskmisele ruuduga nupule või siis vasemal akna ülaosas rohelisele Windows'i logoga nupule, avatakse ta täisekraani režiimis.
Muudes akendes klikkides sellele rohelisele Windows'i logoga nupule, viiakse Sind tagasi Media Center peaaknasse (Start menu aknasse).Custom installeerimine:


Kui Sa valid seal teises aknas Custom installeerimismeetodi, siis ilmub palju rohkem aknaid kus Sa saad kohe oma täpsemad seadistused paika panna ja seda võib teha siis kui Sul on tv tüüner juba olemas, aga Sa võid seda ka hiljem teha.

Custom valiku puhul ilmub järgmine, kus kliki kohe Next:


Kliki kohe Next


Seejärel küsitakse Sult, et kas Sul on pidev Internetiühendus või seda ei ole; kui Sul on pidev ühendus olemas, siis vali raadionupp Yes ja kliki Next (vastasel juhul No ja Next):

Vali Yes või No ja kliki Next


Seejäre ilmub aken, kus on olemas nupp Test, millega võid oma Internetiühendust ka testida, aga Sa võid seal kohe klõpsata ka nupule Next.
Siis ilmub aken, kus küsitakse, et kas Sa soovid liituda Microsoft'i "katsejäneste" grupiga, et aidata tal täiustada Windows Media Center programmi ja kui Sa oled sellega päri, siis vali raadionupp "Yes, I'd like to join" ning kliki Next. Mina ise valikisin raadionupu No thank you ja klikiksin seejärel Next - parem ühine minu Saatana kummardajate grupiga ja kliki nupule "Põrgu":


Vali midagi ja kliki nupule 'Next'


Uues aknas võid valida raadionupu Yes ja klikkida Next:

Vali 'Yes' ja kliki seejärel 'Next'


Ilmub aken, kus Sa ei pea midagi valima vaid kliki lihtsalt Next ja selle peale ilmub aken, kus Sa võid kohe lõpetada, valides raadionupu I have finished ja klikkides Next või siis hakata oma meediaraamatukogusid (media libraries) või siis kõlareid (speakers) seadistama - Sa võid neid asju ka hiljem teha. Kui Sa valisid lõpetamise, siis ilmub seesama Windows Media Center'i peaaken (stardimenüüga aken), mille pilt oli eelpool juba olemas.

Märkus: Kui Sul on installeeritud üks või isegi mitu TV tuunerit, siis on selles allnäidatud "Optional Setup" akna ülaosas lisaks veel mitu valikuvõimalust ja need on:

- TV tüüneri seadistamise võimalus (sellest tuleb edaspidi ka juttu);
- Järgmine parameeter lubab Sul tv tüüneri olemasolul konfigureerida oma monitori ja TV-d (televiisorit); see nõustaja sisaldab ka ühte videoklippi, mis aitab Sul seadistada ekraanide proportsioone (aspect ratio), värve jms;
- Ja seejärel tulevad juba alumisel pildil näidatud "Set up my speakers" (kõlarite seadistamine) ja "Set up my media libraries"(meediaraamatukogud) seadistamise võimalused.
Alumiselt pildilt on näha, et antud arvutisse ei ole mingeid TV tuunereid installitud.

Vali mingi raadionupp ja kliki 'Next'NB!
Windows Media Center seotakse automaatselt kõikide videofailidega (ka filmid), mis on Sinu kasutajakonto all juba olemas, st mis asuvad tavaliselt aadressil C:\Users\<SINU_KASUTAJANIMI> ja need videofailid kuvatakse Media Center'is Movies kategooria all. Juhul kui Sul on neid videosid (.avi, .wmv, .mpg, .mp4 jne laienditega faile) väga palju ja seetõttu läheb seal Windows Media Center'is pilt väga kirjuks ning seal on raske neis orienteeruda ja neid mängida, siis võid teha ühte järgmstest:

a) Vii need mittevajalikud videod oma kasutajakonto alt kusagile mujale (muide ka töölaud, st Desktop kuulub Sinu kasutajakonto alla).

b) Aga veelgi parem meetod: Käivita Windows Media Center, siis vali Tasks > settings > Media Libraries > Movies > Remove folders from library ja korista linnuke ruudust C:\Users\SINU_KASUTAJANIMI, siis jälle Next, vali raadionupp Yes, use these locations, seejärel nupp Finish.
Nüüd vali jälle Tasks > settings > Media Libraries > Movies > Add folders to the library > On this computer (...) > vali vajalik kaust või kaustad ja jälle Next > vali raadionupp Yes, use these locations, seejärel nupp Finish.
Sel teel saad lisada või eemaldada kaustasid, mis sisaldavad igasugust digitaalmeediat (pildid, muusika, videod, filmid, dreamscene'd jne); kaustasid saad lisada ka muudest partitsioonidest, väliselt USB draivilt (nt USB kõvakettalt) ja võrgukaustast. Seda moodust võib Sul piisavalt tihti vaja minna ja jäta see algus "Tasks > settings > Media Libraries > ja siis valid vajaliku meediakategooria (Music, Pictures, Videos, Recorded TV või Movies) + Next jne" meelde.

Filme ja TV-d saad lisada ja konfigureerida ainult Windows Media Center'is endas kas Movies või TV kategooriate kontekstmenüüde või siis Tasks > settings > Media Libraries menüü kaudu.

Kui Sa lood oma piltidest (sh tapeetidest) uue raamatukogu (library), siis seotakse nad automaatselt nii Windows Media Player'i kui ka Windows Media Center'iga.

Põhiline on teada seda et nii Windows Explorer'i, Windows Media Player'i kui ka Windows Media Center'i raamatukogud (libraries) ja pleilistid (playlists) on omavahel rohkemal või vähemal määral seotud.

Windows Media Player'is pleilistide loomisest on täpsemalt juutu seal.

Raamatukogudest (Libraries) on juttu seal.

Etteotsa


Windows Media Center'i seadistamine:


Kui Sa olid ta paigaldanud ja natuke proovinud, siis soovitaksin kohe alguses ka tema seaded paika panna ja seda eriti siis kui Sul on see TV tüüner juba olemas. Kuid Sa võid seda kõike ka hiljem teha ja edaspidi võid neid seadistusi igal ajal muuta ning kõik see toimub WMC peaakna ühe tähtsa nupu/lingi Tasks ja alammenüü Settings kaudu.
Käivita Windows Media Center, vii oma hiirekursor akna allaossa ja siis ilmub sinna üks paks allasuunatud nooleke, kliki sellele kuni ilmub Tasks (Ülessanded) menüüpunkt ning klõpsa sellele "Tasks" lingile/nupule - pilt.


Seejärel klõpsa nupule settings:

Kliki 'settings'


NB! Tuleb arvestada sellega et Windows Media Center'i taaskäivitamisel avatakse alati sellise vaatega aken, mis tal oli siis kui Sa ta viimati sulgesid.

Nüüd ilmub seadistuste peamenüü, mille menüüpunktidele klõpsates saad seadistada oma meediakeskust kategooriate kaupa; iga menüüpunkti valiku järel ilmub terve rida uusi aknaid ja midagi keerulist nendes ei ole - kõik käib arusaadavalt ja lihtsalt. Kuna nende seadistuste aknaid ja parameetreid on väga palju, siis ei hakka ma neid siin ära tooma ja edaspidi kirjeldan vaid seda, mis on tsipa olulisem või keerulisem...

Seadistuste peamenüü


Toon allpool ära ka ülevalt esimese General menüüpuntide tähendused, kliki sellele "General" nupule ja avatakse järgmine aken:

Menüü 'General' punktide tähendused

a) Startup and Windows Behavior - Sellega saame me Media Center akna käitumist reguleerida: Kas ta peab olema alati teiste akende kohal, kas ta peab startima automaatselt koos Windows'iga jne... Kui Sa olid klikkinud antud menüüpunktile ja teinud seal oma valikud ära, siis kliki seal nupule Save ning Sa jõuad siiasamasse aknasse tagasi.
b) Visual and Sound Effects - Siin saame valida animatsiooni ja helid, mis saadavad meid siis kui me navigeerime Media Center'i aknas (st hulgume seal ringi); võime valida video näitamise akna taustavärvi (vaikimisi on see must); võime määrata ka uue värviskeemi.
c) Windows Media Center Setup - Selle menüüpunkti valides saad testida ja konfigureerida oma Internetiühendust, TV signaali, kõlareid ja monitori või siis televiisori (TV) ekraani. Mõne valiku puhul lülitatakse Media Center täisekraanirežiimi; teiste puhul kuvatakse kõrvale ka vastavad näidispildid, et Sa teaksid, mida see tähendab. "Run Setup Again" menüüpunkt tühistab kõik Sinu eelnevalt tehtud seadistused ja Sa saad Windows Media Center'i paigaldamist alustada otsast peale; ilmub seesama esimene installeerimise aken, mis oli ka siis kui Sa ta esmakordselt käivitasid—seda käsku võib Sul mõnikord küll vaja minna; sellega viiakse ainult kõik seadistused nende algsetesse vaikimisi seadistusteni ja kõik Sinu meediaraamatukogud ja pleilistid säilivad.


Märkus: Antud menüüpunkti parameetrit Set Up TV Signal saab kasutada ainult siis kui Sul on installeeritud TV tüüner.

d) Parental Controls - Siin pead Sa sisestama 4 numbrist koosneva koodi (PIN koodi), et blokeerida lastel teatud TV programmide ja filmide vaatamise. Sa saad edasi määrat ise, et millise sisuga ja millises vanuseastmes lapse jaoks hakatakse TV programme ja filme blokeerima. Sellesama menüüpunkti kaudu võid hiljem oma PIN koodi vajadusel muuta või siis tühistada selle "Parental Controls'i" - nii et võid julgesti katsetada...
e) Automatic Download Options - Sellega saab määrata seda et kas lubada või siis mitte lubada Media Center'il laadida Internetist automaatselt alla kõik Sinu digitaalmeediaga seotud info juhul kui see kättesaadav on; vaikimisi on see lubatud. Nupp Download Now käivitab sellise info värske allalaadimise kohemaid.

f) Optimization - Siin võid Sa panna linnukese ruutu ja seejärel määrata allpool kellaja, mis teatab, et millal Media Center peab hakkama optimeerimist tegema. Optimeerimist tehakse üks kord päevas ja seda ei alustata sel juhul kui Sa just antud momendil kasutad oma Windows Media Center'it.
g) Kaks viimast menüüpunkti ei ole olulised ja neid ei ole siin mõtet ära tuua...


EtteotsaWindows Media Center'is navigeerimine ja tema kasutajaliides:

Media Center'is on väga lihtne ja mugav liikuda (navigeerida) ja tema kõik tekstid ning muud elemendid on tehtud just nii suured, et kasutaja võiks ka eemalt oma TV puldi (kaugjuhtimispuldi) abil liikuda vabalt Media Center aknas. Seda akent saab viia nii täisekraanirežiimi kui ka muuta tema suurust nii et viid oma kursori akna nurkadele või külgedele ja lohistad seni kuni leiad sobiva suuruse.
Navigeerimisel menüüdes ja meedia mängimise akendes tuleb hiirekursoriga aknas ringi "tuuseldada" ja kus vaja, ilmuvad ka vajalikud noolekesed ning nupukesed selleks et Sa saaksid edasi tegutseda. Lihtsalt alguses tuleb natuke menüüdes ja akendes ringi liikuda ning asjaga harjuda ja ongi asi selge.
Lähtepunktiks on Media Center'i peaaken ehk siis tema stardimenüü ja sinna jõuad Sa alati kiiresti tagasi kahel viisil:

- Viid kursori aknasse ja selle peale ilmub akna vasemasse ülanurka Windows Media Center'i rohelist värvi logoga nupp, teed temal klõpsu ja oledki tagasi peaaknas;
- Kui Sa kasutad kaugjuhtimispulti (TV pulti), siis klikid temal rohelist nuppu.


Konkreetne näide navigeerimisest ja piltide ning video vaatamisest:

1) Peaaknas valime menüüpunkti Pictures + Videos:

Peaaken


2) Vaatame kõigepealt oma pilte (tapeete) ja klikime selles ülemises aknas "picture library" ikoonile ning ilmub järgmine aken:

Avame piltide raamatukogu


3) Klikime eelmises aknas Wallpapers kaustaikoonile (kasutaja kaust kus hoitakse ajutiselt allalaetud tapeete) ja me jõuame piltide eelvaateaknasse ning all ongi ära toodud antud juhul siis tapeetide vaatamise aken (peaaknas menüüpunkt Pictures + Videos) ja selle akna põhielemendid:


Piltide vaatamise aken

Media Center'i akendes, juhul kui on tegemist mingite piltide (antud juhul tapeetide) vaatamise aknaga, siis kui Sa viid hiirekursori akna parema või vasema külje juurde, ilmub sinna edasi või tagasikerimise nooleke ja nii me võime oma faile lehitseda enne kui hakkame neid vaatama. Kui osutad mingit pilti, siis tõstetakse ta esile ja teda zuumitakse natuke ning kui Sa klikid temale, siis alustatakse antud pildi näitamist. Kui Sa osutad mingit käsku või muud elementi, siis tõstetakse ta esile ja kui Sa klikid tal, siis rakendatakse ta töösse.

4) Klikime nüüd seal ülemises aknas mingile soovitud pildile ja ta kuvatakse suurelt:

Ühe pildi vaatamine


Märkus: Kui me teeme nüüd mingil pildil paremklõpsu, siis avatakse hüpikmenüü kust saame valida ka täiendavaid käskusid, selle kontekstmenüü käskude arv ja võimalused muutuvad pidevalt ning see sõltub juba sellest, et kus aknas ja millisel meediafailil me oma paremkliki teeme:

Paremklõpsuga kontekstmenüü


Siin kontekstmenüüs on ka üks huvitav käsk ja selleks on "Play Music" parameeter ning kui me temale klikime, siis hakatakse meile piltide vaatamise saateks mängima ka meie pleilistis (playlist) olevaid lugusid. See käsk on sel juhul kättesaadav kui oli meil oli eelnevalt loodud mingi pleilist (kas siinsamas Media Center'is, Windows Media Player'is või siis Windows Explorer'is Libraries all).

5) Ok, kui oleme oma tapeedid üle vaadanud, siis lähme ja uurime korraga ka oma videosid. Klikime selles eelmises aknas vasemal üleval rohelisele Media Center/Windows'i logoga nupule ja me jõuame tagasi Media Center peaaknasse (stardimenüüsse). Kerime seal jälle kuni Pictures + Videos kategooriani (juhul kui me kohe seal ei ole) ja seejärel klõpsame video library ikoonile/pildile:

Klikime 'video library' ikoonile


6) Uues aknas klõpsame olemasolevate videofailide kaustaikoonile, antud näites on kasutajal loodud ainult üks videode raamatukogu ja see sisaldab dreamscene'sid:

Ava videode kaust


Märkus: Ka siin aknas on olemas paremklõpsuga avatav kontekstmenüü...

7) Nüüd ilmub videofailide eelvaate aken - pilt.


Kui Sa klikid siin eelmises aknas mingile pisivideole, siis hakatakse teda kohe ka ette mängima. Kui Sa viid oma kursori mingi video kohale, siis tuuakse ta esile ja kui Sa klõpsad tema paremal allasuvale noolekesele, siis avatakse antud video jaoks üks lisamenüü või juhul kui Sa ei olnud teda praegu veel vaadanud, siis hakatakse teda ette mängima.
Kui Sa klikid üleval play all lingile/käsule, siis mängitakse järjest ette kõik videod. Kui Sa viid oma hiirekursori akna vasemale või paremale küljele, siis ilmub sinna edasi-tagasikerimise nooleke. Akna paremal allosas on näha, et üldse on 50 videot ja esile on tõstetud 28. video (arv 28 | 50).

Ka siin aknas võib tellida paremklõpsuga kontekstmenüü ja see näeb välja selline:

Videode paremklõpsuga hüpikmenüü


Kui Sa ei taha sellest hüpikmenüüst mingit käsku valida, siis tee temast väljaspool klõps ja ta suletakse. Antud menüü käsk Settings viib Sind otse Media Center'i seadistamise peamenüüsse.

8) Kui me olime eelvaateaknas klikkinud mingile videole, siis ilmub tema esitamise aken, antud näites on tema mängimine ajutiselt peatatud (et vahepeal köögist uus õlu tuua või veelgi parem, tee oma organismile ja ajule rõõmus üllatus ning tari üks viin kohale, enne aga veendu selles et ega armas naine pole vahepeal koju hiilinud...):

Videot mängitakse ette...


Kui Sa olid klikkinud video ettemängimise aknas sellele ruuduga nupule (vaata eelmist pilti) ja kui Sa ei taha mingit lisakäsku sealt käivitada, siis tee temast väljaspool klikk ning Sa jõuad tagasi video eelvaateaknasse.

Märkus: Media Center'iga ei saa vaadata FLASH (.flv) faile, aga neid võib vaadata Windows Media Player'i abil juhul kui Sa installid tema jaoks ühe lisaplugini (juhis seal.).

9) Kui Sa oled oma videod üle vaadanud, siis kliki akna vasemas ülaosas rohelisele nupule ja Sa jõuad tagasi Media Center peaaknasse.

Etteotsa


Kaugjuhtimispuldi, klaviatuuri või hiire kasutamisest:

Kui Sa said oma TV tüüneriga kaasa ka kaugjuhtimispuldi, siis toon siin ära ka tema mõnede nuppude kasutamisviisid. Üldiselt on need puldid erinevad ja see sõltub juba tootjafirmast, aga mõningad nupud on standardsed, st kõikidele ühised:

- Puldi roheline Windows'i logoga nupp viib Sind alati Media Center'i peaaknasse (stardimenüüsse); kui Sa oled aga peaaknas ja vajutad seal antud nupule, siis lülitatakse sisse täisekraanirežiim. Kui Sul aga Windows Media Center ei tööta ja vajutades oma kaugjuhtimispuldil seda rohelist nuppu, siis käivitatakse Windows Media Center.
- Suurte noolnuppudega saab liikuda menüüdes ülesse-alla ja vasemale-paremale ja OK nupp käivitab antud valiku.
- Back/Previous pisem noolnupp: See viib Sind tagasi kas eelmisse aknasse või siis mingi menüü eelmisse punkti.
- Channel Up/Down +/- nupp: See nupp vahetab TV programme.
- Volume Up/Down +/- nupp: See nupp reguleerib heli tugevust.
- Replay/Skip: Kui Sa vaatad salvestatud TV programmi, siis need nupud viivad Sind 7 sekundit tagasi või siis 30 sekundit edasi. TV sisukorras viivad nad Sind 12 tunni võrra edasi või tagasi. Aga muusikaraamatukogus viivad nad Sind momendil mängitavast loost edasi kas järgmisse või siis eelmise loo ettemängimisse.
- Guide: See nupp avab TV programmide (kanalite) loetelu/sisukorra.
- Live TV: Käivitab TV programmide vaatamise kusjuures esmalt käivitatakse see kanal, mida Sa viimati vaatasid.
- Power (Off/Sleep/Suspend): See nupp lülitab Sinu kompuutri kas välja või viib ta sleep või suspend režiimi ja see oleneb juba sellest, et millise vaikimisi režiimi Sa olid eelnevalt oma Start menüü Power nupule kehtestanud.
- DVD Menu: Saame hakata oma filme vaatama.
- Recorded TV: Selle nupuga saame oma salvestatud TV saateid vaadata jne...
- Mute: Lülitab heli välja.
- jne...

Kaugjuhtimispuldi olemasolul, kui Sa viid mingi meediafaili mängimise ajal oma hiirekursori Media Center akna sisse või puutud sülearvutil lauaarvuti hiirt asendavat puutepatja ehk osutusseadet (trackpad), siis ilmub Media Center'i akna paremale allossa üks juhtimispaneel, mis on sarnane kõikide DVD pleierite taolistele juhtipispaneelidele.
Selle paneeli 4 vasemat nuppu lubavad Sul salvestada jooksvat TV programmi, lülituda ümber TV programmide (kanalite) loetelusse ja kasutada Channel/Page Up ja Channel/Page Down nuppe (st + ja - kanalite vahetamise nupukesi). Paneeli 3 kõige parempoolsemat nuppu lubavad Sul hääle välja lülitada ja muuta helitugevust - selline suuremate võimalustega juhtpaneel ilmub Sulle ainult siis kui Sul on olemas TV tüüner.


TV vaatamise juhtpaneel

PS! Meedia eelvaate akendes saab meediat lehitseda ka nii et kerid oma hiireratast...

Etteotsa


Filmide vaatamine:

Oma filmide raamatukogusse satud Sa siis kui valid Media Center peamenüüst Movies -> movie library ja avatakse umbes taoline aken, kus Sinu filmid, mis Sa olid eelnevalt lisanud Media Center'i filmiraamatukogusse, kuvatakse vaikimisi loeteluna, aga Sa võid seda kuvamise viisi ka paremklõpsuga avatava hüpikmenüü kaudu muuta:

Filmide valiku aken


Nagu ülemisest aknast on näha, siis olemasolevaid filme kuvatakse loeteluna ja nende pealkirjade ("title") järgi; kokku on raamatukogus 10 filmi ja esile on neist tõstetud seitsmes film ("Poor Pavel"), mis kestab 101 minutit.
Et nüüd mingit filmi siit loetelust käivitada, tee selleks tema pealkirjal klõps ja selle peale ilmub hüpikmenüü, kust vali play käsk.
Või tee siis filmi tiitlil paremklikk ja vali kontekstmenüüst käsk Play:

Tee paremklikk ja vali käsk 'Play'


Antud kontekstmenüü käskudega saab ka eelvaateaknas toodu filmde kuvamisviisi muuta (käsud View Small ja View Large); filmi kustutada (Delete); uurida filmi infot (Movie Details); põletada teda CD/DVD plaadile (Burn a DC/DVD); juhtida meediaraamatukogusid (Manage Library) ja minna Media Center programmi seadistamise peamenüüsse (Settings).

Sellel pildil on aga filmi vaatamine juba käivitatud - pilt.

Etteotsa

 

Edasi Media Center II. ossa >

 

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008