Media Center 12 - TV signaalid ja TV tüünerid

Seitse...Windows Media Center ja tema kasutamine II. osa


(TV signaalid ja TV tüünerid)

 


 

TV tüünerid (TV tuunerid), TV signaalid ja TV tüünerite ostmine:


Windows Media Center'i muusika mängimise, videode, filmide ja pildimaterjali vaatamise ning DVD plaatide põletamise funktsioonid on samad mis ka Windows Media Player'il, aga Windows Media Player'iga ei saa vaadata ja salvestada televisiooniprogramme. Peale selle omab Media Center ka teist ja huvitavamat kasutajaliidest.

Selleks et aga vaadata Media Centeriga "elavat" televisiooni (st reaalajas teleprogramme), peab Sul olema installeeritud üks riistvara seade, mida nimetatakse TV tüüneriks või TV tuuneriks (ingl. keeles TV tuner). Neid TV tuunereid on mitut sorti ja peamine on see et Sa ostaksid just selle õige variandi, mis sobib Sinu laua või siis sülearvutile.

Märkus: Peab ka sellega arvestama, et mõnedel natuke kallimatel (eriti multimeediakompuutritel) on see TV-tüüner juba olemas, seega enne uue arvuti ostmist tee kindlaks, et kas ta omab ka sisseintegreeritud TV tüünerit. Kontrolli ka omaenda arvutit, sest järsku on ka temas see tv-tuuner juba olemas (näiteks kui Sa ostsid kellegi käest kasutatud, aga suhteliselt hea kompuutri).TV signaalid:

TV-tuuner (tv tüüner) on selline seade, mille abil saad Sa oma arvutisse tuua TV signaali, mis võib saabuda Sinu koju kas kaabeltelevisiooni (TV-kaabli), satelliit-televisiooni (satelliit-TV, SAT-TV
sateSAT)
, Digi-TV või lihtsalt katusel asuva antenni kaudu (analoog-TV).


Neid TV signaale (telesignaale) on samuti mitut tüüpi ja need on analoog ja digitaal-TV signaalid:


1) Analoog-TV signaalid saabuvad kaabel-TV või siis läbi õhu (antenni kaudu) ja tema puhul kasutatakse NTSC, PAL ning SECAM signaale. Kuid analoog-tv on juba vananenud ja varsti kaob ta meilt üleüldse ära ja seda peab arvestama ka TV-tüüneri ostmisel.

2) Digitaal-TV signaalid on märksa paremad ja varsti saamegi ainult sellist televisiooni vaadata, ka praegu (2009. a.) saab meil vaadata mõnda digitaalkanalit. Digitaal-TV signaalideks on ATSC, ISDB, ISDB-T, DVB-T, QAM ja DVB-S (DVB-S ja DTH) signaalid. Need telesignaalid saabuvad meie koju kas digitaalkaabli, antenni või siis satelliidi kaudu.


Toon siin ära ka erinevate digitaal-TV signaalitüüpide info (ka see võib kasuks tulla kui Sa hakkad ostma uut TV tuunerit):

- ATSC: ATSC (Advanced Television Systems Committee) rühm hakkas välja töötama digitaal-TV standardit USA-s. See signaal loob laiekraanpildi suhtega 16:9 ja suurusega kuni 1920×1080 pikslit; praegu toetab Windows Media Center ATSC signaali ainult USA-s, Kanadas ja Lõuna-Koreas, aga küll ta ka Euroopasse jõuab...

- DVB-T: DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) on kõige laiemalt levinud ja ta on ka Euroopa maapealse digitaaltelevisiooni standardiks ning teda Windows Media Center.

Märkus: Tema puhul peabki olema kas ainult DVB-T signaale toetav TV tuuner või siis nn multi, hybrid, All in One, Combo, Duo Hybrid, Digital / Analog TV, quad-mode või dual digital TV tuunerid, mis toetavad mõlemat nii analoog kui ka digitaalsignaale.

- ISDB: ISDB (Integrated Services Digital Broadcasting) on japside vaimusünnitus ja see on digitaal-TV ning digitaalheli leviedastuse vorming, et lubada sealsetel raadio- ja telejaamadel teisendada digitaalsesse vormingusse. Tema teist variatsiooni, ISDB-T signaali, Windows Media Center praegu veel ei toeta.

- QAM: See on digitaalkaabli standard USA-s ja Windows Media Center toetab seda praegu ainult USA-s (TV-tüüner peab toetama ka QAM-signaale).

- DVB-S: DVB-S (Digital Video Broadcasting Satellite) signaale edastatakse satelliitide kaudu. Selliste signaalide vastuvõtmiseks on vaja lisaks ka teleriboksi (Set-Top Box - digiboks ehk TV-boks).


Satelliit-TV kasutab kahte tüüpi digitaalsignaale:

a) DVB-S: See on tasuta ja seda pakutakse üle maailma.

b) DTH: See on tasuline ja krüpteeritud ning teda saab vaadata ainult tasulise abonemendi kaudu ja ka selleks on vaja lisaks veel spetsiaalset teleriboksi (Set-Top Box - digiboks ehk TV-boks); teda toetab ka Windows Media Center.

Märkus: Set-top box (STB) ehk digiboks (TV-boks) seadme abil saame me oma televiisoris peale analoogsignaali võtta vastu ka digitaalsignaali ja sel teel vaadata ka digitaaltelevisiooni.TV tüünerid (TV tuunerid):

Nagu ma juba eelpool mainisin, siis on TV-tuuner selline seade, mille abil saad Sa oma arvutisse tuua TV signaali, mis võib saabuda Sinu koju kas kaabeltelevisiooni (TV-kaabli), satelliit-televisiooni (satelliit-TV, SAT-TV sateSAT), Digi-TV või lihtsalt katusel asuva antenni kaudu (analoog-TV).

Neid TV-tuunereid pakutakse üsna laias valikus (Eestis aga kesisemalt) ja neid on mitut tüüpi. Osade TV tuuneritaega on kaasas ka kaugjuhtimispuldid, millede abil saab töötada ka Windows Media Centeriga; peale selle antakse TV tüüneriga kaasa ka CD/DVD plaat, mis sisaldab peale tüüneri tööks vajalike draiverite ka mingit spetsiaalset programmi (näiteks WinTV), mille abil saab samuti vaadata oma televisiooniprogramme ilma ja sel juhul ei peagi me kasutama Windows Media Center'it. Sellise programmi olemasolul vaata ise et mis Sulle rohkem sobib: kas TV-tüüneriga kaasaantud programm või siis olemasolev Media Center.

Kui Sa hakkad ostma TV-tuunerit, siis pead arvestama järgmiste asjadega:

a) Kuhu Sa tahad selle TV tüüneri ühendada: b) Teiseks jälgi TV tuuneri ostmisel seda et Sa kogemata ei ostaks sellist TV tuunerit, mis suudab töödelda ainult analoogsignaale (NTSC, PAL ning SECAM signaale). Kuigi taolisi TV tüünereid suurt enam ei müüda, aga siiski teda veel pakutakse ja üsna odava hinna eest.
Kuigi enamus vaatab meil veel analoog televisooni (analoog-TV), ei tähenda see seda et see nii ka jääb, sest üsna pea vaatamegi ainult digitaaltelevisiooni (Digi-TV; Digitaal-TV).
Seega tuleb Sul osta selline TV tüüner, mis toetab nii analoog -kui ka digitaalsignaalide vastuvõtmist/töötlemist. Enamik momendil müüdavatest TV tüüneritest seda ka pakuvad kuid enne ostmist uuri nende müügikirjeldustes seda et kas seal esinevad umbes taolised sõnad: "multi, hybrid, DVB-T receiver, All in One, Combo, Duo Hybrid, Digital / Analog TV, quad-mode või dual digital" või kas nende kirjeldustes on ära mainitud seda et antud riist toetab nii digitaal kui ka analoogsignaalide vastuvõtmist (..."Watch analog or digital TV on your PC screen, in a window or full screen" jne). Kui taolised terminid ja kirjeldused on pakutava TV tüüneri kohta olemas, siis võid ta julgelt osta...
Kui Sa otsid Eestis neid TV tüünereid ja nende kohta on väga vähe infot, siis mine antud TV tüüneri tootja kodulehele ja uuri sealt või siis kopeeri terve tema nimetus Google ostingulahtrisse ning vajuta ENTER ja uuri edasi...

!!! Näiteks kui Sul on kodus Digiboks (TV-boks) juba olemas või kui Sa kavatsed selle lähitulevikus muretseda, et vaadata ka digitelevisiooni, siis TV tüüneri ostmisel vaata, et tal oleksid olemas ka S-Video ja komposiit video (RCA) kaablite sisendid (pesad) - tavaliselt on need olemas, aga nendest on raske aru saada, st et milleks need "isased" ja "emased" sisendid seal üleüldse on...
Nende S-Video ja komposiit video sisendite ning vastavate ühenduskaablite abil võid oma TV tüüneri ühendada Digiboksi (või kaamera, videomakk jne) ning tuua oma arvutisse digitaalvideo (kanalid).

TV tuuneritel võivad olla mõlemad nii S-Video kui ka RCA sisendid, aga võib ka nii olla, et tal on ainult üks S-Video sisend, mis on tegelikult nii S-Video kui ka komposiit video (RCA) jaoks ette nähtud (S-video/Composite sisend). Kui Sinu TV tüüneril on ainult S-video/Composite sisend ja Sa ei saa kasutada S-Video ühenduskaablit, siis osta vastav ülemineku adapter ja sel teel saad kasutada ka komposiit kaablit.


All on ühe sellise ülemineku näidis:

adapter
Edasi tulevad S-Video ja komposiit video (RCA) kaablite näidised.

S-Video kaabel:

S-Video kaabel


RCA kaabel:

Komposiit video (RCA) kaabelJärgmised pildid näitavad erinevaid TV tüünereid ja nende sisendeid:

Siin on rohkem sisendeid......

.
Siin on S-Video ja RCA video koos.........

..
Eraldi video sisendid!!! Sellistel S-Video konnektoritel on tavaliselt 4 pesa (auku) ja S-Video kaabli otsikul samuti 4 pistikut kuid osadel neist on 7 auku. 7 pesaga S-Video sisendeid kasutatakse tavaliselt videokaartidel ja sülearvutites ning sellistesse S- Video pesadesse võib torgata ka tavalise 4 pistikuga S-Video kaabli.


Ja kui Sul on TV tüüneriga kaasas ka kaugjuhtimispult, siis on seal komplektis ka IR transmitter (inrfrapunasaatja), mille ühendad USB pordi kaudu oma arvutiga ja sel teel saad oma kaugjuhtimispuldiga juhtida Windows Media Center'it või siis tootja enda kaasaantud TV programmi.

IR transmitter


Peale selle on antud komplektis ka üks pisike IR Blaster nimeline asjandus (infrapunasensor); ühenda tema juhe selle ülaltoodud IR transmitteriga ja teine ots (vastuvõtja ise) positsioneeri nii et ta "näeks" Sinu televiisori juures asuvat Digiboksi ning siis saad ka digiboksi kaudu saabuvaid kanaleid näppida...

IR-blaster IR BlasterMärkus: Set-top box (STB) ehk digiboks (TV-boks) seadme abil saame me oma televiisoris peale analoogsignaali võtta vastu ka digitaalsignaali ja sel teel vaadata ka digitaaltelevisiooni.
Mõnel TV tüüneril on juba tüüneril endal vastav auk selle IR-Blaster'i ((Remote Control (IR) Receiver/Blaster)) jaoks olemas.


Võid ka poest müüja käest uurida, aga mõnikord oled Sina targem kui kõik müüjad seal kokku...


!!! Kogu see eelnev jutt S-Video, RCA video kaablite ja muude jubinate ühendamisest käib ka sülearvutite TV tüünerite (PCMCIA Cardbus Card, PCMCIA ExpressCard) ning USB-porti ühendatavate väliste USB TV tüünerite kohta - neis võib vaja minna vastavaid ülemineku adaptereid.

TV-signaalidest oli siin eelpool juba juttu - seal.


c) Kolmandaks uuri ka seda et kas ostetav TV tuuner ühildub ka Windows 7 operatsioonisüsteemiga:

Enamik praegu (2009) müüdavatest TV tüüneritest ühilduvad küll Win XP ja Vistaga, aga kõik ei sobi veel Win 7'le. Siiski, paljud TV tüünerid, mille reklaamikirjades on ära toodud Vista tugi, sobivad ka Windows 7-le, aga uuri seda täpsemalt juba antud seadme tootja kodulehelt või siis Microsoft'i enda vastavast saidist - Win 7 Compatibility Center .................ja.............Vista Compatibility Center.

Kui Sul on Win XP või siis Vista kompuutris mingi TV tüüner juba olemas, siis ei tähenda see seda et ta sobib Windows 7-ga. Juhul kui ta ei sobi, siis vaata, et kas tema kodulehest ei pakuta Win 7 uusi draivereid. Kuid mitu aastat vanad TV tüünerid, mis töötasid Windows XP masinatega, et tööta kohe kindlasti Win 7 süsteemiga ja vaevalt, et selliste jaoks enam ka uusi draivereid hakatakse kirjutama - näiteks minu vana XP kompuutri TV tüüneri võib ses suhtes minema visata...

Etteotsa


TV tüüneri installeerimine ja ülesseadmine:


Kõigepealt lülita oma kompuuter välja, ühenda oma TV tüüner arvutiga, seejärel ühenda TV kaabel või TV antenn TV tüüneri vastava TV sisendiga ja seejärel käivita arvuti. Kui Sul on kaasaegne TV tüüner, siis installeerib Windows 7 talle ise vajalikud draiverid ja kui kõik on OK, siis ilmub ekraani paremasse allaäärde ka vastav teatemullike. Aga Sina võta nüüd see poest kaasaantud CD/DVD plaat, pista ta sahtlisse ja installeeri sealt need draiverid. (Windows Vista's ja Win XP's aga klõpsa pärast arvuti käivitamist "Found new hardware wizard" aknas nupule Cancel ja installeeri need draiverid oma CD plaadilt.)
Juhul kui Sul seda plaati millegipärast ei ole, siis las jäädagi Win 7 poolt installeeritud draiverid.

Märkus: Kuidas oma TV tuunerit arvutiga ühendada, siis sellest ja ka muust oli siin ülevalpool juba juttu.

Kui Sa said koos oma TV tuuneriga kaasa ka kaugjuhtimispuldi, siis installeeri IR transmitter (inrfrapunasaatja) või midagi taolist - torka tema ots lihtsalt vabasse USB pessa ja ülejäänud teeb juba Win 7 ise ära.
Kui Sa omad ka nn Digiboksi (või muud seadet), siis ühenda temaga vastavate juhtmete abil oma TV tüüner (ülevalpool oli sellest juttu) ja seejärel paigalda ka kaasaantud IR Blaster (infrapunasensor) või midagi taolist - ka sellest oli eelpool juttu.

Peale selle võid soovi korral installeerida ka kaasaantud tarkvara, millega saab TV-d vaadata, salvestada, kanaleid otsida ning redakteerida jne..., aga praegu vaatame seda et kuidas see asi käib Windows Media Center'iga.
Vahemärkus: Kui Sa installeerid mingit vanemat tüüpi või üsna "tundmatut" TV tüünerit oma Windowsi masinasse, siis käib osade TV tüünerite installeerimisprotsess umbes järgmiselt:

- Kui ilmub "New Hardware Found Wizard" nõustaja, siis kliki kogu aeg seal nupule Next;
- Kui peaks ilmuma "Digital Signature Not Found" teatega hoiatusaknad, siis vasta neile kõigile "Yes (Continye Anyway)";
- Seejärel pane oma poest kaasasaadud draiveritega jms kraamiga CD plaat sahtlisse ja installeeri tv tuuneri draiverid; seejärel Finish ja kompuutri restart;
- Kui avad TV tuuneri seadistamise ja TV signaali paigaldamise ning TV kanalite skaneerimise akna ja kui Eestit (Estonian) ei tuvastata, siis vali seal Location (või Country) parameetriks Finland (+ TV signaaliks peab olema PAL-B või PAL_BGHIDK või midagi sarnast - analoogtelekate puhul). Ja kui Sinu koju tuleb TV-signaal kaabli kaudu, siis vali seal ka Cable CatTV või Cable. Keeleks vali English ja Audio parameetriks Line in. Vanemate TV tüünerite puhul tuleb oma arvutiploki Audio In sisend ühendada väikse kaasaantud kaabli abil TV tüüneri Audio Out pordiga (seda ainult sellesk korraks kui vaatad TV saateid, aga Sa võid kasutada ka mingit üleminekut, et töös oleksid korraga nii TV tüüner kui ka Sinu arvuti kõlarid).
- Vaata, et Audio omadusteaknas oleksid mõlema nii Playback kui ka Recording puhul aktiveeritud Lin-in parameeter.


TV tüüneriga kaasasolev TV vaatamise, salvestamise jne tarkvara:


Sama asi kehtib ka siis kui Sa installeerid oma TV tüüneriga kaasaantud TV vaatamise tarkvara, mille puhul Sa ei tarvitsegi Windows Media Center programmi kasutada. Ka sel juhul kui Sa avad pärast antud programmi installeerimist tema seadistamise akna, et leida ülesse kõik oma kanalid jne, siis jälgi järgmist:

- Kui avad TV tuuneri seadistamise ja TV signaali paigaldamise ning TV kanalite skaneerimise akna ja kui Eestit (Estonian) ei tuvastata, siis vali seal Location (või Country) parameetriks Finland (+ TV signaaliks peab olema PAL, PAL-B või PAL_BGHIDK või midagi sarnast, peasi, et oleks PAL, sest ta on praegu meie TV standardiks - analoogtelekate puhul. Digitaaltelevisiooni puhul tuleb siis valida esialgu DVB-T).
- Ja kui Sinu koju tuleb TV-signaal kaabli kaudu, siis vali seal ka Cable CatTV, Cable (HRC) või lihtsalt Cable (kui Sinu TV signaal tuleb "õhust", siis vali Antenna jne).

Mis puutub aga nendesse kaasaantud TV programmidesse, siis ei tarvitse nad olla alati paremad kui seda on Windows Media Center; näiteks minu TV tüüneriga kaasaantud WinTV programm on osade asjade suhtes Media Center'ist küll parem, aga nii mõneski suhtes jääb ta talle alla. Seega kasutan ma mõlemat programmi olenevalt sellest et mida ma parasjagu teha tahan...

!!! Mine kindlasti ka oma TV tüüneri tootja kodulehele ja vaata, et kas seal ei pakuta TV programmi uuemat versiooni ja kui ta on olemas, siis lae ta alla (see on tasuta kuid Sul peab tema installeerimiseks olema ka poest kaasasaadud antud TV tüüneri tarkvaraga ja draiveritega CD/DVD plaat). Tavaliselt on selle uuema programmiga kaasa pandud ka TV tüüneri uuemad draiverid nii et igatepidi kasulik allalaadimine - deinstalleeri oma vana versioon (kuid seda saab ka automaatselt teha siis kui Sa installeerid uuemat versiooni) ning installi uus asemele.

All WinTV ver. 6 programmiakna pilt - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Minu TV tüüneriga kaasaantud WinTV programm

Edasi on WinTV ver. 7 programmi pilt (Siin tuli pärast tema installimist ja esmast käivitamist valida algul parameetrid "All Countries" ja "All Channels", seejärel järgmises aknas aga "Finland" ja "Cable"):

WinTV uuem versioon


✓ ✓ ✓ "Mida peab teadma uue teleri ostmisel. Kuidas seda uut televiisorit välja valida (teleri ostuabi)? (Telerite resolutsioonidest ja 4K monitoridest.)" - link.Jätkame nüüd Windows 7-s: Kui kõik sai TV tüüneri installeerimisega korda, siis käivita Media Center ja kõigepealt pead Sa leidma ning konfigureerima TV signaali, tee järgmist:

1) Windows Media Center avaaknas (stardimenüüs) vali Tasks -> settings ja ilmub aken, kus kliki menüüpunktile TV:

Vali 'TV'


Märkus: Windows Media Center'ist pikemalt ja temas liikumisest oli juttu seal.


2) Uues aknas kliki Set UP TV Signal:

Kliki 'Set UP TV Signal'


3) Järgmises aknas pakub Windows 7 ise välja Eesti regiooni, vaata et oleks aktiveeritud ülemine raadionupp ja kliki Next:

Kliki Next


4) Nüüd ilmub meie jaoks üks täiesti mõtetu aken, kuhu peame sisestama oma postindeksi (Postal Code), tipi sinna oma postiindeks või siis sõbra või siis Vanakuradi enda postiindeks ja kliki Next. Sa pead sinna midagi tippima, muidu ei saa Sa edasi minna (Vista's ja XP's seda lollust ei pidanud tegema...).

Tipi Vanakuradi postiindeks


5) Ka nüüd ilmub üks mõtetu aken (mingitest teenuse terminitest...), aktiveeri seal raadionupp "I agree" ja kliki Next.

6) Uus mõtetu aken (litsentsitingimused), aktiveeri seal jälle raadionupp "I agree" ja kliki Next.

7) Nüüd installitakse PlayReady, oota kuni see läbi saab ja kliki Next:

8) Järgmises aknas üritatakse alla laadida värskemat TV setup andmeid, aga nagunii midagi ei leiata, kui valmis, siis kliki Next.

9) Uus aken teatabki rõõmsalt, et midagi ei leitud, kliki Next.

10) Vot nüüd pead ka ise midagi nuputama ja selles aknas vali see raadionupp, mille TV signaale Sa vastu võtad: Kas Sa kasutad kaabeltelevisiooni (näiteks STV) või satelliittelevisiooni (Sul on katusel "taldrik") või siis tavalist antenni; aktiveeri vastav raadionupp ja kliki Next:

Vali midagi ja kliki Next


11) Uues aknas, juhul kui Sul on olemas ja TV tüüneriga juba ühendatud Set Up Box (Digiboks või TV-boks), siis aktiveeri raadionupp Yes ja kliki Next.
Juhul kui ta on Sul olemas, aga veel ühendamata, siis vali No ja kliki Next; Sa võid hiljem igal ajal valida jälle Tasks -> settings -> TV -> TV Signal ja konfigureerida see asi uuesti.

Märkus: Sellest digiboksist ja tema TV tuuneriga ühendamist oli ka eelpool juba juttu...

Vali midagi ja kliki Next


12) Nüüd tuleb Sul kõigi eelduste kohaselt valida raadionupp No ja klikkida Next.
Vaevalt, et Sa ostsid ja paigaldasid endale 2 TV tüünerit ja panid teise digitaal-TV signaale püüdma kuigi Sinu koju need veel ei jõuagi; pealegi on Sinu olemasolev TV tüüner ka ise võimeline vastu võtma digitaalsignaale juhul kui see võimalikuks saab - Media Center toetab kuni kahte TV tüünerit.

Vali 'No' ja kliki Next


13) Järgmises aknas (kinnitusaknas) kliki lihtsalt Next.

14) Seejärel uuendatakse PlayReady tarkvara ja kui valimis, siis kliki Next.

15) Lõpuks ilmub ka üks asjalikum aken ja seal hakatakse otsima ning alla tõmbama Sinule kättesaadavaid TV kanaleid (TV channels), st otsitakse ülesse needsamad kanalid, mida Sa näed ka oma televiisoris ja mida pakub Sinu TV-teenuste pakkuja, kellega Sa olid lepigu sõlminud (näiteks STV, Starman jne...).
See kanalite skaneerimine võtab natuke aega ja ära pane tähele seda et enamike kanalite puhul kuvatakse nende nimetusteks "Unknown", nii see peabki olema - ega Sa USA-s või tsiviliseeritud maailmas ei ela.

Hiljem tuleb Sul leitud kanalitest nagunii suurem osa välja rookida, sest enamik neist on üks suur pask (vähemalt minu arvates) ja allesjäänutele tipid siis nende õige nimetuse, paned nad soovitud järjekorda jne... - sellest tuleb veel ka natuke juttu.

Allasuv pilt näitab, et ülesse on leitud 55 kanalit:

Oota skaneerimise tulemusi


16) Lõpuks saab see TV kanalite skaneerimine läbi ja nagu alltulev pilt näitab, siis leiti ülesse 61 TV kanalit, kliki Next ja viimases aknas Finish.

Märkus (rohkem iseendale): Nendest 61 kanalist võib kohe julgelt kusagil 50 välja visata ja nagu üks minu hea tuttav ütles, siis tema paneb oma televiisorisse hoopis jänese ja kogu moos. Ma ei tea, et kas ta seda veel tegi, aga mina teen seda kohe kindlasti. Jänes on vähemalt reaalne, rahulik, nosib vaikselt oma porgandit, ei virise, et too alatihti halbu uudiseid ja ei aja lolli juttu. Loomulikult ei hakka ta ka iga 10 minuti tagant rõvedat reklaami välja paiskama, noh näiteks et kui hästilõhnavad, odavad, maitsvad ja 50% allhindlusega on tema pabulad.
Minu arvates on ka teleprogrammide kavad valesti kokku seatud; õigem oleks kirja panna ainult kõik reklaamid ja muud ei midagi, küll siis vaataja ise näeb, et kuna ka midagi muud tuleb...

Nii et mul tuleb siis Tallina Loomaaeda minna ja seal üks näljane jänes hõlma alla panna, tegelikult tuleks sealt kõik loomad ära varastada - hullemaid elamistingimusi annab ikka otsida ja tegelikult on see üks suur loomade piinamine. Kus need suured loomakaitsjad nüüd siis on? Karjuvad ja piketeerivad küll mingite karusnahaliste ning tsirkuseloomade pärast, aga omaenda nina all ei näe nad üht tõelist loomade koonduslaagrit - seal puuduvad veel ainult grillahjud ja lihunikud.

TV kanalite skaneerimine sai läbi

Etteotsa


Edasi Media Center III. ossa >

 

< Tagasi

 

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukordaSaada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008