Tilluke Maailm...

MaakeraKui pisike see meie maakera võrreldes Universiumi "hiiglastega" ikkagi on...

 

Võtame nüüd korraks aja maha ja lõpetame oma tüütud askeldamised siin igavas Maailmas ning põikame korraks palju huvitavamasse ja müstilisemasse Universiumi.


Märkus: Pildid võetud siit-sealt Internetist ja siin natuke redakteeritud ning täiendatud.


Meie Päikesesüsteemi siseplaneedid:

Päikesesüsteemi siseplaneedid


Päikesesüsteem:

Terve PäikesesüsteemEdasi, aga vaata ja imesta...:

Esimene võrdlusTeine võrdlusKolmas võrdlusNeljas võrdlus


Veel üks võrdlus: piltViies võrdlus


Ja veel pilt ning pilt.


Supergigant Antares omas loomulikus keskkonnas:

Antares omas loomulikus keskkonnas


Veel üks võrdlus seoses selle Antares tähega:

Viimane võrdlus


Ülemisest pildist järeldub see et kui meie päikesesüsteemis laiutaks punane hiidtäht Antares, siis ei oleks päikesesüsteemi siseringi (Päike ise, Merkuur, Veenus, Maa ja Marss) enam olemaski vaid selle asemel pesitseks 600 miljoni km läbimõõduga (diameetriga) Antares.
Vot seal oleks meil hea elada, lähim naaber asuks paari miljoni km kaugusel ja ei käiks närvidele ning kui kusagil peetakse ägedaid tuumasõdu, siis ülejäänud 99,9% Antares'i elanikest ei teaks ega tunneks sellest midagi... - enne peaksime aga "kuumakindlateks" arenema, aga küll evolutsioon ajab selle pisiasja juba ise korda.

Ega see Antares ainuke supergigant ole, temast on veel suuremaidki tähti ja võib olla on neid universiume hoopiski hulgim olemas... Või siis meie Universiumi sees on üks või isegi mitu veelgi suuremat universiumi või mis?
Näiteks kui ma lähen panka ja ütlen, et minu arvel oleva summa sees peab kindlasti olema ka teine veelgi suurem summa, siis nad harimatud oinad kutsuvad politsei selle peale kohale...

Antaresist veel suuremad tähed:

Veelgi suuremad...


Veel võrdlusi: pilt ja pilt.
Lõpetuseks pean Sulle vastutahtmist ja suure kadedustundega teatama, et tegelikult oled Sina see Universiumi (või Universiumite) kõige suurem ja kirkam "täht" - palun helenda igavesti ja lase ka minul end Sinu tähevalguses soojendada...


Autor - Artikli autor (tulnukas kõige vanemast ja kaugemast ClG J02182-05102 galaktikaparvest - 2010. a. seisuga) tänab Sind tähelepanu eest ja kui Sa soovid talle küsimusi esitada, siis mine kõigepealt sinna. Seejärel vajuta klahvi F5 või siis kliki üleval "Refresh" nupule, pane oma mõtted kirja ja kliki nupule Send.

Ülesse< Windows 7 pealehele ja sisukorda

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008