Windows 7 SP1 allalaadimise blokeerimine

Seitse... Windows 7 Service Pack 1 (SP1) automaatse allalaadimise ja installeerimise blokeerimine:

'Windows Service Pack Blocker Tool Kit' instrumentide komplekt neile, kes soovivad blokeerida Windows 7 Service Pack 1 (SP1) või Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1) finaalversiooni automaatse allalaadimise ja installeerimise 'Automatic Update' või siis 'Windows Update' kaudu

 

Alates juba Windows XP SP2 värskenduste (uuenduste) paketist, tegi Microsoft kättesaadavaks Service Pack blokeerimise instrumendid ja need on ette nähtud suurematele organisatsioonidele selleks et blokeerida ajutiselt värskenduste paketi (Service Pack) allalaadimise ja installeerimise 'Windows Update' kaudu. Kuid antud instrumenti võivad kasutada ka tavainimesed ja nad võivad ta laadida alla Microsoft'i saidist ning seda ilma igasuguse Sinu opsüsteemi legaalsuse kontrollita.
Kuna Windows 7 Service Pack 1 (SP1) ei sisalda midagi uut ja temasse on kokku kogutud ainult kõik enne seda paketti välja ilmunud värskendused, siis ei ole kasutajatel teda mõtet ka alla tirida ja installida. Eriti käib see nende kohta, kes kasutavad Windows 7 mittelegaalset (piraat) versiooni, sest kui nad installeerivad selle SP1 värskenduste paketi, siis tekivad neil kohe ka probleemid - see pakett tuvastab suurema osa igasuguseid kräkke, millede abil elimineeriti Windows 7 aktiveerimisprotsess.


Märkus: Windows 7 Service Pack 1 (SP1) paketist saad ülevaate sealt.


Seega kasutajad, kes ei soovi laadida alla seda SP1 paketti, need võivad käituda kahte moodi:

1) Lülitada automaatne värskenduste allalaadimine ja installeerimine lihtsalt välja (Start -> All Programs -> Windows Update, siis klikkida vasemas paanis Change settings lingile ja valida uues aknas rippmenüüst 'Never check for updates' parameeter). Seejärel kontrollida regulaarselt ise käsitsi uute värskenduste olemasolu ja laadida nist vajalikud alla ning jätta välja selle SP1 allalaadimine - kas see käsitsi tegevus käib ikka Start -> All Programs -> Windows Update kaudu. Kuid seda varianti ma ei soovitaks, sest seda käsitsi allalaadimist tuleb teha üsna regulaarselt ja Sa võid mõne olulise kriitilise värskenduse allalaadimisega hiljaks jääda või siis üleüldse unustada selle Windows Update vahendi.

2) Kasutada sedasama 'Windows Service Pack Blocker Tool Kit' instrumenti. See vahend blokeerib ainult SP1 allalaadimise ja installeerimise, aga kõik ülejäänud värskendused (sh ka SP1 paketi eelsed ja pärast teda välja ilmuvad värskendused) saad Sa ikkagi kätte ja sel juhul ei pea Sa lülitama välja seda värskenduste automaatset allalaadimist ja installeerimist.
Kuid siin peab silmas pidama ka seda et antud instrument kehtib 12 kuud alates SP1 ametlikust väljailmumise ajast; SP1 peaks ilmuma välja kusagil 2011. a. esimeses kvartalis (arvatavasti märtsi kuus, meil võib olla ka aprilli kuus) - see aeg on piisav, et kontrollida oma süsteemi ka ilma selle SP1 olemasoluta ja piraat Windowsite olemasolul leitakse selle ajaga uued kräkid, mis elimineerivad ka selle SP1 "probleemi" (ka praegu on üht-teist juba olemas - SP1 RC jaoks...).
Kui see 12 kuud mõõdub (arvatavasti 2012. a. märtsis või aprillis), siis Automatic Updates (AU) ja Windows Update (WU) vahendid ignoreerivad seda 'Windows Service Pack Blocker Tool Kit' instrumenti ja SP1 laetakse alla kõikidele süsteemidele, kus on konfigureeritud/lubatud automaatne värskenduste allalaadimine. Aga ka sel juhul ei installeerita SP1 paketti ikkagi automaatselt vaid Sa pead tema installeerimise ise lubama (Windows Update aknas või vastava teate aknas). Ühesõnaga juhul kui Sul on sel ajal Automatic Update (AU) sisse lülitatud, siis pärast ühe aasta mõõdumist, hoiatab Windows Update (WU) Sind ja küsib Sinu luba selle SP1 ("Important update") installeerimiseks. Kui Sa ei taha ka siis teda installida, siis võid lihtsalt keelduda ja ta edaspidiseks tema ka varjata ("Hide"). Juhul kui Sul aga Automatic Update (AU) välja lülitatud, siis ei pakuta Sulle ka seda SP1 paketti ja Sa saad ta soovi korral kätte ainult siis kui avad Windows Update akna ja klikid "Check for Updates."See Windows Service Pack Blocker Tool Kit (SPBlockerTools.EXE fail) sisaldab kolme komponenti, mis kõik paigaldavad või siis puhastavad ühe spetsiifilise registrivõtme, mida siis kasutataksegi Service Packs 1 (SP1) paketi tuvastamiseks ja tema allalaadimise blokeerimiseks Windows Update kaudu. Sina pead valima välja ainult ühe neist komponentidest, mis sobib kõige paremini Sinu organisatsioonile (või siis kodukompuutrile) ja need komponendid on:

1) Microsofti signeeritud käivitusfail (SPBlockingTool.exe) - Just see fail/komponent ongi meile vajalik ja tema abil luuakse üks uus spetsiifiline registrivõti, millega siis kas blokeeritakse või mitte-blokeeritakse SP1 allalaadimine Windows Update kaudu—see registrivõti on HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate.
Antud võtmes luuakse 'DoNotAllowSP' väärtuse nimi ja kui 'DoNotAllowSP' väärtuse suuruseks on 1, siis Service Packs 1 (SP1) allalaadimine blokeeritakse (Automatic Update või Windows Update kaudu).

2) Skript (SPreg.cmd) - See skript teeb sedasama mida ka eelnimetatud käivitusfail, aga siin saab määrata lisaks ka eemalasuva kompuutri nime, milles võib kas blokeerida või siis mitte-blokeerida SP1 paketi allalaadimise.

3) ADM template ehk ADM mall/põhi (NoSPupdate.adm) - see lubab administraatoritel importida grupipoliitika seadistusi, nad saaksid Group Policy keskkonnas blokeerida või mitte-blokeerida SP1 paketi allalaadimise; see on vajalik suurte võrkude jaoks.


Märkus: See instrumentide komplekt ei takista Service Packs 1 (SP1) installeerimist CD/DVD plaatidelt või siis eraldi allalaetud paketist - ta lihtsalt takistab SP1 vahendamist Windows Update kaudu.'Windows Service Pack Blocker Tool Kit' instrumentide komplekti allalaadimine ja kasutamine:

1) Lae ta alla siit (ta sobib Windows 7; Windows Server 2008 R2 jaoks) ja salvesta see SPBlockerTools.EXE fail esialgu mugavuse mõttes oma töölauale mingisse tühja uude kausta.

2) Tee allalaetud SPBlockerTools.EXE failil 2x klõps, et teda käivitada:

Käivita fail


3) Aksepteeri litsentsi ja kliki nupule Yes:

Kliki Yes


4) Kliki nupule Browse ja vali see koht, kuhu Sa tahad need failid lahti pakkida (ekstraktida); vali seesama töölaua kaust, kuhu Sa laadisid alla ka SPBlockerTools.EXE faili:

Paki lahti


Kliki OK, et alustada lahtipakkimist:

Kaust on välja valitud


5) Sinu poolt valitud kausta pakitakse lahti 3 faili ja meile on vajalik just SPBlockingTool.exe, mis on kodu- ning väikefirmade jaoks parim valik:

Parim valik6) Tee SPBlockingTool.exe failil paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Run as administrator - pilt.7) Kui aktsioon sai edukalt lõpetatud, siis pead Sa nägema alltoodud akent. Sellega loodi Windowsi registrisse üks uus spetsiifiline registrivõti (HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate) ja tema sisse omakorda 'DoNotAllowSP' binaarne kirje, mille väärtuseks pandi 1, mis blokeeribki Windows 7 Service Pack 1 (SP1) paketi toomise Sinu kompuutrisse Automatic Update või siis Windows Update kaudu.

Kõik sai tehtudWindows Service Pack Blocker Tool Kit'i uninstallimine (desinstalleerimine):

Tuletan veelkord eelpool õeldut meelde: Kui see 12 kuud mõõdub (arvatavasti 2012. a. märtsis või aprillis), siis Automatic Updates (AU) ja Windows Update (WU) vahendid ignoreerivad seda 'Windows Service Pack Blocker Tool Kit' instrumenti ja SP1 laetakse alla kõikidele süsteemidele, kus on konfigureeritud/lubatud automaatne värskenduste allalaadimine. Aga ka sel juhul ei installeerita SP1 paketti ikkagi automaatselt vaid Sa pead tema installeerimise ise lubama (Windows Update aknas või vastava teate aknas). Ühesõnaga juhul kui Sul on sel ajal Automatic Update (AU) sisse lülitatud, siis pärast ühe aasta mõõdumist, hoiatab Windows Update (WU) Sind ja küsib Sinu luba selle SP1 ("Important update") installeerimiseks. Kui Sa ei taha ka siis teda installida, siis võid lihtsalt keelduda ja ta edaspidiseks tema ka varjata ("Hide"). Juhul kui Sul aga Automatic Update (AU) välja lülitatud, siis ei pakuta Sulle ka seda SP1 paketti ja Sa saad ta soovi korral kätte ainult siis kui avad Windows Update akna ja klikid "Check for Updates."

Aga kui Sa mõtled vahepeal ümber ja soovid SP1 paketi allalaadimise ja installeerimse blokeerimise tühistada, siis tee järgmist:

1) Kliki Start, tipi Search otsingukasti sõna regedit ja vajuta ENTER.

2) Otsi ülesse järgmine võti: HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate.

3) Tee akna paremas paanis 'DoNotAllowSP' binaarsel kirjel paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Delete:

Kõrvalda 'DoNotAllowSP' kirje

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008