ÜKS hiir ja klaviatuur mitme arvuti jaoks

Synergy ÜKS hiir ja klaviatuur mitme arvuti jaoks - 'Synergy' tarkvara

 

Mitme kompuutriga ÜHEAINSA hiire- ja klaviatuuri kasutamine

 

PS! Juttu tuleb ka teisest taolisest ('Mouse without Borders') tarkvarast

 

 

Täiendus 11.09.11 - Microsoft lasi äsja välja analoogse TASUTA 'Mouse without Borders' tarkvara...

 

 

Mis on Synergy?

Synergy on tarkvara, mis lubab Sul kasutada ühteainsat hiirt ja klaviatuuri mitme erinevate või samade operatsioonisüsteemidega kompuutriga, kus iga arvuti omab omaenda displeid (kuvarit). Siin ei ole vaja spetsiaalset riistvara ja Sul peab olema ainult lokaalne võrk (kodu/töökoha traadiga / kaabliga või traadita LAN kohtvõrk). Synergy tarkvara saab kasutada Windows, Mac OS X, Linux ja UNIX kompuutritega, Sul võib näiteks üks kompuuter jooksutada mingit Windowsi, teine kompuuter mingit Linux'i distributsiooni ning kolmas hoopis Mac OS X'i ja kõikide nendega saab seda Synergy programmi kasutada.
Või siis selline näide: Sul on üks Windows XP sülearvuti, üks Ubuntu - GNU/Linux sülearvuti, üks Mac - PowerBook G4 ja üks Ubuntu - GNU/Linux lauakompuuter ning Sul on ainult ÜKS hiir ja klaviatuur. Installeerid kõikidesse nendesse kompuutritesse Synergy vastava versiooni, seejärel seadistad selle kompuutri, millega on Sinu hiir ja klaviatuur füüsiliselt ühendatud, nn "server" kompuutriks ning sead ülejäänud kompuutrid nn "klient" kompuutriteks ja saadki nende kõikidega kasutada ÜHTE hiirt ja klaviatuuri.
Ainult Windowsi kompuutritega on asi veelgi lihtsam: Sul on näiteks üks Windows XP sülearvuti, üks Windows 7 sülearvuti ja üks Windows 7 lauakompuuter. Laed Internetist alla kas 32-bitise või siis 64-bitise (või mõlemad) Synergy installeerimis/setup faili ja installeerid Synerdy tarkvara kõikidesse Windowsi kompuutritesse. Seejärel seadistad ühe kompuutri, mis on ühendatud hiire ja klaviatuuriga, nn "server" kompuutriks ja teed ülejäänud kompuutrid "klient" kopmpuutriteks" - hakkad kasutama ÜHTE hiirt ja klaviatuuri...

Sa saad oma hiirekursori viia teise arvuti ekraanile lihtsal teel nii et lohistad ta üle aktiivse displei/kuvari serva teisele displeile. Sama kehtib ka klaviatuuri kohta, Sa saad klaviatuuri kasutada seal arvutis, kus Sinu hiirekursor parasjagu asub. Peale selle ühendab Synergy ka kõikide süsteemide mälupuhvrid (lõikelauad - clipboards) üheksainsaks lõikelauaks ja Sa võid "cut-and-paste" funktsiooni kasutada oma kõikide süsteemide vahel - kopeerida / kleepida saab teksti ja pilte. Sa võid soovi korral ka sünkroniseerida kõikide süsteemide ekraanisäästjad (screen savers) ja seejärel stardivad ning peatuvad nad üheskoos. Kui Sa lülitad sisse ka "screen locking" funktsiooni, siis nõuab ainult üks ekraan parooli, et lukustada lahti ka kõik ülejäänud displeid.


Synergy tarkvara peamised vahendid:

- Ühteainsat hiirt ja klaviatuuri saab kasutada mitme kompuutri vahel; sealjuures võivad arvutid jooksutada erinevaid operatsioonisüsteeme.
- Midagi muud peale olemasoleva LAN'i (traadita või kaabliga võrgu) ei ole vaja; traadita WiFi võrgu puhul ühenda oma kompuutrid Ethernet kaablite abil ruuteri või switch'i (jaoturi) külge.
- 'Copy' ja 'paste' võimalus kompuutrite vahel (võib teksti ja pilte kopeerida).
- Sa võid sealjuures kasutada ühel kompuutril ka mitut kuvarit.
- Sa võid vajaduse korral lukustada oma hiire ainult ühele kuvarile (ekraanile).
- Võob kasutada nn "screen locking" funktsiooni.
- Võib määrata klahvide funktsioone...


Synergy toetab Windows (näiteks Windows XP SP3, Windows Vista SP1, Windows 7), Mac OS X, Linux ja UNIX operatsioonisüsteeme.

Mitu kompuutrit ja üksainus hiir ning klaviatuur

ÜlesseMida Sul on Synergy kasutamiseks vaja:

1) Vähemalt kahte või siis mitut kompuutrit, mis asuvad samas kohtvõrgus (LAN).


2) Synergy installeerimisfaili ja selle saad laadida alla sealt.


Uuendatud 2015: Nüüdseks on see Synergy tarkvara tasuliseks tehtud [baasversioon (Basic) - $29.00] ja kes ei soovi seda raha välja käia, see võib teha järgmist:

* Laadida siitsamast alla Synergy vanemad BETA versioonid (enda 32-bit või siis 64-bit Windowsi süsteemi jaoks), mis töötavad vägagi rahuldavalt - Synergy.zip

* Laadida siitsamast alla Synergy uuemad "stable" versioonid (enda 32-bit või siis 64-bit Windowsi süsteemi jaoks) - Synergy_Nightly_Installer_Free.zip.


3)
Enne kui Sa alustad, pead veel teadma kahte terminit: "server" kompuuter ja "client" kompuuter. Kui Sa installeerid Synergy tarkvara, siis pead Sa kõigepealt määrama ära "server" kompuutri: see on see kompuuter, mille külge on hiir ja klaviatuur füüsiliselt ühendatud. Aga kõik ülejäänud kompuutrid on "clients" kompuutrid, st kliendid. Kõigepealt peadki üles seadma selle 'server' kompuutri.Synergy tarkvara installeerimine ja seadistamine:

Edasi tuleb juttu siis Synergy tarkvara allalaadimisest, installeerimisest ja tema seadistamisest nii "server" kui ka kõikides ülejäänud "client" kompuutrites. Kuna enamik kasutajaid jooksutavad Windowsi arvuteid, siis tulebki juttu just antud kompuutritest. Selle näite puhul kasutan siis tööl kahte kõrvutiasuvat Windows 7 Pro (64-bit) lauakompuutrit, kus vasema arvuti külge on füüsiliselt ühendatud hiir kui ka klaviatuur - selle kompuutri määrame siis server kompuutriks ja paremal asuv kompuuter jääb siis klient kompuutriks.

Märkus: Mac OS X, Linux ja UNIX kompuutrite puhul käib Synergy tarkvara kasutamine tsipa erinevalt, aga üldprintsiip jääb ikkagi samaks...


1) Eeltööd:

- Lae alla Synergy setup fail (lingid eelpool).

- Installeeri Synergy tarkvara KÕIKIDESSE kompuutritesse. Windows Vista ja Windows 7 kompuutrites tee Synergy installeerimisfailil (antud juhul siis synergy-1.4.2-Windows-x64.exe failil) paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Run as administrator (see ei ole küll kohustuslik, aga siiski soovitatav):

Run as administrator


Synergy installeerimine käib kähku ja siin ei ole vaja midagi selgitada.


2) Server kompuutri seadistamine:

Kui Sa oled Synergy installeerimise KÕIKIDESSE kompuutritesse lõpetanud, siis mine sinna kompuutrisse, mille külge on hiir ja klaviatuur füüsiliselt ühendatud ning tee see arvuti "server" kompuutriks:

- Käivita seal Synergy programm: Kliki nupule Start, siis All Programs, tee Synergy kiirkorraldusel paremklõps ja kliki kontekstmenüüs Run as administrator käsule (seda tee Vista ja Win 7 puhul, aga Win XP jooksutamisel käivita ta niisama):

Käivita Synergy programm


- Pane linnuke ülemisse Server (share this computer's mouse and keyboard) kontrollruutu:

Aktiveeri ülemine ruut


- Seejärel kliki siinsamas Configure Server... nupule ja avatakse Server Configuration dialoogiaken, kuhu saad lisada kõik ülejäänud arvutid (client kompuutrid), mida hakatakse siis siinse server-kompuutri külge ühendatud hiire- ning klaviatuuriga juhtima. Antud dialoogiaknas on vaikimisi avatud Screens and links vaheleht (sakk) ja Sa näed siin graafilises paigutuses juba oma server-kompuutri ikooni (antud juhul siis Kasutaja2-PC kompuuter). Siin pannakse selle serveri nimeks automaatselt see nimi, mis on ka Sinu kompuutri nimeks seal Control Panel\System and Security\System akna rea Computer name järel (kliki Start, tee Computer kiirkorraldusel paremklõps ja vali käsk Properties, siis näedki oma kompuutri nime...):

Server kompuuter on juba paika pandud...


Nüüd, et lisada siia aknasse ka kõik teised kompuutrid (kliendid), siis pead Sa teadma ka nende nimesid:

* Vista ja Win 7 puhul kliki igas kompuutris nupule Start, tee Computer kiirkorraldusel paremklõps ja vali käsk Properties, siis näedki allpool rea "Computer name" järel oma klient-kompuutri nime- pilt.

* Windows XP puhul kliki nupule Start, tee My Computer kiirkorraldusel paremklõps ja vali käsk Properties, seejärel ava vaheleht Computer Name ning vaata rea "Full computer name" järel... - pilt.


- Kui Sa tead oma klient-kompuutrite nimesid, siis lohista siin ülemises aknas paremast ülanurgast see sinine komuutri ikoon alla sinna kohta, kus see klient-kompuuter tegelikult asub. Antud näite puhul kasutame me ainult kahte Win 7 lauakompuutrit, kus vasemal pool asub server-kompuuter (Kasutaja2-PC) ja temast paremal pool asub teine Win 7 lauakompuuter, mille nimeks on Kasutaja1-PC. Siin on asi lihtne, lohistame ülevalt selle ikooni alla juba paigasoleva server-kompuutri kõrvale - temast paremale poole.

Lohista õigesse kohta...


- Nüüd tee sellel uuel äsja juurdelisatud Unnamed ekraanil 2x klõps ja tipi tema jaoks ka ekraaninimi (klient-kompuutri tegelik nimi), antud näite puhul siis Kasutaja1-PC ning kliki all nupule OK:

Tipi kompuutri nimi


Ja tulemus:

Ja tulemus...


Sama ülemine aken, aga juba täpsemate selgitustega... - pilt.

Märkus: Sa võid ka selles ülemises "Server Configuration" aknas siin juba olemasolevaid ekraane/kompuutreid teise/uude kohta lohistada, neid kustutada (lohistad vastava ikooni ülal vasemas nurgas asuvale prügikasti ikoonile) ja redakteerida tehes vajalikul ekraanil 2x klõpsu. Toon siin ära veel ühe näite sellest et kuidas võivad kompuutrid kodus (või tööl) olla paigutatud ja kuidas nendega saab siis kasutada ainult ühte hiirt ning klaviatuuri - pilt kodust.


- Kui Sul on neid klient kompuutreid rohkem, siis lohista nad kõik järjest siia aknasse ja omista neile ka nende õiged nimed. Paiguta nad lohistamise käigus server-kompuutrist paremale/vasemale, üles/alla ja vajaduse korral ka mingi klient-kompuutri kõrvale või tema kohale/alla... - nii nagu need arvutid ka reaalselt Sinu töölaual/ruumis asuvad.
Kui valmis, siis kliki siin Server Configuration aknas nupule OK, et teda sulgeda ja Sa jõuad tagasi sinna esimesse Synergy avaaknasse, jäta see lahti:

Avaaken


Märkus: Kui Sa tahad määrata Mac kompuutri serveriks, siis on see protsess SynergyKM kasutamise puhul üsna sarnane...

Synergy varasemate versioonidega oli seda server kompuutrit üles seada ja temaga client kompuutreid ühendada tsipa keerulisem; seal tuli ka kompuutrite nimede asemel kasutada mõnikord hoopis nende IP aadresse.3) Sea üles oma klient-kompuutrid:

- Nagu ma juba eelpool mainisin, sii tuleb Sul Synergy installeerida kõikidesse kompuutritesse, seega kui Sa seda veel ei teinud, siis installi ta nüüd ka oma klient-kompuutritesse (st nendesse arvutitesse, millede külge ei ole hiirt ja klaviatuuri füüsiliselt ühendatud).

- Kui Sa oled Synergy installeerimise ka kõikidesse "client" kompuutritesse lõpetanud, siis käivita esimeses klient-kompuutris Synergy programm: Kliki nupule Start, siis All Programs, tee Synergy kiirkorraldusel paremklõps ja kliki kontekstmenüüs Run as administrator käsule (seda tee nüüd Vista ja Win 7 puhul kohe kindlasti, aga Win XP jooksutamisel käivita ta niisama).

- Seekord aga pane linnuke alumisse Client (use another computer's keyboard and mouse) ruutu:

Pane linnuke alumisse ruutu


- Tipi allpool "Name of the server" tekstilahtrisse oma server kompuutri nimi, antud näite puhul oli server-kompuutri nimeks siis Kasutaja2-PC:

Tipi server-kompuutri nimi


- Lõpuks proovi ühendus saada, kliki Start nupule: esmalt oma server-kompuutris (seal jäi see Synergy aken lahti) ja alles seejärel siinsamas client-kompuutris. Proovi lohistada oma hiirekursor server kompuutrist üle siia klient kompuutrisse - loodame, et õnnestub!

Siin klikiti esmalt server kompuutris nupule Start, mis muutus pärast seda "Stop" nupuks:

mmm


Siin aga klikiti client kompuutris nupule Start:

Asi töötab...


- Kui Sul on neid klient-kompuutreid rohkem, siis korda neid eeldud samme ka nende puhul...

ÜlesseSynergy automaatne käivitamine (näiteks pärast arvuti restarti):

OLULINE! Sa pead ka nii seadma, et Synergy stardiks pärast kompuutri käivitamist (restarti) või sisselogimist automaatselt. See samm on igas platvormis erinev, aga toon siin ära Windows süsteemide näite. See konfiguratsiooni muutmine ei käivita ega peata aktuaalselt Synergy tööd vaid need muudatused jõustuvad järgmine kord kui Sa käivitad kompuutri või siis logid end süsteemi.

Windows Vista/Win 7 client kompuutrite puhul Sa ei saa kasutada Synergy 1.3.6 versiooni ja seda seepärast et pärast Windows XP opsüsteemi tegi Microsoft turvaalased uuendused. Kuid alates Synergy 1.4.1 BETA versioonist on see probleem lahedatud - seega lae Internetist alla kas Synergy 1.4.2 BETA või siis Synergy 1.4.3 BETA versioon.


1) Server kompuutris (see, mille külge on füüsiliselt hiir ja klaviatuur ühendatud) tee järgmist:

- Mine server-kompuutrisse, käivita Synergy programm paremklõpsu käsu Run as administrator abil (juhul kui Sa ta vahepeal sulgesid) ja kliki üleval menüüd Edit -> Settings:

Kliki Edit - Settings


- Pane linnuke Automatically start server or client when GUI starts kontrollruutu ja kliki OK:

Aktiveeri alumine ruut


- Seejärel kliki peaaknas menüüd Edit -> Services:

Kliki Edit - Services


- Kliki uues aknas üleval "Server" sektsioonis nupule Install:

Kliki üleval Install nupule


- Kliki OK ja sulge Close nupu abil ka see eelmine "Windows Services" aken:

Kliki OK


2) Client kompuutrites tee järgmist:

Üldiselt tuleb siin sedasama teha, ainult et teises "Windows Services" aknas tuleb klikkida nüüd alumisele Install nupule...

- Mine klient-kompuutrisse, käivita Synergy programm paremklõpsu käsu Run as administrator abil (juhul kui Sa ta vahepeal sulgesid) ja kliki üleval menüüd Edit -> Settings (pilt on sellest eelpool).
- Pane linnuke Automatically start server or client when GUI starts kontrollruutu ja kliki OK (pilt on sellest eelpool).
- Seejärel kliki peaaknas menüüd Edit -> Services (pilt on sellest eelpool).
- Nüüd aga kliki järgmises aknas allpool "Client" sektsioonis nupule Install (pilt on sellest eelpool).
- Kliki OK ja sulge Close nupu abil ka see eelmine "Windows Services" aken.

- Korda sedasama tegevust ka teiste client-kompuutrite jaoks...

ÜlesseProbleemid: Vista ja Win 7 kompuutrite puhul tee lisaks ka järgmist:

Windows Vista ja Windows 7 puhul võivad tekkida teatud probleemid... ja seda eriti siis kui jooksutatakse programme, mis nõuavad administraatori õigusi. Asi on Synergy puhul nii et ta "lukustatakse/blokeeritakse" siis kui esiplaanile tõuseb mingi 'admin mode' rakendus. Et seda vältida, peab ka Synergy programmi kävitama adminisraatori õigustega.

1) Anna Synergy programmile administraatori õigused (tee seda kõikides kompuutrites):

- Mine C:\Program Files\Synergy\ kausta.
- Tee seal gsynergy.exe failil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties.
- Ava "gsynergy.exe Properties" dialoogiaknas vaheleht Compatibility ja pane seal linnuke ruutu Run this program as an administrator ning kliki OK:

Pane linnuke ruutu ja kliki OK


Märkus: Sa võid alternatiivina teha ka sellel Synergy kiirkorraldusel, mille kaudu Sa ta tavaliselt käivitad, teha paremklõpsu ja valida käsu Properties. Seejärel klikkida vahelehel "Shortcut" allosas nupule Advanced... ja panna uues aknas linnuke Run as administrator kontrollruutu:

Pane linnuke ruutu...2) Sea üles süsteemi automaatne sisselogimine (vajalik ainult client-kompuutrite puhul, aga võid seda teha ka server-kompuutris):

- Kliki nupule Start, tipi Search kasti sõna netplwiz ja vajuta ENTER (või kliki üleval otsingutulemustes netplwiz lingile):

Tipi sõna...


Märkus: Sa võid alternatiivina tippida ka sõna userpasswords2 ja vajutada ENTER.


- Korista linnuke ruudust "Users must enter a user name and password to use this computer" ja kliki all nupule Apply:

Korista linnuke ära...


- Järgmises, Sinu kasutajanime ja parooli, aknas sisesta oma parool kaks korda ja kliki nupule OK. Kui Sul ei olegi parooli määratud, siis kliki seal kohe nupule OK. Kliki nüüd ka selles "User Accounts" aknas nupule OK, et teda sulgeda.

Märkus: See asi töötab ka Windows XP puhul väga hästi...3) Lülita UAC hoiatusaken 'Administraatorite' jaoks välja:

Kui Sa logid end Vista või Win 7 süsteemi administraatorina sisse ja kui Sa tahad teha mingeid konfiguratsioonimuudatusi või kui käivitatakse mingi adminõigusi vajav tarkvara, siis ilmub ekraanile User Account Control (UAC) hoiatusaken, kus pead klikkima nupule Continue:

Pead klikkima 'Continue'


Kui Sin on need UAC hoiatusaknad ära tüüdanud, siis võid nende ilmumise Administraatorite jaoks ära keelata.a) Windows 7 / Vista Business või Ultimate versioonide jooksutamisel tee järgmist:

- Kliki nupule Start, tipi Search tekstikasti sõna secpol.msc ja vajuta ENTER:

Tipi sõna ja vajuta ENTER


- Seejärel ava vasemas paanis Local Policies -> Security Options haru, otsi paremal loetelust üles "User Account Control: Behavior of the elevation prompt for administrators in Admin Approval Mode" parameeter ja tee tal 2x klõps - pilt.

- Vali rippmenüüst "Elevate without prompting" parameeter ja kliki OK:

Vali rippmenüüst see parameeterb) Windows 7 või Vista Home versiooni kasutamisel tee järgmist:

Nende puhul ei saa Sa seda Local Security Policy konsooli käivitada ja kasuta sel juhul järgmist registri häkki:

- Kliki nupule Start, tipi Searhc otsingukasti sõna regedit ja vajuta ENTER.

- Otsi vasemal paanis üles järgmine registrivõti:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

- Tee paremal ConsentPromptBehaviorAdmin väärtusel paremklõps ja sisesta tema suuruseks 0 ning kliki OK.

- Sulge Registry Editor aken.

PS! Kui tahad selle uuesti taastada, siis mine sinna tagasi ja pane ConsentPromptBehaviorAdmin väärtuseks jälle 2 ning kliki OK. Sa võid selle System võtme lisada ka Windows Registry Editor'i lemmikute alla, et seda ConsentPromptBehaviorAdmin väärtust hiljem kiiremini üles leida: märgista see ConsentPromptBehaviorAdmin väärtus (või siis vasemas paanis System võti) ja kliki üleval menüüribal Favorites -> Add to Favorites...Viimased märkused: Kui Sa tahad oma vana Synergy programmi uninstallida, et teda uuema versiooniga asendada või selleks et teda probleemide korral reinstalleerida, siis tee seda mingi kolmandate firmade uninstallimise tarkvaraga, näiteks Revo Uninstaller abil - rohkem infot. Seejärel veendu, et kaustateel C:\Users\{Sinu-Kasutajanimi}\Documents\ oleks kustutatud synergy.sgc fail.

Kui Sul töötab Synergy normaalselt, siis pead all tegumirea paremas osas nägema järgmist ikooni:

ikoon


Proovi teda ja Sa ei pea enam iialgi kasutama sellist riistvaraseadet/"monstrumit" nagu 'KVM' ning nüüd juba üleliigseid klaviatuure ja hiiri - pilt.

Ülesse
Täiendus 11.09.11 - Microsoft lasi äsja välja analoogse tasuta 'Mouse without Borders' tarkvara...

Vaevalt sain ma oma ülaltoodud artikliga lõpetatud kui ilmus teade, et ka Microsoft lasi äsja välja taolise tasuta ja suurepärase Mouse without Borders programmi - see on Microsoft Garage projekti raames loodud tarkvara. See programm vaatab kõiki Sinu kompuutreid kui ühtainsat töölauda ja Sa võid sel teel töötada oma kohtvõrgus kuni nelja kompuutriga. Näiteks kui Sa töötad korraga kahe-kolme kompuutriga, siis saad kõikide nende jaoks kasutada ÜHTE hiirt ja klaviatuuri nii nagu oleks tegemist üheainsa kompuutriga. Peale selle saad Sa kõikide nende kompuutrite vahel ka oma faile üle viia - Sa valid mingis kompuutris faili ja lohistad selle siis hiirega teise kompuutrisse üle (see hea võimalus puudub näiteks Synergy programmis, seal saab ainult tekste ja pilte mälupuhvri kaudu üle viia).
Ühesõnaga lubab see 'Mouse without Borders' tarkvara Sul pääseda ligi kuni neljale kompuutrile üheainsa hiire ja klaviatuuri abil nii nagu oleksid nad üksainus kompuuter. Peale eeltoodu võib veel:

- Mingi kompuutri külge võib olla lülitatud ka veel teine dislpei/monitor.
- Sa võid blokeerida ligipääsu või siis logida sisse kõikide kompuutrite Windowsi süsteemi ühestainsast kompuutrist.
- Sa võid seadistada ka Windowsi sisselogimise ekraani.
- Ka saab kasutada ühist mälupuhvrit/lõikelauda (Clipboard - saab copy/paste't kasutada).
- Teistel kompuutritel võib ka ekraanisäästja blokeerida.

'Mouse without Borders' sobib praegu veel ainult Windowsi kompuutritele, seega ära proovi teda teiste platvormide puhul! Sa pead selle programmi installeerima kõikidesse Windowsi kompuutritesse, mida Sa tahad üheainsa hiire ja klaviatuuriga juhtida. Sinu kompuutrid peavad olema võrku ühendatud ja soovitav on nad võrku ühendada just Ethernet kaudu, st ühendad iga kompuutri Ethernet kaabli näiteks oma traadita (WiFi) ruuteri külge. (Traadita võrgus ei tarvitse see 'Mouse without Borders' tarkvara alati töötada.)


Märkus: Microsofti poisid on päris põneva nime sellele uuele tarkvarale välja mõelnud ja seda nime võib tõlgendada ka kui "Hiir ilma Riigipiirideta". Seega võiks karja päris hiiri narkotse täis pumbata ja nad seejärel üle riigipiiride Mikistani peakorteri Redmond'i poole teele saata. Ja kui Redmondi poisid on end mõnuainet täis pumbanud, siis muutuvad nende mõtted veelgi lennukamateks ja fantaasiarikkamaks—välja hakkavad ilmuma sellised tooted nagu näiteks "Windows without Kernel", "Windows without Viruses and Spyware", "PC without Hardware", "Motherboard without a CPU", "Microsoft World without MAC" jne... ja kui nad end lõplikult sassi nuusutavad, siis lastakse välja selline toode nagu "World without Microsoft".


'Mouse without Borders' installeerimine:

1) Lae siit MouseWithoutBordersSetup.msi installeerimisfail alla oma selle kompuutri töölauale, millega on ja hakkavad olema ühendatud Sinu hiir ning klavitatuur - see kompuuter saab olema siis nagu server kompuutriks (põhikompuutriks).

Sealt veebilehelt saad võib olla antud tarkvara uuema versiooni.

Seejärel tee sellel allalaetud MouseWithoutBordersSetup.msi failil 2x klõps.

2) Esimeses aknas kliki nupule Accept and Install:

Esimeses aknas kliki nupule Accept and Install


3) Teises aknas kuvatakse installeerimise kulgu ja kui valmis, siis kliki kolmandas aknas nupule Finish.
4) Nüüd oota natuke ja seejärel ilmub järgmine aken:

Kliki vastavale nupule


Selles ülemises aknas küsitakse Sinult, et kas antud tarkvara on võrgus ka mingisse teise kompuutrisse juba installeeritud. Kui Sa klikid Yes, siis ilmub aknake, kuhu pead sisestama turvakoodi ja kompuutri nime, et luua temaga ühendus. Kui Sul ei ole teda veel teise kompuutrisse installeeritud, siis kliki siin No ja seejärel luuakse see turvakood automaatselt ning ta kuvatakse järgmises aknas koos Sinu kompuutri nimega. Kuna me installeerime ta alles esimesse kompuutrisse, siis kliki siin nupule No (vaata eelmist pilti) ja seejärel ilmub turvakoodi ning Sinu kompuutri nimega aken, vaata järgmist pilti:

Kirjuta andmed üles


5) Jäta see aken lahti või siis kirjuta need andmed sealt üles ja alusta 'Mouse without Borders' programmi installeerimist järgmisse kompuutrisse (nüüd juba klient-kompuutrisse) - seal läheb neid andmeid vaja...
6) Kui oled järgmises kompuutris 'Mouse without Borders' programmi installeerimise lõpetanud, siis kliki tema avaaknas nüüd nupule Yes:

Kliki 'Yes'


7) Sisesta siia need eelmisest esimesest kompuutrist (põhikompuutrist) saadud turvakood ja kompuutri nimi ning kliki nupule LINK:

Sisesta andmed


Loodi ühendus:

loodi ühendus


!!! Sa pead seejärel neid samme kordama igas kompuutris, mida Sa tahad ÜHE hiire- ja klaviatuuriga juhtida (saab kasutada kuni nelja Windowsi kompuutrit).

'Mouse Without Border' töötab ekraani paremal allääres asuva ikooni kaudu. Tee temal paremklõps ja seejärel avatakse kontekstmenüü - see näide on Windows 7 süsteemist:

tema ikoon


Kontekstmenüü


Settings aknas saad Machine Setup vahelehel muuta võrguühenduse parameetreid, vaadata oma turvakoodi, peatada juba ühendatud kompuutriga ühenduse ja resettida kõik ühendused.
Settings akna Other Options vahelehel saad aga lülitada sisse Wrap Mouse, mälupuhvri ühise jagamise ja Logon Screen logo varjamise; Sa võid teistel kompuutritel blokeerida ekraanisäästja (screen saver) ja lülitada välja Control-Alt-Delete.

'Mouse without Borders' tarkvara sarnaneb analoogse 'Synergy' programmiga, aga Synergy ei paku niipalju täiendavaid võimalusi nagu teeb seda Microsofti programm. 'Mouse without Borders' tarkvara miinuseks on aga see et teda ei saa kasutada teiste platvormidega (ainult Windowsiga saab kasutada); teda saab kasutada ainult kuni nelja kompuutriga. Kuid kokkuvõttes tasub teda Windowsi kompuutritega proovida ja Sa ei pea enam iialgi kasutama sellist riistvaraseadet/"monstrumit" nagu 'KVM' ning nüüd juba üleliigseid klaviatuure ja hiiri:

KVM

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

Arvutiabi SISUKORD

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008