Start menüü ja uus 'Aero Peek'

Seitse...Windows 7—tema uued vahendid I. osa

 

Windows 7 Start menüü ja uus 'Aero Peek' funktsioon

 

(See uus "Aero Peek" funktsioon kehtib ka Windows 10 suhtes.)

 


Windows 7 Stardimenüü (Start menu):


Windows 7 Start menüü on iseenesest väga sarnane Windows Vista omaga kuid ka teda muudeti natuke visuaalsemaks ja funktsionaalsemaks, kus Windows 7 stardimenüü struktuur muudeti rohkem arusaadavamaks ja täpsemaks.

* Kui Sa teed seal Stardimenüüs mingil programmil paremklõpsu ja valid käsu Pin to Taskbar, siis kinnitatakse see programm tegumireale (Superbar'ile) ja sellega muutub see endine Quick Launch riba võib olla isegi üleliigseks...
* Ka on täiustatud Search vahendit ja Start menüü värv muutub vastavalt Windows Aero teemavärvile.

Windows 7 Start Menu kohe pärast Windows 7 installeerimist (antud juhul siis Windows 7 RC installeerimist):

Windows 7 Ultimate Start menüü


Allpool on toodud pilt Windows 7 stardimenüüst, mida on kasutaja poolt juba natuke muudetud, näiteks lisati siia Run... ja Administrative Tools lingid, Power nupp seati Sleep režiimile ja ülesse pandi ka kasutaja enda pilt (Seda saab teha Start > Control Panel > User Accounts and Family Safety > User Accounts alt) - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Win 7 Start menu


* Sarnaselt Windows XP ja Vista vaikimisi Start menüüle, koosneb ka Windows 7 stardimenüü kahest veerust, kus vasemas veerus kuvatakse need programmid, mida Sa kasutad kõige sagedamini või siis need, mida Sa viimati kasutasid. Parempoolses paanis aga kuvatakse olulised süsteemikaustad, näiteks nagu Control Panel, Devices and Printers, Documents jne...
Start menüü kaudu võid samuti kiiresti kävitada kõige sagedamini kasutatavaid programme ja avada enimkasutatavaid dokumente ning selleks on seal ette nähtud järgmised oblastid:

- Start menüü külge haagitud/kinnitatud programmid (Pinned programs): See oblast asub stardimenüü üleval vasemas nurgas, horisontaaljoone kohal. Sinna pannakse need programmid, mida Sa tahad pidevalt kasutada ja Sa panid nad sinna paremklõpsu käsu Pin to Start Menu abil. Need programmid jäävadki sinna senikauaks kuni Sa nad ise sealt soovi korral ära koristad (paremklõpsu käsu Unpin from Start Menu abil).

- Hiljuti kasutatud programmid: Need proged pannakse kohe pinned programmide alla ja nendeks on siis need programmid, mida Sa kõige viimati kasutasid.

- Start menüü Search kast (otsingukast): See kast asub vasemal allosas otse All Programs all. Tema kaudu saad Sa kiiresti ülesse leida ja avada suvalise kausta või faili, käivitada ükskõik millise programmi või utiliidi - piisab sellest kui Sa tipid sinna ainult mõne vajaliku sümboli (või tähe).
Näiteks kui me tahame kiiresti avada Desktop Gadget Gallery vahendit, siis piisab sellest kui me tipime sinna otsingukasti ainult kaks tähte: ga - pilt.

- All Programs kaust: Klikkides nupule Start ja seejärel All Programs, avatakse alfabeetilises järjestuses programmide loetelu. All Programs menüü genereeritakse kahe kausta sisu ühendamise teel: a) Sinu personaalse kausta, asukohaga %AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs ja b) Kõikide kasutajate kausta, asukohaga %ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs.

Start menüü - pilt.


* Kui Sa teed siin Start menüüs mingil programmil paremklõpsu ja valid käsu Pin to Taskbar, siis kinnitatakse see programm jäädavalt tegumireale (Superbar'ile), loomulikult võib ta sealt vajaduse korral jälle ära koristada -

Pin to Taskbar


* Ka Start menüü toetab Jump List funktsiooni -

Jump List tugi...


Märkus: Jump List funktsioonist on juttu siin.


* Ka on täiustatud Search vahendit ja mille otsingutulemusi kuvatakse nüüd teismoodi -

Search vahend


* Stardimenüü värv muutub vastavalt Windows Aero teemavärvile ja alloleval pildil ongi vahetatud Aero teemat ning kohe muutus ka Start menüü värv -

Vahetati Aero teemat


* Windows 7 stardimenüüs on järgmised elemendid ja muudatused: Getting Started, Windows Media Center, Calculator, Sticky Notes, Snipping Tool, Paint, Remote Desktop Connection, Magnifier ja Solitaire. Nüüd on Computer ja Games pandud ühe grupi alla; Devices and Printers on nüüd pandud hoopis Default Programs kohale (ülespoole), mis peaks siis näitama seda et tegemist on tähtsama "asjaga" ja eks ta nii olegi...

* Shut down ehk Power nupp ja tema menüü on nüüd vaikimisi seatud kompuutri täieliku sulgemise ("Shut down") seadistusele (Windows Vista's oli ta "Sleep" seadistusega), aga nüüd on seda lihtne muuta ja seda saab teha Taskbar and Start Menu Properties dialoogiakna lehe/saki Start Menu kaudu, eelpool oli sellest ka juttu.

* Element "All Programs" ei ole enam rasvase (paksu) kirjaga ja kui Sa avad selle All Programs menüü, siis näed, et sealt on kadunud Extras and Upgrades kaust koos tema sees olnud linkidega (Small Business Resources, Windows Marketplace ja Windows Web Site).

* Oma stardimenüüd saad Sa seadistada kui teed Start nupul paremklõpsu ja valid käsu Properties ning klõpsad seejärel nupule Customize...:

Seadista Stardimenüüd


Sa saad määrata seda et kuidas Stardimenüü linke, ikoone ja menüüsid kuvatakse, Sa saad lisada sinna puuduvaid ning vajalikke elemente, näiteks nagu Run command käsu, Sa võid seal eemaldada mittevajalikud kirjed, Sa võid määrata suurte ikoonide asemele väiksed ikoonid (Koristad seal linnukese ruudust "Use large icons") jne...:

Seadista oma Start menüüd


Nüüd on siia aknasse lisatud ka Homegroup ja Downloads elemendid ning Sul on võimalus määrata seda et kui palju viimati kasutatud elemente kuvatakse korraga Jump Lists loetelus siis kui Sa teed oma tegumiriba mingil nupul/ikoonil paremklõpsu või avad Stardimenüüs mingi hiljuti kasutatud programmi Jump List menüü. Kui Sa vaatad eelmist pilti, siis näed seda et ripploetelus "Number of recent items to display Jump Lists" on vaikimisi seatud 10 elemendi korraga kuvamiseks ja juhul kui neid viimati kasutatud faile peaks olema rohkem, siis kõige uuemad elemendid lükkavad vanemad sellest loetelust välja - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Korraga kuvatakse 10 elementi


Kui Sa muudad selle "Number of recent items to display Jump Lists" rippmenüü vaikimisi pakutud numbri "10" suuremaks, siis kuvatakse Jump List loetelus ka rohkem viimati kasutatud elemente:

Kuvatakse rohkem elemente


Start menüü Jump List loetelu (Paint programmis viimati avatud pildid) - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Start menüü Paint programmi loetelu


* Äsja installeeritud programmid (See uuendus ilmus alates Windows 7 Beta väljalaskest)—Kui Sa installeerid mingi uue programmi, siis pannakse tema kiirkorraldus automaatselt ka Start menüü allossa, et kasutaja saaks talle kiiresti ligi ja vajaduse korral lohistada ta oma tegumireale, et talle tulevikus ruttu ligi saada. (See kiirkorraldus lisatakse sinna ajutiselt.) - pilt.


* Muudetud on ka Start nuppu (Start orb)—tekst "Start" on eemaldatud ja Start nupule ilmub "oreool"(sfäär - "orb") kui Sa viid oma kursori tema kohale. Alloleaval pildil on toodud ära antud nupu erinevad kuvamisviisid, mis sõltuvad vastavalt meie tegevusest: normaalne, viime kursori nupu kohale ja klõpsame seda stardinuppu:

Start orb nupu välimused


NB! Juhul kui Sul on värskenduste/uuenduste (Updates) allalaadimine seatud automaatsele režiimile (vaikimisi ta nii ongi pandud ja seda saab muuta Control Panel > System and Security > Windows Update > Change settings kaudu) ja kui mingite uuenduste installeerimine alles käib (taustrežiimil), siis ilmub Power nupu peale kilbikujuline ikoonike. See ikoon tuletab Sulle meelde, et enne arvuti sulgemist või tema viimist sleep režiimi tuleb Sul lasta nende värskenduste installeerimine lõpetada. Tee all tegumiriba paremas osas teadete väljal Action Center ikoonil klõps ja seal kuvatakse tavaliselt ka sellekohane info, klõpsa sellel infol jne... Taoline värskenduste installeerimise teateikoon võib ilmuda ka otse tegumiribale (mitte selle teadete väljale), klõpsa sel juhul sellele ikoonile.


installeeri värskendused...Kuidas taastada Windows 7 stardimenüüst kadunud otsingukasti (Search Box) ja ka muud otsinguprobleemid:

Kui Sa avastad, et Stardimenüüst on see otsingukast (Search Box) kadunud, siis tähendab see seda et Sinu süsteemis on otsingukomponent välja lülitatud (administraatori poolt või siis Windows 7 installeerimise ajal). Et seda väga vajalikku otsingukasti jälle tagasi tuua, tee järgmist:

1) Vajuta WinKey + R klahvikombinatsiooni, et tuua esile Run dialoogiakent.
2) Tipi Run akna käsureale OptionalFeatures.exe ja vajuta ENTER.
3) Selle peale ilmub kohe see Windows Features aken, mille kaudu saame siis Windowsi enda komponente kas sisse- või välja lülitada.

Märkus: Sa võid alternatiivina antud akna avada ka nii: Kliki nupule Start, siis Control Panel ja seejärel kliki Programs kategoorialingi all lingile Uninstall a program (või kui Sul on Control Panel aknas ikoonivaade, siis klõpsa seal lingile Programs and Features). Kliki 'Programs and Features' akna vasemas paanis lingile Turn Windows features on or off (pilt).

4) Pane linnuke "Windows Search" komponendi ees asuvasse kontrollruutu ja kliki nupule OK:

Pane linnuke "Windows Search" komponendi ees asuvasse kontrollruutu ja kliki nupule OK


5) Oota natuke kuni see otsinguvahend lisatakse ja kliki viimases aknas Restart Now (Taaskäivita kohe) nupule, et teha kompuutri restart (taaskäivitamine):

Oota natuke kuni see otsinguvahend lisatakse ja kliki viimases aknas Restart Now nupule


Märkus: Kui see "Windows Search" komponent on välja lülitatud, siis puuduvad ka järgmised asjad:

- Kõik Windowsi otsingukastid on kadunud (Windows Explorer, Start menüü, Control Panel akende, Documents library akna ja ka muude "libraries" omad).
- Programmid, mis on seotud Windowsi otsinguga, võivad mitte funktsioneerida korralikult.
- Internet Explorer ei oma laiendatud otsinguvõimalusi.
- Tablet PC käsitsikirjutamine ei tööta.
- Windows Media Center ei oma laiendatud otsinguvõimalusi.
- Control Panel ja Folder Options akende otsingufunktsioonid eemaldatakse (st Juhtpaneeli indekseerimine ja Folder Options akna 'Search' vaheleht).
- Windows ei tunne enam ära otsingule põhinevaid failtüüpe: search-ms, searchconnector-ms ja osdx.

Ülesse
Windows 7 uus "Aero Peek" funktsioon (kehtib ka Windows 10 suhtes):


See uus vahend on isegi päris põnev ja see on selleks et Windowsi kasutaja saaks kiiresti ja veatult leida tegumirealt (Superbar'ilt) üles vajaliku avatud kaustaakna või käivitatud programmi ning selleks tulebki nüüd appi see Aero Peek ("piilumise") funktsioon. Kui kasutaja viib oma hiirekursori mingi grupeeritud kaustade või programmide grupiikooni/nupu kohale, siis ilmuvad need aknad kõigepealt selle nupu kohale (pisipiltide eelvaate akende reana). Kui kasutaja viib nüüd hiirekursori edasi mingile pisipildile (eelvaateaknale), siis tuuakse see aken ekraanile ja seda tema täielikus suuruses nii nagu ta oli seda enne tema tegumireale allaviimist ehk ikoniseerimist. Samal ajal aga varjatakse kõik seni ekraanil lahtiolnud aknad, nad muudetakse läbipaistvateks (aero efekt). Kusjuures neid läbipaistvaid aknaid näidatakse nende reaalses suuruses ja asukohas kus nad senimaani olid. See kõk toimib ka siis kui kasutaja osutab oma hiirekursoriga all tegumiribal mingit üksikut ikooni (mitte grupiikooni). Seega kui tegumireal on informatsiooni vähevõitu, siis viib kasutaja oma hiirekursori mingi pisipildi kohale ja kohe tuuakse antud aken ekraanil kõige ette ning ülejäänud aknad viiakse tahaplaanile, kusjuures neid näidatakse sel juhul läbipaistvates raamides ("klaasist" raamides). Kui vaja, siis saab vajaliku akna ekraanile avada nii et lihtsalt klõpsad mingile eelvaateaknale.

Et asi selgem oleks siis toon piltidega näited:


1) Kasutajal on ekraanil avatud 3 programmiakent - pilt.


2) Nüüd tahab ta kiiresti leida ja avada ühte oma kausta, mis on ikoniseeritud ning grupeeritud alla Superbar'ile (tegumireale-taskbar'ile). Kõik avatud kaustaaknad ikoniseeritakse tegumiribale alati üheainsa ikooni alla ja selleks on Windows Explorer'i (File Explorer'i) ikoon, mida nimetatakse seepärast ka grupiikooniks. Kasutaja viib nüüd oma kursori sinna grupiikooni (Windows Explorer / File Explorer) kohale ja seepeale ilmuvad selle kohale kasutaja poolt varem avatud ning seejärel ikoniseeritud kaustaakende pisivaated (pisipildid/miniaknad)—3tk:

pisivaated


3) Seejärel hakkab kasutaja otsima vajalikku kausta ja viib oma hiirekursori järjest nende pisiakende kohale ning see aken, mille kohal see kursor just parasjagu on, viiakse kohe ekraanile täissuurusesse ning ülejäänud aknad "varjatakse", st nad muutuvad läbipaistvateks. Kuna kasutajal oli varem ekraanil lahti kolm akent, siis ongi seal tema kaustaakna all näha kolme läbipaistvat raami ja ekraanile toodi kõige ette keskmise pisipildi (eelvaateakna) kaust, sest kursor asub just tema kohal:

üleliigsed aknad varjatakse...

Kui kasutaja jäi selle leitud kaustaaknaga rahul, siis teeb ta all tema pisipildil ehk eelvaateaknal klõpsu ja antud kaustaaken jääbki ekraanile lahti, teised aknad saavad oma sisu tagasi, aga nad jäävad selle äsjaavatud akna alla, st tahaplaanile.

Aero Peek töötab ka töölauaga ja seda siis kui kasutaja viib oma hiirekursori tegumirea kõige paremas lõpus asuva Show Desktop ikooni kohale. See vahend varjab kõikide avatud akende sisu (st muudab aknad läbipaistvaks) ja ta on vajalik selleks et kasutaja saaks kiiresti ligi oma töölaual olevatele asjadele, näiteks sinna paigutatud gadžettidele (gadgets). Kui aga kasutaja klikib sellele Show Desktop ikoonile, siis ilmub nähtavale terve töölaud. (Aero Peek vahend töötab ainult siis kui Sul on lülitatud sisse Windows Aero.) Järgmistel piltidel on kursor Show Desktop ristkülikukujulise nupu kohal ja kohe muudeti kolm ekraanil avatud akent läbipaistvateks; esimene pilt.


Teised kaks pilti, kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Veel Aero Peek näide...


Aknad on läbipaistvad


Märkus: Kui Sul on tegumireale käsuga Pin to... kinnitatud programmide, kaustade jms kiirkorraldused ja kui Sul on osa või kõik käivitatud programmid ning avatud kaustad ikoniseeritud uuesti tegumireale ja Sa ei tea, et milline neist on käivitatud/avatud, siis vii oma hiirekursor tegumireal asuvate ikoonide (nuppude) kohale. Ja kui ikooni kohale ilmub programmi või kausta miniaken, siis on antud programm käivitatud (või kaust avatud), aga ta on lihtsalt minimeeritud alla Taskbar'ile (SuperBar'ile ehk Tegumireale):

Miniaknad


Kaustade eelvaated


Teine ja märksa lihtsam viis on neid aktiveeritud programme või avatud kaustasid kindlaks teha nii et viskad oma pilgu sinna alla tegumiribale ja vaatad, et kas mõne nupu/ikooni ümber on nelinurkne raam ja kui on, siis on ta ka aktiveeritud. Alloleval pildil on 2 käivitatud programmi ja üks neist on ka ekraanile avatud (tema värv on esile tõstetud); ühtegi kaustaakent ei ole avatud:

aktiivsed proged


Ja samad neli pildinäidet ka Windows 10 süsteemist:

Ja samad neli pildinäidet ka Windows 10 süsteemist - 1

Ja samad neli pildinäidet ka Windows 10 süsteemist - 2


Ja samad neli pildinäidet ka Windows 10 süsteemist - 3

Ja samad neli pildinäidet ka Windows 10 süsteemist - 4Et mingit käivitatud programmi või avatud kausta kiiresti sulgeda, klõpsa tema miniakna paremas ülanurgas asuvale punasele ristkesele (x):

Sulgemine

punane rist


PS! Alates Windows 7 RC versioonist lisati siia ka see täiendus, et nüüd saab kasutada enda sõrmi, et käivitada seda Aero Peek funtktsioon: Seega peab kasutaja, kes omab vastavat multipuutetundlikku LCD ekraani, lohistama lihtsalt oma sõrmega üle tegumirea ikoonide ja seejärel käivitataksegi see Aero Peek vahend. Sama asi kehtib ka tegumirea paremas otsas asuva Show Desktop nupu kohta...


Antud lehe lõpus on ka selle "Aero Peek" vahendi kohta käivad vastavate videonäidete lingid - seal.

ÜlesseTöölaua eelvaate ("Aero Peek" vahendi) kuvamise ajalimiidi suurendamine:

Kui Sa osutad oma hiirekursoriga ekraani allääres kõige paremal otsas asuvat Show Desktop ristkülikukujulist nuppu (vertikaalset riba), siis muudetakse Sinu töölaual asuvad aknad läbipaistvateks - sellega käivitati eelpool räägitud "aero peek" funktsioon.
Töölaua (Desktop) eelvaate kuva ilmumise aeg on vaikimisi 1 sekund, st kui Sa osutad seda Show desktop ikooni, siis ilmub juba ühe sekundi pärast see töölaua eelvaade. Kuid Sa võid seda ajalimiiti suurendada, et vältida selle eelvaate kohest ilmumist juhul kui Sa osutad juhuslikult antud ikooni; tee selleks järgmist:

* Kliki nupule Start, tipi Search otsingukasti sõna regedit ja vajuta Enter ning sellega avatakse Registry Editor.
* Nüüd otsi ülesse järgmine võti:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

* Tee parempoolses paanis paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk New > DWORD (...) Value ning loo uus DWORD väärtus: DesktopLivePreviewHoverTime.

Loo uus DWORD väärtus* Nüüd tee sellel uuel väärtusel 2x klikk ja tipi tema uueks ajalimiidiks mingi sobivam suurus ning määra see aeg millisekundites. Näiteks kui Sa soovid töölaua eelvaate kuvamise ajaks panna kolm sekundit, siis tipi sinna arv 3000 ja vaata, et oleks aktiveeritud Decimal raadionupp.

Tipi sobiv aeg


* Kliki OK, sulge Registry Editor ja tee kompuutri restart või veelgi parem, tee Explorer.exe restart (juhis).

Märkus: Kui Sa soovid seda vaikimisi aega uuesti tagasi panna, siis lihtsalt kustuta see "DesktopLivePreviewHoverTime" DWORD väärtus.

ÜlesseWindowsi tegumirea nuppude pisipiltide eelvaate ("thumbnail preview") kuvamise ajalimiidi vähendamine ja nende eelvaate akende suuruse muutmine:

Kui Sa osutad tegumirea (Taskbar'i ehk SuperBar'i) mingi käivitatud programmi või avatud kausta nuppu (ikooni), siis ilmub selle kohale tema pisike eelvaate aken ("thumbnail preview": pilt) - see on ka Windowsi uue Aero Peek üks funktsioone.

Vaikimisi on nende eelvaate akende väljailmumise ajaks määratud 400 ms (millisekunit), aga Sa võid seda ajalimiiti ka vähendada ja tee selleks järgmist:

a) Kliki nupule Start, tipi Search otsingukasti sõna regedit ja vajuta Enter ning sellega avatakse Registry Editor.
b) Otsi ülesse järgmine võti:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

c) Nüüd vaata, et kas akna paremas pooles on olemas selline registri väärtus nagu ExtendedUIHoverTime (pilt) ja kui ta on olemas, siis jätka "d)" punktist.
Juhul kui seda registri väärtust seal ei ole, siis loo ta ja tee selleks järgmist:

- Tee vasemal Advanced võtmel paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk New -> DWORD (32-bit) Value - pilt.

- Tipi uue väärtuse nimeks ExtendedUIHoverTime ja vajuta ENTER - pilt.


d) Nüüd tee antud ExtendedUIHoverTime väärtusel 2x klõps, aktiveeri raadionupp Decimal ja sisesta "Value data" tekstilahtrisse mingi sobiv aeg millisekundites. Kui tahad, et need eelvaate aknad kuvataks võimalikult kiiremini, siis võid tippida sinna näiteks arvu 30 (või 50) - pilt.

e) Kliki OK, sulge Registry Editor ja tee kompuutri restart või veelgi parem, tee Explorer.exe restart (juhis).


PS! Peale seda võid minna sinna ja teha ära ka sealtoodu... - sisesta seal sama suurus nagu Sa ka antud näite puhul määrasid (näiteks 30)...Taskbar Thumbnail Tweaker utiliit:

Kuid kõike seda eelnevat võid teha ka ühe pisikese utiliidi abil, mida Sa ei pea isegi installeerima ja tema abil saad muuta ka nende eelvaate akende suurust, programmi nimeks Taskbar Thumbnail Tweaker (koduleht).

Sa võid selle alla laadida ka siit.

Sel juhul ei pea Sa Windowsi registrit ise näppima vaid selle töö teeb ära see programmike; lae see ZIP fail alla, paki lahti ja käivita Taskbar Thumbnail Tweaker.exe fail.

Selle utiliidi töö on ülilihtne nii et sellega saab hakkama isegi narkojoobes või purupurjus jänes:

- Mingit installeerimist ei ole vaja, käivita lihtsalt see eelpool nimetatud Taskbar Thumbnail Tweaker.exe fail.
- Kui Sa tahad muuta tegumirea nuppude eelvaate akende suurust, siis lohista "Increase or Decrease the size of Taskbar Thumbnail preview" liugurit soovitud suunas - pilt.
- Kui Sa soovid eelvaate akende väljakargamise kiirust, siis lohista "Increase or Decrease the delay time of Taskbar Thumbnail preview".
- Kui Sa ei soovigi neid eelvaate aknaid näha vaid ainult akende nimetusi, siis pane linnuke "Taskbar Thumbnail Preview – Text Only" ruutu.
- Kui Sa tahad eelvaated üleüldse välja lülitada, siis pane linnuke ruutu "Disable Taskbar Thumbnail Preview".
- Kui valmis, siis kliki nupule Apply ja logi ennast välja/sisse või veelgi parem, tee Explorer.exe restart (juhis).

Kui Sa tahad Windows 7 enda vaikimisi seadeid jälle taastada, siis kliki nupule Reset.
NB! Videod: Flash movie: Windowsi uuest Aero Peek funktsioonist nool siit.

Ja Show desktop nupu kasutamisest nool siit.

Windows 7-s on täiustatud ka Alt + Tab klahvikombinatsiooni ja sellele on lisatud huvitav Aero Peek funktsioon, loe ja vaata videot nool siit.

ÜlesseEdasi Win7 uude "Jump List" menüüsse ja "Notification area"-sse >


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008