Windows 7 uus Device Stage vahend

Seitse...Windows 7 uus Device Stage vahend


15.01.2009

Device Stage (Seadmete "esitlus") on Windows 7 üks uutest vahenditest, mis on ette nähtud kõiksuguste väliste seadmete (printerid, videokaamerad, mobiilid, MP3 pleierid, muud portatiivsed meediapleierid jne, jne), mis Sa lülitad oma kompuutri külge, paremaks ja mugavamaks kasutamiseks. Device Sage on uus visuaalne kasutajaliides, mis aitab Sul teada saada seda, et mida Sa saad oma mingi seadmega teha, ta pakub Sulle antud seadme kodulehe aadressi, tema uute draiverite allalaadimise võimalust jms.
Seega saab tema abil juhtida multifunktsionaalseid seadmeid (mobiilid, multifunktsionaalsed printerid, portatiivsed meediapleierid jne) ja antud kasutajaliidese kaudu saad Sa ligi taoliste seadmete unikaalsetele vahenditele ning parameetritele...
Tegelikult loovad selle Device Stage vahendi seadmete tootjad ise, kes lisavad oma seadmetele omaenda kasutajaliidese, mis sisaldab seadme pilti, tema parameetreid, võimalusi, linke tootja kodulehele, linke draiverite allalaadimiseks jne... See on siiski alles lähima tuleviku värk ja paljudele seadmetele ei ole nende tootjad taolist kasutajaliidest lisanud nii et juhul kui Sinu seadme kohta taolist infot ei ilmu, siis ei ole siin midagi imestada...
Kui Sa ühedada mingi oma seadme arvutiga, siis ilmub aken, mis sisaldab loetelu antud seadme spetsiifilistest andmetest ja vahenditest, mida Sa võid antud seadmega teha. See likvideerib ka vajaduse laadida alla kolmandate firmade programme selleks et antud seadet saaks kasutada. Device Stage ei tööta mitte ainult seadmetega, mis on ühendatud Sinu kompuutriga USB pesa kaudu vaid ta töötab lisaks ka Bluetooth ja WiFi seadmetega.
Device Stage esitab Sulle antud seadme kõik teenistused, programmid ja muu informatsiooni, mis on selle konkreetse seadmega seotud. Kui Sa lülitad oma seadme esimest korda kompuutri külge, siis leiab Windows 7 tavaliselt ise temale sobivad draiverid ja installeerib need. Võrreldes Windows XP ja Windows Vista'ga, installeeritakse igasuguste printerite, USB mälupulkade, veebikaamerate, väliste kõvaketaste, mobiilide jne draiverid palju kiiremini ja kui vajalikku draiverit süsteemis ei ole, siis laetakse ta alla Windows Update kaudu.

Alloleval pildil on toodud ära Nokia N95 Device Stage aken/kasutajaliides, mis loodi Nokia firma enda poolt ja ta sisaldab kõiki vahendeid, parameetreid ja linke, mis on selle Nokia N95-ga seotud:

Nokia N95 Device Stage aken


Device Stage
on seotud Windows 7'e Devices and Printers vahendiga (aknaga) ja ta toetab ka Windows 7'e uut nn Jump List menüüd, mis asub Windows SuperBar ribal (Windows Taskbar ribal). Kui Sa lülitad oma seadme PC külge, siis ilmub alla SuperBar'ile tema ikoonike, mille kaudu saab ligi antud seadmekõikidele vahenditele:

Nokia 95 ikoon tegumireal


Sa saad sellele Windows 7 uuele Device Stage vahendile ligi kui klõpsad nupule Start ja seejärel Devices and Printers (Või alternatiivina klõpsa nupule Start -> Control Panel ja klõpsa seejärel Hardware and Sound kategoorialingi all asuvale View devices and printers lingile).


Märkus: Windows 7-e Superbar'ist ja Jump List menüüst saad ülevaate siit.


Kuna Windows 7 on alles väljaarendamisel ja Device Stage vahend on uus asi, siis ei ole tootjad veel paljudele oma seadmetele lisanud seda Device Stage kasutajaliidest, aga töö käib ja eks edaspidi lisatakse see enamikele uuematele seadmetele. Loetelu nendest seadmetest, mis omavad antud Device Stage kasutajaliidest ja tuge, saab näha siit, see nimekiri on seal küll üsna lühike, aga see on alles algus.

Device StageNagu juba eelpool sai mainitud, siis on Device Stage seotud ka Windows 7'e Devices and Printers vahendiga (Start menüü > Devices and Printers). Siin asuvad nüüd peale printerite ka kõik muud seadmed (digitaalkaamerad, hiired, kuvarid, klaviatuurid jne), mis lülitatatakse kompuutri külge—see on nende tsentraalne juhtimiskoht:

Seadmed...


Paljud seadmed ei toeta veel (2009. a. seisuga) Device Stage kasutajaliidest või siis toetavad seda ainult osaliselt ja seda saab näha ka sellesamas Devices and Printers aknas. Kui Sa teed seal mingil seadmel 2 x hiireklõpsu ja kui seepeale ei avata tema Device Stage kasutajaliidese akent, siis ta ei oma veel antud vahendi tuge. Antud pildil on näha, et HP PSC 1310 seeria multifunktsionaalne printer toetab ainult osaliselt seda uut Device Stage kasutajaliidest - pilt.


NB! Draiverite olemusest, nende installeerimisest, uuendamisest, veateadetest jms saad ülevaate siit.


Toon siin allapool ära veel kaks pildikest, mis näitavad, et kuidas Windows 7's installeeritakse mingi seadme draivereid, mis lülitatakse esmakordselt PC külge.
Selles näites lülitati esmakorselt kompuutri külge (Windows 7 operatsioonisüsteemiga PC külge) HP PSC printer/koopiamasin/skänner ja pärast tema käivitamist alustas Windows 7 kohe tema draiverite installeerimist. Töö käis väga kiiresti vaatamata sellele, et osa draivereid oli vaja laadida alla Windows Update kaudu (see kõik käis automaatselt). Näiteks Windows Vista's pidin ma need draiverid installeerima ise kaasaantud DVD plaadi abil ja see võttis märksa rohkem aega...

Draiverite installimise esimene aken

Draiverite installimise teine aken

Sa saad käivitada otse Devices and Printers aknast mingi vajaliku tegevuse tehes vastaval seadmel paremklõpsu ja valides seejärel kontekstmenüüst sobiva käsu - pilt.


Alates Windows 7 RC versioonist on Device Stage funktsiooni veelgi täiustatud. Kui Sa ühendad oma kompuutri mingi seadmega, siis ilmub alla tegumireale kohe ka tema ikoon, järgmisel pildil on bluetooth ühenduse abil arvutiga ühendatud üks mobla, et viia temasse pilte - pilt.Veel üks näide Sansa Clip (4GB) MP3 pleierist:

1) Kui ma ühendan ta oma arvutiga, siis ilmub automaatselt alla tegumireale tema ikoon:

Tegumireale ilmus seadme ikoon


2) Kui ma viin antud ikooni kohale oma hiirekursori, siis ilmub seadme pisike eelvaateaken, mille kaudu võib otse alustada helilugude sünkroniseerimst või siis näha seadme seisukorda (aku laadimise vajadust jne):

Pleieri eelvaateaken


3) Kui ma klikin oma pleieri ikoonile või siis tema eelvaateaknale, siis avatakse Device Stage kaustaaken, kus kuvatakse selle mp3 pleieri jaoks vajalikud kiirkorraldused ja seadme seisukorra info (aku laadimise vajadus, vaba ruumi hulk jne). Selle akna kaudu võib minna otse antud seadme kodulehele (koduleht avatakse sellessamas kaustaaknas), laadida alla tema firmware uusima versiooni (vajalik asi!), sünkroniseerida lugusid, lehitseda pleieris asuvaid faile, muuta pleieri seadistusi, avada seadme juhise jne - pakutavate vahendite arv sõltub juba Sinu seadmest.

Märkus: Loomulikult peab Sul olema Internetiühendus ja Sa pead natuke ootama kuni sellesse kaustaaknasse ilmuvad kõik vajalikud kiirkorraldused, seda saab vaadata akna aadressiribal liikuva rohelise progressiriba järgi...:

Avati kaustaaken


4) Kui Sa teed all tegumireal oma seadme ikoonil paremkliki, siis ilmub seadme hüpikmenüü (Jump List menüü), mille kaudu võid samuti kävitada vajalikke tegevusi:

Seadme Jump Lists menüü


5) Viimane pilt näitab seda et mp3 pleieri jaoks pakutakse tema firmware uuema versiooni allalaadimist - pilt.


Märkus: Üldiselt tuleks igale seadmele tema uuem firmware versioon peale installeerida (juhul kui ta saadaval on), aga vahel harva ei olegi see hea. Näiteks antud Sansa Clip mp3 jms sellise pleieriga juhtub pärast tema firmware uuendamist see asi, et tema helitugevust reguleeritakse nii et seda jääb tänaval, poes jms kohtades väheseks - antud firmware uuendus on mõeldud nähtavasti kasutaja kõrvade hoidmiseks... Mina aga kasutangi seda pleierit ainult tänaval, poes ja muudes taolistes kohtades mängimiseks, et mitte kuulata autode, turistide, poekülastajate ning igasuguste muude asutuste lärmi.
Õnneks on igal seadmel olemas ka selline hea funktsioon nagu Reset või siis All Reset, mille abil saab seadme viia tagasi tema tehase algseisundisse (tehase algseadistusteni) - kasuta antud vahendit näiteks taoliste või siis muude probleemide korral (mõnikord peab seda reset'i tegema isegi paar-kolm korda järjest).


Üesse

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008