Windows 7 taustapiltide vahetamine

Seitse...Windows 7 personaliseerimine—tema välimus ja selle seadistamine III. osa

 

Oma töölaua tausta (Desktop Background) seadistamine ehk taustapiltide ("tapeetide") vahetamine

 

 


Oma töölaua tausta (Desktop Background) seadistamine ehk taustapiltide ("tapeetide") vahetamine:


Sa võid oma töölauale panna taustapildiks sagedasti kasutatavate formaatidega pildid: bitmap (.bmp või .dib laiendiga), Graphics Interchange Format (.gif), Joint Photographic Experts Group (.jpg või .jpeg) või siis Portable Network Graphics (.png).
NB! Erinevalt Windows XP'st, ei toeta Vista ja Windows 7 HTML faile taustapiltidena.

Et muuta oma töölaua taustapilti ("tapeet"), tee järgmist:

1) Tee oma töölaua tühjal kohal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Personalize:

Vali käsk Personalize


2) Klõpsa akna allosas lingile Desktop Background:

Kliki Desktop Background


Märkus: Lingist Desktop Background allpool asuv tuhm failinimi (siin "img24") näitab, et momendil on tegu ainult taustapildiga (mitte Desktop Slideshow'ga) ja et tapeediks on pildifail, mille nimeks on "img24"(img24.jpg—Windows 7 enda vaikimisi kalaga taustapilt) .


Windows 7 Ultimate Build RC versioon sisaldab nüüd märksa rohkem taustapilti (Võrreldes Win 7 Beta versiooniga on siia juurde on lisatud üle 10 tapeeti ja kokku on neid 31 tükki), aga need on üsna "lahjad" pildikesed v. a. Windows 7 RC enda vaikimisi kalakesega töölaua taustapilt (Tai päritoluga), mis on üsnagi tore. See kalaga tapeet (img24.jpg) ilmub siis Sinu töölauale kui Sa oled oma Windows 7 RC väljalaske installeerimise lõpetanud.
Tegelikult peab see kala näitama Windows Vista ülemineku evolutsioonietappe kuni Windows 7-ni, sest antud kalake oli ka lülitatud ka Milestone väljalasete platvormidesse (Milestone 1, M2 ja M3)...
Neile, kes ei ole veel Windows 7't installeerinud mainin seda et see kala ei uju ekraanil, see taustapilt ei ole mingi dreamscene, mida Win 7 veel ei toeta.


Windows 7 RC väljalaske enda vaikimisi taustapildid - pilt.


Märkus: See vaikimisi kalakesega taustapilt kaob Windows 7 lõppversioonis ära ja ta asendatakse järgmise alltoodud uue "tapeediga" - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Win 7 RTM uus taustapilt


3) Sa võid valida mingi muu Windows 7 enda poolt pakutava nigela tapeedi või siis ava siin aknas üleval "Picture location:" järel asuv rippmenüü ja vali menüüst mingi sobiv olemasolev pildikaust (Windows 7 enda tapeedid on selles rippmenüüs parameetri "Windows Desktop Backgrounds" all). Või klõpsa siis nupule Browse, et otsida ülesse mingi muu piltide kaust juhul kui seda vajaminevat seal rippmenüüs ei ole. Windows 7 enda taustapildid asuvad %Windir%\Web\Wallpaper kaustas, aga Sa võid loomulikult ka mujalt kaustadest omaenda pilte valida ja Sa võid oma ilusad tapeedid kopeeerida või siirdada sinnasamasse %Windir%\Web\Wallpaper kausta, et neid oleks tulevikus lihtsam ülesse leida. Kaust, mille Sa selle Browse nupu abil leiad, lülitatakse automaatselt "Picture location" ripploetellu (Selle kausta enda nime all või kui Sa paigaldad mingi omaenda uue teema, siis pannakse antud teema taustapilt "Desktop Background" nime alla) ja nii saad Sa hiljem antud kaustale kiiresti ligi - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Teema taustapilt


Alloleval pildil on kasutaja otsinud nupu Browse abil ülesse omaenda piltidega kausta ja antud kaust salvestatakse automaatselt sinnasamasse "Picture location:" rippmenüüsse ning kui Sa järgmine kord avad selle menüü, siis on see kaust seal juba olemas -

Kasutaja enda taustapildid


Kui Sa olid muutnud mingite Windows 7 teemade (theme) taustapilte, siis pakutakse seal rippmenüüs välja ka neid tapeete. Need tapeedid salvestatakse aadressile:
\Users\%Sinu kasutajanimi%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\ ja neid pakutakse välja DesktopBackground nimede all:

Teemade tapeedid


Järgmisel pildil ongi rippmenüüst valitud üks teema (õigemini tema taustapilt) -

Teema taustapilt


4) Kui Sa oled vajaliku kausta oma piltidega ülesse leidnud, siis vali mingi pilt välja (ära unusta, et kõrval asub ka "lift") ja klõpsa temale ning seejärel pannakse see tapeet kohe ka Sinu töölauale. Kui see pilt sobib, siis klõpsa akna allosas asuvale Save changes nupule ja kogu moos - pilt.


All on toodud ära kasutaja enda töölaua taustapilt - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Kasutaja enda tapeet


NB! Kui Sa tahad paigaldada ainult ühte taustapilti, mitte aga käivitada seda Windows 7 uut nn Desktop Slideshow vahendit, siis tee järgmist:


* Juhul kui Sul on antud akna avamisel märgistatud "linnukestega" kõik tapeedid, siis klõpsa algul nupule Clear all - pilt.


* Seejärel otsi ülesse ja märgista mingi sobiv tapeet, st kliki tal, et tema vasemasse ülanurka ilmuks linnuke ja seejärel kliki nupule Save changes:

Vali üks välja ja märgista ta


* Ja tulemus - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Kasutaja uus taustapilt


Veel üks näide - pilt.


Windows 7 uuest "Desktop Slideshow" vahendist saad ülevaate siit.


On ka teisi mooduseid taustapildi panemiseks:

 

Kui Sa kasutad töölaua taustapildi asemel ainult ühte värvi, siis aeglustub Windows 7 laadimine:

Nii mõnigi ei soovi mingeid taustapilte kasutada, et sellega kiirendada Win 7 laadimist ning kasutavad ekraani taustana ainult mingit ühteainsat värvi - sellise tausta saab endale seada järgmiselt:

- Tee oma töölaual paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Personalize;
- Kliki akna allosas Desktop Background lingile;
- Vali rippmenüüst Solid Colors parameeter;
- Kliki sobivale värvile ja seejärel kliki nupule Save changes - kliki pisipildile, et teda suurendada:


Ühe värviga taust


Kuid kasu asemel võib tulla sellest ainult kahju, nimelt võtab sisselogimise protsess nüüd märksa rohkem aega ja Welcome ekraani kuvatakse tervelt 30 sekundit ning selle tulemusel hoopis aeglustub Win 7 laadimine.

Juhul kui ka Sinul tekkis selline probleem siis et seda probleemi lahendada (seni kuni ilmub Microsoft'i vastav parandus), tee järgmist:

1) Paigalda oma töölaua taustaks mingi pilt (taustapilt ehk pildifail - sellesama Desktop Background akna kaudu) ja ongi probleem lahendatud.

2) Kui Sa ei soovi mingit pilti vaid tahad taustaks ikkagi ühtlast värvi, siis tee järgmine registriparandus:

- Kliki nupule Start, tipi Search tekstikasti sõna regedit ja vajuta ENTER;
- Otsi ülesse järgmine registri alamvõti:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

- Tee parempoolses paanis DelayedDesktopSwitchTimeout registrikirjel 2x klõps ja tipi Value data tekstikasti number 5 ning kliki nupule OK.
- Sulge Registry Editor.

Ülesse

Ekraanisäästja (Screen Saver) valimine:NB!
Siin tahaks kohe mainida seda et neid ekraanisäästjaid tuleks ikkagi kasutada ja seda ka LCD monitoride puhul. Kui Sa pikemat aega midagi ei tee ja lahkud kompuutri tagant, siis ei toimu ekraanil midagi ning tal kuvatakse ühte- ja sama liikumatut ekraanipilti - see ei ole aga hea! Seega tuleks see screen saver vahend sisse lülitada ja et valida endale ekraanisäästjaid, tee selleks oma töölaual paremklõps ning vali käsk Personalize ja klõpsa seejärel lingile Screen Saver ning avatakse uus aken:

Vali ekraanisäästja


Kontrollruut On resume, display logon screen on vaikimisi aktiveeritud, korista see linnuke sealt ära ja siis ei pea Sa iga kord, kui Sa pöördud töölauale tagasi, ennast sisse logima.

Vali endale rippmenüüst Screen saver sobiv ekraanisäästja ja klõpsa nupule Preview (Eelvaade), et vaadata antud valikut ja kui see meeldib, siis klõpsa nupule Apply.
Kui mingi valitud ekraanisäästja puhul on nupp Settings... ligipääsetav, siis klõpsa ka sellele, et seadistada valitud "ekraanihoidja" käitumist.
Lahtrist Wait: võid valida ajalimiidi, mille mõõdudes, juhul kui Sa midagi ei tee, lülitatakse see screensaver sisse. Kui valmis, siis klõpsa nupule OK.


Windows 7 väljalaskes on nende ekraanisäästjate arvu vähendatud ja saadaval on neid ainult 6 tükki (antud pildil on tegu Windows 7 RC Ultimate versiooniga) - pilt.


Märkus: Internetist on saadaval tohutu hulk ilusaid tasuta screensaver'eid, aga ole nende allalaadimise ja installeerimisega ettevaatlik, sest paljud neist sisaldavad pahavara!
Enne allalaetud ekraanisäästja installeerimist skaneeri teda kõikvõimalike pahavaratõrje programmidega. Lae ta ka ülesse tasuta online antiviirusskaneerijatesse (näiteks selle aadressile: http://www.virustotal.com/) ja las ka seal kontrollitakse.


NB! Kallimate ja vägevamate LCD monitoridega antakse kaasa ka CD plaat, mis sisaldab juhiseid, monitori draivereid ja ka antud monitorile vajalikke utiliite. Need tuleks kindlasti installeerida ja üks utliit laseb Sul panna oma monitori nn sleep (magamise) režiimi siis kui Sa lahkud kompuutri juurest teatud ajaks; tema abil saab ka muud teha, näiteks lülitada sisse ekraanisäästja jne...
Kui Sa lahkud kompuutri juurest pikemaks ajaks (üle 12 tunni), siis tuleks monitor isegi täielikult välja lülitada!

Loe ka seda: "Windows 7 Starter väljalaskes töölaua taustapiltide, ekraanisäästjate, heliseadistuste, töölaua ikoonide, hiirekursori jms muutmine ning slaidishow funktsiooni sisselülitamine—need funktsioonid ei ole Win 7 Starter versioonis ette nähtud." - siit

Ülesse


Edasi Windows 7 välimuse seadistamise IV. ossa >

 

< Tagasi

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008