Töölaua ikoonide seadistamine

Seitse...Windows 7 personaliseerimine—tema välimus ja selle seadistamine VI. osa

 

Windows 7 ja Windows 10 töölaua ikoonide seadistamine

 

 

 


Süsteemiikoonide töölauale panemine ja kadunud süsteemiikoonide taastamine:


Windows 7 süsteemis: Kui Sa lõpetasid Win 7 puhta installeerimise, siis sisaldab tema töölaud (desktop) ainult ühte ikooni—prügikasti ikooni (Recycle Bin). Kui Sa soovid nüüd lisada sinna ka teisi süsteemiikoone, siis tee töölaual paremklõps ja vali käsk Personalize ning klõpsa seejärel "Personalization" akna vasema paani ülaosas lingile Change desktop iconns.


Kliki pisipildile, et teda suurendada:

Kliki Change desktop icons


Ilmub Desktop Icons Settings dialoogiaken, mis sisaldab viite süsteemikausta: Computer, Sinu enda profiili juurkaust (User’s Files), Network ja Recycle Bin ja Control Panel. Pane siin vajaliku ikooni eesolevasse ruudukesse "linnuke" ja klõpsa OK ja nad pannaksegi Sinu töölauale - pilt.


Sa võid siin enne aga muuta igat ikooni, mis ilmub selle dialoogiakna keskele suurte kasti. Sinna ei ilmu ainult Control Panel'i ikoon, isegi siis kui Sa oled aktiveerinud tema ees asuva kontrollruudu, tema muutmist ei ole lubatud.
Et muuta mingit ikooni, märgista ta seal keskmises kastis ja klõpsa nupule Change Icon:

Muuda ikoonide pilte


Alternatiivsed ikoonid asuvad %SystemRoot%\System32\imageres.dll failis (lohista horisontaalset lifti, et kõiki neid näha), kui neist ükski ei sobi, siis kliki nupule Browse ja püüa neid otsida %SystemRoot%\System32\shell32.dll failist. Sa võid nupu Browse abil avada ka mingi omaenda kausta, kus Sa hoiad omaenda loodud või siis Internetist allalaetud ikoonipilte (.ico laiendiga) - pilt.


Kasutajakaustal on uus ikoonipilt:

Kasutajakaustal on uus ikoon


NB! Kui Sul kunagi hiljem läheb mingi süsteemikausta ikoon töölaualt kaduma, siis tead, et kustkaudu ta tagasi panna (eelnev jutt...).


Umbes samamoodi saad asendada Windows 7 töölaua ikoonide pilte, mis on muidu üsna kehvakesed... Tee vastaval ikoonil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties, siis ava sakk/vahekaart Customize ning klõpsa nupule Change Icon. Seejärel avatakse jälle seesama Change Icon dialoogiaken (vaata üle-eelmist pilti) ja vali sealt uus ikoon. Ka seal on valida üsna magedad variandid ja kuna Internetist võib laadida alla väga ilusaid ikoonipilte, siis lae enne need alla ja pane nad kusagile eraldi kausta. Seejärel kasuta selles Change Icon dialoogiaknas nuppu Browse ja paigalda mingi omaenda ikoonike. (Ikoonid on .ico laiendiga, näiteks selline: audio-CD.ico ja Internetist laegi sellised alla.)


Windows 10 süsteemis: Tee töölaual paremklikk, vali ilmuvast kontekstmenüüst Personalize käsk ja seejärel avatakse Settings äpp. Vali seal vasemal paanis Themes kategooria ja kliki parempoolses paanis Desktop icons settings lingile:

Desktop icons settings


Seejärel tegutse ilmunud "Desktop Icon Settings" dialoogiaknas...:

Seejärel tegutse ilmunud "Desktop Icon Settings" dialoogiaknas...
Töölaual asuvate ikoonide vahede ja teksti seadistamine:


Kui Sul on oma Windows 7-e töölaual palju ikoone, siis oleks mõtekas nad koondada üksteise lähedale nii et nad asuksid kompaktsel alal ja ei hõivaks ekraanil ülearu ruumi. Parim viis seda teha on ikoonide suuruse muutmine Advanced Appearance dialoogiaknas. Tee töölaual paremklõps ja vali käsk Personalize, seejärel klõpsa akna allosas lingile/ikoonile Windows Color - pilt.


Ilmub aken, kus klõpsa allosas Advanced appearance settings... lingile - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Klõpsa lingile Advanced appearance settings...


NB! See ülemine aken ei ilmu sel juhul kui Sa kasutad mingit teemat, mis on valitud Personalization akna pealkirja Ease of Access Themes alt, milledega lülitatakse Windows Aero välja või kui Sa oled ise selle Windows Aero välja lülitanud. Selle asemele ilmub hoopis teine aken ja sellest tuleb ka allpool juttu.


Uues Window Color and Appearance dialoogiaknas vali rippmenüüst Item element Icon ja muuda tema suurust—Icon Size seadistus ei muuda, nii imelik kui ka see on, mitte ikoonide suurust vaid hoopis nende vahesid. Muuda nende vahesid vaikimisi 30 suurusest 16 suuruseks (või midagi taolist, st muuda see vaikimisi suurus väiksemaks). Sellega paneme me oma ikoonid töölauale kompaktsesse alasse ilma et nende lugemise kvaliteet halveneks.
Peale selle vali sealt Item rippmenüüst Icon Spacing parameetrid ja proovi ka neid muuta... Iga muudatuse järel klõpsa nupule Apply ja vaata tulemust ning kui ei sobi, siis katseta uuesti; kui kõik valmis, siis klõpsa nupule OK.

Muuda eraldi elemente


Muuda ikoonide suurusi ja vahesid


NB! Töölaua ikoonide teksti suuruse ja fondi muutmine:

Seda saad teha siinsamas Window Color and Appearance dialoogiaknas (Vaata ülemist pilti), vali rippmenüüst Item element Icon ja ava seejärel all Font rippmenüü, kust vali mingi sobiv font. Seejärel vali kõrvalasuvast Size rippmenüüst tekstile sobiv suurus. Klõpsa nupule Apply ja vaata töölaual tulemust, juhul kui ei sobi, siis katseta uuesti kuni jõuad vajaliku tulemuseni. Sellega ei muuda Sa mitte ainult töölaua teksti vaid ka Start menüü ja kõikide kaustaakende teksti.
Windows 7 töölaua ikoonide suuruse muutmine (kehtib ka Windows 10 suhtes):

Seda probleemi saab lahendada kahel viisil.

1) Esimene ja üsna kehva moodus: 2) Teine ja väga hea moodus: NB! Alates Windows 7 Ultimate Build 7057 (RC 1) versioonist saab nüüd lihtsal teel oma töölaual ajutiselt koristada ära nii kõik ikoonid kui ka gadgetid või siis ühed neist, näiteks siis kui Sa tahad oma töölaua teatud ajaks puhastada ja imetleda oma ilusat taustapilti. Tee oma töölaua vabal osal paremklõps, vali kontekstmenüüst käsk View ja seejärel klõpsa kas Show desktop icons (varjab töölaua kõik ikoonid) või siis Show desktop gadgets (varjab töölaual asuvad gadget'id ehk "vidinad"). Sa võid seda teha ka kaks korda ja klõpsata mõlemale eeltoodud käsule ning sel juhul tehakse Sinu ekraan täiesti puhtaks. Kui Sa klõpsad neil käskudel, siis kaob nende eest see linnuke ära ja kui Sa tahad mõne aja pärast panna oma vidinad töölauale tagasi, siis pane antud käskude ette need linnukesed jälle tagasi...:

Peida ikoonid ja gadgetid
Failide kustutamisel ilmuva tüütu kinnituse dialoogiakna kuvamise tühistamine:


Kui Sa kustutad mingi faili, siis ilmub iga kord ekraanile üsna tüütu kustutmise kinnitamist küsiv dialoogiaken:

Küsib kasutaja kinnitust...


Ülaltoodud "Delete File" dialoogiaken küsib kasutajalt, et kas ta tahab ikka kustutada oma "Minu suured ja tagastamata võlad!" tektsifaili - loomulikult tahab ja seda sooviks ka iga teine teha.
Selline dialoogiaken ilmub iga kustutatava faili (failide) puhul ja see on üsna närvesööv ning tüütu asi nii et selline asi tuleks ära keelata.

Tee järgmist:

- Tee prügikasti ikoonil (Recycle Bin) paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties;
- Korista linnuke "Display delete confirmation dialog" ruudust ära ja kliki Apply + OK:

Korista linnuke ruudust...

Ülesse

 

Edasi Windows 7 välimuse seadistamise VII. ossa >

 

< Tagasi< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008