Windows 7 kiirkorraldused (shortcuts)

Seitse...Windows 7 personaliseerimine—tema välimus ja selle seadistamine VII. osa

 

Windows 7 kiirkorraldused / otseteed (shortcuts) ja kasutajakonto pildi muutmine (väljavahetamine)

 

 

 


Töölaua kiirkorraldustelt / otseteedelt (Shortcuts) noolekeste ja/või teksti "- Sortcut" eemaldamine:NB! Loe selle osa lõpust kindlasti ka seoses kiirkorralduste muutmisega tekkivatest probleemidest - sealt.

Kui Sa lood oma töölauale mingi programmi, kausta või faili kiirkorralduse / otsetee (shortcut), siis tähistatakse ta pisikese noolekesega, mis asub kiirkorralduse ikooni vasemas allnurgas ja tegelikult on see nooleke ise ka üks ikoonike, õigemini nn "pealmine" ikoonike ehk pealisikoon, mis katab suuremat alumist ikooni. Peale selle lisatakse igale loodud kiirkorraldusele ka sõna "Shortcut", mis teeb kiirkorralduse teksti ehk pealkirja liiga pikaks... - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Kiirkorraldus


Kiirkorralduse pealkirjas on ka sõna "Shortcut":

Sõna Shortcut


Paljudele võib olla ei meeldi see nooleke ja eriti täiend "Shortcut" ning nad tahavd oma kiirkorraldustelt need nooled ja sõna "Shortcut" ära koristada.
Seda kõike võib teha mitmel viisil, toon siin aga ära kaks moodust, eriti soovitan ma seda teist Vista Shortcut Manager programmi kasutamist, ta töötab nii Windows Vista kui ka Windows 7 all.


1) Esimene meetod: Ainult noolekeste eemaldamine ja seda ainult Windows 7 ja Vista süsteemides:
2) Teine meetod (ainult Windows 7 ja Vista):
Kiirkorraldustelt nii "noolekese" kui ka sõna "Shortcut" või siis nendest ainult ühe eemaldamine programmi Vista Shortcut Manager abil:

Antud programmiga, mis töötab suurepäraselt ka Windows 7 all, võib oma kiirkorraldustelt korraga ära koristada nii noolekese kui ka sõna "Shortcut". Aga võib ka nii teha, et Sul jääb kiirkorraldusi tähistav nooleke alles ja ära koristatakse ainult sõna "Shortcut" või siis vastupidi... Peale selle võib need nooleksed asendada ka omaenda pealisikoonidega - need peavad olema .ico laiendiga.

NB! Kui Sa valid selles programmis mõlema nii noolekeste kui sõnade "Shortcut" eemaldamise, siis noolekesed kaovad ka juba varem loodud kiirkorraldustelt ära, aga sõnad "Shortcut" jäävad vanadele varem loodud kiirkorraldustele alles ja need tuleb Sul käsitsi eemaldada. Kui Sa lood nüüd aga uue kiirkorralduse, siis ei panda talle enam seda täiendit/sõna "Shortcut".

Lae see programm (FxVisor32.msi) alla siitsamast ja salvesta ta oma töölauale.

Installeeri ta ja seejärel luuakse tema kiirkorraldus ka Sinu töölauale, käivita see programm selle kiirkorralduse kaudu:


Programmi kiirkorraldus


Programmiaken näeb välja selline - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Programmiaken


Antud aknas on 4 raadionuppu ja allosas ka üks kontrollruut:

*Kui Sul on aktiveeritud raadionupp Arrow, siis jäetakse kiirkorraldustele need vaikimisi noolekesed alles;
* Kui Sul on aktiveeritud raadionupp Light Arrow, siis jäetakse nooleksed alles, aga nad asendatakse väiksemate ja heledamate noolekestega;
* Kui Sul on aktiveeritud raadionupp Custom Arrow, siis saad Sa need noolekesed asendada programmi enda kahe uue välimusega pealikoonikesega või siis omaenda mingi ikooniga, mis peab olema .ico laiendiga. Pärast antud raadionupu aktiveerimist muutub ka nupp Select ligipääsetavaks, klõpsa sellele ja avatakse uus aken kust vali pakutavatest üks uus pealikoonike:

Vali sobiv ikoon


Antud dialoogiaken pakub välja ainult 3 uut nooleasendajat pealiikooni, kusjuures Empty.ico "kaotab" samuti need kiirkorralduste noolekesed ära, õigemini ta teeb nad läbipaistvateks ja reaalselt jäävad noolekesed alles. See Empty.ico on selleks ette nähtud, et juhul kui Sa kaotad reaalselt kõik noolekesed ära (raadionupu "No Arrow" abil), siis võib juhtuda nii et Sa ei saa hiljem enam neid kiirkorraldusi panna/pinnida (kontekstmenüü käsuga pin) oma tegumireale ja Start menüüsse. Seega, juhul kui Sa ei soovi neid noolekesi oma kiirkorraldustel näha, siis oleks mõtekam valida siit see Empty.ico, mis teeb nooleksed läbipaistvateks.
Kuid Sa võid ka ise lisada siia kausta eelnevalt omaenda ikoonikesi, pane need aadressile C:\Program Files\Frameworkx\Vista Shortcut Manager juhul kui Sul on oma Windows 7 installeeritud C: draivile või asenda siis see "C:" oma Win 7 draivitähisega.
Kui Sa oled selles dialoogiaknas vajaliku ikooni välja valinud, siis klõpsa nupule Open.

* Kui Sa valid aga raadionupu No Arrow, siis likvideeritakse need noolekesed kõikidelt varemloodud kiirkorraldustelt ja neid ei lisata ka uutele loodavatele kiirkorraldustele;
* Kui Sa aktiveerid ka kontrollruudu Select here to remove " -Shortcut" extension when new shortcuts are created, siis ei panda uutele loodavatele kiirkorraldustele enam neid sõnu "-Shortcut".

Kui said selles programmiaknas valmis, siis klõpsa nupule Apply ja seejärel ilmub järgmine aken, kus klõpsa Yes ning Sind logitakse automaatselt välja; logi end uuesti sisse ja ongi valmis. Järgmine pilt kuvabki akna, kus klikkides nupule Yes, logitakse Sind automaatselt välja - pilt.


All on pilt, mis näitab, et kiirkorraldustelt on eemaldatud nii noolekesed kui ka sõna "- Shortcut":

Mõlemad on eemaldatud...


Järgmine pilt näitab, et kiirkorraldustelt on eemaldatud ainul sõna "- Shortcut":

Eemaldatud on ainult sõna...3. Kolmas meetod (ainult Windows 10 süsteemis noolekeste ja/või teksti "- Shortcut" eemaldamine): Laadi alla üsna kasulik tasuta Ultimate Windows Tweaker 4 for Windows 10 tarkvara, mida Sa ei pea isegi installeerima. Paki see allalaetud UWT4.zip fail lahti ja pane see 'Ultimate Windows Tweaker 4.6' kaust endale sobivasse kohta, näiteks C:\Program Files\ kausta. Seejärel käivita sealt kaustast see Ultimate Windows Tweaker 4.6.exe fail, märgista vasemal paanis 'Customization' menüüpunkt, ava paremal "File Explorer" vaheleht ja Sa näed allpool kahte võimalust:

* "Remove Shortcut Arrows From Shortcut Icons" nupp, mis eemaldab kiirkorraldustelt need noolekesed (ma ei soovita neid nooli siiski eemaldada). Kui Sa tahad neid nooli hiljem jälle tagasi panna, siis kliki siinsamas sellele samale nupule, mis on nüüd aga teise tekstiga.

* "-Shortcut" Suffix oblastis näed aga kahte nuppu (neid nuppe soovitan kasutada): Remove nupp eemaldab kiirkorraldustelt selle "- Shortcut" teksti ja Show nupp paneb need vajadusel jälle uuesti tagasi. Antud juhul ei pea Sa isegi süsteemi või Windows Explorer'i restarti tegema, kõik käib automaatselt:

Tweaker


Märkus: Windows 7 jaoks lae alla aga Ultimate Windows Tweaker v 2.2, a Tweak UI for Windows 7 & Vista.Ainult Windows 7 kasutamisel: Kui paremklõpsu kontekstmenüüst kadusid pärast kiirkorraldustelt noolekeste ja sõna "- Shortcut" eemaldamist käsud 'Pin to Taskbar' ning 'Pin to Start Menu' ja tegumireal puudub Jump List hüpikmenüü:


Esiteks:

Neid kiirkorralduste noolekesi ja sõna "- Shortcut" saab ka muul moel likvideerida, aga paljudel juhtudel tekivad pärast neid muudatusi probleemid ja need on järgmised:

- Windows 7's võib nii juhtuda, et Sa ei saa enam oma programmiikoone lohistada tegumiribale [Windows Taskbar (Superbar)] ja ka Start menüüsse ning selle asemel ilmub punast värvi ristike juhul kui Sa üritad seda teha.
- Kui Sa teed programmi ikoonil või tema kiirkorraldusel paremklõpsu, siis puuduvad tema kontekstmenüüst sellised käsud nagu “Pin to Taskbar” ja “Pin to Start Menu”.
- Kui Sa teed oma tegumiribal mingil ikoonil paremklõpsu, siis ei ilmu Jump List hüpikmenüüd.

Selle ülaltoodud teise meetodi [programmi (FxVisor32.msi)] puhul selliseid probleeme ei teki.

Juhul kui Sa kasutasid oma kiirkorraldustelt sõna "- Shortcut" eemaldamiseks mingit muud meetodit ja seejärel tekkisid ülaltoodud probleemid, siis lae siit kõigepealt alla üks Taasta_IsShortcut.zip fail. Nüüd paki too allalaetud ZIP fail lahti ja tee Taasta_IsShortcut.reg failil 2x klõps, seejärel klõpsa ilmuvas aknas nupule Run, siis UAC aknas nupule Yes ning lõpuks ilmuvates teadeteakendes nupule Yes ja OK (Võis siis: Yes, Yes ja OK).

Kui valmis, siis tee kompuutri restart ja kasuta soovi korral oma kiirkorraldustelt noolte ja sõna "- Shortcut" eemaldamiseks seda eelpooltoodud teist meetodit - juhis.


Teiseks:

Kui Sa eemaldad töölaual asuvatelt kiirkorraldustelt noolekesed Windowsi registri kaudu, st eemaldad seal IsShortcut parameetri, siis ka see rikub Jump List menüüde tööd - need Jump List menüüd võivad ära kaduda ja Sa ei saa oma programme kinnitada alla tegumireale. Et sellist probleemi lahendada, tuleb Sul LNK laiendi jaoks taastada tema seosed - lae siit alla fikseeri-lnk.reg fail ja tee temal 2x klõps + OK + OK; seejärel tee kompuutri restart.


ÜlesseTeiste kasutajate töölaudadelt kadusid kiirkorraldused...

 

Kui Sinu kompuutrit kasutavad mitu inimest (näiteks kodus pereliikmed) ja neile on loodud eraldi kasutajakontod, siis võib juhtuda nii et kui Sa kustutad oma töölaualt mingi kiirkorralduse, siis kaob see ka teiste kasutajate töölaudadelt. Selle põhjuseks on see et paljude programmide installeerimisel pannakse nende kiirkorraldused nii Sinu töölauale kui ka nn "Public" kausta. Ja kui Sa kustutad sellise kiirkorralduse oma töölault, siis kaob ta ka sellest Public kaustast ja teised kasutajad ei näe enam oma töölaual antud kiirkorraldust.
Public kaust on olemas kõikides hilisemates Windows'i operatsioonisüsteemides, k. a. ka Windows 7. See kaust on mõeldud selleks, et antud kausta pandud andmeid (faile ja kiirkorraldusi) saaksid kasutada kõik antud kompuutri kasutajad. Samuti, kui ollakse võrgus, siis saavad ka teised selles võrgus asuvad kompuutrid kasutada Public kaustas asuvaid andmeid, juhul kui neile on selleks ligipääs antud.
Selle Public kausta aadress on: C:\Users\Public (Töölaua oma: C:\Users\Public\Desktop) ja kui Sa avad selle C:\Users\Public\Desktop kausta, siis näed ka neid ühiselt kasutatavaid kiirkorraldusi.
Sa ei peagi kontrollimiseks alati avama seda Public kausta vaid tee oma töölaua kiirkorraldusel paremklõps ja vali käsk Properties. Seejärel ava leht (vahekaart, sakk, tab, lipik) General ja vaata "Location" realt, et kuhu antud kiirkorraldus kuulub. Alumisel pildil kuulub see kiirkorraldus ainult konkreetsele kasutajale ja teda ei ole seal Public kaustas ning kui Sa ta kustutad, siis ei teki mingeid probleeme - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Kuulub minule


Järgmisel pildil asub antud kiirkorraldus ka selles Public kaustas ja kui Sa ta kustutad, siis kaob ta ka teiste kasutajate töölaudadelt:

Ta asub Public kaustas

ÜlesseKasutajakonto pildi muutmine (väljavahetamine)

 

Igale kasutajakontole omistatakse ka mingi pilt, mis ilmub User Account aknasse, Start menüü paremale ülaossa ja Windows 7 sisselogimise ekraani (Welcome Screen ekraanile, juhul kui Sinu kompuutrisse oli loodud rohkem kui üks kasutajakonto või kui Sa logid ennast sisse/välja) - kliki pisipildile, et teda suurendada:


Kasutaja pilt


Kui Sa installeerid Windows 7 ja kui Sa installeerimise käigus ei vali enda kasutajakontole pilti (Ega seal midagi eriti valida olegi, kõik on üsna koledad), siis pannakse vaikimisi Sinu kasutajakonto pildiks Windows 7-e kollase lillega pildike (Ma ei tea, et mis selle lille nimi on ja ei viitsi seda ka uurida ehk Sina tead? Võib olla on see hoopis mingi eelajalooline puu või põõsas, ah?).


Vaikimisi pilt


Win 7 enda pildid on üsna kehvakesed nagu seda alati, aga Sul on võimalus oma kasutajapilt asendada suvalise teise pildiga, toon siin ära ka Windows 7 Build 7057 RC versiooni enda kasutajapildid ja siin on neid pakutavaid kasutajapildikesi siiski juba märksa rohkem (sama palju on neid ka Windows 7 lõplikus väljalaskes) - pilt.


Et muuta enda kasutajakonto pilti, tee:

1) Klõpsa nupule Start, siis Control Panel, seejärel kategoorialingile User Accounts and Family Safety, siis klõpsa lingile User Accounts ja lõpuks lingile Change your picture.
Või veel kiirem viis sinna jõudmiseks: Tee töölaua vabal osal paremklõps ja vali käsk Personalize, seejärel klõpsa akna vasemas paanis ülaosas lingile Change your account picture - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Kliki Change your account picture lingile


2) Klõpsa järgmises aknas mingile Win 7 poolt pakutavale pildile ja seejärel klõpsa nupule Change Picture. Alloleval pildil olen ma juba enda kasutajakonto pilti muutnud (asendasin selle jõleda kollase lille hoopis enda vaar-vaar-vaar-isa... pildiga) ja see kuvatakse ka allosas pakutavate piltide oblastis. Palju mõtekam oleks siin klõpsata lingile Browse for more pictures... ja otsida ülesse mingi oma pilt.
Piltideks võivad olla suvalised .bmp, .gif, .jpg ja .png laiendiga pildid (selliste formaatidega pildid) ja suuruses 128x128 pikslit (pixels), aga ta võib olla ka suurem. Suurus ei pea olema just nii täpne, aga enam-vähem võiks ta selline olla, sest muidu moonutatakse pilt väga ära ja oleks hea kui valitud pilt oleks ka ristküliku või ruudu kujuline. Kui Sa muudad mingit pilti, siis katsu säilitada ka tema proportsioone, näiteks kui Sinu pilt on mõõtmetega 311 x 241, siis pärasat tema vähendamist võiks ta olla umbes 136 x 106 pikslit. (Oma piltide suurust võid Sa muuta suvalise tasuta pilditöötlemisprogrammiga kasvõi näiteks IrfanView'ga: http://www.irfanview.com/.)

Muuda enda pilti


Kasutajakontode vaikimisi pilte hoitakse kaustas: C:\ProgramData\Application Data\Microsoft\User Account Pictures\Default Pictures või siis kaustas C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures\Default Pictures (Kui Sul on Windows 7 installeeritud mingisse muusse partitsiooni, siis on selle "C:" asemel mingi muu kettatähis).
Sa saad sinna kaustale kiiresti ligi nii et tipid Start menüü Search kasti rea: %AllUsersProfile%\Application Data\Microsoft\User Account Pictures\ ja valid ülevalt otsingutulemustest Default Pictures.
Või ava siis Run kast ja tipi sinna see %AllUsersProfile%\Application Data\Microsoft\User Account Pictures\ rida ning vajuta Enter, seejärel ava seal see Default Pictures kaust.

Miks seda kausta-aadressi on vaja teada? Mõnikord ei õnnestu Sul oma kasutajapilti muuta, Sa küll muudad ta ära, aga pärast kompuutri restarti, on jälle see kollane jube pilt tagasi. Seepärast võib aidata see kui Sa kopeerid oma valmis pildid sinna Default Pictures kausta ja vaata, et need pildid oleksid Windows Bitmap (.bmp) formaadis (.bmp laiendiga) ning et nende suurus oleks enam-vähem 128 x 128 pikslit (px). Need pildid, mis Sa lisad antud kausta, ilmuvad ka sinna "Choose a new picture for your account" aknasse (Vaata ülemist pilti) ja sel juhul on neid sealt lihtsam valida.
Kui on ikka probleeme oma pildiga, siis võid ka seda proovida: Ava Run aken, tipi sinna gpedit.msc (antud käsku ei saa Win 7 Home Premium'is kasutada) ja vajuta ENTER, seejärel vaata et Administrative Templates > Control Panel > User Accounts > Apply the default user logon picture... võti oleks välja lülitatud (Disabled).

Kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Kasutajakonto uus ilus pilt


Juhendi kaasautor

Ülesse

Edasi Windows 7 välimuse seadistamise II. ossa >

 

< Tagasi

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008