Koduvõrgus ressursside jagamine, II. osa

Seitse...Windows 7 võrgutöö ja koduvõrgu loomine VII. osa

 

(Käib XP, Vista, Windows 7, Windows 8/8.1 ja Windows 10 kohta.)


Koduvõrgus ressursside (dokumentide, piltide, muusika, video ja printeri) ühine kasutamine ja üksteisega jagamine - II. osa

Windowsi vanemate versioonidega (Vista ja Win XP) ressersside ühine kasutamine.

 


 

 Eelmises osas kirjeldatud HomeGroup ei sobi kõikide võrkude jaoks ja seda järgmistel põhjustel:

- Ta on ette nähtud koduvõrkude jaoks, kus on tegemist pereliikmetega ja kus võib üksteist täielikult usaldada (loodetavasti...);
- HomeGroup töötab ainult nendel kompuutritel, kuhu on installeeritud Windows 7.

Kompuutrid, mis jooksutavad Windowsi varasemaid versioone või siis Windowsi hilisemaid versioone või isegi teisi operatsioonisüsteeme, peavad kasutama võrguressursside ühiseks kasutamiseks muid meetodeid.


Failide ühise kasutamise meetodid Windowsis (lisaks eelpool räägitud HomeGroup vahendile):

Etteotsa
Võrguressursside ühise kasutamise sisselülitamine ja konfigureerimine:

Juhul kui Sa plaanid teha oma kaustad ja failid kättesaadavaks ka teistele koduvõrgus olevatele kasutajatele, siis pead Sa tegema natuke ettevalmistustöid. Kui Sa tahad aga jagada oma ressursse ainult omaenda kompuutri teiste kasutajatega (st nende kasutajakontodega), siis võid need ettevalmistustööd vahele jätta.

1) Kõigepealt veendu, et kõik kompuutrid kasutaksid ühte- ja sama "Workgroup" nime. Kui Sinu koduvõrgu kõik kompuutrid jooksutavad Vista või Windows 7 või siis Windowsi kõrgemat versiooni, siis ei ole see samm vajalik. Aga kui mingi kompuuter kasutab Windows XP'd või isegi mingit Windowsi varasemat versiooni, siis on see samm vajalik.

Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ja Windows XP Professional operatsioonisüsteemides on vaikimisi "Workgroup" nimeks WORKGROUP, aga Windows XP Home versioon kasutab MSHOME nime.


Kui Sul on Windows XP Home või varasem Windows, siis saad "Workgroup" nime muuta nii:

- Tee Start menüüs või töölaual My Computer kiirkorraldusel paremklõps ja vali käsk Properties.
- Ava vaheleht/sakk Computer Name ja kliki nupule Change....
- Uues aknas aktiveeri raadionupp Workgroup ja kliki OK + OK:

Kliki Workgroup raadionupule


- Tee kompuutri restart (ümberlaadimine).

Märkus: Juhul kui Sulle ei meeldi see WORKGROUP nimi, siis võid teda ka muuta sealsamas dialoogiaknas, kus Sa aktiveerisid Workgroup raadionupu (vaata eelmist pilti). Aktiveeri see raadionupp ja tipi uus nimi (maksimaalselt 15-sümbolit ja see nimi ei tohi sisaldada ; : < > * + = \ | / ? sümboleid) - Sa pead seda tegema kõikidel kompuutril, parem mitte torkida...


2) Veendu, et Sinu võrgu tüübiks oleks valitud Home network (või Work network) - juhis seal.

Märkus: Kui Sa tahad oma mingeid ressursse kasutada ühiselt Windows XP või varasema kompuutriga, siis võib olla ka 'Public' võrgutüüp.

Home network on sisse lülitatud


3) Lülita Windows 7 (Vista) kompuutrites sisse Network Discovery funktsioon juhul kui ta ei ole juba automaatselt sisse lülitatud, tee järgmist:

- Kliki ekraani paremal allääres teadete väljal Network ikoonile ja seejärel kliki Open Network and
Sharing Center
lingile.


(Märkus: Alternatiivina võid klikkida Start, teha Network kiirkorraldusel paremklõpsu ja valida käsu Properties, millega avatakse seesama Network and Sharing Center aken. )


- Kliki vasemas paanis Change advanced sharing settings lingile (Vista puhul aga aktiveeri akna allosas Turn on network discovery raadionupp, kliki nupule Apply ja kogu lugu) - pilt.

- Aktiveeri vajalikud raadionupud "Home or Work (current profile)" all, antud juhul siis kindlasti Turn on network discovery parameeter:

Aktiveeri vajalikud parameetrid


4) Määra sealsamas Advanced sharing settings aknas (vaata eelmist pilti) ära ka muud asjad, mida Sa soovid teha ühiskasutatavateks ressurssideks ja sea ka muud vajalikud parameetrid: File and printer sharing, Public folder sharing (siis saavad ka HomeGroup'i kuuluvad kasutajad sellele Public kaustale ligi), Media streaming, File sharing connections (siia jäta see vaikimisi 128-bit krüptimine/krüpteerimine; seda muuda ainult siis kui Sul on väga vana kompuuter), Password protected sharing (Sa võid oma ühiskasutatavaid faile lisaks ka parooliga kaitsta - koduvõrgu puhul on see üsna mõtetu tegevus. Kui see parameeter on sisse lülitatud, siis saavad Sinu failidele ja printerile ligi ainult need kasutajad, kes omavad Sinu kompuutris kasutajakontot ja parooli. Kui Sa tahad, et ka võrgus olevad teised kasutajad saaksid Sinu arvuti faile ühiselt kasutada, siis pead Sa paroolikaitse välja lülitama - kliki raadionupule "Turn off password protected sharing", vaikimisi on ta sisse lülitatud!) ja HomeGroup connections (jäta see nii nagu ta on juba vaikimisi määratud).

Kui valmis, siis kliki nupule Save changes.

EtteotsaFailide ühine kasutamine Public kausta (Public folder) abil:

Kõik Sinu enda kompuutri teised kasutajad (k. a. Guest kasutajakonto) pääsevad sinna Public kaustale ja tema alamkaustadele niisama ligi ning Sa ei pea siin midagi tegema. Isik, kes loos mingi faili seal Public kaustas (või siis kopeeris ta sinna), on selle faili omanik ja ta omab antud faili suhtes täisõigusi (st Full Control access); kõik ülejäänud kasutajad võivad seda faili ainult muuta (st Modify access).

Kui Sa tahad ka seda et kõik teised koduvõrgu kasutajad saaksid ligi Sinu kompuutri Public kaustale, siis aktiveeri seal eeltoodud Advanced sharing settings aknas parameeter Public folder sharing.

Näiteks kui ma käivitan nüüd sülearvuti, mis jooksutab Windows XP Professional versiooni ja mis on WiFi adapteri abil ühendatud koduvõrku ning ma tahan koduvõrgus asuvalt Windows 7 lauakompuutrilt viia kõik oma tapeedid üle ka sülearvutisse, siis võin teha näiteks nii:

- Kopeerin Windows 7 kompuutris oma tapeedid aadressile C:\Users\Public\Pictures\Minu_tapeedid.
- Seejärel lähen oma Win XP sülearvutisse ja klikin Start -> My Network Places (või avan oma võrgukausta töölaual oleva ikooni kaudu).
- Otsin sealt need tapeedid ülesse, märgistan nad ja siirdan seejärel aadressile C:\WINDOWS\Web\Wallpaper.
- Lõpuks kustutan need tapeedid Win 7 masina Public kaustast, et hoida kokku kettaruumi.

Sul ei ole vaja mingit USB mälupulka (või muid vahendeid), et neid tapeete ühest arvutist teise tarnida ja pealegi võib Sul oma mälupulk olla neid jubinaid juba üsna täis ning üleviidav materjal võib "kaaluda" väga palju, näiteks minu tapeetide maht on üle 500 MB'i.

Windows XP masinas saan need tapeedid kätte nüüd järgmisest asukohast (kausta aadressiribal tähistab \\AHV-2-PC\ Windows 7 lauakompuutrit) - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Sain teisest kompuutrist tapeedid kätte.
Lisa: Kuidas teha Windows XP kompuutris oma kaustasid ja faile ühiskasutatavateks:


Eeltööd:


a) Veendu, et Sul oleksid vajalikud kompuutrid sisse lülitatud ja traadita- või segavõrku ühendatud - juhtmevaba võrgu ülesse seadmise juhis.

b) Installeeri enne Windows® XP Service Pack 3 (SP3) - isegi kui Sul Win XP piraatversioon, saad ta ikkagi kätte, aga tühista allalaetud värskenduste installeerimisel Windows Genuine Advantage Notification (KB905474) ärskenduse installeerimine - tema installeerimisel küsitakse selleks Sinu luba, kliki nupule Cancel. Seejärel kui teda pakutakse järgmine kord jälle, siis korista tema ees asuvast ruudust linnuke ja sulge aken. Ilmub "Hide Updates" aken, kus pane seal linnuke ruutu ja kliki OK.

c) Lülita sisse võrguressursside ühise kasutamise funktsioon ja konfigureeri see, tee ettevalmistustööd Windows 7 (Vista) kompuutrites - juhis.


Seejärel tee oma Windows XP masinas järgmist:

1) Kõigepealt veendu, et Sul oleks Windows XP's Simple File Sharing funktsioon lubatud. Simple File Sharing (SFS) on Windows XP Home versioonis alati sisse lülitatud ja teda ei saagi seal välja lülitada ning ta on seal ühiskasutatavate ressursside loomise ainsaks mooduseks. Kuid Windows XP Professional versioonis võib teda ka välja lülitada ja seepärast kontrollime üle, et ta oleks ikka aktiveeritud.

* Kliki Start -> My Computer.
* Vali Tools menüüst "Folder Options..." ja ava kausta omadusteaknas View vaheleht (sakk/tab).
* Keri allapoole ja veendu, et ruudus "Use simple file sharing (Recommended)" oleks pandud linnuke.

Kui Simple File Sharing on lubatud, siis ei pea võrgus asuva teise kompuutri kasutaja Sinu jagatavatele failidele ligipääsemiseks sisestama parooli.

2) Ava Windows Explorer (või My Computer).
3) Otsi oma see kaust või fail ülesse, mille Sa soovid ühiskasutatavaks ressursiks teha, tee tal paremklõps ja vali käsk "Sharing and Security...".
4) Veendu, et Sinu kausta omadusteaknas oleks avatud sakk "Sharing" ja kliki seal "Network sharing and security" sektsioonis "Network Setup Wizard" lingile:


Kliki Network Setup Wizard lingile


5) Kliki "Network Setup Wizard" nõustaja esimeses ja ka teises aknas nupule Next.

6) Siis võib Sulle ilmuda üks teateaken, mis teatab, et Sinu kompuutris on mõni võrguseade lahti ühendatud (näiteks kui Sa ei kasuta oma arvutis olevat Ethernet võrguadapterit) - kliki seal nupule OK. Seejärel pane samas aknas linnuke ruutu "Ignore disconnected network hardware" ja kliki Nex:


Pane linnuke ruutu


7) Järgmises aknas klõpsa lihtsalt Next.

8) Nüüd võid "Computer description" tekstilahtrisse tippida sobiva nimetuse või jätta ta samaks. Olulisem on aga "Computer name" tekstilahter, sinna võid samuti sisestada uue nime. Kuid Sa pead arvestama, et igal võrgus asuval kompuutril peab olma erinev nimi, st kompuutri nimi peab olema unikaalne. Kompuutri nimi võib sisaldada kuni 15 tähte ja sümbolit, aga ta ei tohi sisaldada tühiklahve ning järgmisi sümboleid: ; : " < > * + = \ | ? ,

Seda nime näevad võrgu teised kasutajad oma Network kaustas ja sealtkaudu saavad nad ka ligi sellele Win XP kompuutri ühiskasutatavale kaustale - kui valmis, kliki Next:


Tipi kirjeldus ja kompuutri nimi

9) Järgmises aknas tipi "Workgroup name" tekstilahtrisse sõna WORKGROUP ja kliki Next.
10) Uues aknas jäta kõik samaks ja kliki Next.
11) Kliki järgmises infoaknas jälle Next.
12) Eelviimases aknas vali kõige alumine raadionupp ja kliki Next ning seejärel Finish.
13) Sa pead tegema kompuutri restardi (ümberlaadimise) - kliki teateaknas nupule Yes.
14) Nüüd tee jälle sellel kaustal, mida Sa tahad teha ühiskasutatavaks kaustaks, paremklõps ja vali käsk "Sharing and Security...".
15) Pane "Network sharing and security" sektsioonis linnuke "Share this folder on the network" ja "Allow network users to change my files" (see on soovi korral ja siis kui Sa hakkad ise neid faile muutma jm taolist tegema) ruutudesse ning kliki OK.


NB! Nüüd võib oma Windows XP kompuutris ka nii teha, et siirdad või kopeerid vajalikud kaustad/failid Shared Documents kausta (või tema alamkaustadesse) ja seejärel saavad võrgu kõik teised kasutajad nendele kaustadele ning failidele ligi. (Et pääseda Win XP masinas sellele Shared Documents kaustale ligi, ava My Computer ja Sa näedki teda kohe akna ülaosas. Windows 7 kompuutris on Network kastas tema nimeks aga SharedDocs).

Mis kasu sellest kõigest on? On küll, näiteks kui Sul on natuke vanem läpakas, mis jooksutab Windows XP'd ja kodus on ka lauakompuuter, mis kasutab Vistat või Windows 7't, siis on väga hea XP sülearvuti ning lauakompuutri vahel faile vahetada. Peale selle võid Sa näiteks oma lauakompuutris, kus on rohkem ja võimsamad programmid, redakteerida sülearvutis olevaid faile jne...


Selle Windows XP osa lõpetuseks toon ära ka Windows 7 kompuutri Network kausta, kus ongi näha Windows XP kompuutri nime ja kui Sa selle avad, siis saadki XP masina ühiskasutatavatele kasutadele/failidele ligi ning peale selle pääsed ka tema Shared Documents ja selle alamkaustadele ligi - pilt.


"Iga kausta" ühine kasutamine, st failide ja kaustade ühine kasutamine suvalisest kaustast:

Antud juhul saab ühiselt kasutada kõiki kaustasid, mis on väljaspool Public kausta. Siin peab ära määrama selle et mis kasutajakonto võib sellise kausta failidele ligi pääseda ja siin saab ka seda määrata, et mida nende failidega teha võib, st kas neid faile võib ainult lugeda/vaadata või siis võib neid faile ka muuta, uusi luua jne.

Et Sinu enda kompuutri kõik kasutajad ja ka võrgu muud kasutajad saaksid ka neile kaustadele ligi, mis asuvad väljaspool Public kausta ja milledele Sa lubad ligipääsu, siis on soovitatav kasutada Sharing wizard'i abi.

Et veenduda selles et kas Sharing wizard on ikka lubatud, tee järgmist:

1) Kliki Start -> Control Panel.


2) Vali paremal üleval View by rippmenüüst ikoonivaade ja tee seejärel 2x klõps Folder Options ikoonil - pilt.


3) Ava View vaheleht, keri seal allapoole ja pane linnuke ruutu Use Sharing Wizard (Recommended) ja kliki OK:

Veendu, et kas linnuke on ikka vajalikus ruudus


Märkus: Alternatiivina võid klikkida nupule Start, tippida Search otsingukasti sõna folder ja vajutada ENTER. Seejärel klikkida tööristariba nupule Organize ja valida avanevast rippmenüüst Folder and Search Options. Siis avada View vaheleht, kerida allapole ja klikkida ruudule Use Sharing Wizard (Recommended).


Et nüüd kaustasid ja faile saaks ühiselt kasutada, tee järgmist:

1) Ava Windows Explorer, märgista vajalik kaust või fail (Sa võid märgistada ka mitu elementi), mida Sa soovid teistega jagada.
2) Kliki tööriistariba nupule Share with ja vali seejärel Specific people...:

Märkus: Alternatiivina võid teha kaustal/failil paremklõpsu ja valida kontekstmenüüst käsu Share with -> Specific people...

Kliki nupule Share with...


3) Ilmub järgmine aken:

Lisa siia inimesed


4) Tpi üleval tekstikasti selle kasutaja nimi, kellega Sa tahad oma ressursse jagada (ta peab omama antud kompuutris kasutajakontot) ja seejärel kliki nupule Add. Sa võid ka klikkida selle tekstikasti paremas otsas asuvale noolekesele, mis avab antud kompuutri kasutajakontode nimed ja klikkida seejärel nupule Add. Korda seda tegevust iga inimese jaoks, keda Sa lisada soovid.
See noolest avatav rippmenüü sisaldab Sinu enda kompuutri kõiki kasutajakontosid ja lisaks ka "Everyone". Siia lisatakse ka "Guest" kasutaja, juhul kui Sa ei ole paroolikaitset kehtestatud. Kui Sa tahad teha ligipääsu nendele, keda antud loetelus ei ole, siis kliki Create a new user, mis viib Sind Control Panel'i User Accounts aknasse (see parameeter ilmub siia ainult sel juhul kui Sinu kompuuter ei ole HomeGroup'i ühinenud).
Kui Sa aga tahad, et ka teised koduvõrgu kasutajad (muudest kompuutritest) saaksid Sinu poolt määratud ressurssidele ligi, siis vali siit noolega avatavast rippmenüüst kas Guest või siis Everyone parameeter - see mõjub siis kui Sa ei olnud eelnevalt failide ühiskasutamise jaoks paroolikaitset kehtestanud.

5) Seejärel kliki juurdelisatud kasutajakonto paremas otsas asuvale rippnoolele ja vali tema jaoks juurdepääsu tase (st õigused) ning Sul on järgmised valikud:

- Read: Selline kasutaja võib Sinu ühiskasutatavaid faile vaadata ja käivitada programme, aga nad ei tohi neid faile muuta ja kustutada.
- Read/Write: Neil kasuatajatel on samad õigused, mis on ka failide omanikel; nad võivad vaadata, muuta, lisada ja kustutada faile.

Märkus: Hiljem võivad sinna ilmuda ka muud juurdepääsu tasemed...

6) Kui valmis, siis kliki nupule Share (vaata eelmist pilti).


7) Nõustaja viimases aknas on Sul lisaks veel järgmised võimalused:

- Saata e-mail sõnum sellele isikule, kellega Sa hakkad oma faile/kaustasid jagama ja see sõnum sisaldab ka jagatava kausta või faili linki (võrguaadressi); Sul peab olema selleks installeeritud mingi meiliprogramm.
- Kopeerida faili või kausta võrgutee (võrguaadress) Windowsi mälupuhvrisse, näiteks messengeri või mingi muu programmi kaudu saatmiseks.
- Teha nimel 2x klikk, et avada ühiskasutatav element.
- Näha kõiki oma jagatavaid kaustasid ja faile - kliki selleks all asuvale "Show me all the network shares on this computer" lingile:

Sul on veel lisavõimalusi


8) Kui valmis, siis kliki nupule Done.

Nüüd võib koduvõrgu suvaline liige kopeerida või tippida selle ülaltoodud ühiselt kasutatava kausta võrguaadressi (antud juhul siis \\AHV-2-PC\Users\ahv-2\Desktop\HACK) oma kompuutris kas suvalise kausta aadressiribale või siis Run dialoogiaknasse ja vajutada ENTER ning ta saabki antud kaustale ligi.

NB! Kui Sa tahad oma mingi ühiskasutatava kausta või faili teistega jagamise lõpetada, siis märgista ta Windows Explorer'is ja kliki tööriistariba nupule Share with ning vali seejärel Nobody parameeter.

Etteotsa'Advanced Sharing' meetod ('Shared Resource Permissions' määramine ühiskasutatavatele kaustadele):

Advanced Sharing'i puhul võid Sa oma ühiselt kasutatavaid ressursse konfigureerida sõltumatult NTFS juurdepääsulubadest. Et avada Advanced Sharing seadmise akent, tee vajalikul kaustal paremklõps ja vali käsk Properties ning ava dialoogiakna Sharing vaheleht (sakk).
Juhul kui Sul on Sharing wizard välja lülitatud, siis märgista vajalik kaust ja kliki üleval tööriistaribal nupule Advanced sharing. Sa võid sel juhul teha kaustal ka paremklõpsu ja valida kontekstmenüüst käsu Advanced sharing, mõlemad meetodid avavad sellesama Sharing vahelehe:

Kliki nupule Advanced Sharing...


NB! See Sharing vaheleht ilmub ainult kaustade omadusteaknasse ja failide puhul teda sinna ei ilmu. Juhul kui Sharing wizard on välja lülitatud, siis ilmub see Advanced sharing nupp ülesse tööriistaribale ainult sel juhul kui Sa märgistad üheainsa kausta. Kuid Sharing wizard'i puhul saad Sa kasutada nii faile kui ka mitme objekti korraga märgistamist.


Et luua või muuta Advanced sharing'i abil oma ühiskasutatavaid ressursse, tee järgmist:

1) Kliki kausta omadusteakna Sharing vahelehel nupule Advanced Sharing... (vaata eelmist pilti) ja selle peale ilmub Advanced Sharing dialoogiaken. Pane seal linnuke Share this folder ruutu:

Pane linnuke ruutu ja tee ka muud valikud


2) Sa võid lahtris Share olevat nime muuta või siis ta samaks jätta. Kui see kaust oli juba varem tehtud ühiskasutatavaks ja kui Sa tahad lisada teist nime, näiteks erineva juurdepääsuloaga, siis kliki nupule Add ja seejärel tipi uus nimi.
"Share name" on see nimi, mida teised võrgusolijad näevad oma Network kaustas.

3) Sa võid soovi korral tippida Comments tekstikasti ka antud kausta sisu lühikirjelduse, teised kasutajad näevad seda kommentaari siis kui nad teevad oma Network kaustas antud ühiskasutataval kaustal paremklõpsu ja valivad käsu Properties (või siis valivad Network kaustas Details view - Detailvaate).

4) Kliki nupule Permissions ja ilmub uus alltoodud aken, kus tee järgmist:

- Vali "Group or user names" loetelust vajalik kasutaja või siis grupi nimi.
- Pane dialoogiakna alumises pooles linnukesed vajalikesse ruutudesse - Allow (Lubada) või Deny (Keelata) veergudes:

Vali kasutaja ja sea õigused


* Full Control: Sellega võib kasutaja antud kaustas ja tema alamkaustades asuvaid faile luua, lugeda/vaadata, kirjutada, ümber nimetada ja kustutada; peale selle võib ta muuta ka õigusi ja saada antud failide omanikuks - ühesõnaga tal on nende failide üle täielik kontroll.
* Change: Kasutaja võib faile lugeda/vaadata, kirjutada, ümber nimetada ja ka kustutada, aga ta ei tohi luua uusi faile.
* Read: Faile võib ainult lugeda/vaadata.

Märkus: Nupu Add abil võid Sa sinna ülemisse loetellu lisada uusi nimesid ja gruppe; nupu Remove abil võid olemasolevaid nimesid ja gruppe antud loetelust eemaldada (enne märgista vajalik ja seejärel kliki nupule Remove).

Shared Resource Permissions ja NTFS Permissions tähendused:

- Shared resource permissions lubade süsteem kontrollib ühiskasutatavatele failidele võrgust juurdepääsu ja ta ei puuduta kasutajat, kes logib end lokaalselt sisse, st kes omab antud kompuutris kasutajakontot. Sa saad selle shared resource permissions'i määrata ühiskasutatava kausta omadusteakna vahelehe Sharing ja seejärel Advanced Sharing dialoogiakna kaudu.
- NTFS permissions (Discretionary access control lists, DACLs) lubade süsteemi rakendatakse aga NTFS-failisüsteemi formaaditud kõvaketaste (partitsioonide) kaustadele ja failidele. Siin võid Sa igale kasuatajale määrata väga täpsed õigused selle suhtes, et mida nad võivad teha: Käivitada programme, vaadata kaustade sisu, luua uusi faile, muuta olemsolevaid faile, kustutada faile jne. Sa määrad NTFS permissions juurdepääsuload kausta või faili omadusteakna Security vahelehe kaudu.Printerite ühine kasutamine võrgus:

Selleks ei ole eraldi nõustajat kuid Sa saad oma printeri teha ühiskasutatavaks tema omaduste dialoogiakna kaudu, millele saad ligi Control Panel'i Devices and Printers (või 'View devices and printers') lingi/ikooni kaudu. Sa võid ka klikkida Start -> Devices and Printers.

Tee seal oma printeriikoonil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Printer properties - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Vali käsk 'Printer properties'


Seejärel vali Sharing vahelehel Share this printer parameeter ja tipi Share name tekstikasti sobiv nimi - pilt.

Etteotsa


Edasi võrgutöö VIII. ossa >

 

< Tagasi võrgutöö ja koduvõrgu loomise I. ossa

 

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008