Window 7 Service Pack 1 (SP1) installeerimine

Seitse...Window 7 Service Pack 1 Beta (SP1) ja Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) ning Windows 7 SP1 RTM (st SP1 lõppversioon) - mida need SP1 paketid endist kujutavad; mida peaks enne nende installeerimist teadma; SP1 Beta, RC ja SP1 finaalversiooni allalaadimine ning install; nende uninstallimine.


 

Windows 7 SP1 ei ole veel lõplikul kujul valmis vaid ta on praegu veel Beta (nüüd ka siis RC) versioonina välja lastud. Kuid tema lõppversioon ei hakka suurt erinema nendest praegustest Window 7 Service Pack 1 Beta (SP1) ja Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) väljalasetest, seega käib siintoodud info ka Windows 7 SP1 RTM (st tema lõppversiooni) kohta, mis ilmub välja 2011. a. esimesel poolel. Selle Win 7 SP1 paketi kohta võib õelda, et midagi põhjapanevat uut ta endast ei kujuta. See teenuste või värskenduste (uuenduste) pakett ei muuda kasutajaliidest üleüldse ja Windows 7 ning Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 sisaldab kõiki eelmisi Windows 7 ja Windows Server 2008 R2 jaoks väljalastud parandusi, turvavärskendusi jne - kokku üle 450 värskenduse (hottfix'id ja Security Update'id).

Märkus: Mida need tarkvara väljalasete versioonid (Pre-alfa, Alfa, Pre-beta, Beta, Release candidate, RTM, GA jne) tähendavad, sellest loe sealt.

Peale selle sisaldab see SP1 ka uusi funktsioone ja täiustusi Windows Server 2008 R2, tema virtualisatsiooni ning Virtual Desktop Infrastructure (VDI) jaoks. Täiustatakse mälu juhtimist, sisse on lülitatud ka mõned uued vahendid, näiteks nagu Microsoft RemoteFX, mis toetab HD videot ja Aero kasutajaliidest (kaug- ja virtualiseeritud keskkonnas töötamiseks).


Mida tuleks enne Window 7 Service Pack 1 Beta (SP1), SP1 RC ja SP1 finaalversiooni allalaadimist ning installeerimist teada:


Täiendus (oktoober 2010): Nüüd on välja ilmunud ka Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) [Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC)] värskenduste paketi versioon - info ja juhis siin lõpus.


Täiendus (veebruar 2011): Ilmus välja Window 7 Service Pack 1 (SP1) finaalversioon - info lõpus.


!!! Windows 7 Service Pack 1 (SP1) sisaldab ka Windows 7 igasuguste aktiveerimise ja aktiveerimise väljalülitamise kräkkide elimineerimise mehhanismi (täiendavat piraatlusvastast kaitset Win 7 jaoks - "Windows Activation Technologies" värskendust).
See "Activation Technologies Update" tapab üle 70 Windows 7/Vista aktiveerimise kräki/häki, näiteks sellised head Windows Vista ja Windows 7 piraatkoopiate "ausaks" tegemise vahendid nagu RemoveWAT (x86/x64), Windows 7 Loader, Vista7 Slic Ldr, ULoader, Windows 7 Activator, 7Loader, Windows 7 Loader eXtreme Edition jne...

Windows Activation Technologies (WATU) värskendus ilmus juba jupi aega tagasi ja seda kui "KB971033" värskendus - loe sellest täpsemalt sealt.


Aga näiteks Windows 7 Loader'i 1.9.0.0 versioon elab ka selle SP1 üle ja Sinu Win 7 jääb aktiveerituks, kuigi täiendavaid värskendusi ("Optional updates", näiteks keelepakette) Sa sel juhul alla laadida ei saa (2011. a. SP1 lõppversioon võib arvatavasti ka selle kräki elimineerida...)


Muide ka Microsoft'i "Windows Activation Technologies" (WATU) värskendus, mis loodigi spetsiaalselt selliste aktiveerijate elimineerimiseks, ei suuda näiteks RemoveWAT (x86/x64) vahendiga võidelda (vähemalt praegu, märts 2010) - ta küll avastab lahtimurtud litsentsifailid, aga see on ka kõik... Sellest WATU'st on rohkem infot seal.

Kui Sa kasutasid seda RemoveWAT kräkki ja juhul kui Microsoft'i mingi uuem värskendus [k. a. Window 7 Service Pack 1 Beta (SP1) ja Window 7 Service Pack 1 RC (SP1) ning Window 7 Service Pack 1 (SP1) lõppversioon] peaks selle RemoveWAT kräki tuvastama ning ilmuvad jälle need "This Copy Of Windows Is Not Genuine" teated, siis võid proovida ka järgmist:

- Käivita RemoveWAT kasutades paremklõpsu käsku "Run as administrator";

- Kliki nupule Restore WAT ja lase teha kompuutri restart;

- Käivita RemoveWAT uuesti kasutades jälle seda paremklõpsu käsku "Run as administrator";

- Kliki Remove WAT nupule, seejärel oota natuke aega kuni WAT elimineeritakse ja kui ilmub kompuutri restarti pakkuv teade, sii lase teha kompuutri taaskäivitus.


Seega kui Sul ei ole legaalne Windows 7, siis ära installeeri Windows 7 SP1 (Service Pack 1) värskenduste paketti ja ka seda eraldi "KB971033" värskendust.


!!! Aga Sa võid Windows 7 SP1 paketi lõppversiooni automaatse allalaadimise ja installeerimise ka blokeerida ning seda Microsofti enda täiesti ametliku ja legaalse instrumendiga, kusjuures kõik värskendused (nii uuemad kui ka vanad) saad Sa ikkagi kätte. Loe peatükki "'Windows Service Pack Blocker Tool Kit' instrumentide komplekt neile, kes soovivad blokeerida Windows 7 Service Pack 1 (SP1) või Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (SP1) finaalversiooni automaatse allalaadimise ja installeerimise 'Automatic Update' või siis 'Windows Update' kaudu" sealt.Windows 7 SP1 Beta allaladimine ja installeerimine:

1) Mine Win 7 SP1 Beta allalaadimseks Microsoft'i TechNet Evaluation Center saiti ja kliki seal GET STARTED NOW nupule - pilt.


NB! Kasuta SP1 Beta allalaadimiseks ainult Internet Explorer brauserit!


2) Logi end oma Windows Live ID kasutajakontoga sisse:

Logi ennast sisse3) Vaata, et rippmenüüst oleks valitud "IT Worker" ja kliki nupule Continue - pilt.


4) Täida ankeet ja kliki Continue - pilt.


5) Vali järgmises lehes mingi raadionupp ja kliki Continue - pilt.


6) Nüüd kliki vastavalt sellele nupule, mis sobib Sinu Windowsile, see oleneb sellest et millist Windows 7't Sa jooksutad (32 Bit või 64 Bit versiooni). Siin võid allalaadimiseks valida ka selle et kas kasutad hiljem SP1 allalaadimiseks ja installeerimiseks Windows Update vahendit või siis kasutad alternatiivina ISO faili.
Siin on mõtekas valida vasemalt poolelt vajalik nupp:

Vali vasemalt mingi nupp7) Nüüd kliki üleval kollasele ribale ja vali sealt "Install This Add-on for All Users on This Computer...":

Nüüd kliki 'Install This Add-on for All Users on This Computer...'8) Kliki ilmuvas UAC daloogiaknas nupule Yes.

9) Kliki uues ilmuvas turvaaknas nupule Allow.


10) Nüüd vali ilmuvas "Save As" dialoogiaknas see koht, kuhu Sa soovid panna selle pakutava WUSignUpTool_xxx.exe faili, vali selleks näiteks oma töölaud (Desktop) ja kliki nupule Save - pilt.


11) Uues aknas kliki nupule Launch:

Kliki


12) Järgmise aknas pane linnuke ruutu I accept the license terms ja kliki sealsamas nupule Finish.

13) Nüüd kliki nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Update - pilt.

14) Windows Update aknas kliki nupule (või siis vasemas paanis lingile) Check for updates.

15) Kliki üleval kättesaadavate värskenduste lingile, et vaadata kas nende hulgas on ka see vajalik Windows 7 SP1 Beta pakett.

kliki üleval lingile...16) Kui ta on uues aknas olemas, siis kliki allpool nupule OK - pilt.

17) Lõpuks kliki nupule Install updates ja hakkabki SP1 allalaadimine ja seejärel tema installeerimine:

Lõpuks kliki nupule 'Install updates'


18) Kui valmis, siis kliki nupule Restart now (Taaskäivita kohe) ja tehakse kompuutri ümberlaadimine - pilt.


NB! Kui Sul sai see SP1 õnnelikult installitud, siis mine ise uuesti sinnasamasse Windows Update aknasse ja vaata, et kas uusi järgmisi värskendusi ei pakuta...
Täiendus (oktoober 2010): Nüüd on välja ilmunud ka Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) ja tema allalaadimine ning installeerimine käib põhiliselt niisamuti nagu seda tehti ka Windows 7 SP1 BETA väljalaske puhul, aga siin nõutakse ka Sinu Windows 7 valideerimist (st tema legaalsuse/genuine tuvastamist) - toon siin ära ka need väiksed muudatused:


Märkus: Kui Sa olid eelnevalt laadinud alla ja installeerinud Windows 7 SP1 Beta versiooni, siis tuleb ta Sul enne uninstallida (desinstalleerida) - värskendustepaketi uninstallimisest on siin allpool ka juttu.


1) Mine Win 7 SP1 Beta allalaadimseks Microsoft'i TechNet Evaluation Center saiti ja kliki seal GET STARTED NOW nupule.


NB! Kasuta SP1 Beta allalaadimiseks ainult Internet Explorer brauserit!


2) Logi end oma Windows Live ID kasutajakontoga sisse.

3) Vaata, et rippmenüüst oleks valitud "IT Worker" ja kliki nupule Continue - pilt.

4) ! Siin viiakse läbi ka Sinu Windows 7 valideerimine [Windows Genuine Advantage (WGA) programmi abil kontrollitakse Sinu Win 7 legaalsust, st kas ta on ikka genuine] - kliki nupule Continue - pilt.

5) Nüüd tee järgmises aknas oma brauseri ülaosas kollasel ribal klõps ja kliki seejärel avanevas rippmenüüs Install This Add-on for All Users on This Computer... lingile - pilt.

6) Seejärel kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes.

7) Ja kui valideerimine õnnestus, siis ilmub aken, kus kliki kas WUSignUpTool_x64.exe või siis WUSignUpTool_x86.exe järel olevale Download nupule (WUSignUpTool_x64.exe vali allalaadimiseks siis kui Sa jooksutad 64-bit Windows 7't ja WUSignUpTool_x86.exe vali allalaadimiseks sel juhul kui Sa kasutad 32-bit windows 7't) - pilt.


NB! Kui Sa jooksutad Windows 7, mis ei ole legaalne, aga on õieti "kräkitud" (näiteks sellesama RemoveWAT abil), siis läbitakse see valideerimine ilma ühegi probleemita. Kuid pärast selle SP1 BETA või siis SP1 RC installeerimist tuvastatakse Sinu "kräkk" ja Sa pead jälle kasutama näiteks sellesama RemoveWAT abi (juhis).
Loe ka siinsamas eelpool toodud infot, kus oli juttu Window 7 Service Pack 1 Beta (SP1) väljalaskest, see info käib ka siintoodu kui ka Windows 7 SP1 RTM (st SP1 lõppversiooni) kohta - sealt.


8) Seejärel kliki ilmuvas dialoogiaknas nupule Save ja lae see instrument alla oma töölauale (Desktop).

9) Sulge oma brauser, tee sellel allalaetud failil (näiteks WUSignUpTool_x86.exe instrumendil) 2x klõps ja kliki ilmuvas dialoogiaknas nupule Run.

10) Kliki UAC dialoogiaknas nupule Yes.

11) Järgmise aknas pane linnuke ruutu I accept the license terms ja kliki sealsamas nupule Finish.

12) Nüüd kliki nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Update - pilt.

13) Windows Update aknas kliki nupule (või siis vasemas paanis lingile) Check for updates.

14) Kliki üleval kättesaadavate värskenduste lingile, et vaadata kas nende hulgas on ka see vajalik Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) pakett.


Märkus: Juhul kui Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) paketti ei ole seal veel näha, siis lae alla ja installeeri kõik olemasolevad (pakutavad) värskendused, kui vaja tee ka kompuutri restart. Ja pärast seda tule siia Windows Update aknasse tagasi, kliki jälle Check for updates nupule ning seejärel pead Sa kätte saama ka selle SP1 RC paketi.


15) Kui ta on uues aknas olemas, siis kliki allpool nupule OK - pilt.

16) Lõpuks kliki nupule Install updates ja hakkabki SP1 RC allalaadimine ja seejärel tema installeerimine.

17) Kui valmis, siis kliki nupule Restart now ja tehakse kompuutri ümberlaadimine - pilt.


NB! Window 7 Service Pack 1 (SP1) Release Candidate (RC) lõpetab oma töö 30. novembril, 2011 kuupäeval ja seejärel tuleb ta Sul uninstallida (sellest tuleb kohe allpool ka juttu) ning laadida alla SP1 lõppversioon.

Windows 7 SP1 Beta ja Windows 7 SP1 RC uninstallimine (eemaldamine):

Kui Sa soovid SP1 BETA paketist mingil põhjusel lahti saada, siis on Sul võimalus ta uninstallida ja pealegi tuleb ta Sul nii või naa enne 30. juunit 2011 (SP1 RC aga enne 30.11.11) likvideerida.

SP1 Beta ja SP1 RC desinstalleerimiseks on mitu võimalust (allpool on näide SP1 Beta kohta):

1) Esimene meetod: Kliki nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Update. Seejärel kliki akna vasemas paanis allosas Installed Updates lingile.
Märgista ta ((st "Service Pack for Microsoft Windows (KB976932)) ja seejärel kliki üleval nupule Uninstall:

Märgista ta ja kliki üleval nupule UninstallTee kompuutri ümberlaadimine.


2) Teine meetod, kasuta CMD Prompt akent:

- Kliki Start -> All Programs -> Accessories -> ja tee Command Prompt kiirkorraldusel paremklõps ning vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator.

Märkus: Sa võid alternatiivina avada CMD akna ka nii et klikid Start, tipid otsingukasti sõna cmd ja vajutad Ctrl+Shift+Enter klahve.

- Tipi CMD akna käsureale järgmine käsk ja vajuta ENTER:

wusa.exe /uninstall /kb:976932

- Kliki kinnitusaknas Yes nupule.

- Tee kompuutri restart.Täiendus (veebruar 2011) - seda peakski nüüd ainult teadma: Ilmus välja Window 7 Service Pack 1 (SP1) finaalversioon:


Kas Sa pead ta installeerima ja kuidas Sa selle SP1 paketi kätte saad?

Juhul kui Sul on Windows Update vahend pandud automaatrežiimile ja Sa oled kätte saanud kõik vajalikud värskendused, siis ei ole seda Windows 7 SP1 paketti vaja installeerida (või oota vähemalt mõni kuu, enne kui ta installeerid - ära kiirusta). Sama asi kehtib ka sel juhul kui Sul on Windows Update vahend välja lülitatud, aga Sa oled ta ise käsitsi aeg-ajalt käivitandud ja laadinud alla ning installeerinud kõik vajaminevad värskendused.
Selle Win 7 SP1 paketi kohta võib õelda, et midagi põhjapanevat uut ta endast ei kujuta. See teenuste või värskenduste (uuenduste) pakett ei muuda kasutajaliidest üleüldse ja Windows 7 ning Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 sisaldab kõiki eelmisi Windows 7 ja Windows Server 2008 R2 jaoks väljalastud parandusi, turvavärskendusi jne - kokku üle 450 värskenduse (hottfix'id ja Security Update'id).


Kui Sul ei ole seda eeltoodud tehtud (st kui Sul ei ole kõiki värskendusi alla laetud ja installeeritud või kui Sa installeerid oma Windows 7 esmakordselt või kui Sa teed tema puhta ümberinstalleerimise), siis on Sul kaks valikut:

- Kas laadida alla kõik värskendused eraldi ilma selle Win 7 SP1 paketita.
- Või siis laadida alla ainult see SP1 pakett, aga pärast tema installeerimist tuleb Sul endiselt jätkata ka uuemate värskenduste allalaadimist ja installimist, st see käib juba nende värskenduste kohta, mis ilmuvad pärast seda SP1 paketti (alates veebruari lõpust ja märtsi kuust 2011).


NB! Windows 7 SP1 paketti ei laeta alla ja ei installeerita automaatselt ning seda isegi siis kui Sul on see Windows Update funktsioon pandud automaatrežiimile. SP1 paketti pakutakse ainult kui lisa värskendust, aga seda tähtsate värskenduste koosseisus (important updates) ja et teda alla laadida ning installeerida, pead Sa seda Windows Update aknas ise lubama, st paned tema ees asuvasse ruutu linnukese.
Teine variant tema allatirimiseks ja installeerimiseks on minna Microsofti saiti (sinna) ning sealt ta alla laadida - seal on ta aga suurema mahuga. Enne kui Sa saad ta sealt kätte, tuleb Sul lasta valideerida ka oma Windows 7't, st kontrollitakse seda et kas ta on Sul ikka legaalne.


Märkused: Juhul kui Sul oli juba varem installeeritud antud SP1 mingi varasem väljalase, siis tuleb ta Sul enne SP1 lõppversiooni allalaadimist desinstalleerida (uninstallida/eemaldada) - juhis.

Uutele OEM kompuutritesse (mis ilmuvad 2011. a. teisel poolel), kus on Windows 7 mingi versioon juba eelinstalleeritud kujul olemas, on see Windows 7 SP1 ka juba arvatavasti installeeritud...Windows 7 SP1 paketi finaalversiooni installeerimine:

Selle SP1 installeerimine ei võta just väga palju aega (kusagil 25 - 30 minuti ringis), aga kõik sõltub sellest et milline on Sinu internetiühenduse kiirus... - alusta installeerimist ja mine selleks ajaks teise tuppa õlut jooma.

1) Kliki nupule Start, tipi Search otsingukasti sõnad windows update ja kliki üleval otsingutulemustes lingile Windows Update.


Märkus: Alternatiivina võid klikkida nupule Start, siis All Programs ja seejärel Windows Update - pilt.


2) Seejärel kliki Windows Update aknas kas nupule Check for updates võis siis vasemas paanis Check for updates lingile.

3) Kui Sinu süsteemi skaneerimine ükskord lõpeb, siis kliki uues aknas ülemisele "xx important updates are available" lingile:

Kliki siin ülemisele lingile


4) Järgmise aknas pane linnuke "Windows 7 Service Pack 1 (KB976932)" ees asuvasse ruutu, vaikimisi on antud ruut tühi - kui valmis, siis kliki nupule OK:

Pane linnuke ruutut ja kliki OK


5) Sa jõuad tagasi eelmisse aknasse, kus kliki nupule Install updates ja oota kuni failide allalaadimine ning installeerimine lõpeb - pilt.


6) Seejärel tuleb Sul teha kompuutri restart (kliki nupule Restart now) ja kui kõik läks edukalt, siis pead nägema järgmist akent, sulge ta ning joo õlut edasi - pilt.Pärast Win 7 SP1 installeerimist üleliigsete varundatud failide kustutamine, et hoida kokku kõvaketta ruumi:

Kõigepealt testi seda SP1 paketti ja jooksuta oma süsteemi mõnda aega ning kui Sa veendud, et jääd oma süsteemiga rahule, siis võid tema installeerimise ajal loodud igasugused failide reservkoopiad kustutada. Need väga suuremahulised reservkoopiad luuakse seepärast et juhul kui Sa tahad sellest SP1 paketist loobuda, siis saad nende abil oma varasema süsteemi jälle taastada.


NB! Kui Sa kustutad need reservkoopiad, siis Sa ei saa enam seda Win 7 SP1 paketti uninstallida ja viia oma süsteemi tagasi tema varasemasse seisundisse!


Tee seda Disk Cleanup vahendi abil:

1) Kliki nupule Start, tipi otsingukasti sõna disk cleanup ja kliki üleval Disk Cleanup kiirkorraldusele.


Märkus: Alternatiivina võid ta avada ka Start menüü kaudu (Start -> All Programs -> Accessories -> System Tools -> Disk Cleanup).


2) Kliki järgmises nupule OK:

Kliki OK


3) Nüüd kliki nupule Clean up system files:

Kliki nupule Clean up system files


4) Pane linnuke "Service Pack Backup Files" ees asuvasse ruutu ja kliki OK:

Pane linnuke vajalikku ruutu ja kliki OK


Sellega vabastad Sa hulga kettaruumi ja Sa võid sinna laadida alla suure portsu pornograafiat või siis mittelegaalset stuffi... - edu!Kui Windows 7 SP1 värskenduste paketi (või siis suvalise muu värskenduse) installeerimisel ilmuvad veateated ja see ei õnnestu:

Juhul kui Sul tekivad mingi värskenduse installeerimisega (sh ka Win 7 SP1 paketiga) probleeme, siis proovi järgmisi meetodeid:

Esimene meetod:

1) Kliki Start -> Control Panel.
2) Tipi akna paremas otsas üleval Search otsingukasti sõna troubleshoot.
3) Kliki üleval otsingutulemustes Troubleshooting lingile.
4) Järgmises aknas kliki System and Security lingile.
5) Lõpuks kliki all Windows Update lingile - pilt.
6) Kliki probleemide lahendamise nõustaja esimeses aknas nupule Next ja kui leitakse mingid vead, siis need ka parandatakse; sulge nõustaja aken ning proovi uuesti neid windowsi värskendusi installeerida - pilt.


Teine meetod:

Kui see esimene vahend ei aidanud ja kui Service Pack 1 või mingi muu värskenduse installeerimisel ilmuvad ikkagi Windows Update veateated, siis lae alla Microsoft'i enda System Update Readiness Tool (Windows 7 jaoks):


- 32-bit Windows 7 versiooni jaoks: System Update Readiness Tool for Windows 7 (KB947821)

- 64-bit Windows 7 versiooni jaoks: System Update Readiness Tool for Windows 7 for x64-based Systems (KB947821)


See allalaetud .msu fail kaalub umbes 98 MB ja Microsoft ütleb ise tema kohta nii: "This tool is being offered because an inconsistency was found in the Windows servicing store which may prevent the successful installation of future updates, service packs, and software. This tool checks your computer for such inconsistencies and tries to resolve issues if found.
"
- lühidalt õeldes ta aitab Sul leida ja fikseerida neid vigu, mis takistavad windowsi värskenduste, värskenduste pakettide ja Microsofti tarkvara installeerimist.


Kolmas meetod (Windows XP, Vista ja Windows 7 jaoks):

Kasuta Windows 7 Fix It instrumenti, käivita see Microsoft Fix Center, keri allapoole ja kliki Windows Update järel asuvale Run (või Fix) nupule - juhis seal.


Neljas meetod:

Windows Update kõikidest probleemidest on juttu ka seal.NB! Loe siitsamast ka järgmisi osasid: seal ("Windows 7 Service Pack 1 sisaldab ka Windows 7 igasuguste aktiveerimise ja aktiveerimise väljalülitamise kräkkide elimineerimise mehhanismi...") ja seal ("Windows 7 SP1 MUI keelepakettidest...").
Window 7 Service Pack 1 (SP1) MUI keelepakett:


Seoses selle Win 7 SP1 RTM väljatulekuga uuendatakse ka MUI (Multilingual User Interface) pakette ja kui Sa kasutad neid, siis tuleb Sul ka vajalik MUI keelepakett alla laadida ning seejärel installeerida. Ära aja MUI keelepakette segi LIP keelepakettidega - MUI keelepaketid on kättesaadavad ainult Windows 7 Ultimate ja Enterprise väljalasete jaoks.
Seega saavad neid MUI keelepakette (MUI language packs) laadida alla ainult Windows 7 Ultimate ja Windows 7 Enterprise väljalasete omanikud. Kuid MUI keelepakette on täiesti võimalik installeerida ka suvalisele Win 7 versioonile ja seda võib teha näiteks Vistalizator programmi abil - info.


NB! Mida need keelefailid (keelepaketid) tähendavad ja Windows 7-s uute keelte installeerimisest ning seejärel ekraani (kuva) keelte vahetamisest on juttu seal ja seal [see käib Windows 7 mitte-Ultimate (st Win 7 Starter, Windows 7 Home Premium ja Professional) versioonidesse uute ekraani keelte (MUI ja LIP keelepakettide) sealhulgas ka eesti keele installeerimine ja nende muutmise kohta].


Neid MUI keelepakette saab kätte Windows Update vahendi kaudu, aga Microsoft lasi välja ka nende keelepakettide eraldi iseseisvad paketid (.cab failiformaadis ja DVD ISO image failidena). Seega, kes kasutab oma Windowsis ka teisi keeli (näiteks eesti keelt) ja kes jooksutavad Windows 7 mitte-Ultimate (st Win 7 Starter, Windows 7 Home Premium ja Professional) versioone, need võivad pärast Windows 7 SP1 RTM väljalaske installeerimist laadada alla ka selle eraldi iseseisva MUI keelepaketi.

Windows 7 Ultimate ja Windows 7 Enterprise versioonide omanikud saavad Windows 7 SP1 MUI paketid kätte Windows Update kaudu (KB2483139).

Nende tarbeks, kes soovivad Windows 7 SP1 jaoks laadida MUI pakette alla otse ametlikust Windows Update serverist, toon siin ära mõned otselingid - nii 32-bit (x86) kui ka 64-bit (x64) Windows 7 versioonide jaoks:


32-bit (x86) Windows 7 SP1 MUI keelepaketid:

Eesti - http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x86-et-ee_d0f798de315b696bf560b559f6f90064687c0b7b.exe

Soome - http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x86-fi-fi_5259ca6a22a981dbdee352dde5b8e65c2fddd407.exe

Vene - http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x86-ru-ru_6532a8f36ad7d15277d5d60da92555f0fbee4daa.exe


64-bit (x64) Windows 7 SP1 MUI keelepaketid:

Eesti - http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x64-et-ee_b4fd94f6e461e21b7eec54d1e379e2807861aea2.exe

Soome - http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x64-fi-fi_223465e1b382484d1d82f8f2ccfcd9ed2f902c76.exe

Vene - http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2011/02/windows6.1-kb2483139-x64-ru-ru_0587eb296a2f04e0d3699650d39b53ee18b97a79.exe


Kui Sa oled vajalikud Windows 7 SP1 MUI keelepaketid alla laadinud, siis käivita .exe fail, et ekstraktida lp.cab fail ja seejärel installeeri oma uus keel ning vaheta oma ekraani keelt - juhised: seal ja seal.
Lae alla ja installeeri ainult need keelefailid, mida Sa hakkad kasutama ja mis on Sulle tõesti vajalikud, sest iga uue keelepaketi installeerimine hõivab vaba kettaruumi ning nad vähendavad ka süsteemi jõudlust...Toon siin ära ka BitTorrent (BT) võrgu kaudu kättesaadavad lingid:

1) Windows 7 SP1 32-bit (x86) MUI Language Packs (35 keelt):

Faili nimi: 7601.17514.101119-1850_x86fre_client_langpacks_1-GRMCLP1_DVD.iso
Suurus: 2,257,027,072 baiti

Tema hash'id:

SHA-1: 84E4282B00B4E163C6E0C76093B3FC4142E09D35
MD5: 0754A1D29734AD057D25515645787631


Lae siit alla tema 'torrent' fail:


MICROSOFT.WINDOWS.7.LANGUAGE.PACK-1.WITH.SP1.35.LANGUAGES.RTM.X86.DVD-WZT.torrent2) Windows 7 SP1 64-bit (x64) MUI Language Packs (35 keelt):

Faili nimi: 7601.17514.101119-1850_x64fre_client_langpacks_1-GRMCXLP1_DVD.iso
Suurus: 2,745,993,216 baiti

Tema hash'id:

SHA-1: 7CD1FE568D968D89792DC9FF20E9AF2B318995C2
MD5: FC8F0E297AD646835C953436D100137B


Lae siit alla tema 'torrent' fail:

MICROSOFT.WINDOWS.7.LANGUAGE.PACK-1.WITH.SP1.35.LANGUAGES.RTM.X64.DVD-WZT.torrent


Kui Sa oled need ISO failid alla laadinud, siis ekstrakti nende sisu tühja kausta ja Sa saadki kätte need vajalikud lp.cab keelepakettide failid. Iga MUI keel omab omaenda lp.cab faili.

Märkus: Kes jooksutavad Windows 7 Ultimate või Enterprise versioone, neil ei ole vaja neid eraldi iseseisvaid Windows 7 SP1 keelepakette alla laadida, nad saavad selle kätte ka Windows Update kaudu. (Nad võivad ta sel juhul alla tirida kui nende Windows Update vahend ei tööta mingitel põhjustel.)

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008