Windows 7 Starter versiooni töölaua muutmine

Seitse...Windows 7 Starter väljalaskes töölaua taustapiltide, ekraanisäästjate, heliseadistuste, töölaua ikoonide, hiirekursori jms muutmine (st nende asjade muutmine, mida ei ole Win 7 Starter versioonis ette nähtud)

 

 

Windows 7 Starter on Windows 7 nuditud väljalase ja ta on kõikidele kättesaadav, aga ainult koos uute kompuutritega, kus ta on eelinstalleeritud kujul (st OEM kompuutritega; mida see "OEM" tähendab, sellest info siin). Seega pakutakse teda ainult uute limiteeritud riistvara seadmetega kompuutritel ja teda hakatakse müüma OEM kompuutrites arengumaadele ning peale selle ka koos mini-sülearvutitega (Netbook kompuutritega).
Netbook on kaasaskantav väikeste mõõtudega ja kerge portatiivne odavam sülearvuti (miniarvuti, "võrguraamat"), mida saab kasutada põhiliselt Internetis surfamiseks (traadivaba Internetiühendus), meilide vahetamiseks ja muude vähem jõudlust vajavate ülessannete täitmiseks. (Loomulikult on nad tavalistest sülearvutitest tunduvalt odavamad.) Müüki on ilmunud ka multi-puuteekraaniga (Multi-Touch) mini-sülearvutid.Märkus: Netbook kompuutritesse oli tavaliselt installeeritud kas Windows XP või siis Linux operatsioonisüsteem, mis nõuavad vähem ressursse. Microsoft kasutab nüüd Netbook kompuutrites põhiliselt Windows 7 'Starter' (või Windows 7 'Home Premium') versiooni ja OEM Netbook miniarvutite tootajad lasevad välja Win 7 eri versioonidega minikompuutreid: odavamate Windows 7 Starter Edition versioonidega, aga ka Win 7 Home Premium ja Professional väljalasetega Netbook'e.

Kui Sa soovid oma Windows 7 Starter versiooni asendada Windows 7 mingi kõrgema ja parema 32-bitise väljalaskega (juhul kui Sinu Notebook'i riistvara seda lubab), siis on selleks kaks võimalust:

1) Tee seda Windows Anytime Upgrade (WAU) utiliidi abil ja sa võid teda uuendada järgmiselt: Windows 7 Starter
Windows 7 Home Premium, Professional või Ultimate väljalaskeni - info ja juhis seal.

2) Kuna Netbook arvutites puudub DVD-ROM kettaseade, siis võid Sa uuendada oma Windows 7 Starter versiooni mingiks Windows 7 32-bit kõrgemaks väljalaskeks Windows 7 installeerimispaketi (tema setup.exe faili abil), välise USB DVD-ROM kettaseadme, välise USB kõvaketta või siis USB mälupulga abil.

NB! Windows 7 installeerimisest USB mälupulga abil on juhis seal.
Kuigi Windows 7 Starter on juba üsna populaarne, puuduvad temas nii mõnedki üsna vajalikud funktsioonid ja mis teevad ta seetõttu vähem huvitavaks. Ja esimeseks puuduseks tema juuures, mis kohe ka silma torkab, on see et Sa ei saa muuta tema töölaua taustapilti ("tapeeti") kuna antud vahend ei ole lihtsalt kättesaadav. Seega vahid Sa seda tühja ja igavat töölauda nagu idioot ning Sa ei saa midagi teha, et seda üksluiset tausta muuta.


Toon siin ära Windows 7 Starter RTM väljalaske töölaua pildi, mida Sa näed kohe pärast Win 7 Starter väljalaske installeerimist või siis kui Sa ostad poest mini-sülearvuti ja käivitad ta (RTM versioonil ilutseb veel vasemal all tegumireal ka Internet Explorer'i ikoon, aga müüki lastud versioonides seda seal enam ei ole) - pilt.


Veel pildid ka Win 7 Starter versiooni Start menüüst (pilt) ja tema System aknast - pilt.


Windows 7 Starter väljalaskes kasutatakse üsna igavat Windows 7 Basic kasutajaliidest (Win 7 kasutajaliidestest/teemadest on juttu seal) ja siin puudub ka ilus Aero funktsioon.


Märkus: Windows 7 Starter väljalaske kõikidest olemasolevatest ja temas puuduvatest vahenditest saad ülevaate sealt.


Sa ei saa siin muuta töölaua tapeeti, värviskeeme, hiirekursorit, ekraanisäästjat jne... Näiteks kui Sa teed oma töölaual paremkliki, mille peale ilmub tema kontekstmenüü, siis Sa ei näe selles hüpikmenüüs seda väga vajalikku Personalize käsku, mille kaudu saab muuta Windowsi kasutajaliidest, töölaua taustapilte, ekraanisäästjat, Windowsi värve, heliskeeme jne - pilt.

Nüüd, et seda hullumeelset olukorda lahendada ja et Sa võiksid kasutada Win 7 Starter'i märksa mõnusamat kasutajaliidest, pakun siin välja kaks programmikest ning nendeks on: Personalisation Panel for Windows 7 Starter (parem ja teda ei pea isegi installeerima; tema kaudu saab muuta Windows 7 Starter töölaua taustapilte, Windowsi värve, heli ja ekraanisäästjaid) ja Oceanis Change Background W7, mille kaudu saab muuta Win 7 Starter töölaua taustapilte ja lülitada sisse ka nn Slideshow funktsiooni - Sa võid neid mõlemaid proovida.


HOIATUS! Ära ole "kaval" ja ära ürita muuta või asendada Windows 7 Starter'i enda originaalpilti (img0.jpg taustapilti), mis asub kaustateel '%windir%\web\wallpaper\windows\img0.jpg'- see ei anna tulemusi ja tagajärjeks on hoopis must ekraan ning Sa ei näe isegi seda Windows 7 Starter'i tavalist vaikimisi taustapilti. See Windowsi enda img0.jpg taustapilt on tugevalt kodeeritud nii et tema kallal ei maksa pusima hakata ja teda ei ole mõtet asendada ka mingu muu Sinu omaenda taustapildiga - sellest ja ka musta ekraani probleemist loe siitsamast lõpust.

Ülesse1) Personalisation Panel for Windows 7 Starter:

Tema abil Sa võid muuta oma töölaua tapeete (Desktop Background), ekraanisäästjaid (Screen Saver), heliseadistusi (Windows Sounds), töölaua ikoone (Desktop Icons), hiirekursoreid (Mouse Pointers), oma kasutajakonto pilti (Account Picture).

- Lae ta alla siitsamast (Personalisation_Panel_for_Win7_Starter.zip) või otsi teda Internetist; paki see allatiritud ZIP fail lahti ja käivita personalization.exe fail (teda ei ole vaja installeerida).

- Ilmuvas UAC aknas kliki nupule Yes - pilt.

- Ja ilmubki tema avaaken, mis sarnaneb teiste kõrgemate Windows 7 väljalasete Personalization aknaga ja kustkaudu saad Sa alustada kõiki vajalikke operatsioone:

Programmi avaaken


- Pane kohe sissejuhatuseks antud ülemise akna paremas paanis linnuke Desktop Context Menu ruutu, siis ei pea Sa enam tulevikus käivitama jälle seda personalization.exe faili vaid teed oma töölaua tühjal kohal paremkliki ja valid ilmuvast kontekstmenüüst käsu Personalization - pilt.

- Nüüd võid Sa klikkida paremas paanis allääres ikoonile Desktop Background, et muuta oma töölaua taustapilti või Window Color, et muuta Windowsi värviskeeme (värviskeemide dialoogiakna Andvanced... nupu kaudu võid lisaks veel paljusid asju muuta/reguleerida). Kui Sa klikid siin allääres Sounds ikoonile, siis saad muuta Windowsi heliskeeme ja üksikute sündmuste helisid; kui klikid Screen Saver ikoonile, siis võid muuta oma ekraanisäästjaid.
Aga antud akna vasema paani kaudu saad Sa panna oma töölauale süsteemiikoone ja ühtlasi muuta ka nende ikoonide pilte (vasemas paanis link Change desktop icons); lingi Change mouse pointers kaudu võid muuta oma hiirekursori kuju ja muuta ka tema muid parameetreid. Vasema paani ülejäänud linkide kaudu avatavatele seadistustele saab Windows 7 Starter'is ka mujalt ligi, aga siitkaudu on nüüd seda kiirem ja mugavam teha...


Vaatame nüüd töölaua taustapildi vahetamise protsessi:

- Kliki paremas paanis allosas Desktop Background ikoonile ja ilmub järgmine aken:

Kliki nupule Browse


- Kliki siin nupule Browse (vaata ülemist pilti) ja otsi ülesse oma see kaust, kus Sa oma ilusaid tapeete hoiad ja vajuta nupule Open (kui Sul seda kausta veel ei ole, siis pane programm kinni, mine Internetti, lae üks posu tapeete alla, pane nad kusagile kausta ja alusta otsast peale).

- Järgmisena märgista mingi sobiv taustapilt ja kliki jälle nupule Open - pilt.

- Seejärel jõuad Sa sellesse esimesse dialoogiaknasse tagasi, kus kliki nupule OK (Sa võid siin eelenevalt rippmenüüst "Background Position" valida ka oma tapeedi paigutusviisi, parameeter "Fill" paneb taustapildi üle kogu ekraani):

Kliki nupule OK


- Ja Sinu töölauale ilmubki uus tapeet - pilt.


NB! Juhul kui Personalisation Panel for Windows 7 Starter utiliit ei hakka pärast Windowsi mingite värskenduste (updates) allalaadimist enam tööle või kui töölaua paremkliki kontekstmenüüst kaob see Personalization käsk, siis käivita uuesti personalization.exe fail ja pane avaakna paremas paanis linnuke Desktop Context Menu ruutu.
Kasuta ainult .jpg ja .bmp laiendiga taustapilte, muudega ta ei tööta.Süsteemiikoonide töölauale panemine ja soovi korral ka nende ikoonide piltide muutmine:

- Kliki avaaknas paremas paanis ülaosas Change desktop icons lingile ja ilmub järgmine dialoogiaken:

Ikoonide töölauale viimise ja nende piltide muutmise dialoogiaken


- Siin pane linnukesed nendesse ruutudesse, mille ikoone/kiirkorraldusi Sa tahad oma töölauale panna. Seejärel võid ka mingi ikooni pilti muuta, näiteks oma kasutajakonto failide kausta oma (üleval tuleb eelnevalt panna linnuke "User's Files" ruutu); märgista selleks allosas oma kasutajakonto ikoon (siin siis "ahv-3") ja kliki all nupule Change Icon...
Seejärel vali kas Windowsi enda mingi ikoon või kliki nupule Browse, et valida oma mingi sobiv ikoon (sel juhul peavad need ikoonid olema Sul eelnevalt Internetist alla laetud või siis ise enda poolt loodud). Olles ikooni välja valinud, kliki OK ja siis jälle OK ning Sinu töölauale ilmuvad väljavalitud muudetud piltidega kiirkorraldused/ikoonid.

Sama põhimõttega käib siin utiliidis ka muude asjade muutmine...

Kui Sa oled oma töölaua taustapilti ja muid asju juba ühe korra muutnud, siis käivitades järgmine kord selle Personalisation Panel for Windows 7 Starter programmi (näiteks paremklõpsu ja käsu Personalization kaudu), siis ilmub tema avaaknasse ka üks uus lisateema - Sinu enda oma. Nüüd võid siin loetelus teha vajalikul teemal paremklõpsu ja valida käsu Apply theme ning antud teema kehtestataksegi - pilt.

Ülesse2) Oceanis Change Background W7:

Oceanis Change Background W7 on samuti vabavara (3.25 MB) ja ta tuleb installeerida. Tema abil saad muuta oma töölaua taustapilte ja peale selle kävitada ka nn slaidishow (slideshow) vahendi, mis vahetab automaatselt töölaua tapeete vastavalt Sinu poolt määratud ajaintervalli järel. (See Desktop Slideshow vahend on ka Windows 7 kõrgemates väljalasetes olemas ja temast saad ülevaate sealt.)

- Lae Oceanis_Change_Background_W7.exe fail alla siit ja käivita ta ning installeeri see programm.

- Kui installeerimine lõpetatakse, siis tuleb teha kompuutri restart ja kui ümberlaadimine lõpetatakse, siis näed Sa oma töölaual juba uut tapeeti:

Ilmus uus tapeet- Nüüd tee töölauale ilmunud Oceanis Change Background W7 kiirkorraldusel 2x klikk, et käivitada antud utiliit - pilt.


- Ilmuvas programmiaknas pakutakse Sulle juba nelja olemasolevat tapeeti, kui soovid neid kasutada, siis vali neist üks välja ja kliki tema vasemas ülanurgas olevale ruudule, et sinna linnuke panna ning kliki nupule Save changes:

Vali tapeet jms...


- Kui Sa tahad aga tapeetide slaide näha (slaidishow'd), siis märgista siin mitu või kõik tapeedid (pane linnukesed nende ruutudesse; kui tahad korraga kõiki valida, siis kliki paremal ülal nupule "Select All"), seejärel vali alt rippmenüüst "Change picture every" vajalik ajaintervall, siis vali rippmenüüst "Picture position" piltide paigutus ekraanil ja kliki lõpuks nupule Save changes - pilt. (Kui paned siin linnukese ruutu "Shuffle", siis ilmuvad pildid slaidides juhuslikus järjekorras.)

- Kui tahad aga omaenda taustapilte kasutada (kindlasti tahad), siis kliki üleval nupule Browse ja otsi oma see kaust ülesse, kus Sa oma tapeete hoiad, märgista ta ning kliki nupule OK - pilt. Seejärel jõuad tagasi programmi peaaknasse, kus on näha juba Sinu enda tapeetide rida, Sa saad siin klikkida piltiderea mõlemas otsas asuvatele noolekestele, et kerida pilte edasi/tagasi - pilt.
Ülesse "Picture location" noolmenüüsse ilmub Sinu enda tapeetidega kausta nimetus ja sealt võid tulevikus noolte abil valida oma erinevaid kaustasid, mis sisaldavad Sinu enda taustapilte - pilt.
Sa võid soovi korral kõik oma tapeedid lülitada slaidishow'sse, kliki selleks paremal üleval "Select All" nupule, määra all ajaintervall ja kliki nupule Save changes.
Kui soovid aga ühte pilti valida, siis keri noolekeste abil oma pilte, märgista linnukesega sobiv tapeet ja kliki nupule Save changes ning töölaule ilmub Sinu uus tapeet:

Kasutaja enda tapeet


NB! Juhul kui Oceanis Change Background W7 programm ei hakka pärast Windowsi mingite värskenduste (updates) allalaadimist enam tööle, siis uninstalli ta ja installeeri ta seejärel uuesti.
Kui Sa hakkad kunagi hiljem tegema oma Windows 7 Starter uuendamist mingi Win 7 kõrgema taseme väljalaskeni [Windows 7 Anytime Upgrade (WAU) utiliidi abil], siis uninstalli eelnevalt Oceanis Change Background W7 programm, et vältida mitteühildumise probleeme.

Ülesse


Probleem: Kui Sinu Windows 7 Starter töölaud on must ja Sa ei näe seal taustapilti.1) Juhul kui Sa üritasid ise muuta või asendada Windows 7 Starter'i enda originaal taustapilti (img0.jpg):

HOIATUS! Ära ole "kaval" ja ära ürita muuta või asendada Windows 7 Starter'i enda originaalpilti (img0.jpg taustapilti), mis asub kaustateel '%windir%\web\wallpaper\windows\img0.jpg'- see ei anna tulemusi ja tagajärjeks on hoopis must ekraan ning Sa ei näe isegi seda Windows 7 Starter'i tavalist vaikimisi taustapilti. See Windowsi enda img0.jpg taustapilt on tugevalt kodeeritud nii et tema kallal ei maksa pusima hakata ja teda ei ole mõtet asendada ka mingu muu Sinu enda taustapildiga.
Shell32.dll fail kontrollib suurt hulka Windowsi visuaalseid atribuute ja nende hulka kuulub ka seesama taustapilt (img0.jpg). Windows 7 Starter väljalaskes on taustapildi muutmise kogu kasutajaliides eemaldatud ja vaikimisi taustapildi kaustatee (%windir%\\Web\\Wallpaper\\Windows\\img0.jpg) on kodeeritud shell32.dll koodi. Kui Sa üritad nüüd seda vaikimisi img0.jpg taustapilti muuta või asendada teda omaenda mingi pildiga, siis see ei õnnestu ja tulemuseks on must ekraanipilt. Nimelt sisaldab see shell32.dll fail samuti img0.dll hash'i ja seda selleks et takistada vaikimisi taustapildi muutmist. Shell32.dll fail sisaldab img0.jpg pildi SHA256 hash'i ja juhul kui seda vaikimisi taustapilti on muudetud (kasvõi ühe biti võrra) või asendatud teise pildiga, siis on tulemuseks must taustapilt.


Märkus: Tegelikult võib sellest probleemist mõõda hiilida ka nii et Sa ei kasutagi ühtegi siintoodud või mingit muud kolmandate firmade programmi, et muuta Windows 7 Starter taustapilti. Sa võid selle asemel lihtsalt modifitseerida süsteemifaile - seda img0.jpg faili ja ka shell32.dll faili hash'i (näiteks Hex Editor XVI32 abil).
Võib proovida ka seda et kehtestad Windowsi registris Desktop võtme üle täis- ja omanikuõigused ning juurdepääsuloa (enda kasutajakontole) ja siis "nikerdad" edasi.
Aga mõlema meetodi puhul saad Sa ühekorraga luua ainult üheainsa enda "vaikimisi" taustapildi ja iga uue pildi puhul pead jälle tsipa vaeva nägema kuigi enam mitte nii palju...Kui Sul läks midagi untsu ja selle tagajärjeks on must ekraanipilt (pilt), siis tee järgmist:

a) Pane see originaalpilt (img0.jpg) sinna %windir%\web\wallpaper\windows\ (tavaliselt C:\Windows\Web\Wallpaper\Windows\) kausta tagasi. Juhul kui ta on Sul rikutud või kadunud, siis too ta üle mõne tuttava Windows 7 Starter omaniku kompuutrist.

b) Avav Registry Editor aken (kliki Start, tipi regedit ja vajuta ENTER) ja otsi seal ülesse HKCU/Control Panel\Desktop võti. Seejärel veendu, et akna paremas pooles oleks Wallpaper väärtuse suuruseks %windir%\web\wallpaper\windows\img0.jpg. Juhul kui see nii ei ole, siis tee Wallpaper väärtusel 2x klõps ja sisesta sinna see %windir%\web\wallpaper\windows\img0.jpg ning kliki OK - pilt.


2) Kontrolli ka järgmist:

a) Kliki nupule Start -> Control Panel, vaata, et oleks Category vaade ja kliki Ease of Access lingile.
b) Seejärel kliki Ease of Access Center lingile.
c) Kliki Make the computer easier to see lingile - pilt.
d) Keri järgmises aknas allapoole ja korista linnuke Remove background images (where available) kontrollruudust ning kliki OK:

Korista linnuke sellest ruudust ära


e) Logi ennast välja ja seejärel uuesti sisse (või tee kompuutri restart).

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008