Windows 7 uus 'Problem Steps Recorder' vahend

Seitse...Windows 7 uus ja vajalik 'Problem Steps Recorder' vahend

 

(Kehtib ka Windows 8 ja Windows 8.1 suhtes.)

 


Windows 7 omab ka ühte uut üsnagi vajalikku ja huvitavat vahendit, mille nimeks on "Problem Steps Recorder" ("PSR - Probleemi sammude salvestaja"). Win 8 / 8.1 süsteemides on tema nimeks lihtsalt Steps Recorder. Antud instrument meenutab "Print Screen" klahvi automatiseeritud tööd, kus kõik Sinu hiireklikid ja klahvivajutused salvestatakse eraldi spetsiaalsesse ZIP arhiivifaili, mis kujutab kogu Sinu tegevuse ülevaadet/ettekannet [koos piltide (st ekraanipiltide ülesvõtetega) ja selgitavate kommentaaridega]. Seejärel võid Sa selle ZIP faili, mis sisaldab MHTML (.mht) dokumenti, saata kellelegi vaatamiseks või ta ise avada Internet Explorer'i brauseriaknas (teda saab avada ka Mozilla Firefox ja Opera veebisirvijatega).
See .mht fail on tegelikult XML veebidokument (.MIME-kodeeringus), mis kuvab kasutaja tegevuse igat sammu koos ekraanipiltide ülesvõtete ja kommentaaridega.


Kellele see "Problem Steps Recorder" ikkagi vajalik on?

 

Mis on MIME ja MHTML (.mht faililaiendiga)?

MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions - universaalsed internetiposti laiendused): Mitte-ASCII tekstide loomine nii et neid saaks saata üle Interneti. Peale tekstifailidele saab MIME e-posti teel edastada ja vastu võtta ka graafikat, audiot ja videofaile. Peale e-posti programmide toetavad MIME't ka veebibrauserid, mis saavad tema abil kuvada ka neid faile, mis pole standardses HTML vormingus.

MHTML
ehk MIME HTML on web arhiivifail, mida saab kasutada mitmel eesmärgil ja ta on Internet Mail Extension HTML (MHTML ehk MIME HTML) formaadis, mis sisaldab tervet veebilehte koos tema piltidega ning ta kujutab endast ühteainsat faili (erinevalt HTML dokumendist, kus veebileht ise ja tema pildid on eraldi failidena). Kui Sa salvestad Internet Explorer'is veebilehe kui Web arhiivifaili, siis salvestatakse ta üheainsa failina MHTML formaadis ja .MHT faililaiendiga. Kõik antud veebilehe staatilised ja suhtelised lingid ning pildid jms kraam lülitatakse antud .mht faili sisse (.MIME kodeeringu abil). Näiteks kui Sa salvestad mingi oma meili, siis ka tema salvestatakse .mht failina...
"Problem Steps Recorder" vahendi käivitamine ja kasutamine:1) Kliki nupule Start ja tipi Search kasti sõna psr.exe (või lihtsalt psr) ja vajuta ENTER või siis kliki üleval otsingutulemustes lingile psr.exe - pilt. (Sa võid ta avada ka nii et tipid Run dialoogiakna või siis Command Prompt konsooli käsureale psr käsu ja vajutad ENTER.)


2) Ekraanile ilmub "Problem Steps Recorder" instrumendi käivituspaneel:

PSR käivitusriba


3) Nüüd Sulge kõik oma üleliigsed programmid ja aknad, seejärel lohista see "Problem Steps Recorder" aken kusagile mugavamesse kohta, et ta ei segaks Sinu askeldamist ja kui valmis siis klõpsa tema paneeli nupule Start Record (vaata ülemist pilti).

Märkus: Tegelikult võid Sa selle "Problem Steps Recorder" akna ikoniseerida ka alla oma tegumiribale ja seejärel käivitada salvestamine klahvide Alt+A abil.
Kui Sa kasutad teda tihti, siis ikoniseeri esmalt tema aken alla tegumiribale, siis tee seal tema ikoonil paremklõps ja vali käsk Pin this program to taskbar ja ta jääbki sinna:

Pinni ta tegumireale


4) Kui Sa olid klõpsanud nupule Start Record, siis algabki kõikide Sinu tegevuste (sammude) automaatne salvestamine.
Siis muutub ka "Problem Steps Recorder" akna välimus: Start Record nupp muutub Pause Record nupuks ja Stop Record nupp muutub aktiivseks. Seega võid Sa vahepeal klõpsata nupule "Pause Record", et salvestamine ajutiselt peatada, näiteks siis kui teed mingit juhendit ja oled mingi oma järgneva tegevuse vahepeal ära unustanud. Teisisõnu Sa peatad ajutiselt oma salvestamise, tuletad asja meelde (Sa võid sel ajal ekraanil teha mida aga soovid, sest salvestamist ei toimu) ja kui tuli meelde, siis klõpsa jälle nupule Start Record ning jätka sealt, kus Sa pooleli jäid.

Välimus muutus...


5) Üks pisike "puudus" selles programmis ikkagi on, nimelt lisatakse Sinu tegevuste kommentaarid inglise keeles, aga Sa võid salvestamise käigus lisada vajalikesse kohtadesse ka omaenda kommentaarid. Klõpsa enne vajalikku kohta nupule Add Comment (vaata ülemist pilti) ja salvestamine peatatakse. Seejärel tipi ekraani paremasse allossa ilmunud aknasse oma kommentaar ja kui valmis, siis klõpsa sealsamas nupule OK ning Sinu sammude salvestamine jätkub:

Tipi kommentaar ja klõpsa nupule OK


5) Kui Sa said oma tööga valmis, siis peata salvestamine ja klõpsa selleks nupule Stop Record ning selle peale avatakse antud töö salvestamise dialoogiaken. Vali seal salvestamise kohaks oma töölaud (tegelikult pakutaksegi seda vaikimisi), siis tipi lahtrisse "File name" mingi sobiv nimetus ja klõpsa nupule Save - pilt.


6) Ja Sinu töölauale ilmubki antud töö ZIP fail:

ZIP fail


7) Nüüd, et oma tööd üle vaadata ja kontrollida, tee järgmist:

* Windows 7-s tee sellel .zip failil 2x klõps ja ta pakitakse eraldi kausta lahti;
* Kui Sa oled saatnud antud ZIP faili mõnele Windows XP või Windows Vista kasutajale, siis tuleb neil see .zip fail ise lahti pakkida, näiteks tasuta 7-Zip programmiga.


ZIP fail on lahti pakitud: pilt


Seejärel tee oma .mht failil topeltklõps (antud näites siis Problem_20090610_1634.mht failil - eelmine pilt) ja Sinu töö avataksegi Internet Explorer brauseriaknas, vaata alumist pilti:

Avati brauseriaknas


Teda võib vaadata seal ka slaidishow'na, klõpsa lingile "Review the recorded problem steps as a slide show"...

8) Kui jäid oma tööga rahule, siis saada see ZIP fail kellele vaja või lae ta kusagile Internetti ülesse...

Lõpetuseks, et asi selgem oleks, tegin ma "Problem Steps Recorder" instrumendi abil juhise selle kohta, et kuidas saab kõige kiiremini vahetada oma kasutajakonto pilti, sedasama, mis ilmub Sinu Start menüü ülaossa ja ka sisselogimise ekraani.
Lisasin vajalikesse kohtadesse ka oma kommentaarid ja seal kus lisasin kommentaari, on pildid tuhmi värvi ja neid ei ole mõtet uurida; need pildid või minu sammud, mis ma tegin reaalselt, on ümbritsetud rohelise raamjoonega - need ongi olulised...

Antud näite lingid:

* Allalaadimiseks ja vaatamiseks: Kasutajakonto_pildi_vahetamine.zip
* Otse veebis vaatamiseks (Internet Explorer'i aknas): Problem_20090610_1818.mht (Kui antud dokumenti kuvatakse IE brauseriaknas valesti, st selles ei kuvata ühtegi pilti ja nende asemel on seal koodidejadad, siis kliki üleval aadressiribal paremas osas Refresh nupust vasemal asuvale Compatibility View nupule - pilt. Sellest Internet Explorer'i uuest 'Compatibility View' funktsioonist saad ülevaate sealt.)

Ülesse


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008