Tartu ajaloolised fotod - III. osa

Seitse...Tartu vanad fotod - III. osa

 

(Tartu piltide IV. osa seal >)

 


NB! Kui osa pilte ei ilmu siin dokumendis päris terviklikult (täissuuruses), siis klõpsa oma brauseriakna tööriistariba nupule uuenda1 (Refresh-värskenda) või siis nupule uuenda2 (Reload-lae ümber), aga Internet Explorer 8 brauseriaknas klõpsa aadressiriba paremas otsas asuvale värskendamisnupule IE 8 Refresh nupp.Tartu Ülikoolis on ka Saksa lipp rõõmsalt lehvinud:

Rõõmus Saksa lippKarlova mõis õue poolt poolt vaadatuna:

Karlova mõisWaltmann'i kohvik Lossi Lätte tn. 1 (hoone hävis 07.1941) - siin sai ka ise küll- ja küll napsi luristatud ning Tartu naisi moositud ja räägitud seda et kui hea on ikka Tallinas elada, aga Pariisis on veelgi parem ...:

KohvikLaat Raekoja platsil (1896) - vot mida sellel platsil ka tehtud on; tolleaja laadad olid märksa rikkalikumad ja põnevamad kui seda tänapäeva nirud turud:

laatVäga sümpaatne vaade Kivisillale jõe lõunaküljelt, teisel pool jõge (foto keskel olev ärklikorrusega maja) on H.Treffneri (Mauruse) kool - 1904:

VaadeParaad Tartu esimesel vabastamispäeval (14.1.1919.a.) - Eestil oli 1939. aastaks vägagi tugev sõjavägi ja Kaitseliit, aga Vene sõjavägi lasti niisama sisse... (hiljem notiti suur osa Eesti Kaitseväest ikkagi maha - kurb):

ParaadVaade Meltsitiigi tagant Tähetorni poole (foto 19. saj. teisest poolest):

Vaade tiigi tagantTartu- Jüri kirik:

Jüri kirikBontoonsild - ühendas Lodja ja Narva tänavat (hävis VII 1941):

bontoonsildEesti Üliõpilas Selts'i maja - see on ka praegu täie elu ja tervise juures, aga ma ei tea, et mida seal tänapäeval tehakse; kommude ajal said tudengid seal diskol käija ja vaikselt õlut trimbata...:

seltsimajaUspenski kirik ja Eesti pank - kirikul hea lähedal raha lunida ja pangahärradel mugav oma patte andeks paluda (riigi raha kõrvaletoimetamise eest):

Kirik ja pank

Ülesse

Edasi Tartu piltide IV. ossa >

 

< Tagasi
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008