Windows 7 Upgrade Advisor vahend

Seitse...Kas Sinu kompuuter sobib Windows 7-le ja kui Sa ei tea, siis aitab Windows 7 Upgrade Advisor


Kui Sa tahad installeerida Windows 7 või siis uuendada oma Windows Vista süsteemi Windows 7 opsüsteemiks (nn Windows 7 Upgrade install), aga Sa ei tea, et kas Sinu süsteem ikka sobib Windows 7 jaoks, st kas Sinu kompuutri süsteeminõuded ja seadmed sobivad Windows 7-le. Toon siin all küll ära ka Windows 7 installeerimiseks (või temale üleminekuks/uuendamiseks) vajalikud miinimumnõuded, aga kui Sa kahtled või kui Sa ei tea neist gigahertzidest, gigabaitidest ja mälust mitte kui midagi (nagu mina ei tea mitte mõhkugi toiduhindadest ja oma riietenumbritest), siis kasuta Windows 7 Upgrade Advisor programmi abi.

Windows 7 Upgrade Advisor skaneerib Sinu PC tervet süsteemi, programme ja kõiki seadmeid (printer, väline kõvaketas, skänner jne), mis on ühendatud Sinu kompuutriga.
Ta toetab järgmisi operatsioonisüsteeme (st Sa saad ta käivitada nendes opsüsteemides): Windows 7; Windows Vista; Windows XP Service Pack 2 ja Windows XP Service Pack 3.


NB! Need, kes kasutavad Windows XP operatsioonisüsteemi ja kellede kompuuter sobib Windows 7-le, ei saa ikkagi oma Windows XP-d uuendada otse Windows 7'ks (nn Upgrade Install) vaid nad peavad tegema oma masinasse Windows 7-e puhta installeerimise (nn Clean Install), aga see ongi ju parem variant.


Windows 7 installeerimiseks vajalikud miinimumnõuded:
Märkus: Need kes tahavad aga kasutada ka Windows 7 uut XP Mode'i (XP režiimi) peavad omama vähemalt 2GB füüsilist mälu (RAM) ja lisaks veel 15GB vaba kettaruumi.

XP Mode
ja Windows Virtual PC (See on Virtual PC 2007 uuendatud versioon Windows 7 jaoks) kasutamiseks vajalikud miinimumnõuded:

Kas ka Notepad'i jooksuatab

 


Windows 7 Upgrade Adviso
r programmi allalaadimine, installeerimine ja kasutamine:

1) Lae ta Microsoft Download Center'ist alla oma töölauale - siit.

Ta toetab järgmisi operatsioonisüsteeme: Windows 7; Windows Vista; Windows XP SP 2

Mingit opsüsteemi legaalsuse kontrolli ei tehta. See praegune Windows 7 Upgrade Advisor on küll Beta versioon ja tulevikus võib tema kasutajaliides (välimus) natuke muutuda, aga tööpõhimõte jääb ikkagi samaks.

Täiendus: Nüüd on olemas ka tema lõppversioon.


2) Tee allatõmmatud Windows7UpgradeAdvisor.msi (lõppversiooni Windows7UpgradeAdvisorSetup.exe) failil 2x klõps ja klõpsa nupule Run.

3) Järgmises aknas klõpsa Next, siis pane linnuke ruutu "I accept the license terms" ja klõpsa Next ning viimases aknas klõpsa nupule Install.

4) Nüüd ühenda oma kompuutriga kõik välised seadmed (printer jne...) ja seejärel tee enda töölauale pandud Windows 7 Upgrade Advisor kiirkorraldusel 2x klõps, et teda käivitada (Sa võid selle programmi käivitada ka Start -> All programs ülaosast Windows 7 Upgrade Advisor lingi kaudu).

5) Vaata, et Sul oleks Internetiühedus ja klõpsa Windows 7 Upgrade Advisor esimeses aknas nupule Start check.


6) Oota mõned minutid... - pilt.


7) Kui skaneerimine lõpeb, siis ilmub järgmine tulemuste aken, kus on vaikimisi avatud 32-bit report vaheleht. Juhul kui Sa kavatsed osta 32-bit Windows 7-ga uue kompuutri (tavaliselt neid ka pakutakse, aga uuri ikka enne järgi) või siis Windows 7 32-bit vaersiooniga DVD plaadi, siis uuri neid skaneerimise tulemusi just siitsamast vahelehest.

Märkus: Mida need Vista (või Windows 7) 32-bit ja 64-bit versioonid tähendavad, loe sellest infot aadressilt: http://landfield.pri.ee/Vista_32-bit_versioon.html.

Tuelmuste aken, kus on avatud 32-bit sakk


Kui vaadata nüüd seda ülemist pilti, siis on näha, et Windows 7 Upgrade Advisor skaneerimise tulemuste aken on jagatud kolmeks sektsiooniks: System (Süsteeminõudmised), Devices (Seadmed) ja Programs (Programmid). Kui midagi on "mäda", siis tuuakse ta kohe siin esile ja tema ette pannakse kollane hüüjumärk.

* Antud süsteemi puhul on System all parameeter Upgrade options available ja see teatab, et seda Vista süsteemi võib ka otse uuendada 32-bit Windows 7 Home Premium või siis Win7 Ultimate versiooniks—see tähendab seda et siin võib teha Windows 7 Upgrade installeerimise (vastandina nn Clean installeerimisele). Ja kui tahetakse installeerida Windows 7 mingit muud versiooni, siis tuleb teha tema Clean installeerimine (puhas installeerimine).

* Veel teatatakse System sektsioonis seda et Windows Mail ja Parental Controls ei kuulu Windows 7 koosseisu ja kui on soovi, siis võib need eraldi alla laadida (info sellest on aadressil: http://landfield.pri.ee/Windows_7/WinLive.html).


* System sektsioonis on ka link See all system requirements (vaata eelmist pilti) ja kui Sa klõpsad sellele, siis avatakse uus aken, kus tuuakse ära kõik testitud süsteeminõuded - pilt.


* Pealehe sektsioonis Devices teatatakse, et tuleb laadida alla Toshiba kaabelmodemi uued draiverid, see tähendab seda et Windows 7 installatsioon ise ei sisalda tema draivereid (nähtavasti on tegu vanemat tüüpi kaabelmodemiga) ning kui Sa installeerid Windows 7 ära, siis ei saa Sa tema kaudu Internetiühendust. Siin tuleb tegutseda järgmiselt:

- Kui Sul on oma kaabelmodemi installeerimise CD/DVD plaat koos draiveritega alles, siis installeeri kõigepealt Windows 7 ja seejärel pane juba Windows 7-s oma modemi CD/DVD plaat sahtlisse ning installeeri tema draiverid; sellest on täpsemalt juttu aadressil: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Windows_7_HELP.html#modem

- Kui Sul ei ole seda modemi plaati, siis mine Windows Vistas (või Windows XP-s) oma modemi kodulehele ja lae sealt alla tema draiverid ning salvesta need eraldi kausta. Seejärel installeeri Windows 7, siis vii see draiveritega kaust üle Windows 7-sse ja pane ta esialgu töölauale ning installeeri seejärel modemi draiverid. Ka siin võib kasutada lingi http://landfield.pri.ee/Windows_7/Windows_7_HELP.html#modem abi, seal on kõik täpselt kirjas, pluss sealt saab ka muud draiveritega seoses vajalikku infot.

(Juhul kui modemi draiverid laeti alla setup failina, siis on veelgi lihtsam: tee Windows 7-s sellel installeerimisfailil lihtsalt 2x klõps ja algabki draiverite install; nende installi lõppedes tee ka kompuutri restart.)


* Kui Sa klõpsad seal peaakna Devices sektsioonis lingile See all devices, siis viiakse Sind uude aknasse, kus tuuakse ära kõik testitud seadmed:

Kuvatakse kõik testitud seadmed* Windows 7 Upgrade Advisor peaakna viimases alumises sektsioonis Programs tuuakse ära need programmid, mis ei ühildu veel Windowd 7-ga. Sel juhul uuri antud programmi kodulehelt, et kas ei ole ilmunud veel tema uuemat Windows 7-le sobivat versiooni või asenda ta siis tema mingi alternatiivse programmiga, mis ühildub Windiws 7-ga. Peale selle võib vanemate väga vajalike Windows XP programmide puhul kasutada Windows 7 täiesti uut vahendit nn WinXP Mode't (Windows XP režiimi), millest tuleb siin kusagil ka veel juttu...
Loomulikult ei skaneerita siin kõiki Sinu programme ja utiliite vaid seda tehakse ikka enimtuntud programmide osas (näiteks tuntud tulemüüride ja antiviirusprogrammide puhul).Kui Sa avad Windows 7 Upgrade Advisor'i peaakna vahelehe 64-bit report, siis saad uurida ka seda et kas Sul on mõtet installeerida oma masinasse 64-bit Windows 7 opsüsteemi. Siin, sektsioonis System, teatatakse, et Sa pead tegema Win 7 Custom installeerimise, st tegema tema puhta installi mitte aga Upgrade installi ja seejärel installeerima oma olemasolevad programmid ise - tegelikult see ongi parem variant, sest selle uuendamisega (upgrade) võib tulla igasuguseid probleeme...

Sektsioonis Devices teatatakse, et printeri ja kaabelmodemi kohta puudub vastav informatsioon ja seega võivad need seadmed sobida või siis mitte ühilduda 64-bit Windows 7-ga.

Üldiselt on selles 64-bit report vahelehes samad sektsioonid, lingid ja ka vastav info nagu see oli ka 32-bit report sakis.

Avatud on 64-bit report vaheleht

Kui Sa kerid Windows 7 Upgrade Advisor'i akna allaossa, siis on seal vastav link, mis viib Sind otse Windows 7 Compatibility Center saiti, kus saad uurida oma programmide ja seadmete ühildumist Windows 7-ga.

Windows 7 Compatibility Center:

Seega saad oma tarkvara ja riistvara seadmeid kontrollida Microsoft'i üsnagi heas Windows 7 Compatibility Center saidis. Sealt võib laadida alla ka selle ülaltoodud Windows 7 Upgrade Advisor programmi.

Lingid: siin ja siin.


...keskus

Ülesse


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008