Windows 7 Anytime Upgrade (WAU) utiliit

Seitse...Windows 7 Anytime Upgrade (WAU) utiliidi abil enda olemasoleva Windows 7 uuendamine tema kõrgemaks ja paremaks väljalaskeks (versiooniks)


 


Windows 7 mingi väljalaske (versiooni) olemasolul tema uuendamisteed:a) Windows Anytime Upgrade utiliidi (WAU) abil:

Kui Sul on Windows 7 mingi väljalase juba installeeritud, siis Sa võid oma olemasoleva Windows 7 madalama versiooni uuendada (upgrade) Windows 7 kõrgemaks ja paremaks väljalaskeks ning Sinu eelmise madalama Windows 7 väljalaske seadistused ning programmid jäävad seejuures alles.

Windows Anytime Upgrade utiliit—kui Sul on mingi Windows 7 redaktsioon juba installeeritud, siis toetab Windows 7 ka sellist "in-place upgrade" meetodit, kus Windows 7 madalama versiooni üleviimisel tema kõrgema parema versioonini kasutatakse Windows Anytime Upgrade utiliidi abi. Selline meetod on kiire ja efektiivne ning ta ei nõua Windows 7 füüsilise installeerimisplaadi olemasolu: kõik käib elektroonselt, st Sa pead ostma ainult uue litsentsi koos tootevõtmega.

Windows 7-e installeerimisel kasutatakse tegelikult image't, mis sisaldab kõiki Windows 7 versioone ja sellist installatsiooni nimetatakse Windows 7 SKU'ks. See tähendab seda et Sinu kompuutris on reaalselt olemas kõik Windows 7 väljalasked mis sest et Sa omad näiteks ainult Windows® 7 Home Premium litsentsi ja saad jooksutada ainult teda. Ühesõnaga Windows 7 on oma kõikide versioonide superkomplekt, kus iga järgmine versioon sisaldab eelmisest rohkem vahendeid ja funktsioone (Starter -> Home Basic -> Home Premium -> Professional -> Windows 7 Ultimate). Windows Anytime Upgrade utiliidi abil saad Sa lukustada lahti ja minne üle Windows 7 kõrgemale ning paremale versioonile.

Seega Win 7 olemasolul tema uuendamisteed on:

- Windows 7 Starter RIUx86 → Windows 7 Starter;
- Windows 7 Starter WAUWindows 7 Home Premium, Professional ja Ultimate; (Seda võiks Netbook kompuutrite olemasolul teada).Märkus: RIU (Repair in-place upgrade) tähendab seda et kasutaja võib 'Windows 7 SKU' uuendada selleksamaks ‘Windows 7 SKU’ versiooniks tema kohapealse parandusinstalleerimise abil (näiteks uuendada oma Windows 7 Ultimate jälle samaks Windows 7 Ultimate'ks).
RIUx86 = kohapealne parandusuuendamine kehtib ainult x86 süsteemide jaoks.

WAU = on olemas Windows Anytime Upgrade tugi (ostad WAU abil Internetist vastava aktiveerimisvõtme).
- Windows 7 Home Premium RIU → Windows 7 Home Premium;
- Windows 7 Home Premium WAUWindows 7 Professional ja Ultimate;

- Windows 7 Professional RIU → Windows 7 Professional;
- Windows 7 Professional WAUWindows 7 Ultimate;

- Windows 7 Ultimate RIU → Windows 7 Ultimate.


b) Windows 7 Anytime Upgrade DVD plaadi abil:

Veel on olemas nn Windows 7 Anytime Upgrade karbiversioonid (pakendid), millede abil saab ainult oma olemasoleva Windows 7 madalama väljalaske uuendada tema kõrgemaks paremaks väljalaskeks (versiooniks), näiteks Windows® 7 Home Premium'i --> Windows® 7 Ultimate versioonini. Taolised Anytime Upgrade pakendid ilmuvad müüki ainult mõnes regioonis, näiteks kus on Internetiühendusega probleeme ja meie tavakasutaja arvatavasti ei näegi selliseid karpe. Nendes pakendites ei olegi mingit DVD plaati vaid nad sisaldavad ainult Win 7 aktiveerimisvõtit, mida saab kasutada oma olemasoleva vana Windows 7 uuendamiseks tema kõrgema varsioonini—tuleb käivitada Windows Anytime Upgrade utiliit ja seejärel sisestada õigel ajal see tootevõti (product key, õigemini upgrade key - uuendamisvõti).

Üldjuhul tuleb meil aga kasutada hoopis Windows 7-es oleva Windows Anytime Upgrade utiliiti, et tema abiga uuendada oma madalam Win 7 tema kõrgemaks väljalaskeks ja sel juhul ei lähegi meil mingit Windows 7 dvd plaati vaja. Sa käivitad Windows Anytime Upgrade utiliidi, ostad Interneti kaudu vastava uuendamisvõtme ('upgrade key') ja Sinu olemasolevale Windows 7 versioonile lisatakse tema kõrgema väljalaske vahendid/funtsioonid - kogu protsess käib väga kiiresti ja lihtsalt.


NB! Kui Sul on praegu installeeritud Windows 7 Ultimate Build 7100 RC lõppversioon, mille reaalne kehtivusaeg lõpeb alles 02.03.2010 (tegelik 01.06.2010), siis ühelt poolt teatab Microsoft, et teda võib soovi korral uuendada ('in-place upgrade') kuni Windows 7 RTM väljalaskeni kuid teiselt poolt teatab, et seda teha ei saa? Aga juhul kui seda ei saagi teha ja Sa tahad teda ikkagi uuendada, et hoida alles oma vana Windows 7 RC seadistusi ja programme, siis võib selleks kasutada ka antud piirangust "mõõdahiilimise" võimalust ja tee selleks:

* Lae alla Windows 7 RTM ISO fail;
* Põleta see allalaetud Windows 7 ISO 'image' tühjale DVD plaadile ja seejärel kopeeri kogu tema sisu sealt dvd plaadilt oma kõvakettale (suvalisse partitsiooni mingisse uude tühja kausta) või siis buutimisvõimelisse USB/FireWire draivile (mälupulgale); ühesõnaga sinna, kust Sa soovid tema installeerimist käivitada;

Alternatiivina võid selle allatõmmatud ISO faili ka oma kõvakettale lahti pakkida/extract'ida (WinRAR või näiteks tasuta ja hea 7-ZIP abil).

* Nüüd ava seal kaust, mille nimeks sources;
* Otsi seal ülesse fail, mille nimeks on cversion.ini ja ava ta Notepd'is;
* Muuda MinClient build'i olemasolev number 7000-ks (või 7000.0-iks, olenevalt sellest et mis formaadis see eelmine number Sul seal on) ja salvesta see fail sinnasamasse originaalkohta:

Muuda number ära


Ühesõnaga Sa pead selle MinClient väärtuse muutma mingiks väiksemaks numbriks kui see number, mis tähistab Sinu käesolevat Win 7 siseväljalaset (build'i).

Õige number...


* Eemalda Win 7 RTM DVD plaat sahtlist ja käivita Windows 7 RTM installeerimine otse sealtsamast kaustast kuhu Sa selle Win7 DVD plaadi sisu kopeerisid (käivita seal setup.exe fail);
* Ja kui Sa jõuad Windows 7 RTM installeerimise käigus "Which type of installation do you want?" aknasse, siis klõpsa seal ülemisele Upgrade nupule.
* Selline in-place upgrade install võtab palju aega ja ta võib väga kergesti ka ebaõnnestuda ning kui ikkagi ilmnevad mingid probleemid, siis tee parem Windows 7 RTM puhas installeerimine ja kogu moos...Eelinfot Windows 7 Anytime Upgrade (WAU) vahendi kohta:

1) Kui Sa käivitad Windows Anytime Upgrade protsessi, siis võid Sa soovi korral vaadata ka iga Windows 7 versiooni hinda ja seejärel osta endale vajaliku Windows Anytime Upgrade aktiveerimisvõtme.

2) Sa ei saa WAU abil uuendada (upgrade) mingit vanemat Windows'i operatsioonisüsteemi (näiteks Windows Vista't või Win XP'd), Sa võid temaga uuendada ainult Sinu kompuutrisse installeeritud Windows 7 mingit versiooni. Sealjuures peab see Sinu Windows 7 olema juba ka aktiveeritud.

3) Sa võid uuendada nii 32-bit kui ka 64-bit Windows 7 versioone. Kuid Sa ei saa WAU abil uuendada 32-bit versiooni 64-bit Win 7 versioonini või siis 64-bit versiooni 32-bit Win 7 versioonini.

4) Windows Anytime Upgrade vahendit ei ole igas Windows 7 versioonis, näiteks ei ole teda Windows 7 Ultimate väljalaskes, sest Win 7 Ultimate ongi kõige kõrgem ja parem versioon, st teda ei ole enam kusagile uuendada...

5) Anytime Upgrade protsess kestab iseenesest ainult kümmekond või vähem minutit, mis on teravaks kontrastiks Windows Vista omaaegsele aeglasele ja kohmakale uuendamisprotsessile...

6) Ta ei nõua Windows 7 installeerimise originaalmeediat (DVD plaati) või tema installatsioonifailide Internetist allalaadimist - ta lihtsalt lukustab Windows 7 kõrgema väljalaske uued vahendid lahti.

7) Kas Sinu kompuuter sobib Win 7-le või kas ta kõlbab ka Sinu olemasoleva Win 7 uuendamiseks tema kõrgema versioonini ja kui Sa ei tea, siis aitab seda teada saada Windows 7 Upgrade Advisor- infoWindows Anytime Upgrade vahendi kasutamine:


Ka Windows Vista's oli see Anytime Upgrade vahend olemas kuid seal oli ta üks suur "õnnetus" ja tema puhul oli vaja ka füüsilise meedia olemasolu (Windows Vista uuendusplaadi). Temaga oli vaja teha täielik Vista ümberinstalleerimine, mis võttis väga palju aega ja oli üldse üks probleemne värk...; ka 'upgrade' hind oli liiga kõrge.
Windows 7-s on see vahend täielikult ümber tehtud ja tema uuendused:

* Nagu juba eelpool sai mainitud, siis iga Windows 7 installatsioon sisaldab kõiki Windows 7 versioone ja iga tema kõrgem versioon sisaldab ka tema eelmise versiooni kõiki vahendeid ja funktsioone. Seega näiteks kui Sa tahad oma Windows 7 Home Premium'i uuendada Windows 7 Ultimate versioonini, siis ostad sellesama WAU kaudu vastava uuendamisvõtme (upgrade key) ja lihtsalt "lukustad" sellega lisavahendid ning funktsioonid lahti ja Sul ongi Win 7 Ultimate olemas...
* Sul ei lähe vaja mingit Windows 7 DVD plaati.
* Kogu uuendamisprotsess on väga lihtne ja kiire (10 - 20 minutit).


Windows 7 uuendamisprotsessi (upgrade) käivitamine ja protsess ise:

NB! Kõik Windows 7 versioonid seda Windows 7 Anytime Upgrade vahendit ei sisalda, aga Sinule vajalikud Windows 7 Starter, Windows 7 Home Premium ja Windows 7 Professional väljalasked omavad teda küll.

1) Käivita Windows 7 Anytime Upgrade utiliit ja selleks on mitu võimalust:

* Klõpsa nupule Start nupp Start, tipi Search otsingukasti sõna anytime (või "windows anytime upgrade" või "anytime upgrade") ja klõpsa seejärel vasemal ülal otsingutulemustes lingile Windows Anytime Upgrade;


* Kliki Start -> All Programs -> Windows Anytime Upgrade - pilt.


* Või kliki Start, siis Control Panel, siis System and Security ja seejärel kategoorialingile Windows Anytime Upgrade

või

kliki Start, tee Computer kiirkorraldusel paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties ning ilmub System aken, kus klõpsa ülaosas lingile "Get more features with a new edition of Windows 7".


Antud näites toimub siis Windows 7 Professional'i uuendamine Windows 7 Ultimate versioonini - pilt.


2) Ilmub aken kus on kaks valikuvõimalust:

Vali üks neist...


a) Kui Sa valid selles eelmises aknas "Enter an upgrade key", siis ilmub järgmine aken, kus Sul tuleb sisestada oma Windows 7 kõrgema väljalaske uuendamisvõti (upgrade key) juhul kui ta Sul on juba olemas, näiteks kui Sa ostsid eelnevalt jaemüügist või siis Interneti (Amazon.com) kaudu Windows 7 Anytime Upgrade (WAU) karbiversiooni (pakendi) ja "õngitsesid" sealt selle aktiveerimisvõtme välja... Või kui Sa omandasid eelnevalt selle uuendamisvõtme Interneti kaudu (sellesama WAU utiliidi abil) ja soovid nüüd hakata oma olemasolevat Windows 7't uuendama tema kõrgema versioonini.

Kui valmis, siis klõpsa Next:

Sisesta uuendamisvõti


Seejärel kontrollitakse Sinu uuendamisvõtme legaalsust... - pilt.


Nüüd tuleb Sul litsentsiga nõustuda ja klikkida nupule Accept - pilt.


Ilmub aken, mis teatab, et Sul tuleb sulgeda kõik programmid ja avatud aknad; uuendamine võtab aega umbes 10 minutit ja et Sa ei tohi selle uuendamise ajal kasutada oma kompuutrit. Kui valmis, siis tehakse automaatselt ka kompuutri ümberlaadimine. Kui oled kõik selle läbi lugenud ja "ära seedinud", siis klõpsa nupule Upgrade:

Tee vajalik ja klõpsa nupule Upgrade


Seejärel algab Windows 7 tegelik uuendamine:

Algab uuendamine


Mõne minuti mõõdudes hakatakse kompuutrit sulgema ja tegema süsteemi restarti ning enne kuvatakse veel uuendamisprotsessi kulgu (kuni 100%-ni) ja kui valmis, siis tehakse kohe ka ümberlaadimine:

Sulgeb


Ja pärast kompuutri restarti ilmub aken, mis teatab, et Sa omad nüüd Windows 7 Ultimate versiooni ja võid teda kohe kasutama hakata:

Valmis...


b) Aga kui Sa klikkisid selles Windows Anytime Upgrade esimeses aknas ülemisele "Go online and choose an edition of Windows 7" lingile ("Mine Internetti ja vali endale Windows 7 versioon"), siis avatakse umbes taoline aken - see alltoodud aken kujutab endast alles Windows 7 B versiooni oma, mis ei sisalda kõiki Windows 7 väljalaskeid:

Siit minnakse onlaini


Antud aknas on 4 vahekaarti (sakki) ja nende kaudu saadki valida endale sobiva Windows 7 uuendusversiooni, uurida nende vahendeid, lugeda kõige sagedamini esitatavaid küsimusi ja vastuseid ning lõpuks osta ka Windows 7 uuendamisvõtme (upgrade key) - tuleb klõpsata nupule Buy it.. Upgrade key võid osta siitkaudu kas otse Microsoft'i saidist või siis tema partneritelt (st OEM kompuutrite tootjate kodulehtedelt) - tavaliselt ostadki poest OEM kompuutri, milles on Win 7 juba eelinstalleeritud kujul olemas (sagedamini Windows 7 Home Premium versiooniga).

Kui Sinu ost õnnestus, siis alustatakse kohe ka Sinu olemasoleva Windows 7 uuendamist, pluss Sulle saadetakse ka see ostetud ugrade key juhuks kui Sa soovid hiljem teha Windows 7 ümberinstalleerimist.

Ilmub litsentsiaken, kus klõpsa nupule Accept jne, kõik toimub samamoodi nagu siin eelpool juba kirjeldati.

Märkus: Sa pead oma Windows 7 pärast Anytime Upgrade kasutamist aktiveerima (30 päeva jooksul) - Windiws 7 aktiveerimisest on juttu aadressil: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_aktiveerimine.html

Etteotsa
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008