Windows 7 ja Windows DreamScene

Seitse...Windows 7 ja Windows DreamScene: Windows 7 ei toeta enam Windows DreamScene'i ja kuidas teda soovi korral siiski installeerida?


02. aprill 2009


Esimene variant:

* Windows DreamScene
mõiste ja tema käivitamine Windows 7-s

* Kui pärast DreamScene installeerimist muutuvad töölaua ikoonide tekstid kas läbipaistvateks või siis nähtamatuteks...

* Windows DreamScene deinstalleerimine (uninstall) Windows 7-s


Teine variant:

*
Windows 7-s DreamScene käivitamise teine moodus (Windows 7 DreamScene Activator 1.1.exe abil)


Dream
'id on töölaua kõrge kvaliteediga animeeritud taustapildid ("tapeedid"), mida sai kasutada juba alates Windows Vista aegadest ja mis jooksevad ainult Windows Vista Ultimate operatsioonisüsteemis ning nad muudavad Sinu staatilise töölaua taustapildi liikuvaks animeeritud pildiks. Need liikuvad taustapildid sarnanevad ekraanisäästjatele (screensavers), aga nad on siiski kaks täiesti eri asja— Windows DreamScene (koodinimega Motion Desktop, hiljem muudeti Borealis'ks) on kõrge resolutsiooniga video, mis asendab traditsioonilist töölaua liikumatut taustapilti ja mis on Windows Vista Aero Glass kasutajaliidese üheks osaks. Ühesõnaga, selle asemel, et määrata enda töölaua taustapildiks mingit pilti või fotot, Sa võid valida nüüd selleks hoopis video või siis animeeritud pildi.


Märkus: Kuigi Windows Dreamscene on ette nähtud ainult Windows Vista Ultimate versioonile, ei maksa sellest end häirida lasta, sest dream'sid saab panna ka muudele Vista versioonidele (välja arvatud Vista Home Basic versioonile) ja seda isegi ka Windows XP'lesellest ja DreamScene'st üldse (tema selgitus, pildi- ja videonäited, dream failide allalaadimise lingid jms) saab ülevaate Windows Vista veebilehest - siit.


Windows 7 aga ei toeta antud vahendit, sest ta on nüüd asendatud nn Desktop Slideshow'ga (tema tutvustus on siin) ja see kes soovib ikkagi neid üsna meeldivaid animeeritud taustapilte aeg-ajalt vaadata, peab lugema alljärgnevat juttu DreamScene installeerimisest Windows 7-sse.


NB! See jutt sai küll üsna varase Windows 7 Ultimate Build 7057 väljalaske põhjal kirjutatud, aga kõigi eelduste kohaselt peaks ta sobima ka Windpws 7 lõppversioonide (st müügiversioonide) jaoks. Katsetasin teda Windows 7 32-bit versiooniga (info!) ja kui Sa kasutad Windows 7 64-bit versiooni, siis ei hakka ta Sul võib olla tööle!


1) Alati enne igasuguseid crack'ide ja hack'ide tegemist, mis muudavad Windows 7 süsteemifaile ning Windows'i registrit, tee vähemalt System Restore taastamispunkt ("system restore point" - info siin), aga veelgi parem kui Sul on oma tervest süsteemist tehtud varukoopia (backup).
Juhul kui Sul tekib Windows DreamScene pärast mingeid probleeme, siis siin lõpus tuleb juttu ka tema deinstalleerimisest (uninstall)...

2) Et kasutada Windows 7-s seda Windows Dreamscene funtsiooni, selleks tuleb rakendada sedasama tehnikat, mida sai tehtud ka Windows Vista Home Basic, Home Premium, Business ja Enterprise väljalasete puhul, et neis saaks käivitada Windows Dreamscene vahendit.

3) Et käivitada Windows 7-s Windows Dreamscene funktsiooni, peab Sul olema lülitatud sisse Windows Aero funktsioon (info siin).

4) Lae siit alla Windows7-DreamScene.exe fail (Lae ta alla oma töölauale - desktop).

5) Seejärel käivita see allalaetud Windows7-DreamScene.exe fail administraatori õigustega, st tee temal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator - pilt.


6) Ilmub CMD aken, mille puhul vajuta suvalist klahvi, et alustada DreamScene installeerimist Windows 7-sse:

Vajuta suvalist klahviAlgab installeerimine - pilt.


7) Installeerimise käigus kopeeritakse DreamScene.dll fail %WinDir%\System32 kausta ja DreamScene.dll.mui fail %WinDir%\System32\en-US kausta ning tehakse ka vajalike registrivõtmete muudatused.
Samuti luuakse ka Windows DreamScene kaust aadressile %WinDir%\Web\ folder, näiteks kui Sul on Windows 7 installitud C: partitsiooni (C: kettale), siis saab antud kausta aadressiks olema C:\Windows\Web\Windows DreamScene. Kuid see kaust on kasutu, sest Windows 7 ei toeta video ja animeeritud meedia vaatamist Personalization akna kaudu.

Kui see töö saab tehtud, siis tehakse automaatselt Windows Explorer'i restart, see käib väga kiiresti ja seda näitab ka see et korraks kaob Sinu terve töölaud koos tema ikoonide jms ära.


NB! Juhul kui Sinul ei tehtud installeerimise käigus Windows Explorer'i (Explorer.exe) restarti ja kui Sinu dream failid ei taha käivituda, siis tee pärast installeerimise lõpetamist järgmist:


a) Vajuta klahve Ctrl+Alt+Del ja vali seejärel Task Manager;
b) Ava tab/sakk Processes, tee seal explorer.exe peal paremklõps ja vali käsk End Process;
c) Seejärel vali akna menüüst File käsk New Task (Run) ja tipi explorer.exe ning klõpsa OK.

Aga veelgi parem kui Sa teed selle asemel Explorer.exe protsessi õige puhta peatamise ja uuesti käivitamise (restartimise) - juhis.


8) Kui installeerimine (õigemini hack) lõpeb, siis ilmub viimane CMD aken, kus klõpsa hiirega tema sees suvalisele kohale, et aktiveerida seda akent ja seejärel vajuta suvalist klahvi, et ta sulgeda - pilt.


9) Logi ennast välja ja seejärel uuesti sisse või tee kompuutri restart - see ei ole just kohustuslik, aga soovitatav seepärast et Sinu töölaua muud parameetrid funktsioneeriksid antud sessioonis ikka korralikult.Windows DreamScene kasutamine Windows 7-s:

Sa võid oma dream failidena kasutada suvalist videoklippi, mis on .WMV või .MPG formaadiga (laiendiga .wmv või .mpg). Tee mingil sellisel meediafailil hiire paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Set as Desktop Background:

Käsk Set as Desktop...


Tuleb arvestada sellega, et neid dream videofaile ei kuvata Sinu Personalization ja Desktop Background aknas ning seega tuleb Sul nad alati käivitada selle paremklõpsu kaudu. Sa võid näiteks panna oma väga head dream failid mingisse kausta ja seejärel tuua see kaust oma töölauale või siis teha temast töölauale kiirkorraldus—sealt on videosid mugav käivitada....
Kõiki ülejäänuid DreamScene vahendeid näiteks nagu käskusid Play DreamScene, Pause DreamScene ja heli aga toetatakse endiselt nii nagu see oli ka Windows Vista puhul.


Märkused:

a) Kaugeltki kõik dream videod ei sisalda heli (taustamuusikat), aga kui Sa käivitad mõne dreamscene, siis veendu, et talle oleks ka heli lubatud, tee järgmist:

- kliki ekraani paremal allääres Speakers ikoonile ja seejärel kliki Mixer lingile:


Kliki Mixer lingile


- Ja juhul kui Windows DreamScene all on kõlarile pandud punane "keelumärk", siis kliki tal, et lubada heli - pilt.


b) Kuigi neid dream videofaile ei kuvata Personalization ja Desktop Background aknas, luuakse sellegipoolest Desktop Background kausta ka Windows DreamScene nimeline kaust, kuhu Sa võid soovi korral salvestada oma dream'ide eraldi pilte kui taustapilte (teatavasti koosnevad need dream videofailid ju paljudest erinevatest piltidest).
Kui Sul jookseb mingi video, siis peata vajalikus kohas paremklõpsu kaudu käsuga "Pause DreamScene" tema mängimine ja siis tee:

- töölaual jälle paremklõps ja vali käsk Personalize;
- seeärel klõpsa akna allosas lingile Desktop Background;
- märgista pilt ja klõpsa all nupule Save changes. (Sel teel võid Sa neid pilte lisada sinna hulgim ja hiljem neid taustapilte ka sealtkaudu vahetada...)

Need taustapildid salvestatakse kausta: X:\Users\kasutajanimi\Roaming\Microsoft\Windows DreamScene\.


Tee taustapildiks


Ekraanile on käivitatud üks dreamscene video - pilt.


Paremkliki käsk Pause DreamScene peatab "unenäo" ettemängimise:

Peata 'dreamscene' esitamine


Paremkliki käsk Play DreamScene käivitab jälle sellesama varem peatatud "unenäo" ettemängimise:

Käivita dreamscene uuesti


Sa võid näiteks aadressilt http://www.any-video-converter.com/download-avc-free.php laadida alla tasuta Any Video Converter'i, mille abil võid vajaliku video konverteerida esitamiseks vajalikku .wmv või .mpg formaati.

Mõned lingid, kust saab laadida alla üsna häid animeeritud taustapilte:

http://www.dreamscene.org/gallery.php

http://mydreamcars.org/dreamscene.php

http://vistadreamscene.googlepages.com/Kui pärast DreamScene installeerimist muutuvad töölaua ikoonide tekstid kas läbipaistvateks või siis nähtamatuteks...

Et seda tekstiprobleemi lahendada proovi järgmist (alati see ei aita):

a) Tee töölaual paremklõps ja vali käsk Personalize.
b) Kliki akna allosas Desktop Background lingile.
c) Vali Picture position rippmenüüst Fill parameeter.
d) Kliki nupule Save changes ja töölauale pannakse sellesama dream'i pilt.
e) Nüüd pane oma DreamScene mingi liikuv taustapilt uuesti töölaua taustaks ja töölaua ikoonide tekst peaks muutuma nähtavaks (valge fondivärviga).Windows DreamScene desinstalleerimine (uninstall) Windows 7-s

Pärast DreamScene Windows 7-sse installeerimist võib mõnel kasutajal tekkida võib olla teatud pisikesed probleemid: näiteks töölaua ikoonide tekst muutub nähtamatuks või tuhmiks sel ajal kui see DreamScene töötab, mis ei ole küll suur probleem, sest seda DreamScene't käivitatakse tavaliselt ikka vahelduseks ja mitte pikaks ajaks või alaliselt...
Need, kes aga soovivad oma DreamScene'st lahti saada, laadigu siit alla üks registriparandus, mis kõrvaldab süsteemiregistrist kõik kirjed, mis on seotud selle Windows DreamScene'ga.

Lae DreamScene_eemaldaja.reg fail alla oma töölauale, tee tal seejärel paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Merge (või tee ta topeltklõps).


NB! Kui Sa kasutad Firefox brauserit ja kui Sul antud DreamScene_eemaldaja.reg faili allalaadimine ei õnnestu, siis tee sellel lingil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Save Link As...


Kui valmis, siis kustuta järgmised failid:

1) DreamScene.dll fail, mis asub kaustas %SystemDrive%\Windows\System32\ (näiteks kui Sul on Windows 7 installeeritud C: kettale, siis asub see fail C:\WINDOWS\system32\)

2) Ja DreamScene.dll.mui fail, mis asub kaustas %SystemDrive%\Windows\System32\en-US\.

Lõpuks tee kompuutri ümberlaadimine.

ÜlesseWindows 7-s DreamScene käivitamise teine moodus (Windows 7 DreamScene Activator 1.1.exe abil):

Seda aktivaatorit on võib olla natuke lihtsam kasutada kui siin ülevalpool toodud Windows DreamScene käivitaja puhul, tee järgmist:

1) Lae siit alla Windows 7 DreamScene Activator 1.1.exe, tee tal paremklikk ja vali hüpikmenüüst käsk Run as administrator - pilt.

2) Kliki nupule Enable DreamScene ja kõik vajalikud failid ning registrimuudatused tehakse taustrežiimil kiiresti ära. Seejärel tehakse Windows Explorer'i restart (korraks kaob Sinu terve töölaud koos tema ikoonide jms ära) ja DreamScene funktsioon ongi sisse lülitatud:

Kliki nupule Enable DreamScene ja kõik vajalikud failid ning registrimuudatused tehakse taustrežiimil kiiresti ära.

3) Logi ennast välja ja seejärel uuesti sisse või tee kompuutri restart - see ei ole just kohustuslik, aga soovitatav seepärast et Sinu töölaua muud parameetrid funktsioneeriksid antud sessioonis ikka korralikult.


4) Nüüd ava oma DreamScene failidega kaust, tee mingil WMV/MPG formaadis (.wmv või .mpg laiendiga) failil paremklikk ja vali hüpikmenüüst käsk Set as Desktop Background - pilt.


5) Ja selle peale käivitataksegi Sinu poolt valitud faili ettemängimine - pilt.


Märkused: Tuleb arvestada sellega, et neid dream videofaile ei kuvata Sinu Personalization ja Desktop Background aknas ning seega tuleb Sul nad alati käivitada selle paremklõpsu kaudu. Sa võid näiteks panna oma väga head dream failid mingisse kausta ja seejärel tuua see kaust oma töölauale või siis teha temast töölauale kiirkorraldus—sealt on videosid mugav käivitada....
Kõiki ülejäänuid DreamScene vahendeid näiteks nagu käskusid Play DreamScene, Pause DreamScene ja heli aga toetatakse endiselt nii nagu see oli ka Windows Vista puhul.

Kontrolli dreamscene heli olemasolu, sellest oli eespool juttu - seal.

Kuigi neid dream videofaile ei kuvata Personalization ja Desktop Background aknas, luuakse sellegipoolest Desktop Background kausta ka Windows DreamScene nimeline kaust, kuhu Sa võid soovi korral salvestada oma dream'ide eraldi pilte kui taustapilte (teatavasti koosnevad need dream videofailid ju paljudest erinevatest piltidest) - ka sellest oli siin ülevalpool juttu - seal.
6) Paremkliki käsk Pause DreamScene peatab "unenäo" ettemängimise - pilt.

7) Paremkliki käsk Play DreamScene käivitab jälle sellesama varem peatatud "unenäo" ettemängimise - pilt.


Kui Sul saab neist "unenägudest" ajutiselt villand ja tahad tavalist taustapilti tagasi panna, siis tee oma töölaual paremklikk, vali hüpikmenüüst Personalize, siis akna allosast Desktop Background ning vali järgmises aknas endale sobiv taustapilt - pilt.


Kui soovid DreamScene vahendi lõplikult uninstallida (desinstalleerida), siis tee:

- Tee Windows 7 DreamScene Activator 1.1.exe failil jälle paremklikk ja vali hüpikmenüüst käsk Run as administrator.
- Kliki nupule Disable DreamScene ja kõik vajalikud failid ning registrimuudatused tehakse taustrežiimil kiiresti ära. Seejärel tehakse Windows Explorer'i restart (korraks kaob Sinu terve töölaud koos tema ikoonide jms ära) ja DreamScene funktsioon ongi eemaldatud.

Ülesse

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008