Windows 7 'Windows Live' tutvustus

Seitse...Windows 7 'Windows Live' tutvustus: Windows 7-st lülitati osa komponente/programme, mis olid Windows'i eelmiste versioonide standardsed sisseintegreeritud (built-in) vahendid, välja ja kuidas neid programme (näiteks Windows Mail'i) soovi korral tagasi saada.

 

 

 

Millised vahendid lülitati Windows 7'st välja:


Siin on olnud kogu aeg juttu Windows 7 uutest vahenditest näiteks nagu uus tegumiriba (Taskbar ehk SuperBar), Aero Peek funktsioon, Jump List menüü, Aero Shake ja Screen docking/Aero Snap funktsioonid, täiustatud UAC vahend jne, jne, aga ma ei ole veel ära maininud seda et millised asjad, mis olid olemas Windows'i eelmistes versioonides, lülitati siit Windows 7-st üleüldse välja.

Paljude kasutajate rõõmuks ei sisalda Windows 7 operatsioonisüsteem enam selliseid programme nagu:

1) Windows Movie Maker
2) Windows Mail (Koos Windows Contacts ja Windows Calendar'iga). Windows Mail oli Windows XP endine Outlook Express.
3) Windows Photo Gallery
4) Windows Messenger


NB! Internet Explorer 8 brauseriga on nüüd aga hoopis kummalised lood ja juhul kui Sa ostad OEM kompuutri, kus on Windows 7 juba eelinstalleeritud kujul olemas, siis võid Sa ta saada ilma IE 8 brauserita (tema asemel on mingi muu veebilehitseja) - ülevaatlikum info seal.

Seega kui Sa olid ülaltoodud programmide suur fänn, siis ära neid enam otsi Windows 7 Start menüüst ega ka muudest kohtadest sest neid lihtsalt ei ole seal... (Neid programme ei ole ka Windows 7 installeerimisplaatidel.)

ÜlesseKui ma tahan neid ikkagi kasutada, siis kust ma saan need tasuta programmid alla laadida ja "Windows Live" ( Windows Live Essentials) tutvustus?

Kuid need, kes soovivad antud programme ikkagi kasutada, siis on nad täiesti tasuta ja märksa parematena (!) kättesaadavad Microsoft'i vastavast saidist. Nad kuuluvad uue Windows Live (Windows Live Essentials) töölauaprogrammide komplekti koosseisu. Neid saab laadida alla nii Windows XP, Windows Vista kui ka Windows 7 opsüsteemide jaoks; mine aadressile http://download.live.com/ ja lae sealt vajalikud programmid alla.


Alates mai kuust 2009 hakatakse Windows Live pakkuma ka Windows Update vahendi kaudu ja seda ka Winsows XP ja Windows Vista omanikele. Nagu järgmiselt pildilt näha on, siis pakutakse praegu (seisuga 08.04.09) allalaadimiseks selliseid programme nagu Messenger, Mail, Writer, Photo Gallery (Fotogalerii), Movie Maker (beeta versioon), Toolbar (brauseri tööriistariba) ja Family Safety (Pereliikmete ohutus) - pilt.Täiendus 26.06.10:

Windows Live Essentials beta (Windows Live Wave 4), mis on Windows Live Essentials'i uuem ja parem versioon, jookseb ainult Vista ja Windows 7-ga. Kui Sa kasutad Windows XP'd, siis pead Sa jooksutama Live Essentials'i vanemat väljalaset, st seda, millest siin lehel ka juttu on.
Windows Live Essentials beta (Windows Live Wave 4) sisaldab nüüd järgmisi programme:

Photo Gallery - Leiad, redakteerid ja jagad teistele oma foto ning videokollektsioone—tasuta.

Movie Maker - Lood oma fotodest ja videodest filmid...— tasuta.

Mail - Meiliprogramm, tema kaudu võid ühe meiliga saata korraga ka mitut fotot ja videot; teda saab kasutada koos Windows Live Messenger'i ja Live Writer'iga ning palju muud.

Sync - Tema lubab Sul pääseda oma digitaaalsele materjalile ligi suvalisest kohast ja igast seadmest. Sa võid kasutada seega suvalist kompuutrit, et saada ligi oma failidele ja programmidele.

Writer - Tema abil võid luua ühe korraliku blogi, et seejärel edastada tervele maailmale oma hiilgav story'i.

Family Safety - Pereliikmete ohutus...

Messenger - ...

Ja veel üht-teist...Kliki nupule Laadi alla ja seejärel kliki nupule Save ning vali allalaadimiskohaks oma töölaud (Desktop); sellega laetakse alla üks pisike wlsetup-web.exe installeerimisfail (1.09 MB), mis on kõikide nende Windows Live töölauaprogrammide üheksainsaks installeerimisfailiks. Kui Sa käivitad seejärel antud wlsetup-web.exe faili, siis saad valida tema installeerimise avaaknas just need programmid, mida Sa soovid momendil installeerida.
Enne allatõmbamist vali ülevalt rippmenüüst "Valige keel" ka allaaditavate programmide kasutuskeel.
Allasuv pilt näitab seda et Sa võid lasta allalaaditava programmi (või kogu paketi) kas kohe allatõmbamise ajal installeerida või siis laadida ta alla ja salvestada algul ta oma töölauale ning siis hiljem ta ise installeerida (alati parem variant)- kliki pisipildile, et teda suurendada:

Parem on esmalt salvestada


Järgmine pilt näitab seda et kasutaja laadis algul oma töölauale selle wlsetup-web.exe eestikeelse installeerimisfaili ja seejärel käivitas ta ning nüüd on tal võimalus valida, et millised programmid ta soovib installeerida (kus on linnuke ruudus, need programmid ka installeeritakse):

Windows Live Setup fail


Kus "linnuke" on ruudus, see programm ka installeeritakse:

Eeestikeelne installeerimine


Allasuv pilt näitab ingliskeelset varianti (Ma valisin saidis http://download.live.com/ paremalt ülevalt "Valige keel" rippmenüüst parameetri English) - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Ingliskeelne variant


Kui Sa klõpsad nupule Installi (Eestikeelse setup faili puhul, vaata üle-eelmist pilti), siis alustatakse Sinu poolt eelnevalt märgistatud programmide tegelikku allalaadimist ja installeerimist - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Algab tegelik allalaadimine ja installeerimine


Sa ei pea installeerimise ajal oma ajukääre vaevama ja kui ilmub järgmine aken, siis klõpsa seal nupule Jätka:

Korista linnukesed ja klõpsa nupule JätkaSeejärel ilmub viimane aken, kus Sa võid ennast kohe ka registreerida või siis sulge aken allasuva nupu Sulge abil:

Registreeru või siis sulge aken


Antud näites ei hakanud kasutaja ennast registreerima vaid sulges akna ja kuna ta tellis endale ka Messenger programmi, siis avati kohe ka Windows Live Messenger'i sisselogimise aken. Pärast sisselogimist (või kui Sul ei ole kasutajakontot, siis klõpsa lingile "Registreerumine") võid Sa hakata kohe kellegagi lobisema, näiteks minuga. Ma ei ole küll just eriti tark ja huvitav vestluskaaslane, aga see-eest oskan ma väga hästi ropendada...

Messengerisse sisselogimine


Neid Windows Live Essentials töölauaprogramme on oluliselt muudetud ja täiustatud, nende kasutajaliides on teine ning juurde on lisatud ka uusi funktsioone. Samas ei ole nad enam nii "kolakad" nagu nad olid seda varem ja neid on mugav ning lihtne käsitseda—ühesõnaga nad üsna head programmid ja kes soovib neid proovida või kasutama hakata, need laadigu nad julgelt alla. Nende programmide Windows 7'st väljajätmise juures on ka see hea asi, et nüüd saab Microsoft neid programme pidevalt täiustada ja seda tehaksegi ning kasutajal, kes on nad alla laadinud ning installeerinud, ei ole vaja muud teha kui neid programme aeg-ajalt uuendada (Neile ja teistele Microsofti programmidele saab uuendusi alla laadida Microsoft Update'ist).

Näiteks Windows Live'i töölauaprogramm Mail on Windows Mail (Vista) järglane ja ta sisaldab Windows Address Book (XP), Windows Contacts (Vista) ja Windows Calendar (Vista) funktsioone ning peale selle on tal olemas ka RSS feed ja USENET newsgroup tugi.


Windows Live Mail aken, kus on väga lihtne ja mugav askeldada - pilt.


Kõikidele oma allalaetud ja installeeritud Windows Live programmidele saad ligi Windows 7 Start menüü kaudu - sama käib ka XP ja Vista kohta - pilt.


Et neid programme paremini hallata ja et kasutada ka kõiki muid Windows Live poolt pakutavaid tasuta teenuseid, mine selleks aadressile home.live.com/, kus on kõik ilusti eesti keeles kirjas... Sa võiksid omada ka Windows Live ID'd (sisselogimiseks), milleks kõlbavad ka Hotmail, Messenger või Xbox Live'i kontod.

Windows Live—Windows 7 on integreeritud suure hulga Windows Live teenustega: Windows Live Photos, Windows Live Profile, Windows Live People, Windows Live Spaces, Windows Live Home, Windows Live SkyDrive, Windows Live Groups, Windows Live Calendar, Windows Live Events, Windows Live Hotmail jne...

Näiteks pakutakse Windows Live'is ka 25 GB failide tasuta hoiuruumi ja seda teenust saab kätte SkyDrive'i kaudu ning eriti hea on seal hoida ning jagada teistele vaatamiseks enda tohutu mahukat pornogaleriid...
Sa võid ilma igasuguste teadmisteta avada seal ka oma isikliku ajaveebi (blogi) ja seejärel jagada enda geniaalseid mõtteid või kauneid fotosid (parem kui need oleksid aktifotod) tervele Maailmale... Sa saad oma sealses blogis kirjutada pikalt ja laialt enda igapäevastest tegemistest või kirjeldada oma armsa kassi välimust ning ma olen kindel, et Sinu blogi hakkavad külastama miljonid vaimustatud külastajad.

PS! Kasutaja võib nüüd soovi korral eemaldada sellised Win7 enda komponendid, mis on sügavalt Windowsisse integreeritud (st sisseehitatud - built-in) ja mida Windows'i varasemates versioonides ei olnud võimalik eemaldada. Kasutaja võib eemaldada (välja lülitada): Internet Explorer (IE) 8.0 brauseri, Windows Media Player'i, Windows Media Center'i, Windows DVD Maker'i, Windows Search (seda ma ei soovita välja lülitada), Handwriting Recognition vahendi (Tablet PC Components komponendi väljalülitamisega), Windows Gadget Platform (st gadgettide kasutamise), Fax and Scan komponendi, XPS Viewer ja XPS Services (sh ka Virtual Print draiveri). Loe sellest siit.

Ülesse< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008