Windows 7 uus 'Desktop Slideshow' vahend

Seitse...Windows 7 uus ' Desktop Slideshow' vahend—töölaua taustapiltide automaatne väljavahetamine

 


Windows 7 lubab töölaua (Desktop) taustapiltide vaatamist seada nii et nad vahetatakse teatud aja möödudes automaatselt välja, st olemasolev töölaua tapeet asendatakse uue taustapildiga. Taustapiltide väljavahetamise ajaintervalliks võib määrata aja alates 10 sekundist kuni 1 päevani, st olemasolev tapeet vahetatakse automaatselt välja kas iga 10 sekundi pärast, üks kord päevas või siis mingi muu ajavahemiku pärast, mille kasutaja võib ise vastavast rippmenüüst valida.
Enne Windows 7't sai umbes taolist asja näha ka Windows Vista's ja selleks oli nn "Windows Dreamscene", mis lubas vaadata töölaua animeeritud taustapilte/videosid kuid neid ei vahetatud automaatselt välja. Windows 7 uus Desktop Slideshow vahend on midagi Vista Dreamscene ja traditsiooniliste töölauatapeetide vahepealset.


Kuidas seda Windows 7-e Desktop Slideshow'd käivitada?1) Tee oma töölaua tühjal kohal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Personalize - pilt.


2) Kliki akna allosas lingile Desktop Background. Märkus: Lingist Desktop Background allpool asuv tuhm failinimi (siin siis "1680Creepy Hollow") näitab, et momendil on tegu ainult taustapildiga (mitte Desktop Slideshow'ga) ja et tapeediks on pildifail, mille nimeks on "1680Creepy Hollow" - pilt.


3) Ava uues aknas üleval "Picture location:" järel asuv rippmenüü ja vali menüüst mingi sobiv olemasolev pildikaust või kliki siis nupule Browse, et otsida ülesse mingi muu piltide kaust juhul kui seda vajaminevat seal rippmenüüs ei ole - pilt.


4) Nüüd vali olemasolevatest piltidest need pildid, mida Sa soovid oma Desktop Slideshow'ga vaadata. Vii oma hiirekursor sobiva pildi kohale (ära klõpsa temale) ja kohe peab antud pildi ülemisse vasemasse nurka ilmuma üks tühi ruuduke, klõpsa seal ruudus nii et sinna "linnuke" ilmuks. Samamoodi tegutse ka ülejäänud piltidega; kui Sa teed aga mingil pildil klõpsu, siis läheb see pilt hoopis taustapildiks ja Sinu eelmiste piltide märgistused tühistatakse. (Ära unusta, et ka "lift" on olemas, keri seda allapoole, et ikka kõikidest oma piltidest ülevaadet saada.)
Kui Sa soovid aga kõiki pilte ära kasutada, siis klõpsa akna ülaosas nupul Select all.

Märgista pildid


5) Ava akna allääres asuv Picture position rippmenüü ja vali taustapiltide kuvamise viis, tavaliselt on sobivaks parameetriks "Fill" või "Fit" piltide paigutusviis:


Vali slaidide kuvamise viis


6) Seejärel ava seal kõrval Change picture every (Muuda pilti iga...) rippmenüü ja vali sealt see ajavahemik, mille mõõdudes ilmub Sinu töölauale uus taustapilt (slaid), st eelmine tapeet asendatakse uue taustapildiga. Piltide vahetamise ajaintervallid on alates 10 sek. kuni 1 päevani (st päevas vahetatakse üks kord taustapilti).
Kui soovid, siis pane ka linnuke ruutu Shuffle ja sel juhul vahetatakse Sinu töölaua taustapilte välja juhuslikus järjekorras - pilt.


7) Kui valmis, siis klõpsa all nupule Save changes ja kogu lugu...:

Kliki nupule Save changes


8) Seejärel jõuad Sa tagasi Personalization avaaknasse ja nüüd Sa näed akna allosas lingi Desktop Background all tuhmi värvi "Slide Show" nime, mis teatab Sulle, et tegu on slaididega mitte aga üheainsa taustapildiga:

Tegu on slaididega...


10) Kui Sa soovid hiljem seda Windows 7'e Desktop Slideshow'd tühistada, siis mine jälle sinnasamma "tapeetide" valimise aknasse ja kliki üleval nupule Clear all ja seejärel nupule Save changes - pilt.


Võid vaadata ka ühte pisikest videot sellest Windows 7-e Desktop Slideshow'st, kus iga 10 sekundi järel vahetatakse töölaua taustapilti - siit.


NB!
Loe ka seda: "Windows 7 Starter väljalaskes töölaua taustapiltide, ekraanisäästjate, heliseadistuste, töölaua ikoonide, hiirekursori jms muutmine ning slaidishow funktsiooni sisselülitamine—need funktsioonid ei ole Win 7 Starter versioonis ette nähtud." - siit

Ülesse


< Tagasi Windows 7 uutesse vahenditesse< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008