Sidebar ja User Account Control (UAC)

Seitse...Windows 7 uued ja täiendatud vahendid - III. osa

 

Windows 7 Sidebar'i (Küljepaani) ei eksisteeri enam.

 

Windows 7 uuendatud 'User Account Control' (UAC) vahend—kehtib ka Windows 8/8.1 ja Windows 10 suhtes.

 

 

 

 


I. Windows 7 ei sisalda enam Sidebar'i (Küljepaani):


Kui Windows Vista's laeti koos kompuutri käivitamisega vaikimisi ka Vista Sidebar koos oma "vidinatega" ehk mini-programmidega (Windows Gadgets), siis Windows 7's seda küljepaani enam ei eksisteeri. Kuid gadgetid on alles jäetud ja Sa võid neid paigutada oma töölaula suvalisse kohta. Põhimõtteliselt sai ka Windows Vista's paigutada neid gadgette töölauale, aga kui Sa lülitasid oma küljepaani täielikult välja, siis kadusid ka need desktop'ile paigutatud vidinad...
Windows 7's on vaikimisi olemas 10 baasgadgetti ja need on:

 

NB! Kui osa pilte ei ilmu siin dokumendis päris terviklikult (täissuuruses), siis klõpsa oma brauseriakna tööriistariba nupule uuenda1 (Refresh-värskenda) või siis nupule uuenda2 (Reload-lae ümber), aga Internet Explorer 8 brauseriaknas klõpsa aadressiriba paremas otsas asuvale värskendamisnupule IE 8 Refresh nupp.


Sa saad nendele gadgettidele ligi kahel moel:

 

Ilmub Gadget Gallery (galerii) aken, kus tee igal gadgetil, mida Sa tahad lisada oma töölauale, kahekordne hiireklõps. (Alternatiivina võid vajaliku gadgeti lohistada otse oma töölauale või siis teha tal paremklõpsu ja valida käsu Add):

Gadgettide galerii


Windows 7 Ultimate Build 7057 (RC 1) väljalaskes on siin muudetud ainult Media Center ikooni ja muud ei midagi. Kuid alates Windows 7 RC väljalaskest saab nüüd lihtsal teel oma töölaualt koristada ajutiselt ära nii kõik ikoonid kui ka gadgetid või siis ühed neist, näiteks siis kui Sa tahad oma töölaua teatud ajaks puhastada ja imetleda oma ilusat taustapilti. Tee selleks oma töölaua vabal osal paremklõps, vali kontekstmenüüst käsk View ja seejärel kliki kas Show desktop icons (varjab töölaua kõik ikoonid) või siis Show desktop gadgets (varjab töölaual asuvad gadgetid). Sa võid seda teha ka kaks korda ja klikkida mõlemale eeltoodud käsule ning sel juhul tehakse Sinu ekraan täiesti puhtaks. Kui Sa klikid neil käskudel, siis kaob nende eest see linnuke ära ja kui Sa tahad mõne aja pärast panna oma vidinad/ikoonid töölauale tagasi, siis pane antud käskude ette need linnukesed jälle tagasi - pilt.


Kuna enamus neist Windows 7 baasgadgettidest on üsna nõmedad, siis saad Sa alla laadida ka uusi/täiendavaid gadgette, klõpsa selleks Get more gadgets online lingile ja Sind viiakse http://vista.gallery.microsoft.com/ saiti (Esialgu satud sa siiski mingile Microsoft'i Eesti variandi lehele).
Et saada mingi gadgeti kohta rohkem infot, siis märgista ta ja klõpsa allääres asuvale Show details lingile.

Vidinad Windows 7 töölaual - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

Desktop gadgettidega


Töölaua vidinad

Kui Sa teed mingil oma töölaual asuval gadgetil paremklõpsu, siis saad ilmuva kontekstmenüü kaudu muuta selle gadgeti läbipaistvust (Opacity), muuta tema seadistusi ja välimust (Options), lisada tööauale kiiresti uusi gadgette (Add gadgets...), lohistada teda mujale (Move), sulgeda teda (Close gadget) jne, need käsud varieeruvad sõltuvalt sellest, et millise gadgetiga Sul tegemist on.

NB! Algul tunduvad need gadget'id üsna "tilu-lilu" värkidena, aga kui asjasse süveneda, siis leiad, et paljud neist, mis on loodud asjaarmastajate poolt (ka uuemad Microsoft'i omad), on vägagi vajalikud ja mugavalt kasutatavad. Pealegi luuakse neid pidevalt juurde nii et valik on suur, allpool toon ära mõned lingid kust saab laadida alla uusi ja huvitavaid gadget'isid:

1) Siit 2) Siit

3) Toon veel ära mõne kasuliku gadgeti lingi (neid on tegelikult palju rohkem ja muudkui aga tehakse juurde...):

App Launcher; ClipboardManager; Multi Meter; Wikipedia Search; AccuWeather.com Forecast and Radar Gadget; Sphere Timer 1.0; The Zune; NetGadget 32-bit; Vista Shutdown Control; Date; Battery Monitor; Torrent Wrangler; Screen Snaper Gadget jne...

Vidinatest (gadgets) natuke täpsem ja vajalikum ülevaade:

Need gadgetid ei piirdu ainult Microsoft'i ja Windows Vista endi gadgettidega vaid neid teevad ka teised firmad ja üksikisikud. Micorsofti enda gedgetid on üsna "kesised", Internetis on saadaval suurel hulgal palju vajalikumaid ja vingemaid taolisi jubinaid.
Tegelikult on olemas kolme tüüpi vidinaid, mis tekitavad natuke segadust: Windows Live gadgetid, Vista Sidebar gadgetid ja Windows SideShow gadgetid.

Märkus:
Peale selle on veel olemas terve posu igasuguseid Google, Yahoo! ja teiste saitide gadgette, mida võib panna oma kodulehte või siis blogisse.
On olemas veel Google, Yahoo!, Amnesty ja paljude teiste saitide nn widget'id, ka neid võib integreerida oma kodulehte ja blogisse.
Näiteks Yahoo! widgette saab panna oma töölauale, aga selleks tuleb laadida enne alla tema Yahoo! Widget programmike...; üldiselt on see värk päris põnev ja kes huvi tunneb, see uurigu asja sealt.


a) Sidebar Gadgets
: Siin on küll juttu nendest Vista Sidebar'i gadgettidest, aga need kõlbavad ka Windows 7 operatsioonisüsteemile. Need gadgetid installitakse Sinu lokaalsesse kompuutrisse ja nad ei ilmu Sinu Start menüüsse. Selliste gadgettidega tegeleb Windows 7 programm sidebar.exe, mis iseenesest on veel ju alles. Taolisi gadgette saab ka ise luua HTML, script'i ja System.Gadget object mudeli abil. Nende gadgettide üheks eeliseks on see et nad võivad pääseda ligi ka mõningatele süsteemiressurssidele (näiteks mälu, protsessori jms töö jälgimisele). Neid gadgette võib laadida alla Windows Live gallery ja muudest saitidest.


Oluline teada: Kuna Windows Live gallery saidis on neid Sidebar Gadgette üsna kehvas valikus, siis tuleb Sul neid muudest saitidest alla laadida. Need gadget'id luuakse .gadget laiendiga ja nad on tegelikult kokkusurutud arhiivifailid (ZIP või CAB arhiiviformaadis). Nüüd, kui Sa laed Internetist alla mingi huvitava ja vajaliku gadgeti, siis saad Sa kätte .gadget arhiivifaili (näiteks üsna vajaliku App Launcher Vista Gadget allalaetud fail näeb välja selline: AppLauncherV3.3.1.4.gadget).
Iga gadgeti arhiivifail sisaldab:

 

Kui Sa laed ta alla oma töölauale, siis tee sellel .gadget failil 2x klõps ja seepeale ilmub aken, kus klõpsa nupule Install - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Klõpsa Install


Antud gadget pakitakse lahti aadressile: %UserProfile%\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets, kus %UserProfile% esitab kasutaja kodukausta, näiteks: D:\Users\ahv. Minu .gadget failid lähevad siis järgmisele aadressile: D:\Users\ahv\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets\ ja mul on siin kettatähiseks D: (mitte aga C:) seepärast et mul on antud masinas dual boot süsteem, kus Windows 7 on installeeritud justnimelt D: partisiooni ning Windows Vista on installitud C: kettale. (Nagu näha on see kaust Windows 7's veel alles ja isegi sama nimega; võib olla seda muudetakse Windows 7 järgmistes väljalasetes?)
Aga võib ka nii juhtuda, et Sa ei saagi neid allalaetud .gadget faile 2x klõpsuga käivitada, sel juhul ava nad mingi oma mingi arhiveerimisprogrammiga (näiteks WinZip või tasuta ja hea 7-Zip programmiga). Tee sellel .gadget failil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk 7-Zip > Extract to "allalaetud gadgeti nimi\". Siin tõin ma selle 7-Zip programmiga näite, sest kasutan seda ka ise, aga eks muude arhiveerimisprogrammidega on sama lugu - pilt.


Nüüd jälgi seda, et see lahtipakitud kaustanimi lõpeks laiendiga .gadget, näiteks: AppLauncherV3.3.1.4.gadget
Juhul kui seda laiendit seal ei ole, siis lisa see ise sinna ja kui valmis, siis siirda see kaust koos kogu tema sisuga oma kasutajanimega kodukausta:
X:\Users\<kasutajanimi>\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets\, kus "X" tähistab seda loogilist ketast (partitsiooni), kuhu Sul on oma Windows 7 installeeritud.
(Ja ka kausta aadressiga X:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets juhul kui neid uusi gadgette millegipärst ei käivitata...),

Kui Sa oled lisanud sel teel oma Windows 7 süsteemi uued gadgetid ja avad nüüd selle Desktop Gadget Gallery uuesti, siis näed, et akna vasemal ülaosas on galerii lehekülgede lehitsemise noolribale ilmunud rohkem lehekülgi, antud juhul siis kolm lehte ja et galerii esimesel lehel ongi juba uued gadgetid - kliki pisipildile, et teda suurendada:

On rohkem lehti


Et vaadata ja käivitada teisi gadgette, klõpsa seal üleval lehtede kerimise ribal parempoolsele noolekesele ja avataksegi gedgettide galerii järgmine lehekülg.


b) Windows Live Gadgets: Windows Live gadgette võib ise seadistada ja kohandada endale sobivaks Windows Live saidis. (Ka neid gadgette võib HTML ja script'i abil ise teha.) Neid gadgette saab kasutada ainult weebibrauseris ja ka nemad on saadaval Live gallery saidis.


c) SideShow Gadgets:
SideShow gadgetid kasutavad uut Windows SideShow platvormi ja nende abil kuvatakse kiire info nn abiekraanikestele või lisapaneelidele mis on paigaldatud klaviatuuridele, läpakate kaantele, mobiilidele, käekottidele jne, jne. Idee on selles, et kasutaja ei pea käivitama ja avama oma läpakat või siis mobiilikaant vaid kiire ning oluline info ilmub kohe otse tema kaanele (kestale)... Neid gadgette saab luua näiteks C++ abil ja SideShow gadgetid ei oma kasutajaliidest vaid nad vahendavat infot SideShow platvormi abil.

Vahemärkus: Kuuldavasti katsetavad meie kauged pilusilmadest sõbrad japsid päris müstilist uut tehnoloogiat. Nimelt kui inimesele (mitte loomale!) saabub mingi meil või SMS, siis saabub selle kohta signaal ka tema ajusse, kusjuures ta ei pea sealjuures isegi oma meilipostkasti või mobiili avama. Ja selle signaali "formaat" sõltub saabunud meili või SMS'i sisust, näiteks kui saabus meil mingilt pangalt või firmalt seoses Sinu võlgnevustega, siis hakkab Sinu ajus ja kõrvus mängima mingi leinamuusika, sinu otsaesine läheb higiseks ja jalad muutuvad nõrgaks (Seda vist selleks, et Sa saaksid maha istuda ja "rahulikult" asja üle järgi mõelda). Kui Sulle saabub meil või SMS mingi rõõmusõnumiga, näiteks et võitsid loteriiga suure summa või et ämm andis otsad või et keegi tuttavatest on nõus Sulle laenu tegema (kahtlane), siis hakkavad Sinu ajus helisema röömsa meloodiaga kellukesed.
Esialgu olevat neil valmis 5 erinevat matuse -ja rõõmusõnumi meloodiat, aga neid tehtavat veel juurde. Tekib küsimus, et kuidas see uus tehnologia suudab aru saada meili või SMS'i sisust, aga suudab ja japside teatel teeb ta seda isegi väga hästi. Esialgu saab seda tehnoloogiat kasutada ainult maailma 5 suurema keele suhtes, aga järgmises etapis (juba aastal 2009) lülitatakse sinna tehnoloogiasse ka teisi keeli ja nende hulka kuulub ka eesti keel—jääme ootama!
Nagu japsid teatasid, ei piirdu see uus tehnoloogia ainult meilide jms sellise tühja-tähjaga vaid et tegemist tuleb palju laiema eluvaldkonnaga. Kuid siin tekivad ka pisikesed ohud, näiteks mis saab siis kui ma askeldan parasjagu naabrinaisega sooja teki all ja just kõige "erootilisemal" hetkel saabub minu niigi tillukesse ajju signaal tapmisähvardusega meilist ja kohe hakkab kõrvulukustavalt mürtsuma vägev Mozarti või Beethoveni leinamuusika? Kurat selle minu potentsiga ja saamatajäänud "rõõmudest", aga kui ma juhtun selle peale otsad andma, mis saab siis minu naabrinaisest, kelle ilusaksjoomiseks ma nii palju raha kulutasin?Kui Sinu vidinad ei tööta enam:

Kui Sa oled UAC funktsiooni (temast tuleb allpool ka juttu) kas välja lülitanud või siis seadistanud ta nii et tema hoiatusaknad ei ilmuks, siis võib juhtuda, et Sa ei saagi gadgette kasutada. Võib ka nii juhtuda, et kui Sa teed töölaual paremklõpsu ja valid käsu “Gadgets”, siis ei kuvata gadgettide loeteluga akent—kõik need sümptoomid võivad juhtuda vähemalt Windows 7 build 6956 ja 7000 operatsioonisüsteemide puhul.

Peale selle, juhul kui Sa desinstalleerisid (uninstallisid) oma mõned või siis kõik Windowsi enda vaikimisi gadketid või kui nad läksid mingil muul põhjusel "kaduma" ja kui Sa tahad neid nüüd tagasi tuua, siis ka sellest tuleb siin allpool juttu.


Nende probleemide lahendamiseks on mitu võimalust:


1) Lihtsam moodus:

 

2) Teine, keerulisem moodus:

 

3) Juhul kui Sa olid selle "Weather" jubina või siis kõik gadgetid varem desinstalleerinud (uninstallinud) või läksid nad kuidagi muud moodi "kaduma", siis et neid jälle tagasi tuua, tee järgmist:

a) Kliki nupule Start ja tipi Search otsingukasti sõnad restore gadgets.
b) Seejärel kliki üleval otsingutulemustes Restore desktop gadgets installed with Windows lingile ja Windows'i enda kõik vaikimisi gadgetid taastatakse.

 

Kui Sa oled harjunud Windows Vista vana küljepaaniga (Windows Sidebar) ja Sa tahad teda tuua üle Windows 7-sse:

Tee sel juhul järgmist:

ÜlesseII. UAC (User Account Control) vahend—kehtib ka Win 8/8.1 ja Windows 10 suhtes:


User Account Control (UAC)—see kasutajakontode kontrollimise mehhanism on loodud ikka selle Internetist tuleva ohuga võitlemiseks. Kõige tuntum funktsioon Vista kasutajatele on nähtavasti see paljukirutud User Account Control (UAC). Nüüdseks on see asi aga üha vähem ja vähem tüütama hakanud—ka Vistas (kisa rohkem kui vaja). Wnidows Vistas oli võrreldes Windowsi eelmiste versioonidega kasutajakontode kasutamise ja konfigureerimise viisi tunduvalt muudetud. Administraatori õigusi on vaja vähem kasutada ja palju hoolikamalt tuleb defineerida standard kasutaja (tavakasutaja/lihtkasutaja) ja administraatori reźiime—seesama asi kehtib edasi ka Windows 7 ja kõrgemate puhul.

Üldiselt on UAC funktsionaalsus ja töö sama, mis ta oli ka Windows Vista's välja arvatud see et paljud kasutaja tegevused ei põhjusta enam UAC hoiatusakende ilmumist ja kasutajad saavad nüüd ka ise konfigureerida UAC mehhanismi käitumist.

Ja UAC vihkajate meelehärmiks peab nentima, et tänu sellele UAC mehhanismile ja muudele turvavahenditele on tunduvalt vähenenud arvutite pahavarasse nakatumised (isegi kuni 60 %) võrreldes seda Windows XP Service Pack 2-ga, kus ei ole UAC funktsiooni. Seega on see UAC tagasi, aga seda palju kasutajasõbralikumal kujul ja see on:

- Neid UAC aknaid ilmub nüüd tunduvalt vähem ja nad ei käi enam nii närvidele nagu see oli Windows Vista puhul. Näiteks kui Windows Vistas põhjustas UAC hoiatusakende väljakargamise umbes 17 kasutaja poolt käivitatud tegevust (programmide installeerimine/deinstalleerimine, seadmete draiverite installeerimine/uninstallimine, ActiveX juhtelementide install, värskenduste install, Windows Firewall'i seadistuste muutmine, UAC seadistuste muutmine, Windows Update'i konfigureerimine jne), siis Windows 7-s põhjustab UAC hoiatusakende ilmumise ainult ligikaudu 5 kasutaja tegevust: programmide Administraatori õigustega käivitamine, programmide installeerimine, seadmete draiverite installeerimine/deinstalleerimine, ActiveX juhtelementide installeerimine ja UAC seadistuste muutmine.

- UAC vahendi konfigureerimiseks loodi väga lihtne kasutajaliides, kus kasutaja võib lihtsa liuguri abil määrata nende UAC hoiatuste ilmumise hulga. Sa võid väga lihtsalt ka selle UAC täielikult ära keelata (ilma igasuguste "ümbernurga askeldamisteta" nagu seda Vistas tuli teha) - Sa võid nüüd täiesti vabalt selle rumala otsuse teha...

Windows 7 (Seven) UAC üks hoiatusakendest:

UAC aken


Peale selle käivitatakse UAC hoiatusakende puhul ka nn "Secure desktop" režiim, kus ekraan läheb tumedamaks/tuhmiks ja süsteemile keelatakse igasugune juurdepääs ning seda tehakse seepärast et antud režiimi ajal ei saaks ükski pahavara võtta Sinu süsteemiga ühendust. sa ei saa sel ajal midagi muud teha kui klõpsata kas nupule Continue või siis Cancel (pahavara ei saa sedagi teha...).
Kuigi seda töölaua turvarežiimi võib ka mitmel moel välja lülitada, ei hakka ma seda siin ära tooma, sest see teeb Sinu süsteemi vähem turvaliseks.


Järgmine pilt näitab "Secure desktop" ekraanipilti koos UAC aknaga ja neid ligipääsmatuid ning "pimendatud" turvalisi töölaudu (kaitstud töölaudu) ilmub Windowsis nüüd ka märksa vähem - pilt.


Veel üks "Secure desktop" režiimimiga töölaua tuhm pilt (kuigi taolist pilti ei saa töölaua turvarežiimis saata isegi Windowsi mälupuhvrisse, et teda siin ära tuua, sain ma temaga ikkagi nii teha, et seda pilti saaks ka Sulle näidata) - kliki pildile, et teda suurendada:

Töölaua turvareziim - tuhm ja natuke tüütu, aga see-eest turvalisem...


Mingi programmi installeerimisel ilmub samuti UAC dialoogiaken:

Installimisel ilmub UAC aken


UAC dialoogiaken (hoiatusaken) ilmub neljal põhjusel ja iga selline UAC aken omab omaenda vastavat ikooni:

Iga UAC aken omab vastavat ikoonikest


NB! Sellest User Account Control (UAC) mehhanismist, tähendusest ja kasutamisprintsiipidest saab põhjalikuma ülevaate Windows Vista lehelt - siit.


Kuna Windows Vista puhul oli selle UAC hoiatus -ja muude aknde liiga sagedase väljakargamise suhtes palju lärmi, siis tehti nüüd mõõndusi ja nüüd saab kasutaja nende väljahüppamise sagedust hõlpsal teel reguleerida. Et muuta näiteks Windows 7 süsteemis seda UAC režiimi ja tema väljailmuvate UAC akende sagedust, tuleb kõigepealt avada UAC seadistamise aken ja seda võib teha mitmel moel:


Kõige kiirem viis: Veel kaks võimalust UAC seadistamiseks: Windows 10 puhul ava tegumiriba kaudu see Search vahend ja sisetsa selle otsingukasti User Account Control, et saada sellele UAC seadistamise aknale ligi.


See UAC reguleerimise aken erineb nüüd tunduvalt Windows Vista analoogsest aknast. Alates Windows 7 süsteemist saab kasutaja nüüd väga lihtsal ja mugaval teel reguleerida nende UAC akende ilmumise sagedust. Kui Sa vaatad ülemist pilti, siis näed Sa seal ühte skaalat, mis sisaldab nelja UAC turvatasapinda. NB! User Account Control (UAC) piirangutega programmide käivitamine ilma UAC dialoogiaknata, st inimkeeli rääkides tähendab see seda et kui Sa tahad mingite sagedasti kasutatavate ja usaldusväärsete programmide jaoks selle tüütu UAC vahendi eraldi välja lülitada, siis on juhis seal.Local Security Policy konsooli kasutamine, et seadistada UAC vahendi käitumist:

Kui Sul on installeeritud Windows 7 või kõrgema Windowsi Professional või Ultimate versioon, siis võid kasutada ka Local Security Policy konsooli, et modifitseerida UAC käitumist - tema kaudu saab UAC käitumist täpsemalt seadistada.

- Kliki Start ja tipi Search otsingukasti sõna Secpol.msc ja vajuta ENTER. Sa võid sinna tippida ka näiteks ainult sõna local ja seejärel klikkida üleval Local Security Policy lingile või siis kliki Start -> All Programs -> Administrative Tools -> Local Security Policy.

- Ava vasemas paanis Security Settings\Local Policies\Security Options haru.

- Keri akna parempoolses detailpaanis allapoole kuni jõuad poliitikateni, mis algavad sõnadega "User Account Control" (neid on seal kokku 10 tk) - pilt.

- Tee igal sellisel poliitikal 2x klõps ja ava uues aknas Explain vaheleht, et lugeda antud poliitika kohta käivat selgitust enne kui Sa hakkad tema seaditusi muutma (sealsamas Local Security Settings vahelehel) - pilt.Kui Sa soovid siiski selle UAC vahendi või siis vähemalt tema igasugused hoiatusaknad täielikult välja lülitada:


Kuna Windowsis selleks sellised sõnad nagu "disable" või "turn off" enam ei eksisteeri, siis tee ühte järgmistest:

1) Mine sinnasamasse User Account Control settings aknasse ja lohista liugur kõige alumisele tasmele (Never notify) nii nagu sellest siin ülevalpool juttu ka oli - pilt. Klõpsa OK ja tee seejärel kompuutri restart.

2) Lülita UAC vahend välja Registry Editor'i (RegEdit) abil:


3) Kasuta Command Prompt akna abi, et lülitada välja User Account Control (UAC) vahend: %windir%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f %windir%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v ConsentPromptBehaviorAdmin /t REG_DWORD /d 0 /f

Märkus: Et soovi korral seda UAC'd hiljem uuesti jälle taastada, tipi käsud:

Et UAC'd lubada:
%windir%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 1 /f
ja et UAC hoiatusaknaid lubada:
%windir%\System32\cmd.exe /k %windir%\System32\reg.exe ADD HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v ConsentPromptBehaviorAdmin /t REG_DWORD /d 2 /f

NB!
Command Prompt (CMD)
aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.
PS! Lisaks veel TweakUAC utiliidist, millega võid UAC mehhanismi viia sellisesse režiimi, kus neid tüütuid UAC aknaid ja tumedaid "Secure Decktop" ekraane ei ilmugi, aga UAC funktsioon jääb samal ajal ikkagi töösse - juhis ja allalaadimislink seal.


Lõpetuseks toon siin ära ka ühe UAC hoiatusakna, mis ilmus siis kui ma alustasin 7-Zip programmi installeerimist. Mul on UAC turvamehhanismi seesama ülevalpool mainitud teine vaikimisi parameeter jäetud ja see tingib nende UAC akende ilmumise ainult sel juhul kui mingi programm üritab teha kompuutris või Windows'i seadistustes muudatusi. Kuna ma hakkasin installeerima 7-Zip'i, mis ongi ju programm, siis see tegevus tingiski antud hoiatusakna ilmumise.
Näiteks kui Sa loed Internetis ainult mingit lehte ja ootamatult kargab välja taoline hoiatusaken, siis Sa vähemalt tead, et üritatakse alustada mingit väga kahtlast tegevust, sel juhul klõpsa kohe nupule No ja hakka asja lähemalt uurima. (Seega ei maksaks UAC'd täiesti välja lülitada, sest sel juhul ei saa Sa isegi neid programmide hoiatusaknaid.) - kliki pisipildile, et teda suurendada:

UAC hoiatusaken


Veelkord tuletan meelde: User Account Control (UAC) piirangutega programmide käivitamine ilma UAC dialoogiaknata, st inimkeeli rääkides tähendab see seda et kui Sa tahad mingite sagedasti kasutatavate ja usaldusväärsete programmide jaoks selle tüütu UAC vahendi eraldi välja lülitada, siis on juhis seal.

Ülesse

 

Mine edasi Windows 7 uued vahendid IV. ossa >

 

< Tagasi Windows 7 uued vahendid II. ossa

 


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008