Windows 7 uus 'Action Center' aken

Seitse...Windows 7 uued ja täiendatud vahendid IV. osa

 

Vista 'Security Center' asendati nüüd uue kasutajasõbralikuma ja parema Windows 7 'Action Center' aknaga

 

 

Action Center on Control Panel'i applet, kuhu Windows 7's koondati kokku Windows Vista endised Security Center ja System and Maintenance programmigrupid, st nad viidi kõik üle ühte kohta—Action Center'i alla.


Windows Vista Security Center'ist toodi siia üle järgmised vahendid:

- Windows Update
- Windows Firewall
- Windows Defender
- Internet Options
- Virus Protection jm komponendid


Windows Vista System and Maintenance kategooriast toodi siia üle:

- Problem Reports and Solutions
- Windows Backup
- System
- Device Manager jm komponendid.


Windows 7 monitoorib (kontrollib, testib) süsteemi järgmiste vahendite abil: Security Center, Problem Reports and Solutions, Windows Defender, Windows Update, Diagnostics, Network Access Protection, Backup and Restore, Recovery and User Account Control.

Mis muudatusi siis tehti seoses selle Windows 7 uue Action Center'i loomisega:

 

Ühesõnaga on see uus Action Center süsteemi tsentraalseks kohaks, kus genereeritakse kõik vajalikud sõnumid kasutaja jaoks ja sealt saab alustada ka süsteemi diagnostikat ning tekkinud probleemide lahendamist.


Windows 7 monitoorib vaikimisi tervet Sinu süsteemi ja juhul kui tekib mingi turva või hooldamisprobleem, siis informeeritakse Sind sellest ekraani paremale allaäärde ilmuva teatemullikese abil:

Ilmus hoiatav teade...


Kui Sa klikid sellele teatemullikesele, siis ilmub vastav aken, mis teatab probleemist täpsemalt ja annab Sulle ühtlasi ka see viga kohe ära parandada. Järgmine pilt näitab seda et probleemi põhjuseks on see et kasutaja lülitas välja oma antiviirusprogrammid - pilt.


Kui ta märgistab seal ülemises aknas näiteks Microsoft Security Essentilas rea ja seejärel klikib all nupule Turn on..., siis ta käivitab oma antiviirusprogrammi uuesti ning kõik saab korda ja ekraani paremal allosas asuvalt Action Center ikoonilt kaob ära see punane hoiatusristike (vaata üle-eelmist pilti).

Windows 7's on ekraani paremale allaäärde Notification area'le (Teadete väljale) vaikimisi pandud üks oluline ikoonike, mis seisab seal kogu aeg ja mille kaudu saab kasutaja kiiresti Action Center'ile ligi.

Action Center ikoon


Kui kõik on korras, siis on see ikoon selline:

Kõik on OK


Kui midagi on korrast ära, siis ilmub antud ikoonikesele punane ristike:

Midagi on korrast ära...


Kui nüüd kasutaja klikib antud ikoonile, siis ilmub üks aken, mille kaudu ta saab oma probleemi vaadata ja võimaluse korral ka likvideerida - pilt.


Vahemärkus: Mina oletan, et lähitulevikus on see süsteem juba nii tark, et ta hoiatab ja annb Sulle nõu ka hoopis muude arvutiväliste probleemide puhul. Näiteks kui Sa oled Maksu- ja Tolliametile midagi võlgu, siis võib ilmuda umbes järgmine teade - pilt.


Seega, kui kasutajale on vaja mingil põhjusel midagi teatada, siis ilmub sinnasamma ekraani paremale allaäärde Action Center ikooni kohale vastav teatemullike ja kui kasutaja teeb antud ikoonil klõpsu, siis näeb ta teate sisu ja sealtsamast saab ta ka käivitada mingi väljapakutud tegevuse või siis avada lingi "Open Action Center" kaudu Action Center'i enda akna. Alumisel pildil on sellele Action Center ikoonile lihtsalt klõpsatud ja selle peale ilmunud teateaken informeerib kasutajat, et käesoleval momendil ei ole mingeid probleeme avastatud ("Jumal tänatud") - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Action Center'i teade

Kui Sa teed sellel Action Center ikoonil paremklõpsu, siis ilmub hüpikmenüü, kust saab avada nii Action Center'i kui ka tekkinud probleemidele lahenduse otsimise akent ("Troubleshoot a problem") ja peale selle on veel seal link, mis avab Windows Update vahendi:

Paremklõps

Action Center'i akna avamine: Kui nüüd uurida seda ülemist Windows 7'e uut Action Center akent, siis näeb seal akna paremas pooles kahte pealkirja "Security" ja "Maintenance" ("Hooldamine" või "Remont" või "Profilaktika" nii nagu keegi seda nimetada viitsib...). Nendest paremal asuvad kaks allasuunaga noolekest ja kui neile klõpsata, siis avatakse vastava pealkirja kõik teated ja ilmnenud probleemide korral ka nende lahendamise viisid (lingid)."Security" vahendid:

Alumisel pildil on klõpsatud "Security" kõrval asuvale noolekesele ja seepeale kuvati ka vastavad teated, mis näitavad, et antud süsteemi puhul on kõik OK.
* Tulemüüriga (Network firewall) on kõik korras, st ta on sisse lülitatud ("On").
* Windows Update'ga on ka kõik korras, st ta on lülitatud sisse ("On") ja ka kõik värskendused on alla laetud.
* Süsteemis on olemas ka antiviirusprogramm ("Virus protection", see tuleb meil endil hankida, sest Windows 7 teda ise ei paku!) ja Windows 7 teatab meile ka seda et antud programmi (ThreatFire) andmebaas on uuendatud ja ta skaneerib reaalajas süsteemi.
* On olemas ka pahavaratõrjumise programm, milleks on Windows 7'e enda nn Windows Defender programm ja ta on ka sisse lülitatud ("On"), kuid peale Defender'i on siia Wndows 7'sse installeeritud ka kolmandate firmade pahavaratõrje programm ja Windows 7 informeerib meid, et nad mõlemad on aktiveeritud.
* Ja lõpuks teatatakse, et ka "Internet security settings" (Interneti turvaseadistused) parameetriga on ka kõik korras.

Kui aga esineb mingeid probleeme, siis antakse sellest siin ka teada ja iga vea juurde kuvatakse juhis ja vastav link, et kasutaja saaks selle probleemi kiiresti ära lahendada - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:

'Security' teated...

Toon allpool veel ära ka ühe sellise Action Center'i akna kus pealkirja Security all on teismoodi teated ja nad teatavad, et Windows 7 ei leidnud süsteemist antiviirusprogrammi, et Windows Defender peaks süsteemi üle skaneerima ja et Windows Updates ei ole seatud värskenduste automaatsele allalaadimisele. Iga taolise teata kõrval on ka vastav nupuke, millele klikkides võib antud probleemi kas lahendada või siis saada tema kohta rohkem infot:

Action Center aken koos probleemidega Windows 7 RTM versiooni taoline aken.NB! Kui Sa oled kõik need teated üle vaadanud, siis klõpsa uuesti sellele noolekesele (nüüd on ta ülessepoole suunatud), et sulgeda "Security" poolt kuvatud info...

Veel üks Action Center aken, mis teatab, et kasutaja on lülitanud välja värskenduste automaatse allalaadimise ja installeerimise; oluliste teadete kõrvale ilmub kas punast või siis kollast värvi küljeriba - pilt."Maintenance" vahendid:

Kui Sa klikid pealkirja "Maintenance" (hooldamine) kõrval asuvale noolekesele, siis tuuakse esile järgmised parameetrid/lingid:

Maintenance teated...


Ülemises aknas on järgmised teated:

*
"Check for solutions to problem report"—See funktsioon otsib Sinu süsteemis ilmnenud probleemidele lahendusi ja siin teatatakse, et antud vahend töötab ("On").

 

* "Backup" (Action Center peaakna "Maintenance" all): Siin kuvatakse info selle kohta, et kas Sa oled oma süsteemist teinud Windows Backup'i abil varukoopiaid või ei ole seda ja kui ei ole, siis pakutakse linki, millele klõpsates satud Windows Backup aknasse.
* "Troubleshooting: System Maintenance" (Action Center peaakna "Maintenance" all): Siin saad lingi Change troubleshooting settings kaudu lülitada oma süsteemi vigade ja probleemide monitooringu täielikult välja.
Kui Sa saad ise hakkama oma süsteemi probleemidega ja ei taha neid pidevaid hoiatusi ning teateid näha, siis võid selle monitooringu hoopiski elimineerida, vali raadionupp Off ja klõpsa all OK - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Probleemide otsimise jms väljalülitamine


NB! Kui Sa kasutad vanemat kompuutrit, millel on jõudlusega probleeme ja kui Sa ei tegele selle süsteemi monitooringuga (paljud ei tegelegi ja kasu on tast samuti vähevõitu), siis lülita ta välja - sellega suurendad Sa oma arvuti jõudlust.Windows 7 poolt väljastatavate teadete hulga reguleerimisest:

Kasutaja saab nüüd rohkem reguleerida ja kontrollida temale väljastatavate teadete hulka ja see on vägagi vajalik asi, sest muidu hakkavad need tüütud teated Sulle närvidele käima... Näiteks kui Sa lülitad välja Windows Update automaatse režiimi, et laadida regulaarselt ise käsitsi neid värskendusi alla või elimineerid siis Windows Defender'i jne, siis hakkavad Sinu teadete väljale saabuma nende väljalülitatud asjade kohta vastavad sõnumid... Et seda vältida, tee järgmist:


 

Windows 7-s vigade ja probleemide väljaselgitamine ning nende lahendamine:

Sa saad sealsamas Action Center'i akna kaudu selgitada välja vigade põhjustajaid ja proovida neid siis ära parandada. Kliki selleks Action Center'i akna pealehe allosas lingile Troubleshooting (Vigade väljaselgitamine) ja ilmub järgmine aken ning kui Sul on selle akna ülaosas "kollane" teade, siis kliki seal Yes nupule- pilt.

Näiteks kui Sa klõpsad seal kategoorialingi Programs all asuvale Run programs made for previous versions of Windows, siis saad Sa likvideerida vanemate programmide Windows 7-ga mitteühildumise probleeme.Action Center (ja teiste) teadete välja "alaliste" ikooni väljalülitamine:

Juhul kui Sa ei soovi seda Action Center või teisi sealasuvaid vaikimisi ikoone ekraani paremal allääres Notification area'l (Teadete väljal) pidevalt näha või kui Sa soovid neid täielikult välja lülitada, siis tee:

Ülesse

 

Edasi Internet Explorer 8 I. osa >

 

< Tagasi Windows 7 uued vahendid III. ossa

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008