Probleemid ja nõuanded - SISUKORD

Seitse...Windows 7 probleemid ja nõuanded—SISUKORD

 

(Kehtib paljuski ka Windows 10 kohta!)

 

 


!!! Osa olulisi linke on Windows 7 pealehel - seal. Windows 10 operatsioonisüsteemi sisukord aga seal.

Vaata ka Vista veebilehe help linke, osa nendes toodud infost kehtib ka Windows 7 ja XP kohta - seal.

Tee alati enne süsteemis muudatuste tegemist System Restore Point (süsteemi taastepunkt) ja juhul kui midagi nihu läheb, siis saad selle süsteemi taastamispunkti abil viia oma masina tagasi tema varasemasse seisukorda! (Windows 7 System Restore'st on ülevaade seal ja Windows 10 System Restore vahendist aga seal.)Probleemide ja nõuannete sisukord:

 

<<< Tagasi Windows 10 operatsioonisüsteemi SISUKORDA

 Kui Sul läks pärast Windowsi installeerimist võrguühendus (Internetiühendus) kaduma. Lisaks veel puuduvate draiverite installeerimisest, nende ühest operatsioonisüsteemist teise üleviimisest, draiverite varukoopiate loomisest ja nende importimisest uude süsteemi.Kui Sa olid oma Windowsi õnnelikult installeerinud ja jõudnud tema töölauale ning hakkad minema Internetti, siis avastad, et Sul ei olegi enam võrguühendust kuigi enne oli ta olemas. Selle kõige tõenäolisemaks põhjuseks võib olla see et Sul puudub oma USB modemi (või ruuteri) draiver, juhul kui Sul on tema mingi vanem tüüp ja Windowsi installatsioon ei sisalda selle modemi draivereid.

Kontrolli seda ja tee järgmist:

Märkus:
Siin tuleb alguses küll juttu konkreetsest modemi puuduvast draiverist, aga see jutt käib ka igasuguste muude rikutud ja puuduvate draiverite kohta. Peale selle on siin juttu ka draiverite varukoopiate loomisest, nende importimisest uude süsteemi (Windowsi ümberinstalleerimise korral) jms. Draiveritest saab põhjalikumat lisainfot veel siit: http://landfield.pri.ee/VistaRaudvara.html1) Esimene moodus (Juhul kui Sul on alles oma modemi draiveritega CD/DVD plaat):

 


2) Teine moodus (Juhul kui Sul ei ole oma modemi draiveritega CD/DVD plaati):

*
Kui Sul puudub see draiveritega plaat, siis tee restart ja mine tagasi oma varasemasse Windowsisse ning too sealt oma modemi draiverid näiteks Windows 7 süsteemi üle, et neid saaks ka siia installeerida.
Mine oma modemi kodulehele, enne aga tee: a) Uuri oma füüsilise modemi peale pandud silte ja neil peab olema kirjas antud modemi valmistajafirma ning ka tema mudel (tähtede ja numbrite kombinatsioon)—kirjuta need ülesse; 2) Või ava seesama Device Manager, millest oli ülevalpool juttu ja vaata ning kirjuta ülesse haru Network adapters all asuva modemi tootjafirma ja mudeli number, näiteks Toshiba Cable Modem PCX2600 (ülevalpool on sellest ka pilt).
Seejärel tipi Google otsingumootorise seesama üleskirjutatud värk (näiteks: Toshiba Cable Modem PCX2600 või Toshiba Cable Modem PCX2600 drivers või Toshiba Cable Modem PCX2600 drivers download) ja vajuta ENTER. Kui oled jõudnud vajalikku saiti, siis otsi sealt oma modemi mudelile vastavad draiverid ülesse ning lae nad alla oma töölauale tehtud uude tühja kausta.
* Seejärel vii see draiveritega kaust üle äsjainstalleeritud Windows 7 töölauale (kas siis USB mälupulga, välise kõvaketta või DVD plaadi abil). Või kui Sul on dualboot või multiboot süsteem [st nii Windows Vista (või Windows XP) kui ka Windows 7], siis sisene Windows 7-sse, ava Computer aken, siis ava see ketas, kuhu on installeeritud Windows Vista (või Win XP). Seejärel ava Users alt oma kasutajanimega kaust ning otsi ülesse töölaud (Desktop) ning ava ta, näiteks võib see kaustatee olla järgmine: C:\Users\ahv1\Desktop. Kui oled oma Vista või Window XP töölaual, siis kopeeri sealt see modemi draiveritega kaust otse Windows 7 töölauale.
Windows 7 töölauale toodu modemi draiveritega kaust:

Modemi draiverid


Kui Sa avad nüüd selle kausta, siis näed järgmist pilti - pilt.


Kui Sa oled kogenud arvutikasutaja, siis võid need draiverid viia siit otse Windows 7 vastavatesse kaustadesse, aga meie lähme kindlamat teedpidi...


Märkus: Osade draiverite Internetist allalaadimisel pakutakse nende Setup faili (tavalislelt .exe laiendiga), siis on asi veelgi lihtsam, tee sellel setup failil 2x klõps ja algabki seadme draiverite installeerimine.

* Meil aga seda Setup faili ei ole ja nüüd ava seesama Device Manger'i ning tee järgmist:

- Tee haru Other devices all oma modemil paremklõps ja vali käsk Update Driver Software... (eelpool on sellest ka pilt).
- Järgmises aknas klõpsa alumisele "Browse my computer for driver software" lingile (eelpool on sellest ka pilt) ning uues aknas klõpsa üleval nupule Browse.
- Ilmuvas "Browse For Folder" dialoogiaknas otsi ülesse Desktop ja tema alt see modemi draiveritega kaust, märgista ta ning klõpsa OK. Alloleval pildil on vajalik kaust ülesse leitud ja nüüd võib akna allosas klõpsata nupule Next - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Draiveritega kaustatee


- Algab draiverite installeerimine ja kui kõik sai OK, siis teatatakse viimases aknas, et kõik õnnestus ning sulge see aken ja Sa jõuad tagasi Device Manager'i aknasse, kus näed järgmist pilti - pilt.
3) Kolmas moodus (Juhul kui ka Internetist ei saadud vajalikke draivereid):

Kui asi on nii hull, siis kasuta mingit programmikest, mille abil saad oma Windowsis teha vajalikest draiveritest varukoopiad ja tuua need seejärel uuemasse Windowsisse üle. Taolisi tasuta draiverite backup programme on piisavalt, kasutame siin näiteks tasuta DriverMax programmi: Sa võid ta siitsamast alla laadida (siit) ........või siis tema kodulehest (siit).


NB! Taolised programmid on ka ses suhtes head, et kui Sa teed oma Windows Vista või Windows XP (tulevikus ka Windows 7) ümerinstalleerimisi, siis saad Sa antud programmide abil teha eelnevalt kõikidest oma draiveritest varukoopiad. Seejärel teed Windows'i ümberinstalleerimise, siis installid näiteks selle DriverMax'i ja impordid need draiverite varukoopiad uude süsteemi tagasi ning sel juhul ei ole Sul vaja otsida ülesse oma seadmete installeerimise DC/DVD plaate (Mis on nagunii vahepeal kaduma läinud ja umbes järgmistel põhjustel: Sinu laps sõi nad vahepeal ära, sest Sa ei ostnud talle kommi; Sa kolid alalõpmata ühest üürikorterist teise ja Sinu plaadid jäid vanasse üürikorterisse; mingi pank viskas Sind korterist välja, sest olid talle võlgu ja plaadid unustati sinna; Sinu maja või korter põles maha; jne...).

* Kui Sa olid selle DriverMax'i setup faili alla laadinud, siis installeeri ta ja tema installi lõpus ilmub aken, kus teatatakse, et alustatakse Sinu süsteemi draiverite indekseerimist, vajuta seal OK.
* Nüüd käivita see programm (kas töölaua kiirkorralduse või siis Start menüü -> All Programs -> DriverMax -> DriverMax kaudu).
* Esimeses aknas klõpsa algul Driver operations ja seejärel Export drivers - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Klõpsa lingile Export...


* Järgmises aknas klõpsa Next:
* Uues aknas on Sul mitu võimalust: a) Sa võid siin klõpsata nupule Select all ja seejärel nupule Next (See variant sobib siis kui Sul on plaanis oma opsüsteemi kunagi ümber installeerida); b) Sa võid siin loetelus märgistada vajalikud draiverid ja luua ainult nende varukoopiad, praeguse näite puhul teemegi me seda oma modemi draiveri suhtes—paneme tema eesolevasse ruutu linnukese ja klõpsame Next - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Märgista vajalik draiver


* Seejärel klõpsa luubiga nupule, et leida ülesse see tühi kaust, millesse need draiverid arhiveeritakse, antud näites loodi töölauale eelnevalt üks uus tühi kaust nimega "ModemiDraiverid".
(Kui Sa ekspordid süsteemi kõik draiverid, siis võid soovi korral aktiveerida ka alumise raadionupu, millega luuakse ZIP fail.)
Kui valmis, klõpsa Next:

Vali kaust...


* Seejärel sisene Windows 7-sse ja installeeri ka Sinna see DriverMax programm. Enne vii programmi Setup fail (drivermax.exe) ja ühtlasi ka oma draiverite varukoopiatega kaust üle Windows 7-sse kas siis USB mälupulga või välise kõvaketta või siis DVD plaatide abil (pane nad lihtsuse mõttes oma töölauale). Või kui Sul on dualboot või multiboot süsteem [st nii Windows Vista (või Windows XP) kui ka Windows 7], siis sisene Windows 7-sse, ava Computer aken, siis ava see ketas, kuhu on installeeritud Windows Vista (või Win XP). Seejärel ava Users alt oma kasutajanimega kaust ning otsi ülesse töölaud (Desktop) ning ava ta, näiteks võib see kaustatee olla järgmine: C:\Users\ahv1\Desktop. Kui oled oma Vista või Window XP töölaual, siis kopeeri sealt see modemi draiveritega kaust otse Windows 7 töölauale.


Märkus: Sama kehtib ka siis kui Sa teed mingi Windows'i ümberinstalleerimise.

* Kui Sa oled selle DriverMax programmi installeerinud, siis käivita ta ja vali esimeses aknas Driver operations alt Import drivers link.
* Järgmises aknas klõpsa Next ja seejärel otsi luubiga nupu abil ülesse see oma draiverite varukoopiatega kaust ning klõpsa Next.
* Nüüd vali välja vajalik draiver või siis kõik olemasolevad draiverite varukoopiad ja klõpsa Next.

Samamoodi võid ka oma olemasolevas vanas süsteemis vahepeal rikutud draivereid taastada.

NB! Draiveritest saab põhjalikuma ülevaate siit.

Ülesse

 Kui Sulle ei meeldi see uut tüüpi Windowi tegumiriba (SuperBar) ja Sa tahad tema asemel kasutada endist harjumuspärast Windows XP/Vista stiilis tegumiriba või kui Sa tahad, et tegumirea nuppudel kuvataks ka programmi -ja kaustade nimetused:Kes soovivad kasutada Windows XP ja Windows Vista vanas stiilis tegumiriba, need tehku järgmist:

ÜlesseKuidas saada tagasi alates Windows 7 operatsioonisüsteemist väljalülitatud Quick Launch Bar'i (Kiirkäivitusriba)?Quick Launch Bar oli olemas kõikides Windows 7 eelsetes Windowsi operatsioonisüsteemides, aga Windows 7's asendati terve tegumiriba uue nn SuperBar'iga ja Quick Launch riba on vaikimisi välja lülitatud. Kui Sa oled selle Quick Launch ribaga harjunud ja tahad teda uuesti sisse lülitada, siis tee järgmist:


1) Esimene moodus (igas Windows 7, Windows 8 ja Windows 10 versioonis kättesaadav meetod): 2) Teine moodus (võib proovida ka Grupipoliitika redakteerimist):

Antud viisi ei saa kasutada Windowsi odavamates (Home) versioonides, sest nendes puudub selline vahend nagu Group Policy.

* Klõpsa nupule Start ja tipi Search kasti sõnad group policy ja vajuta ENTER;
* Ava Local Group Policy Editor akna vasemas paanis haru User Configuration -> Administrative Templates -> Start Menu and Taskbar;
* Teeme akna paremas paanis 2x klõpsu real Show QuickLaunch on Taskbar - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Tee kahekordne klõps real...

* Aktiveeri ilmuvas aknas raadionupp Enabled ja klõpsa Apply ning OK. See meetod ei tarvitse aga Windows 10 hilisemate versioonide puhul enam töötada, parem on seda esimest meetodit kasutada.Quick Launch Bar'i väljalülitamine:

Kui Sul sai sellest Quick Launch kiirkäivitusribast kõrini ja Sa tahad tast uuesti lahti saada, siis tee tegumirea vabal osal paremklõps ning vali Toolbarst > Quick Launch:

Korista riba ära

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukordaSaada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Tõnis Laanpõld & Co Eesti Vabariik, 2008 (2005-2020)