Windows 7-JUHIS 3

Seitse...Windows 7-JUHIS 3

 

AutoPlay dialoogiaken on kadunud ja Windows 7 Aero probleemid


 


AutoPlay dialoogiaken on kadunud:

Kui me paneme mingi eemaldatava meedia või seadme (CD/DVD plaadi, USB mälupulga, mälukaardi, MP3 mängija jne, jne...) oma kompuutri CD/DVD-ROM seadme sahtlisse või USB pistikupessa, siis käivitatakse AutoPlay vahend, mis annab vastavale programmile käsu automaatselt käivituda juhul kui me olime ta eelnevalt niimoodi seadistanud. Kui mingit programmi ei käivitata, siis avatakse see AutoPlay dialoogiaken, kus pakutakse välja erinevaid stsenaariume meie poolt sisestatud eemaldatava meedia käsitsemiseks.
AutoPlay vahend oli CD plaatide jaoks olemas juba alates Windows 95 kuni Windows XP'ni välja aga Windows Vista's täiendati teda ja AutoPlay tugi lisati juurde enamike eemaldatavate meediatüüpide jaoks, sealhulgas DVD, Flash ketaste/mälupulkade ning mälukaartide jaoks.

Windows 7's käitub see AutoPlay funktsioon samamoodi nagu see oli ka Windows Vistas. Kui Sa paned CD/DVD plaadi CD/DVD-ROM seadme sahtlisse või torkad USB/FireWire eemaldatava kettaseadme, näiteks USB Flash mälupulga või välise kõvaketta USB pessa (port'i) või kui sisestad mingi mälukaardi mälukaardi lugejasse, siis peaks ilmuma ka see AutoPlay dialoogiaken.
AutoPlay (või AutoRun) dialoogiaken lubab Sul valida vastava käsu (tegevuse), mida Windows 7 peab tegema selle seadme sisuga, mis pandi CD/DVD-ROM seadme sahtlisse või siis USB porti. Antud dialoogiaken sisaldab terve rea käskusid/menüüpunkte ja selle menüü parameetrite arv ning tähendus sõltub juba Sinu meedias olevast sisust. Sa võid AutoPlay dialoogiakna abil importida pilte, mängida muusikafaile, kanda videot üle, avada kausta, et vaadata faile või siis konfigureerida ReadyBoost vahendit, et tõsta oma kompuutri jõudlust. Ühesõnaga Sa saad selle dialoogiakna abil kiiresti ligi enimkasutatavatele funktsioonidele.
Alumiselt pildilt on näha, et USB porti on torgatud USB seade (Antud juhul usb flash mälupulk) ja selle tulemusel on käivitatud ka see AutoPlay vahend (Tegelikult avati siis tema dialoogiaken):


Kliki AutoPlay dialoogiakna pisipildile, et teda suurendada:

Usb draiv


Kuid võib juhtuda nii et see AutoPlay dialoogiaken ei ilmugi või siis "puudub" ta mõnikord. Ja ei puudu ainult see AutoPlay dialoogiaken vaid kadunud on ka paremklõpsuga avanevast kontekstmenüüst käsk “Open AutoPlay”.
See et Windows Vista's ei tööta AutoPlay (või AutoRun) vahend ei ole mingi harv nähtus vaid selle vea võivad põhjustada paljud faktorid..., näiteks võib see juhtuda pärast mingi põletamiprogrammi installeerimist. Kui tihti hakkab see probleem esinema aga Windows 7-s ei ole veel teada, sest tegemist on alles Windows 7 Beta versiooniga ja näiteks minul pole veel taolist probleemi esinenud, aga sellegipoolest toon siin igaks juhuks ära vajaliku abimaterjali.Kuidas tuua tagasi seda AutoPlpay dialoogiakent?

1) Kõigepealt vaata, et oleks käivitatud "Shell Hardware Detection" teenistus (service):

 

2) Kontrolli, et kas CD-ROM seadme AutoRun ei ole registris välja lülitatud:

Ava Registry Editor aken: Kõige kiirem viis tema avamiseks on see et klõpsa Start ja tipi sõna regedit ning vajuta ENTER. Seejärel otsi seal ülesse alljärgnev alamvõti:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\CDRom

Otsi parempoolsest paanist ülesse AutoRun registri väärtus ja kontrolli, et AutoRun'le oleks pandud 1 (üks), mis tähendab, et ta on lubatud. Kui seal on 0 (null), siis muuda ta 1-ks, tee tal selleks 2x klõps ja tipi ilmuvasse aknasse number 1.

registriaken3) Kui ka registriparandus ei aidanud, siis desinstalleeri (uninstall) konfliktne tarkvara:

Ka mõnede programmide installeerimise tagajärjel võib see AutoPlay vahend ära kaduda. Näiteks võivad sellisteks programmideks olla Nero, PowerISO, MagicISO ja mõned virtualiseerimisprogrammid (VMWare Server ja VMWare Workstation).
Loomulikult ei ole see AutoPlay vahend nii oluline asi, et tema pärast likvideerida mõnd väga vajalikku programmi, aga kui soovid, siis deinstalleeri mingi konfliktsetest programmidest ja vaata mis saab...
Parem on siin kasutada System Restore't, et kerida süsteem tagasi sinna punkti, kus antud tarkvara ei olnud veel installeeritud.

ÜlesseWindows 7-e Aero probleemid:

Windows 7-s on Aero't tublisti laiendatud ja täiendatud ning tema jooksutamiseks vajalikud miinimumnõuded on jäänud samaks nagu need olid ka Windows Vista puhul [(Vista puhul olid need nõuded järgmised: 1 GHz 32-bit (x86) või 64-bit (x64) protsessor, 1 GB (gigabyte) füüsilist mälu (RAM) ja DirectX 9-ga ühilduv graafikakaart, mis omab vähemalt 128 MB videomälu (Video RAM) ning et oleks installeeritud Windows Display Driver Model (WDDM) draiver—juhul kui need nõuded on täidetud, siis lülitatakse juba Windows 7 installeerimise käigus automaatselt sisse ka Windows Aero vahend)].
Kuid mõningatel juhtudel ei lülitata seda Aero't sisse või on siis tema lubamisega probleeme. See võib juhtuda seetõttu, et Windows 7 installeerimise ajal ei leitud sobivat videodraiverit ja ka pärast videokaardi draiveri uuendamist ei lülitata Windows Aero't automaatselt sisse. Või on siis Windows 7 installeeritud sellisesse masinasse, mis vaevu-vaevu täidab need Aero jaoks sobivad miinimumnõuded ja Windows 7 ei suuda otsustada, et kas lülitada aero sisse või mitte seda teha...


Märkus: Sa võid ka Windows Experience Index'i (WEI) abil kontrollida seda et kas Windows 7 süsteem toetab Aero't või ei toeta teda. Nii WEI üldine punktisumma kui ka graafika alampunktisumma peavad olema kas võrdsed või siis kõrgemad 3.0 puntisummast. Et näha seda Windows Experience Index'it, klõpsa nupule Start, siis Control Panel -> System and Security -> System ja seejärel klõpsa “Windows Experience Index”.Windows Aero probleemi lahendamine:


Juhul kui see meetod ei aidanud, siis proovi järgmist viisi:

 

NB! Kui Sa jooksutad tihti või aega-ajalt Java programme või Java mänge, siis võib juhtuda nii et iga kord kui Sa sellise programmi käivitad, siis lülitatakse Aero Glass kasutajaliides automaatselt välja? Mida teha - juhis seal.

Ülesse

Windows 7 buutimisekraani (boot screen) kasutajaliidese taastamine:

Võib juhtuda nii et Sinu Windows 7 alglaadimise ekraani kasutajaliidese (Windows 7 boot screen UI) ilus kõrge resolutsiooniga dünaamiline animeeritud pilt on asendatud Windows Vista palju igavama buutimisekraaniga. See võib juhtuda siis kui kasutaja lisab buutimisekraani menüüsse Windows 7 kirje või siis kui ta üritab stardimenüüd parandada Windows Vista DVD plaadi abil.

Windows 7 boot screen:

Esimene bootlogo>>>>>>Teine Bootlogo>>>>>>Kolmas Bootlogo


Windows Vista boot creen:

Vista alglaadimise ekraan


Selle Windows 7 vale alglaadimise ekraani põhjuseks on see et buutimissalvestuses puudub lokaalne kirje. Et seda viga parandada ja taastada Windows 7 enda originaalset boot screen'i, tee järgmist:

Ülesse

 

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008