Windows 7-JUHIS 4

Seitse...Windows 7-JUHIS 4

 

Uuendatud (täiustatud) Alt+Tab klahvikombinatsioon ja Aero Peek

 


Kui me räägime igasugustest klahvide vajutamistest, siis üheks enimkasutatavaks klahvikombinatsiooniks on Windows'is arvatavasti Alt + Tab klahvipaar ja nüüd on Windows 7's ka seda täiustatud. Windows 7 build 7057 RC väljalaskes lisati selle klahvikombinatsiooni tööle ka Aero Peek funktsioon.
Kuna sellest Alt-Tab klahvipaarist ja tema uuest Aero Peek funktsioonist on keeruline "jutustada", siis toon kõigepealt kohe siin all ära video ja seejärel vastavad selgitavad pildinäited:


Oota, kuni flash'i esimene pilt on täielikult alla laetud ja seejärel vajuta tema all Play nupule: Klõpsa Play nupule (Flash'i allalaadimise kulgu näitab ka sinine liikuv "jooneke"). Kui Sul on aga väga aeglane Internetiühendus, siis liigu kohe allapoole, vaata pildid koos selgitava tekstiga üle ja tule seejärel siia ülesse tagasi ning vaata videot...

Märkus: Juhul kui Sa jooksutad Windows 8 operatsioonisüsteemi ja vaatad seda veebilehte tema Internet Explorer Metro / Windows 8 stiilis disaini variandiga, siis Sa ei näe siintoodud flashi. Sa pead siin tegema suvalises kohas paremklõpsu ja klikkima all instrumentide paneelil paremal mutrivõtme (Mutrivõti) nupule ning valima ilmuvast hüpikmenüüst "View on the desktop" ("View in the desktop") käsu. Sel teel lähed siit otse üle sellesse traditsioonilisse Windowsi töölaua versiooniga Internet Explorer veebibrauserisse. Sellega avatakse jooksev veebileht otse standardses Internet Explorer 10 brauseriaknas ja seda juba Windows 7 Desktop kasutajaliidese keskkonnas. Kuid vaatama sellele tuleb ka Internet Explorer töölaua versioonis lülitada usaldusväärsetes veebilehtedes välja ActiveX Filtering funktsioon, et näha näiteks flashi või siis selleks et sooritada pangasaidis oma rahamakseid. Ava IE brauseris paremal ülal tööriistaribal Safety rippmenüü ja korista ActiveX Filtering funktsiooni ees asuvast ruudust see linnuke ära. Seejärel värskenda oma brauserit kas "Refresh" nupu või siis klahvi F5 abil (st tee oma brauseri ümberlaadimine). Pärast tuleks see ActiveX Filtering funktsioon jälle uuesti sisse lülitada:

ActiveX Filtering funktsioon


Edasi tuleb selle video, Alt + Tab klahvikombinatsiooni ja tema uue Aero Peek funktsiooni üksikasjalikum selgitus:


NB! Kui osa pilte ei ilmu siin dokumendis päris terviklikult (täissuuruses), siis klõpsa oma brauseriakna tööriistariba nupule uuenda1 (Refresh-värskenda) või siis nupule uuenda2 (Reload-lae ümber), aga Internet Explorer 8 brauseriaknas klõpsa aadressiriba paremas otsas asuvale värskendamisnupule IE 8 Refresh nupp.


1) Mul on käivitatud/avatud 4 asja: Notepad, Paint, Internet Explorer 8 ja Personalization aken, kusjuures ekraanil on lahti ainult Notepad ning Paint programmid, aga ülejäänud kaks neist neljast (IE 8 ja Personalization) on ikoniseeritud alla tegumireale (SuperBar'ile) - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Notepad, Paint, Internet Explorer 8 ja Personalization aken


2) Kui ma vajutan nüüd Alt + Tab klahve, et näha ja liikuda kõikide enda poolt aktiveeritud nelja akna vahel, siis ilmub ekraanile vastav paneelike:

Ilmus paneelike


Ülemisel pildil on näha seda "Alt-Tab" paneelikest ja tema all on kaks programmiakent (Notepad ja Paint), mis olid juba enne töölaual lahti, kusjuures aktiivseks aknaks/programmiks on Notepad. Sellel "Alt-Tab" paneelil ongi kuvatud nende nelja programmi/akna pisipildid (eelvaateaknad), mis mul olid aktiveeritud (käivitatud/avatud) ja lisaks nendele on paneeli paremas otsas veel töölaua pisipilt (töölaua taustapilt) ning ta ilmub alati sellele "Alt-Tab" paneelile.

3) Kui ma hoian all Alt klahvi ja vajutan samal ajal korduvalt Tab klahvi, siis saan ma liikuda oma aktiveeritud programmide ja akende vahel ning antud paneelil tõstetakse see nupp (pisipilt), millele me oma Alt klahviga jõudsime, esile, st tema värv muutub ja seda selleks et me teaksime kus me oma Tab klahviga momendil asume.
Alloleval pildil jõudsin ma oma Tab klahviga Paint programmi pisipildi kohale ja samal ajal muutus Notepad'i programmiaken läbipaistvaks, et ta ei tiriks meie tähelepanu enam kõrvale ning see ongi see uus Aero Peek funktsioon. Kui ma laseksin nüüd oma kõik klahvid vabaks, siis avataks ja aktiveeritaks ekraanile just seesama Paint programm, aga ma ei tee veel seda...

Tab klahv jõudis Paint kohale


4) OK, vajutan oma Tab klahvi edasi (Alt klahv on ikka kogu aeg all) ja liigun edasi kuni jõuan IE8 brauseriakna pisipildi kohale ja kohe tuuakse Internet Explorer 8 aken ekraanile ning seejuures muutub ka Paint programmiaken läbipaistvaks:

OK, vajutan oma Tab klahvi edasi...

Kui ma laseksin nüüd oma mõlemad klahvid lahti, siis jääkski ekraanile avatuks ja aktiivseks IE8 brauseriaken (pluss veel ka need juba varem töölaual lahtiolnud Notepad ja Paint programmiaknad).


5) Vajutame edasi seda Tab klahvi ja me jõuame Personalization pisiakna peale ning IE8 aken kadus üleüldse ekraanilt, sest ta ei olnud enne Alt + Tab klahvide kasutuselevõtmist avatud vaid ta oli ikoniseeritud alla tegumiribale (nüüd läks ta sinna tegumireale tagasi...). See-eest ilmus nüüd ekraanile Personalization aken:

Personalization aken


6) Liigume oma Tab klahviga edasi ja jõuame Desktop (Töölaua) ikooni/pisipildi kohale ja nüüd jäävad ekraanile alles ainult Notepad ja Paint programmiakende läbipaistvad variandid ja seda seepärast, et nad olid ka juba enne Alt-Tab klahvikombinatsiooni kasutamist ekraanil avatud.

Märkus: See Desktop pisipilt ilmub alati sinna Alt-Tab paneelile.

Töölaud


7) Seejärel jõudsin oma Tab klahviga liikudes Notepad'i peale, mis oligi algusest peale ekraanil avatud ja ka aktiivne aken, aga ma ei ava ka teda veel:

Notepad programmiaken


8) Lõpuks viisin oma Tab klahvi IE8 brauseri pisiakna kohale ja vabastasin seejärel oma mõlemad klahvid ning ekraanile jäid avatuks 3 akent: Notepad ja Paint, mis olid ka juba alguses avatud ning IE8 aken, mis on nüüd peale kõige muu veel ka aktiivne aken:

Lõpuks viisin oma Tab klahvi IE8 brauseri pisiakna kohale ja vabastasin seejärel oma mõlemad klahvid ning ekraanile jäid avatuks 3 akent...


Nüüd mine ülesse tagasi ja vaata seda videot uuesti...

Ülesse

 

< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008