Windows 7-JUHIS 6

Seitse...Windows 7 - JUHIS 6

 

Internet Explorer'i (või mingi muu brauseri) ja Flash Player'i probleemid.

 

Secunia Online Software Inspector (onlain skaneerimise instrument).

 

 

 


Mida teha kui Sinu Internet Explorer (või mingi muu brauser) jääb pidevalt rippuma või siis "kukub pange" ja Adobe Flash Player'i õigest uninstallimisest.Kui Sul kukub oma süsteemis Internet Explorer (või mingi muu brauser) üsna tihti kokku ja ta ei taha õieti töötada, siis võivad selle üheks peamiseks põhjuseks olla temasse juurde installeeritud pluginid (add-ins) ja eriti käib see Adobe Flash Player'i kohta.
Seega tuleb Sul lülitada ajutiselt välja kõik pluginid ja desinstalleerida (uninstallida) Adobe Flash Player täielikult. Seejärel installeerid Adobe Flash Player'i uuema versiooni tagasi ja kõik peaks korda saama.

Märkus: See jutt käib ka selle kohta kui Sa tahad oma Adobe Flash Player'it süsteemist lõplikult eemaldada või siis asendada teda tema uuema versiooniga juhul kui tekivad mingid probleemid. Samuti käib nende pluginite (add-ons) jutt ka teiste brauserite kohta, sest nad võivad "kõikjal" tõsiseid probleeme tekitada.


Tee järgmist (toon siin näiteks Windows 7 ja Internet Explorer 8 brauseri, aga see kehtib ka IE brauseri uuemate versioonide suhtes):


1) Kõigepealt uninstalli oma Adobe Flash Player plugin ja ActiveX kontrollelement. Sa ei saa seda teha Win 7 enda vahenditega vaid Sa pead minema järgmisele aadressile: http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14157.html ja laadima sealt alla Adobe Flash Player'i uninstallija (deinstalleerija). Kliki seal veebilehes esmalt "1. Download the uninstaller for Flash Player." lingile, seejärel allpool "uninstaller (835 KB)" lingile ja lae see fail [uninstall_flash_player.exe] alla oma töölauale.

Sulge kõik programmid, mis kasutavad Flash'i. Sulge oma Internet Exploreri ja muude brauserite aknad, pluss kõik lobisemisprogrammid (AOL Instant Messenger, Yahoo Messenger, MSN Messenger või muud Messenger'id) ning mängud. Kontrolli oma tegumirea paremalt teadeteribalt, et kas seal ei ole töös mingit programmi, mis võib kasutada Adobe Flash Player'it.

Seejärel tee järgmist:

           a) Nüüd käivita see allalaetud uninstall_flash_player.exe fail ja Sinu Flash Player uninstallitakse.

           b) Kustuta Flash Player'i järgmise kausta sisu: vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, sisesta Run aknasse C:\Windows\system32\Macromed\Flash ja vajuta ENTER. Seejärel kustuta sealt kaustast kõik failid.

           c) Kustuta Flash Player'i järgmise kausta sisu: vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, sisesta Run aknasse C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash ja vajuta ENTER. Seejärel kustuta sealt kaustast kõik failid. (Märkus: Seda kausta ei tarvitse Sul olla.)

           d) Kustuta Flash Player'i järgmise kausta sisu: vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, sisesta Run aknasse %appdata%\Adobe\Flash Player ja vajuta ENTER. Seejärel kustuta sealt kaustast kõik failid.

           e) Kustuta Flash Player'i järgmise kausta sisu: vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, sisesta Run aknasse %appdata%\Macromedia\Flash Player ja vajuta ENTER. Seejärel kustuta sealt kaustast kõik failid.

           f) Tee kompuutri ümberlaadimine (restart).

           g) Lõpuks kontrolli seda et kas Flash Player'i uninstallimine sai ikka korralikult lõpetatud. Ava oma veebibrauser, mine https://helpx.adobe.com/flash-player.html veebsaiti ja kliki seal Check Now nupule...           Märkus: See desinstalleerija ei saa eemaldada neid faile, mis on momendil kasutuses. Kui see asi juhtub ka Sinul, siis kontrolli veelkord üle ja sulge kõik oma tööd ning programmid ja käivita see uninstallija uuesti.
Kui Sa ei ole endas kindel, siis kliki Adobe Flash Player'i uninstallija "Show Details" nupule ja uuri, et kas seal on mingi rida, mis algab sõnadega "Delete on Reboot...". Ja kui on, siis tuleb Sul ENNE teha kompuutri ümberlaadimine ja alles seejärel käivitada uuesti Flash Player'i desinstalleerija.
2) Seejärel tuleb Sul viia oma Internet Explorer tagasi tema vaikimisi (st esilalgsete) seadistusteni:

- Sulge kõik oma IE 8 veebilehitseja.
- Kliki nupule Start, siis Control Panel, seejärel kliki Network and Internet kategoorialingile ning lõpuks Internet Options lingile.
- Ava sakk Advanced ja kliki tema allosas nupule Reset...

Märkus: Sa võid alternatiivina teha ka nii: Ava IE 8, siis kliki Tools -> Internet Options, siis ava Advanced sakk ja kliki all nupule Reset.

Kliki nupule 'Reset'


- Selle peale ilmub järgmine aken, kus ära pane seal linnukest ruutu "Delete personal settings" vaid kliki kohe nupule Reset - pilt.


Nagu sellest ülemisest aknast on näha, siis vajutades antud Reset nupule viiakse Sinu IE brauser tagasi sellisesse olukorda nagu ta oli Sul siis kui Sa ta esimest korda installeerisid. Aga sellega ei likvideerita Sinu otselinke (lemmiklinke Favorites kaustast), RSS feed'e, Web Slices'i ja ka osa personaalseid seadistusi.

Kuid Sul tuleb hiljem installeerida tagasi kõik oma tööriistaribad ja pluginid (add-ons) ning panna tagasi oma privaatsed ja turvaseadistused jne, aga see on juba pisike probleem.3) Nüüd lae alla ja installeeri Adobe Flash Player uuesti juhul kui Sa seda soovid. Käivita Internet Explorer uuesti ja Sa pead nüüd tegema läbi paar-kolm sammu, et installeerida IE, sest Windows mõtleb, et Sa käivitad ta esimest korda...
Seejärel mine Adobe Flash Player'i kodulehele (http://get.adobe.com/flashplayer/). Kui Sa ei taha Google toolbar'i või McAfee Security Scan Plus utiliiti (või mida iganes seal pakutavat) endale installida, siis korista seal "Optional offer:" all asuvast ruudust see linnuke ära ja kliki nupule Agree and install now.


NB! Sa võid alla laadida ka eraldi iseseisva installeerija, näiteks oma teiste brauserite jaoks. Kliki sealsamas Adobe Flash Player'i kodulehel "Do you have a different operating system or browser?" lingile, seejärel vali ülemisest rippmenüüst oma operatsioonisüsteem ja alumisest rippmenüüst aga Flash Player'i kõige uuem versioon. Kui Sa ei taha Google toolbar'i või McAfee Security Scan Plus utiliiti (või mida iganes seal pakutavat) endale installida, siis korista seal "Optional offer:" all asuvast ruudust see linnuke ära ja kliki nupule Download now.


Seejärel ilmub Sinu brauseriakna ülemisse ossa üks kollane riba, mis laseb Sul sinna klikkida, et sellege installeerida veel ühte üleliigset pluginit. Ära kliki sinna kollasele ribale vaid keri brauserikanas allapoole kuni lehe lõpuni ja kliki seal "Click here to download" lingile - pilt.Uues, allalaadimise aknas, kliki nupule Run ja kui ilmub UAC aken, siis kliki seal Yes ning pleier installeeritakse automaatselt.

Kliki 'Run' nupule
4) Taasta oma eelnevalt installitud Internet Explorer brauseri pluginid, tee selleks:

- Kliki IE brauseriakna paremal ülanurgas asuvale Tools ( Tools nupp ) nupule ja vali ilmuvast menüüst käsk Manage add-ons.
- Kliki vasemas paanis Toolbars and Extensions plugini tüübile.
- Märgista paremal Shockwave Flash Object (Flash Player'i teine nimetus) ja kliki all nupule Enable.
- Sel teel võid seal ka muud vajalikud pluginid (Add-ons) sisse lülitada.

NB! Ma ei soovita Sul kõiki neid plugineid korraga sisse lülitada vaid tee seda siis kui Sul on neist midagi vaja. Peale selle, kui Sul tekib oma brauseriga muid probleeme, siis üheks vigade põhjustajateks on just needsamad pluginid. Seega ei ole hea kui neid on väga palju installeeritud ja sisse lülitatud. Kui tekib probleeme, siis lülita sealtsamast kõik oma pluginid välja ja kontrolli siis seda et kuidas brauser töötab. Kui hakkas tööle, siis lülita järjest oma plugunid sisse, et teha kindlaks seda et mis neist antud probleemi põhjustas. Sama jutt kehtib ka näiteks Firefox brauseri suhtes, seal vali menüü Tools -> Add-ons ja lülita välja või uninstalli algul kahtlased või kõik pluginid ning vaata et kas probleem lahenes ja seejärel pane nad üksteise järel jälle tagasi.

Loe kindlasti ka järgmist artilkit: "Kui Internet Explorer brauser jooksis kokku ja ei käivitu enam või kui ta ei tööta normaalselt - mida sel juhul teha?", kus tuuakse ära ka muud põhilised IE brauseri kokkukukkumise põhjused ja selliste probleemide lahendamise meetodid.5) Lõpuks kontrolli seda et kas Flash Player ikka töötab korralikult. Ava oma veebibrauser, mine https://helpx.adobe.com/flash-player.html veebsaiti ja kliki seal Check Now nupule...Kui Sul jätkuvad Internet Explorer veebilehitseja flashiga probleemid, siis tee veel lisaks ka järgmist:

* Ava mingi veebileht, mis sisaldab flash meediat.
* Kliki üleval paremal Tools ikoonile ja vali Safety > ActiveX Filtering, st lülita see ActiveX filtreerimine seal ajutiselt välja (tema eest peab see linnuke ära kaduma).
* Sulge brauser ja ava ta uuesti ning vaata, et kas probleem kadus... Võid Flash Player'i tööd kontrollida ka https://helpx.adobe.com/flash-player.html veebsaidis - kliki seal Check Now nupule...
Kui Sa kasutad aga Firefox brauserit, siis saad Shockwave Flash (Flash Player'i teine nimetus) plugini sisse lülitada järgmiselt:

- Vali menüü Tools > Add-ons.
- Märgista vasemal paanis Plugins.
- Märgista paremal Shockwave Flash (Flash Player'i teine nimetus) plugin.
- Ja vali tema kõrval asuvast rippmenüüst Always Activate parameeter.
- Seejärel võid Flash Player'i tööd kontrollida ka https://helpx.adobe.com/flash-player.html veebsaidis - kliki seal Check Now nupule...
Kui Sa kasutad Chrome brauserit, siis saad Adobe Flash Player plugini sisse lülitada järgmiselt:

- Tipi tema aadressiribale chrome:plugins ja vajuta ENTER.
- Otsi loetelust üles Adobe Flash Player. Kontrolli tema staatust (Enabled või Disabled).
- Kliki seal Enable lingile.
- Pane sealsamas linnuke ruutu "Always allowed".
- Seejärel võid Flash Player'i tööd kontrollida ka https://helpx.adobe.com/flash-player.html veebsaidis - kliki seal Check Now nupule...
Juhul kui Sul jätkuvad Chrome või Firefox brauseritega flash probleemid, siis lülita välja 'hardware acceleration' funktsioon:

- Mine Adobe Flash Player Help veebsaiti.

- Tee seal Flash Player logol paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst Settings... menüüpunkt - pilt.

- Kliki Adobe Flash Player Settings aknas allääres kõige vasemal asuvale ikoonile, et avada seal Display paneel. Seejärel korista sealt Enable hardware acceleration ruudust see linnuke ära. Kliki nupule Close, et sulgeda seda aknakest - pilt.

- Tee brauserile restart.

- Mine Adobe saidi näidisvideode veebsaiti ja vaata neid...Märkus: Internet Explorer brauseri taolise ja ka muude probleemide korral saad selle 'hardware acceleration' funktsiooni lülitada välja järgmiselt: Vali Tools -> Internet options, ava vaheleht Advanced ja pane linnuke "Use software rendering instead of CPU rendering" kontrollruutu. Kliki all nupule OK ja tee brauseri restart.

Kui see 'hardware acceleration' vahendi väljalülitamine lahendas Sinu probleemi, siis võib viga olla Sinu videokaardi (graafikakaardi) draiverites. Mine oma videokaardi (videoadapteri/graafikakaardi) tootja kodulehele ja vaata, et ega seal ei pakuta tema kõige uuemaid draivereid allalaadimiseks ning installeerimiseks.

Etteotsa
Secunia Online Software Inspector. (Uuendatud: alates 20. aprillist 2018 ei ole see enam kättesaadav!)


Paljud tarkvaraprogrammid sisaldavad turvariske, mis teevad Sinu kompuutri häkkerite ja viiruste poolt tehtavate rünnakute osas üsna haavatavaks. Sellist tarkvara uuendatakse tema väljalaskja poolt üsna tihti ja seda tehakse niipea kui neis avastakakse mingi turvaauk või turvarisk.
Secunia arendas välja ühe online skaneerimise instrumendi, mida kutsutakse Secunia Online Software Inspector'iks ja mis skaneerib Sinu kompuutrit ning otsib ülesse need tarkvaraprogrammid, mis sisaldavad selliseid turvriske. Seejärel tuleks Sul selline tarkvara uuendada nende hilisema ja turvalisema versiooni vastu.

Tema vahendite ülevaade:

- Tuvastab populaarsemate programmide, mis on installitud Sinu kompuutrisse, ebaturvalised versioonid.
- Kontrollib seda et kas kõik Microsoft'i turvaparandused on ikka alla laetud ja installitud.
- Skaneerimise lõppedes annab Sulle nõu, et kuidas leitud programme uuendada ja lisab ka vajalikud allalaadimislingid.
- Ta ei vaja installeerimist ja ta töötab Sinu brauseri kaudu kuid Sul peab olema Sun Java installeeritud (allpool tuleb sellest ka juttu).
- Kontrollib, et Sul oleks installeeritud Sun Java kõige uuem versioon.


Secunia Online Software Inspector'i kasutamine:


1) Mine aadressile http://secunia.com/vulnerability_scanning/online/ ja kliki seal nupule Start Scanner - pilt.


2) Nagu ma juba ülevalpool mainisin, siis et antud instrument saaks Sinu kompuutrit skaneerida, peab Sul olema oma süsteemi installeeritud ka Java ja juhul kui Sul teda ei ole, siis ilmub järgmine aken:

Sinu masinas puudub Java


Kliki nupule OK ja installeeri see ka muuks otstarbeks vajalik Java (JRE).

Mine aadressile http://www.java.com/en/download/ ja kliki seal nupule Free Java Download.


Märkus: Java (Java Runtime Environment - JRE) lubab Sul mängida online mängusid, kasutada igasuguseid lobisemisprogramme millede abiga saad suhelda inimestega üle terve Universumi, mängida igasuguseid Java mänge, jooksutada Java programme jne. Java't toetavad ka kõik brauserid ja tegelikult kasutatakse Java tehnoloogiat väga paljudes suundades: Kompuutrites, moblades, arvutivõrkudes, mängukonsoolides, kiipkaartides, veebikaamerates, navigatsioonisüsteemides, maksesüsteemides, raviasutustes (seadmetes), Internetikaartide süstemides (nt Google Maps), printerites, 3D piltide puhul (kolmemõõtmelised pildid) jne, jne. (Java't kasutatakse ka veebsaitides enestes.)
Java (JRE) ja brauserites (veebilehitsejates) kasutatav Java tugi ei ole üks -ja seesama asi vaid nad on ikka kaks eri asja...
Mõned aastad tagasi oli ka Windows'i operatsioonisüsteemides see JRE (JVM) tugi olemas, sellal pakkus Microsoft omaenda JRE varianti (Microsoft JVM ja hiljem uue Microsoft VM nime all), aga siis oldi sellest sunnitud loobuma ja nüüd peavad windoosade kasutajad laadima alla ning installeerima ise selle JRE. Need kes on ostnud endile OEM kompuutri, kuhu on mingi Windows juba sisse installeeritud, saavad tavaliselt ka selle JRE kätte, sest enamik OEM arvutite tootjaid installeerivad sinna ka Java toe (JRE - Java Käivituskeskkond). Kui Sul on JRE installeeritud, siis luuakse jre installeerimise käigus tema jaoks ka uus kaust ja seda saab näha aadressilt C:\Program Files\Java ning peale selle ilmub Sinu Control Panel aknasse ka tema ikoonike - Java ikoonike.


Sealtsamast (http://www.java.com/en/download/) saad kontrollida ka seda et kas Sul on ikka see kõige uuem Java versioon alla laetud - kliki seal lingile Do I have Java?:

Kontrolli oma Java versiooniÜkskõik kuhu Sa seal klikid (kas nupule Free Java Download või lingile Do I have Java?) ja kui Sul on juba Java kõige hilisem versioon olemas, siis ilmub allnäidatud aken meeldiva "Congratulations!" sõnumiga (juhul kui Sul on parasjagu sünnipäev, siis õnnitletakse Sind ühtlasi ka sel puhul...):


Java'ga on kõik korras
Juhul kui Sul oli see Java küll kunagi varem installeeritud, aga kui on tegemist Java (JRE) vanema versiooniga, siis ilmub umbes taoline teade: "Oops! You don't have the recommended Java installed." ja Sul tuleb laadida alla tema värskem variant klikkides nupule Download Java Now - pilt.Järgmiselt aadressilt võid samuti selle Java (JRE) laadida otse alla ja siis ta hiljem installeerida, vajuta siia.

Ka seal kõrval on link Verify Now, millega Sa võid enne kontrollida oma olemasoleva jre versiooni; Sa võid sealt valida ükskõik kumma JRE allaadimislingi:Lae alla


Et teada saada, kas Sul on juba JRE või milline tema versioon installeeritud, mine oma kõvakettal aadressile: C:\Program Files\Java.


NB! Kui Sa jooksutad tihti või aega-ajalt Java programme või Java mänge, siis võib juhtuda nii et iga kord kui Sa sellise programmi käivitad, siis lülitatakse Aero Glass kasutajaliides automaatselt välja? Mida teha - juhis seal.
Java uninstallimisest ja tema automaatse startimise tühistamisest loe siitsamast altpoolt - sealt.
3) Juhul kui Sul on Java olemas või kui Sa installeerisid ta ja tulid seejärel siia Secunia Online Software Inspector saiti tagasi ning klikkisid nupule Start Scanner, siis ilmub järgmine aken, kus kliki nupule Run:

Alusta skaneerimist


4) Seejärel kliki uues aknas nupule Start ja algabki Sinu kompuutri skaneerimine. Juhul kui Sul on dualboot või siis multiboot masin, kuhu on eri partitsioonidesse installeeritud mitu Windows'i (näiteks XP ja Win 7), siis skaneeritakse kõiki neid partitsioone.

Kliki nupule Start


5) Kui Sinu kompuutris ei ole turvariskiga programme, mida oleks vaja uuendada, siis ilmub alltulev aken ja seal ei ole näha ühtegi probleemi vaid selle asemel kuvatakse "Congratulations..." sõnaga algav lause (Programs / Result all):

Kõik on korras!


Juhul kui Sa paned aga enne skaneerimise alustamist linnukese ruutu "Enable thorough system inspection" (vaata ülemist pilti) ja klikid alles seejärel nupule Start, siis tehakse Sinu masina täielik/sügav sknaaerimine ning sel juhul võib ka ilmuda mõni teade probleemidest.


Järgnevalt pildilt on näha, et leiti kaks probleemi (tegelikult leiti üks probleem, sest tegu on ühe- ja sama veaga, mis esineb kahes partitsioonis - tegemist on multiboot masinaga) ja kohe pakutakse nende lahendamiseks ka vastavat allalaadimise linki - pilt.


Kui pakutavast lingist ei ole abi, siis mine ise probleemse tarkvara kodulehele ja lae sealt alla tema kõige uuem väljalase; tavaliselt võib seda teha ka programmiakna enda kaudu.


NB! Lisaks veel ka Java automaatse startimise keelamisest ja Java või siis tema vanade versioonide uninstallimisest:


1)
Kui Sa tahad oma kompuutri ressursse kokku hoida ja tema alglaadimist kiirendada, siis võid Java automaatse startimise välja lülitada, tee järgmist:

- Kliki nupule Start, tipi Search otsingukasti msconfig ja vajuta ENTER.
- Ava sakk Startup ja korista linnuke ruudust "Java(TM) Platform...", siis kliki nupule OK ning tee seejärel kompuutri restart:

Korista linnuke ära


2) Enne uuema Java installeerimist desinstalleeri (uninstalli) kõik tema vanemad versioonid ja seda saab teha nii:

- Kliki nupule Start -> Control Panel ja seejärel kliki Programs kategoorialingi all Uninstall a program lingile (juhul kui Sul on Control Panel aknas ikoonivaade, siis kliki seal Programs and Features lingile).


Windows XP's kliki Start -> Settings -> Control Panel -> Add/Remove Programs.


- Seejärel märgista Java(TM) 6 Update vanem versioon ja kliki nupule Uninstall (Win XP's aga nupule Remove) - pilt.
PS! Juhul kui Sul tekib oma Java või muude programmide installeerimise või uninstallimisega probleeme, siis võib kasutada Microsofti enda Windows Installer Cleanup Utility vahendit, mis aitab Sul selle Java süsteemist eemaldada. Uuendatud: See utiliit ei ole enam kättesaadav!

< Tagasi antiviirus- ja pahavaratõrje programmide lehele

Etteotsa< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008