Windows 7-JUHIS 7

Seitse...Windows 7-JUHIS 7

 

Notification Area vanade ikoonide ja Libraries (Teegid) kaustavaate eemaldamine

 

 

 

 

Teadete välja (Notification Area) vanade ja kasutute ikoonide kustutamine:Meeldetuletuseks (Mis see 'Notification Area' koos oma ikoonidega on?):

Teadete väli
(Notification Area või System Tray) asub Windows 7's ekraani allääres tegumiriba (SuperBar) parempoolses otsas ja seal asub terve rida programmide kui ka Windows'i enda ikoone.


Teadete väli - pilt.


Notification area kuvab seega ainult osasid programmiikoonikesi, mille näitamise me olime eelnevalt lubanud (sellest tuleb veel allpool ka juttu) ja ülejäänud varjatakse ning ruumi kokkuhoiu suhtes on see vägagi hea lahendus. Nendele varjatud ikoonikestele pääseme me ligi pisikese ülespoole suunatud noolekese kaudu:

Nooleke


Klõpsa seal pisikesele ülespoole suunatud noolekesele ja Sa näed väljaujuvas miniaknas kõiki ikoonikesi, mis on sinna pandud kas Windows 7-e, Sinu enda või mingi muu kolmandate firmade programmide (tulemüürid, pahavaratõrje programmide jne) poolt. Seejärel klõpsa nendele ikoonikestele ja ilmuva menüü kaudu saad neid kas käivitada või siis rakendada mingeid muid vajalikke käske (Sa võid neil teha ka paremklõpsu, et pääseda ligi nende kontekstmenüü olemasolevatele käskudele).

Notification area ja noolnupp


Osutatakse RUBotted programmiikooni


Järgmisel pildil on avatud teadete välja varjatud ikoonide kuvamise väljaujuv miniaken ja seejärel on tehtud ühel programmiikoonil paremklõps, et pääseda ligi tema kontekstmenüü käskudele - kliki pisipildile, et teda suurendada:

Varjatud ikoonid...


Sa võid lohistada otse teadete väljalt mingi ikooni siia ülesse noolmenüüsse või siis teha seda vastupidises suunas:

Lohistame ikoone...


Osa ikoone istub seal alaliselt, osa ilmuvad siis kui see vajalik on ja osasid neist võime me ajutiselt ka välja lülitada.
Seda kõike saame me teha Taskbar and Start Menu Properties dialoogiakna ja tema Taskbar vahelehe kaudu ning teeme selleks järgmist:

a) Kui Sinu SuperBar'il (Tegumiribal) on veel vaba ruumi, siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Properties;

b) Kui seal ei ole enam vaba ruumi, siis tee Start nupul paremklõps ja vali samuti käsk Properties ning ava seejärel sakk/vahelipik Taskbar.


Järgmisel pildil on avatud antud dialoogiakna vaheleht Taskbar, mille kaudu saad seadistada oma tegumiriba ennast kui ka uue Superbar'i paremas osas asuvat nn Notification area'd (System tray - Teadete välja). Teadete välja saab seadistada selle vahelehe nupu Customize kaudu - pilt.


c) Nüüd kliki "Notification area" sektsioonis nupule Customize.
Seejärel saad määrata seda et kuidas tegumirea paremas osas asuval Teadete väljal (Notification area ehk System tray) olevaid ikoone saab käsitseda: kas neid ikoonikesi kuvatakse või ei kuvata; kas nende kohale ilmuvad või siis ei ilmu "teatemullikesed" siis kui Sa viid nende kohale oma hiirekursori.

Järgmine pilt näitab seda akent, mille me avasime selle "Notification area" oblastis asuva nupu Customize abil:

Teadetevälja seadistamise aken


d) Kui Sa vaatad eelmist pilti, siis Sa näed selles aknas neid ikoone, mis on käesoleval momendil lülitatud sinna Taskbar'i paremasse ossa Notification area'le. Iga ikooni järel on rippmenüü, mille kaudu saad valida:

- Show icon and notifications - Antud ikoon kuvatakse otse Notification area'le ja tema puhul ilmuvad ka mingid teatemullikesed;
- Hide
icon and notifications - Ikooni ennast ja teatemullikesi ei näidata Teadete väljal (ta varjatakse);
- Only show notifications - Kuvatakse ainult teated.

Kui Sa klõpsad allpool lingile Turn system icons on or off, siis satud uude aknasse, kus saad iga eraldi ikooni kas välja või siis sisse lülitada; kui Sa lülitad mingi ikooni välja, siis eemaldatakse ta lõplikult sealt Notification area'lt (Mitte ei varajata teda), nii võid ka Windows 7 enda ikoonid sealt ära koristada. Kui Sa paned linnukese ruutu "Always show all icons and notifications on the taskbar", siis pannakse kõik nad sinna alla ritta ja nad on kogu aeg nähtaval.
Probleemist enesest:

Kui me eemaldame oma süsteemist mingi programmi, siis jäävad tema ikoonid sinna Notification Area Icons aknasse (vaata ülemist pilti) ikkagi alles ja sealtkaudu me neid eemaldada ei saa.
Et seda probleemi lahendada tuleb meil Notification Area (Teadete välja) ikoonide "vahemälu" (cache) puhastada ja selleks peame me eemaldama kaks registri andmeväärtust ning restartima explorer.exe protsessi.

Teeme järgmist:

1) Kliki nupule Start ja tipi Search kasti regedit ning vajuta ENTER.
2) Otsi ülesse järgmine registrivõti:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

3) Seejärel tee akna paremas paanis IconStreams ja PastIconsStream andmeväärtusel paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Delete, st kustuta need mõlemad registriandmed:

Kustuta need kaks väärtust


4) Sulge Registry Editor ja seejärel sulge kõik oma programmid ning pooleliolevad tööd.

Märkus: Kes ei viitsi selle registriga jännata, see võib siit laadida alla Notification_Area_ikoonid.zip faili.
Pane ta oma töölauale, paki lahti ja tee seejärel Notification_Area_ikoonid.reg 2x hiireklõps ning seejärel kliki ilmuvates akendes Yes, Yes ja OK.
Pärast seda registrimuudatust jätka siitsamast alates 5. punktist.

5) Nüüd ava Windows Task Manager'i aken: Vajuta järjest ja hoia all klahve CTRL + Shift + ESC.
6) Ava vaheleht Processes, tee explorer.exe protsessil paremklõps ja vali käsk End Process Tree.
Ilmuvas kinnitusaknas kliki End process tree nupule.

Tühista protsess


7) Selle peale muutub Sinu töölaud tühjaks. Vajuta uuesti järjest ja hoia all klahve CTRL + Shift + ESC, aga nüüd vali Task Manager'i akna menüüst File käsk New Task (Run...), st [File -> New Task (Run…)].
8) Tipi tekstilahtrisse explorer ja klõpsa nupule OK:

Tipi explorer ja kliki OK


9) Lõpuks tee kompuutri restart või siis logi ennast välja ja seejärel jälle sisse.

ÜlesseKuidas panna Windows Exploreris vaikimsi avatavaks kaustaks Computer või Documents kausta (Libraries kausta asemel):


Kui Sa avad Windows Explorer'i akna (kas Start menüü või siis tegumireal asuva tema kollase ikooni kaudu), siis kuvatakse vaikimisi ta "Libraries" (Teegid) kaustavaates, mis on Windows 7 üheks uueks vahendiks.

Märkus: Libraries (teegid/"raamatukogud") on oma põhiolemuselt virtuaalsed kaustad, mida kirjeldatakse .library-ms failis. Kasutaja võib soovi korral panna nendesse virtuaalsetesse kaustadesse mingi sisu, mis asub tegelikult erinevates füüsilistes kaustades/kataloogides (sealhulga ka võrgukaustades) ja partitsioonides - Libraries vahendist on juttu seal.

Vaikimisi on avatud 'Libraries' kaustavaade


Varasemates Windowsi versioonides avati seal vaikimisi kas My Documents või siis Documents kaust. Kuid nii mõnigi ei taha seda uut Libraries funktsiooni kasutada ja soovivad, et Windows Exploreris avataks vaikimisi hoopis Computer või siis Documents kaust.

Et seda niimoodi seada, tee järgmist:

1) Ava Windows Explorer'i omadusteaken:

- Kui Sul on juba mõni kaustaaken avatud, siis tee oma tegumiribal Windows Explorer'i kollasel ikoonil paremklõps, seejärel tee avanevas hüpikmenüüs Windows Explorer kiirkorraldusel samuti paremklõps ja vali käsk Properties:

Ava omadusteaken nii


Või tee seda nii:

- Vajuta ja hoia all Shift klahvi, seejärel tee all tegumiribal Windows Explorer ikoonil paremklõps ning vali kontekstmenüüst käsk Properties:

Või ava omadusteaken nii


Või tee seda nii:

- Kliki Start -> All Programs -> Accessories ja tee Windows Explorer kiirkorraldusel paremklõps ning vali käsk Properties.


2) Nüüd tipi Target tekstikasti üks alltoodud väärtustest sõltuvalt sellest et kas Sa tahad oma vaikimisi avatavaks kaustaks teha Documents või siis Computer kausta:

- Et teha Documents kaust Windows Exploreris vaikimisi avataks kaustaks, tipi Target tekstkasti järgmine väärtus ja kliki nupule OK:

%SystemRoot%\explorer.exe /n,::{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}


Tipi uus väärtus


NB! %SystemRoot%\explorer.exe kaustatee ja /n,::{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103} väärtuse vahel peab olema tühiklahv.


- Et teha aga Computer kaust Windows Exploreris vaikimisi avataks kaustaks, tipi Target tekstkasti järgmine väärtus ja kliki nupule OK:

%SystemRoot%\explorer.exe /e,::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}


Tipi see väärtusSellel pildil sai sel teel vaikimisi avatavaks kaustaks tehtud Computer kaust - pilt.


Kui Sa tahad oma eeltehtut tühistada, siis ava jälle see Windows Explorer omadusteaken nii nagu seda eelpool kirjeldati ja korista see lisatud väärtus sealt Target tekstilahtrist ära ning jäta sinna %SystemRoot%\explorer.exe alles ja kliki nupule OK. Seejärel on Windows Explorer'i vaikimisi avataks kaustavaateks jällegi see Libraries kaustavaade...


NB! Windows 7 uuest Libraries vahendist saad ülevaate sealt.

Ülesse


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008