Windows 7-JUHIS 9

Seitse...Windows 7-JUHIS 9

 

Rikutud ikoonide probleem: Kui Sinu töölaua ikoone ei kuvata õieti või kui Sa näed tühje või "valge paberi" ikoone (Win XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ja Windows 10).

 

Win 7 RTM Test Drive (Demo) Website — see ei kehti enma!

 

 

 


Rikutud ikoonide probleem: Kui Sinu töölaua ikoone ei kuvata õieti või kui Sa näed tühje või "valge paberi" ikoone (XP, Vista, Win 7/8 ja Win 10):


Mõnikord võib juhtuda nii et Sinu töölaual asuvate kiirkorralduste ehk otseteede (shortcuts) ikoonid on äkki muutunud kas tühjadeks või siis "valge paberi" ikoonideks. Või Sinu kõiki ikoone ei kuvata õieti või nad puuduvad üldse. Selline viga võib juhtuda siis kui mingitel põhjustel on rikutud ikooni vahemälu andmebaas - icon cache database (IconCache.db).

Kiirkorralduste üks tühi ja kaks "valge paberi" ikooni:

Tühi ikoon 'Valge paberi' ikoon


Et sellist probleemi lahendada võiks proovida luua ikoonide uus vahemälu andmebaas ehk siis kustutada vana IconCache.db fail ja luua tema asemele uus tühi IconCache.db fail.

Tee järgmist:

1) Tee nii et oleksid näha kõik varjatud kaustad ja failid:

- Windows 7 ja Windows 8: Kliki nupule Start, siis All Programs, siis Accessories ja lõpuks Windows Explorer (või ava lihtsalt suvaline kaustaken). Seejärel ava üleval nuppuderibal Organize rippmenüü ja vali sealt punkt Folder and search options (Kui Sa olid varem aktiveerinud seal menüüriba, siis võid ka valida menüüst Tools käsu Folder Options...).
Siis ava vahekaart View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files, folders and drives, seejärel keri "liftiga" allapoole ning korista linnukesed järgmistest ruutudest: Hide extensions for known file types ja Hide protected operating system files (Recommended). Kui ilmub mingi hoiatusaken, siis kliki lihtsalt nupule Yes.

- Windows Vistas: Kliki nupule Start, siis All Programs, siis Accessories ja lõpuks Windows Explorer (või ava lihtsalt suvaline kaustaken). Seejärel ava üleval nuppuderibal Organize rippmenüü ja vali sealt punkt Folder and search options (Kui Sa olid varem aktiveerinud seal menüüriba, siis võid ka valida menüüst Tools käsu Folder Options...).
Siis ava vahekaart View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files and folders, seejärel keri "liftiga" allapoole ning korista linnukesed järgmistest ruutudest: Hide extensions for known file types ja Hide protected operating system files (Recommended). Kui ilmub mingi hoiatusaken, siis klõpsa lihtsalt nupule Yes.

- Windows XP-s: Tee sedasama ja seal vali kohe menüüst Tools käsk Folder Options...
Seejärel ava vahekaart View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files and folders, siis keri "liftiga" allapoole ning korista linnukesed järgmistest ruutudest: Hide extensions for known file types ja Hide protected operating system files (Recommended). Kui ilmub mingi hoiatusaken, siis klõpsa lihtsalt nupule Yes.

- Windows 10: Ava File Explorer, seejärel ava View vaheleht ja kliki ribamenüül Options nupule. Siis ava vahekaart View ja aktiveeri raadionupp Show hidden files, folders and drives, seejärel keri "liftiga" allapoole ning korista linnukesed järgmistest ruutudest: Hide extensions for known file types ja Hide protected operating system files (Recommended). Kui ilmub mingi hoiatusaken, siis kliki lihtsalt nupule Yes.2) Mine järgmisse kausta: C:\Users\<Sinu_Kasutajanimi>\AppData\Local\ (näiteks: C:\Users\ahv-2\AppData\Local\).


Märkus: Windows XP's mine kausta C:\Documents and Settings\<Kasutajanimi>\Application Data\Local\


3) Kustuta selles kaustas IconCache.db fail - pilt.


4) Nüüd loo uus tühi (null baiti) IconCache.db nimeline fail ja tee selleks järgmist:

- Ava Notepad ja vali tema menüü File -> Save As...

- Vali "Save as type:" rippmenüüst All Files (*.*)


- Tipi all "File name:" tekstilahtrisse IconCache.db, seejärel vali salvestamiskohaks oma töölaud ja kliki nupule Save - pilt.


- Seejärel tee sellel äsjaloodud IconCache.db failil paremklõps ja vali käsk Properties.


- Pane ilmuvas dialoogiaknas linnuke ruutu Read-only ja kliki OK - pilt.5) Siirda see uus tühi IconCache.db fail nüüd sinnasamasse C:\Users\<Sinu_Kasutajanimi>\AppData\Local\ kausta, kus Sa eelmise faili ära kustutasid.


Märkus: Windows XP's pane ta C:\Documents and Settings\<Sinu_Kasutajanimi>\Application Data\Local\ kausta.


6) Tee kompuutri ümberlaadimine (restart).

7) Tee sellesamal IconCache.db failil paremklõps, vali käsk Properties ja korista ruudust Read-only linnuke ning kliki OK.

8) Lõpuks ava jälle seesama Folder and search options dialoogiaken (eelpool oli sellest juttu) ja pane linnuke tagasi Hide protected operating system files (Recommended) ruutu.Windows 10 süsteemis: Kui Sinu ikoone ei kuvata õieti: Rikutud ikooni vahemälu (IconCache) kustutamine ja seejärel selle automaatselt uuesti loomine. .|. .|. .|. Kui Sinu pisipilte (thumbnails) ei kuvata õieti: Rikutud pisipiltide vahemälu (thumbnail cache) kustutamine ja seejärel selle automaatselt uuesti loomine - juhised seal.

Etteotsa
Windows 7 RTM Test Drive (Demo) Website - see ei kehti enam!


Sa võid Windows 7-t proovida ka nii et Sa ei peagi teda installeerima. Juhul kui Sa kasutad Windows XP-d või Vistat ja Internet Explorer brauserit, siis võid minna Microsofti uuele "Windows 7 Professional Test Drive" veebilehele, mis lubab Sul otse sealses virtuaalses keskkonnas proovida ning testida Windows 7 erinevaid vahendeid - umbes nii nagu ta oleks Sinu kõvakettale juba installeeritud.
Selles Windows 7 test-drive keskkonnas jooksutatakse Windows 7 Professional versiooni ja seepärast kutsutaksegi seda Windows 7 Professional Test Drive platvormiks. Kasutaja võib Windows 7 Professional Test Drive veebsaidis proovida Windows 7't kahel viisil: otse tema "testimise kettal (draivil)" või siis vaadata vastavaid videosid.

Windows 7 Test Drive nõuab IE6, IE7 või IE7 brauserit, kus on JavaScript sisse lülitatud. Kasutaja peab lubama installeerida ka Virtual Server VRMC Advanced Control ActiveX'i. Et käivitada Windows 7 Test Drive'i, vali vastav teema, mida Sa tahad proovida/vaadata ja seejärel võtab Sinu veebilehitseja Remote Desktop Connection kaudu ühendust serveriga, mis jooksutab Windows 7 Professional täisversiooni.

Muidugi on see Windows 7 RTM Test Drive demo sait praegu (22.02.10) veel üsna algeline ja kui Sul on aeglane Internetiühendus, siis ka üsna "uimane", aga kui Sa ei ole seda Windows 7't varem proovinud, siis mingi ülevaate saad sealt küll.
Seal saab vaadata ka vastavaid videosid, nende vaatamiseks peab Sul olema installeeritud Microsoft Silverlight ja kui Sul seda ei ole, siis pakutakse teda installeerimiseks kohe pärast video käivitamist.


Selles Windows 7 proovimise demosaidis saad proovida järgmisi Win 7-e vahendeid:

•Search Federation
•BranchCache
•Med-V
•BitLocker/BitLocker to Go
•User Account Control
•Windows Troubleshooting Platform
•Application Compatibility Toolkit 5.5
•AppCompat
•Windows 7 Deployment
•Internet Explorer 8
•Powershell
•Problem Steps Recorder
•Navigation – Peek, Shake, Jump Lists
•App-V
•Taskbar (ilma Thumbnail Preview vahendita)
•Libraries
•Version Control
•Version Checking
•Windows Ribbon
•Sensor and Location


Süsteeminõuded:

Et seda virtuaalset Win7 demot vaadata, peab Sul olema:

- Microsoft Windows XP, Windows 2000, Windows Server 2003, Windows Vista või Windows 7.
- Microsoft Internet Explorer 6 või uuem veebilehitseja (brauser).
- Virtual Demo sessiooni on kõige parem vaadata 1024x768 või suurema ekraaniresolutsiooniga.
- Online Virtual Demo sessioon on ingliskeelne ja toetatakse ainult US English klaviatuuri.
- Sul peavad olema lubatud ka "küpsised" (cookies):

 


Kasutamine:


1) Mine aadressile http://win7pro.vlabcenter.com/ ja vali paremalt poolelt Menu alt mingi teema, mida Sa soovid lähemalt uurida:

2) Seejärel tehakse Sinu süsteemi kiire testimine, et näha kas masin kõlbab ikka antud virtuaalse demo kasutamiseks. Järgmises ekraanis kliki lingile "Click here to install" - kliki pisipiltidele, et neid suurendada:


Kliki lingile 'Click here to install'


3) Ilmub ekraan, kus üleval on üks kollane riba, tee sel ribal paremklikk ja vali ilmuvast rippmenüüst käsk "Install ActiveX Control" või siis "Install This Add-on for All Users on This Computer...".

Seejärel kliki ilmuvas dialoogiaknas nupule Install ja uues kinnitusaknas Yes - pilt.


4) Kui valmis, siis jõuad tagasi siiasamasse ekraani, kus kliki allosas lingile Return to the setup:

Kliki all 'Return to the setup' lingile


Jätkub Windows 7 virtuaalsesse keskkonda Installeerimine:

Installeerimine jätkub...


5) Kui Sa ei ole varem antud veebsaidis olnud, siis ilmub esimesel korral NTLM Authentication dialoogiaken, mis loob Sinu kompuutri igale kasutajale ajutise kasutajakonto - need hävitatakse pärast sessiooni lõppu.
Pane seal aknas linnuke ruutu "Don't ask me again" ja kliki nupule Yes - pilt.


6) Ja ilmubki Windows 7 Professional töölaud, aga ta on siin ilma taustapildita ja teemata. Sa võid nüüd teha sellel mustal ekraanil paremklõpsu ja valida kontekstmenüüst käsu Personalize. Seejärel vali mingi kasutajaliides (kujundus ehk teema). Siin virtuaalses demos ei saa kahjuks näha seda üsna ilusat Windows Aero't ja Sa võid paigaldada ainult Windows 7 Basic või Windows Classic kujunduse (teema).

Märkus: Nendest teemadest on juttu aadressil: http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_Interface.html#teemad


Win 7 ilma tapeedita töölaud


Järgmises pildis on avatud Windows 7 Start menüü:

Avatud on Win 7 stardimenüü


Kasutaja paigaldas nüüd Windows 7 Basic kasutajaliidese (teema/kujunduse), kus on Windows Aero funktsioon välja lülitatud:

Pagaldatud on ilma Aerota Windows 7 Basic teema ehk kujundus


7) Kui said mingi asja üle vaadatud, siis mine jälle sinna paremal asuvale Menu vahelehele ja vali tutvumiseks mingi muu kategooria. Seal on praegu veel üsna vähe kategooriaid, aga Sa võid selles virtuaalses töölauas ise tegutseda - enne seda aga tutvu siinsamas minu või siis mingis muus veebsaidis Windows 7 kõikide vahendite ja võimalustega...

Märkused: Antud virtuaalses demos saab kasutada ainult US klaviatuuri ja see tähendab, et Sa pead mõningaid spetsiaalseid sümboleid sisestama oma klaviatuurilt natuke teistmoodi. Näiteks @ sümboli tippimiseks tuleb Sul oma klaviatuuril vajutada klahve SHIFT+2 (või siis SHIFT+@) jne...

Osa selliseid Windowsi Alt klahvi numbrikoode saad kätte näiteks sealt.

Täpptähti ja spets. sümboleid tuleb sisestada teistmoodi...


Kui Sa tahad kasutada Ctrl+Alt+Del klahvikombinatsiooni, siis kliki algul selle virtuaalse akna töölauale ja vajuta seejärel parempoolset Alt ja siis Del klahve (st parempoolne Alt+Del).

Kokkuvõttes on see värk esialgu veel üsna ädine ja paljusid asju ei saa õieti vaadata ning katsetada, aga loodame, et Microsoft'i poisid täiustavad oma Windows 7 RTM Test Drive demosaiti veel ka edaspidi. Kui Sa ei ole veel Windows 7 proovinud, siis mine kindlasti sinna ja uuri "elu" - enne aga ammuta teoreetilisi teadmisi siitsamast minu veebilehtedest.

Etteotsa< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008