Windows 7-JUHIS 10

Seitse...Windows 7—JUHIS 10

 

Windowsi Logon screen'i ehk sisselogimise ekraani taustapildi muutmine

 

Windowsi sisselogimise ekraani (Logon screen ehk Login screen ehk Welcome screen) taustapildi muutmine ja nende vahetamise automaatseks tegemine

 

 

Kuna ma olen ise üks suur ilusate taustapiltide "haige", siis on mind isiklikult see Windowsi sisselogimise ühetaoline ja muutumatu ekraan ära tüüdanud. Neile, kes on minuga ühel meelel, pakun siin välja mõned programmikesed, millede abil saab väga lihtsal teel muuta oma logon screen'i (Welcome ekraani) taustapilti ja teha nende vahetumise automaatseks.

Logon screen (Login screen või Welcome screen) ilmub alati siis kui Sa käivitad oma kompuutri või teed tema restardi või logid ennast Windowsist välja (nupp Start ja seejärel Log off) või tahad logida ennast sisse teise kasutajakonto all (nupp Start ja siis Switch user). Sisselogimise ekraani tuleb Sul sisestada oma parool juhul kui ta oli Sul varem loodud või valida sisselogimiseks mingi kasutajakonto juhul kui Sinu masinat kasutavad mitu inimest. Isegi siis kui Sa olid selle sisselogimise ekraani ilmumise käsu control userpasswords2 abil ära keelanud (juhis siin ..............ja.................. siin), ilmub see ekraan ikkagi ainult et lühemaks ajaks ja kus Sa ei pea midagi tegema.

Tutvustan siin pikemalt Windows 7 Logon Screen Rotator tasuta (vabavara) programmi, mis on ette nähtud ainult Windows 7 ja Windows 8 jaoks. Ülejäänud sarnaste programmide kohta toon ära nende lingid ja lühitutvustuse.


Windows 7 Logon Screen Rotator:

Windows 7 Logon Screen Rotator on tasuta programm, mis asendab Sinu sisselogimise ekraani taustapildi Sinu poolt määratud taustapiltidega ja seda sel ajal mille Sa ise määrad. Momendil saab määrata nende taustapiltide vahetumise intervalliks: igal päevl, igal sisselogimisel ja igal kompuutri sulgemisel. Sa võid valida kas eraldi taustapilte või siis taustapilte sisaldavaid kaustasid (kaustade puhul vahetatakse Logon screen'i taustapilte juhuslikus järjekorras). Kui Sa tahad ainult ühe uue taustapildi määrata, siis ka see variant on võimalik.

1) Lae ta alla tema kodulehelt.

2) Teda ei ole vaja installeerida - tee 2x klõps LogonScreenRotator.exe failil (kindluse mõttes võid tal teha paremklõpsu ja valida käsu Run as administrator) ja tema esmakordsel käivitamisel ilmub järgmine aken, kus on vaikimsi avatud tühi Images (pildid) vaheleht ja akna paremas osas üleval kuvatakse Windows 7 enda vaikimisi sisselogimise ekraani taustapilt - pilt.

3) Juhul kui Sa tahad kasutatada uuteks taustapiltideks ainult mõnda pilti, siis tee siinsamas Images sakis paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Add Image. Seejärel avatakse dialoogiaken, kus otsi oma taustapiltidega kaust ülesse, märgista vajalik pilt ja kliki nupule Open ning valitud pilt ilmubki siia Images vahelele. Seejärel korda seda tegevust niikaua kuni kõik vajalikud pildid on siia lisatud.

Märkus: Kui Sul ei ole eraldi taustapiltidega kaustasid, siis Windowsi enda taustapildid asuvad aadressil C:\Windows\Web\Wallpaper\.

Vali käsk 'Add Image'


4) Kui Sa soovid siin vahelehel kohe ka mingit pilti suuremalt vaadata (st üle kontrollida), siis tee tal paremklõps ja vali käsk View Image. Juhul kui see pilt ikkagi ei sobi, siis tee tal uuesti paremklõps ja vali käsk Remove Image - pilt.


5) Sa võid nüüd siin määrata kohe ka esimese taustapildi, mis ilmub sinna Logon screen'i ekraani, tee selleks vajalikul pildil paremklõps ja vali käsk Change To This Image ning see pilt ilmub sinna akna paremasse poolde ülaossa "Current Screen" pealkirja alla - pilt.


Pilt sellest, et sinna "Current Screen" pealkirja alla on pandud juba kasutaja enda taustapilt - pilt.Märkus: Juhul kui Sa tahad ainult ühteainsat taustapilti kasutada, siis lisa sinna "Images" vahelehele see üksainus pilt ja kogu lugu. Seejärel tee sellel pildil paremklõps ja vali käsk Change To This Image ning kliki nupule Test, et vaadata tema eelvaadet. Võid soovi korral muuta veel seadistusi ka vahelehel Settings ja kui valmis, siis sulge programm ning kliki ilmuvas dialoogiaknas nupule Yes.6) Kui Sa soovid aga lisada antud programmi terve oma taustapiltide kausta, siis ava üleval vaheleht/sakk Folders, seejärel teed seal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Add Folder. Sa võid sel teel lisada sinna mitu taustapiltidega kausta juhul kui Sul need olemas on ja kui Sul ei ole eraldi ühtegi sellist kasuta, siis vali ilmuvast dialoogiaknast C:\Windows\Web\Wallpaper kaust.

Ava sakk 'Folders' ja lisa oma taustapiltide kaustJärgmine pilt näitab, et kasutaja on esialgu lisanud ühe enda taustapiltidega kausta - pilt.Märkus: Sa ei pea sealt esimeselt vahelehelt neid juba väljavalitud taustapilte kustutama. Juhul kui Sa ei vali siin vahelehel Folders ühtegi kausta, siis hakatakse kuvama sellel esimesel Images sakil olevaid pilte ja sellises järjestuse nagu nad seal on. Kui Sa lisad aga mingi taustapiltidega kausta, siis hakatakse sisselogimise ekraanis kuvama kaustas (kaustades) olevaid pilte ja seda juhuslikus järjestuses.7) Sa võid ka siin Folder vahelehel teha vajalikul kaustal paremklõpsu ja valida hüpikmenüüst mingi sobiva käsu: Add Folder käsk lubab lisada uue kausta; Remove Folder käsk lubab kustutada mingi kausta või siis kõik kaustad; käsk Open Folder avab märgistatud taustapiltidega kausta - pilt.


8) Kui Sa avad järgmise All Images saki, siis näed Sa kõiki oma lisatud taustapilte ja ka siin võid kasutada paremklõpsu käskusid.

Märkus: Kolme esimese vahelehe nimetuse järel sulgudes kuvatakse Sinu poolt juba lisatud eraldi piltide, kaustade ja piltide koguarv - minul on neid taustapilte siia lisatud kokku 651 tükki (vaheleht All Images näitab seda).

Kuvatakse kõik lisatud taustapildid


9) Vaheleht History kuvab Sinu poolt varem tehtud muudatusi...

10) Vahelehel Button Set võid soovi korral muuta Logon ekraanile ilmuva parooli sisestamise tekstikasti kuju ja tema kirja välimust:

Muuda parooli sisestamise kasti välimust...11) Viimasel Settings vahelehel saad määrata järgmisi asju:

- Program sektsioonis: Kui Sa valid "Just Show Folders" parameetri, siis kuvatakse vahelehel Folders ainult Sinu poolt lisatud kaustad ja tema allosas ei kuvata kaustade see olevate piltide loetelu.
Kui Sa vaid "Disable Other Users Changing Settings" parameetri, siis saad ainult Sina siin programmis askeldada, aga teised kasutajad seda teha ei saa.

- Change Logon Screen olulises sektsioonis: Siin saad Sa määrata, et millise intervalli tagant vahetatakse logon screen'i taustapilte - vaikimisi seadistuseks on siin valitud Every Logon (igal sisselogimisel) parameeter.

- Computer sektsioon: Ülemise lingi abil võid taastada Windows 7 esialgse vaikimisi Logon screen'i taustapildi.
Alumise lingiga saad siit programmist eemaldada kõik failid (pildid/kaustad) ja alustada otsast peale.

- Updates sektsiooni kauda saad kontrollida, et kas ei ole välja ilmunud antud programmi uuem ja parem versioon.

Tee vajalikud seadistused12) Kui kõik sai valmis, siis sulge programm ja ilmuvas dialoogiaknas kliki nupule Yes.


Märkus: Akna paremas paanis üleval on ka Test nupp, mille abil võid kohe ka oma valitud taustapilte siinsamas Windowsi see vaadata - ilmub Logon screen'i eelvaate aken...


Mõned näited:

Näide 1


Järgmine näide - pilt.


Järgmises sisselogimise ekraanis on kasutaja oma konto pilti muutnud (Kuidas? Juhis seal):


Sisselogimise ekraan - pilt.


Kliki pildile:

Kuues näide


Ja veel üks sisselogimise ekraan - pilt.


Ja lõpuks ka selline ekraanipilt, mis avanes pärast CTRL + ALT + DELETE klahvidele vajutamist; ka siin on Windows 7 enda vaikimisi taustapilt asendatud kasutaja poolt valitud pildiga. Antud ekraanis on ligipääsetavad vastavad menüüpunktid (ekraani keskosas) ja all paremal klikkis kasutaja Windows Shut down nupule, et pääseda ligi tema menüüpunktidele - pilt.Veel üks sarnane tasuta programm:

Tweaks.com Logon Changer: Lihtne kasutada, automaatne taustapiltide suuruse muutmine (Windows 7's) jne. Ta sobib Windows 7, Windows 8.0, Windows 8.1 ja Windows 10 süsteemi jaoks.


NB! Kui Sa tahad proovida Windowsi enda vahendit Logon ekraani taustapildi muutmiseks, siis juhis on seal.


Etteotsa


< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008