Windows 7-JUHIS 11

Seitse...Windows 7-JUHIS 11

 

Event Viewer'i (Sündmuste vaataja) logifailide kiire puhastamine — kehtib ka Win 10 suhtes.

 

Kuidas ma tean, et kas ma olen ikka administraator?

 

 

 

 

Event Viewer'i (Sündmuste Vaataja) logifailide kiire puhastamine:See töötab ka Windows 10 süsteemis.

Kui Sa oled selle vägagi vajaliku Event Viewer'i regulaarne kasutaja, siis märkad üsna pea, et Windows ei puhasta teatud aja mõõdudes või siis kirjete vastava mahuni jõudmisel sündmuste logifaile. Seega koguneb nendesse sündmuste logifailidesse tuhandeid kirjeid, mida Sul ei ole vaja ja mis teevad antud vahendi laadimise aeglasemaks ning vajaliku info leidmise tülikamaks. Võib olla on neid sadu ja tuhandeid salvestatud sündmuste kirjeid vaja masohistidest süsteemiadministraatorile, aga vaevalt, et see tavakasutajale vajalik oleks. Seega tuleks siis kui süsteem on korras ja töötab momendil tõrgeteta, need sündmuste logifailid aeg-ajalt täielikult puhastada.

Windowsis on sündmuseks igasugune tähelepanuväärne juhtum—Sinu, teise kasutaja, operatsioonisüsteemi või mingi programmi jaoks. Sündmused salvestatakse Windows Event Log teenistuse abil ja nende sündmuste ajalugu hoitakse alles mitmes erinevas logi ehk žurnaalifailis (log file), mis sisaldavad programmide, turvalisuse, setup (installeerimiste), süsteemi ja edasisaadetud sündmuste kirjeldusi.

Windows defineerib järgmisi põhilisi sündmuste logifailide allikat ja need on:

1) "Application" (programmid/tarkvara);
2) "Security" (turvalisus);
3) "Setup" (installeerimine);
4) "System" (süsteem);
5) "Applications and Services Logs" (siin on siis terve posu kategooriaid...).


Event Viewer'ist (Sündmuste Vaatajast) saab ülevaate sealt.Kuidas siis nendest mittevajalikest sündmustest ikkagi lahti saada?


a) Üheks sündmuste logifailide puhastamise meetodiks on see et teed seda Event Viewer'i enda konsooli kaudu:

- Kliki nupule Start, tipi Search otsingukasti sõna event ja seejärel kliki üleval Event Viewer lingile (või vajuta kohe ENTER). Windows 10 puhul võid teha Start nupul ka paremkliki ja valida ilmuvast süsteemikäskude hüpikmenüüst Event Viewer menüüpunkti.

- Tee konsooli vasemas paanis vajalikul logifailil paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Clear Log... - pilt.

- Ilmuvas kinnitusaknas kliki nupule Clear:


Kliki nupule ClearSee meetod on tülikas ja sellega ei puhasta Sa kõiki logifaile ning seepärast pakungi välja märksa parema ning kiirema meetodi.b) Kasutame pakettfaili (BAT) abi:

- Lae siit alla Puhasta_Event_Viewer.zip fail ja paki ta lahti;

- Tee Event_Viewer'i_puhastamine.bat paketifailil paremklõps ja vali käsk Run as administrator:

Run as administrator


- Seejärel ilmub Command Prompt (CMD) aken, mis kuvab kõikide logifailide puhastamise kulgu ja kui valmis, siis suletakse antud aken automaatselt:

Seejärel ilmub Command Prompt (CMD) aken


Kui Sa avad nüüd huvi pärast Event Viewer'i konsooliakna, siis näed, et tema logifailid on tühjad ja sinna on ilmunud ainult need uued sündmused, mis teavitavad Sind sellest et äsja oldi neid logifaile puhastatud:

Logifailid on puhastatud


Logifailid on puhastatud - 2- Pane see Event_Viewer'i_puhastamine.bat fail kusagile kättesaadavasse kohta (näiteks töölauale mingisse kausta või siis isegi alla tegumiribale) ja käivita teda siis kui sinna Event Viewer'i konsooli on liiga palju sündmusi kogunenud...


Lisa: Pakettfailide (.BAT) või .CMD failide tegumiribale või Start Menüüse kinnitamine - juhis.

Etteotsa
Kuidas ma tean, et kas ma olen administraatori õigustega või ei ole seda?


Windowsis võib Sul paljude asjade tegemiseks minna vaja administraatori õigusi, st Sa pead olema kas administraator või Sul peab olema vähemalt administraatoriõigustega kasutajakonto. Ilma administraatori privileegita ei saa Sa installeerida ja kasutada paljusid programme- ja utiliite, Sa ei saa teha teatud süsteemi muudatusi, Sa ei saa kasutada "häkke" ja "kräkke" jne, jne.
Kuid osa kasutajaid ei teagi seda et kas nad omavad administraatori õigusi või nad ei oma seda... Juhul kui Sa oled kompuutri ainuomanik või kui Sa installeerisid ise oma Windowsi (endale, mitte oma naabrile), siis oledki Sina see süsteemi administraator. Seejärel võid Sa luua uusi kasutajakontosid ja määrata neile ka vastavad õigused (tavaliselt tavaõigustega kasutajakontod - standard user). Kuid Sa võid turvalisuse eesmärgil luua endale lisaks ka ühe uue tavaõigustega kasutajakonto ja selle all teha oma igapäevast tööd.
Kui Sa satud aga kusagile kontorisse või tuttavatele külla ja istud seal mingi kompuutri taha, siis tahad ka võib olla teada saada, et mis õigused Sul seal on - kas saad seal mingi käki kokku keerata või ei saa...

Et teada saada Win XP's, Vistas ja Win 7's seda et kas Sa oled süsteemi loginud administraatorina või siis administraatori õigustega, tee järgmist:


Windows 7's:

a) Esimene moodus: Tee Computer ikoonil (töölaual või Start menüüs) paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties. Vaata nüüd akna allosas oblastis "Computer name, domain, and workgroup settings" olevaid kirjeid ja kui kõik elemendid on seal halli värvi ja ligipääsmatud, siis Sa ei oma administraatori õigusi.
Aga kui see nii ei ole ja kui seal kõrval asub Change settings link, siis omad Sa administraatori õigusi - vaata allasuvat pilti:

mm


b) Teine moodus:

- Kliki nupule Start - > Control Panel.
- Vali User Accounts and Family Safety.
- Vali User Accounts (Kasutajakontod).

- Sa näed nüüd User Accounts akna paremas paanis oma kasutajanime, kasutaja ikooni (pilti) ja kirjeldust ning kui selle kirjelduse nimeks on "Administrator", siis Sa oledki administraator. Juhul kui seal on aga "Standard user", siis Sa ei ole administraator... - järgneval pildil on tegemist administraatoriga - pilt.

Märkus: Sa võid sinna "User Accounts" aknasse kiiresti ligi saada ka nii et klikid nupule Start, siis tipid Search otsingukasti sõna user ja klikid üleval User Accounts lingile.Windows Vistas:

a) Esimene moodus:

- Kliki nupule Start - > Control Panel.
- Kliki Control Panel akna vasemas paanis lingile Classic View ja seejärel tee 2x klõps User Accounts ikoonil.
- Sa näed nüüd User Accounts akna paremas paanis oma kasutajanime, kasutaja ikooni (pilti) ja kirjeldust ning kui selle kirjelduse nimeks on "Administrator", siis Sa oledki administraator. Juhul kui seal on aga "Standard user", siis Sa ei ole administraator... - alltuleval pildil on tegemist administraatoriga:

Jälle Peremees


b) Teine moodus: Tee Computer ikoonil (töölaual või Start menüüs) paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties. Vaata nüüd akna allosas oblastis "Computer name, domain, and workgroup settings" olevaid kirjeid ja kui kõik elemendid on seal halli värvi ja ligipääsmatud, siis Sa ei oma administraatori õigusi.
Aga kui see nii ei ole ja kui seal kõrval asub Change settings link, siis omad Sa administraatori õigusi - vaata allasuvat pilti:

Ka tema on adminstraatori õigustega


c) Kõige kiirem viis: Tee nupul Start paremklõps ja kui tema kontekstmenüüs on olemas sellised käsud nagu Open All Users ja Explore All Users, siis omad Sa administraatori õigusi:

Omab õigusiWindows XP:

a) Esimene meetod:

- Kliki nupule Start - > Control Panel (või Start -> Settings -> Control Panel).
- Juhul kui Sul ei ole seal ikoonivaadet, siis kliki Control Panel akna vasemas paanis lingile Switch to Classic View ja seejärel tee 2x klõps User Accounts ikoonil.
- Kliki akna allosas "or pick an account to change" oblastis oma kasutajakontole.
- Sa näed nüüd User Accounts akna paremas paanis oma kasutajanime, kasutaja ikooni (pilti) ja kirjeldust ning kui selle kirjelduse nimeks on "Computer administrator", siis Sa oledki administraator. Juhul kui seal on aga "Limited user", siis Sa ei ole administraator... - alltuleval pildil omab kasutaja "Jumal" administraatori õigusi ja eks Jumalale ongi see ju ette nähtudki kuigi ta peab selleks enne Microsoftilt luba küsima...:

Siin omab Jumal isegi administraatori õigusi


b) Teine kiirem meetod: Tee nupul Start paremklõps ja kui tema kontekstmenüüs on olemas sellised käsud nagu Open All Users ja Explore All Users, siis Sa omad administraatori õigusi:

Vajalikud käsud on siin olemas...

Etteotsa< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008