Windows 7-JUHIS 14

Seitse...Windows 7-JUHIS 14

 

Windowsis ootamatult kadunud tegumirea (Taskbar'i) taastamine.

 

Kui 'System Tray' ribalt on kadunud ikoonid.

 

(Kehtib paljus ka Windows 10 kohta.)

 

Google otsingulehe taustapilt... 

 

Ootamatult kadunud tegumirea (Taskbar) taastamine:


Üsna paljudel Windowsi kasutajatel on aeg-ajalt juhtunud nii et neil kaob ekraani alläärest tegumiriba või ta muutub siis ootamatult nähtamatuks. Mõnikord juhtub see ka siis kui kasutaja vajutab Windowsi logoga + D klahve, mis on tegelikult kiirklahvikombinatsioon ja mis peab minimeerima kõik avatud aknad ning tooma esile töölaua (sama asja teeb ka see kui Sa klikid ekraani allääres paremas otsas asuvale "Show desktop" ikoonile).

Windowsis on tegumiriba veel olemas ja kõik on OK (näited Windows 7 süsteemist):

Kõik on olemas


Järgmisel pildil on ta aga ootamatult kadunud...:

Tegumiriba on kadunud...


Alumisel pildil on koos tegumiribaga kadunud ka Start nupp:

Kõik on kadunud


Igas Windowsis võid Sa tegumirea kadumise puhul juba avatud aknad avada nii et vajutad ALT+TAB klahvikombinatsiooni kuid sellele vaatamata pead Sa oma kadunud tegumirea kuidagi uuesti tagasi tooma ja proovi selleks järgmisi meetodeid:

1) Kui Sa vajutasid Windowsi logoga + D klahve, et kiiresti näha oma töölauda ja kui seejärel kadus ka Sinu tegumiriba, siis vajuta uuesti neidsamu Windowsi logoga + D klahve ning tegumiriba peaks uuesti nähtavale ilmuma...


2) Juhul kui see esimene meetod ei aidanud, siis pead uuesti käivitama Windows Explorer'i, tee järgmist:

- Vajuta Ctrl+Shift+Esc klahve, et avada Windows Task Manager'i akent.

- Ava Processes vaheleht, tee explorer.exe protsessil paremklikk ja vali kontekstmenüüst End Process käsk. (Windows 10 süsteemis veendu, et avatud oleks Processes vaheleht, tee Windows Explorer protsessil paremklikk ja vali kontekstmenüüst End task käsk.)

- Seejärel kliki File menüüle ja vali New Task (Run…). Windows 10 süsteemis vali aga File > Run new task.

Kliki File -> New Tasks (run)


- Tipi Open tekstilahtrisse explorer.exe ja kliki OK:

Tipi explorer.ex ja vajuta ENTER


- Nüüd tehakse Windows Explorer'i restart ja Sinu tegumiriba peaks uuesti nähtavale ilmuma.


3) Veendu ka selles, et kas Sa ei olnud varem seadistanud oma tegumiriba nii et ta varjatakse automaatselt ja ta ilmub uuesti alles siis kui Sa viid oma hiirekursori ekraani allaäärde.
Tee Start nupul (juhul kui ta alles on) paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties, seejärel ava sakk Taskbar ning veendu, et ruudus Auto-hide the taskbar ei oleks linnukest - pilt.

(Windows 10 kompuutris: Mine 'Settings > Personalization > Taskbar' lehele/alamkategooriasse ja veendu, et seal paremal paanis oleksid need "Automatically hide the taskbar in..." lülitid asendis "Off".)


4) Kustuta üks registrivõti, mis võib olla rikutud (Windows 7 masinas):

Kõigepealt tee sellest võtmest reservkoopia ja salvesta ta oma töölauale - nii igaks juhuks:

- Kliki Start nupule, tipi Search otsingukasti sõna regedit ja vajuta ENTER.
- Otsi ülesse järgmine registrivõti:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects2


- Tee vasemas paanis tal (StuckRects2 võtmel) paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Export - pilt.

- Tipi loodavale .reg failile mingi sobiv nimi ja salvesta ta otse oma töölauale - pilt.


Seejärel kustuta see StuckRects2 võti:

- Tee vasemas paanis tal (StuckRects2 võtmel) paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Delete - pilt.

- Ilmuvas kinnitusaknas kliki nupule Yes.


Lõpuks tee kompuutri restart ja vaata, kas ilmus tegumiriba tagasi...

Juhul kui midagi läks viltu, siis saad selle kustutatud registrivõtme jälle taastada: Ava uuesti Registry Editor, kliki menüü File -> Import..., otsi töölaualt oma eelnevalt loodud .reg fail ülesse ja kliki nupule Open.


Märkus: Windows 10 süsteemis tee sedasama, aga seal tee seda StuckRects3 võtmega...


5) Tee System Restore, ehk see aitab...

(Windows 10 süsteemitaastest on juttu seal.)

6) Ka viirused võivad tingida tegumirea kadumise - käivita antiviirus- ja muud pahavara skaneerimise programmid - käivita nad Kaitstud režiimis (Safe Mode): Tee kompuutri restart, vajuta kohe alglaadimise alguses mitu korda klahvi F8, vali ilmuvast menüüst noolklahvide abil Safe Mode ja vajuta ENTER. (Windows 10 'Safe Mode' režiimist on juttu seal.)

7) Teinekord aitab ka see kui Sa teed lihtsalt süsteemi ümberlaadimise (restardi).

Märkus: Kui Sul on kadunud ka Start nupp, siis võid Sart menüü ja tegumirea tuua ajutiselt nähtavale ka klahvikombinatsiooni Ctrl+Esc või siia lihtsalt Windowsi logoga klahvi abil juhul kui see õnnestub... (ALT+TAB klahvikombinatsiooni abil saad avada käivitatud programmid ja eelnevalt avatud aknad.)

Märkus: Nendest väga kasulikest kiirklahvide kombinatsioonidest (Alt + Tab, Winkey + Tab, WINKEY + SHIFT + <noolklahv> jne) saad ülevaate sealt.

Ülesse
Kui System Tray ribalt on kadunud ikoonid:

System tray (lühidalt: systray, mida kutsutakse ka tegumirea Teadete Väljaks - Notification Area) asub ekraani allääres tegumirea paremas otsas kella- ja kuupäeva näitajast vasemal pool - all ongi toodud ära erinevate Windowsite teadete väljade ribade pildid:

Windows XP teadete väli .... Windows XP teadete väli ..

Win 7 teadete väli

systray


Mõnikord võib juhtuda nii et sellel teadete väljal asuvad ikoonid võivad ootamatult ära kaduda, näiteks pärast mingi tarkvara installeerimist või siis mingil muul põhjusel.


Kõigepealt veendu selles et Notification Area) riba oleks Windowsi poolt sisse lülitatud:


a) Windows 7-s:

- Tee Start nupul paremklõps ja vali käsk Properties;

- Ava sakk/vaheleht Taskbar;

- Kliki Notification area oblastis nupule Customize...: pilt;

- Veendu, et vajaliku ikooni jaoks oleks kõrvalasuvast rippmenüüst valitud parameeter Show icon and notifications (või siis Only show notification). Seejärel kliki allosas lingile Turn system icons on or off ja vaata, et vajalike süsteemiikoonide jaoks oleks kõrvalasuvast rippmenüüst valitud parameeter On - pilt.b) Windows Vistas:

- Tee nupul Start hiire paremklõps ja vali käsk Properties;
- Taskbar and Start Menu Properties dialoogiaknas ava sakk/vahekaart Notification Area. Kui Sa tahad, et Sinu teadete välja kõik ikoonid oleksid kogu aeg nähtavad, siis korista Hide inactive icons ruudust linnuke.
Sa saad ka valida, et millised system tray ikoonid oleksid alati näha (pane või korista linnuke ruutudest Clock, Volume, Network ja Power).

notification area seadmine


Klõpsa nupule Customize, et seada lisaparameetreid, avatakse aken, kus me saame konfigureerida iga ikooni kuvamise viisi:

behaviorsc) Windows 10 süsteemis saad seda kõike teha 'Settings > Personalization > Taskbar' lehel...; seal parempoolses paanis on selleks ka spetsiaalne "Notification area" oblast.Et neid ikoone/nuppe sinna tagasi tuua, tee selleks järgmist (sobib ka Win 10 jaoks):

1) Loo kõigepealt igaks juhuks System Restore vahendiga süsteemi taastepunkt või siis Windowsi registri backup (juhis).


2) Ava Windowsi Registry Editor.

3) Otsi ülesse TrayNotify võti ja ta asub:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

Märkus: Ta võib Sul asuda Windows XP puhul võib olla ka järgmises kohas:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\TrayNotify


4) Märgista vasemas paanis see TrayNotify võti ja kustuta akna paremas paanis IconStreams ning PastIconsStream väärtused - pilt ...

...ja pilt (st tee neil väärtustel paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Delete).


5) Anna vasemas paanis TrayNotify võtmele uus nimi ja sisesta selleks nimeks OldTrayNotify (st tee vasemas paanis sellelsamal TrayNotify võtmel paremklõps, vali ilmuvast kontekstmenüüst käsk Rename, tipi võtmele uus nimi ja vajuta ENTER - pilt.)


6) Tee Explorer.exe (või Windows Explorer) restart (juhis) või siis kompuutri ümberlaadimine (restart).Windows Vista puhul veel üks moodus:

Juhul kui Sa teed Vistas järgmist:

- Teed nupul Start hiire paremklõpsu ja valid käsu Properties.
- Taskbar and Start Menu Properties dialoogiaknas avad saki/vahekaardi Notification Area.
- Kui Sa tahad, et Sinu teadete välja kõik ikoonid oleksid kogu aeg nähtavad, siis koristad Hide inactive icons ruudust linnukese.
- Seejärel tahad Sa dialoogiakna allosas valida, et millised system tray ikoonid oleksid alati näha ja soovid panna linnukese Clock, Volume, Network või Power ruutu, aga antud kontrollruudud on hallid ning ligipääsmatud - pilt.

- Et seda probleemi lahendada, lae siit alla TaastaSystemTrayIkoonid.zip, paki ta lahti ja tee TaastaSystemTrayIkoonid.reg failil 2x klõps, et teha Windowsi registris vajalikud parandused.

- Seejärel logi ennast välja siis uuesti sisse või tee kompuutri restart.

Ülesse

Google ametlikule otsingulehele (Google Search Page) omaenda taustapildi lisamine — see on nüüdseks juba vananenud info!


Paljud kasutavad oma brauseri (veebilehitseja) avalehena ehk kodulehena Google otsingulehte (Google otsngumooter).

Ka mina kasutan oma brauserite kodulehena Google otsingulehte ja nagu ka paljusid teisi, on ka mind see Google otsingulehe valge tühi ning mitteatraktiivne taustapilt üsna ära tüüdanud. Nüüd aga pakub Google välja üsna huvitava uue võimaluse ja selleks on "Change background image" vahend. Kasutajad, kes omavad Google kasutajakontot, võivad nüüd omaenda komputrist lisada Google Search Page taustapildiks mingi foto, pildi või tapeedi (parim variant). Neid fotosid või pilte võib lisada ka Picasa Web lehelt või siis Google avalikust galeriist.


Kui Sa tahad sellist asja katsetada, siis tee järgmist:

1) Käivita oma brauser ja kui Sul ei ole Google veel oma brauseri avaleheks pandud, siis mine Google otsingulehele (http://www.google.ee/ - Eesti omasse ...

...või siis http://www.google.com/ - Google ingliskeelsesse saiti):

pilt.


2) Google otsingumootori Eesti variandis ei ole antud vahend veel otse kätte saadav ja kui Sa kasutad Google Eesti otsingulehte, siis kliki seal Google.com in English lingile (vaata eelmist pilti).


3) Seejärel kliki vasemas allnurgas Change background image lingile - pilt.


4) Sisesta paremal oma Google kasutajakonto andmed (E-mail aadress ja parool) ja kliki nupule Sign in või kui Sa ei oma veel sellist kontot, siis kliki allpool lingile "Create an account now" - pilt.


5) Kui Sa olid end õnnelikult sisse loginud, siis ilmub aken, kus palutakse Sul valida oma Google kodulehe jaoks sobiv taustapilt ja valikud on järgmised:

From my computer: Vali pilt omaenda kompuutrist.
My Picasa Web photos: Vali pilt omaenda Picasa Web albumist.
Public gallery: Vali teiste pilte, mida pakutakse Picasa Web albumite vahendusel.
Editor’s picks: Vali Google enda mingeid pakutavaid pilte.

Antud näites soovib kasutaja valida mingi pildi oma kompuutrist ja ta klikib vasemas paanis From my computer lingile:


Vali see et kust Sa tahad taustapilti saada...


6) Ilmub uus aken, kus kliki nupule Browse..., et minna oma arvuti kõvakettale ja et leida sealt mingi sobiv taustapilt:

Kliki nupule 'Browse...'7) Otsi oma kõvakettalt sobiv pilt, foto või tapeet ülesse ja kliki dialoogiakna nupule Open - pilt.


8) Kliki nupule 'Upload', et laadida väljavalitud pilt ülesse - pilt.


9) Ja Sinu Google otsingulehe taustapilt ongi paigaldatud.

Taustapilt on olemas...


Kui Sa tahad Google valget originaalset taustapilti tagasi panna või siis panna taustaks mingi muu pilt, siis kliki vasemal allnurgas lingile Remove background image - pilt.


Märkused:

1) Kui Sa olid ükskord oma taustapildi juba ülesse seadnud, siis saab seda igast arvutist näha, ainult et Google otsingulehe esmakordsel kuvamisel pead Sa algul ennast ka uuesti sisse logima (Google kasutajakontoga nii nagu sellest eelpool juttu oli)...
2) Sead ta oma ühes brauseris (näiteks Firefox'is) ülesse, siis järgmine kord Sa enam sisse logima ei pea...
3) Kui Sa vaatad seda nüüd teise brauseriga, näiteks IE-ga, siis pead esimene kord ka jälle sisse logima.
4) Eesti Googles seda võimalust veel ei ole - peab klikkima "Google.com in English" lingile...
5) Kui Sa tahad sealt ingliskeelsest Google saidist minna üle Google Eesti saiti, siis kliki "Go to Google Eesti" lingile - vaata ülemist siin otse nähtavat pilti.

6) Juhul kui Sul on vaikimisi avatavaks koduleheks määratud Google Eesti variant ja kui Sa klikid seal Google.com in English lingile, et näha oma taustapilti ning kui see ei ilmu, siis kliki brauseriakna vasemal allnurgas jälle Change background image lingile. Võib olla pead Sa end uuesti sisse logima ja Sinu taust ilmubki kohe - antud vahend on veel uus ja ta vajab Google meeste poolt natuke täiendamist...

7) Kui Sa installeerid Windowsi ja paigaldad brauseri ning kui Sa lähed Google otsingusaiti, siis kuvatakse vaikimisi Google Eesti leht - see määratakse Sinu süsteemi regiooni ja keelevaliku järgi.
Seega kui Sa määrad oma veebilehitseja vaikimisi koduleheks Google otsingulehe, siis ei ilmu Sinu poolt määratud taustapilti vaid Sa pead seal eelnevalt kikkima Google.com in English lingile.

Aga Sa võid soovi korral määrata oma brauseri vaikimisi avatavaks avaleheks ka Google ingliskeelse variandi ja pealegi saad sealt soovi korral igal ajal minna üle Eesti Google variandile - lingi "Go to Google Eesti" abil.


Google Eesti otsingulehe kaudu saad kiiresti ja ka suuremale hulgale eestikeelsele materjalile ligi.


Et teha Google otsingulehe ingliskeelne variant oma brauseri vaikimisi avaleheks (koduleheks), tee järgmist:

a) Internet Explorer'i kasutamisel:

- Kõigepealt mine sinna Google otsilehe ingliskeelsesse lehte (sinna kus on näha Sinu poolt paigaldatud taustapilt).

- Siis kliki menüüd Tools ja siis Internet Options (või IE 8 puhul võid valida ka paremast nupureast Tools -> Internet Options); kui Sul ei ole menüüriba näha, siis vajuta ALT klahvi ja tegutse - pilt.

- Veendu, et oleks lahti vaheleht General ja kliki nupule Use current (või siis tipi/kleebi sinna ülesse lahtrisse http://www.google.com/ ja vajuta nuppu Use current) ning seejärel kliki nupule OK - pilt.b) Firefox brauseris:

- Kõigepealt mine sinna Google otsilehe ingliskeelsesse lehte (sinna kus on näha Sinu poolt paigaldatud taustapilt).

- Siis kliki menüüd Tools ja seejärel Options - pilt.

- Veendu, et oleks avatud sakk General (või Main), seejärel kliki nupule Use Current Page ja siis OK - pilt.

- Kui Sa käivitad nüüd järgmine kord Firefox'i, siis satud kohe Google ingliskeelse variandiga otsingulehte, kus on näha ka Sinu taustapilt - pilt.c) Google Chrome'i brauseris (eestikeelses variandis):

- Mine Google otsilehe ingliskeelsesse veebilehte (sinna kus on näha Sinu poolt paigaldatud taustapilt).
- Kliki paremal tööriistariba kõige parempoolsemale "Kohalda ja halda Google Chrome'i" nupule ja seejärel kliki "Valikud".
- Veendu, et lahti oleks "Põhiteave" vaheleht ja kliki seal nupule "Kasuta praegust".

Üldiselt loodame, et ka Google Eesti otsingulehe alla vasemasse nurka ilmub üsna pea see vajalik Change background image link ja siis võib rahumeeli jätta oma vaikimisi avatavaks koduleheks Google Eesti leht ning siis ei ole seal Tools -> Options (või Tools -> Internet Options) aknas vaja pusida...

Ülesse
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda


Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008