iPad kasutusjuhend - IV. osa

Elukas ja iPad iPad tahvli kasutusjuhend - IV. osa

 

Internetti minek, meiliprogramm, kontaktid, kalendri kontod ja Safari brauseri kasutamine

 

 

Edasi iPad tahvelarvuti V. ossa >

< Tagasi iPad tahvelarvuti III. ossa

 

I. iPad tahvelarvuti Internetti ühendamine:

iPad ühendab ennast ise automaatselt Internetti siis kui Sa kasutad Mail, Safari, YouTube, App Store, iTunes Store rakendusi (iPad'i enda tarkvararakendused - apps) või siis teisi omaenda poolt installeeritud internetiühendust vajavaid programme. iPad ühedab ennast Internetti kasutades WiFi traadita võrku ja iPad WiFi + 3G mudeli olemasolul võib selleks kasutada ka mobiilside andmevõrku.


Wi-Fi võrguga ühinemine:

Kõigepealt tuleb Sul WiFi sisse lülitada ja tee selleks:

- Toksa Settings -> Wi-Fi ja lülita 'Wi-Fi' asendisse ON.
- Oota mõned sekundid ja Sa näed allpool neid wi-fi võrke, milledega Sa saad ennast momendil ühendada. Vali mingi võrk ja kogu lugu; Sa ei peagi alati siin altpoolt "Choose a Network..." sektsioonist neid võrke valima vaid Sind ühendatakse automaatselt ning aktiivse võrgu ette ilmub "linnuke". Kui vaja, siis sisesta parool ja toksa Join (võrgud, mis nõuavad parooli, ilmuvad sinna loetellu luku ikooniga - Võrk nõuab parooli):

Side on wi-fi võrguga loodud


Kui Sa oled ennast juba Wi-Fi võrku ühendanud, siis iPad ühendab Sind alati automaatselt võrku juhul kui Sa satud mingi wi-fi võrgu piirkonda. Kui iPad omab Wi-Fi ühendust, siis ilmub ülesse tema seisukorrariba vasemasse otsa ka vastav wi-fi ikoon (wi-fi ikoon) ja see ikoon näitab ka ühenduse tugevust - mida rohkem tal neid "kaari/ribasid" on, seda tugevam/parem see traadita ühendus on.


Märkused: Kui Sa ei soovi mingi momendil aktiivse võrguga end tulevikus automaatselt ühendada, siis tee:

- Toksa Settings -> Wi-Fi ja seejärel toksa selle võrgu, millega Sa momendil ühenduses oled, paremas otsas asuvale sinisele noolekesele ( Toksa noolele ).
- Nüüd toksa "Forget this Network."

Kui Sa tahad end ühendada mingisse suletud võrku, mida ei kuvata selles wi-fi võrkude loetelus, siis tee:

- Toksa Settings -> Wi-Fi -> Other..., selle peale ilmub automaatselt virtuaalne klaviatuur, sisesta vajaliku võrgu nimi (tekstikasti "Name").
- Juhul kui antud võrk nõuab ka parooli, siis toksa allpool "Security", seejärel toksa sellele turvatüübile, mida antud võrk kasutab ja sisesta lõpuks oma parool.
(Ühinemiseks suletud võrku pead Sa teadma antud võrgu nime, parooli ja vajaduse korral ka selle wi-fi võrgu turvatüüpi ehk krüptimise algoritmi, näiteks WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK jne - info.)


ÜlesseII. Email kasutajakonto ülesseadmine, meiliprogramm 'Mail' ja tema kasutamine:

iPad töötab MobileMe, Microsoft Exchange, Gmail, Yahoo! Mail, AOL ja ka teiste populaarsemate email teenustega. Tasulised MobileMe ($99 aastas) ja Microsoft Exchange (ettevõtete/organisatsioonide jaoks) teenused pakuvad Sulle peale emailide lugemise/saatmise ka Sinu kontaktide ja kalendriinformatsiooni automaatset sünkroniseerimist iPad tahvelarvutiga õhu kaudu (nende pakettidega pakutakse ka muid teenuseid). Sa võid otse oma iPad tahvelarvutis seada õhu kaudu üles nii MobileMe, Exchange, Google Mail (Gmail) jt teenuste email kontod. Sa võid üle seada ka mitu email kasutajakontot ja populaarsemate email teenuste jaoks valib iPad ise kõige sobivamad seadistused nii et kõik käib automaatselt ning väga lihtsalt.Täiendus! 09.06.11 SEDA PEAB TEADMA! 2011. a. lõpus ilmub välja ka järgmine iOS 5 versioon, mis sisaldab üle 200 väiksema või suurema uuenduse. Üsna paljulubav asi ja seda tuleks siis ka arvestada, sest juurde lisatakse uued üsna olulised võimalused ning vahendid - loe sellest sealt.Oma Email konto ülesseadmine:

Sa võid seda teha kahel viisil:

1) Otse iPad'i enda meilitarkvara Mail kaudu:

- Veendu enne, et Sul oleks WI-Fi traadita võrguühendus sisse lülitatud (toksa Settings -> Wi-Fi ja lülita 'Wi-Fi' asendisse ON).
- Toksa 'HOME' ekraanil allääres Mail ikoonile.
- Ilmub järgmine ekraan, kus toksa sobivale email-teenuse nupule või kui seda antud loetelus ei ole, siis toksa seal all Other (teised) nupule ja edasi toimub kõik ühte moodi:

Toksa vajalikule teenusele


- Seejärel sisesta vajalikud andmed (klaviatuur ilmub automaatselt ekraanile), antud näites valis kasutaja eelmises aknas Google Mail (Gmail) teenuse, sest tal oli ka seal konto juba varem loodud. Lahtrisse "Name" tipi mida aga soovid, lahtrisse "Address" sisesta oma meilipostkasti õige Email aadress, seejärel tipi tema parool ja alumise tekstikasti sisu võid samaks jätta. Kui valmis, siis toksa paremal üleval nupule Next:

Sisesta vajalikud andmed


- Viimases ekraanis toksa paremal üleval nupule Save:

Toksa nupule Save


- Ja avataksegi iPad'i enda Mail app, kus võid kohe emaile lugema ja saatma hakata....


2) Sa võid oma email konto üles seada ka tahvelarvuti 'Settings' appi ekraani kaudu:

- Veendu enne, et Sul oleks WI-Fi traadita võrguühendus sisse lülitatud (toksa Settings -> Wi-Fi ja lülita 'Wi-Fi' asendisse ON).
- Toksa iPad 'Home' ekraanil Settings appi/aplikatsiooni ikoonile.
- Toksa vasemal paanis "Mail, Contacts, Calendars" lingile ja seejärel toksa paremal Add Account...:

Toksa 'Add Account...'


- Edasi toimub kõik täpselt sama moodi nagu ka selle eelpool toodud esimese näite puhul: Valid sobiva email-teenuse, sisestad vajalikud andmed ja parooli ning viimases aknas toksad nupule Save. Siin ei avata seda Mail programmi automaatselt nagu selle esimese näite puhul, aga siin võid selles Settings -> Mail, Contacts, Calendars ekraanis kohe oma äsajloodud email kontot seadistama hakata - üldiselt on aga vaikimisi määratud seaded piisavalt head.
- Nüüd mine tagasi Home ekraani ja kliki seal Mail ikoonile ja võidki endale saabunud võla- ja maksuteateid või siis armastuskirju lugema hakata...

Märkus: Uue iOS 5 puhul näeb see Settings -> Mail, Contacts, Calendars aken välja natuke teistsugune ja sinna on lisatud ka iCloud teenuse tugi. Kui toksad seal iCloud lingile, siis võid lubada kõikidele oma iOS 5 seadmetele e-mailide, kontaktide, kalendrite, järjehoidjate, märkmete, fotode, dokumentide jms automaatse allalaadimise ning sünkroniseerimise (pilt).


Kui Sa tuled hiljem siia Settings -> Mail, Contacts, Calendars ekraani tagasi, siis näed, et akna ülaossa "Accounts" sektsiooni alla on lisatud Sinu poolt juba loodud kasutajakontod. Sa võid siin vajaduse korral uue järgmise konto luua kui toksad Add Account... punktile. Kui Sa toksad siin mingile juba loodud kontole, siis saad tema andmeid muuta või siis soovi korral ta kustutada (sel juhul toksad kustutamist vajava kasutajakonto, näiteks "Google Mail", nimele ja seejärel toksad punasele Delete Account nupule):

Konto kustutamine

Kui toksad siin üleval oma kasutajakontole (vaata eelmist pilti), siis võid uues aknas muuta selle nime ja muid andmeid ning kui valmis, siis toksa seal nupule Done ja Sa jõuad siia aknasse tagasi. Siin võid siin näiteks lülitada välja kõige alumise "Archive Messages" funktsiooni ja kui valmis, siis toksa paremal üleval Done nupule.'Mail' programmi kasutamine:


Emaili saatmine:

- Toksa 'Mail' meiliprogrammi paremal ülanurgas asuvale nupp nupule:

Toksa nurgaikoonile


- Selle peale ilmub ekraanile klaviatuur, kus tipi kõigepealt väljale To: saaja email aadress või toksa siis paremal toksa nupule ja otsi oma kontaktidest see email aadress üles. Kui Sa hakkad kohe klaviatuurilt aadressi tippima (enne toksa sinna "To:" tekstiväljale), siis pärast esimese tähe sisestamist hakatakse Sulle Sinu kontaktidest pakkuma email aadresse ja kui mõni sobib, siis toksa sellele ning kogu lugu. Kui soovid veel email aadresse lisada, siis toksa jälle vajalikku klahvi või siis toksa sellele toksa nupule ja vali saaja email aadress:

Hakka kirjutama


- Seejärel toksa Cc/Bcc: väljadele ja sisesta ka sinna vajalikud aadressid - seda loomulikult juhul kui Sa soovid ka kirja koopiaid teele saata.
- Toksa Subject: väljale ja sisesta oma kirja teema, no näiteks "EV Riigikogu perse saatmine...".
- Toksa all kirja kirjutamise väljale ja hakka oma kirja toksima ning kui valmis, siis toksa paremal ülanurgas nupule Send.


Fotode/piltide saatmine:

Oma ärasaadetavale emailile ei saa Mail programmis manuseid kaasa panna. Kui Sa tahad mingeid pilte/fotosid saata, siis tee järgmist:

- Toksa Home ekraanil Photos ikoonile (kõik pildid ja fotod pannakse sinna kausta).
- Ava vajalik foto/pilt ja toksa ülaäärde ning seejärel toksa toksa noolega nupule nupule.

- Toksa ilmuvas menüüs Email Photo käsule - pilt. (Uue iOS 5 versiooni puhul on selles menüüs juba rohkem võimalusi - pilt.)

- Seejärel avatakse koos klaviatuuriga emaili ärasaatmise ekraan, kus tipi saaja email aadress ja toksa nupule Send. Oota natuke ja kui kuuled kirja ärasaatmise iseloomulikku heli, siis ongi Sinu aktifoto teele saadetud...


Saabunud emailidele vastamine, nende edasisaatmine ja printimine:

- Ava email ja toksa paremal üleval vastamine nupule.
- Vali avanevast rippmenüüst sobiv käsk:

Vali menüüst sobiv käsk


Emailide vaatamine ja lugemine:

Mail tarkvara ikooni paremal ülanurgas asuv väike punane pealisikoon näitab seda et mitu uut emaili on Sulle saabunud ja et need on Sul veel läbi lugemata:

On tulnud 7 uut e-maili


Kontrolli uusi sõnumeid: Toksa HOME ekraanil Mail ikoonile ja seejärel pead Sa nägema uusi saabunud emaile. Juhul kui neid ei ole, siis on see Inbox aken tühi. Sa võid nüüd toksata vasemal üleval Mailboxes nupule, et pääseda ligi teistele kaustadele:

Inbox


Sul võib see Mailboxes aken ilmuda kohe ka siis kui Sa toksad koduekraanil Mail ikoonile:

Mailboxes


Kirja teksti suurendamine ja vähendamine: Pane kaks sõrme kirjale ja lohista neid seal lahti-kokku (kui Sa toksad juba suumitud sõnumile 2x, ka siis viiakse tema kuva väiksemaks).

Emaili lingid: Kui saabunud kirjas on ka mingid internetilingid, siis toksates lingile avatakse Safari brauser koos vastava veebsaidiga. Et jälle meiliprogrammi tagasi tulla, pead Sa Safari brauseri sulgema ja toksama koduekraanil Mail ikoonile ning Sa jõuad tagasi oma eelnevalt avatud emaili aknasse.
Sa võid kirjas olevale lingile ka sõrmega vajutada ja hoida sõrme all, siis võid hüpikmenüüst valida käsud Open (avatakse Safari brauser) või Copy.

Manused: iPad kuvab enamlevinud formaatidega (JPEG, GIF ja TIFF) piltidega manuseid piltidena kirja sees, st saadetud pilt (pildid) avatakse otse saabunud kirja sees koos tekstiga - pilt.


iPad võib esitada ka paljusid audio manuseid (MP3, AAC, WAV ja AIFF formaatides lugusid).

Sa võid neid manustena kaasapandud faile ka alla laadida ja seejärel neid vaadata ning selleks sobivad järgmised failid: PDF, veebilehed, tekstid, Pages, Keynote, Numbers ja Microsoft Word, Excel ning PowerPoint dokumendid. Muidugi peavad Sul olema installeeritud ka vastavad rakendused, muidu ei saa Sa kõiki antud faile pärast allalaadimist avada.

Kui mingit manust ei suudeta otse kirjas kuvada, siis seda ka ei tehta - toksa manusele:

Toksa manusele


Siis toksa paremal aknas sellesama manuse allalaadimise "nupule", seejärel ilmub sinna selle manuse formaat (antud juhul siis PDF) ja nüüd toksa sellele uuesti ning ta avataksegi lugemiseks/vaatamiseks/kuulamiseks - pilt.


Et manusena saadetud pilti/fotot salvestada, vajuta talle sõrmega ja hoia sõrme all ning seejärel toksa ilmuvas hüpikmenüüs käsule Save Image ja ta salvestatakse Photos kausta.


Saatja kontaktidesse lisamine: Et lisada emaili saatjat oma kontaktide loetellu, tee järgmist:

- Ava kiri ja toksa paremal üleval Details lingile - pilt.
- Siis toksa saatja nimele või tema email aadressile (pilt) ja seejärel toksa Create New Contact või siis Add to Existing Contact - pilt.


Emaili kustutamine: Ava kiri ja toksa paremal üleval prügikasti Prügikasti ikoon ikoonile (iOS 5 puhul on seal teistsugune kustutamise ikoon - pilt).

Mitme emaili kustutamine: Kui Sul on vasemas paanis avatud emailide loeteleu, siis toksa seal üleval nupule Edit (see nupp muutub seejärel 'Cancel' nupuks ja tema kaudu võid hiljem oma tegevused soovi korral ka tühistada). Seejärel toksa nendele emailidele, mida Sa tahad kustutada (nende ette ilmuvad punased linnukesed) ja siis toksa all nupule Delete - pilt. (Ka iOS 5 opsüsteemis tuleb klikkida all nupule Delete- pilt.)

Et siirdada kirja teise kausta: Ava kiri ja toksa paremal üleval Siirdamine teise kausta nupule, seejärel toksa vasemal paanis vajaliku kausta nimele.

Et siirdada korraga mitut kirja teise kausta: Kui Sul on vasemas paanis avatud emailide loeteleu, siis toksa seal üleval nupule Edit (see nupp muutub seejärel 'Cancel' nupuks ja tema kaudu võid hiljem oma tegevused soovi korral ka tühistada). Seejärel toksa nendele emailidele, mida Sa tahad siirdada (nende ette ilmuvad punased linnukesed) ja siis toksa all nupule Move. Uues ekraanis toksa vasemal paanis selle kausta nimele, kuhu Sa soovid need märgistatud kirjad siirdada - pilt. (iOS 5 jooksutamisel on see pilt natuke teine ja ka siin tuleb all klikkida nupule Move - pilt. Ja veel üks taoline aken... - pilt.)


NB! iPad'i ekraani klaviatuuri kasutamisest loe sealt.

ÜlesseIII. IPad enda vaikimisi Safari veebibrauser ja tema kasutamine:


Safari brauser Kasuta Safari brauserit, et veebis surfata. Sa võid veebis oleku ajaks pöörata oma iPad'i horisontaalasendisse, et tema ekraan laiem oleks.

* 2x toksamisega saab zuumida (veebilehte suurendada/vähendada);
* Brauseriaknasse saab avada mitut veebsaiti;
* Saab Safari või Internet Explorer'i lemmiklinke ('Favorites') iPad'iga sünkroniseerida, st oma arvutist nad tahvelarvutisse üle tuua ja vastupidi;
* Lisada Safari veebiklippe (Web Clips) oma Kodu ekraanile, st lisada vajaliku veebsaidi kiirkorralduse/otsetee oma Home ekraani töölauale;
* Veebsaidist võib salvestada ka pilte Photo Library kausta.
* Safari brauser töötab väga kiiresti.Veebilehtede avamine:

Toksa üleval aadressiribale ja selle peale ilmub virtuaalne klaviatuur, tipi vajalik veebiaadress ning toksa klaviatuuril klahvile Mine (või Go). URL aadressi tippimise ajal pakutakse Sulle ka Sinu poolt juba varem külastatud veebsaitide linke ja kui mingi neist sobib, siis toksa kohe vastavale lingile - kui seal loetelus midagi sobivat ei leidu, siis tipi aga edasi...:

Tipi URL aadress ja toksa 'Mine'


Et sellel aadressiribal kustutada kogu teksti, toksa aadressiribale ja seejärel toksa paremal ristiga nupule ( Ristiga nupp ).Suumimine ja kerimine:

- Toksa 2x, et laiendada veebilehe veergu ja toksa uuesti 2x, et vähendada veebilehe suurust.
- Sa võid ka oma kahte sõrme kokku-lahku viia, et suurendada või vähendada veebilehte.

- Lohista sõrmega üles-alla või külgedele, et kerida veebilehte - kerimise ja 2x toksamise ajal ei aktiveerita ühtegi linki. Kui toksad üleval ekraani seisukorra ribale, siis viiakse Sind kiiresti veebilehe algusesse.Brauseris navigeerimine:

- Toksa sõrmega lingile, et minna antud lingi poolt viidatud veebsaiti. Et tulla tagasi siis kui mingi link avab hoopis teise rakenduse, vajuta 'Home' nuppu ja toksa sejärel Safari ikoonile.

Veebis liikumine:

Veebis liikumineNB! Kui iPad'i jaoks ilmub välja tema iOS tarkvara järjekordne uuendus ('iOS Software Update') ja kui Sa istalleerid stema 'firmware' uuema versiooni, st uuendad tahvelarvuti iOS tarkvara, siis muutuvad tahvelarvutis nii mõnedki asjad, sh ka Safari brauseri funktsioonid.


iOS firmware uuemate versioonidega saad mingi veebilehe lisada oma järjehoidjate kausta (Bookmarks kausta) nii et toksad üleval noolega ( Noolega nupuke ) nupule ja seejärel toksad ilmuvs menüüs Add Bookmark käsule:

Lisa Lemmikutesse


Kui kasutad uut iOS 5 versiooni, siis sisaldab see noolega ( Noolega nupuke ) nupumenüü juba rohkem käske - pilt.


Vajuta sõrmega mingile lingile, hoia sõrme all ja selle peale ilmub Sinu sõrme juurde hüpikmenüü, mis lubab Sul näha antud lingi poolt viidatud veebilehe URL aadressi (menüü ülaosas); Sa võid käsuga Open avada antud veebilehe samas aktiivses brauseriaknas; Sa võid käsu Open in New Page abil avada lingi poolt viidatava veebilehe uues eraldi brauseriaknas; Sa võid selle lingi käsuga Copy kopeerida mälupuhvrisse ja seejärel kleepida ta kusagile teise rakendusse, näiteks Notes dokumenti:

Vajutati lingile ja hoia sõrme all...


iOS 5 süsteemis näeb see hüpikmenüü välja aga selline: piltMitme veebilehe avamine:

Sul võib ühel- ja samal ajal olla korraga avatud kuni 9 veebilehte, mõned lingid avavad automaatselt ise uue lehe ilma et nad asendaksid käesolevat veebilehte.

- Uue tühja lehe avamine: Toksa Safari brauseriakna tiitelribal Toksa sellele nupule nuple (või sellisele Uus leht nupul... nupule) ja toksa seejärel uues ekraanis New Page.
- Et minna üle teisele eelnevalt avatud veebilehele, toksa Toksa sellele nupule nupule ja seejärel toksa lehele, mida Sa tahad uuesti avada.
- Et mingit lehte sulgeda, toksa Toksa sellele nupule nupule ja seejärel toksa veebilehe vasemas ülanurgas asuvale ristiga Ristiga nupp nupule:

Tegutsemine mitme veebilehega


See Uus leht nupul... nupp kuvatakse siis tühjana kui avatud on ainult üks veebileht, aga kui neid avatakse mitu, siis ilmub antud nupule ka vastav number, näiteks selline Toksa sellele nupule, mis näitab, et avatud on kolm eraldi veebilehte.


NB! iOS 5 puhul toetab aga Safari brauser meile juba tuttavaid vahelehti (lipikuid - tabs) - pilt.Teksti sisestamine ja veebilehtede igasuguste vormide täitmine:

Paljud veebidokumendid sisaldvad tekstivälju ja vorme, milledesse võib siis mingi ifo tippida. Sa võid ka teha nii et Safari jätab Sinu poolt sisestatud nimed ja paroolid meelde ning seejärel paigaldab ta need tulevikus automaatselt juba ise (Contacts informatsioonist).

- Et "tellida" ekraanile klaviatuuri: Toksa veebilehe mingile tekstiväljale.

- Et liikuda veebilehe sees teisele tekstiväljale: Toksa teisele tekstiväljale või siis toksa Next või Previous nuppudele, mis asuvad vasemal ekraani klaviatuuri kohal:

Toksa Next või Previous nuppudele


- Et saata ära täidetud vormi sisu: Toksa veebilehe enda vastavale ärasaatmise nupule/lingile või siis klaviatuuri Mine (Go) või Otsi (Search) klahvile.

- Kui Sa ei soovi vormi sisu ära saata ja tahad klaviatuuri ekraanilt ära koristada, siis toksa klaviatuuri Keyboard (Keyboard klahv) klahvile.AutoFill (automaatse tekstikastide ja vormide täitmise) funktsiooni lubamine:

Toksa Settings -> Safari -> AutoFill ja seejärel tee ühte järgmistest:

- Et kasutada informatsiooni Sinu kontaktidest, lülita Use Contact Info funktsioon sisse (asendisse ON) ja seejärel vali ilmuvast All Contacts loetelust (või My Info alt) kontakt, mida sa tahad kasutada.
- Et kasutada nimede ja paroolide informatsiooni: Lülita Names and Passwords funktsioon sisse (asendisse ON).
- Et eemaldada AutoFill kogu informatsiooni, toksa allpool Clear All ja seejärel toksa nupule Clear.Veebis otsimine:

Safari kasutab vaikimisi Google otsingumotorit ja kui Sa tahd seda muuta, siis toksa Settings -> Safari -> Search Engine ning vali uus otsimootor (pakutakse veel Yahoo! ja Bing otsimootoreid).

- Toksa paremal üleval otsingukastile.
- Tipi sõna või fraas ja toksa klaviatuuri Otsi (Search) klahvile.
- Toksa otsingutulemuste loetelus vajalikule lingile.Bookmarks (järjehoidjad ehk veebilehtede kiirkorraldused/lingid):

Sa võid mingi veebilehe panna oma 'Bookmarks' alla, et teda hiljem kiiresti leida ja avada.


Veebilehtede järjehoidjatesse panemine:

1) Et mingit veebilehte lisada oma 'Järjehoidjate' kausta (Bookmarks kausta), toksa üleval tiitelribal noolega ( Noolega nupuke ) nupule ja seejärel toksa ilmuvs menüüs Add Bookmark käsule - pilt. (iOS 5 süsteemis näeb see hüpikmenüü välja aga selline - pilt.)
2) Kui Sa salvestad selle järjehoidja, siis võid Sa redakteerida tema pealkirja. Vaikimisi pannakse see uus järjehoidja 'Bookmarks' loetelu ülaossa; toksa allpool Bookmarks, et valida mingit muud kasuta.
3) Kui valmis, siis toksa nupule Save.

Kui Sa kasutad Mac kompuutrit ja Safari brauserit või siis Windowsiga PC kompuutrit ja Microsoft Internet Explorer brauserit, siis saad kõik oma järjehoidjad tuua kompuutrist üle iPad tahvelarvutisse, st nad sünkroniseerida:

- Ühenda tahvelarvuti kompuutriga.
- Vali iTunes akna vasemas paanis DEVICES all oma iPad seade.
- Ava paremal Info paan/vaheleht, keri seal allapoole ja pane "Other" sektsioonis linnuke ruutu Sync bookmarks with ning vali kõrvalt rippmenüüst "Internet Exporer" ja kliki all nupule Apply.


Et avada mingit järjehoidjatesse pandud veebilehte: Toksa üleval tiitelribal Toksa nupule nupule, siis toksa vajalikule järjehoidjale/lingile või siis kaustale, et valida sealt seest vastav veebilink.

Et redakteerida mingit oma järjehoidjat või siis kausta: Toksa üleval tiitelribal Toksa nupule nupule, siis vali kaust, kus see 'bookmark' asub või siis kaust ise, mida Sa redakteerida tahad ja toksa nupule Edit:

Toksa nupule 'Edit'Seejärel tee ühte järgmistest:

- Et luua uut kausta, toksa nupule New Folder.

Tee valikud...

- Et kausta või siis järjehoidjat/veebilinki kustutada, toksa algul Delete nupp nupule ja seejärel Delete.
- Et mingit järjehoidjat ümber paigutada, lohista tema Ümberpaigutamise nupp nuppu.
- Et redakteerida järjehoidja (kausta) nime või aadressi või et panna järjehoidjat teise kausta, toksa vajaliku järjehoidja või kausta nimele. Seejärel ilmub ekraanile klaviatuur ja tegutse edasi...

Kui valmis, siis toksa üleval nupule Done.Veebiklipid (Web Clips):

Kui Sa lisad web clip'i oma Home ekraanile, siis saad oma lemmiksaidile kiiresti ligi. Web clip ilmub Sinu Kodu ekraanile ikooni kujul ja Sa võid neid seal ümber paigutada ning joondada nagu ka teisi koduekraanil asuvaid ikoone.


Web clip'i lisamine:

- Ava vajalik veebileht ja toksa üleval Safari tiitelribal noolega ( Noolega nupuke ) nupule (vanemate iOS versioonide puhul aga "+" nupule).

- Seejärel toksa ilmuvs menüüs Add to Home Screen käsule:

Kliki 'Add to Home Screen' käsule


- Tipi veebiklipile sobiv nimetus ja toksa nupule Add.


iOS 5 süsteemis näeb see hüpikmenüü välja aga selline: pilt.


Veebiklipi eemaldamine:

- Toksa veebiklipile ja hoia sõrme all kuni ekraanil asuvad ikoonid hakkavad "värisema-võbisema".
- Toksa web clip'i vasemas ülanurgas asuvale toksa ristiga nupule nupule ja seejärel toksa Delete:

Toksa ristile ja siis Delete


- Vajuta HOME ( HOME nupp ) nupule, et fikseerida oma töö.


On saadaval ka alternatiivseid brausereid, näiteks Opera Mini 6, loe sellest sealt.

Ülesse

Edasi iPad tahvelarvuti V. ossa >

< Tagasi

 

< Tagasi iPad tahvelarvuti I. ossa ja SISUKORDA

 
< Tagasi Windows 7 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik nov. 2008